Jump to content

דוניס

itan17

Recommended Posts

12 דקות לפני, itan17 said:

אלמוג נראה ככה בעיקר בגלל המאמן. חוזז? כמה שאין לי אובר-קרדיט לשחקני בית, הוא ראוי לקבל הרבה יותר העונה, בטח לפני בלקמן וגררו.

כבר שני שחקנים שנשרפו לגמרי מהרוטציה, וזה מבלי לדבר על בן חיים, שעדיין סימן שאלה ובהחלט יכול לתרום עם הכוונה והביטחון הדרושים.

אפילו שכטר, כן שכטר, שמניע כל עונה מאוחר, בטח ובטח יכול לעזור בזירה המקומית. עם איביץ', רק לפני כמה חודשים, הוא היה סופר-יעיל, לא נראה לי שהוא התבגר תוך כמה חודשים בחמש שנים.

אה ויש את פשיץ', אחד משני החלוצים הטובים בליגה, ואת יונתן, שמביא מספרים, ודן ביטון, שכמה שאני חושב שהוא אנמי, הוא מלא בכישרון.
זה מבלי להזכיר בכלל את קשרי ה-50:50 כנראה הטובים בליגה, גולסה ופרץ, שיודעים להצטרף ועשו את זה המון, ולא למרבה ההפתעה, גם העונה הפרמטר הזה כמעט ולא קיים. למה? התשובות אצל דוניס.

אלמוג שם זין בגלל המאמן? באיזה עולם יש לילד בן 20 פריבילגיה להחליט מתי הוא עושה טובה שהוא נלחם ומתי לא? 

חוזז קיבל מספיק הזדמנויות, גם עונה שעברה, הוא פשוט לא טוב בשום פרמטר של המשחק.

נתת פה אחלה שמות של חברה מוכשרים, אבל זאת קבוצה עם אפס תכל'ס, קישור חזק והגנה נוראית. עצם זה שאתה שם פה את שכטר בתור אחד שיכול להיות גיים ציינג'ר אומר הכל.

6 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

אלמוג שם זין בגלל המאמן? באיזה עולם יש לילד בן 20 פריבילגיה להחליט מתי הוא עושה טובה שהוא נלחם ומתי לא? 

נתת פה אחלה שמות של חברה מוכשרים, אבל זאת קבוצה עם אפס תכל'ס, קישור חזק והגנה נוראית. עצם זה שאתה שם פה את שכטר בתור אחד שיכול להיות גיים ציינג'ר אומר הכל.

איך קבעת שהוא שם זין??? בוא תסביר לי איך

חוזז קיבל הזדמנויות בפלייאוף והוכיח שיש לו מה לתת - כנראה ששכחת את זה או פשוט לא ראית.

קחו בחשבון שאם קצב חוסר התמיכה מצד הקהל יגבר, זה ימשיך לחלחל לתקשורת (כמו עכשיו בוואן),
ומשם הדרך לכתבות רעל קצרה מאוד, זה ברור מחלחל לשחקנים ונותן להם תחת למרוד.

אל תתנו להם רפש, שימשיכו להזדיין, גם ביקורת תעשו באיפוק כי יש מי שמחפש לנצל את זה.

38 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

חד משמעית, וזה תמוה, כי במשחקים קודמים העונה הוא לא התבייש לעשות חילוף כפול או משולש במחצית. 

אז מה אתה מעריך שקרה? הוא לא "רע" כמו שנראה לנו כרגע(בהקצנה). הוא טוב מזה. 

9 דקות לפני, המכבייה said:

אז מה אתה מעריך שקרה? הוא לא "רע" כמו שנראה לנו כרגע(בהקצנה). הוא טוב מזה. 

אולי הוא נשאב לדקות הטובות שלנו באותם משחקים, קיווה שהשחקנים על הדשא יצליחו להתרומם ולעשות את השינוי בעצמם, כנראה גם מתוך חוסר אמונה בספסל. 

הלוואי ובתקשורת היו יודעים לשאול אותו על זה, הייתי סופר סקרן לשמוע כי זה ההיפך הגמור ממה שהוא הראה בהתחלה. 

