Jump to content

דייגו ארמנדו מראדונה 1960 - 2020

דריקס

Recommended Posts

לא ברור עוד אין לא נפתח נושא בפורום של אוהדי כדורגל לאחד השחקנים הגדולים שידע הכדורגל העולמי. 

תמיד יהיה שאלות מי גדול יותר? פלה? מסי? רונאלדו? רונאלדיניו? אולי אפילו זידאן....

אני חושב, שכל ההשוואות הללו עושות עוול עם השחקנים. 

לכל עשור יש את הכוכבים שלו ואין להשוות בין שחקנים ששיחקו בשנת 80 לאלו ששיחקו בשנות ה 60 לאלו שמשחקים בשנות ה 2000.

אין לשוות בין מה שעשה פלה למה שעשה מראדונה. כמו כן אין להשוות בין התקופה של זידאן לתקופה של מסי ורונאלדו. 

מה שכן, גם אם אתה אוהד ארגנטינה וגם אם לא, אין ספק שמדובר באחד הגדולים שידע הכדורגל. 

הן ביכולות על המגרש והן באופי של ״כוכב רוק״ שהיה לו. 

אם היה אפשר לשחק כדורגל מקצועני עד גיל 60, כנראה שעדיין היה מלהטט עד היום. 

בכלל, בניגוד לכוכבי רוק שיצירות ענק שלהם משנות ה 20 לחייהם יכולים לשרת אותם גם בגיל 70 מול אלפי צופים נלהבים. הקריירה קצרה לכדורגלן. כנראה שקצרה מידי. 

תודה דייגו,

אני זוכר איך בתור ילד בשכונה לבשתי חולצה מספר 10 ודמיינתי שאני אתה. 

לא היה אף אחד אחר, רק אתה. 

בזכותך אני ועוד מליונים בעולם התאהבנו במשחק הזה. 

בגללך דורות קדימה מצאו את עצמם משחקים כדורגל מקצועני. 

אתה היית גדול מהמשחק.

תודה שהיית. 

20_lm.jpg.c44f13bb74c7aa17652f130e4536cfcc.jpg

הכי טוב שאני ראיתי. אצטט את חברי ניר צדוק מהארץ היום-

קל יותר יהיה להסכים שמראדונה לא היה כדורגלן אלא כדורגל, לא אחד שמשחק אלא המשחק בכבודו ובעצמו, האנשה מדויקת שלו - יפה, ערמומי, חצוף, צודק, לא הוגן, מרתק, מנצח, מפסיד - שלם שנדחס לתוך גוף שהיה קטן מלהכיל אותו. הכל התקיים בו ביחד ולחוד, בתמהיל ייחודי שהבליט את הגאונות ואת ההרס העצמי. בשיאו נדמה שהמשחק הומצא רק למענו, ושכל מה שקרה לפניו היה רק הכנה לבואו, שמראדונה הוא המקסימום שאפשר להפיק מהרעיון. הרי בשער ההוא מול אנגליה חלף על פני כל מי שאפשר היה לחלוף - הוא לא בעט עד שלא עבר גם את השוער.

כך נראה הכדורגל בתקופה בה הוא לא הגן על הכוכבים שלו. כמה אדומים איטליה וריאל מדריד היו מקבלות היום? כנראה שלא היה שחקן בהסטוריה שכוסח יותר ממראדונה(ואלו רק תקצירים). דייגו עם ואר והגנה מינימלית, היה עושה כל מה שאחרים עושים ואף יותר. 

הערצנו אותו כשהיינו ילדים, כשעוד שחקני כדורגל או שחקנים בכלל לא היו מתבטאים מעבר למשחק, אבל בבגרותו הוכיח שהוא אנטישמי שונא ישראל, לכן לא הייתי פותח נושא בשבילו.

51 דקות לפני, duduha said:

הערצנו אותו כשהיינו ילדים, כשעוד שחקני כדורגל או שחקנים בכלל לא היו מתבטאים מעבר למשחק, אבל בבגרותו הוכיח שהוא אנטישמי שונא ישראל, לכן לא הייתי פותח נושא בשבילו.

הוא לא באמת הבין את המצב פה באיזור, הוא תמיד העריץ מהפכנים ודיקטטורים, פידל קסטרו, צ'ה גווארה, צ'אבס.

מה גם שהוא בא מרקע עני, כנראה בגלל זה יכל להזדהות יותר עם הפלסטינים. 

צריך להפריד בין השחקן לאדם, זה פורום כדורגל לא פוליטיקה. כמו שלדעתי לא צריכה להיות בעיה לשמוע את המוזיקה של רוג'ר ווטרס. 

