Jump to content

פרופורציה- דוניס

Liber

Recommended Posts

Just now, המכבייה said:

כן, וסביר שנחלשת גם בעמדת המאמן כי איביץ. זה מה שיש ועם זה ננסה לנצח. בעניין קנדיל, אני לגמרי חושב שיש לו את זה. 

אחלה קנדיל אם הייתה מסגרת אחת כנראה שהפגיעה הייתה פחות משמעותית. ברגע שאנחנו בשתי מסגרות אז יש פגיעה.

9 דקות לפני, המכבייה said:

בן ביטון מחליף לקנדיל. קנדיל מחליף את המגן הזר. אותו מגן זר שכל אירופה רדפה אחריו ובסוף אף אחת לא שילמה יורו אחד על שירותיו. 

בחייאת יואב מה הקשר פה קנדיל?

זה באמת הגיוני שהביאו לפה את בן ביטון כשיש לך מקום ל5444 זרים?!?

זה באמת הגיוני להביא לפה את טבח שלא שיחק שנתיים?!?

הפושעים היו אחראיים לזה לא יכולים לנהל אצלנו את הרכש בעתיד.

זהו.

5 דקות לפני, קמאנן said:

אחלה קנדיל אם הייתה מסגרת אחת כנראה שהפגיעה הייתה פחות משמעותית. ברגע שאנחנו בשתי מסגרות אז יש פגיעה.

זה נכון. 

לפני2 שעות , אליהו_הנביא said:

חן אחי לא מתאים לך את מה שכתבת. גם במשחק נגד באר שבע בן חיים נכנס ושיחק קשר אמצעי ימני וגם נגד ויאריאל הוא לא בדיוק היה קו, עכשיו אני מניח שהוא לא עושה את זה על דעת עצמו. מאמן שמכניס את בן חיים ב0-0 נגד באר שבע ושם אותו באמצע, צריך להגיד שלום יפה ולהתקפל מכאן, לא בגלל שאולי הוא טוב או לא, אלא בגלל שאחרי שלושה חודשים הוא לא יודע איפה כל אחד צריך לשחק.

אייל אחי

דוניס עשה מלא שגיאות מתחילת העונה,אבל הוא בהחלטת לא אשם שהביאו לו תחליף לאצילי וגראלדש את טבח ובן ביטון..

שרון תמם יכולה להגן על המערכת כמה שהיא רוצה ולהתלונן על פר פליי קורונה,או וואט אבר

אבל הקיץ זוועתי הזה לא יכול להעלים מעייננו.

8 דקות לפני, hen34 said:

בחייאת יואב מה הקשר פה קנדיל?

זה באמת הגיוני שהביאו לפה את בן ביטון כשיש לך מקום ל5444 זרים?!?

זה באמת הגיוני להביא לפה את טבח שלא שיחק שנתיים?!?

הפושעים היו אחראיים לזה לא יכולים לנהל אצלנו את הרכש בעתיד.

זהו.

זה לא היה קיץ מוצלח אבל אני לא חושב שקנדיל זה כזה שינמוך לג'ראלדס. ביטון זה לגמרי שינמוך לקנדיל. בקשר לטבח, אתה צודק ולא הייתי בעד גם בזמן אמת. אבל אמורות להיות לנו עוד אופציות לטבח(חוזז, אילון). לקנדיל, אין אופציות והוא נכון לעכשיו, אחד השחקנים החשובים ביותר בסגל. ראוי לשמור עליו ברוטציה כשאפשר כמו ששומרים על גלזר, גולסה ופרץ. 

3 דקות לפני, המכבייה said:

זה לא היה קיץ מוצלח אבל אני לא חושב שקנדיל זה כזה שינמוך לג'ראלדס. ביטון זה לגמרי שינמוך לקנדיל. בקשר לטבח, אתה צודק ולא הייתי בעד גם בזמן אמת. אבל אמורות להיות לנו עוד אופציות לטבח(חוזז, אילון). לקנדיל, אין אופציות והוא נכון לעכשיו, אחד השחקנים החשובים ביותר בסגל. ראוי לשמור עליו ברוטציה כשאפשר כמו ששומרים על גלזר, גולסה ופרץ. 

בדיוק.

לי אין בעיה עם קנדיל ההפך

הבעיה העיקרית שלי היא בן ביטון ועצם זה שהוא שחקן סגל במכבי שלנו.

