Jump to content

קניית דירה + ייעוץ משכנתא

Mentel

Recommended Posts

56 דקות לפני, ravid said:

ביבי הוא איש בעל יכולות. אם הוא היה רוצה הוא היה עושה משהו לטפל בבועת הדיור ולפחות מקל עליה מעט. זה לא מעניין אותו והוא לא מתעסק בזה בכלל.  הכל קרה במשמרת שלו.

נ.ב- לאחרונה פורסם שלפונקציונרים ממפלגת השלטון כמו חיים כץ יש 7 דירות להשקעה (שהוא לא דיווח עליהן) ולמיקי זוהר 4 דירות להשקעה שברשותו מגיל 36 ואלו רק נבחרים שנחשפתי אליהם לאחרונה. מעניין אם יש קשר בין הנתונים האלה למחירי הדיור בישראל במהלך שלטון הליכוד... כמו שאמרתי- טוריות. 

ברור שיש. כשהחתול שומר על השמנת, זה מה שאתה מקבל.

בלי קשר, יש פרמטרים שלא קשורים לשלטון, כמו לדוגמה, קצב ילודה.

לפני5 שעות , ravid said:

ביבי הוא איש בעל יכולות. אם הוא היה רוצה הוא היה עושה משהו לטפל בבועת הדיור ולפחות מקל עליה מעט. זה לא מעניין אותו והוא לא מתעסק בזה בכלל.  הכל קרה במשמרת שלו.

נ.ב- לאחרונה פורסם שלפונקציונרים ממפלגת השלטון כמו חיים כץ יש 7 דירות להשקעה (שהוא לא דיווח עליהן) ולמיקי זוהר 4 דירות להשקעה שברשותו מגיל 36 ואלו רק נבחרים שנחשפתי אליהם לאחרונה. מעניין אם יש קשר בין הנתונים האלה למחירי הדיור בישראל במהלך שלטון הליכוד... כמו שאמרתי- טוריות. 

העלייה במחירי הדיור קיימת עוד לפני שמיקי זוהר ושות נכנסו לכנסת. מי שיש לו 7 דירות כנראה כבר מסודר מספיק בשביל לנהל קונספירציה לבלימת ענף הנדל"ן.
יש לך מצב נתון - היצע נמוך מאוד + מעט מאוד התחלות בנייה חדשות + ביקושים הולכים וגדלים = עליית מחירים. שלא נדבר על העובדה שנדל"ן הוא תחום השקעה אהוב מאוד על ישראלים.

אגב, מחירי הדירות התחילו את העלייה שלהם בשנת 2008 אחרי משבר הסאב פריים (משבר עולמי שפגע גם בישראל) כאשר מחירי הדיור היו בשפל.
הנה מחירי הדירות בקליפורניה למשל - מחירי הדירות מסוף 2008 עלו כמעט פי 3
spacer.png

לפני4 שעות , קמאנן said:

ברור שיש. כשהחתול שומר על השמנת, זה מה שאתה מקבל.

בלי קשר, יש פרמטרים שלא קשורים לשלטון, כמו לדוגמה, קצב ילודה.

יש עוד הרבה פרמטרים - עלייה בשיעור הגירושין, עליית מדד תשומות הבנייה, ירידה בזמינות כוח אדם לבניין, עלייה גבוהה בסטנדרטים של הבנייה ובסטנדרטים של הרוכשים (פעם דירת 3 חדרים של 70 מטרים היה נפוץ, היום תמצא הרבה יותר דירות 4 חדרים ומעלה בשטחים של 100 מטרים וצפונה), עלייה במחירי שטחים.

1 hour ago, gilgil28 said:

העלייה במחירי הדיור קיימת עוד לפני שמיקי זוהר ושות נכנסו לכנסת. מי שיש לו 7 דירות כנראה כבר מסודר מספיק בשביל לנהל קונספירציה לבלימת ענף הנדל"ן.
יש לך מצב נתון - היצע נמוך מאוד + מעט מאוד התחלות בנייה חדשות + ביקושים הולכים וגדלים = עליית מחירים. שלא נדבר על העובדה שנדל"ן הוא תחום השקעה אהוב מאוד על ישראלים.

אגב, מחירי הדירות התחילו את העלייה שלהם בשנת 2008 אחרי משבר הסאב פריים (משבר עולמי שפגע גם בישראל) כאשר מחירי הדיור היו בשפל.
spacer.png

כנראה שהייתי מאוד לא ברור

1. מיקי זוהר ודומיו הם לא הבעיה בעצמם אלא סימפטום שלה. לפני הנוכחי היה מיקי זוהר אחר.

