Jump to content

מגבלת זרים בכדורגל הישראלי

Recommended Posts

14 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

קונאטה היחיד שבאמת נהנית ממנו. צ'יבוטה לא קיבל פה צ'אנס, ואני ממש לא חושב שמכבי עשתה עליו מיליונים. 

יש לי חדשות: שחקן לא יוצא מהרחם של אמא שלו (או מחלקת הנוער לצורך העניין) 'באמת טוב'. הוא צריך דקות, הוא צריך להשתפשף, והוא צריך שיאמינו בו, מה שלא יקרה עם 10 זרים בסגל. 

ואני שמח שאתה בטוח שתהיה אסטרטגיה שונה של רכש, לי זה ממש לא בטוח, אני רואה איך מכבי מתנהלת כרגע ומתפלל שקודם נמלא עמדות דחופות בהרכב לפני שנתעסק במותרות וזרים לספסל. 

הימים של ורמוט, רייכרט ויחזקאל נגמרו. מיץ' והבאים אחריו שינו פאזה, והוכחה לכך היא המדיניות של מכבי מתחילת הימים של איביץ'. 

אתה חושב שנרוץ חזרה לדרך מפעם כשהוא ראה שאפשר אחרת? שבשנתיים עם פיירפליי, מושאלים ושחקני בית לקחנו אליפויות כאלה דומיננטיות, ביחס למיליונים שלא הספיקו מול ב"ש? 

אני די בטוח שנמשיך בקו הזה, ולא ישלמו סכומים כאלה לשחקנים יותר. בטח ובטח בעתיד הקרוב שיושפע עדיין מהקורונה. 

ומילת המפתח, בפעם המיליון, היא 'יותר זרים טובים'. אני לא רואה שמגיעים לכאן 'יותר זרים טובים'. אולי יגיעו יותר זרים, אולי, אם המכסה תגדל, אבל בכלל לא בטוח ש'זרים טובים'. 

אתה יכול לשתף אותנו בקמפיינים המדהימים של ניקוסיה להוציא את ההבלחה מהעונה ההיא מול ליון? ואת המועמדות האחרות מהליגה שם שהצליחו יותר ממכבי בזכות אותן הקלות בנוגע לזרים? 

הליגה הבלגית, ההולנדית, האנגלית, הספרדית, האיטלקית. אולי תעצור רגע ותשאל את עצמך אם הם הצליחו בזכות מנטליות ועבודה נכונה מגילאים צעירים/האוכלוסיה, או שהכל בזכות 'אי הגבלת זרים'. 

צ'יבוטה לא קיבל צ'אנס, בצדק או שלא, בעיקר כי הוא תפס מקום של זר שבבוגרים של מכבי לא היו מוכנים לתת לו כשחקן צעיר ומתפתח. שחקן בית על פי כל הגדרה בינלאומית שאי אפשר לשתף בפועל.

הוא נמכר מבני יהודה תמורת מיליון יורו ומכבי קיבלה חצי, וצריך לזכור שהוא היווה קלף בעסקת קנדיל שבלי טריידים הייתה מגיעה לסכום גבוה יותר מזה שתמורתו נמכר ללודוגורץ (עיוות מקומי נפוץ). גם על קהינדה מכבי הכניסה סכום דומה.

לתפיסתי מכבי צריכה להיות קבוצה צעירה - הן דרך שחקנים ישראלים ממחלקת הנוער והן דרך השקעה בזרים צעירים, שפחות מתאפשרת כיום אסטרטגית (למרות שאדוארדו גררו יכול להיחשב, אבל העונה היא לא דוגמה לכלום).

להבדיל אלפי הבדלות כי אנחנו רחוקים מזה מאוד, לדינאמו זאגרב יש חתיכת אקדמיה מפוארת ומסורת מתמשכת של שחקני בית ענקיים, אבל גם עשרה זרים (שרובם מהמבוגרים בסגל, אבל זה עניין של אסטרטגיה).

1 hour ago, דקסטר said:

הקטע שתורג'י לא זוכר מכסה מלאה זה בדיוק בגלל הדוגמאות האלו, כביכול היו לנו 5-6 זרים אבל אתה יודע...

18/19 - אמנם באטוקיו היה רשום בסגל אבל פצוע ככה שלמעשה מאז שהודחנו מאירופה היינו עם 5 זרים רשומים כש-4 פעילים.

19/20 - דומה לבאטוקיו רק עם ניקוליץ' וכמובן יאניוטיס שירד לספסל ולא חזר ככה שגם בעונה הזו היינו עם 4 זרים פעילים.

