Jump to content

מגבלת זרים בכדורגל הישראלי

Recommended Posts

14 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

כמה קפריסאים צמחו עם ה-18 זרים בכל קבוצה שם? הנבחרת שלהם רק הולכת אחורה. 

אני באותה מידה יכול להביא את בלגיה, הולנד ואוסטריה.

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני באותה מידה יכול להביא את בלגיה, הולנד ואוסטריה.

בכיף, תן לי ליגה שבה דור חוגי מככב בתור דוגמא לכך שנכון להביא 100 זרים. 

10 דקות לפני, gilgil28 said:

הסיכוי לפגוע ב-6/6 זרים הוא אפסי. תבטל את המגבלה ותוכל לפגוע ב-6/10 זרים כשאלה שלא מתאימים ישוחררו\יושאלו.
העובדה שיש לך באימונים יותר זרים = יותר גיוון מה שמקדם את כל השחקנים.

אפואל ניקוסיה הגיעה לרבע גמר ליגת האלופות אחרי שהדיחה את ליון בשמינית (הייתה קבוצה מעולה עם לקאזט, באסטוס ועוד)

אפואל ניקוסיה זו הבלחה חד פעמית, בשביל דבר כזה לא הייתי מוחק מחלקת נוער או מבסס על זה תיאוריה. 

בנוגע לסיכוי בזרים וגיבוי על גיבוי, וואלה יופי. אולי גם נבקש להגדיל את מכסת ההרכב ל-13 שחקנים למקרה ששניים מהם ביום לא טוב? 

הסיכוי לפגוע 6/6 תותחי על ברמת הוואקמה הוא אפסי, אבל 6 זרים טובים שמשדרגים אותך זה ממש לא בשמיים אם הסקאוטינג טוב, ואתה משתמש מדי פעם גם בזרים שבנית אותם בנוער ובהשאלות.

העובדה שיש יותר זרים באימונים לא בהכרח מקדמת, כי כמו שאמרתי, אני חותם על קארצב ואלמוג הרבה לפני איזה זר ב-150 אלף דולר שחתם הקיץ בחדרה או כפר סבא. 

מהצד השני, אפשר לראות שמגבלת הזרים ממש עזרה לישראלים כאן להתפתח ולהתקדם. למה לשנות את מה שעובד כל כך טוב?

היום יש לנו שלושה שחקנים ישראליים בכל ליגה בכירה באירופה. יש לנו נבחרת מצוינת שעולה בכל קמפיין לטורניר גדול. 

יש לנו קבוצות שכל שנה מגיעות לשלב הבתים הן של האלופות והן של אירופאית. למה לשנות את מה שעובד כל כך טוב?

ועכשיו ברצינות, על הזין שלי תעודת הזהות, זה ממש לא מעניין אותי. תעודת זהות זה ללוזרים כמו הפועל שאין להם במה להאחז והמועדון שלהם בדרך לרדת 3 ליגות ולהתפרק

מקשקשים על ישראלים, קידום מעמד היו"ר ועוד שטויות של לוזרים שעד שאתה לא מפסיד, אתה לא באמת מתנחם בהן.

שיביאו גם 30 זרים, מי שטוב שישחק, אפשר לחשוב שהישראלים לא מתנהגים כזרים ובורחים מקבוצה אחת לאחרת העיקר לרפד את הכיס. כשאני רואה סדרה בטלוויזיה אכפת לי אם השחקן הוא בלגי או נורווגי? אכפת לי מהסדרה עצמה. שיהיו כאן זרים בלי הגבלה ושישלמו בדיוק את אותו מס, שתהיה הזדמנות שווה לכולם בין אם הוא מקונגו, אוזבקיסטן או רמת עמידר. 

הליגה פח והשחקן הישראלי מלבד אלה של מכבי וגם אולי מכבי חיפה (לא יודע לא עוקב קבוע) לא באמת נותנים את הכל, המקום שלהם מובטח וכרגע יש לנו יותר ירדן שועה מאשר שון וויסמן (שגם הוא..אפשר להתווכח) יש יותר כאלה שחושבים שהם ערן זהבי מכאלה שמנסים, אוכלים ומתאמנים כמו ערן.

לא חייב שיהיו 6 זרים וואקמה וזה גם מאוד קשה. הזרים כאן ישפרו גם את הישראלים, יכניסו תחרות ויתנו מקצוענות. זרים ברמת קרלוס גרסיה שהם לא מסי או רונאלדו אבל הם אישיות והם משפרים שחקנים ראה ערך איתן טיבי ונותנים אפקט למועדון בין אם זה על המגרש או מחוצה לו....איפה שאנחנו כושלים הכי הרבה...במועדני חשפנות של הנבחרת לפני משחקים גדולים.