2. אין קונספירציה. אבל יש וואחד ניגוד אינטרס ותמריץ מובהק בכיוון מסויים והוא משפיע. הליכוד היא מפלגת השלטון כל כך הרבה שנים וזה לא יתכן שאין שם אף ח"כ, שלא לומר שר, שבעיה חברתית-כלכלית כל כך מהותית, רבת שנים, שמשפיעה על כל כך הרבה משפחות, אפילו לא מדגדגת להם את השערות על הביצה. היה אחד והראו לו את הדרך החוצה. זה סדר העדיפויות המעוות של השלטון בארץ. וכמו שאמרתי- מעניין כמה דירות נמצאות בבעלות מצרפית של 36 הח"כים של הליכוד, ואיך זה משפיע על סדר העדיפויות הלאומי. אה נכון, שכחתי, אין שקיפות בנושא.

3. לא יכול להיות שמחירי הדיור בקליפורניה (או בכל מקום אחר) עלו ב-18 אחוז בשנה. תבדוק את זה כי הנתונים האלה לא הגיוניים שלא לומר לא מייצגים ואפשר להוסיף גם מגמתיים כי אם הייתי מודד מ-2007 היית רואה ירידה ריאלית. 

• 2 weeks later...

רק עכשיו נתקלתי בדיון הזה, בכל זאת אולי הניסיון שלי יתרום משהו.

אם יש לך זמן לחכות, ונשמע שכן, הייתי מחפש להשקיע בדירה בשלב כמה שיותר מוקדם בבניה שלה.

לפני 5 שנים חיפשתי דירה, והייתי באותה צומת, או דירה קיימת, או פרוייקטים שיקחו בין 3-5 שנים. בחרתי בפרוייקט של 3 שנים (בדיעבד אם הייתי בוחר בפרוייקט של ה5 הייתי מרוויח עוד 200 אלף לפחות)

והחודש מכרתי את הדירה ברווח יפה מאוד.

גם מבחינת תהליך הרכישה, עברתי את שניהם וזה יותר פשוט וזול לרכוש דירה מקבלן. 

אממה.. בגלל מחיר למשתכן וכל שאר הירקות כרגע שוק החדשות די רזה, 

בכל מקרה קחו יועץ משכנתאות תותח, תידהמו מכמה כסף הוא יחסוך לכם

לפני20 שעות , asigrasi said:

אם יש לך זמן לחכות, ונשמע שכן, הייתי מחפש להשקיע בדירה בשלב כמה שיותר מוקדם בבניה שלה.

לפני 5 שנים חיפשתי דירה, והייתי באותה צומת, או דירה קיימת, או פרוייקטים שיקחו בין 3-5 שנים. בחרתי בפרוייקט של 3 שנים (בדיעבד אם הייתי בוחר בפרוייקט של ה5 הייתי מרוויח עוד 200 אלף לפחות)

זה לא רק זמן לחכות, זה לשלם משכנתא + שכירות. לא כל אחד מסוגל לעמוג בזה

On 16.11.2020 at 22:42, gilgil28 said:

spacer.png

ולמה ההיצע נמוך? ברור שהכל מתקשר להחלטות

שמתקבלות(או לא מתקבלות) מצד המדינה בכל מה שנוגע להפחתת הרגולציה, קצב הפשרת קרקעות (גידול ההיצע), וכו וכו. ראיתי אותך מתבטא פה במימון אז אני מניח שאתה בעל ידע. בוא, זה משהו שלמפלגת השלטון ש11 שנה בממשלה יש חלק עצום ועיקרי בו, איך שלא תהפוך את זה. האחרון שניסה לגעת בזה זה כחלון ועשה פה יותר נזק האהבל הזה( העלה את המס על הדירה השניה בין היתר=הבריח משקיעים=היצע מצטמצם ואיכות יותר ירודה= מחירים עולים

לפני6 שעות , gilgil28 said:

זה לא רק זמן לחכות, זה לשלם משכנתא + שכירות. לא כל אחד מסוגל לעמוג בזה

הבנתי מהפוסט שיש אופציה לגור ביחידה של ההורים..

וגם אם לא, יש קבלנים (לפחות אז היו) שנותנים לשלם 20 אחוז בחתימת חוזה והיתר בכניסה, ככה שמספיק לך הון ראשוני סביר כדי לפתור את הבעיה ואתה לוקח משכנתא רק סמוך לכניסה.

