Jump to content

מגבלת זרים בכדורגל הישראלי

Recommended Posts

12 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אני אשמח להוכחה בעניין קארצב. תראה לי, ממקור רשמי ולא חרטא, שמכבי הציעה לו חוזה השנה והוא סירב. תנקוב גם בפרטים ובסכומים, אחרת זה בעיקר דיבורים באוויר. 

ולשאלה שלך, אם מכבי יתנו לו ביטחון ודקות משחק, אז הוא ממש לא ירוץ לקבוצה לא מוכרת באוסטריה. לדעתי לפחות. 

לא דיברתי על הצעה שהייתה השנה אלא על שנה שעברה. 

מה זה מכבי יתנו לו דקות וביטחון? הוא צריך להרוויח את זה. ברור שגולסה, גלזר ופרץ ישחקו לפניו.

12 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

מה זה כל אחד רואה שבן חיים נפגע קשה, לא יחזור לעצמו, במקרה הטוב יהיה מחליף. מאיפה אתה מביא את השטויות האלה? יש לך כדור בדולח? הראייה שלך היא על סמך כמה דקות בדיוק? 

הוא שיחק, כמו שאמרתי לך, אולי 70 דקות ליגה במצטבר, שחצי מתוכן בצד ימין מבלי לראות כדור. באירופה הוא היה סבבה לגמרי במעט נגד קראבח וזלצבורג. 

אתה חייב להפסיק עם הנטייה הזאת של לשפוט ולחתוך שחקנים על כ"כ מעט זמן, במיוחד כאלה שחזרו אחרי 3 שנים. אין לך באמת יכולת וקנה מידה להעריך משהו כרגע. 

ואני שם את הראש שלי, אם היית בתקופה ההיא, שעל גל אלברמן בעונת איווניר אמרת אותו דבר. גמור, לא חזר מהפציעה הקשה, להעיף, 'להביא זרים'. ואז הפך לקשר האחורי הכי טוב בארץ.

הראייה שלי היא על סמך ההיכרות עם סגנון המשחק של בן חיים. לקחת לו את המהירות לקחת לו חצי מהיכולת.

אין קשר לאלברמן, כי אלברמן קשר אחורי בעמדה שהמהירות לא יותר מדי חשובה והיא אף פעם לא הייתה בחוזקה שלו בניגוד לבן חיים.

19 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

זה לא היה מיכה באמת שתפס את המקום, אלא עטר וצ'יקו שקיבלו את הדקות של אצילי ב-7 משחקים הראשונים. שניהם מבחינת מעמד יותר מוכחים ויותר גבוהים בהיררכיה באופן טבעי. 

עטר פתח אולי שני משחקים. היו לך יותר מ7 משחקים בלי אצילי. המשחק הראשון שהוא פתח בו היה הפועל וגם אז הוא הוחלף מהר.

בלא מעט משחקים בלקמן וצ'יקו שיחקו בכנף. אם איביץ' לא שם את חוזז ואלמוג על חשבון אחד מהם זה אומר משהו (בלקמן וצ'יקו חלשים באגף).

בכל המשחקים האלה עד הדרבי אלמוג לא ראה דקה אפילו כמחליף חוץ מה4-0 נגד בית"ר שהוא פתח בהרכב.

23 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

איפה ראיתי שאתה לא מאמין בתהליך? בזה שאתה לא נותן לשחקנים אפילו 6 מחזורים של חסד, וכבר מתבכיין שאין קיצוניים. 

בזה שאתה לא מוכן לספוג תקופות יותר מאתגרות בהתחלה, כדי שנרוויח בהמשך. בזה שאתה רואה רק את הכאן ועכשיו, וחושב שצעירים זה כמו קסם שמהרגע הראשון יסחפו אותך הלאה. 

אתה חייב להבדיל בין זה שאלמוג הוא לא הכוכב של מכבי כרגע, לבין זה שהוא בהחלט יכול לשחק בהרכב. לא כל שחקן הרכב צריך להיות כוכב. אנחנו לא במנג'ר. ראה ייני, פיבן, חבשי ועומרי גלזר.  

זה לא עניין של משחקים. ראו את זה כבר בקיץ ועכשיו זה רק ברור יותר. אין לנו שחקן כנף יצירתי. כלום.

24 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

הנקודה עם יוני, כמו שאמרתי, זה בעיקר אמונה בקיים. אורך רוח. אתה לא מאמין בשחקנים שרק לפני 4 חודשים הביאו לך אליפות מרשימה. וזה מתחבר מאוד לעניין של הפאניקה. 

וכל המילים האלה של להסתכן וכו', חרדה לא מוסברת מצד קבוצה שלקחה 5 אליפויות מתוך 8. לא צריך לראות כל משחק עם ספר תהילים ביד ורק להתפלל מהדקה הראשונה. זה ספורט. 

אמרתי שאני לא מאמין ביוני? אמרתי שגם הוא כרגע לא משהו ככה שאי אפשר ששני שחקני האגף שלך יהיו חלשים כי זה תוקע את המשחק. 

25 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

בנוגע למשפט האחרון, על לתקוע יתד באירופה ומגבלת הזרים, אני עדיין מחכה לשמוע כמה פעמים זלצבורג הגיעה לליגת אלופות בעשור האחרון עם כל המיליונים. 

בפולין מותר 17 (!!!) זרים בקבוצה, אתה יודע כמה פעמים קבוצה פולנית הגיעה לצ'מפיונס בעשור האחרון? פעם אחת. לגיה ורשה. 

בבולגריה מותר 16 (!!!) זרים בקבוצה, אתה יודע כמה פעמים קבוצה בולגרית הגיעה לצ'מפיונס בעשור האחרון? פעמיים. לודוגורץ. 

בשבדיה מותר 9 זרים בקבוצה, אתה יודע כמה פעמים קבוצה שבדית הגיעה לצ'מפיונס בעשור האחרון? פעמיים. מאלמו. 

אז איך התאוריה שלך נראית עכשיו מבחינת אי הגבלה בזרים = תקיעת יתד באירופה? אני מבין שמבחינתך המפתח להכל הוא מגבלת זרים כדי לעשות את הקפיצה, בעיניי לא. 