20/21 - פתחנו את העונה עם 2 זרים פעילים (כשאחד מהם זה גררו) ורק באוקטובר חתמו עוד 2, אז כן על הנייר יש לנו 5 זרים אבל בוא נגיד ש3 מהם רלוונטים באמת

אם לא הייתה מגבלת זרים היית יכול להביא מחליף לניקוליץ'\בטוקיו\יאניוטיס. היית יכול להשאיר את גויאגון ולתת לו דקות פה ושם, הוא ישתפר הרבה יותר באימונים מול גולסה וטיבי מאשר מול מחלוף ונידם.

32 דקות לפני, gilgil28 said:

אם לא הייתה מגבלת זרים היית יכול להביא מחליף לניקוליץ'\בטוקיו\יאניוטיס. היית יכול להשאיר את גויאגון ולתת לו דקות פה ושם, הוא ישתפר הרבה יותר באימונים מול גולסה וטיבי מאשר מול מחלוף ונידם.

ממש לא. אם היה רצון להשקיע עוד כסף, אז היית מקפיא אותם ומביא זרים במקומם. וגויאגון, אם אני זוכר נכון, שיחק כמה דקות בפלייאוף. 

לפני6 שעות , דקסטר said:

הקטע שתורג'י לא זוכר מכסה מלאה זה בדיוק בגלל הדוגמאות האלו, כביכול היו לנו 5-6 זרים אבל אתה יודע...

18/19 - אמנם באטוקיו היה רשום בסגל אבל פצוע ככה שלמעשה מאז שהודחנו מאירופה היינו עם 5 זרים רשומים כש-4 פעילים.

19/20 - דומה לבאטוקיו רק עם ניקוליץ' וכמובן יאניוטיס שירד לספסל ולא חזר ככה שגם בעונה הזו היינו עם 4 זרים פעילים.

20/21 - פתחנו את העונה עם 2 זרים פעילים (כשאחד מהם זה גררו) ורק באוקטובר חתמו עוד 2, אז כן על הנייר יש לנו 5 זרים אבל בוא נגיד ש3 מהם רלוונטים באמת

זה נכון. אבל שוב בעיקר לעונה הנוכחית.

מכבי רוצה לתמוך בשחקנים הפצועים שלה. הקפאה משמעותה שחרוא ולשלם אותו עד תום.

ההחלטה להשאיר את באטוקיו עד שיחלים היתה לגמרי במקום.

בשנה שעברה כולנו קיווינו שניקוליץ יחזור.

מה שקרה איתו השנה זה באמת כבר הפקרות אבל זה מצטרף לשנה שבה פשוט מכבי מתנהלת רע.

בקיצור אם כשגורדי היה פה היתה אפשרות ל8 זרים אני בטוח שהוא היה מנצל אותה היטב.

לפני5 שעות , gilgil28 said:

אמת 

לפני4 שעות , מכביזם זה בדם said:

ממש לא. אם היה רצון להשקיע עוד כסף, אז היית מקפיא אותם ומביא זרים במקומם. וגויאגון, אם אני זוכר נכון, שיחק כמה דקות בפלייאוף. 

אין כזה דבר להקפיא. המשמעות של זה היא שחרור ומחויבות לשלם את החוזה עד תומו 

לפני5 שעות , gilgil28 said:

יכול להיות שזה נכון באופן עיקרוני אבל כנראה שמכבי לא חושבים כמוך כי העונה למשל יש לנו 5 זרים רשומים ובכל זאת הוא הושאל לבית"ר תל אביב.

21 דקות לפני, הילד בן 30 said:

זה נכון. אבל שוב בעיקר לעונה הנוכחית.

מכבי רוצה לתמוך בשחקנים הפצועים שלה. הקפאה משמעותה שחרוא ולשלם אותו עד תום.

ההחלטה להשאיר את באטוקיו עד שיחלים היתה לגמרי במקום.

בשנה שעברה כולנו קיווינו שניקוליץ יחזור.

מה שקרה איתו השנה זה באמת כבר הפקרות אבל זה מצטרף לשנה שבה פשוט מכבי מתנהלת רע.

בקיצור אם כשגורדי היה פה היתה אפשרות ל8 זרים אני בטוח שהוא היה מנצל אותה היטב.

מסכים בגדול חוץ מהקטע שאולי ג'ורדי היה מנצל את זה טוב, סתם כי אפשר לדעת. רק הסברתי למה לדעתי אנשים לא זוכרים שמכסת הזרים שלנו הייתה מלאה כי בפועל רק 3-4 זרים היו באמת משמעותיים ב3 שנים האחרונים.

לפני13 שעות , מכביזם זה בדם said:

לא בהכרח תפגע? יאללה, בוא נעשה משחק קטן. מכבי מצאה מנהל שיודע להביא זרים, דבר לא סביר בכלל אבל בסדר, ומנחיתה כאן 10. על האיכות של ה-10 אפשר להתווכח, אבל זרמנו. 

