Jump to content

דוניס

itan17

Recommended Posts

לפני8 שעות , AvielMaccabi4 said:

לא יודע על איזה ארגון אתה מדבר אצל איביץ', בעונה השניה עד שאצילי וגולסה חזרו מהפציעות שלהם גירדנו ניצחונות בשיניים, הסגל הזה פשוט חלש משמעותית, לא מגוון התקפית ומאוד מוגבל ביחס לזה של העונה שעברה ולפני שנתיים.

פשיץ' ויונתן כהן שניהם גולרים אדירים אבל מאוד מוגבלים, ביטון הוא לא מיכה וגם לא אצילי, על ההגנה אין טעם לדבר, שרן שווה שער במשחק גם מול הפועל והרננדז רחוק מלהזכיר את אמאדור.

נשארנו עם קישור איכותי וזהו, את האצבע המאשימה צריך להפנות למי שבנה את הסגל ואת כל ההכנה לעונה הזאת הרבה לפני שהיא מופנית לדוניס והשחקנים.

אצל איביץ׳ ראינו טביעת אצבע מאוד ברורה ברמה שהקבוצה עובדת על המגרש, פוגעת או לא זה קיים אצל דוניס ואין גושפנקא טובה יותר מ2 העונות האחרונות שלו .

18/19 - קו הגנה של דסה, פיבן, ייני וסאבו + ראיקו.

19/20 - קו הגנה של גראלדש, טיבי, ז׳איר וסאבו + טננבאום.

התוצאה? חומה. חומה אחושרמוטה. ולא בגלל שהם שחקני הגנה יוצאי דופן (מלבד דסה, גראלדש וז׳איר מצטערים על העובדה שלא נשארו כאן ומדשדשים בקבוצות שלהם) אלא בגלל שהגנה מתחילה מלמעלה. איפה השחקנים עומדים, איך הם סוגרים, מי מנהל את העסק. לדוניס יש רביעיית הגנה חלשה יותר משל שנה שעברה אבל אני לא רואה את חיפה הפח האלו שלעניות דעתי אין שם שחקן הגנה אחד שלקחתי להרכב של מכבי היא לא סופגת שלישיות בקצב ומאבדת כמות אסטרונומית של נקודות. יש נסיבות מקלות איבדנו שחקנים משמעותיים ואמנם הגיעו שחקנים טובים אבל באיחור ועדיין הקבוצה עשתה ועושה קמפיין אירופי מדהים עם מכת קורונה והביאו כבוד ואף אחד לא לוקח ממנו ולא שוכח את חלקו בהצלחות. צריך להפסיק להתגונן עבורו, להעביר ביקורת על המאמן הוא דבר נכון וראוי כשנדרש וגם על איביץ׳ היה ובעצם על מי לא. אני לא מאמין שהוא ימשיך כאן עונה נוספת אלא אם כן יהיה שינוי משמעותי. זה הרבה מעבר ליכולת אם הקבוצה יורה 20-23 כדורים במשחק וליריבה מספיק 5-6-7 בשביל לנצח , זה עניין מנטאלי שלטעמי אין לו את היכולת להטריף אותם מצד אחד ולשמור אותם בזון מצד שני כשיש את האדרנלין במשחק חוץ בסיבאספור לעומת משחק חוץ בי״א באשדוד ובנוסף הכל ריק. הגיע הזמן להפסיק להתמסכן ולא להפסיק להסתכל קדימה ומה לא טוב כי רק ככה מתקדמים.

איביץ' עם שלושה ניצחונות בלבד בשמונת המשחקים האחרונים בווטפורד.

חייב זעזוע, הוא לא יכול להמשיך לשחק ככה הגנתי באנגליה.. בסוף הוא לא יעלה ליגה וחבל.

4 דקות לפני, קובי השועל said:

איביץ' עם שלושה ניצחונות בלבד בשמונת המשחקים האחרונים בווטפורד.

חייב זעזוע, הוא לא יכול להמשיך לשחק ככה הגנתי באנגליה.. בסוף הוא לא יעלה ליגה וחבל.