זה לא רק עניין של ליגת האלופות. 

זלצבורג עלתה פעמיים לליגת האלופות כולל קמפיין נהדר בבית קשה שהספיק לה ל32 האחרונות באירופית. אתה רואה את מכבי עושה את זה? 

הם הגיעו כמעט כל שנה כבר עשור לפחות לשמינית גמר הליגה האירופית כולל פעם אחת לחצי הגמר (הדיחו את דורטמונד). אנחנו מתפללים לעבור בית קל ממקום שני.

לודוגורץ הגיע פעמיים לשלב בתים רק בעשור האחרון כולל סיום במקום שלישי. בכל ההיסטוריה שלנו הגענו פעמיים ובפעם האחרונה בזכות שערי חוץ. 

הם כמעט כל עונה בשלב בתים אירופי כולל עלייה לשמינית גמר הליגה האירופית אחרי ניצחון על לאציו.

אותו דבר לגבי מאלמו.

ולמה לא הבאת דוגמאות מהולנד, בלגיה, שוויץ, סקוטלנד, קרואטיה, יוון וסרביה?

ולא אמרתי שלהגדיל את מספר הזרים יפתור את כל הבעיות של הכדורגל כאן, אבל זה כבר צעד אחד.

טל בן חיים הוא לא רק שחקן של מהירות. בעונה לפני שעזב לצ'כיה, הוא הבקיע 18 ובישל 8. בעונה לפני כן הוא הבקיע 12 ובישל 5. יש לו דריבל והוא קילר ברחבה. 

עדיין מוקדם להסיק מה נשאר במיכל, אבל אתה לא מפסיק להסית לכיוון הזה שהוא גמור, מבלי שהוא קיבל צ'אנס אמיתי עדיין. 

הקשר לאלברמן הוא שלמרות שבתפקידו פחות חשובה מהירות, עדיין הרבה אנשים אמרו שהוא גמור ורצו לזרוק אותו לאלף עזאזל בשנה הראשונה כשהוא הגיע. סבלנות זאת מילה גסה. 

אתה לא צריך להתווכח על כל דבר, בדקתי. אצילי הפסיד 7 משחקים בתחילת השנה ואז נכנס די קבוע להרכב. ב-7 משחקים האלו, 3 עטר שיחק בכנף, 3 אופואדו ואחד אלמוג. 

אז ה'לא מעט משחקים' שלך מסתכם ב-3, שצ'יקו ובלקמן פתחו ביחד באותה תקופה. אם לא ידעת, אז צ'יקו שיחק בשנים לפני מכבי כקיצוני בטורקיה. הוא לא שיחק שם חלוץ בכלל. 

בפלייאוף אגב, כשאצילי שוב נעדר בגלל הפרשה, אז חוזז ואלמוג כן קיבלו את ההזדמנות ושיחקו לא מעט. גם הם היו צריכים לעבור תהליך בשביל זה. 

'ראו את זה כבר בקיץ'... מה ראו בדיוק? שדוניס עולה עם 5 בהגנה בכל המשחקים שלו באירופה? או על סמך 2 משחקי ליגה קבעת שאין קיצוניים, בזמן שכל הקבוצה הייתה חושך.

אתה מוזמן להמשיך לצעוק שאין לנו קיצוניים, ואני אשמח לבוא לכאן עם כובע גדול במיוחד בשבילך ברגע שהקיצוניים שלנו יתחילו לקבל הזדמנויות. 

בנוגע ללודוגורץ או מאלמו, אני ממש לא חושב שמכבי נופלת מהם במשהו ברזומה האירופי בעשור האחרון, עם 5 הופעות בשלב בתים ב-8 שנים האחרונות.

חשוב לומר גם שמתוך ה-3 עונות שפספסנו פעם אחת הייתה כאן מלחמה, היעדר ביתיות ומאמן שברח, ופעם אחת פספסנו את ההעפלה על שטות הזויה במיוחד של הבלם בדקה 80.  

זלצבורג הרשימו בליגה האירופית, אבל יש להם גב כלכלי יותר חזק ממה שאי פעם יהיה לך. עומד מאחוריהם קונצרן של רד בול. ועדיין, למרות המיליארדים, הם נכשלים שנה אחרי שנה להגיע לצ'מפיונס. 

דוגמאות משוויץ? בכיף. 70% מההרכב של באזל לאורך העשור האחרון הורכב ממקומיים. קונה מצב כזה גם אצלנו ב-2 ידיים, למרות שזה לא מחזק את הנקודה שלך. 

גם בקרואטיה ובסרביה אני בטוח שלפחות מחצית מההרכב מאכלס מקומיים. יש שם המון כשרונות, במיוחד בקבוצות הגדולות. גם באולימפיאקוס ופאו, בשלוף מהזיכרון, יש הרבה יוונים בהרכב. 

סקוטלנד היא ליגה חלשה מאוד באופן כללי, עם אימפריה אחת שלקחה לדעתי פעם את אליפות אירופה. כשתהיה למכבי היסטוריה כזאת, קהל ומתקנים כאלה, וגב כלכלי כזה, יהיה אפשר להשוות. 

מבחינת אקדמיות של כדורגל, ואמונה בשחקני בית, למרות שיש חופש בזרים - אין מה להשוות בכלל לאיכות שהליגות הבלגית וההולנדית מייצרות. 

30 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

טל בן חיים הוא לא רק שחקן של מהירות. בעונה לפני שעזב לצ'כיה, הוא הבקיע 18 ובישל 8. בעונה לפני כן הוא הבקיע 12 ובישל 5. יש לו דריבל והוא קילר ברחבה. 

עדיין מוקדם להסיק מה נשאר במיכל, אבל אתה לא מפסיק להסית לכיוון הזה שהוא גמור, מבלי שהוא קיבל צ'אנס אמיתי עדיין. 

הקשר לאלברמן הוא שלמרות שבתפקידו פחות חשובה מהירות, עדיין הרבה אנשים אמרו שהוא גמור ורצו לזרוק אותו לאלף עזאזל בשנה הראשונה כשהוא הגיע. סבלנות זאת מילה גסה. 

