Jump to content

מגבלת זרים בכדורגל הישראלי

Recommended Posts

12 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אל תהיה גנב דעת. תראה את זלצבורג ואת הנבחרת האוסטרית.

קבוצה אחת עם גב כלכלי מאוד מאוד חזק לא מעידה על כל הליגה, שהיא די חלשה למען האמת. 

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

כמו שלא ראינו את גלזר או יוני מתפתחים להיות כוכבים ב-2016, ככה אנחנו לא יודעים איך יתפתחו הילדים של היום כשהם יצטרכו לתת את זה בעוד שנתיים. 

ויש כשרונות. אני יודע שיש לנו מגן ימני מושאל, יש את אח של גלזר בתור בלם, יש את חנצ'יס ועוד כמה כשרונות ממש צעירים מקדימה... ברור שזה עוד רחוק, אבל יכולים בהחלט להתפתח לכאלה. 

וגם אם לצורך העניין יש לנו 'רק קשרי אמצע', בתסריט הפסימי ביותר, אז שתהיה שלישיה תוצרת מחלקת נוער, פלוס טננבאום, פלוס שני ישראלים בכירים שכבר יש לנו, ועל זה תביא זרים בעמדות אחרות. 

עם עבודה נכונה של פטריק והצוות בנוער, אין סיבה שלא יגדלו גם שחקנים בעמדות אחרות עם השנים. בלם אולי יותר קשה פה בארץ, אבל שאר העמדות אני לא רואה בעיה לפתח. 

זה שיש מגן שמאלי מושאל, אח של גלזר, וחנצ'יס זה לא אומר שהם יהיו ברמה למכבי...

12 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

קבוצה אחת עם גב כלכלי מאוד מאוד חזק לא מעידה על כל הליגה, שהיא די חלשה למען האמת. 

גם אנחנו עם גב כלכלי חזק. ברור שלא ברמה של זלצבורג, אבל ברמה מספיק גבוה כדי להיות כל שנה בשלב בתים.

מי שרוצה להבין למה מהלך כזה יסייע לנו שיאזין לפודיום בפרק עם הסוכן של פשיץ.

מכבי מביאה המון צעירים עם פוטנציאל אבל היא צריכה לבחור אותם בקפידה כי המקום שלהם מוגבל. 

להגדיל/לבטל את הגבלת הזרים לא בהכרח תפגע בפיתוח שחקני הבית כמו שחלק מנסים להציג פה.

פשוט התנועה במכבי ובכלל בליגה של שוק השחקנים תהיה הרבה יותר פתוחה וזורמת, מי שטוב מקבל הרכב, מי שכוכב נמכר הלאה, מי שבסדר ממלא סגל ומי שחלש מושאל ללאומית או הולך לקפריסין.

תנועה כזו של שחקנים- גם ביתייים וגם זרים רק תעלה את הרף של הכדורגלן הממוצע בליגה ותשפר בעיקר את הישראלים שחייבים להבין שאין מקום לבינוניות ולנדידות בין קבוצות הליגה משנה לשנה.

הטיעון של ״קודם שמכבי תשתמש במכסה של 6 ואז נדבר״ מגוכך.

במקום לקוות לפגוע ב4 מתוך 6 זרים אפשר להיות מסופק מלפגוע ב6 מתוך 10.

לפני4 שעות , מכביזם זה בדם said:

ודבר שני, אם הבחירה היא בין 9 זרים בהרכב ושלב בתים קבוע לבין קבוצה שאפשר להתגאות בה עם שחקנים ישראליים שגדלו אצלנו, אבל מגיעה שנה כן שנה לא, אז אעדיף את האופציה השניה. 

ואתה בטח גם מבואס נורא על אליפויות אירופה של מכבי-סל כי לא היו שם מספיק שחקנים בכחול-לבן, נכון?

הגדלת מכסת הזרים, לפני הכול, תוריד את המחירים של כל ילד שעוד לא קרע זוג נעליים וכבר שווה מיליון אירו.

בעולם תקין, אני לא יודע אם שועה שווה 300K (במציאות הוא שווה בדיוק 7 בגימטריה...).

תודעתית, ברור שהיא תשפר את התוצר המקומי, כי הם יבינו שמקומם לא מובטח והם צריכים להילחם עליו

עם שחקן שלכל הפחות ברמתם.

גם לא חייב להיות קיצוניים, זה לא או 200 זרים או 5-6.

אפשר נניח לנהוג כמו רוב הליגות באירופה שלא מכירות באירופיים כשחקנים זרים (אומנם אנחנו לא שייכים לאיחוד האירופי, אבל לצורך העניין)

ולהגביל את מס' הלא-אירופיים, אפשר לקבוע קריטריונים כמו באנגליה, אפשר לאמץ כל מיני מודלים.