קיבלת לייק מתוק

לפני20 שעות , nirnir20 said:

מגיעים ל15-20 איומים, יש לנו בעיה ברמת הכישרון והיכולת של שחקן במכבי לשים כדור מאחורי קו השער של היריב. 

להגיע למצבים מגיעים, וזה הרבה בזכות משחק התקפה טוב שמגיע מאימון טוב. 

בסוף דוניס לא יכול להעלות לנגיחה במקום שכטר או להוריד את הגוף במקום יונתן. 

בדקתי את עניין ה-15-20 איומים כי בחיי שאני לא רואה דבר כזה.

בני יהודה - 12, חיפה - 11, ב"ש - 12, סכנין - 9, חדרה - 14, כפר סבא - 11, אשדוד - 19, הפועל חיפה - 20.

משהו שקורה פעמיים לא מעיד על הכלל, בטח לא כשמדובר על משחקים שבהם חוץ מזה ספגנו שלושה שערים, ככה בקטנה.

באירופה הגענו במשחק אחד ל-15 איומים - תיקו מול קרבאח חבולה מקורונה, משחק בו נראינו נורא ואיום.

9 דקות לפני, סלבה said:

בני יהודה - 12, חיפה - 11, ב"ש - 12, סכנין - 9, חדרה - 14, כפר סבא - 11, אשדוד - 19, הפועל חיפה - 20.

משהו שקורה פעמיים לא מעיד על הכלל, בטח לא כשמדובר על משחקים שבהם חוץ מזה ספגנו שלושה שערים, ככה בקטנה.

באירופה הגענו במשחק אחד ל-15 איומים - תיקו מול קרבאח חבולה מקורונה, משחק בו נראינו נורא ואיום.

נראינו מצויין מול קרבאח חוץ גם התקפית וגם הגנתית, הבעיה היחידה הייתה התוצאה בסיום.

ואנחנו במשחקים האחרונים מגיעים להמון מצבים מסוכנים שהרבה מהם כן תלויי יכולת אישית של השחקן, בלקמן ולצערי גם שכטר לא ברמה לסגל שלנו ולפעמים מחמיצים מצבים הזויים, אם פשיץ' בחוץ כמעט ואין מי שיתן גול.

34 דקות לפני, סלבה said:

שכחת את פ"ת מחזור ראשון, אין לי נתונים אבל אם אני זוכר נכון היו לפחות 20 איומים

אז יותר נכון באיזור ה10-15 איומים

43 דקות לפני, סלבה said:

אוקיי אז יצא 13.5 איומים בממוצע ולא 15. 

זה עדיין אחלה משחק התקפה, מגיעים למספיק מצבים כדי לנצח משחק.

גם יצאת אח יקר והשמטת משחק עם 26 איומים לשער ככה שסה"כ הממוצע הוא כמעט 15. 

לפני1 שעה , סלבה said:

כמו שאמרו מעליי, שיחקנו מצויין נגד קראבח והבעיה היחידה הייתה התוצאה.

העובדה שספגנו 3 נגד אשדוד והפועל חיפה זה דבר אחד ונכון, אבל הדיון כאן הוא בנוגע למשחק התקפה טוב של מכבי לאחרונה וזה לא סותר. 

ולא צריך להיות דמגוג, כתבנו בעמוד הקודם שהשיפור במשחק ההתקפה הוא מהמשחקים האחרונים, ושלפני כן נגד סכנין וב"ש נניח לא היינו מספיק טובים באספקט הזה. 

ההתקפה העונה מייצרת משמעותית יותר מצבים לגול ממה שהיה עונה שעברה.

מכבי מצליחה לייצר רצף יחסית ארוך של דקות של בליץ על היריב.

הבעיה היא שבשביל לנצח משחק כרגע אנחנו צריכים לתת 4 גולים, זה, על דוניס, ודווקא פחות בכמה הקבוצה מאומנת אלא בהצבות לא טובות, אם אתה רוצה לייצב את ההגנה כמו שאמרת, אתה לא פותח עם שחר פיבן מגן ימני, אתה לא מנטרל את היתרונות של גלזר בקישור, ואתה לא מחליף את אחד מהבלמים כל שבוע.