אתה לא צריך לספר לי מה הוא עשה לפני הפציעה. אני יודע שהוא היה שחקן כנף מהטובים שהיו במכבי בעשור האחרון.

לצערי נטו מבחינה פיזית (לא מדבר בכלל על היכולת) זה נראה שהוא לא מתקרב למה שהוא היה פעם.

הרבה אנשים רצו לזרוק כל שחקן בתקופה הזאת. זה לא קשור. אני גם לא אומר לזרוק את טב"ח.

34 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

אתה לא צריך להתווכח על כל דבר, בדקתי. אצילי הפסיד 7 משחקים בתחילת השנה ואז נכנס די קבוע להרכב. ב-7 משחקים האלו, 3 עטר שיחק בכנף, 3 אופואדו ואחד אלמוג. 

אז ה'לא מעט משחקים' שלך מסתכם ב-3, שצ'יקו ובלקמן פתחו ביחד באותה תקופה. אם לא ידעת, אז צ'יקו שיחק בשנים לפני מכבי כקיצוני בטורקיה. הוא לא שיחק שם חלוץ בכלל. 

בפלייאוף אגב, כשאצילי שוב נעדר בגלל הפרשה, אז חוזז ואלמוג כן קיבלו את ההזדמנות ושיחקו לא מעט. גם הם היו צריכים לעבור תהליך בשביל זה.

אני צריך להתווכח על עובדות. גם אני בדקתי.

אצילי הפסיד 15 משחקים (כולל אירופה, לא כולל גביע טוטו ואלוף האלופים) בלפחות שניים שלושה מהמשחקים האלה בלקמן פתח באגף ועוד מספר דומה שצ'יקו שיחק באגף. אני יודע שהוא שיחק שם בטורקיה, אבל הוא לא היה טוב באגף. אני מעדיף את אלמוג של היום מאשר צ'יקו באגף.

בפלייאוף אגב, כשהפרשה התפוצצה חוזז היה פצוע. אלמוג לא פתח בכל הסיבוב הראשון של הפלייאוף, בשני הוא כבר שיחק יותר, אולי כי הבטחנו אליפות.

41 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

ראו את זה כבר בקיץ'... מה ראו בדיוק? שדוניס עולה עם 5 בהגנה בכל המשחקים שלו באירופה? או על סמך 2 משחקי ליגה קבעת שאין קיצוניים, בזמן שכל הקבוצה הייתה חושך.

אתה מוזמן להמשיך לצעוק שאין לנו קיצוניים, ואני אשמח לבוא לכאן עם כובע גדול במיוחד בשבילך ברגע שהקיצוניים שלנו יתחילו לקבל הזדמנויות. 

ראו כבר בקיץ שעזב אותך שחקן הכנף הכי טוב בארץ ולא הבאת לא מחליף. בינתיים אף אחד לא נכנס לנעליים שלו.

43 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

בנוגע ללודוגורץ או מאלמו, אני ממש לא חושב שמכבי נופלת מהם במשהו ברזומה האירופי בעשור האחרון, עם 5 הופעות בשלב בתים ב-8 שנים האחרונות.

חשוב לומר גם שמתוך ה-3 עונות שפספסנו פעם אחת הייתה כאן מלחמה, היעדר ביתיות ומאמן שברח, ופעם אחת פספסנו את ההעפלה על שטות הזויה במיוחד של הבלם בדקה 80.  

זלצבורג הרשימו בליגה האירופית, אבל יש להם גב כלכלי יותר חזק ממה שאי פעם יהיה לך. עומד מאחוריהם קונצרן של רד בול. ועדיין, למרות המיליארדים, הם נכשלים שנה אחרי שנה להגיע לצ'מפיונס.

ועדיין כל אלה הרשימו הרבה יותר מאיתנו במפעלים. הפעם היחידה שעלינו משלב הבתים הייתה אולי בעונה שהיה לנו את הסגל הכי טוב בהיסטוריה של מכבי. מאז הלכנו הרבה אחורה.

44 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

דוגמאות משוויץ? בכיף. 70% מההרכב של באזל לאורך העשור האחרון הורכב ממקומיים. קונה מצב כזה גם אצלנו ב-2 ידיים, למרות שזה לא מחזק את הנקודה שלך. 

גם בקרואטיה ובסרביה אני בטוח שלפחות מחצית מההרכב מאכלס מקומיים. יש שם המון כשרונות, במיוחד בקבוצות הגדולות. גם באולימפיאקוס ופאו, בשלוף מהזיכרון, יש הרבה יוונים בהרכב. 

סקוטלנד היא ליגה חלשה מאוד באופן כללי, עם אימפריה אחת שלקחה לדעתי פעם את אליפות אירופה. כשתהיה למכבי היסטוריה כזאת, קהל ומתקנים כאלה, וגב כלכלי כזה, יהיה אפשר להשוות. 

מבחינת אקדמיות של כדורגל, ואמונה בשחקני בית, למרות שיש חופש בזרים - אין מה להשוות בכלל לאיכות שהליגות הבלגית וההולנדית מייצרות. 

לא בדקתי את מה שאתה אומר, אבל נגיד שאתה צודק.

אין בעיה שרוב ההרכב או חצי מההרכב יהיה מורכב משחקני בית. זה מצויין. לעמדות שאין בהם ישראלים טובים יוכלו להגיע זרים.

באזל עשו עסקאות ענק על הזרים שהם בגיל צעיר. אמבולו וסאלח הם רק חלק מהרשימה.

הליגה בסקוטלנד חלשה? כאילו מה יש לנו פה.

לא בקשתי שנהיה ברמה של הולנד לבלגיה, אבל אפשר לשאוף למודל דומה לשלהם - מקומיים ושחקני בית בעדיפות עליונה יחד עם זרים משלימים.

שוב, אני חושב שהדרך לחזור לרמה הפיזית מלפני הפציעה, או אפילו לשפוט אותו בצורה רצינית, היא רק דרך דקות משחק, מה שהוא לא מקבל עדיין באופן קבוע. 