באופן אישי התעצבנתי יותר מחוסר התגובה שלו מול קראבח, כי היה לו הרבה יותר זמן לחשוב ולהגיב. היה ברור שתיקו והפסד זה אותו דבר, שבלקמן מחרב ושיש מקום ל-4-3-3 וריענון מוקדם יותר. 

נגד אשדוד היו לנו דקות מצוינות מתחילת המחצית עד הדקה ה-62, ואז אחרי השער של יוני היה לו 7 דקות "להגיב".

עכשיו נשאלת השאלה על מה ואיך להגיב, כשמכבי הייתה במומנטום טוב, רק עלתה ליתרון, והרצון היה להמשיך ללחוץ על הגז בהרכב החזק. 

עכשיו אני מניח שתחשוב משהו בסגנון 'נכון, אבל אחרי ה-2-2 הוא היה חייב לעשות שינוי כי המומנטום השתנה'. ופה באמת הוא טעה, למרות שתכלס, אני לא יודע מי היה מצליח להפוך את המשחק. 

כי כשאנחנו מדברים על להחזיר את השליטה במגרש, אז גלזר וגולסה היו בפנים, פרץ יצא בגלל עייפות וריקן נכנס (משמע אין עוד קשר אמצע על הספסל), ודן ביטון כקיצוני עוזר דווקא בהנעת כדור. 

לכן, אני לא יודע איזה שינוי היה מצליח להפוך את המומנטום שנוצר, ואני לא מאלה שחושבים ששחקן הגנה בדקה 65 שמזמין לחץ היה הדבר ההגיוני להכניס, ואחרי ה-2-2 זה בכלל היה מוזר. 

לגיטימי אם תגיד לי שאלמוג או חוזז במקום ביטון או גולסה היו עושים את ההבדל כשהתוצאה היא 2-2, אבל זו לא החלטה הזויה להמשיך עם ביטון וגולסה בהנחה שהם לא מתלוננים. בעיניי לפחות. 

לפני2 שעות , AvielMaccabi4 said:

אם הוא לא משחק טוב ב-10-15 דקות שהוא מקבל בזמן האחרון אז הוא זורק זין? הסיבה שמנור סולומון הגיע לאן שהגיע הייתה בגלל שנתנו לו קרדיט בלתי מוגבל גם אחרי טעויות וגם אחרי משחקים רעים, ככה שחקנים צעירים משתפרים, גם אחרי שהוא נמכר ב-6 מיליון יורו קראו לזה "הזייה", היום כולם מבינים כמה הוא טוב.

ברור שאצלנו אילון לא יוכל לקבל את אותו קרדיט שסולומון קיבל אצל הלוזונים אבל הוא חייב לקבל יותר דקות ועדיף שזה יהיה בעמדות שהוא יוכל להיות טוב בהן, שזה בעמדות הכנפיים או כחלוץ שני.

שלא תבין אותי לא נכון, גם אני חושב שהסגל נחלש בצורה משמעותית מבחינה התקפית (וגם הגנתית לצורך העניין), אבל מעבר ליוני ופשיץ' יש עוד שחקנים שאפשר להוציא מהם יותר, דן ביטון, אילון, קארצב וגם שכטר וריקן שכל עונה פותחים חלש, אבל בסופו של דבר מצליחים להשתלב ברוטציה ולתרום לקבוצה באופן משמעותי, אפילו מחוזז אפשר להוציא יותר.

אנחנו בדצמבר ואני לא יודע עדיין מה השיטת משחק שלנו.

צריך להגיד את האמת גם אם היא מאכזבת והיא שאנחנו לא מספיק טובים. הכל מקרי, שערים שאנחנו כובשים הם לרוב במצבים נייחים (פנדל או הרמה מבעיטה חופשית) או של שחקני ההגנה שתורמים התקפית יותר מהחלוצים שלנו אם זה קנדיל שמבשל או כובש או הרננדס שכבש אתמול, או סאבוריט שבועט לשער 3 פעמים במשחק (עדיין תורם יותר מבלקמן), פרט אולי ליונתן כהן שנותן בנתיים מספרים ובגלל זה הביקורת עליו פחותה (אגב הריב הזה עם דן ביטון על הכדור החופשי שנתקע בחומה היה מאוד לא לעניין).