יש לך מקום לעוד 8 ישראלים בסגל, כי למשחק החל מהעונה הבאה נרשמים 18. שניים מהם הולכים לטננבאום ושוער שני ישראלי.

עכשיו בוא תרשום לי בבקשה 6 ישראלים נוספים, ואז תבין כמה מחלקת הנוער שלנו הופכת ללא קיימת ולא רלוונטית. 

וכמו שאמרתי כבר 100 פעם, תנועה כזו תעלה את הרף אם יבואו לכאן 10 זרים שבאמת עולים על הרמה של הישראלים, מה הסיכוי שזה יקרה בדיוק? לדעתי 0. 

ומה מגוחך פה? מכבי לא מחתימה 6 זרים אף פעם בערך. אז הם בעצמם לא מקווים ונותנים סיכוי לפגוע עם 4 מ-6. אז אתה רוצה שינסו להביא 10? 

זה יפה שציינת שנרשמים 18 זרים למשחק אבל זה לא שהיום כל הישראלים בסגל כל משחק...

אבל זורם איתך על המשחק הקטן

בנוסף לטננבאום והשוער המחליף אתה אומר עוד 6 לסגל:

טיבי

פיבן/בלם צעיר אחר 

גלזר

קארצב

אלמוג

חוזז

את השאר אתה פשוט מוכר, משך הזמן הממוצע של שחקן במכבי יהיה קצר יותר- כמו שאמרתי מי שטוב נשאר מי שממש טוב או לא טוב נמכר

במודל הזו פרץ ויוני היו נמכרים כבר מזמן

שכטר טבח וכו.. עם כל האהבה אין להם מקום במודל כזה

הרבה חלונות מדברים על לחתוך שומנים בסגל הרחב ולחזק את ההרכב הפותח בעוד איזה זר או 2 

זה בדיוק מה שיקרה.

אני אחדד את עצמי, אני רואה את זה כאילו יש 3 כיוונים ו״בסיסים״ להבאת שחקנים

1- נוער ופיתוח שלנו

2- הישראלים הטובים בליגה

3- זרים

כדי להעמיד קבוצה טובה ואירופאית (מעבר לאליפות אלה משהו המשכי) צריך לפחות 2 מתוך ה3 שכתבתי

לגבי סעיף 1- באמת יש לנו עליונות על הליגה ורשת ביטחון שכל שנתון בערך מגיעים אלינו שם או שניים שיכולים להיכנס לסגל

לגבי סעיף 2- כרגע, כיום, כן, יש לנו את הישראלים הכי טובים (גולסה, ריקן, קנדיל, טיבי)

אבח זה לא משהו מובטח, יכול להיות שעוד 3 או 4 שנים נהיה מאוד חלשים מהכיוון הזה בטח שקבוצות בליגה דורשות מאיתנו סכומים לא הגיוניים 

לגבי סעיף 3- לבטל או להגדיל את ההגבלה ייתן לכל הליגה בערך את אותו היתרון (לנו ברור שקצת יותר בגלל השם, הכסף והחשיפה באירופה) 

זה כן ייפסק את הסגל וייצור מודל כלכלי של שחקנים שבאים והולכים.

היתרון שלנו על הליגה מבחינת הנוער והפיתוח יישאר כי באמת יש פה התנהלות מעולה, רק שבמקום להכשיר אותם במלא השאלות למשך כמה שנים התהליך יכול להיות קצר יותר (לא באופן קיצוני) ולהביא אותם לסגל מוקדם יותר וגם לשחרר הלאה מוקדם יותר את מי שמגיע לו 

לפני7 שעות , מכביזם זה בדם said:

הימים של ורמוט, רייכרט ויחזקאל נגמרו. מיץ' והבאים אחריו שינו פאזה, והוכחה לכך היא המדיניות של מכבי מתחילת הימים של איביץ'. 

אתה חושב שנרוץ חזרה לדרך מפעם כשהוא ראה שאפשר אחרת? שבשנתיים עם פיירפליי, מושאלים ושחקני בית לקחנו אליפויות כאלה דומיננטיות, ביחס למיליונים שלא הספיקו מול ב"ש? 

אני די בטוח שנמשיך בקו הזה, ולא ישלמו סכומים כאלה לשחקנים יותר. בטח ובטח בעתיד הקרוב שיושפע עדיין מהקורונה. 

ומילת המפתח, בפעם המיליון, היא 'יותר זרים טובים'. אני לא רואה שמגיעים לכאן 'יותר זרים טובים'. אולי יגיעו יותר זרים, אולי, אם המכסה תגדל, אבל בכלל לא בטוח ש'זרים טובים'. 