כנראה שאתה צודק מבחינת אופואדו מול אלמוג באגף, ועדיין איביץ' סמך יותר על אופואדו כי הוא שחקן בכיר, במיוחד במשחקים באירופה שצריך ניסיון, מאשר על אלמוג שרק חזר אלינו באותו קיץ. 

הוא גם התבסס על זה שאופואדו יודע ושיחק קבוע באגף בטורקיה. אולי הוא טעה וזה עלה לנו באירופה, אולי לא, אבל זה שיקול הגיוני. אלמוג אולי גם לא היה מוכן אז, ויותר מוכן היום. 

בנוגע לפלייאוף, אתה טועה. בשלושה משחקים הראשונים אצילי וחוזז שיחקו ביחד בכנפיים. אלמוג אמנם לא שיחק בשניים הבאים, אבל כן בכל ה-5 בסיבוב השני של הפלייאוף. 

אם אתה מאמין בתהליך, אז לא בכל פעם אתה מביא שחקן מבחוץ בשביל להחליף שחקן שעוזב. אצילי הלך, מאמינים שהקיים יוכל להיכנס לנעליים. נשפוט בסיום העונה אם הם צדקו או לא. 

זה לא נכון שלודוגורץ, מאלמו או לגיה ורשה הרשימו *הרבה* יותר מאיתנו. דבר שני, מעולם לא פתחת 6 מ-6 שלב בתים אירופי, ומעולם לא ניצחת בטורקיה (הם תקציב כפול מאיתנו)

גם ניצחנו בתווך את אלקמאר בחוץ, עם קמפיין אירופי מכובד, שאם לא ההזיה ב-20 דקות האחרונות מול זניט גם היית עולה מבית קשה. 

אמבולו אגב הוא שוויצרי :) סתם שתדע. 

וכדי לסכם את הנושא: גם מבחינתי שחצי מההרכב יורכב מישראלים ושחקני בית. אני פשוט חושב בניגוד אליך שפחות קריטי ליגיון זרים על הספסל. זה הכל. 

@מכביזם זה בדם אח שלי לא מסכים על 90% ממה שאתה כותב אבל מעריך מאוד מאוד את הדרך שבה אתה עונה לכל אחד ואחד, בלי עצבים, קללות או ירידה לפסים אישיים. שאפו אחי!

שבת שלום.

בקיצור ולעניין, די נטשתי את הדיון אבל חייב לחזור כי אני רואה שאין לזה סוף.

בואו לא נבטל את מגבלת הזרים, המצב עכשיו הוא מצויין. אנחנו בדרך ליורו וגם למונדיאל. 

אנחנו גם בדרך לליגת האלופות ולא יורדים שלב אחרי שלב באירופה. 

וברצינות...

אנחנו בדרך לכך שהנציגה הישראלית היחידה באירופה תהיה באינטרטוטו (מפעל שכבר לא קיים ונסגר ;))

וכן, מכביסט בדם היקר, שחקן כמו מאור בוזגלו או ירדן שועה שלפני שלקחו אליפות או קרעו זוג נעלים כבר שווים מליוני דולרים (ובוזגלו זה עוד בתקופה שמיליון היה מיליון)

אז כן, זרים יעזרו לנרמל את הדבר המשוגע הזה. ולגרום לערך של השחקן הישראלי לרדת לרמתו ה א מ י ת י ת. זה יטיב עם כולם, כולל מכבי.

לא רק שכל ישראלי בינוני עולה מיליונים, למכבי הוא יעלה מיליארדים (אני מגזים בכוונה בכדי שתבין את ההבדל)

אם אין ישראלים טובים, נסתמך בינתיים על זרים. אם ישראלי עולה יקר והסוכן שלו עולה יקר מאוד כי גם לו צריך לשלם, אז אין לי בעיה להביא זר בפחות כסף.

לא כל זר יהיה יעקובו (שגם הגיע בנזיד עדישים) אבל הם יתרמו הרבה יותר מהישראלים שלא מתעוררים לאימון. 

הדיון כאן לא יגמר, כל אחד בשלו אבל אני רק אדגיש לך נקודה חשובה שאולי תעזור: את השיטה שלך (לתת עדיפות לשחקן הישראלי גם כשהוא חלש להחריד) ניסו מיליון שנה...

זה לא הביא אותנו לכלום, לא ברמת הליגה, לא ברמות הנבחרות וגם לא באף רמה אחרת. תן צ'אנס למשהו אחר, לקחת אותנו אחורה זה לא יקח וגם לא אותך...אלא אם כן אתה מתכננן לייצג איזה שחקן חילוש שעוד לפני שעלה לבוגרים, שווה מיליון יורו. :wubyellow3:

57 דקות לפני, Insigne said:

בואו לא נבטל את מגבלת הזרים, המצב עכשיו הוא מצויין. אנחנו בדרך ליורו וגם למונדיאל. 

וברצינות...

אנחנו בדרך לכך שהנציגה הישראלית היחידה באירופה תהיה באינטרטוטו (מפעל שכבר לא קיים ונסגר ;))

וכן, מכביסט בדם היקר, שחקן כמו מאור בוזגלו או ירדן שועה שלפני שלקחו אליפות או קרעו זוג נעלים כבר שווים מליוני דולרים (ובוזגלו זה עוד בתקופה שמיליון היה מיליון)

אז כן, זרים יעזרו לנרמל את הדבר המשוגע הזה. ולגרום לערך של השחקן הישראלי לרדת לרמתו ה א מ י ת י ת. זה יטיב עם כולם, כולל מכבי.

לא רק שכל ישראלי בינוני עולה מיליונים, למכבי הוא יעלה מיליארדים (אני מגזים בכוונה בכדי שתבין את ההבדל)

אם אין ישראלים טובים, נסתמך בינתיים על זרים. אם ישראלי עולה יקר והסוכן שלו עולה יקר מאוד כי גם לו צריך לשלם, אז אין לי בעיה להביא זר בפחות כסף.