11 דקות לפני, אקיטה said:

ההתקפה העונה מייצרת משמעותית יותר מצבים לגול ממה שהיה עונה שעברה.

מכבי מצליחה לייצר רצף יחסית ארוך של דקות של בליץ על היריב.

הבעיה היא שבשביל לנצח משחק כרגע אנחנו צריכים לתת 4 גולים, זה, על דוניס, ודווקא פחות בכמה הקבוצה מאומנת אלא בהצבות לא טובות, אם אתה רוצה לייצב את ההגנה כמו שאמרת, אתה לא פותח עם שחר פיבן מגן ימני, אתה לא מנטרל את היתרונות של גלזר בקישור, ואתה לא מחליף את אחד מהבלמים כל שבוע.

אין כל כך בריירה אם אנחנו לא רוצים לקרוס מעומס ופציעות. זה לא חייב לקרות עכשיו, זה יכול גם לקרות בפברואר(מה שבדרך כלל קורה לקבוצות עם לוז אירופי יחסית ארוך). כאן בא לידי ביטוי עומק הסגל. כולם צריכים לתת אקסטרה כאן ודוניס חייב לסמוך עליהם גם אם הוא לא שלם עם זה. ואנחנו צריכים להתחזק בינואר, אין שאלה בכלל. 

יש ארבעה משחקים עד ינואר, צריך לנסות לעבור אותם בשלום (לכל הפחות 10 מ-12) ואז להביא רכש של שני שחקנים, אחד להתקפה ואחד להגנה. 

לפני14 שעות , MTA For Ever said:

אצל איביץ׳ ראינו טביעת אצבע מאוד ברורה ברמה שהקבוצה עובדת על המגרש, פוגעת או לא זה קיים אצל דוניס ואין גושפנקא טובה יותר מ2 העונות האחרונות שלו .

18/19 - קו הגנה של דסה, פיבן, ייני וסאבו + ראיקו.

19/20 - קו הגנה של גראלדש, טיבי, ז׳איר וסאבו + טננבאום.

התוצאה? חומה. חומה אחושרמוטה. ולא בגלל שהם שחקני הגנה יוצאי דופן (מלבד דסה, גראלדש וז׳איר מצטערים על העובדה שלא נשארו כאן ומדשדשים בקבוצות שלהם) אלא בגלל שהגנה מתחילה מלמעלה. איפה השחקנים עומדים, איך הם סוגרים, מי מנהל את העסק. לדוניס יש רביעיית הגנה חלשה יותר משל שנה שעברה אבל אני לא רואה את חיפה הפח האלו שלעניות דעתי אין שם שחקן הגנה אחד שלקחתי להרכב של מכבי היא לא סופגת שלישיות בקצב ומאבדת כמות אסטרונומית של נקודות. יש נסיבות מקלות איבדנו שחקנים משמעותיים ואמנם הגיעו שחקנים טובים אבל באיחור ועדיין הקבוצה עשתה ועושה קמפיין אירופי מדהים עם מכת קורונה והביאו כבוד ואף אחד לא לוקח ממנו ולא שוכח את חלקו בהצלחות. צריך להפסיק להתגונן עבורו, להעביר ביקורת על המאמן הוא דבר נכון וראוי כשנדרש וגם על איביץ׳ היה ובעצם על מי לא. אני לא מאמין שהוא ימשיך כאן עונה נוספת אלא אם כן יהיה שינוי משמעותי. זה הרבה מעבר ליכולת אם הקבוצה יורה 20-23 כדורים במשחק וליריבה מספיק 5-6-7 בשביל לנצח , זה עניין מנטאלי שלטעמי אין לו את היכולת להטריף אותם מצד אחד ולשמור אותם בזון מצד שני כשיש את האדרנלין במשחק חוץ בסיבאספור לעומת משחק חוץ בי״א באשדוד ובנוסף הכל ריק. הגיע הזמן להפסיק להתמסכן ולא להפסיק להסתכל קדימה ומה לא טוב כי רק ככה מתקדמים.