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

אפואל ניקוסיה זו הבלחה חד פעמית, בשביל דבר כזה לא הייתי מוחק מחלקת נוער או מבסס על זה תיאוריה. 

בנוגע לסיכוי בזרים וגיבוי על גיבוי, וואלה יופי. אולי גם נבקש להגדיל את מכסת ההרכב ל-13 שחקנים למקרה ששניים מהם ביום לא טוב? 

הסיכוי לפגוע 6/6 תותחי על ברמת הוואקמה הוא אפסי, אבל 6 זרים טובים שמשדרגים אותך זה ממש לא בשמיים אם הסקאוטינג טוב, ואתה משתמש מדי פעם גם בזרים שבנית אותם בנוער ובהשאלות.

העובדה שיש יותר זרים באימונים לא בהכרח מקדמת, כי כמו שאמרתי, אני חותם על קארצב ואלמוג הרבה לפני איזה זר ב-150 אלף דולר שחתם הקיץ בחדרה או כפר סבא. 

להגדיל את ההרכב ל-13 שחקנים זו דמגוגיה, איך הדוגמה הזאת דומה בכלל?
זר שמגיע לכפ"ס זה לא זר שיגיע למכבי, השוק שלך הרבה יותר גדול.

7 דקות לפני, Insigne said:

מהצד השני, אפשר לראות שמגבלת הזרים ממש עזרה לישראלים כאן להתפתח ולהתקדם. למה לשנות את מה שעובד כל כך טוב?

היום יש לנו שלושה שחקנים ישראליים בכל ליגה בכירה באירופה. יש לנו נבחרת מצוינת שעולה בכל קמפיין לטורניר גדול. 

יש לנו קבוצות שכל שנה מגיעות לשלב הבתים הן של האלופות והן של אירופאית. למה לשנות את מה שעובד כל כך טוב?

ועכשיו ברצינות, על הזין שלי תעודת הזהות, זה ממש לא מעניין אותי. תעודת זהות זה ללוזרים כמו הפועל שאין להם במה להאחז והמועדון שלהם בדרך לרדת 3 ליגות ולהתפרק

מקשקשים על ישראלים, קידום מעמד היו"ר ועוד שטויות של לוזרים שעד שאתה לא מפסיד, אתה לא באמת מתנחם בהן.

שיביאו גם 30 זרים, מי שטוב שישחק, אפשר לחשוב שהישראלים לא מתנהגים כזרים ובורחים מקבוצה אחת לאחרת העיקר לרפד את הכיס. כשאני רואה סדרה בטלוויזיה אכפת לי אם השחקן הוא בלגי או נורווגי? אכפת לי מהסדרה עצמה. שיהיו כאן זרים בלי הגבלה ושישלמו בדיוק את אותו מס, שתהיה הזדמנות שווה לכולם בין אם הוא מקונגו, אוזבקיסטן או רמת עמידר. 

הליגה פח והשחקן הישראלי מלבד אלה של מכבי וגם אולי מכבי חיפה (לא יודע לא עוקב קבוע) לא באמת נותנים את הכל, המקום שלהם מובטח וכרגע יש לנו יותר ירדן שועה מאשר שון וויסמן (שגם הוא..אפשר להתווכח) יש יותר כאלה שחושבים שהם ערן זהבי מכאלה שמנסים, אוכלים ומתאמנים כמו ערן.

לא חייב שיהיו 6 זרים וואקמה וזה גם מאוד קשה. הזרים כאן ישפרו גם את הישראלים, יכניסו תחרות ויתנו מקצוענות. זרים ברמת קרלוס גרסיה שהם לא מסי או רונאלדו אבל הם אישיות והם משפרים שחקנים ראה ערך איתן טיבי ונותנים אפקט למועדון בין אם זה על המגרש או מחוצה לו....איפה שאנחנו כושלים הכי הרבה...במועדני חשפנות של הנבחרת לפני משחקים גדולים.

או לשחק שכונתי ולעשות מה שבא לך כי אתה יודע שאין לך באמת תחליף (יונתן כהן) 

26 דקות לפני, מכביסט לעד said:

כולם שולחים את גררו להשאלה כי אנחנו צריכים מגן ימני זר, מחליף לדן ביטון זר, שחקן כנף זר ואולי גם חלוץ זר. אם לא הייתה מגבלה לא היו עושים את זה.

