Jump to content

רשמים מהתיקו מול חיפה בסמי עופר | תיקו מסחרר אך מאכזב

Sawyer

Recommended Posts

המשחק אולי הכי חשוב ברצף הבלתי אפשרי, בזמן שניצחון ראשון בליגה יהיה הצהרת כוונות וצפירת הרגעה, תיקו הוא תוצאה שתשאיר אותנו במרחק גדול מחיפה לעונה ארוכה והפסד הוא כבר מבוא לכדור שלג שאולי לא נצא ממנו.

היריבה היא מכבי חיפה, שוב. הפעם עם בכר על הקווים, יתרון מפלצתי בנקודות ליגה וגב אדיר (בעיקר של אוויר) לגבי גדולתה העונה.

דוניס מעלה שוב פעם הרכב שונה ממה שהייתי מדמיין כשאם הייתם חושבים שההפתעה תיהיה ה4 בהגנה היא הגיעה דווקא עם ההתקפה, כשריקן וגררו מקבלים מקום ב11 הפותחים.

שופט: סביר+ (שיפוט טוב במחצית הראשונה מלבד התוספת זמן השערורייתית, במחצית השניה כבר מעט פספס אבל בסה"כ יכל להיות גרוע הרבה יותר ולא הכריע את המשחק)

שחקנים: טננבאום יכל לדעתי להביא הצלה גדולה בשער הראשון, לא אשם בשני, בקושי נאלץ לעבוד מלבדם. סה"כ בסדר לא משחק מבריק. חוליית ההגנה התפרקה במחצית הראשונה בעיקר, סבוריט נראה עייף ולא חד חלקים ארוכים במשחק, טעה ואיבד יותר מדי כדורים והבליח רק למעט רגעים במשחק, גם מהצד השני שרן לא היה נראה טוב, עם טעויות בהגנה ומעט מאוד תרומה התקפית. אין ספק שקנדיל המחליף שלו היה פעלתן וחיובי יותר, אפילו עלה על הדף והצהיר בפני דוניס שהוא חייב לפתוח. הרננדז שהציג שוב משחק איכותי בפאן ההתקפי עם הוצאות כדור טובות קדימה והרבה קלאס נראה מבולבל במשחק ההגנה, החליק בשער הראשון, לא היה שם להושיע בשני ובאופן כללי היה במחצית ראשונה רעה גם טיבי גם רשם משחק לא מספיק טוב, שגה ולא הצליח לתקן, התייצב בהמשך המשחק. עמדת הקישור במשחק סופר מבולגן, גלזר היה לא רע ברוב דקות המשחק אבל רשם איבודים חסרי אחריות, איחר בתאקלים לא אופיניים והיה חלש ב30 דקות הראשונות, כמוהו גם גולסה שאיבד בשלומאליות בשער הראשון, רשם עוד לפחות 3 איבודים רעים ודקות ארוכות נראה רע, החזיר במעט בבישול נהדר ובמחצית שניה חיובית. פרץ לדעתי ממשיך ביכולת הטובה, אמנם לא הושיע בחצי שעה הראשונה אבל היה הכי נוכח גם בדקות האלו, שיחק באגרסיביות הרוויח כדורים ודחף קדימה, שימשיך ביכולת הזאת לפחות. ריקן ניסה מההתחלה ועד הסוף, היה שוב במשחק לא מספיק איכותי ומדוייק עם מעט מדי פעולות איכותיות בחלק ההתקפי. דן ביטון נגיעת קסם אחד בשער הראשון, חוצמזה משחק לא טוב, יש לי ציפיות גדולות ממנו בהרבה. גררו משחק לא טוב של גררו שנראה לא ברמה במחצית הראשונה, אחלה שער. פשיץ' מפתיע לטובה, פיבוט נפלא שממגנט ושומר על כל כדור ומוציא פס חכם ואחראי, יודע לעשות עוד משהו? נקווה שגם לכבוש. יוני שער קלאץ', חוץ מזה שערורייה. אין מילים כבר.