רוצה לומר שמשחק ההתקפה שלנו הוא סטנדרטי בליגה שלנו וכן נכבוש פה ושם שערים ממצבים רנדומלים והתקפות רנדומליות כלשהם, אבל לא ברמה אחת מעל כל קבוצה ובטח לא משחק התקפה שוטף או מוחץ.

יום חמישי יהיה משחק מאוד קריטי בשבילנו להמשך העונה. אם מנצחים זה יכול סוג של להחיות אותנו, ואם מפסידים... אני לא רוצה להגיד שהלכה העונה אבל זאת תהיה ההרגשה..

אגב שמתם לב לתרגילים שניסינו פעמיים לעשות בבעיטות החופשיות ופעמיים כשלנו? :/

לפני5 שעות , ChenA said:

הקטע על האימונים והמשחקונים קצת מדאיג. לא חושב שהוא יפוטר אם לא נעלה בחמישי, אבל מצב טוב שזה יהיה הקש שישבור את גב הגמל מבחינת חדר ההלבשה:

https://www.one.co.il/Article/20-21/1,1,3,63766/372857.html?ref=hp

הקטע המדאיג הוא ששחקן שלובש את המדים של מכבי מגדלים לתקשורת.

לתפוס את הבן זונה הזה ולזרוק אותו ממכבי כמה שיותר מהר. לא משנה אם הוא במועדון מגיל 0 או מהקיץ.

ההדלפות האלה רק גורמות לי לחשוב שהשחקנים לא שמים על דוניס וזה מרגיז. חבל שאין מנהל מקצועי שיתן להם כאפה.

לפני3 שעות , Marco_Reus said:

אם הוא לא משחק טוב ב-10-15 דקות שהוא מקבל בזמן האחרון אז הוא זורק זין? הסיבה שמנור סולומון הגיע לאן שהגיע הייתה בגלל שנתנו לו קרדיט בלתי מוגבל גם אחרי טעויות וגם אחרי משחקים רעים, ככה שחקנים צעירים משתפרים, גם אחרי שהוא נמכר ב-6 מיליון יורו קראו לזה "הזייה", היום כולם מבינים כמה הוא טוב.

ברור שאצלנו אילון לא יוכל לקבל את אותו קרדיט שסולומון קיבל אצל הלוזונים אבל הוא חייב לקבל יותר דקות ועדיף שזה יהיה בעמדות שהוא יוכל להיות טוב בהן, שזה בעמדות הכנפיים או כחלוץ שני.

שלא תבין אותי לא נכון, גם אני חושב שהסגל נחלש בצורה משמעותית מבחינה התקפית (וגם הגנתית לצורך העניין), אבל מעבר ליוני ופשיץ' יש עוד שחקנים שאפשר להוציא מהם יותר, דן ביטון, אילון, קארצב וגם שכטר וריקן שכל עונה פותחים חלש, אבל בסופו של דבר מצליחים להשתלב ברוטציה ולתרום לקבוצה באופן משמעותי, אפילו מחוזז אפשר להוציא יותר.

סולומון נמכר ב6 מיליון כי הוא מוכשר בכמה דרגות מאלמוג. תפסיקו להשוות ביניהם כבר זאת לא אותה ליגה.

לפני3 שעות , מכביסט לעד said:

סולומון נמכר ב6 מיליון כי הוא מוכשר בכמה דרגות מאלמוג. תפסיקו להשוות ביניהם כבר זאת לא אותה ליגה.

תנסה להיזכר מה רוב האנשים אמרו אחרי שחוגג הציע עליו 3 מיליון יורו ולוזון סירב למכור, אמרו שהוא חי בסרט שהוא יקבל סכומים גבוהים יותר ושחוגג הזוי שהוא מציע סכומים כאלו על ילד שלא קרע זוג נעליים, גם אחרי שהוא נמכר ב-6 מיליון יורו טענו שמדובר בעקיצה וחוץ מדריבל טוב אין לו יותר מדי, בסוף הוכח שלא רק שהוא שווה סכומים כאלו, הוא גם ימכר ביותר מזה בעתיד.

זה מה שקורה כשאתה מאמין בשחקן גם אם הוא יעשה טעויות או יתן משחקים רעים (ומנור סולומון עשה טעויות ונתן משחקים רעים).