גויאגון והומאן רק עלו מהנוער ובדיוק כמו הישראלים הם יוצאים להשאלה בדרך כלל ואז עולים לבוגרים.

ממש לא כל שחקן יהיה וואקמה, אבל הסיכוי להביא שחקן ברמות כאלה יותר גדולה. 

ויתרת על זרים שיכלו לשדרג אותך כמו חוסה, באבין (שפורץ מאז), צ'יקו ועוד הרבה, כי העדפת להביא זרים ברמה יותר גבוהה. זה אומר שיהיה לך סגל טוב יותר ולא תחזיק ליצנים כמו בן ביטון בסגל.

אני חושב שזה כן יכול לעזור לעשות את קפיצת המדרגה, אבל בנוסף לזה צריכים לעשות עוד פעולות. 

קשה לפגוע כיום בזרים קודם כל כי אנחנו בשנת קורונה ודבר שני כי יש הגבלה והסיכוי לפגוע בכולם לא סביר. בשנים האחרונות יש דווקא שיפור בזרים (שנה שעברה היו לנו ארבעה זרים משמעותיים).

אני לא בטוח שאתה תמיד יכול למכור בלב שלם כי לא תמיד יש צעירים על העמדות שאתה מוכר. הזרים יוכלו לפתור את זה. 

וכדי למנוע מפגיעה בצעירים איכותיים (בתכלס יש רק 1-3 בכל שנתון) לא תביא זרים לעמדות האלה. 

אז אתה מעדיף שמכבי תהיה קבוצה שעולה לבתים כל שנתיים ולא מצליחה שם יותר מדי מאשר שהיא תהיה קבוצה קבועה בשלב הבתים?

אני באמת מנסה להבין על מה מתבססת הטענה שלך שיהיה יותר סיכוי להביא שחקן ברמות של וואקמה.. אתה לא מבין שאם יהיו 10 זרים, אז הסכום שנשלם על כל זר יהיה חצי ממה שאנחנו מציעים היום? 

הסגל יהיה יותר טוב בלי ליצן כמו בן ביטון גם אם היו בסה"כ משאירים את ג'ראלדש. לא צריך ללכת רחוק ולהנחית כאן 10 זרים, שחלקם יכולים להיות ברמה של בן ביטון (פיליפנקה, פידלף, מראבל)

ויתרת על צ'יקו לא כי העדפת להביא זרים ברמה גבוהה יותר, אלא כי לא בא לך להחזיק יותר מ-3 זרים פעילים. הוא יכל להישאר גם במצב הקיים. 

אני אוהב את הסיכויים לפגוע בזרים עם 400 לכל זר מאשר 200, גם אם שם יש 'מרווח לטעות'. 

את המקום של אלה שאתה מוכר יכולים לתפוס זרים גם אם המכסה היא 6, ואנחנו נסתדר עם הישראלים הבכירים שיש לנו + צעירים שחוזרים הביתה. 

בנוגע לשורה האחרונה שלך שאולי תסכם את הדיון בינינו, אני אחלק את התשובה ל-2. 

קודם כל, מכבי גם במכסה של 6 יכולה להיות חברה קבועה בבתים אם היא תיבנה בצורה נכונה ולא תקבל הגרלות מוות כמו זלצבורג או באזל בשיאה (שם גם 20 זרים לא יעזרו לך)

ודבר שני, אם הבחירה היא בין 9 זרים בהרכב ושלב בתים קבוע לבין קבוצה שאפשר להתגאות בה עם שחקנים ישראליים שגדלו אצלנו, אבל מגיעה שנה כן שנה לא, אז אעדיף את האופציה השניה. 

24 דקות לפני, Insigne said:

ועכשיו ברצינות, על הזין שלי תעודת הזהות, זה ממש לא מעניין אותי. תעודת זהות זה ללוזרים כמו הפועל שאין להם במה להאחז והמועדון שלהם בדרך לרדת 3 ליגות ולהתפרק מקשקשים על ישראלים, קידום מעמד היו"ר ועוד שטויות של לוזרים שעד שאתה לא מפסיד, אתה לא באמת מתנחם בהן.

עם 10 זרים בכל קבוצה, גם המעט שצמח כאן לא בטוח היה צומח. הבעיות הרבה יותר עמוקות 'מתחרות על ההרכב'. 

ואם לא אכפת לך, והיית רוצה 18 זרים בסגל ו-0 ישראלים, אז באותה מידה אתה יכול לראות את חבר שלך אינסינייה וכל החברים בנאפולי. למה שתשקיע על ליגה ישראלית? 