פיקנטריה:

- משחק ליגה מליון בסמי עופר בלי להפסיד לחיפה

- מכבי חוזרת שוב מפיגור, הפעם של שני שערים.

- בכורה לגררו בהרכב בליגה (?)

- בכורה לפשיץ' בליגה הישראלית

הלילה הזה יכל ללכת למקום רע מאוד, הפסד היה גומר את הליגה היום והיה שולח אותנו להסתכל שוב על חיפה אחריי שסיימנו עם אירופה לראות מה המצב, כל מה שעשינו בחזרה הנהדרת הזאת מפיגור של שני שערים היה לא לגמור את העונה היום. העונה הזאת הולכת להיות קשוחה וארוכה ואני אפילו לא יכול להרים את הראש קדימה להסכתל עליה כי יש לנו עוד 3 ימים את פאקינג ויאריאל ואחריי זה לקינוח בני סכנין במשחק שאם לא מנצחים אפשר לעלות רק באירופה עד סוף העונה. תרימו את הראש, תבלעו רוק, נעשה סיכומים אחריי סכנין נצא לפגרה נראה מה קורה

העמידה של מכבי בתחילת המשחק זה כאילו אתה משחק במנג'ר ואז משנה מערך, אבל שוכח להתאים את השחקנים לעמדות הנכונות ועולה למשחק ככה כשהכל מבולגן

טוב לפני שאני מתחיל לקרוא את הסיכום, מכבי חייבת להביא חיזוק במיני חלון. לא יודע אם בלם, מגן או שחקן כנף, אבל זה חייב לקרות. יש לנו מקום לפחות לעוד אחד.

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

טוב לפני שאני מתחיל לקרוא את הסיכום, מכבי חייבת להביא חיזוק במיני חלון. לא יודע אם בלם, מגן או שחקן כנף, אבל זה חייב לקרות. יש לנו מקום לפחות לעוד אחד.

חושב שדרושים שחקן כנף ומגן, אם להתפשר על אחד מהם אז שחקן כנף יותר דחוף לדעתי

אסכם בנקודות:

• רוקאביצה עם גול של בן זונה גדול, איזה סיומת טופ קלאס
  • גם כשהיינו בפיגור 2-0 הייתה לי תחושה שרק גול אחד ואנחנו יכולים לעשות את המהפך
  • הבנתי את ההכנסה של הפרסי במקום ריקן, כי ריקן שיחק על קו שמאל והוא רצה להכניס מישהו טרי לקו אבל... דוידזאדה...
  • בלקמן לא הרס בדקות שנכנס ואפילו סידר לדוידזאדה מצב מצוין
  • גלזר עם כל האהבה חייב לתת פס קדימה לפעמים, לא אומר פס דור מיכה סטייל אלא תן פס קדימה בקטנה לקדם את ההתקפה, לא הגיוני שכל פעם שהוא מקבל כדור הוא מוסר אחורה או לרוחב במקרה הטוב
    כל פעם שהוא מוסר אחורה זה להתחיל את ההתקפה מחדש במקום שיתן פס קדימה וננסה לתקוף מהר
  • דור פרץ המצטיין לטעמי, מראה שהוא שחקן נהדר. נמצא בכל מקום, מנצח בכל מאבק פיזי, מקדם את ההתקפה, שחקן הרבה יותר שלם מדן גלזר
  • כל שחקני הקישור עם איבודים ביזוניים, כל איבוד כזה עם כדור טוב לרוקאביצה זה חצי גול. 
    במחצית השנייה לפחות הם יצאו מהאדישות ולאחר כל איבוד הם ישר לחצו כדי לקבל את הכדור, דבר שהיה חסר ב-2 גולים שספגנו
  • טננבאום הציל אותו במצב של 2-0 עם יציאה גדולה, מאוהב
  • לא יודע עדין מה אני חושב על דוניס, מאמין בו אבל חייב לקבל כאפה
  • פשיץ' נראה שחקן
  • יונתן חוץ מהגול רק הרס
  • כמה טיבי נונשלט, שומר על הכדור, מנקה יפה ומשחק עם ביטחון. אחלה משחק