לא כל זר יהיה יעקובו (שגם הגיע בנזיד עדישים) אבל הם יתרמו הרבה יותר מהישראלים שלא מתעוררים לאימון. 

הדיון כאן לא יגמר, כל אחד בשלו אבל אני רק אדגיש לך נקודה חשובה שאולי תעזור: את השיטה שלך (לתת עדיפות לשחקן הישראלי גם כשהוא חלש להחריד) ניסו מיליון שנה...

זה לא הביא אותנו לכלום, לא ברמת הליגה, לא ברמות הנבחרות וגם לא באף רמה אחרת. תן צ'אנס למשהו אחר, לקחת אותנו אחורה זה לא יקח וגם לא אותך...אלא אם כן אתה מתכננן לייצג איזה שחקן חילוש שעוד לפני שעלה לבוגרים, שווה מיליון יורו. :wubyellow3:

תודה , אפשר לנעול לטעמי

היחס העוין לשחקן הישראלי ממש מפתיע יחסית לזה שאנחנו הקבוצה שנהנית מהם למקסימום. ממש פיצול אישיות. הישראבלוף הישראלי יהפוך גם את אי ההגבלה לחיסרון, אני לגמרי סומך על הסוכנים והמעכרים (והמעטפות שירוצו). אם הבסיס לפירמידה הוא עקום, צריך לתקן אותו. 

23 דקות לפני, המכבייה said:

היחס העוין לשחקן הישראלי ממש מפתיע יחסית לזה שאנחנו הקבוצה שנהנית מהם למקסימום. ממש פיצול אישיות. הישראבלוף הישראלי יהפוך גם את אי ההגבלה לחיסרון, אני לגמרי סומך על הסוכנים והמעכרים (והמעטפות שירוצו). אם הבסיס לפירמידה הוא עקום, צריך לתקן אותו. 

זה לא סותר, צריך לתקן את הבסיס זה ברור אבל במקביל גם לשחרר את ההגבלה של הזרים (לפחות להכפיל את המכסה),

לתת לשחקנים להתקדם בזמן ולהכניס כסף למועדון.

14 דקות לפני, Keano said:

זה לא סותר, צריך לתקן את הבסיס זה ברור אבל במקביל גם לשחרר את ההגבלה של הזרים (לפחות להכפיל את המכסה),

לתת לשחקנים להתקדם בזמן ולהכניס כסף למועדון.

להכפיל את המכסה ל12? אין לזה שום סיכוי בטווח הנראה לעין. ואני לא חושב שיש בזה תועלת רבה ומשמעותית להעלאת הרמה באופן משמעותי. אני לא נגד הוספת זר או שניים נוספים. 

לפני3 שעות , Insigne said:

וברצינות...

מעניין, הדור שהוביל את הנבחרת הכי קרוב ליורו או למונדיאל היה זה שגדל כאן עם 2 זרים בלבד בסגל כולו. כן כן, רק 2. מה תגיד על זה אינסינייה? 

מאז, כל הטאלנטים שקיבלו תחרות יותר קשה כביכול עם 3 זרים נוספים בסגל, לא התקרבו אפילו לפלייאוף והביכו יותר מתמיד. 

לכן, יש לי חדשות בשבילך - את 'השיטה שלי' ניסו כאן מהמעבר לאירופה בסה"כ 5 או 7 שנים, עד שהכפילו ויותר מכך עם 5 זרים בכל קבוצה.

התוצאה עד אז? נימני, רביבו, ברקוביץ', ובקיצור הדור הכי מוכשר שהיה כאן. שחקנים שקיבלו במה וצ'אנס כבר מגיל 19, מה שבטח יקרה כאשר יגיע לכאן 10 זרים, נכון? אני רוצה לשמוע. 

ואני מצטער לומר, אבל נראה שאתה שבוי בקונספציה כפולה - מחירי הישראלים שבבירור ירדו משמעותית ואלוהים יודע מתי יעלו בקרוב, וההנחה שפיזור כסף על יותר זרים תביא לאיכות טובה. 

נסתמך בינתיים זה לא שם קוד להצלחה. בעיניי ישראלים הם מניה בטוחה הרבה יותר מזרים, שאין לך מושג מי גוזר קופון, כמה כסף מוציאים, ואיך הם ישתלבו כאן. 

עקרונית, יכול להיות גם שאני טועה, אבל מה שבטוח - לא אני ולא אתה יכולים לקבוע בוודאות מה תהיה רמת הזרים, ולכן מדהים אותי הביטחון שלך בנוגע לרמה שלהם. תאוריית הדשא של השכן. 

מקווה שבשורה הזו אפתח גם לאחרים את העיניים, מכיוון שאף אחד בערך לא איתי - עצם זה שרמת הזרים היא בגדר לא נודע אי אפשר לטעון בוודאות שאף אחד מהצדדים כאן צודק. 

זו גם קצת דמגוגיה לומר שהנציגה היחידה תהיה באינטרנטוטו. כמדומני, זה היה העשור הכי פורה מאז ומעולם של הכדורגל הישראלי באירופה. 

שלוש הופעות בליגת האלופות ו-12 הופעות בשלב הבתים של הליגה האירופית - 5 מכבי, 3 ב"ש, 2 חיפה, 1 הפועל ו-1 ק"ש, כשמתוך זה היו עליות שלנו, הפועל וב"ש לשלב ה-32. 

אם כך, לרשום שזה לא הביא אותנו לכלום בריש גלי זאת חתיכת הקטנה של המציאות, ועוד 'דלק מזויף' לעדת התומכים שלך כאן. 

אין מה להשוות את זה כמותית לשנות ה-2000 או שנות ה-90, למרות קמפיינים נקודתיים מוצלחים של חיפה ב-3 עונות, מכבי עם קלינגר, או הפועל עם קשטן. 

46 דקות לפני, המכבייה said:

אתה נהנה מהיוצא דופן כי "אתה" דואג להם למעטפת של מקצוענות שאין כמותה באף מועדון אחר בארץ.  לא רק באף מועדון גם לא באף נבחרת ישראלית ובאף שנתון..וגם לא תהיה בעתיד הקרוב. אתה נהנה מהם למקסימום אודות לזרים שהנחילו שיטות עבודה וזר אחד שנתן המון כסף וממשיך לתת המון כסף. 