הרבה אנשים כאן מתגאים בשחקני הבית של מכבי לאורך השנים, ורוצים עוד עוד עוד, אבל כשמגיע רגע האמת צועקים רכש אחרי משחק וחצי לא טובים.

וכמו שאמרתי למכביסט לעד, מאיפה אתה יודע או בטוח כ"כ שהזרים ישפרו את הישראלים? זרים זה שם קוד להצלחה ודאית? במיוחד שאנחנו לא נשקיע את אותם סכומים כשנכוון לכמות...

ובמיוחד שנחתו כאן טאלנטים כמו ראמון, מרסלו, פידלף, מאנה, מראבל, ארנשואו, פיליפנקו, סושיץ', ניקוליץ', והרשימה עוד ארוכה משנות ה-2000. אלה יתנו תחרות למי בדיוק? 

אז כדאי שתתעוררו, 'זרים כמו קרלוס גרסיה' הם אולי לא מסי או רונאלדו, אבל זה הכי טוב שהמערכת מסוגלת למצוא, והיא לא תביא הרבה כאלה במכסה של 10 ובתקציב מפוזר. 

15 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

עם 10 זרים בכל קבוצה, גם המעט שצמח כאן לא בטוח היה צומח. הבעיות הרבה יותר עמוקות 'מתחרות על ההרכב'. 

ואם לא אכפת לך, והיית רוצה 18 זרים בסגל ו-0 ישראלים, אז באותה מידה אתה יכול לראות את חבר שלך אינסינייה וכל החברים בנאפולי. למה שתשקיע על ליגה ישראלית? 

הרבה אנשים כאן מתגאים בשחקני הבית של מכבי לאורך השנים, ורוצים עוד עוד עוד, אבל כשמגיע רגע האמת צועקים רכש אחרי משחק וחצי לא טובים.

וכמו שאמרתי למכביסט לעד, מאיפה אתה יודע או בטוח כ"כ שהזרים ישפרו את הישראלים? זרים זה שם קוד להצלחה ודאית? במיוחד שאנחנו לא נשקיע את אותם סכומים כשתהיה כמות...

ובמיוחד שנחתו כאן טאלנטים כמו ראמון, מרסלו, פידלף, מאנה, מראבל, ארנשואו, פיליפנקו, סושיץ', ניקוליץ', והרשימה עוד ארוכה משנות ה-2000. 

אז כדאי שתתעוררו, 'זרים כמו קרלוס גרסיה' הם אולי לא מסי או רונאלדו, אבל זה הכי טוב שהמערכת מסוגלת למצוא, והיא לא תביא הרבה כאלה במכסה של 10 ובתקציב מפוזר. 

אויש. הבעיות כאן יותר עמוקות זה שם קוד לאין לנו כוח להתעסק בזה ושישאר ככה לנצח.

הייתי רוצה 11 ישראלים בכל רגע נתון אבל לא הייתי שם את כל הזיטונים על זה, אני מעדיף קבוצה אלופה מאשר 11 ישראלים שיורדים ליגה. 

לפרוט את זה עוד קצת? אני גאה בישראלים של מכבי ובמכבי שהעמידה מחלקת נוער ראויה, כמה כמו מכבי יש? 0. הפועל וביתר שהם שני מועדונים מהגדולים ביותר כאן משלשלים על הנוער שנים, איך יצמח שם דשא? זרים משפרים את הישראלים ואני מזמין אותך לראיון הספיציפי של גורדי שפורט את זה. זרים משפרים ישראלים ובגלל זה בשדרה הניהולית והמקצועית שלך יש רק זרים לאורך עשור, אולי פחות (מוטי איווניר וניר לוין וכו) 

אף אחד לא מצפה ל10 וואקמה וגם לא 6, כתבתי את זה בהודעה הקודמת אין צורך לחזור על זה ולתת דוגמא את נאפולי, כשתהיה איטליה, נדבר, אפילו דרום איטליה, נדבר.

מצב נתון נכון לעכשיו, הישראלים לא משתפרים, הנבחרת לא משתפרת, הליגה לא מתקדמת והשחקן הישראלי רק הולך אחורה. אז לא 10 זרים, 8...זה משנה את הטענה שמגבלת הזרים לא עוזרת אלא רק גורמת לשחקן הישראלי ללכת אחורה?

תעודת הזהות לא מעניינת, מי שטוב שישחק. זה לא רק תחרות על ההרכב אגב, זה חדר ההלבשה, האימונים והמקצוענות שהם מביאים איתם. 

