Jump to content

רשמים מהניצחון מול סכנין בחוץ | ניצחון ליגה ראשון, 3 נקודות חשובות עם הפנים קדימה לפגרה

Sawyer

Recommended Posts

משחק של להיות או לחדול מבחינת דוניס ומבחינת מכבי בכל הקשור לליגה הישראלית, כל תוצאה מלבד ניצחון תהפוך את הפתיחה המגמגמת הזאת במקרה הטוב לביזיון שיהיה קשה להתרומם ממנו.

דוניס לוקח את המשחק במלוא הרצינות ומעלה הרכב שלדעת רובנו הוא האולטימטיבי (מינוס איתן)

שופט: רע (פשוט שיפוט זוועה של שופט חסר מושג שלא הצליח לשלוט במשחק פשוט, קיבל החלטות הזויות לכל הכיוונים והרג את המשחק. אנס אותנו כמה שיכל, מחמת הספק אגיד שלא מכור כי הוא פשוט היה נורא לכל כיוון)

שחקנים: טננבאום כמעט ולא אויים בכלל. ההגנה שלנו הייתה בסדר במהלך המשחק, סבוריט חזר לעצמו עם משחק סביר (לעצמו). ייני ממשיך לשמור על הכושר הטוב שלו והיה סולידי הרננדז ממשיך להראות איכויות לצד טעויות לא מחויבות ודווקא קנדיל הציג משחק לא טוב עם חוסר אחריות ודיוק בשני האגפים. דווקא מרכז המגרש נראה מעט עייף כשגלזר היה במשחק סביר לכל היותר, פרץ לא עשה טעויות גדולות אבל לא היה בכושר של השבועות האחרונים לא היה נראה מספיק חד וגולסה שאולי זה נכון לכל השלישייה אבל היה נראה בעיקר עייף מסדרת המשחקים האחרונה. החלק ההתקפי סופסוף נתן קצת ניצוצות של תקווה - יוני נראה פחות במוד סאבוטז' אבל לא רשם משחק טוב, דן ביטון עם 2-3 מתפרצות טובות וחוץ מזה כמעט כלום ופשיץ' שמחבר את התקפת מכבי, משחק מעולה עם הגב ומוסר מסירות טובות אפילו סיים עם שער נפלא לקינוח, עדיין צריך להסיר חלודה ולהראות יותר איום כלפי השער.

פיקנטריה:

- ניצחון ליגה ראשון העונה

- בכורה לפשיץ' בהרכב

- שער בכורה לפשיץ'

- קנדיל מנסה לדחוף את ברשצקי בחזה אבל הוא ככ נמוך שהוא נותן לו אחת לפנים ומקבל צהוב, דקה אח"כ הוא נוקם עם פצצה לפנים של חלאיילה

- שידור מוזר מאוד (מבחינת מצלמה לפחות בהתחלה)

- יואב זיו ממשיך במסע להיות העוזר מאמן המוצהב ביותר בהיסטוריה של מכבי

חייב למות:

ג'ימי טורק - לא יאמן שהאפס הזה מפרשן משחק של סכנין נגדנו, כמה דמנטי זקן ומטומטם צריך להיות כדי לא להבין כמה נורא אתה נשמע בסיטואציה, המתת חסד לטובת כולנו.

אפשר קצת לנשום, 3 נקודות ראשונות לעונה. עולים על מסלול הנצחונות לפני סדר משחקים יחסית נוח שיכול לאפשר לנו לחזור לגודלנו הטבעי בליגה. גם אם היום זה עוד לא נראה מספיק טוב אפשר לקח מכאן את ההרכב והעמדה של השחקנים ובעיקר את מה שפשיץ' נותן לנו, יש עוד דברים לפתור ודן ביטון באגף זה אולי לא זה ושחקנים שעדיין רחוקים מהחדות, אבל יוצאים לפגרה עם 3 נקודות חשובות ועם הראש קדימה.