לגבי דוגמאות מוצלחות, לאו דווקא ההבלחה של אפועל, קחו את שחטאר שהיא חברה קבועה בליגת האלופות.

חד משמעית ביטול הזרים יעשה רק טוב גם לנו וגם לכדורגל הישראלי.

גם בתור מודל כמו שהמכבייה רוצה זה יותר טוב. 

תהיה לך אופציה להביא 10-12 זרים במחיר מצחיק, תמצא 2-3 ואולי אפילו 5 מהם שהם באמת טובים וכבר הרווחת. 

להיות מבוסס על שחקני בית זה טוב ויפה, אבל בתרחיש הכי אופטימי שלי יעלה שחקן נוער בעונה שבאמת יתקע יתד בבוגרת (וגם זה רוב הסיכויים לא בעונה הראשונה שלו). אי אפשר להתבסס על זה בכלל. 

כמובן שזה יגרום גם לישראלים להתאמץ יותר, לא יקבלו את המשכורות שהם מקבלים כיום על הכלום כדורגל שלהם, ויצטרכו להתאמץ יותר כדי לשחק בליגת העל (שאותה בכלל צריך לצמצם ל-10 קבוצות). 

אין שום סיבה להמשיך לנסות להתבסס רק על השחקן הישראלי, צריך לשחרר. זה לא מקדם אותנו לשום מקום. גם אם הנוער שלנו יהיה הכי טוב בארץ זה להיות מלכי הביצה, זה לא באמת מקדם אותנו לאנשהו. 

לפני8 שעות , הילד בן 30 said:

מי שרוצה להבין למה מהלך כזה יסייע לנו שיאזין לפודיום בפרק עם הסוכן של פשיץ.

מכבי מביאה המון צעירים עם פוטנציאל אבל היא צריכה לבחור אותם בקפידה כי המקום שלהם מוגבל. 

איזה מקום מוגבל? עד לפני שלושה שבועות שיחקנו עם זר אחד.

היום אנחנו עם שניים ושני שליש ועוד אחד שלא ברור אם הוא שלנו או לא.

אפילו בשתי העונות האדירות הקודמות היינו עם 3/4 זרים.

קודם שנעשה שנה וחצי עם שישה זרים ואחר כך נדאג שיהיו יותר.

בקלות שקבוצות אחרות בליגה מנחיתות כאן זרים, אנחנו צריכים להגיד תודה שיש הגבלה.

את הכל בסוף אפשר להכווין לניהול מקצועי שלא ממש קיים.

למכבי יש קשרי אמצע בטונות, כולל עתודות וכולל זרים.

אפס שחקני כנף.

חלוץ בקושי.

לפני5 שעות , turgi said:

איזה מקום מוגבל? עד לפני שלושה שבועות שיחקנו עם זר אחד.

היום אנחנו עם שניים ושני שליש ועוד אחד שלא ברור אם הוא שלנו או לא.

אפילו בשתי העונות האדירות הקודמות היינו עם 3/4 זרים.

קודם שנעשה שנה וחצי עם שישה זרים ואחר כך נדאג שיהיו יותר.

בקלות שקבוצות אחרות בליגה מנחיתות כאן זרים, אנחנו צריכים להגיד תודה שיש הגבלה.

את הכל בסוף אפשר להכווין לניהול מקצועי שלא ממש קיים.

למכבי יש קשרי אמצע בטונות, כולל עתודות וכולל זרים.

אפס שחקני כנף.

חלוץ בקושי.

1. העונה הזאת חריגה.

2. יש בעיית ניהול משמעותית במכבי, זה נכון. אבל כשהיו לך מנהלים התוספת הזאת היתה נותנת לך המון. 

3. תאזין לפודקאסט ודעתך תשתנה, כמו ששלי השתנתה. בסוף אין את הפריווילגיה של להמר על הרבה זרים. גם לשאר קבוצות הליגה אין, לכן אתה מביא אותם בשלב שהם עוד לא באמת בשלים לקבוצה הבוגרת ומשאיל. גם את אלה שהבאת אתה בוחר בקפידה. 

20 דקות לפני, הילד בן 30 said:

1. העונה הזאת חריגה.

2. יש בעיית ניהול משמעותית במכבי, זה נכון. אבל כשהיו לך מנהלים התוספת הזאת היתה נותנת לך המון. 

3. תאזין לפודקאסט ודעתך תשתנה, כמו ששלי השתנתה. בסוף אין את הפריווילגיה של להמר על הרבה זרים. גם לשאר קבוצות הליגה אין, לכן אתה מביא אותם בשלב שהם עוד לא באמת בשלים לקבוצה הבוגרת ומשאיל. גם את אלה שהבאת אתה בוחר בקפידה. 