+ בעריכה: כתבת שהרבה אנשים כאן ושם...דבר אליי לא להלך רוח בפורום או בספורט 5 +. מבחינתי שיהיו 11 ישראלים בהרכב ועוד 30 בסגל הרחב אבל אם הם לא טובים מספיק, שיהיו 11 זרים. לצעוק לשחקן בעברית זה מרגש אבל...זה לא חזות הכל.

11 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

וכמו שאמרתי למכביסט לעד, מאיפה אתה יודע או בטוח כ"כ שהזרים ישפרו את הישראלים? זרים זה שם קוד להצלחה ודאית? במיוחד שאנחנו לא נשקיע את אותם סכומים כשנכוון לכמות...

ובמיוחד שנחתו כאן טאלנטים כמו ראמון, מרסלו, פידלף, מאנה, מראבל, ארנשואו, פיליפנקו, סושיץ', ניקוליץ', והרשימה עוד ארוכה משנות ה-2000. אלה יתנו תחרות למי בדיוק? 

אף אחד לא אמר 18 זרים ו0 ישראלים.

מצב למשל של 5 זרים בכירים, 3 זרים צעירים שקודמו מקבוצת הבת ועוד 2 משלימים לסגל במקומות שחסר לך זה הגיוני.

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

הדרך הקלה היא ללכת ל-POOL מכל העולם, להעלות 10 זרים בהרכב ולשנות את השם לזרי תל אביב. מעדיף בהרבה את הדרך הקיימת שיש לי עם מי להזדהות. 

כל מילה שלך בשירשור הזה. אנשים נתפסים לקטנות רק בגלל שמכבי מהססת למכור וכבר יוצרת עכשיו פקק עתידי בקישור. וכן לתת לזר כמו גררו הזדמנות, וכן לתת לקארצב הזדמנות וכן לחשוב קדימה כל הזמן ולא לרפד את הבכירים במשכורות ואיזור נוחות. אין אנד אאוט, כל שנתיים שלוש. אין מודל אחר ומעבר לזה- גם הפילנטרופיה תסתיים יום אחד. כדאי שנתחיל לפתח מודל אמיתי. 

7 דקות לפני, המכבייה said:

כל מילה שלך בשירשור הזה. אנשים נתפסים לקטנות רק בגלל שמכבי מהססת למכור וכבר יוצרת עכשיו פקק עתידי בקישור. וכן לתת לזר כמו גררו הזדמנות, וכן לתת לקארצב הזדמנות וכן לחשוב קדימה כל הזמן ולא לרפד את הבכירים במשכורות ואיזור נוחות. אין אנד אאוט, כל שנתיים שלוש. אין מודל אחר ומעבר לזה- גם הפילנטרופיה תסתיים יום אחד. כדאי שנתחיל לפתח מודל אמיתי. 

עם איזה שחקן של מכבי הכי הזדהית בשנים האחרונות? (נניח בצד את זהבי כי הוא באמת אחד הישראלים הטובים של כל הזמנים)

שלי היה פריצה , ואני בטוח שלעוד הרבה מדובר בשחקן זר

כמו לדוגמא קרלוס 

עידן הזוהרים נימנים והרומנטיקה הזאת נגמר

צריך להתקדם

אני אשמח לכמה שיותר זרים בליגה כי זה משהו שבוודאות יעלה את הרמה 

אני רוצה לראות קצת כדורגל פה 

6 דקות לפני, המכבייה said:

הדיון כאן הוא על מכבי או באופן כללי על הכדורגל הישראלי?

אם הדיון על מכבי, אז שהמצב שישאר כמו שהוא. מכבי אחלה גם בישראלים וגם בזרים וגם בהשקעה.

מכבי יוצאת דופן מהליגה ומה שמתנהל אצלנו, לא קורה בישראל וזו טעות להשליך על כל הליגה בגלל שמכבי מתנהלת טוב. וניוז פלאש..מכבי מנוהלת ע"י זרים.

8 דקות לפני, צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

עם איזה שחקן של מכבי הכי הזדהית בשנים האחרונות? (נניח בצד את זהבי כי הוא באמת אחד הישראלים הטובים של כל הזמנים)

שלי היה פריצה , ואני בטוח שלעוד הרבה מדובר בשחקן זר

כמו לדוגמא קרלוס 

עידן הזוהרים נימנים והרומנטיקה הזאת נגמר

צריך להתקדם

אני אשמח לכמה שיותר זרים בליגה כי זה משהו שבוודאות יעלה את הרמה 

אני רוצה לראות קצת כדורגל פה 

אני לא מדבר מהמקום הזה בכלל. לא מהמקום הפטריוטי. מחובר להרבה זרים שהיו לנו, כולל איגבור והאריס. אני מדבר כלכלית ונכונות מודל. יש לנו משאב עצום שמושקע בו ידע וממון- מחלקת הנוער. השנתיים האחרונות רק חיזקו את התחושה הזאת אצלי. ואני רואה מה עתיד עוד לבוא. 