אתה יכול לשתף אותנו בקמפיינים המדהימים של ניקוסיה להוציא את ההבלחה מהעונה ההיא מול ליון? ואת המועמדות האחרות מהליגה שם שהצליחו יותר ממכבי בזכות אותן הקלות בנוגע לזרים? 

הליגה הבלגית, ההולנדית, האנגלית, הספרדית, האיטלקית. אולי תעצור רגע ותשאל את עצמך אם הם הצליחו בזכות מנטליות ועבודה נכונה מגילאים צעירים/האוכלוסיה, או שהכל בזכות 'אי הגבלת זרים'. 

מכבי שינתה את ההתנהלות בנוגע לרכש, כי היא הייתה חייבת. הפייר פליי הכריח אותה. 

רק בקיץ הקודם הבאנו את בלקמן ב400 אלף.

יותר זרים זה סביר להניח יותר זרים איכותיים. כשיש לך יותר מרחב להבאת זרים אתה יכול להמר ולפגוע יותר. בדרך כלל הזרים שמכבי מביאה שווים לפחות סגל, אבל הם לא נשארים כי יש עמדות יותר דחופות.

ניקוסיה בעשור האחרון עשתה פעמיים שלב בתים בליגת האלופות. אנחנו גירדנו אחד. 

ב16/17 הם עלו מהמקום הראשון בליגה האירופית והגיעו לשמינית גמר. אנחנו מתפללים היום לעלייה מהמקום השני בבית ממש נוח על הנייר (הם קיבלו בבית את אסטנה שהייתה מפלצת אז, אולימפיאקוס ויאנג בויז).

בליגות שציינת ובעוד ליגות רבות כמו היוונית, הסרבית והקרואטית עובדים נכון עם הגילאים הצעירים, אבל הם משלבים את זה עם אי הגבלת זרים. לא אמרתי שלבטל את הגבלת הזרים לבד זה מספיק, אבל זה צעד.

אני לא רואה שהצעירים של אייאקס למשל נפגעים מלהיות בלי הגבלת זרים. להפך.

לפני2 שעות , הילד בן 30 said:

אין כזה דבר להקפיא. המשמעות של זה היא שחרור ומחויבות לשלם את החוזה עד תומו 

אוקיי, ו? אז לא נשחרר יותר שחקנים עד תום החוזה? לא נפטר מאמנים באמצע העונה אם הם יגמרו את הקבוצה? זה חלק ממחזור החיים של קבוצת כדורגל. בסוף מסכמים על פיצוי וממשיכים הלאה.

מעבר לכך, במקום מי גויאגון נכנס לפלייאוף בדיוק, אם עד אותו רגע היו רשומים אצלנו 6 זרים? נראה לי שכן הקפיאו, וזה קצת מנפץ את התיאוריה שלך. 

לצורך העניין אגב, ניקוליץ' לדעתי לא רשום כרגע לליגה בכלל, שזה בייסיקלי סטטוס מוקפא. 

1 hour ago, just saying said:

זה יפה שציינת שנרשמים 18 זרים למשחק אבל זה לא שהיום כל הישראלים בסגל כל משחק...

אבל זורם איתך על המשחק הקטן

בנוסף לטננבאום והשוער המחליף אתה אומר עוד 6 לסגל:

טיבי

פיבן/בלם צעיר אחר 

גלזר

קארצב

אלמוג

חוזז

את השאר אתה פשוט מוכר, משך הזמן הממוצע של שחקן במכבי יהיה קצר יותר- כמו שאמרתי מי שטוב נשאר מי שממש טוב או לא טוב נמכר

במודל הזו פרץ ויוני היו נמכרים כבר מזמן

שכטר טבח וכו.. עם כל האהבה אין להם מקום במודל כזה

הרבה חלונות מדברים על לחתוך שומנים בסגל הרחב ולחזק את ההרכב הפותח בעוד איזה זר או 2 

זה בדיוק מה שיקרה.

מגניב, אז אתה נותן לקבוצות אחרות להנות מגולסה, דן ביטון וקנדיל, או מישראלים מעולים אחרים שעל הפרק, בשביל להמר על 10 זרים שאין לך ולי מושג אם יהיו ברמה בכלל או עוד פלופים על-א ניקוליץ'. 

רק כדי לקדש את הרעיון של אי הגבלת זרים, הדשא של השכן וכו'. חרמנות רכש נטו. ואם כמובן קארצב או אלמוג ייתנו משחק-שניים רעים, אז כמובן שיעופו לספסל אחרת בשביל מה יש זרים. כיף גדול. 