איך העונה הזאת חריגה?

אם אני לא טועה, אף פעם לא הצטיינו למלא את מכסת הזרים, לא כשהיו חמישה ולא כשהיו שישה.

את הפודקאסט שמעתי, אין שם שום דבר שגורם לי לחשוב על הסרת מגבלת הזרים בהקשר של מכבי.

אני לא נגד זה, פשוט כל עוד יוכח אחרת ההגבלה הזאת טובה לנו.

לפני1 שעה , turgi said:

איך העונה הזאת חריגה?

אם אני לא טועה, אף פעם לא הצטיינו למלא את מכסת הזרים, לא כשהיו חמישה ולא כשהיו שישה.

את הפודקאסט שמעתי, אין שם שום דבר שגורם לי לחשוב על הסרת מגבלת הזרים בהקשר של מכבי.

אני לא נגד זה, פשוט כל עוד יוכח אחרת ההגבלה הזאת טובה לנו.

לליגה ברור שההגבלה טובה לנו. אם רוצים להתפתח מעבר לזה, צריך להגדיל את כמות הזרים.

מכבי יכולה לגדל גם זרים, מותר לה כרגע אחד בכל שנה.

עדיף מגבלות שמעודדות קבוצות לפתח שחקנים (כמו מינימום שחקני בית בסגל, למשל) ולא הגבלות זרים קשיחות.

31 דקות לפני, סלבה said:

מכבי יכולה לגדל גם זרים, מותר לה כרגע אחד בכל שנה.

עדיף מגבלות שמעודדות קבוצות לפתח שחקנים (כמו מינימום שחקני בית בסגל, למשל) ולא הגבלות זרים קשיחות.

מעט מדי 

On 10.11.2020 at 18:41, מכביסט לעד said:

זה שיש מגן שמאלי מושאל, אח של גלזר, וחנצ'יס זה לא אומר שהם יהיו ברמה למכבי...

זה גם לא אומר שהם לא יהיו. צריך להאמין בתהליך. אתה חשבת שגלזר ויונתן יהיו כוכבים כשהם התחילו את ההשאלה בנתניה או בבני יהודה?

חוץ מזה, אני בטוח שיש עוד שחקנים צעירים מוכשרים בנוער שלנו, ושניים-שלושה מהסך הכל הכללי, כולל המושאלים, יכולים לדעתי להתפתח לרמה שאנחנו רוצים. 

On 10.11.2020 at 18:42, מכביסט לעד said:

גם אנחנו עם גב כלכלי חזק. ברור שלא ברמה של זלצבורג, אבל ברמה מספיק גבוה כדי להיות כל שנה בשלב בתים.

ממש לא. גם זלצבורג, עם כל הגב הכלכלי שהרבה יותר גדול משלנו, לא הייתה במשך שנים בצ'מפיונס, אז על סמך מה ולמה אתה חושב שאנחנו מספיק עשירים כדי לעשות כל שנה צ'מפיונס? 

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

זה גם לא אומר שהם לא יהיו. צריך להאמין בתהליך. אתה חשבת שגלזר ויונתן יהיו כוכבים כשהם התחילו את ההשאלה בנתניה או בבני יהודה?

חוץ מזה, אני בטוח שיש עוד שחקנים צעירים מוכשרים בנוער שלנו, ושניים-שלושה מהסך הכל הכללי, כולל המושאלים, יכולים לדעתי להתפתח לרמה שאנחנו רוצים. 

ממש לא. גם זלצבורג, עם כל הגב הכלכלי שהרבה יותר גדול משלנו, לא הייתה במשך שנים בצ'מפיונס, אז על סמך מה ולמה אתה חושב שאנחנו מספיק עשירים כדי לעשות כל שנה צ'מפיונס? 

כן. האמנתי ביונתן ובגלזר כי מגיל צעיר הם סומנו כהבטחה.

לא אמרתי כל שנה צ'מפיונס, אלא כל שנה שלב בתים אירופי (לא המפעל השלישי). אם זה באירופה אז במטרה לעלות שלב (השנה אולי נצליח, אבל זה בעיקר בגלל הגרלה קלה) ואם זה לעלות יותר לליגת האלופות ולא רק דרך ניסים. 

לפני23 שעות , just saying said:

להגדיל/לבטל את הגבלת הזרים לא בהכרח תפגע בפיתוח שחקני הבית כמו שחלק מנסים להציג פה.