למכור כשהמניה עדייו בעליה(גלזר, יוני) ולהשקיע בבאים אחריהם. זרים זה נהדר וכשיש לך שלד ישראלי טוב, אתה הרבה יותר מחודד לזרים והתפקידים שאתה צריך להביא. אין סיבה שתתנהג אחרת ממועדונים גדולים אחרים. אין סיבה ששחקני נבחרת מוכשרים, ישחקו פה את כל הקאריירה שלהם. פשוט אין. 

13 דקות לפני, Insigne said:

הדיון כאן הוא על מכבי או באופן כללי על הכדורגל הישראלי?

אם הדיון על מכבי, אז שהמצב שישאר כמו שהוא. מכבי אחלה גם בישראלים וגם בזרים וגם בהשקעה.

מכבי יוצאת דופן מהליגה ומה שמתנהל אצלנו, לא קורה בישראל וזו טעות להשליך על כל הליגה בגלל שמכבי מתנהלת טוב. וניוז פלאש..מכבי מנוהלת ע"י זרים.

והלוואי ורק תמשיך להיות מנוהלת על ידי זרים. הם יודעים מעולה שאת השחקנים המקומיים הטובים צריך למכור ולהמשיך להזרים את הילדים הבאים. 

4 דקות לפני, המכבייה said:

והלוואי ורק תמשיך להיות מנוהלת על ידי זרים. הם יודעים מעולה שאת השחקנים המקומיים הטובים צריך למכור ולהמשיך להזרים את הילדים הבאים. 

לא יהיה לך שלד שיקח אותך לליגת האלופות כל עונה

צריך תוספת כח רצינית של זרים בשביל זה

מעבר לכך שמהות הנושא היא על הכדורגל הישראלי ככלל ולא מכבי כפרט

אני באמת מאמין שאנחנו עומדים במקום וככה בחיים לא נגיע לטורניר רציני 

ג'ורדי צדק בכל מילה

3 דקות לפני, צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

ג'ורדי צדק בכל מילה

ג'ורדי לא ניצל בעצמו את מכסת הזרים. ומכבי לא מנצלת גם היום כי היא מחזיקה סגל ישראלי עמוק, איכותי ויקר(גם כי היא לא מוכרת בזמן) ועליו הולך רוב תקציב המשכורות. אני לא נגד הגדלת המכסה, אני רק אומר שהסיטואציה הנוכחית היא לא רעה עבור מכבי.  

40 דקות לפני, Keano said:

אף אחד לא אמר 18 זרים ו0 ישראלים.

מצב למשל של 5 זרים בכירים, 3 זרים צעירים שקודמו מקבוצת הבת ועוד 2 משלימים לסגל במקומות שחסר לך זה הגיוני.

במה 3 זרים צעירים מקבוצת הבת יותר טובים מקארצב, אלמוג וחוזז? 

9 דקות לפני, צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

ג'ורדי צדק בכל מילה

ליגת אלופות זה פונקציה של הגרלה הרבה יותר מפונקציה של מכסת זרים. 

וגם במכסה של 6, הסגל של העונה שעברה + דן ביטון וחלוץ כמו וידאר (או פשיץ' בכושר) יכול לעשות צ'מפיונס לעיתים קרובות. 

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

מחוזז בטוח :rolleyes: סתם.

מתנצל אם תקפתי אותך אבל אני חולק עלייך. לא כל זר שתביא יהיה טוב יותר מישראלי וזה בדיוק הפורמט...לא כל ישראלי בגלל שהוא ישראלי צריך לקבל עדיפות.

לסיכום וגם להגיב להמכבייה: הסיטואציה הנוכחית לא רעה למכבי כי מכבי יודעת לעבוד, שאר הליגה לא. מי שהנחיל את השיטות אלו זרים.

מבחינתי שמכבי בכל שנתיים תמכור שחקנים ותמשיך לפרויקט הבא. לגלזר הבא. לא צריך לאחז בשחקנים ואני מאמין שבסוף השנה הנוכחית יהיו כמה ישראלים כאלה שיעזבו לחו"ל ממכבי.

10 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

יש לך בלם או מגן בקבוצת הבת שהיה יכול לבוא במקום בן ביטון או שיחליף בעתיד את ייני? או חלוץ 9 באופק? אלה תפקידים שחסר לך ולשם יכולים לבוא זרים או לגדל זרים צעירים דרך קבוצת הבת. 