לאיביץ לא היה צורך בלעשות רוטציה, אתה שוכח את זה..

תסתכל על המשחקים שרבעיית ההגנה שלך הייתה סאבו טיבי ייני/הרננדז וקנדיל תגיד לי כמה ספגת במשחקים האלו? לדעתי אנחנו עומדים על 0

שנה שעברה שאיביץ היה צריך לעשות רוטציה בהגנה אלו היו משחקים שעדיף שנשכח אם זה אירופה ואם זה המשחק גביע מול אום אל פאחם

אתה חושב שאם היינו באירופה עם איביץ והוא היה עושה רוטציות בהגנה היית מסיים את הליגה עם 10 ספיגות?

לא חושב.

1 hour ago, המכבייה said:

זה יכול גם לקרות בפברואר

זה בדיוק מה שאני אומר, תן להגנה להתייצב, ואפשר אז להתחיל להחזיר אחרים לעניינים.

אנחנו במפעל אחד עכשיו ותכף העומס המטורף נהיה קטן יותר.

(למי שעומד לציין את הגביע, רק אומר שכשאני בשלב 32 האחרונות באירופית בחודש פברואר זה די על הזין שלי)

לפני4 שעות , מכביזם זה בדם said:

כמו שאמרו מעליי, שיחקנו מצויין נגד קראבח והבעיה היחידה הייתה התוצאה.

העובדה שספגנו 3 נגד אשדוד והפועל חיפה זה דבר אחד ונכון, אבל הדיון כאן הוא בנוגע למשחק התקפה טוב של מכבי לאחרונה וזה לא סותר. 

ולא צריך להיות דמגוג, כתבנו בעמוד הקודם שהשיפור במשחק ההתקפה הוא מהמשחקים האחרונים, ושלפני כן נגד סכנין וב"ש נניח לא היינו מספיק טובים באספקט הזה. 

בפוטבול האמריקאי אפשר להפריד בכיף בין משחק ההגנה למשחק ההתקפה, לך על זה, בפוטבול שמשחקים עם הרגל זה בא ביחד טבלתי נפרד. אי אפשר להתלהב מההתקפה של מכבי לאחרונה, גם כי היא לא כזו טובה וגם כי זה מלווה בהגנה מביכה. מכבי לא השתפרה במילימטר, האיזון של הרמה הנמוכה פשוט השתנה.

לפני3 שעות , mta8 said:

זה לא חוכמה לתת הרבה גולים אבל גם לספוג הרבה מהצד השני, מן הסתם אם משחקים יותר התקפי יהיו יותר מצבים.

שיפור היה יכול להימדד אם ההתקפה היתה יותר טובה ובמקביל ההגנה היתה סופגת 0.75 גולים בממוצע למשחק, לא יותר.

לפני2 שעות , אקיטה said:

זה בדיוק מה שאני אומר, תן להגנה להתייצב, ואפשר אז להתחיל להחזיר אחרים לעניינים.

אנחנו במפעל אחד עכשיו ותכף העומס המטורף נהיה קטן יותר.

(למי שעומד לציין את הגביע, רק אומר שכשאני בשלב 32 האחרונות באירופית בחודש פברואר זה די על הזין שלי)

כוונתי היתה שאת תוצאות המחסור ברוטציה נראה בשלב מאוחר יותר. מקווה להתבדות. יאללה חיים ממשחק למשחק ונקווה לטוב. 

מזכיר לי את העונה של פאקו, גם אז מכבי הייתה משחקת גבוה עם קרלוס הכבד עד שפאקו הבין גם הוא שאליפות לוקחים מההגנה ולקח טרבל קל ויעיל, ההבדל הוא שאז היה את מלך השערים ואת מלך הבישולים של הליגה.