אלמוג בן גילו של סולומון ונחשב לאורך שנים כישרון לא פחות גדול מסולומון, פשוט שיחק הרבה פחות.

15 דקות לפני, Marco_Reus said:

תנסה להיזכר מה רוב האנשים אמרו אחרי שחוגג הציע עליו 3 מיליון יורו ולוזון סירב למכור, אמרו שהוא חי בסרט שהוא יקבל סכומים גבוהים יותר ושחוגג הזוי שהוא מציע סכומים כאלו על ילד שלא קרע זוג נעליים, גם אחרי שהוא נמכר ב-6 מיליון יורו טענו שמדובר בעקיצה וחוץ מדריבל טוב אין לו יותר מדי, בסוף הוכח שלא רק שהוא שווה סכומים כאלו, הוא גם ימכר ביותר מזה בעתיד.

זה מה שקורה כשאתה מאמין בשחקן גם אם הוא יעשה טעויות או יתן משחקים רעים (ומנור סולומון עשה טעויות ונתן משחקים רעים).

אלמוג בן גילו של סולומון ונחשב לאורך שנים כישרון לא פחות גדול מסולומון, פשוט שיחק הרבה פחות.

סלח לי, אבל אתה חי בסרט אם אתה חושב שאלמוג לא פחות טוב כישרוני מסולומון. 

הוא גם לא צריך להיות כזה. כישרון כמו סולומון זה פעם בדור, אולי אפילו יותר.

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

סלח לי, אבל אתה חי בסרט אם אתה חושב שאלמוג לא פחות טוב כישרוני מסולומון. 

הוא גם לא צריך להיות כזה. כישרון כמו סולומון זה פעם בדור, אולי אפילו יותר.

אתה משווה בין שניהם היום אחרי שסולומון הפך לכוכב ענק, אבל בעונת 17/18 סולומון שיחק 33 משחקי ליגה ונתן 4 שערים ו-4 בישולים ובעונת 18/19 (העונה שהוא נמכר לשחטאר) הוא שיחק 12 משחקי ליגה ונתן סה"כ שני שערים בלי בישולים, הוא לא פירק פה את הליגה במשך שנה וחצי, וכשהוא נרכש רוב האנשים קראו לזה "עקיצה" של לוזון, ובאותו זמן אלמוג יחד עם שועה ויחד עם סולומון נחשבו שלושת הכישרונות הכי גדולים בארץ.

אני בטוח שאם כישרון ברמה של אלמוג היה גדל בקבוצה שהייתה נותנת לו קרדיט בלתי מוגבל כמו שסולומון קיבל בפתח תקווה הוא היה היום באירופה, כי אם נראה לך שסולומון שיחק טוב בכל משחק שהוא שיחק ונתן משחק מושלם אחרי משחק מושלם עד שפתח תקווה מכרו אותו, אז לא אני זה שחי בסרט.

11 דקות לפני, Marco_Reus said:

אתה משווה בין שניהם היום אחרי שסולומון הפך לכוכב ענק, אבל בעונת 17/18 סולומון שיחק 33 משחקי ליגה ונתן 4 שערים ו-4 בישולים ובעונת 18/19 (העונה שהוא נמכר לשחטאר) הוא שיחק 12 משחקי ליגה ונתן סה"כ שני שערים בלי בישולים, הוא לא פירק פה את הליגה במשך שנה וחצי, וכשהוא נרכש רוב האנשים קראו לזה "עקיצה" של לוזון, ובאותו זמן אלמוג יחד עם שועה ויחד עם סולומון נחשבו שלושת הכישרונות הכי גדולים בארץ.

אני בטוח שאם כישרון ברמה של אלמוג היה גדל בקבוצה שהייתה נותנת לו קרדיט בלתי מוגבל כמו שסולומון קיבל בפתח תקווה הוא היה היום באירופה, כי אם נראה לך שסולומון שיחק טוב בכל משחק שהוא שיחק ונתן משחק מושלם אחרי משחק מושלם עד שפתח תקווה מכרו אותו, אז לא אני זה שחי בסרט.