1 hour ago, Insigne said:

אויש. הבעיות כאן יותר עמוקות זה שם קוד לאין לנו כוח להתעסק בזה ושישאר ככה לנצח.

הייתי רוצה 11 ישראלים בכל רגע נתון אבל לא הייתי שם את כל הזיטונים על זה, אני מעדיף קבוצה אלופה מאשר 11 ישראלים שיורדים ליגה. 

לפרוט את זה עוד קצת? אני גאה בישראלים של מכבי ובמכבי שהעמידה מחלקת נוער ראויה, כמה כמו מכבי יש? 0. הפועל וביתר שהם שני מועדונים מהגדולים ביותר כאן משלשלים על הנוער שנים, איך יצמח שם דשא? זרים משפרים את הישראלים ואני מזמין אותך לראיון הספיציפי של גורדי שפורט את זה. זרים משפרים ישראלים ובגלל זה בשדרה הניהולית והמקצועית שלך יש רק זרים לאורך עשור, אולי פחות (מוטי איווניר וניר לוין וכו) 

אף אחד לא מצפה ל10 וואקמה וגם לא 6, כתבתי את זה בהודעה הקודמת אין צורך לחזור על זה ולתת דוגמא את נאפולי, כשתהיה איטליה, נדבר, אפילו דרום איטליה, נדבר.

מצב נתון נכון לעכשיו, הישראלים לא משתפרים, הנבחרת לא משתפרת, הליגה לא מתקדמת והשחקן הישראלי רק הולך אחורה. אז לא 10 זרים, 8...זה משנה את הטענה שמגבלת הזרים לא עוזרת אלא רק גורמת לשחקן הישראלי ללכת אחורה?

תעודת הזהות לא מעניינת, מי שטוב שישחק. זה לא רק תחרות על ההרכב אגב, זה חדר ההלבשה, האימונים והמקצוענות שהם מביאים איתם. 

+ בעריכה: כתבת שהרבה אנשים כאן ושם...דבר אליי לא להלך רוח בפורום או בספורט 5 +. מבחינתי שיהיו 11 ישראלים בהרכב ועוד 30 בסגל הרחב אבל אם הם לא טובים מספיק, שיהיו 11 זרים. לצעוק לשחקן בעברית זה מרגש אבל...זה לא חזות הכל.

קודם כל, זה בסדר גמור שאתה חולק עליי והכל טוב.

אני דווקא מאוד בעד להתעסק בבעיות העמוקות, שזה מעמד המאמן, שניים-שלושה אימונים ביום, השקעה במחלקת נוער, אורך רוח עם שחקנים צעירים, סקאוטינג נכון בזרים (לפגוע בקיים לפני שמרחיבים)

מבחינת קבוצות אחרות, חיפה עושה צעדים בכיוון עם נטע לביא, עופרי ארד והשנה גם אבו פאני. בית"ר נותנת את המפתחות לילד מהנוער בקישור האחורי. ב"ש והפועל משלבות כמה. אולי המגמה משתנה. 

הנבחרת אכן לא משתפרת, אבל אולי עם מחלקת הנוער הרצינית שמתפתחת במכבי דברים ייראו יותר טוב. קשה שזה בא רק מאיתנו + הבלחה של הלוזונים וזהבי. 

אני מאמין שיש גם מחסום מנטלי מאוד מאוד גדול. העבודה באימונים מגיל צעיר היא לא ברמה אירופאית, נותנים הנחות, לא עובדים על יסודות, לא גדלים כאן בלמים. הרבה בעיות בקיצור. 

אבל האמת, אותי אישית הנבחרת פחות מטרידה, יותר מעניין אותי שהליגה כאן תהיה כיפית ואיכותית יותר, וכמובן שמכבי תהיה מעל כולן. 

בנוגע למכבי ספציפית, אני חושב שאנחנו רק מתחילים לקצור את הפירות ממחלקת הנוער ומבינים את הפוטנציאל מהמיליונים שהושקעו בה. 

אם נמשיך לתת גב לתהליך, נראה שכוכבים בסדר גודל של גלזר או יוני שמביאים אליפויות זה לא במקרה, ונמשיך להצמיח כאלה בתדירות גבוהה ואפילו יותר ממה שיש. 

אני לא חושב שהדרך לקביעות בשלב בתים בצ'מפיונס היא אינסוף זרים, אלא לצבור עוד ועוד כסף ונקודות מהאירופית (אם נניח נודח לשם מהמסלול אלופות בשנתיים הבאות), ודרך זה לעשות את האפגרייד. 