פשוט התנועה במכבי ובכלל בליגה של שוק השחקנים תהיה הרבה יותר פתוחה וזורמת, מי שטוב מקבל הרכב, מי שכוכב נמכר הלאה, מי שבסדר ממלא סגל ומי שחלש מושאל ללאומית או הולך לקפריסין.

תנועה כזו של שחקנים- גם ביתייים וגם זרים רק תעלה את הרף של הכדורגלן הממוצע בליגה ותשפר בעיקר את הישראלים שחייבים להבין שאין מקום לבינוניות ולנדידות בין קבוצות הליגה משנה לשנה.

הטיעון של ״קודם שמכבי תשתמש במכסה של 6 ואז נדבר״ מגוכך.

במקום לקוות לפגוע ב4 מתוך 6 זרים אפשר להיות מסופק מלפגוע ב6 מתוך 10.

לא בהכרח תפגע? יאללה, בוא נעשה משחק קטן. מכבי מצאה מנהל שיודע להביא זרים, דבר לא סביר בכלל אבל בסדר, ומנחיתה כאן 10. על האיכות של ה-10 אפשר להתווכח, אבל זרמנו. 

יש לך מקום לעוד 8 ישראלים בסגל, כי למשחק החל מהעונה הבאה נרשמים 18. שניים מהם הולכים לטננבאום ושוער שני ישראלי.

עכשיו בוא תרשום לי בבקשה 6 ישראלים נוספים, ואז תבין כמה מחלקת הנוער שלנו הופכת ללא קיימת ולא רלוונטית. 

וכמו שאמרתי כבר 100 פעם, תנועה כזו תעלה את הרף אם יבואו לכאן 10 זרים שבאמת עולים על הרמה של הישראלים, מה הסיכוי שזה יקרה בדיוק? לדעתי 0. 

ומה מגוחך פה? מכבי לא מחתימה 6 זרים אף פעם בערך. אז הם בעצמם לא מקווים ונותנים סיכוי לפגוע עם 4 מ-6. אז אתה רוצה שינסו להביא 10? 

לפני22 שעות , אורלנדו בלוף said:

ואתה בטח גם מבואס נורא על אליפויות אירופה של מכבי-סל כי לא היו שם מספיק שחקנים בכחול-לבן, נכון?

הגדלת מכסת הזרים, לפני הכול, תוריד את המחירים של כל ילד שעוד לא קרע זוג נעליים וכבר שווה מיליון אירו.

בעולם תקין, אני לא יודע אם שועה שווה 300K (במציאות הוא שווה בדיוק 7 בגימטריה...).

תודעתית, ברור שהיא תשפר את התוצר המקומי, כי הם יבינו שמקומם לא מובטח והם צריכים להילחם עליו

עם שחקן שלכל הפחות ברמתם.

בכדורסל לא גדלים מספיק ישראלים ברמה גבוהה, בניגוד לכדורגל. אני גם לא חושב שמכבי סל משקיעה במחלקת נוער כמו במחלקת רגל. ועל אף כל זה, כן, צובט בלב שאין ישראלים כמעט. 

בנוגע לשאר, על מה מתבססת הקלישאה שכל ילד שלא קרע זוג נעליים שווה מיליון אירו? זה אכן היה תקף לפני כמה שנים, אבל בשנתיים-שלוש האחרונות יש התפכחות.

בעיקר במכבי, כי זה מה שמעניין אותי, פחות מביאים ישראלים בחוזים מוגזמים ויותר מאמינים בשחקני הבית. ככה צריך לעבוד. 

"עם שחקן שלכל הפחות ברמתם" - גם מראבל היה ברמתם? פידלף? פיליפנקו? מאנה? אתה בטוח שמכבי הולכת להביא עשרה זרים ברמתם? או רק נהנה מהרעיון הלא ריאלי בעליל. 

לפני22 שעות , Krishi said:

חד משמעית ביטול הזרים יעשה רק טוב גם לנו וגם לכדורגל הישראלי.

גם בתור מודל כמו שהמכבייה רוצה זה יותר טוב. 

תהיה לך אופציה להביא 10-12 זרים במחיר מצחיק, תמצא 2-3 ואולי אפילו 5 מהם שהם באמת טובים וכבר הרווחת. 

להיות מבוסס על שחקני בית זה טוב ויפה, אבל בתרחיש הכי אופטימי שלי יעלה שחקן נוער בעונה שבאמת יתקע יתד בבוגרת (וגם זה רוב הסיכויים לא בעונה הראשונה שלו). אי אפשר להתבסס על זה בכלל. 

כמובן שזה יגרום גם לישראלים להתאמץ יותר, לא יקבלו את המשכורות שהם מקבלים כיום על הכלום כדורגל שלהם, ויצטרכו להתאמץ יותר כדי לשחק בליגת העל (שאותה בכלל צריך לצמצם ל-10 קבוצות). 

