Jump to content

נושא מלפפונים חורף 2021 ע"ש ניק בלקמן

פנחס שוף

Recommended Posts

לפני14 שעות , אנדרס8 said:

כל מיני טיעונים כאלה שזה יבוא על חשבון ישראלים אלו טיעונים של דינוזאורים למיניהם. זה יעשה לנו רק טוב, נוכל למכור שחקנים כמו גלזר ויוני לחו״ל בלי חשש ובסוף זה יעשה רק טוב לכדורגל הישראלי וגם לנו כמועדון.

תקרא שוב מה שכתבתי ואז תגיב.

לפני2 שעות , Dbolsa said:

לפי ספורט 5 אנדרלכט דינמו ולוקמוטיב אחרי פרץ.

אם זה נכון לא רואה סיבה שהוא ישאר פה ושוב מקרה דאבור.

בלתי נתפס איך אנחנו מפסידים אותו ועוד בחינם.

מי אחראי על המחדל?

Just now, ClinteastwoodFan said:

תקרא שוב מה שכתבתי ואז תגיב.

הבנתי טוב מאוד - שיש לנו יתרון על קבוצות אחרות כי יש לנו ישראלים יותר טובים. אבל אתה לא לוקח בחשבון ש: 

1. זאת באמת תקופה טובה שלנו עם הרבה ישראלים טובים שחקני בית אבל זה לא בהכרח תמיד יהיה ככה

2. גם במצב הנוכחי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו למכור שחקן כמו דור פרץ כי אין לך איך להחליף אותו, אבל אם לא תהיה מוגבל בזרים אז תוכל למכור ולהחליף אותו בשחקן זר. לדעתי, כדי שבאמת נתקדם בתור מועדון אנחנו צריכים שתהיה לנו אפשרות למכור שחקנים.

3. בהגבלת זרים כל ישראלי שווה יותר וזה מעלה את התקציב

8 דקות לפני, אנדרס8 said:

הבנתי טוב מאוד - שיש לנו יתרון על קבוצות אחרות כי יש לנו ישראלים יותר טובים. אבל אתה לא לוקח בחשבון ש: 

1. זאת באמת תקופה טובה שלנו עם הרבה ישראלים טובים שחקני בית אבל זה לא בהכרח תמיד יהיה ככה

2. גם במצב הנוכחי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו למכור שחקן כמו דור פרץ כי אין לך איך להחליף אותו, אבל אם לא תהיה מוגבל בזרים אז תוכל למכור ולהחליף אותו בשחקן זר. לדעתי, כדי שבאמת נתקדם בתור מועדון אנחנו צריכים שתהיה לנו אפשרות למכור שחקנים.

או. קיי , אחדד ואומר שהתכוונתי שאם נמכור ישראלים טובים ונביא זרים אז גם קבוצות כמו חיפה וב"ש יכולים מבחינה כספית להביא את אותם זרים שאנחנו מסוגלים להביא, אז יצא סוג של שיוויון מבחינת ישראלים

ומי שתביא זרים טובים יותר תיקח אליפות. יוצא שאיבדנו את היתרון שיש לנו בישראלים.

5 דקות לפני, ClinteastwoodFan said:

או. קיי , אחדד ואומר שהתכוונתי שאם נמכור ישראלים טובים ונביא זרים אז גם קבוצות כמו חיפה וב"ש יכולים מבחינה כספית להביא את אותם זרים שאנחנו מסוגלים להביא, אז יצא סוג של שיוויון מבחינת ישראלים

ומי שתביא זרים טובים יותר תיקח אליפות. יוצא שאיבדנו את היתרון שיש לנו בישראלים.

רק התעלמת מהעובדה שייכנס כסף מהמכירה של הישראלים וזה ייתן יתרון בלהביא זרים טובים יותר.

לפני14 שעות , אנדרס8 said:

כל מיני טיעונים כאלה שזה יבוא על חשבון ישראלים אלו טיעונים של דינוזאורים למיניהם. זה יעשה לנו רק טוב, נוכל למכור שחקנים כמו גלזר ויוני לחו״ל בלי חשש ובסוף זה יעשה רק טוב לכדורגל הישראלי וגם לנו כמועדון.

אתה בעצמך אומר שזה יבוא על חשבון הישראלים, כי במקום לקדם ילד מוכשר כמו עידו שחר או חנצ'יס אתה תביא כישרון אפריקאי בן 23 שיכול להיכשל או להצליח באותה מידה. 

באופן אישי הייתי רוצה שנלך לפי המודל של סלביה פראג, שעשתה בית ספר לבארסה ואינטר בשלב הבתים, ולא של אפואל ניקוסיה לדוגמא. 

אני מבין שזר הוא שם קוד להצלחה מבחינת רבים, אבל לדעתי זה לא בהכרח כך, מה גם שמכבי ספציפית לא ממש אוהבת להביא זרים גם כשיש מקום פנוי, אז בכלל. 

11 דקות לפני, אנדרס8 said:

1. גם לא בהכרח תמיד תפגע עם זרים, מה הנקודה? מכבי עדיין תמיד תהיה המובילה או לכל הפחות טופ 2 בשוק הישראלי, ועם מחלקת הנוער הטובה בארץ. 