בעונת 17/18 סולומון היה בן 18 ועשה את המספרים שרשמת. אלמוג אז עוד היה בנוער.

הבעיה שאתם בטוחים שאלמוג וקארצב זה הישראלים הכי גדולים שיהיו. הנחיתה תהיה קשה מאוד אם תמשיכו לחיות בסרט.

נכון שסולומון לא היה מדהים בכל משחק, אבל זה היתרון בלשחק בקבוצה קטנה. אלמוג לעומת זאת אמנם קיבל פחות הזדמנויות, אבל גדל בניהול הכי מקצועי ומסודר, והתאמן עם הכוכבים הכי גדולים. 

בזמן שאלמוג חירבן נגד ב"ש למשל סולומון תפר את ריאל ככה שזה מצחיק להגיד שהם מתקרבים אחד לשני ברמה. 

*זה עדיין לא אומר שאלמוג לא מאוד כישרוני, פשוט קצת פרופורציות...

On 8.12.2020 at 23:05, מכביסט לעד said:

בעונת 17/18 סולומון היה בן 18 ועשה את המספרים שרשמת. אלמוג אז עוד היה בנוער.

הבעיה שאתם בטוחים שאלמוג וקארצב זה הישראלים הכי גדולים שיהיו. הנחיתה תהיה קשה מאוד אם תמשיכו לחיות בסרט.

נכון שסולומון לא היה מדהים בכל משחק, אבל זה היתרון בלשחק בקבוצה קטנה. אלמוג לעומת זאת אמנם קיבל פחות הזדמנויות, אבל גדל בניהול הכי מקצועי ומסודר, והתאמן עם הכוכבים הכי גדולים. 

בזמן שאלמוג חירבן נגד ב"ש למשל סולומון תפר את ריאל ככה שזה מצחיק להגיד שהם מתקרבים אחד לשני ברמה. 

*זה עדיין לא אומר שאלמוג לא מאוד כישרוני, פשוט קצת פרופורציות...

ובעונת 18/19 הוא כבר שיחק בליגת העל בחדרה ונתן 2 שערים ו-3 בישולים ב-16 משחקי ליגה, להזכירך המספרים של סולומון ב-12 משחקי ליגה באותה עונה עד שהוא נמכר לשחטאר היו 2 שערים וללא בישולים.

כמו שאמרתי ופה נסיים את הוויכוח הזה, אם כישרון כמו אלמוג היה גדל בקבוצה שהייתה נותנת לו קרדיט בלתי מוגבל כמו שסולומון קיבל מפתח תקווה הוא היה משחק היום באירופה, וזה היתרון המאוד משמעותי שיש לשחקן שגדל בקבוצה קטנה שמוכנה לתת לשחקן כמות דקות גדולה גם אם זה אומר להכיל טעויות או משחקים רעים.

אם אני זוכר נכון, אמא של סולומון אוהדת של מכבי (גם מנור עצמו), אבל במשפחה שלו העדיפו שסולומון ישחק בפתח תקווה כי שם הוא יקבל יותר דקות כבר בגיל 18, והם צדקו אצלנו אני בספק אם הוא היה נמכר כבר בגיל 19 לאירופה.

זה פשוט לא רלוונטי. סולומון כישרון טוב מאלמוג בהרבה נקודה. 

אולי אלמוג יכל להשתפר יותר בקבוצה קטנה, אבל זה לא משנה ולא קשור לדיון.

לפני12 שעות , avich15 said:

זה לא מה שאמרתי. המרחק מהמתחרה שלנו הוא 4 נק, שזה פער סביר.

ממתי אנחנו מגדירים הצלחה של עונה לפי הפער (ועוד מלמטה!) מחיפה? 

1 דקה לפני, סיריל מקנאקי said:

מה אתה רוצה?

אמרתי שדוניס בעייתי. אמרתי שאני לא מבסוט עליו. אמרתי שזה בגלל הכדורגל, ולא בגלל הפער שהוא מחיק לחלוטין ולא כזה ביג דיל.

מי מגדיר הצלחה ומי אמר שזה סבבה?

הבנת הנקרא לפעמים היא מצרך נדיר.