לי אין שום דבר נגד השחקן הישראלי, אני רואה את מה שאתה רואה...אני פשוט כבר לא מאמין בשיטה שצריך לתת לשחקן הישראלי הכל כי הוא כחול לבן.

ואתה יודע מה, השיטה של מכבי מצליחה והיא גם סוג של הוכחה, הוכחה של מי שטוב משחק ואם יש ישראלי טוב עם רצון לעבוד, להתקדם ולהתפתח שום גיאורגי או סלובני לא יקחו לו את המקום.

1 דקה לפני, מכביזם זה בדם said:

מעניין, הדור שהוביל את הנבחרת הכי קרוב ליורו או למונדיאל היה זה שגדל כאן עם 2 או 3 זרים בלבד בסגל כולו. מה תגיד על זה אינסינייה? 

מאז, כל הטאלנטים שקיבלו תחרות יותר קשה כביכול עם 3 זרים נוספים בסגל, לא התקרבו אפילו לפלייאוף והביכו יותר מתמיד. 

לכן, יש לי חדשות בשבילך - את 'השיטה שלי' ניסו כאן מהמעבר לאירופה בסה"כ 5 או 7 שנים, עד שהתחילו להפציץ עם 5 זרים בכל קבוצה.

התוצאה עד אז? נימני, רביבו, ברקוביץ', ובקיצור הדור הכי מוכשר שהיה כאן. שחקנים שקיבלו במה וצ'אנס כבר מגיל 19, מה שבטח יקרה כאשר יגיע לכאן 10 זרים, נכון? אני רוצה לשמוע. 

ואני מצטער לומר, אבל נראה שאתה שבוי בקונספציה כפולה - מחירי הישראליים שבבירור ירדו משמעותית ואלוהים יודע מתי יעלו בקרוב, וההנחה שפיזור כסף על יותר זרים תביא לאיכות טובה

נסתמך בינתיים זה לא שם קוד להצלחה. בעיניי ישראלים הם מניה בטוחה הרבה יותר מזרים, שאין לך מושג מי גוזר קופון, כמה כסף מוציאים, ואיך הם ישתלבו כאן. 

עקרונית, יכול להיות גם שאני טועה, אבל מה שבטוח - לא אני ולא אתה יכולים לקבוע בוודאות מה תהיה רמת הזרים, ולכן מדהים אותי הביטחון שלך בנוגע לרמה שלהם בפרט. תאוריית הדשא של השכן. 

מקווה שבשורה הזו אפתח גם לאחרים את העיניים, מכיוון שאף אחד בערך לא איתי - עצם זה שרמת הזרים היא בגדר לא נודע אי אפשר לטעון שבוודאות אף אחד מהצדדים כאן צודק. 

זו גם קצת דמגוגיה לומר שהנציגה היחידה תהיה באינטרנטוטו. כמדומני, זה היה העשור הכי פורה מאז ומעולם של הכדורגל הישראלי באירופה. 

שלוש הופעות בליגת האלופות ו-12 הופעות בשלב הבתים של הליגה האירופית - 5 מכבי, 3 ב"ש, 2 חיפה, 1 הפועל ו-1 ק"ש, כשמתוך זה היו עליות שלנו, הפועל וב"ש לשלב ה-32. 

אם כך, לרשום שזה לא הביא אותנו לכלום בריש גלי זאת חתיכת הקטנה של המציאות, ועוד 'דלק מזויף' לעדת התומכים שלך כאן. 

אין מה להשוות את זה כמותית לשנות ה-2000 או שנות ה-90, למרות קמפיינים נקודתיים מוצלחים של חיפה ב-3 עונות, מכבי עם קלינגר, או הפועל עם קשטן. 

אויש. אני לא אכנס איתך להיסטוריה ולשבוי בקונספציה כי אמרתי כבר מראש שהדיון הוא חסר טעם כי אתה חושב ככה ואני אחרת ואף אחד לא יתקרב סנטימטר לאחר.

אני מעריך אותך מאוד על הגישה וההתמדה וגם על זה שאתה עונה לעניין ולא יורד לפסים אישים אבל שים לב לטרמינולוגיה שלך שאומרת הכל...

כל הטאלנטים שקיבלו תחרות קשה - לא התקרבו לפלייאוף והביכו יותר מתמיד. אז מה זה אומר לנו בעצם? להעלים את התחרות? לעשות מספנות ישראל? ישראבלוף? לתת להם שכר ומקום בהרכב על מגש של כסף? אל תתעלם מזה שכתבתי כמה פעמים שאי הגבלת זרים לא תפתור הכל וגם לא את הרוב, אבל היא תעזור.

כשאתה מדבר על זרים אתה מדבר על קופונים, פיזור כספים וכשמדברים על ישראלים אתה דואג שהמחיר שלהם ירד ומי יודע מתי יעלה בקרוב.

למי אכפת מתי המחיר שלהם יעלה כאשר הוא למעלה רק בגלל פוליטיקה וישראבלוף? וכשאתה מדבר על זרים אתה משתמש בטרמינולוגיה של קופונים וגזרות.

אני לא דואג לאבי נימני ולדודו דהאן, הם ידעו להתפרנס. לי קשה עם זה שכשאתה רוצה להחתים את מרואן קבה שהוא שווה ערך לשחקן ליגה 4, אתה צריך לשלם עליו מיליארד 400.

תגדיל את המנעד של השחקנים בליגה, תוסיף אפשרויות גם עם כאלה שאין להם ת"ז ופה סגרת את הבאסטה של החלטורה. גם מכבי תרוויח מזה.

ושוב, כי אתה תלך לשם: זה שמורידים את האיסור זרים לא אומר שמחר בבוקר מכבי תחתים 10 רונלאדיניו, לא אומר שהיא תחתים גם 10 זרים באופן כללי (טובים או רעים)

אבל לתת לה את האופציה, את האלטרנטיבה, זה מה שחשוב....ואז זה יעזור לך להביא גם את הישראלים הטובים, במחירים ריאליים. 