ככה יהיה לנו שילוב מאוד בריא - הרבה צעירים מוכשרים ממחלקת הנוער שתלך ותתפתח, רכש מחזורי של ישראלי-שניים בכירים כדי שנוביל מהבחינה הזו, ומיליון יורו לשים על זרים תותחים באמת. 

זרים משפרים ישראלים אם הם באמת ברמה. אם הם לא יותר טובים מהישראלים, אז לא עשית כלום, וכדי שהזרים יהיו יותר טובים מהישראלים תצטרך יותר כסף. לא רואה את זה קורה במכסה של 8-10.

כשאתה מדבר על חדר הלבשה, אימונים, מקצוענות, תחרות על הרכב אנחנו חוזרים לאותה נקודה - להביא זרים ברמה. אתה באמת מאמין שזה אפשרי בתקציבים של הקבוצות בארץ, שיתחלקו ב-2? 

ונקודה אחרונה - אני מבין את הטענה שלך שמי שטוב ישחק, אבל אם נסתכל על זה בצורה פחות מנותקת רגש וקרה, אז אני לא רואה מצב שהמאמן לא ייתן קרדיט מוגדל לזרים שהוא מביא. 

19 דקות לפני, Insigne said:

מחוזז בטוח :rolleyes: סתם.

מתנצל אם תקפתי אותך אבל אני חולק עלייך. לא כל זר שתביא יהיה טוב יותר מישראלי וזה בדיוק הפורמט...לא כל ישראלי בגלל שהוא ישראלי צריך לקבל עדיפות.

לסיכום וגם להגיב להמכבייה: הסיטואציה הנוכחית לא רעה למכבי כי מכבי יודעת לעבוד, שאר הליגה לא. מי שהנחיל את השיטות אלו זרים.

מבחינתי שמכבי בכל שנתיים תמכור שחקנים ותמשיך לפרויקט הבא. לגלזר הבא. לא צריך לאחז בשחקנים ואני מאמין שבסוף השנה הנוכחית יהיו כמה ישראלים כאלה שיעזבו לחו"ל ממכבי.

זאת פשוט הדרך הכלכלית הטובה ביותר עבור מכבי. זה פחות קידוש הישראלים באשר הם. אני גם  לא בעד השקעות גדולות בשוק המקומי. שחקן צריך להיות מאד מיוחד כדי שאני אשלם עליו דמי העברה- זר או ישראלי. 

17 דקות לפני, Keano said:

יש לך בלם או מגן בקבוצת הבת שהיה יכול לבוא במקום בן ביטון או שיחליף בעתיד את ייני? או חלוץ 9 באופק? אלה תפקידים שחסר לך ולשם יכולים לבוא זרים או לגדל זרים צעירים דרך קבוצת הבת. 

כמו שלא ראינו את גלזר או יוני מתפתחים להיות כוכבים ב-2016, ככה אנחנו לא יודעים איך יתפתחו הילדים של היום כשהם יצטרכו לתת את זה בעוד שנתיים. 

ויש כשרונות. אני יודע שיש לנו מגן ימני מושאל, יש את אח של גלזר בתור בלם, יש את חנצ'יס ועוד כמה כשרונות ממש צעירים מקדימה... ברור שזה עוד רחוק, אבל יכולים בהחלט להתפתח לכאלה. 

וגם אם לצורך העניין יש לנו 'רק קשרי אמצע', בתסריט הפסימי ביותר, אז שתהיה שלישיה תוצרת מחלקת נוער, פלוס טננבאום, פלוס שני ישראלים בכירים שכבר יש לנו, ועל זה תביא זרים בעמדות אחרות. 

עם עבודה נכונה של פטריק והצוות בנוער, אין סיבה שלא יגדלו גם שחקנים בעמדות אחרות עם השנים. בלם אולי יותר קשה פה בארץ, אבל שאר העמדות אני לא רואה בעיה לפתח. 

כל עוד אנחנו בוחרים מפול של 200 שחקנים ובעולם בוחרים מפול של 200 אלף, זה לא אותו משחק.

משחקים בכאילו כדורגל, כמו גרסת דמו שמורידים לטלפון. ומברוק לדודו דהן ולג'קי בן זקן על הקופון הבא על מיכאל זריהן.

לפני2 שעות , מכביזם זה בדם said:

בכיף, תן לי ליגה שבה דור חוגי מככב בתור דוגמא לכך שנכון להביא 100 זרים. 

אל תהיה גנב דעת. תראה את זלצבורג ואת הנבחרת האוסטרית.