היכולת לא מעניינת כרגע, העיקר התצאות, העיקר להידבק לחיפה ואולי להתחיל לנגוס מהפער הלא קטן בהמשך. 
הרבה זמן שחיכינו לראות את ההרכב החזק ביותר של מכבי, כשהשחקנים ממוקמים בעמדות הטבעיות שלהם, כשאין הוראות טקטיות מבלבלות אלא פשוט משחק פשוט ונקי ואכן קיבלנו ניצחון חשוב. 
מאמין שאם הוא ימשיך ככה, עם הזמן הביטחון יחזור, היכולת תעבור שיוף וזה יראה יותר טוב גם לעין. 
בתקווה שבאמת נראה גם אחרי הפגרה שהוא ממשיך ללכת על הקו הפשוט ובטוח הזה. 

שלושת הזרים שלנו ששיחקו היום היו טובים. חסר לנו עוד זר-שניים טובים כדי להיות קבוצה חזקה באמת.

קנדיל חייב להיות יציב יותר.

יוני עם משחק סולידי יחסית.

פרץ היה מעל יתר שחקני הקישור שלנו, גולסה לא היה במיטבו היום, דן ביטון היה רך וגלזר מתקשה להוציא קדימה.

מקווה שהשחקנים ילמדו את התנועה של פשיץ, תכונה אדירה לשחקן התקפה.

סה"כ מכבי דומינטטית רוב דקות המשחק, חבל על הפנדל הרך בסוף.

טננבאום - ללא עבודה

קנדיל - אוהב אותו, אבל הוא לא שווה הרכב במכבי.

שרן - משחק טוב וחכם.

הרננדז - קשה לי לאכול אותו, התקפית הוא אחד הבלמים הטובים שראיתי אצלנו בשנים האחרונות, כל זה מגיע לצד איבודים וטעויות. חייב ליצור תיאום עם איתן.

סבוריט - מגמת שיפור, נראה עייף והפגרה באה בדיוק בשבילו.

גלזר - מאבד את עצמו במערך של דוניס ונראה מנותק לגמרי בשונה מאיביץ', תחזור לעצמך דן.

פרץ - כמו השאר, נראה עייף מאוד ואני לא מבין איך הוא אמור עכשיו להמשיך עם הנבחרת. חייב מנוחה!

גולסה - משחק פושר מאוד, בקישור של גלזר, פרץ וגולסה הוא פשוט חייב לנסות לשחק לעומק והוא לא עשה את זה.

ביטון - מפוצץ כשרון, יותר תיאום ונהנה ממנו המון.

יוני - מגמת שיפור, עדיין לא יוני שאני מכיר אבל עדיין משחק עם מעט טעויות ומלחמה. 

פשיץ' - ענק! מת על החלוצים האלה, בא לקבל כדור, נלחם וחושב עומק. פוטנציאל לחוד מצוין יחד עם יוני וביטון.

בגדול, התחלתי להבין היום את הכדורגל של דוניס ויש לי תחושה שכל הצקצקנים כאן במחזור 10 ידברו אחרת.

כשביטון זז מהכנף לאמצע זה מייצר פקק ופרץ וגולסה חייביים לרווח ולהישאר יותר לרוחב מאשר לעשות תנועות לעומק, גם יוני עוזב את הקו הרבה אז הם מחפים בנוסף על 2 הצדדים. 

הוא צריך להיות חלק מהרוטציה עם השלישייה, איבדנו את השחקן כנף היחידי בקיץ וגם את חוזז שנדחק לגמרי. פשיץ׳ חלוץ. מגוון מאוד ונראה איכותי. 

7 דקות לפני, MTA For Ever said:

כשביטון זז מהכנף לאמצע זה מייצר פקק ופרץ וגולסה חייביים לרווח ולהישאר יותר לרוחב מאשר לעשות תנועות לעומק, גם יוני עוזב את הקו הרבה אז הם מחפים בנוסף על 2 הצדדים. 

הוא צריך להיות חלק מהרוטציה עם השלישייה, איבדנו את השחקן כנף היחידי בקיץ וגם את חוזז שנדחק לגמרי. פשיץ׳ חלוץ. מגוון מאוד ונראה איכותי. 