בנוגע להודעה השניה, וה'יתרון הגדול שזה ייתן לליגה', אז באמת קבוצות כמו חדרה או אשדוד ייהנו מזה שבמקום 5 זרים ב-130 אלף דולר, הם יוכלו להביא 10 זרים ב-60 אלף דולר. הצלחה מובטחת. 

5 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

מגניב, אז אתה נותן לקבוצות אחרות להנות מגולסה, דן ביטון וקנדיל, או מישראלים מעולים אחרים שעל הפרק, בשביל להמר על 10 זרים שאין לך ולי מושג אם יהיו ברמה בכלל או עוד פלופים על-א ניקוליץ'. 

רק כדי לקדש את הרעיון של אי הגבלת זרים, הדשא של השכן וכו'. חרמנות רכש נטו. ואם כמובן קארצב או אלמוג ייתנו משחק-שניים רעים, אז כמובן שיעופו לספסל אחרת בשביל מה יש זרים. כיף גדול. 

בנוגע להודעה השניה, וה'יתרון הגדול שזה ייתן לליגה', אז באמת קבוצות כמו חדרה או אשדוד ייהנו מזה שבמקום 5 זרים ב-130 אלף דולר, הם יוכלו להביא 10 זרים ב-60 אלף דולר. הצלחה מובטחת. 

אילון מתחילת השנה רע ולא רואה דקות. אין הבדל.

אני לא מבין מה זה קשור לדן ביטון, גולסה וקנדיל. אם יש שחקן שמתאים לרמה הוא יבוא למכבי והדרכון לא ישנה כלום.

אתה מצייר את זה כאילו רוב הזרים הם ניקוליץ'. להפך, כל עונה יש לפחות שלושה ארבעה זרים ברמה ותמיד יש אחד שניים שלא מצליחים או שטובים, אבל הם תופסים מקום של זר. 

אם לא תהיה מגבלת זרים סביר להניח שנפגע ביותר זרים וגם מספר הפלופים יגדל, אבל לפחות לא תהיה לך בעיה כי במקום להביא פלופ ישראלי במחיר כפול אתה תביא פלופ זר בפחות כסף.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

מכבי שינתה את ההתנהלות בנוגע לרכש, כי היא הייתה חייבת. הפייר פליי הכריח אותה. 

רק בקיץ הקודם הבאנו את בלקמן ב400 אלף.

יותר זרים זה סביר להניח יותר זרים איכותיים. כשיש לך יותר מרחב להבאת זרים אתה יכול להמר ולפגוע יותר. בדרך כלל הזרים שמכבי מביאה שווים לפחות סגל, אבל הם לא נשארים כי יש עמדות יותר דחופות.

ניקוסיה בעשור האחרון עשתה פעמיים שלב בתים בליגת האלופות. אנחנו גירדנו אחד. 

ב16/17 הם עלו מהמקום הראשון בליגה האירופית והגיעו לשמינית גמר. אנחנו מתפללים היום לעלייה מהמקום השני בבית ממש נוח על הנייר (הם קיבלו בבית את אסטנה שהייתה מפלצת אז, אולימפיאקוס ויאנג בויז).

בליגות שציינת ובעוד ליגות רבות כמו היוונית, הסרבית והקרואטית עובדים נכון עם הגילאים הצעירים, אבל הם משלבים את זה עם אי הגבלת זרים. לא אמרתי שלבטל את הגבלת הזרים לבד זה מספיק, אבל זה צעד.

אני לא רואה שהצעירים של אייאקס למשל נפגעים מלהיות בלי הגבלת זרים. להפך.

יותר הימורים = פחות פגיעות בעולם שלי.

מעדיף ללכת על 5 לואיס הרננדזים מאשר על 10 'פרופיל וואקמה' מקבוצת אמצע טבלה ברומניה, שאולי שניים או שלושה מהם יצדיקו את הפוטנציאל. 

מכבי שינתה את ההתנהלות וראתה כי טוב. הפייר פליי אולי הכריח, אבל המדיניות כאן להישאר. למה שגולדהאר ישקיעו מאות אלפי דולרים כשהוא לוקח אליפות עם שחקני בית? אין סיבה. 

הנקודה שלך עם אפואל ניקוסיה רק מחזקת את הנקודה שלי. חוץ מהבלחות של 2-3 עונות מוצלחות באירופה, לא רואה מהם כלום. אין באמת יציבות, אין באמת קביעות, למרות 15-20 זרים פוטנציאלית. 

מילא היו עולים כל שנתיים לצ'מפיונס, אולי הייתי מבין. אבל על 3 הצלחות בעשור אתה בונה כאן תיאוריה? ומה עם שאר הליגה שם? בכמה היא השתדרגה עם צי הזרים שהגיע? 