אין שום סיבה להמשיך לנסות להתבסס רק על השחקן הישראלי, צריך לשחרר. זה לא מקדם אותנו לשום מקום. גם אם הנוער שלנו יהיה הכי טוב בארץ זה להיות מלכי הביצה, זה לא באמת מקדם אותנו לאנשהו. 

10-12 זרים במחיר מצחיק = 10-12 זרים ברמה של הפועל, חדרה, ק"ש... אותם זרים שאחרי חודשיים שהם נראים כמו כלום, יורדים לספסל, ושחקנים כמו אושר דוידה תופסים את מקומם בהרכב. איזה כיף. 

להיות מבוסס על שחקני בית זה כמו היום - להביא שחקני בית אחרי שהם מושאלים שנתיים לקבוצות ליגת העל, ומספיק טובים כדי לתקוע יתד בתור שחקנים משלימים (!) בתור התחלה בהרכב. 

זה אומר בסה"כ 3 ישראלים מוכשרים שגדלו אצלנו בתחלופה כל הזמן לצורך מכירות, ביחד עם טננבאום, שני ישראלים מובילים סטייל גולסה/טיבי/דן ביטון, והשאר זרים. 

שחקנים ישראלים יוכלו להתאמץ עד מחר, אבל אם אף אחד מהם לא יקבל דקות משחק, זה לא יעזור והם לא יגיעו לשום מקום. במיוחד שאת המקום שלהם יתפסו זרים פחות טובים מהם. 

21 דקות לפני, מכביסט לעד said:

כן. האמנתי ביונתן ובגלזר כי מגיל צעיר הם סומנו כהבטחה.

לא אמרתי כל שנה צ'מפיונס, אלא כל שנה שלב בתים אירופי (לא המפעל השלישי). אם זה באירופה אז במטרה לעלות שלב (השנה אולי נצליח, אבל זה בעיקר בגלל הגרלה קלה) ואם זה לעלות יותר לליגת האלופות ולא רק דרך ניסים. 

יש הבדל בין להאמין בהם, לבין לחשוב שהם יהיו כוכבים באותה נקודת זמן. אני בטוח שגם היום יש במכבי נוער או מבין המושאלים, כאלה שמסומנים כהבטחה גדולה. 

בשביל שלב בתים באירופה כל שנה (או כמעט כל שנה, כי אנחנו לא מכונות, ויש הפתעות בעולם) - אפשר להגיע גם במתכונת הנוכחית. 

היינו בקצב להיות כאלה עד שבא איביץ', שהפסיד לקבוצות נחותות ממנו. וכדי להסיר ספק, הסגלים שהיו אז היו מספיק טובים כדי לעבור את סודובה וסרפסבורג. לא צריך בשביל זה 10 זרים. 

עם סוזה, יוקאנוביץ', שוטא וג'ורדי העפלנו בארבע מתוך חמש עונות לשלב בתים, כשבאמצע היה את הקיץ עם המלחמה שלא הייתה לנו באמת ביתיות. 

8 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

10-12 זרים במחיר מצחיק = 10-12 זרים ברמה של הפועל, חדרה, ק"ש... אותם זרים שאחרי חודשיים שהם נראים כמו כלום, יורדים לספסל, ושחקנים כמו אושר דוידה תופסים את מקומם בהרכב. איזה כיף. 

להיות מבוסס על שחקני בית זה כמו היום - להביא שחקני בית אחרי שהם מושאלים שנתיים לקבוצות ליגת העל, ומספיק טובים כדי לתקוע יתד בתור שחקנים משלימים (!) בתור התחלה בהרכב. 

זה אומר בסה"כ 3 ישראלים מוכשרים שגדלו אצלנו בתחלופה כל הזמן לצורך מכירות, ביחד עם טננבאום, שני ישראלים מובילים סטייל גולסה/טיבי/דן ביטון, והשאר זרים. 

שחקנים ישראלים יוכלו להתאמץ עד מחר, אבל אם אף אחד מהם לא יקבל דקות משחק, זה לא יעזור והם לא יגיעו לשום מקום. במיוחד שאת המקום שלהם יתפסו זרים פחות טובים מהם. 

מה זה ברמה של הפועל, חדרה וק"ש? נגיד וואקמה? עלי מוחמד? קאיודה? כאלה? 

כן, הרבה לא יהיו ברמה גבוהה מישראלים, אבל גם לא נמוכה יותר, יעלו פחות, וכמה מהם יכולים להתגלות בתור יהלומים. 