2 דקות לפני, Insigne said:

אתה נהנה מהיוצא דופן כי "אתה" דואג להם למעטפת של מקצוענות שאין כמותה באף מועדון אחר בארץ.  לא רק באף מועדון גם לא באף נבחרת ישראלית ובאף שנתון..וגם לא תהיה בעתיד הקרוב. אתה נהנה מהם למקסימום אודות לזרים שהנחילו שיטות עבודה וזר אחד שנתן המון כסף וממשיך לתת המון כסף. 

לי אין שום דבר נגד השחקן הישראלי, אני רואה את מה שאתה רואה...אני פשוט כבר לא מאמין בשיטה שצריך לתת לשחקן הישראלי הכל כי הוא כחול לבן.

ואתה יודע מה, השיטה של מכבי מצליחה והיא גם סוג של הוכחה, הוכחה של מי שטוב משחק ואם יש ישראלי טוב עם רצון לעבוד, להתקדם ולהתפתח שום גיאורגי או סלובני לא יקחו לו את המקום.

קשה לי להאמין שסלובני ב80 אלף יורו שנתי, יהיה טוב משמעותית מילדים מוכשרים מהנוער. עדיף למועדונים להתמקצע במשהו מסויים ולא להתפזר. 

לא צריך לתת הכל, צריך לשלם ולתת במסגרת האפשרויות שלך- אם אתה לא יכול לשלם לגולסה, אז מישהי אחרת תשלם. הכל בסדר. לישראלים טובים תמיד יהיה שוק. אני בעד להגדיל מכסה ובעד להמשיך לפתח כשרונות במחלקת הנוער שלי. 

3 דקות לפני, Insigne said:

אויש. אני לא אכנס איתך להיסטוריה ולשבוי בקונספציה כי אמרתי כבר מראש שהדיון הוא חסר טעם כי אתה חושב ככה ואני אחרת ואף אחד לא יתקרב סנטימטר לאחר.

אני מעריך אותך מאוד על הגישה וההתמדה וגם על זה שאתה עונה לעניין ולא יורד לפסים אישים אבל שים לב לטרמינולוגיה שלך שאומרת הכל...

כל הטאלנטים שקיבלו תחרות קשה - לא התקרבו לפלייאוף והביכו יותר מתמיד. אז מה זה אומר לנו בעצם? להעלים את התחרות? לעשות מספנות ישראל? ישראבלוף? לתת להם שכר ומקום בהרכב על מגש של כסף? אל תתעלם מזה שכתבתי כמה פעמים שאי הגבלת זרים לא תפתור הכל וגם לא את הרוב, אבל היא תעזור.

כשאתה מדבר על זרים אתה מדבר על קופונים, פיזור כספים וכשמדברים על ישראלים אתה דואג שהמחיר שלהם ירד ומי יודע מתי יעלה בקרוב.

למי אכפת מתי המחיר שלהם יעלה כאשר הוא למעלה רק בגלל פוליטיקה וישראבלוף? וכשאתה מדבר על זרים אתה משתמש בטרמינולוגיה של קופונים וגזרות.

אני לא דואג לאבי נימני ולדודו דהאן, הם ידעו להתפרנס. לי קשה עם זה שכשאתה רוצה להחתים את מרואן קבה שהוא שווה ערך לשחקן ליגה 4, אתה צריך לשלם עליו מיליארד 400.

תגדיל את המנעד של השחקנים בליגה, תוסיף אפשרויות גם עם כאלה שאין להם ת"ז ופה סגרת את הבאסטה של החלטורה. גם מכבי תרוויח מזה.

ושוב, כי אתה תלך לשם: זה שמורידים את האיסור זרים לא אומר שמחר בבוקר מכבי תחתים 10 רונלאדיניו, לא אומר שהיא תחתים גם 10 זרים באופן כללי (טובים או רעים)

אבל לתת לה את האופציה, את האלטרנטיבה, זה מה שחשוב....ואז זה יעזור לך להביא גם את הישראלים הטובים, במחירים ריאליים. 

מחלקת הנוער שלי מייתרת קניות כמו קבהא. רק שחקנים מיוחדים באמת או זרים. במחלקת הנוער הכסף צריך להיות מושקע ואני שמח שבמכבי מבינים את זה. 

17 דקות לפני, המכבייה said:

להכפיל את המכסה ל12? אין לזה שום סיכוי בטווח הנראה לעין. ואני לא חושב שיש בזה תועלת רבה ומשמעותית להעלאת הרמה באופן משמעותי. אני לא נגד הוספת זר או שניים נוספים. 

זה שאין סיכוי זה ברור, מנהלים פה את הכדורגל חובבנים.

רמת הכדורגלן הישראלי רק הולכת אחורה (או נשארת במקום ואחרים מתקדמים) עם הזמן ואפשר לראות את זה בהתדרדרות בדירוג של הנבחרת.

אינסינייה, אני לא אומר להעלים את התחרות או לתת מקום מובטח, אני רק בוחן את הדברים ומעלה תהיות. 

מכיוון שהדיון גלש לנבחרת ישראל, אז אי אפשר להחזיק תאוריה שזה ישפר את הישראלים, כשהמציאות מראה לנו שמאז שהמכסה גדלה מ-2 ל-5 גדלו כאן פחות שחקנים איכותיים. 

שבשנות ה-90 המוקדמות גדלו כאן שחקנים כמו נמני, זוהר, ברקוביץ', רביבו, עטר, בנין, אוחנה ועוד ועוד, שהיום מתפללים לדברים כאלה.

לכן, אי אפשר להתעלם מזה שהם קיבלו את השרביט בגיל 18-19 כשיש רק 2 זרים. היה לזה אימפקט אחר. 

אני גם חושב שיש ותיקים כאן שיוכלו לומר שמכבי של הדאבל מ-96 עם 2.5 זרים הייתה המרשימה ביותר שהם ראו (או בין ה-3), ושהכדורגל אז היה הרבה יותר נעים לצפיה. 