2. אנחנו כן יכולים להרשות לעצמנו, בדיוק כמו שהרשנו לעצמנו למכור את טל בן חיים ולבנות את יונתן במקומו, או להאמין בפרץ ובגלזר אחרי שאלברמן כבר לא היה איתנו. 

3. הכדורגל הישראלי עלה מהגבלה של 2-3 זרים להגבלה של 6 והמחירים של הישראלים רק עלו, לא ירדו. עדיין, מי שטוב יעלה כסף, ולשמחתנו שחקני הבית לא עולים אגורה. 

16 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אתה בעצמך אומר שזה יבוא על חשבון הישראלים, כי במקום לקדם ילד מוכשר כמו עידו שחר או חנצ'יס אתה תביא כישרון אפריקאי בן 23 שיכול להיכשל או להצליח באותה מידה. 

באופן אישי הייתי רוצה שנלך לפי המודל של סלביה פראג, שעשתה בית ספר לבארסה ואינטר בשלב הבתים, ולא של אפואל ניקוסיה לדוגמא. 

אני מבין שזר הוא שם קוד להצלחה מבחינת רבים, אבל לדעתי זה לא בהכרח כך, מה גם שמכבי ספציפית לא ממש אוהבת להביא זרים גם כשיש מקום פנוי, אז בכלל. 

1. גם לא בהכרח תמיד תפגע עם זרים, מה הנקודה? מכבי עדיין תמיד תהיה המובילה או לכל הפחות טופ 2 בשוק הישראלי, ועם מחלקת הנוער הטובה בארץ. 

2. אנחנו כן יכולים להרשות לעצמנו, בדיוק כמו שהרשנו לעצמנו למכור את טל בן חיים ולבנות את יונתן במקומו, או להאמין בפרץ ובגלזר אחרי שאלברמן כבר לא היה איתנו. 

3. הכדורגל הישראלי עלה מהגבלה של 2-3 זרים להגבלה של 6 והמחירים של הישראלים רק עלו, לא ירדו. עדיין, מי שטוב יעלה כסף, ולשמחתנו שחקני הבית לא עולים אגורה. 

יש גם אפשרות להיות בין סלביה פראג לניקוסיה, אגב סלביה עם 11 זרים העונה.

3 זרים בכדורגל היו פה בשנות ה90, מאז השתנו המון דברים, כולל הכנסות מזכויות שידור שגדלו פי 10, ככה שאי אפשר להשוות,

מבחינה הגיונית זה ברור שאם אתה מכניס תחרות המחירים יורדים.

אם התחרות איכותית אז ההיגיון אומר שכן, אבל אני לא זוכר מתי קבוצה אחת החזיקה אפילו 5 זרים תורמים/איכותיים במקביל

בלי קשר, זה לא שמכבי גם ככה זורקת מאות אלפי יורו על ישראלים בשוק, במקרה הטוב אנחנו מביאים אחד כזה בקיץ וגם מזה גולדהאר התחיל לרדת בלי קשר למכסה

ההבדל הגדול יהיה בשכר שיירד משמעותית לרמות שמשקפות באמת את האיכות של השחקן הישראלי.

הלוזונים וג'קי יוכלו למכור טאלנטים במיליונים רק לחו"ל.

12 דקות לפני, Keano said:

ההבדל הגדול יהיה בשכר שיירד משמעותית לרמות שמשקפות באמת את האיכות של השחקן הישראלי.

הלוזונים וג'קי יוכלו למכור טאלנטים במיליונים רק לחו"ל.

רמות שמשקפות באמת? אני לא רואה מצב ששחקנים ברמה של פרץ, גלזר, גולסה, טיבי או יוני מרוויחים פחות מ-250 אלף דולר גם אם יהיה מותר להביא לכאן 15 זרים. 

ואז תוכל אולי להגיד לי סבבה, אז אני מביא זר במקומם ב-150, אבל ההימור שבמהלך כזה הוא הרבה יותר גדול מלהביא ישראלי מוכח שאתה מכיר. 

8 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

רמות שמשקפות באמת? אני לא רואה מצב ששחקנים ברמה של פרץ, גלזר, גולסה, טיבי או יוני מרוויחים פחות מ-250 אלף דולר גם אם יהיה מותר להביא לכאן 15 זרים. 

ואז תוכל אולי להגיד לי סבבה, אז אני מביא זר במקומם ב-150, אבל ההימור שבמהלך כזה הוא הרבה יותר גדול מלהביא ישראלי מוכח שאתה מכיר. 

ייקח זמן אבל הדור הבא כבר לא ירוויח 250

41 דקות לפני, Keano said:

ייקח זמן אבל הדור הבא כבר לא ירוויח 250

אני רוצה להבין רגע, במדינות בלי הגבלת זרים שחקנים לא מרוויחים מאות אלפי או מיליוני יורו? שורה תחתונה, אם הדור הבא יהיה ברמה של הזרים, אז הוא ירוויח בהתאם. 