סיכום מבולגן כמו המשחק שלנו היום

אם רק נלמד לפתוח משחקים יהיה טוב 

אבל בכללי צריך להאמין בשחקנים ובצוות כי יש חומר טוב, לדעתי יותר טוב משל חיפה

יאללה יהיה טוב, הפנים ליום חמישי שם אני חושב ומאמין שדוניס ינסה כל מיני דברים כי זה משחק איזי כזה שאין שום דבר להפסיד

1 דקה לפני, itanar said:

מתייחס למשחק חוץ בויאריאל כמו משחק גביע מול קבוצה מליגה ג' ופותח עם הרכב משני.

המשחקים מול סכנין וויאריאל בית חשוב יותר.

יש בזה מין האמת, אבל הראש עדיין לא שם.

פתיחת רגליים גדולה של בלקמן, ריקן שם רץ לחגוג, גם אלמוג.

לא יודע מה קורה לסאבוריט מאז הקורונה, אבל אם הוא ימשיך ככה ישבר לי הלב.

קנדיל שחקן עם המון רעב ורצון, אבל הוא חייב להתאמן על קבלת החלטות, על הרמות ועל נגיחות (ראבק הוא מגיע לכל כדור ברחבה זה לא נורמאלי) כי הוא פשוט לא מספיק טוב בזה. 

דן ביטון צריך לקחת ריטלין לפני משחקים כי הוא פשוט לא במשחק להרבה מאוד דקות. יש לו המון כישרון והוא לא מנצל אותו. הוא חייב לעבוד המון כדי לשנות את זה, כי הוא אולי השחקן הכי חשוב שלנו והיחיד מסוגו.

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אמת, אבל אל תצפה לזה מהנהלה שחיכתה 3 חודשים עם זר אחד אמיתי בכל הסגל. 

Just now, דקסטר said:

כמי שסגר את הטלוזיה מיד עם השריקה - אפשר תקציר למה גלזר ודוניס אמרו בסוף? קראתי איפשהו שהוא אמר שנחזור ל3 בלמים

דוניס אמר שהוא טעה שהוא עלה עם קו ארבע.

גלזר די זרק קלישאות ואמר שהוא גאה השחקנים ובלה בלה בלה.

1 דקה לפני, דקסטר said:

כמי שסגר את הטלוזיה מיד עם השריקה - אפשר תקציר למה גלזר ודוניס אמרו בסוף? קראתי איפשהו שהוא אמר שנחזור ל3 בלמים

אהבתי רק מה שגלזר אמר, שאלו אותו מה היה חסר הוא ענה ״השלישי״ תשובה קלאסית ויפה

ודוניס בעיקרון לקח אחריות וזה גם חשוב, אהבתי שהוא לא התנקה מאחריות

Just now, מכביזם זה בדם said:

אמת, אבל אל תצפה לזה מהנהלה שחיכתה 3 חודשים עם זר אחד אמיתי בכל הסגל. 

לא מצפה לכלום. חבל כי זה חייב לקרות.

סבוריט משהו לא בסדר אצלו אחרי הקורונה..הפגרה אחרי סכנין תבוא לו בזמן 

דוניס מקווה שלמד את המערך הנכון והשחקנים הנכונים

30 דקות ראשונות מזעזעות

6 דקות לפני, פנחס שוף said:

אסכם בנקודות:

• רוקאביצה עם גול של בן זונה גדול, איזה סיומת טופ קלאס
  • גם כשהיינו בפיגור 2-0 הייתה לי תחושה שרק גול אחד ואנחנו יכולים לעשות את המהפך
  • הבנתי את ההכנסה של הפרסי במקום ריקן, כי ריקן שיחק על קו שמאל והוא רצה להכניס מישהו טרי לקו אבל... דוידזאדה...
  • בלקמן לא הרס בדקות שנכנס ואפילו סידר לדוידזאדה מצב מצוין
  • גלזר עם כל האהבה חייב לתת פס קדימה לפעמים, לא אומר פס דור מיכה סטייל אלא תן פס קדימה בקטנה לקדם את ההתקפה, לא הגיוני שכל פעם שהוא מקבל כדור הוא מוסר אחורה או לרוחב במקרה הטוב
    כל פעם שהוא מוסר אחורה זה להתחיל את ההתקפה מחדש במקום שיתן פס קדימה וננסה לתקוף מהר
  • דור פרץ המצטיין לטעמי, מראה שהוא שחקן נהדר. נמצא בכל מקום, מנצח בכל מאבק פיזי, מקדם את ההתקפה, שחקן הרבה יותר שלם מדן גלזר
  • כל שחקני הקישור עם איבודים ביזוניים, כל איבוד כזה עם כדור טוב לרוקאביצה זה חצי גול. 
    במחצית השנייה לפחות הם יצאו מהאדישות ולאחר כל איבוד הם ישר לחצו כדי לקבל את הכדור, דבר שהיה חסר ב-2 גולים שספגנו
  • טננבאום הציל אותו במצב של 2-0 עם יציאה גדולה, מאוהב
  • לא יודע עדין מה אני חושב על דוניס, מאמין בו אבל חייב לקבל כאפה
  • פשיץ' נראה שחקן
  • יונתן חוץ מהגול רק הרס
  • כמה טיבי נונשלט, שומר על הכדור, מנקה יפה ומשחק עם ביטחון. אחלה משחק

סיכום מבולגן כמו המשחק שלנו היום

אהבתי מאוד, סיכום לעניין. 

דוניס כנראה קורא בפורום אחרת אני לא מבין מה הוא עלה במערך כזה.

על ההרכב עצמו אני לא רוצה לדבר כי ייצאו לי דברים לא יפים.

בחלק הראשון של המשחק ניצלנו,  בהמשך - לא ניצלנו..

אבל מכבי סגרה הערב 8 שנים מלאות ללא הפסד בחיפה [מאז ה-17.12.12] 

15 משחקים, 8 ניצחונות, 7 תיקו , 29:15 בשערים.  מאזן מענג וחריג מאד,

טפו טפו חמסה חמסה.. שלא ייגמר לעולם.

עכשיו הגיע הזמן לנצח !!

Just now, turgi said:

דוניס כנראה קורא בפורום אחרת אני לא מבין מה הוא עלה במערך כזה.

על ההרכב עצמו אני לא רוצה לדבר כי ייצאו לי דברים לא יפים.

אלוהים שיעזור?

7 דקות לפני, Dan eran said:

אם רק נלמד לפתוח משחקים יהיה טוב 

אבל בכללי צריך להאמין בשחקנים ובצוות כי יש חומר טוב, לדעתי יותר טוב משל חיפה

יאללה יהיה טוב, הפנים ליום חמישי שם אני חושב ומאמין שדוניס ינסה כל מיני דברים כי זה משחק איזי כזה שאין שום דבר להפסיד

עם המנטליות העונה - מכבי צריכה לצאת מחדר ההלבשה ולעלות למגרש כאילו היא בפיגור 1:0, ואז יזוזו עניינים..

פתיחה העונה הכי גרועה של מכבי מאז ? 

תוצאה רעה מאוד , אבל עם איך שהמשחק התפתח זה חצי נחמה, רק מראה כמה חיפה לוקחים את תדמית השלשלנים של הליגה ברצינות וגם שמכבי ממש רוצה שינצחו אותם הם לא מצליחים. 

הכניסה של בלקמן ודוידזאדה גמרה את הקבוצה, חילופים רעים מאוד, חבל כי היה אפשר להביא פה ערב לפנתיאון, המזל לא משחק לנו העונה בליגה. 

עכשיו זקוקים לנס, לא רואה את זה קורה כבר, אבל הלוואי. 