אבל חשוב שהחוזה לא יהיה צמוד למדד תשומות הבניה אחרת זה בומבה

ממליץ על הבלוג של משכנתאמן, מסביר בפשטות על כל נושאי המשכנתא, יש גם מחשבון עם אחוזי ריבית ממוצעות בהתאם לתקופה.

מאוד ממליץ:

https://mashcantaman.co.il/

On 29.11.2020 at 23:11, asigrasi said:

כמה אחוז היית צריך לשלם עד שקיבלת מפתח ? 

כמה יועץ משכנתאות תותח גובה על ייעוץ ? 

On 9.12.2020 at 18:40, קאוביין said:

כמה אחוז היית צריך לשלם עד שקיבלת מפתח ? 

כמה יועץ משכנתאות תותח גובה על ייעוץ ? 

העסקה היתה מיליון וחצי, אז שילמתי 300 אלף שהם עשרים אחוז בחתימת חוזה, ואחרי 3 שנים בקבלת מפתח לקחתי משכנתא על יתרת הסכום (מציג את השוברים ששילמתי לקבלן עד לאותה נקודה כהון עצמי).

היועץ משכנתאות שלקחתי עלה לי בערך 6000 שח, וזו לא תהיה הגזמה לומר שהוא חסך לי לפחות 200 אלף בריביות

לפני3 שעות , ravid said:

זה עשוי להקטין לך את הריבית אבל אתה גם תהיה חשוף בסכום גבוה יותר לעליית ריבית. זה צעד מסוכן.

לעלות את הריבית בשנים הקרובות זה כמו לקחת את המזרק מהנרקומן.

• 2 months later...

אז עבר קצת זמן מאז שפתחתי את הנושא,

אישתי ואני החלטנו לוותר על הפרויקט ברמלה לאחר שבחרנו את היתרונות והחסרונות של האזור ובעיקר למול המחיר.

אשמח לדעתכם בנוגע לפרויקט moment בת ים, פרויקט שמשווק בצורה של הגרלה לעמיתי חבר (אני איש קבע) בחלק הדרום מזרחי של בת ים.

הוגרלתי ליום המכירה הראשון בצהריים, לא יודע איזה דירות ישארו עד אז.

זה משנה לי את כל נקודות המחשבה שהיו לי עד כה ושיתפתי בהודעות למעלה....כאן היכולת הכלכלית שלנו היא רק לדירות 3 חדרים נמוכות (עד קומה 9), וסביר להניח שיהיה מדובר בדירה להשקעה ולא למגורים.

לפני1 שעה , Mentel said:

אישתי ואני החלטנו לוותר על הפרויקט ברמלה לאחר שבחרנו את היתרונות והחסרונות של האזור ובעיקר למול המחיר.

אשמח לדעתכם בנוגע לפרויקט moment בת ים, פרויקט שמשווק בצורה של הגרלה לעמיתי חבר (אני איש קבע) בחלק הדרום מזרחי של בת ים.

זה משנה לי את כל נקודות המחשבה שהיו לי עד כה ושיתפתי בהודעות למעלה....כאן היכולת הכלכלית שלנו היא רק לדירות 3 חדרים נמוכות (עד קומה 9), וסביר להניח שיהיה מדובר בדירה להשקעה ולא למגורים.

מצטרף לשאלות

גם אני "נבחרתי" בהגרלה

למישהו יש תובנות מיוחדות?

לפני9 שעות , Mentel said:

אחרי בדיקת הנתונים החלטתי לרדת מזה כרגע

גם אני

למרות שנראה שבונים שם פרוייקט מרשים מאוד

On 6.3.2021 at 16:12, Mentel said:

לי יש דירה שאני משכיר אותה, שרכשתי דרך המחיר למשתכן בפרויקט של פרשקובסקי ברמלה. למה אתה לא מנסה את המסלול הזה?

לפני4 שעות , אביעד חנוך said:

לי יש דירה שאני משכיר אותה, שרכשתי דרך המחיר למשתכן בפרויקט של פרשקובסקי ברמלה. למה אתה לא מנסה את המסלול הזה?

תאמת שחשבתי לקנות בשכונה שלך ברמלה בשוק החופשי.

אם היו הגרלות מחיר למשתכן לגמרי הייתי חושב על זה, אבל אין כאלה.

לחכות להגרלות חדשות יכול לתקוע אותי להרבה זמן, גם התהליך מהגרלה ועד סיום בניה ייקח לפחות 4-5 שנים בתרחיש האופטימי