שחקנים כמו פרץ, גלזר, גולסה, יוני וטיבי, שמקבלים את הסכומים האלה, הם לגמרי ברמה של זרים מובילים בכדורגל הישראלי. 

לפני2 שעות , מכביזם זה בדם said:

יכול לחדד מה היה עם סלביה פראג? מה המודל?

6 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אני רוצה להבין רגע, במדינות בלי הגבלת זרים שחקנים לא מרוויחים מאות אלפי או מיליוני יורו? שורה תחתונה, אם הדור הבא יהיה ברמה של הזרים, אז הוא ירוויח בהתאם. 

שחקנים כמו פרץ, גלזר, גולסה, יוני וטיבי, שמקבלים את הסכומים האלה, הם לגמרי ברמה של זרים מובילים בכדורגל הישראלי. 

תבדוק השוואות בין ליגות מבחינת שכר לעומת תקציב, אנחנו בין הליגות שהשכר תופס אחוז הכי גבוה מהתקציב, זה נראה לך הגיוני?

אם היית אומר לי שההכנסות גם עולות מבחינת זכויות שידור וחסויות אז זה הגיוני שהשכר גם יעלה.

בצ'כיה למשל הממוצע שכר הוא חצי משלנו ואיכות השחקן הצ'כי גבוהה פי כמה.

29 דקות לפני, robertod said:

יכול לחדד מה היה עם סלביה פראג? מה המודל?

הם חולשים על השוק הצ'כי ודרך זה מגיעים להצלחות מאוד יפות בליגה ובאירופה.

בקמפיין שלהם בצ'מפיונס, בבית המוות עם דורטמונד, ברצלונה ואינטר, הם עלו עם 8-9 מקומיים בהרכב וגם על הספסל כולם היו צ'כים חוץ מאחד. 

אחר כך הם מכרו לווסטהאם נניח את סוצ'ק וקופל בהרבה כסף, והביאו צ'כים צעירים במקומם (או גידלו, אני לא סגור על זה)

26 דקות לפני, Keano said:

תבדוק השוואות בין ליגות מבחינת שכר לעומת תקציב, אנחנו בין הליגות שהשכר תופס אחוז הכי גבוה מהתקציב, זה נראה לך הגיוני?

אם היית אומר לי שההכנסות גם עולות מבחינת זכויות שידור וחסויות אז זה הגיוני שהשכר גם יעלה.

בצ'כיה למשל הממוצע שכר הוא חצי משלנו ואיכות השחקן הצ'כי גבוהה פי כמה.

אז אתה אומר בעצם ששחקן ברמתו של פרץ, גולסה ויוני בצ'כיה או סקנדינביה נניח מרוויח חצי מהם, יענו 120-130 אלף יורו? יש לך דוגמאות או מקורות לכך? נראה לי קצת תמוה. 

4 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

הם חולשים על השוק הצ'כי ודרך זה מגיעים להצלחות מאוד יפות בליגה ובאירופה.

בקמפיין שלהם בצ'מפיונס, בבית המוות עם דורטמונד, ברצלונה ואינטר, הם עלו עם 8-9 מקומיים בהרכב וגם על הספסל כולם היו צ'כים חוץ מאחד. 

אחר כך הם מכרו לווסטהאם נניח את סוצ'ק וקופל בהרבה כסף, והביאו צ'כים צעירים במקומם (או גידלו, אני לא סגור על זה)

לדעתי כמות השחקנים המקצועניים הצ'כים (לנפש) גדול בסדרי גודל מאשר בישראל

זוהי הבעיה האמיתית (שנחסמת עם הגבלת הזרים) - פשוט אין מספיק שחקנים

26 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אז אתה אומר בעצם ששחקן ברמתו של פרץ, גולסה ויוני בצ'כיה או סקנדינביה נניח מרוויח חצי מהם, יענו 120-130 אלף יורו? יש לך דוגמאות או מקורות לכך? נראה לי קצת תמוה. 

מצאתי רק נתוני שכר ממוצע לליגה, לא פר שחקן.

אני גם לא יודע כמה קיצצו אם בכלל בגלל הקורונה, בכמה מקומות הבנתי שבכלל לא כמו הולנד, אז יכול להיות שהשכר מגיע גם ל200K-250K.

7 דקות לפני, Krishi said:

הלוואי ויבטלו את מגבלת הזרים לגמרי, יעשה לנו רק טוב. עד אז גם 8 זרים יתקבלו בברכה

סבוריט הרננדס גראלדש קיצוני מפחיד מספר 10 של מספרים ופשיץ'.. מי אתה מוריד עוד?

10 דקות לפני, קובי השועל said:

סבוריט הרננדס גראלדש קיצוני מפחיד מספר 10 של מספרים ופשיץ'.. מי אתה מוריד עוד?

ראיקו

סבוריט אמאדור הרננדז ג'ראלדש

גלזר

זר     גולסה

וואקמה     זהבי         זר

:bot:

1 דקה לפני, דקסטר said:

ראיקו

סבוריט אמאדור הרננדז ג'ראלדש

גלזר

זר     גולסה

וואקמה     זהבי         זר