לגבי הישראלים - אם הם יתאמצו מספיק באימונים ומשחקים, הם יקבלו דקות. זה כל הקטע. מקומם לא מובטח בגלל שיש מגבלה של זרים. או בוא נגיד שיש יותר סיכוי שישחקו עם מגבלה מאשר בלי גם אם היכולת לא מספיקה. 

המטרה היא לא להביא זרים ולתת רק להם לשחק. המטרה היא להביא זרים שיהיו חלק מהקבוצה כמו כולם. שלא נצטרך לשבור את הראש כדי לבחור אותם בפינצטה כי אפשר להביא כמה שבא לנו ובמחירים לא גבוהים במיוחד. ואחר כך לפי היכולת שלהם נדע את מי להשאיר ואת מי לא. יש המון זרים אלמונים מוכשרים מהמון מדינות בעולם שקשה לקחת סיכון עליהם כי יש לך מגבלה. יש לך ישראלים שיודעים שיש להם פחות תחרות. בסוף מתבצע ניפוי. רק שהפול שלך הרבה יותר גדול. לכן גם הסיכוי שתמצא יותר שחקנים טובים הרבה יותר גדול. 

כן, כי ברור שזרים ברמה של מוחמד, וואקמה וקאיודה נוחתים כאן כל קיץ, ובכמויות! בהפועל הביאו 5 זרים הקיץ, ואולי שניים מהם פותחים בהרכב. ככה קורה כל שנה. 

וזה מה שיקרה אם התקציב לכל זר יהיה 150-170 אלף דולר במקום 300-400. אז מדי פעם תהיה לך מציאה, אבל לרוב זה ייראה בדיוק כך. 

אולי די עם הסיסמא של 'אבל לא נמוכה יותר'? אתה רוצה שאני אתן לך עכשיו 10 זרים שהבאנו בשנים האחרונות, בתקציבי עתק, שהיו ברמה נמוכה יותר מהישראלים? את ראמון ומרסלו אתה מכיר? 

ולא, אם מאמן מביא 10 זרים, הוא קודם כל ייתן להם לשחק והרבה כדי להוכיח את ההבאה שלהם. ואם ישראלי ייתן משחק-שניים פחות טובים הוא יטוס לספסל, במקום שיאמינו בו ויקבל ביטחון. 

ואז נראה כמה כוכבים ישראלים יגדלו כאן, אם אחרי שני משחקים פחות טובים הם יתייבשו נוסח טיבי אחרי סרפסבורג. אבל העיקר שיש זרים בשקל וחצי שיתפסו את מקומם, הא? 

הדרך הכי קלה היא 'לא לשבור את הראש' ולא להביא בפינצטה. אני מציע רעיון יותר טוב - שמחלקת הסקאוטינג שלנו תעבוד כמו שצריך.

כי כשהם רוצים, כמו עם ג'ראלדש וסבוריט, אפשרי מאוד להביא זרים טובים. 

ואתה באמת מתייחס לזה כאילו אין הגבלת מחיר. מה נראה לך? אם יהיו 10 זרים, אתה תוכל להביא שחקנים כמו פשיץ' והרננדז ב-400 כ"א? שום סרט בעולם. אתה תביא זרים שמגיעים היום לק"ש וכפ"ס. 

ואיפה כל האלמוניים האלה השנה שאין לנו זרים בכלל? איפה הם היו שנה שעברה כשלא היה חלוץ נורמלי? אי אפשר היה להמר על אחד במכסה של 6? אפשר ועוד איך. אפילו על שניים. 

9 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

כן, כי ברור שזרים ברמה של מוחמד, וואקמה וקאיודה נוחתים כאן כל קיץ, ובכמויות! בהפועל הביאו 5 זרים הקיץ, ואולי שניים מהם פותחים בהרכב. ככה קורה כל שנה. 

וזה מה שיקרה אם התקציב לכל זר יהיה 150-170 אלף דולר במקום 300-400. אז מדי פעם תהיה לך מציאה, אבל לרוב זה ייראה בדיוק כך. 

אולי די עם הסיסמא של 'אבל לא נמוכה יותר'? אתה רוצה שאני אתן לך עכשיו 10 זרים שהבאנו בשנים האחרונות, בתקציבי עתק, שהיו ברמה נמוכה יותר מהישראלים? את ראמון ומרסלו אתה מכיר? 

ולא, אם מאמן מביא 10 זרים, הוא קודם כל ייתן להם לשחק והרבה כדי להוכיח את ההבאה שלהם. ואם ישראלי ייתן משחק-שניים פחות טובים הוא יטוס לספסל, במקום שיאמינו בו ויקבל ביטחון. 