בקרואטיה, יוון וסרביה אני בטוח שיש לפחות 4 או 5 מקומיים בהרכב. וכמובן שיש גם ליגות שתעשיית הזרים פחות עבדה, אבל לא ציפיתי שתביא אותם כדוגמא נגדית. 

כשתהיה לנו את ההילה של שילוב שחקני בית כמו באייאקס, אז אסמוך יותר שזה לא יפריע. כרגע אני נוטה להאמין שהישראלים יידחקו גם בשביל זרים שהם לא ברמה, וקשה להוכיח אחרת. 

אפואל ניקוסיה כמעט כל עונה באלופות או אירופית. 

הליגה הקפריסאית מקום 15 באירופה, ישלחו נציגות לליגה האירופית גם בעונה הבאה למרות המפעל החדש. 

לפני9 שעות , דקסטר said:

גררו לגמרי רלוונטי. 

13 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אילון מתחילת השנה רע ולא רואה דקות. אין הבדל.

אני לא מבין מה זה קשור לדן ביטון, גולסה וקנדיל. אם יש שחקן שמתאים לרמה הוא יבוא למכבי והדרכון לא ישנה כלום.

אתה מצייר את זה כאילו רוב הזרים הם ניקוליץ'. להפך, כל עונה יש לפחות שלושה ארבעה זרים ברמה ותמיד יש אחד שניים שלא מצליחים או שטובים, אבל הם תופסים מקום של זר. 

אם לא תהיה מגבלת זרים סביר להניח שנפגע ביותר זרים וגם מספר הפלופים יגדל, אבל לפחות לא תהיה לך בעיה כי במקום להביא פלופ ישראלי במחיר כפול אתה תביא פלופ זר בפחות כסף.

קודם כל, אולי די עם השקר הזה? 'אילון מתחילת השנה רע'...

זה בדיוק מה שיקרה, כשיגיעו 10 זרים, ואוהדים כמוך יקראו לשחקני הבית שהם "מתחילת העונה רעים", על 2 משחקים בדיוק. 

הנה העובדות בשבילך חבר - אילון שיחק 2.5 משחקי ליגה בהם היה רע (כמו כל הקבוצה כמדומני). באירופה הוא היה הכי טוב על המגרש מול ריגה, ומצוין נגד זלצבורג בבית, כולל בישול ענק. 

אז מבחינתך על 2 משחקי ליגה רעים צריך לספסל לו את החיים ולהביא לו זרים על הראש, נכון? לגמור אותו עוד קצת. או לתת לו פעם בשבועיים רבע שעה שירגיש את הדשא. ככה גדלים שחקנים. 

מה זה קשור לדן ביטון וגולסה? נתתי לבחור מלמעלה אתגר, ומכיוון שכמובן אין מקום ב-18, אז הוא לא יכל לרשום אותם בסגל. לכן, במצב כזה הם לא יהיו אצלנו אלא בקבוצה אחרות. 

אני מצייר את זה שבתקציב גדול אתה נופל לרוב עם 2 זרים בעונה, ולכן אני נחרד מהמחשבה שהסכום לכל זר יהיה מקוצץ ל-150 או 200 אלף. בתקציבים כאלה בהצלחה עם להביא זרים איכותיים. 

צריך לזכור ששחקן מהאיחוד האירופאי במלא ליגות מעולות באירופה לא נחשב אפילו כזר

אצלנו מי שלא ישראלי אוטומטית זר 

9 דקות לפני, Keano said:

אפואל ניקוסיה כמעט כל עונה באלופות או אירופית. 

ב-8 שנים האחרונות, מאז שהצוות הזר של גולדהאר נכנס לפעולה, מכבי עם 5 הופעות בשלב בתים אירופי. באותן 8 שנים, אפואל ניקוסיה עם 6 הופעות. 

ב-2 המקרים הרוב המוחץ הוא הליגה האירופית. אז למרות שהם יכולים להביא 15 זרים, ואנחנו 6, המצב כמעט זהה לחלוטין. 

והדירוג, בין היתר, מושפע מהפאדיחות של בית"ר וחיפה, שלא ממש צריכות 100 זרים כדי לעבור את האימפריות מאלבניה, גאורגיה או אסטוניה. או שכן? 

6 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

ב-8 שנים האחרונות, מאז שהצוות הזר של גולדהאר נכנס לפעולה, מכבי עם 5 הופעות בשלב בתים אירופי. באותן 8 שנים, אפואל ניקוסיה עם 6 הופעות. 

ב-2 המקרים הרוב המוחץ הוא הליגה האירופית. אז למרות שהם יכולים להביא 15 זרים, ואנחנו 6, המצב כמעט זהה לחלוטין. 