5 דקות לפני, Keano said:

הוא לא באמת הבין את המצב פה באיזור, הוא תמיד העריץ מהפכנים ודיקטטורים, פידל קסטרו, צ'ה גווארה, צ'אבס. מה גם שהוא בא מרקע עני, כנראה בגלל זה יכל להזדהות יותר עם הפלסטינים. 

צריך להפריד בין השחקן לאדם, זה פורום כדורגל לא פוליטיקה.

כמו שלדעתי לא צריכה להיות בעיה לשמוע את המוזיקה של רוג'ר ווטרס. 

הוא תמיד הזדהה עם מיעוטים ועם האנדרדוג. לי אישית זה בכלל לא מפריע.  

לפני8 שעות , Keano said:

הוא לא באמת הבין את המצב פה באיזור, הוא תמיד העריץ מהפכנים ודיקטטורים, פידל קסטרו, צ'ה גווארה, צ'אבס.

מה גם שהוא בא מרקע עני, כנראה בגלל זה יכל להזדהות יותר עם הפלסטינים. 

צריך להפריד בין השחקן לאדם, זה פורום כדורגל לא פוליטיקה. כמו שלדעתי לא צריכה להיות בעיה לשמוע את המוזיקה של רוג'ר ווטרס. 

יודע מה הרקע שלו ומאיפה הוא בא, מסכים שלא צריך לערה פוליטיקה וכדורגל אלא אם המושא להערצה הוציא אמירה לא ראויה, אתה שחקן כדורגל? תתעסק בכדורגל.

אין לי בעיה אם היה מחבק את עראפת, אבל יש הבדל בין זה לבין להוציא אמירות אנטישמיות.

לפני5 שעות , duduha said:

יודע מה הרקע שלו ומאיפה הוא בא, מסכים שלא צריך לערה פוליטיקה וכדורגל אלא אם המושא להערצה הוציא אמירה לא ראויה, אתה שחקן כדורגל? תתעסק בכדורגל.

אין לי בעיה אם היה מחבק את עראפת, אבל יש הבדל בין זה לבין להוציא אמירות אנטישמיות.

לא זכורה לי אמירה אנטישמית פר אקסלנס שלו, כן תמיכה בפלסטינים בעשור האחרון לחייו כשהוא גם היה קרוב לכל מיני הוגו צ'אבסים, האיש לא היה אפוי עד הסוף וזה אחד מסודות קסמו.

בנושא אחר - לכבוד שנת ה-60 של מראדונה נאפולי תכננו תלבושת רביעית בהשראת התלבושת של נבחרת ארגנטינה עם מחווה. זה תוכנן, שנה מראש, להיחשף במחזור ה-9, בדרבי דל סולה נגד רומא, שקורה... היום. במקור, תכננו להזמין אותו לאצטדיון, בגלל הקורונה תכננו פשוט לשלוח לו חולצה לארגנטינה, בפועל זה המשחק הראשון שלהם אחרי שהוא מת.

אז מעבר לזה שזה משחק פצצה בערך תמיד, יהיה מעניין לראות את התלבושת ואת המחוות.

18 דקות לפני, סלבה said:

בנושא אחר - לכבוד שנת ה-60 של מראדונה נאפולי תכננו תלבושת רביעית בהשראת התלבושת של נבחרת ארגנטינה עם מחווה. זה תוכנן, שנה מראש, להיחשף במחזור ה-9, בדרבי דל סולה נגד רומא, שקורה... היום. במקור, תכננו להזמין אותו לאצטדיון, בגלל הקורונה תכננו פשוט לשלוח לו חולצה לארגנטינה, בפועל זה המשחק הראשון שלהם אחרי שהוא מת.

אז מעבר לזה שזה משחק פצצה בערך תמיד, יהיה מעניין לראות את התלבושת ואת המחוות.

וואלה מעניין

20201129_113413.jpg

לפני6 שעות , המכבייה said:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221157752146355&id=1021461943

"הטיפול" שמראדונה קיבל מנבחרת אנגליה במחצית הראשונה של אותו משחק. די מדהים להיזכר. 

פעם ראשונה שאני רואה את זה. תודה על השיתוף.

בגלל זה אני מחזיק יותר משחקנים שהיו פעם. ההגנות היו הרבה יותר קשוחות וכסחו את השחקנים הטכניים על ימין ועל שמאל.

את פלה ב 62 ממש הרגו עד שנפצע וסיים את הטורניר, ואן באסטן ואחרים. 

לשחקנים פעם היו חיי מדף הרבה יותר קצרים.

ועם כל הכיסוחים הם עדיין הצליחו לעשות דברים יפים מאוד..