עכשיו.. אני די בטוח שגם אתה היית מעדיף קבוצה שהשלד המוביל שלה מורכב מברומר, טל בן חיים הבלם, אבי כהן ז"ל, גלזר, נמני, זוהר, מיכה, דריקס וכל המכביסטים הגדולים. 

לכן, אם כבר אנחנו עוסקים במחירים, אז אני שם לב מהדוגמאות האחרונות של גלזר ויונתן, והמודל שבמכבי מנסים לבנות, שכאשר אתה מעלה שחקנים איכותיים מבית אז המחירים מאוד ריאליים. 

Just now, Keano said:

זה שאין סיכוי זה ברור, מנהלים פה את הכדורגל חובבנים.

רמת הכדורגלן הישראלי רק הולכת אחורה (או נשארת במקום ואחרים מתקדמים) עם הזמן ואפשר לראות את זה בהתדרדרות בדירוג של הנבחרת.

1- כשהכדורגל הופך למתודי ומדעי יותר ופחות מתבסס על כישרון רחוב(גם כי תרבות הפנאי השתנתה לגמרי מהימים שהייתי ילד), אנחנו תמיד ניהיה בבעיה. אנחנו חפיפניקים מידי ומקצרי פינות. לכן הפער גדל. חלק מלצמצם אותו זה מעבר של ילדים מוכשרים בגילאיים צעירים לסביבות כדורגל מקצועיות וטובות בחול.

2- כמה שיותר אנשי מקצוע זרים כמובן.

3- לא חושב שעודף שחקנים זרים(בטח צעירים) מאד ישפר את התשתית הקלוקלת. הבסיס עקום. אולי ההפך- לייצא כל הזמן. אבל לא את את גלזר בן ה25, אלא את גלזר בן ה20. 

7 דקות לפני, המכבייה said:

1- כשהכדורגל הופך למתודי ומדעי יותר ופחות מתבסס על כישרון רחוב(גם כי תרבות הפנאי השתנתה לגמרי מהימים שהייתי ילד), אנחנו תמיד ניהיה בבעיה. אנחנו חפיפניקים מידי ומקצרי פינות. לכן הפער גדל. חלק מלצמצם אותו זה מעבר של ילדים מוכשרים בגילאיים צעירים לסביבות כדורגל מקצועיות וטובות בחול.

2- כמה שיותר אנשי מקצוע זרים כמובן.

3- לא חושב שעודף שחקנים זרים(בטח צעירים) מאד ישפר את התשתית הקלוקלת. הבסיס עקום. אולי ההפך- לייצא כל הזמן. אבל לא את את גלזר בן ה25, אלא את גלזר בן ה20. 

מסכים עם 1, זה קורה בכל העולם, לא רק בארץ. יש פחות כשרונות טהורים יותר אתלטים, פיזיים עם טכניקה ברמה גבוהה.

מכסה גדולה יותר של זרים תבוא לתת מענה לצורך מסויים במידה ואתה מוציא יותר שחקנים לאירופה, שזו צריכה להיות השאיפה ולא למכור שחקן אחד בשנתיים.

לפני2 שעות , מכביזם זה בדם said:

אינסינייה, אני לא אומר להעלים את התחרות או לתת מקום מובטח, אני רק בוחן את הדברים ומעלה תהיות. 

מכיוון שהדיון גלש לנבחרת ישראל, אז אי אפשר להחזיק תאוריה שזה ישפר את הישראלים, כשהמציאות מראה לנו שמאז שהמכסה גדלה מ-2 ל-5 גדלו כאן פחות שחקנים איכותיים. 

שבשנות ה-90 המוקדמות גדלו כאן שחקנים כמו נמני, זוהר, ברקוביץ', רביבו, עטר, בנין, אוחנה ועוד ועוד, שהיום מתפללים לדברים כאלה.

לכן, אי אפשר להתעלם מזה שהם קיבלו את השרביט בגיל 18-19 כשיש רק 2 זרים. היה לזה אימפקט אחר. 

אני גם חושב שיש ותיקים כאן שיוכלו לומר שמכבי של הדאבל מ-96 עם 2.5 זרים הייתה המרשימה ביותר שהם ראו (או בין ה-3), ושהכדורגל אז היה הרבה יותר נעים לצפיה. 

עכשיו.. אני די בטוח שגם אתה היית מעדיף קבוצה שהשלד המוביל שלה מורכב מברומר, טל בן חיים הבלם, אבי כהן ז"ל, גלזר, נמני, זוהר, מיכה, דריקס וכל המכביסטים הגדולים. 

לכן, אם כבר אנחנו עוסקים במחירים, אז אני שם לב מהדוגמאות האחרונות של גלזר ויונתן, והמודל שבמכבי מנסים לבנות, שכאשר אתה מעלה שחקנים איכותיים מבית אז המחירים מאוד ריאליים. 

לסיכום, באמת הייתי מעדיף שלד של אבי, דריקס וברומר...

אני חושב שהעניין הזה שהיום לא מקבלים את השרביט בגיל 19 הוא לאו דווקא בגלל זרים כן או לא. הוא יותר בגלל מאמני הכדורגל כאן, התרבות ועוד אלף ואחד דברים.

יש הרבה דברים לשנות לפני מגבלת הזרים, גם 5 בינתיים זה מספיק אבל באופן עקרוני כן הייתי מעדיף לשחרר את השטות הזאת של כחול לבן, כי זה לא מקדם אותנו לכלום.

לפני2 שעות , המכבייה said:

מחלקת הנוער שלי מייתרת קניות כמו קבהא. רק שחקנים מיוחדים באמת או זרים. במחלקת הנוער הכסף צריך להיות מושקע ואני שמח שבמכבי מבינים את זה. 

וכמה בלמים, מגנים וחלוצים גדלים לך במחלקת הנוער? בינתיים השחקן בית היחיד שהוא בלם זה פיבן (בלם רביעי/חמישי) וגלזר (בלם שישי).

אתה לא תמיד יכול לסמוך רק על מחלקת הנוער. הגדלת מספר הזרים בכפוף לכמה חוקים שישמרו גם על שילוב שחקנים מהנוער תעשה רק טוב.