והדירוג, בין היתר, מושפע מהפאדיחות של בית"ר וחיפה, שלא ממש צריכות 100 זרים כדי לעבור את האימפריות מאלבניה, גאורגיה או אסטוניה. או שכן? 

זה לא רק ההופעה גם כמות הנק' והשלבים שהגיעו. 

להופעות של חיפה וביתר אפשר לקרוא פדיחות או פשוט יכולת חלשה, שורה תחתונה זה דירוג על 5 שנים אז הוא מספיק אמין לשקף את רמת הליגה. 

21 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

קודם כל, אולי די עם השקר הזה? 'אילון מתחילת השנה רע'...

זה בדיוק מה שיקרה, כשיגיעו 10 זרים, ואוהדים כמוך יקראו לשחקני הבית שהם "מתחילת העונה רעים", על 2 משחקים בדיוק. 

הנה העובדות בשבילך חבר - אילון שיחק 2.5 משחקי ליגה בהם היה רע (כמו כל הקבוצה כמדומני). באירופה הוא היה הכי טוב על המגרש מול ריגה, ומצוין נגד זלצבורג בבית, כולל בישול ענק. 

אז מבחינתך על 2 משחקי ליגה רעים צריך לספסל לו את החיים ולהביא לו זרים על הראש, נכון? לגמור אותו עוד קצת. או לתת לו פעם בשבועיים רבע שעה שירגיש את הדשא. ככה גדלים שחקנים. 

מה זה קשור לדן ביטון וגולסה? נתתי לבחור מלמעלה אתגר, ומכיוון שכמובן אין מקום ב-18, אז הוא לא יכל לרשום אותם בסגל. לכן, במצב כזה הם לא יהיו אצלנו אלא בקבוצה אחרות. 

אני מצייר את זה שבתקציב גדול אתה נופל לרוב עם 2 זרים בעונה, ולכן אני נחרד מהמחשבה שהסכום לכל זר יהיה מקוצץ ל-150 או 200 אלף. בתקציבים כאלה בהצלחה עם להביא זרים איכותיים. 

אז למה הוא לא משחק? גם דוניס וגם איביץ' לא אוהבים אותו? אתה לא חושב שאנחנו צריכים שחקן כנף? עד כדי כך אתה עיוור? 

הוא ממש לא היה הכי טוב נגד ריגה. אז דפק כמה דריבלים שחירמנו אתכם פה, אותי זה לא קונה. הוא הולך עם זה ראש בקיר, לא יודע מתי למסור או לבעוט.

נגד זלצבורג חוץ מהבישול הוא לא עשה כלום. רגע לפני שהם קיבלו פנדל הוא החמיץ מצב שהיה חייב להסתיים בגול.

הוא עוד חודש בן 22. באירופה בגיל כזה כבר מובילים קבוצות. רק פה מתחרמנים מכמה דריבלים והשאר הזמן משחק רע.

היום עם מגבלת זרים הוא לא מקבל הרבה דקות כי הוא לא מספיק טוב לדעת המאמן. אם הוא יהיה טוב הוא יקבל דקות בלי קשר לדרכון שלו. אני רוצה שמי שטוב ישחק. הגיל והדרכון לא מעניינים.

לא הבנתי למה אתה חושב שדן ביטון וגולסה לא היו פה. אתה לא תביא זרים לעמדות שיש לך בהם שחקנים טובים.

שוב אתה מסרב להבין שיהיה לך יותר מ100-200 אלף לזרים כי זה יבוא על חשבון ישראלים יותר יקרים.

40 דקות לפני, צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

צריך לזכור ששחקן מהאיחוד האירופאי במלא ליגות מעולות באירופה לא נחשב אפילו כזר

אצלנו מי שלא ישראלי אוטומטית זר 

אופ"א חייבים ליצור אחידות בנושא הזה בכל הליגות באירופה. לא יכול להיות חוסר שוויוניות כזה גדול

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

אוקיי, ו? אז לא נשחרר יותר שחקנים עד תום החוזה? לא נפטר מאמנים באמצע העונה אם הם יגמרו את הקבוצה? זה חלק ממחזור החיים של קבוצת כדורגל. בסוף מסכמים על פיצוי וממשיכים הלאה.

מעבר לכך, במקום מי גויאגון נכנס לפלייאוף בדיוק, אם עד אותו רגע היו רשומים אצלנו 6 זרים? נראה לי שכן הקפיאו, וזה קצת מנפץ את התיאוריה שלך. 

לצורך העניין אגב, ניקוליץ' לדעתי לא רשום כרגע לליגה בכלל, שזה בייסיקלי סטטוס מוקפא. 