1 hour ago, סלבה said:

בפוטבול האמריקאי אפשר להפריד בכיף בין משחק ההגנה למשחק ההתקפה, לך על זה, בפוטבול שמשחקים עם הרגל זה בא ביחד טבלתי נפרד. אי אפשר להתלהב מההתקפה של מכבי לאחרונה, גם כי היא לא כזו טובה וגם כי זה מלווה בהגנה מביכה. מכבי לא השתפרה במילימטר, האיזון של הרמה הנמוכה פשוט השתנה.

כל הדיון הזה החל (מבחינתי) בעקבות זה שאמרת שמכבי משחקת רע בפוזשן ומשחק ההתקפה שלה מקרי לחלוטין. 

ולאמירות האלה אין שום קשר למשחק ההגנה. ממש לא חייבת להיות סתירה, כמו שההגנה של סיטי בעונות מסוימות הייתה רעה לצד התקפה מדהימה, אותו דבר לגבי ליברפול של סוארז. 

לכן אין בעיה לעשות את ההפרדה, להתייחס עניינית ולקבוע שמשחק ההתקפה של מכבי לא רע בכלל בתקופה האחרונה ויותר טוב מהעונה שעברה בשלב הזה. 

כי בעונה שעברה אחרי 9 מחזורים הבקענו רק 13, לעומת 17 עד עכשיו העונה. בעונות של סוזה ואוסקר הבקענו 18 בשלב הזה, ובעונת 15-16 - האחרונה של זהבי - גם, עם חומר פרסונלי טוב בהרבה. 

ואני מצטער, אבל מי שאומר שמכבי לא השתפרה במילימטר מאז תחילת העונה, לא באמת ראה את המשחקים נגד ב"ש וסכנין ואח"כ מול כפ"ס והפועל חיפה, או שפשוט לא מבין מה הוא רואה. 

לפני1 שעה , מכביזם זה בדם said:

כל הדיון הזה החל (מבחינתי) בעקבות זה שאמרת שמכבי משחקת רע בפוזשן ומשחק ההתקפה שלה מקרי לחלוטין. 

ולאמירות האלה אין שום קשר למשחק ההגנה. ממש לא חייבת להיות סתירה, כמו שההגנה של סיטי בעונות מסוימות הייתה רעה לצד התקפה מדהימה, אותו דבר לגבי ליברפול של סוארז. 

לכן אין בעיה לעשות את ההפרדה, להתייחס עניינית ולקבוע שמשחק ההתקפה של מכבי לא רע בכלל בתקופה האחרונה ויותר טוב מהעונה שעברה בשלב הזה. 

כי בעונה שעברה אחרי 9 מחזורים הבקענו רק 13, לעומת 17 עד עכשיו העונה. בעונות של סוזה ואוסקר הבקענו 18 בשלב הזה, ובעונת 15-16 - האחרונה של זהבי - גם, עם חומר פרסונלי טוב בהרבה. 

ואני מצטער, אבל מי שאומר שמכבי לא השתפרה במילימטר מאז תחילת העונה, לא באמת ראה את המשחקים נגד ב"ש וסכנין ואח"כ מול כפ"ס והפועל חיפה, או שפשוט לא מבין מה הוא רואה. 

לא הכל מקרי, אבל המון. כששולחים יותר שחקנים קדימה, כשאתה יותר איכותי מרוב היריבות שלך בפער, גם מבקיעים יותר.

ברשותך לא אתייחס לכמות כיבושים, אלא למאזן השערים. אנחנו רחוקים מאוד מהעונות שציינת. אצל אוסקר ו-15/16 +8, אצל סוזה +12, בעונה שעברה +13, היום אתה על +4, כשלארבע קבוצות בליגה מאזן עדיף. זה רע לתפארת.

לפני2 שעות , סלבה said:

@סלבהספר לי עוד על הרמה נמוכה, מכבי נראית אש, וברבע שעה כמות ההתקפות היצירתיות עולה מכל השנתיים של איביץ' ביחד.

ובעיקר מרגשת.

רגש.

אני אשכרה חזרתי ליהנות מהכדורגל של הקבוצה שלי.

ואת זה כבר אי אפשר לכמת.