ואז נראה כמה כוכבים ישראלים יגדלו כאן, אם אחרי שני משחקים פחות טובים הם יתייבשו נוסח טיבי אחרי סרפסבורג. אבל העיקר שיש זרים בשקל וחצי שיתפסו את מקומם, הא? 

הדרך הכי קלה היא 'לא לשבור את הראש' ולא להביא בפינצטה. אני מציע רעיון יותר טוב - שמחלקת הסקאוטינג שלנו תעבוד כמו שצריך.

כי כשהם רוצים, כמו עם ג'ראלדש וסבוריט, אפשרי מאוד להביא זרים טובים. 

ואתה באמת מתייחס לזה כאילו אין הגבלת מחיר. מה נראה לך? אם יהיו 10 זרים, אתה תוכל להביא שחקנים כמו פשיץ' והרננדז ב-400 כ"א? שום סרט בעולם. אתה תביא זרים שמגיעים היום לק"ש וכפ"ס. 

ואיפה כל האלמוניים האלה השנה שאין לנו זרים בכלל? איפה הם היו שנה שעברה כשלא היה חלוץ נורמלי? אי אפשר היה להמר על אחד במכסה של 6? אפשר ועוד איך. אפילו על שניים. 

אמרתי שזרים כאלה נוחתים פה בכמויות? לא. 

אמרתי שגם בקבוצות כאלה יש זרים שמגיעים ויכולים להתפתח מאוד יפה. 

ראמון ומרסלו היו סיפור מוזר ורב הנסתר על הגלוי שם. אבל רוב המוחלט אם לא כל הזרים שהבאנו היו לפחות ברמה של הישראלים פה. טוב חוץ מפידלף חח 

אתה החלטת שהמאמן בהכרח יביא להם לשחק ושישראלים פה יטוסו לספסל לא יודע על סמך מה בדיוק. זה אולי נכון עכשיו כי משקיעים יותר בזרים ומרגישים צורך להצדיק את הרכישה, זה לא יהיה המצב אחר כך. מה גם שתמיד אפשר לתת תמריצים דווקא לקבוצות שמשתפות יותר שחקני בית וכאלה. במקום להגביל את מי שבוחר בכל זאת להביא זרים. 

כן, אם יהיו 10 זרים אני אוכל להביא פשיץ' והרננדז ב-400 אלף כ"א כי הם יבואו במקום ישראלים אחרים שאני לא צריך. לא בנוסף.

במכבי מפחדים להמר זאת בעיה אחרת. דבר עם מכבי להבין למה. זאת לא בעיה של השיטה. 

על סמך מה? קודם כל, כי הוא רוצה להראות לבעלים על מה הוא הוציא כ"כ הרבה כסף. היגיון פשוט.

כי בסופו של דבר, גם אתה תרצה שהזרים שיגיעו יהיו לפחות ב-160-170 אלף דולר, נכון? וכשזה יוצא מהכיס של מיץ', הוא ירצה לראות לזה הצדקה. 

ומבחינה לוגיסטית - כי יש למאמן 18 מקומות בסגל, החל מהעונה הבאה, ו-10 מתוכם זרים. 

אז 10 זרים + טננבאום ושוער מחליף שכנראה יהיה ישראלי, ואז נשארו עוד 6 מקומות. מי יהיה שם, מי יישאר בחוץ, ואיזה שחקנים צעירים נוכל לבנות בצורה כזו? 

אתה לא תוכל להביא פשיץ' והרננדז, כי יהיו לך 10 זרים של 150 אלף דולר + במקום שחלק מהם יהיו שחקנים צעירים בחוזים נמוכים. זה יצטרך להתאזן איכשהו. 

וגם היום, אין לך אף ישראלי לדעתי שמקבל יותר מה-320 אלף של גולסה. 

ראמון, מרסלו, פידלף, מאנה, מראבל, ארנשואו, פיליפנקו, סושיץ', ניקוליץ' - מי מהם יותר טוב מהישראלים הקיימים? 

וזה עוד בתקציב גבוה. אני נחרד מהמחשבה של הזרים שיגיעו לכאן ב-150K. 

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

על סמך מה? קודם כל, כי הוא רוצה להראות לבעלים על מה הוא הוציא כ"כ הרבה כסף. היגיון פשוט.

כי בסופו של דבר, גם אתה תרצה שהזרים שיגיעו יהיו לפחות ב-160-170 אלף דולר, נכון? וכשזה יוצא מהכיס של מיץ', הוא ירצה לראות לזה הצדקה. 

ומבחינה לוגיסטית - כי יש למאמן 18 מקומות בסגל, החל מהעונה הבאה, ו-10 מתוכם זרים. 