מאמין שדוניס מחכה שההגנה תתאזן ותיצור תיאום ואז באמת נוכל לוותר על אחד הקשרים, להוריד את ביטון לקישור ולהוסיף את אלמוג/חוזז/טבח.

31 דקות לפני, דקסטר said:

מיקום ממוצע לפי אתר המנהלת

20201108_231837.jpg

אז כמי שהרגשנו, אין לנו כ"כ אגפים. ביטון ממש "דורך" על פרץ

אם ביטון ויוני פותחים זה לא שחקני כנף קלאסיים.

דוניס ממש אוהב את ה3-4-3, נראה שנתן הוראה לגלזר להישאר קרוב לבלמים כמעט כמו בלם שלישי כשקנדיל וסבוריט על כל הקו.

סוייר, סבוריט רק סביר? רק במחצית השנייה הוא נתן כמה נגיעות קטנות שגרמו לי לאורגזמה. ממליץ למי שרוצה להינות לראות שוב את ה30 דקות במחצית השנייה ולהתמקד בפעולות הכי קטנות שלו. חזר לעצמו הבחור.

קנדיל חלש מאוד וצפויה לנו בעיה בעמדה הזאת. מרגיש לי גם שזה עניין של זמן עד שהוא מקבל אדום. שאר ההגנה טובה.

הקישור חלש הפעם. במיוחד גלזר.

דן ביטון באגף לא עובד (וחבל כי כשהוא עם הכדור קורים דברים מעניינים) כמו שאני חופר על זה הרבה זמן ולצערי רואים שזאת הייתה טעות לא להביא זר איכותי לאגף. מקווה שנשרוד עד ינואר בלי. גם יוני לא עשה הרבה, אבל הפעם התאמץ ובא נטו לשחק (מה הקטע של השתקה??).

פשיץ' אחראי על הפנדל ועל הגול השני. רואים שיש לנו חלוץ איכותי. כשהוא יוריד חלודה ויצליח ליצור יותר תיאום זה יהיה נהדר.

20 דקות לפני, מכביסט לעד said:

סוייר, סבוריט רק סביר? רק במחצית השנייה הוא נתן כמה נגיעות קטנות שגרמו לי לאורגזמה. ממליץ למי שרוצה להינות לראות שוב את ה30 דקות במחצית השנייה ולהתמקד בפעולות הכי קטנות שלו. חזר לעצמו הבחור.

קנדיל חלש מאוד וצפויה לנו בעיה בעמדה הזאת. מרגיש לי גם שזה עניין של זמן עד שהוא מקבל אדום. שאר ההגנה טובה.

הקישור חלש הפעם. במיוחד גלזר.

דן ביטון באגף לא עובד (וחבל כי כשהוא עם הכדור קורים דברים מעניינים) כמו שאני חופר על זה הרבה זמן ולצערי רואים שזאת הייתה טעות לא להביא זר איכותי לאגף. מקווה שנשרוד עד ינואר בלי. גם יוני לא עשה הרבה, אבל הפעם התאמץ ובא נטו לשחק (מה הקטע של השתקה??).

פשיץ' אחראי על הפנדל ועל הגול השני. רואים שיש לנו חלוץ איכותי. כשהוא יוריד חלודה ויצליח ליצור יותר תיאום זה יהיה נהדר.

כתבתי סביר ביחס לעצמו, שזה עדיין המגן הטוב בליגה. הייתי מעט זהיר איתו בגלל מחצית ראשונה מעט מהוססת אחרי תקופה לא טובה. אבל בסהכ הייתי מרוצה.

פשיץ' באמת שחקן והוא מראה את זה, אבל בא לי לראות אותו מייצר בעיטות מסוכנות לשער. 

23 דקות לפני, מכביסט לעד said:

יש אלמנטים קצת שכונתיים במשחק שלו - העבירות המיותרות, הקטע שלו הזה לתת כאילו "פס על עיוור", ההתברברויות המיותרות.

היה מעולה נגד חיפה, אבל קשה לראות איך הוא נותן עונה שלמה ברמה של המשחק ההוא.