אומר את זה שוב, 
דוניס עולה במערכים הזויים עם שיבוץ שחקנים שלא מתייחס למומנטום שהשחקנים נמצאים בו, שחקנים חמים לא מקבלים דקות, שחקנים בתקופה רעה כן ועוד במשחקי מאני טיים ולא משחקים שאפשר לנסות להכניס שחקנים לעניינים. 
שוב נכנסים לבור מוקדם, שוב יוצאים ממנו, הפעם יציאה חלקית לתיקו שמשאיר פער 7 שזה עצום אבל עוד לא אבדה תקוותנו, יש פעמים שיש קצת מזל עם איזה פנדל ואדום ליריב ואז מנצחים גם, ע"ע סיבספור. 
מבחינת תוצאה עוברנו היא רעה, עבור חיפה היא טובה אבל דווקא בגלל איך שהמשחק התפתח - הם קיבלו מכה מוראלית אדירה, אפילו ביום רע כזה, בתקופה רעה כזאת, בשיא העומס של משחקים מול יריבות חזקות, הם לא יכולים לנצח אותנו, אז מתי כן?  לשמחתם, הם לא באמת צריכים לנצח אותנו כדי לקחת אליפות, בהנחה שהם ב7 ולא תהיה הפתעה במשחק החסר שלהם, הם יכולים להפסיד לנו פעמיים ולהוציא תיקו וזה עדיין יספיק להם כל עוד הם יקחו את אותן הנק' כמונו בליגה, כך שכבר בשלב מוקדם של העונה אין להם חובה לנצח אותנו בקרבות ישירם ועוד יש להם ספייר של להפסיד פעמיים והכל טוב.
בשורה התחתונה 0 נצחונות ב-4 משחקי ליגה, 3 נק' מתוך 12 אפשריות, 7 הפרש מהיריבה העיקרית לתואר, אלה נתונים רעים מאוד.
גם אם עשו הרבה טעויות בקיץ והסגל רחוק מלהיות מושלם (מגן ימני, ווינגר וכו'), זה עדיין סגל מעולה לליגה הישראלית וכזה שאמור להיות עם 8 מ-12 לצורך העניין בשלב הזה וגם זה אחרי הנחת אירופה\מאמן חדש\קורונה וכו'.
מילא שהוא לא מוציא את המקיסמום מהסגל הקיים אבל הוא אפילו לא מוציא את המינימום.
כן הוא נראה בחור טוב, הוא מדבר לעניין, לא מערבל, לוקח אחריות, אני אוהב אותו בסה"כ, אבל מה זה עוזר אם הוא ממשיך לעשות את אותם הדברים פעם אחר פעם?
פותח במשחק כזה חשוב עם גררו (אחלה שער,אבל צריך להיות מושאל העונה), ריקן וייני שהוא לא בשיאו בלשון המעטה ועוד כמגן ימני?
מוציא את גולסה ומשאיר את ריקן? מכניס את דודאזדה ומשאיר את אלמוג בחוץ?
מעבר לבחירת השחקנים גם המערך שהוא עלה לא מחמיא להם, ע"ע דן ביטון. 
במקום לראות מי השחקנים החמים + להעלות אותם במערך שמדגיש את היתרונות שלהם ומסתיר כמה שאפשר את החסרונות,
הוא עולה עם שחקנים בתקופה לא טובה ובמערך שמדגיש את החולשות שלהם ומסיר את היתרונות. 
אני לא מצליח להבין מה קורה פה ועד היום לא דיברתי עליו אפילו פעם אחת. 

המכה המנטלית שחיפה קיבלה במשחק הזה חשובה, הם גם הגיעו אחרי חופש ארוך שבו רק התרכזו במשחק מולנו בעוד שאנחנו מגיעים עם לשון בחוץ ובואו לא נשכח את זה, 
7 הפרש זה המון וזה רגל אחת בקבר אבל זה עוד בגבול האפשרי אם נתעורר ומייד, כי עם קצב צבירת הנקודות שלנו עכשיו לא נגיע לשום מקום.