אז 10 זרים + טננבאום ושוער מחליף שכנראה יהיה ישראלי, ואז נשארו עוד 6 מקומות. מי יהיה שם, מי יישאר בחוץ, ואיזה שחקנים צעירים נוכל לבנות בצורה כזו? 

אתה לא תוכל להביא פשיץ' והרננדז, כי יהיו לך 10 זרים של 150 אלף דולר + במקום שחלק מהם יהיו שחקנים צעירים בחוזים נמוכים. זה יצטרך להתאזן איכשהו. 

ראמון, מרסלו, פידלף, מאנה, מראבל, ארנשואו, פיליפנקו, סושיץ', ניקוליץ' - מי מהם יותר טוב מהישראלים הקיימים? 

שוב, אתה מסתכל על זה לפי מצב שבו משקיעים הרבה כסף במיוחד בזרים. 

אבל זה לא יהיה בהכרח המצב בעתיד. אם הכסף שהושקע על זר יהיה כמו שהושקע על ישראלי (ואולי אפילו פחות) לא יהיה את הצורך הזה להראות לבעלים שום דבר. 

אני מתנצל לא מבין את ההגיון שלך. 

אני סתם זרקתי מספר כלשהו של זרים, זה יכול להיות גם 8 או 6 (שהיום אגב בליגה את עדיין מוגבל ל-5 כל משחק), או 12. זאת לא הנקודה. תהיה יותר חופשי לעבוד לפי כמות הישראלים הטובים שיש לך ולא תהיה מוגבל.

כמה נראה לך שחקנים צעירים בסגל של הבוגרת מרוויחים? 50 אלף בשנה? 

רמון האמת לא היה רע, פשוט לא קיבל הזדמנות, מרסלו היה על הפנים. אבל כמו שאמרתי, הסיפור של שניהם היה מוזר ולא ברור ולא בטוח שכל השיקולים שם היו מקצועיים גרידא. 

מתוך כל שאר הרשימה שהבאת היחיד שהיה ברמה נמוכה באמת זה פידלף. כל השאר היו במינימום ברמה של שאר הישראלים אם לא יותר.

26 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

יש הבדל בין להאמין בהם, לבין לחשוב שהם יהיו כוכבים באותה נקודת זמן. אני בטוח שגם היום יש במכבי נוער או מבין המושאלים, כאלה שמסומנים כהבטחה גדולה. 

בשביל שלב בתים באירופה כל שנה (או כמעט כל שנה, כי אנחנו לא מכונות, ויש הפתעות בעולם) - אפשר להגיע גם במתכונת הנוכחית. 

היינו בקצב להיות כאלה עד שבא איביץ', שהפסיד לקבוצות נחותות ממנו. וכדי להסיר ספק, הסגלים שהיו אז היו מספיק טובים כדי לעבור את סודובה וסרפסבורג. לא צריך בשביל זה 10 זרים. 

עם סוזה, יוקאנוביץ', שוטא וג'ורדי העפלנו בארבע מתוך חמש עונות לשלב בתים, כשבאמצע היה את הקיץ עם המלחמה שלא הייתה לנו באמת ביתיות. 

העפלנו לרוב זה נכון, אבל גם זה בקושי וחוץ מעונת סוזה הקמפיינים היו בינונים מינוס. בלי מגבלה אנחנו יכולים להגיע יותר רחוק.

חוץ מזה שמשנה הבאה זה יהפוך חדשה יותר וגם הבתים עצמם יהיו טובים יותר.

2 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אני גם יכול להביא כדוגמא את ז'איר, גרסיה, ג'ראדלש, סקאריונה, פריצה, וידאר.

אתה תוכל להביא פשיץ' והרננדס כי במקום להביא ישראלי ב300 אלף (שפועל הוא יעלה לך 600 אלף) אתה תביא זר ב400 אלף.

במקום להביא בן ביטון ב180 אלף תוכל להביא זר ב250 אלף. 

במקום לחפש יהודים ברחבי העולם ולשלם להם 400 אלף (בלקמן) תוכל להביא שחקן זר תותח ב500 אלף.

לא בטוח שיהיו 10 זרים. אם יהיו הרבה ישראלים ברמה גבוהה או צעירים עם פוטנציאל, אז יהיו 7-8 זרים. אגב ממתי הסגל של מכבי הוא רק 18 שחקנים?

חוץ מזה, אפשר לעשות חובת רישום של מספר מסוים של שחקני בית וישראלים כמו בעוד מדינות. למה כל המקומות בעולם בלי הגבלת זרים ומצליחים ואצלנו זה לא ילך? למה תמיד אנחנו צריכים להמציא את הגלגל מחדש ולבלבל את המוח שאם נגביל את הזרים יצמחו פה עשרות מנור סולומון?