זה היה על אוטומט היום והלחץ הורגש. במושגי עולם האינסטה, שתי אליפויות ומיליון שיאים שנשברים, זה ממש לייף טיים ומחזור חיים שלם. שרן היה נהדר. פשיץ לעיתים קצת ממהר בפעולות מאובר מוטיבציה וחוסר בדקות משחק. הוא ימצא את השלווה הפנימית שלו, ההרגשה שלי לגביו היא מעולה מהרגע הראשון. הנכס העיקרי שלנו היה ונשאר והיה הקישור ואני לא יודע עד כמה אפשר להיות באמת טובים בליגת קורונה מבחינת כדורגל. זה יפול ויקום על התעלות של בודדים. לשרי ורוקאביצה יש כרגע יתרון על כל השאר. אבל אלו ימים מוקדמים. 

עוד נקודת אור - לפחות עכשיו כל עובדי ערוץ הספורט יפסיקו עם פרט הטריוויה (השקרי לחלוטין, אם זה עוד משנה למישהו) שמכבי עדיין לא הובילה העונה.

4 דקות לפני, Sawyer said:

עוד נקודת אור - לפחות עכשיו כל עובדי ערוץ הספורט יפסיקו עם פרט הטריוויה (השקרי לחלוטין, אם זה עוד משנה למישהו) שמכבי עדיין לא הובילה העונה.

רבאק, שמישהו כבר יגיד את זה. ותודה רבה למנהלת שדאגו לנו לאחלה של "הגרלה". פ"ת, בני יהודה, ב"ש וחיפה תוך כדי קמפיין בבתים של הליגה האירופית, אחלה יושר וספורטיביות. מאמין שדברים יתאזנו בקרוב מאוד.

פשוט שדוניס ייתן צ'אנס לשחקני אגף אמיתיים כמו טב"ח, חוזז, אלמוג או גררו. במערך של פרץ, גלזר, גולסה וביטון יש פקק באמצע ואין ריווח. זה צועק לשמיים. 

האמת מגיע מחמאות לייני שהיה נהדר היום לדעתי, הנבחרת עשתה לו טוב (וגם לטיבי). גם סבוריט היה מעולה, היה כיף שוב לראות אותו ביכולת הזאת.

הרננדס עדיין סימן שאלה, ניתן לו עוד זמן. אני מקווה שהבעיה שלו זה עניין של תיאום והתאקלמות כי מצד אחד יש ניצוצות אבל מצד שני יש גם קצת מצבים לא נעימים.

לאחר המשחק המצוין של קנדיל נגד חיפה הגיע משחק בינוני מינוס שלו וזה מוכיח שהוא לא יציב ולא מתאים להיות המגן הפותח של מכבי אבל מה לעשות שהגיבוי שלו זה בן ביטון אז  עם קנדיל יוצאים למלחמה.

דן ביטון פשוט מתבזבז במערך הזה, לדעתי בהמשך נצטרך לוותר על אחד מ-גלזר/פרץ/גולסה כדי להכניס שחקן כנף אלמוג/חוזז/טב''ח/גררו ולעבור ל-433 אם דן ביטון מתחת לפשיץ' יוני בימין ולדוגמה חוזז בשמאל שמאחורה 2 קשרים וזה אמור להספיק לדעתי נגד רוב קבוצות הליגה שבאות להתבנקר 

לפני2 שעות , קובי השועל said:

מאמין שדוניס מחכה שההגנה תתאזן ותיצור תיאום ואז באמת נוכל לוותר על אחד הקשרים, להוריד את ביטון לקישור ולהוסיף את אלמוג/חוזז/טבח.

חוזז וגררו תומכים בהגנה על הקו הרבה יותר מדן ביטון לדוגמא, ככה שזה לא כזה אישיו לוותר על אחד מקשרי האמצע בשביל קיצוני טבעי שעובד קשה. 

ומצטרף למחמאות לייני, נתן משחק אדיר בעיניי, ראשון להמון כדורים בראש, שקט ואחראי. שאפו.