יש פה עניין חשוב שאתה מפספס. 

בעבר יכולת לא לרשום שחקן (להקפיא) להמשיך להשאיר אותו תחת חוזה ולהפשיר אותו חזרה כשתרצה ויש חלון פתוח.

היום אי אפשר לכן המשמעות היא לשחרר.

האם צריך לפעמים לשחרר שחקנים פצועים? אולי. רק שמכבי לא חושבת שזה הגון לשחרר שחקן שנפצע אצלה בלי לשקם אותו. 

וגם במקרה כזה שחקן יכול לדרוש את החוזה עד תומו (חמש שנים במקרה של ניקוליץ?) וזה תרחיש לא לגמרי בלתי סביר בפציעה ארוכה. 

לכן מכבי מעדיפה לשקם ואז לשחרר לקבוצה אחרת כשהתנאים ברורים כמו במקרה של באטוקיו.

האם זה תמיד פתרון נכון? לא 

לפני1 שעה , מכביזם זה בדם said:

אתה לא ״נותן״ להן אותם, כרגע ידנו על העליונה אבל זה מאוד נזיל עם כל העסקאות של חוגג וב״ש וכל הקבוצות הקטנות שדורשות מאיתנו הרבה יותר כסף על שחקנים.

לגמרי יכול להיות מצב עוד כמה שנים שהישראלים הבכירים לא יהיה בהכרח אצלנו כמו שעכשיו, זה לא משהו לבנות עליו בביטחון כזה.

לפני3 שעות , מכביזם זה בדם said:

ניקוליץ' נגרע מהרישום כשחזרו מפגרת הקורונה תחת אישור מיוחד, כי הוא פצוע והקורונה יצרה הרבה הקלות, אבל השוטף אין דבר כזה הקפאה, ובעונה הוא נרשם, אחרת היה חייב להיות משוחרר על פי חוק.

לפני1 שעה , הילד בן 30 said:

יש פה עניין חשוב שאתה מפספס. 

בעבר יכולת לא לרשום שחקן (להקפיא) להמשיך להשאיר אותו תחת חוזה ולהפשיר אותו חזרה כשתרצה ויש חלון פתוח.

היום אי אפשר לכן המשמעות היא לשחרר.

האם צריך לפעמים לשחרר שחקנים פצועים? אולי. רק שמכבי לא חושבת שזה הגון לשחרר שחקן שנפצע אצלה בלי לשקם אותו. 

וגם במקרה כזה שחקן יכול לדרוש את החוזה עד תומו (חמש שנים במקרה של ניקוליץ?) וזה תרחיש לא לגמרי בלתי סביר בפציעה ארוכה. 

לכן מכבי מעדיפה לשקם ואז לשחרר לקבוצה אחרת כשהתנאים ברורים כמו במקרה של באטוקיו.

האם זה תמיד פתרון נכון? לא 

לא הגון? ולקבל 450 אלף דולר בעונה על אפס דקות משחק זה הגון? סיטואציה לא נעימה ל-2 הצדדים, ולכן הכי 'הוגן' זה ששני הצדדים יתפשרו ויסכמו על פיצוי. 

גם כשמאמן מפוטר, לרוב הקבוצה לא משלמת לו את החוזה במלואו, אלא מסכמים על כמה משכורות ומתקדמים הלאה. 

מעבר לכך, בשביל פציעות יש ביטוח. אני לא מאמין שיש במכבי שחקן שחותם בלי ביטוח, ולכן חלק מכובד מהשכר משולם על ידי חברת הביטוח. 

ובנוגע לחלק הראשון, אז אני די בטוח שמכבי לא רשמה את ניקוליץ' עדיין לליגה השנה. ככה שזה אפשרי. 

לפני1 שעה , just saying said:

אתה לא ״נותן״ להן אותם, כרגע ידנו על העליונה אבל זה מאוד נזיל עם כל העסקאות של חוגג וב״ש וכל הקבוצות הקטנות שדורשות מאיתנו הרבה יותר כסף על שחקנים.

לגמרי יכול להיות מצב עוד כמה שנים שהישראלים הבכירים לא יהיה בהכרח אצלנו כמו שעכשיו, זה לא משהו לבנות עליו בביטחון כזה.

אז עצוב מאוד, כי למי ששכח, מכבי הייתה חזקה, עוצמתית, ובעצם עלתה לגדולה מרגע שהישראלים הבכירים היו אצלה. ככה זה היה תמיד בכדורגל הישראלי. 

אבל בסדר, תמשיכו להאמין ש-10 זרים הם המפתח להצלחה, למרות שהיכולת שלהם כאן מוכחת הרבה פחות מהישראלים הבכירים.