שחטאר זו קבוצה שפוגעת ב80% מהטאלנטים שמגיעים לשם. לא מחתימים כל שחקן. אין מה להשוות בכלל, וזה בכלל לא עניין של כשרון. לאיילון יש נתונים של אירופה מבחינה פיזית וטכנית. זה עניין של מנטליות ובגרות נטו.

56 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זה פשוט לא רלוונטי. סולומון כישרון טוב מאלמוג בהרבה נקודה. 

אולי אלמוג יכל להשתפר יותר בקבוצה קטנה, אבל זה לא משנה ולא קשור לדיון.

לדעתך, לדעתי מבחינת נתונים פיזיים וטכניים אלמוג ברמה של אירופה, אבל בסופו של יום כל כישרון גדול צריך דקות משחק משמעותיות על מנת לפרוח, אני בטוח שאצלנו סולומון לא היה משחק 33 משחקי ליגה עם כמעט 2700 דקות בגיל 18 (בטח בשביל תפוקה של 4 שערים ו-4 בישולים) כי היו שורפים אותו אחרי כל משחק רע, בכדורגל זה הכל עניין של סיטואציה, אבל עזוב אתה לא מחזיק מאלמוג יותר מדי, יש אנשים שכן.

11 דקות לפני, Marco_Reus said:

לדעתך, לדעתי מבחינת נתונים פיזיים וטכניים אלמוג ברמה של אירופה, אבל בסופו של יום כל כישרון גדול צריך דקות משחק משמעותיות על מנת לפרוח, אני בטוח שאצלנו סולומון לא היה משחק 33 משחקי ליגה עם כמעט 2700 דקות בגיל 18 (בטח בשביל תפוקה של 4 שערים ו-4 בישולים) כי היו שורפים אותו אחרי כל משחק רע, בכדורגל זה הכל עניין של סיטואציה, אבל עזוב אתה לא מחזיק מאלמוג יותר מדי, יש אנשים שכן.

מה זה ברמה של אירופה? סולומון הרבה מעבר לרמה של סתם אירופה. 

מי אמר שאני לא מחזיק מאלמוג? אז אמרתי שהוא לא מתקרב לסולומון ו...? 

בקבוצה כמו מכבי אלמוג צריך להוכיח את עצמו ולהשיג את המקום בהרכב. אין מקום חינם בשביל אף אחד.

מסכים שהוא צריך לקבל יותר דקות, אבל אני לא יודע למה זה לא קורה.

41 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מה זה ברמה של אירופה? סולומון הרבה מעבר לרמה של סתם אירופה. 

מי אמר שאני לא מחזיק מאלמוג? אז אמרתי שהוא לא מתקרב לסולומון ו...? 

בקבוצה כמו מכבי אלמוג צריך להוכיח את עצמו ולהשיג את המקום בהרכב. אין מקום חינם בשביל אף אחד.

מסכים שהוא צריך לקבל יותר דקות, אבל אני לא יודע למה זה לא קורה.

בגלל זה שחקנים צעירים בני 18-21 בקושי מקבלים הזדמנויות אצלנו ומעדיפים לצאת להשאלות, כי הם מבינים שלא יקבלו יותר מדי הזדמנויות לשחק, ובשביל לפתח שחקן צעיר צריך לתת לו לשחק, גם אם הוא יעשה טעויות או שלא יהיה טוב בכל משחק (גם באירופה קבוצה שמעוניינת לפתח שחקן מתנהלת בדיוק באותה צורה), אבל עזוב זה וויכוח מיותר, נקווה שבהמשך העונה הוא יקבל יותר הזדמנויות.

לפני8 שעות , מכביסט לעד said:

הביטחון הוא בזה ששניהם יכולים להתפתח בעתיד הקרוב מאוד לשחקני נבחרת מובילים אם יתנו להם את הקרדיט. 

בינתיים אלמוג למרות פתיחה טובה של העונה לא ממש משחק בליגה, לא קיבל אפילו 3 משחקי ליגה רצופים בהרכב או דקה אחת באירופית, וקארצב בכלל מתייבש כשאנחנו כרצף פסיכי. 

לפני7 שעות , סיריל מקנאקי said:

יש לי שאלה אליך - אם נעשה 60 נקודות השנה וניקח אליפות, זו עונה מוצלחת או לא?