5 דקות לפני, Keano said:

צריך לבחון את טב"ח אחרי איזה חודש שהוא מקבל דקות משמעותיות, לוקח זמן להחזיר כושר משחק אחרי כל כך הרבה זמן בחוץ

גם אם יהיה בכושר טוב יותר הוא לא יתן את המספרים של אצילי

9 דקות לפני, הישראלי היפה said:

גם אם יהיה בכושר טוב יותר הוא לא יתן את המספרים של אצילי

אצילי הוא מהאחרונים ששילמנו עליהם סכום העברה. לא משימה קלה למצוא לו מחליף בחינם. אצילי היה משוחרר גם אם לא היה מגיע אף אחד. 

הפתרונות צריכים להיות אחרים ולבוא מתוך הסגל עצמו. איביץ לקח שתי אליפויות עם גיבורים משתנים. דוניס צריך למצוא אותם עכשיו. 

אני מזהה אצלו בעיות אגו קשות שפוגעות בתפקוד המקצועי שלו. האיש לא מוכן להודות בטעות וגם כשהוא כבר מודה , הוא חוזר עליה במשחק שאחרי או לא מתקן אותה, לדוגמא האיזורית שלנו בקרנות, כמה גולים עוד נאכל ממצבים כאלה יש שישנה את זה?. זה שהוא לא התנצל אחרי ההרחקה שלו כבר הדליק אצלי נורה אדומה. הוא השאיר אותנו בלי מאמן במשחק הראשון שלנו בליגה האירופית ואפילו לא טרח להגיד סליחה בסיום המשחק.

מקצועית, המון המון בלאגן, חוסר סדר, שינויים תכופים מידי, מערכים לא מתאימים, ציוותים לא נכונים ושום ניסיון לחזור למקורות , לפשטות, לפחות כרגע , עד שיצליח להנחיל את שיטות המשחק שלו. רואים שהשחקנים מאוד מבולבלים על המגרש ולא ממש מבינים מה הוא רוצה מהם. כמובן ששינוי המערך, הציוותים והתפקודים מידי משחק ובמהלכו תורמים לכך. קשה מאוד לייצר רצף של יכולת טובה ככה, גם כאינדיבידואל וגם כקבוצה. הגנרל הוציא מאה אחוז מכל השחקנים, הוא לא מצליח להוציא מאה אחוז מאחד מהם אפילו.

אם ניקח את המשחק האחרון שלנו כדוגמא מייצגת נאמר( לא שחשבתי לנצח שם לרגע ואין ספק שהם קבוצה הרבה יותר טובה מאיתנו)פתח עם בן ביטון שלא היה בסגל בשני המשחקים שלפני ועם בלטקסה , שגם לא שיחק המון זמן וגם כשכבר שיחק, שיחק כבלם ולא כמגן שמאלי. בקישור פתח עם שני שחקנים בלבד במרכז המגרש, מה שלא הספיק לנו מולם לא בהגנה ולא בהתקפה , האמצע שלנו היה פרוץ בהגנה ובהתקפה לא היה מי שיעביר כדור לשלושת השחקנים הקדמיים. למעשה זה היה 3-2-5 ולא 2-3-5.

המרחקים בין שחקני ההתקפה והקישור שלנו היו עצומים, מה שמאוד הקשה עלינו לייצר התקפות מעבר במעט הזדמנויות שהיו לנו. אין לנו חלוץ כרגע, זה ברור, עד שפשיץ' ייכנס לעניינים(הניסיון להכניס אותו לעניינים בכח עלול לפגוע בו ובנו מאוד, זה ברור שהוא עוד לא בכושר משחק) אז למה לא לנסות שני חלוצים? נאמר יוני ואיילון או לחילופין לבחור חלוץ אחד מהכלום שיש לנו כרגע ולתת לו לפתוח כל משחק ובכך לתת לו ביטחון ואולי להוציא ממנו יותר.

בנוסף לכך, לא הייתי עושה רוטציה במשחק הכי קשה בבית הזה, זו סכנה רצינית לתבוסה וזה בדיוק מה שקרה, במשחק הכי קשה בבית אני עולה בהרכב הכי חזק שיש לי, הויתור שלו מראש על המשחק היה תבוסתני ולא מתאים למכבי.

דן ביטון באגף אחד, ריקן באגף השני.. ריקן לא שיחק באגף כמה שנים ודן ביטון הוא לא שחקן אגף, למה לקחת שני שחקנים שעושים מה שהם עושים מצויין במקומות שמתאימים להם ולשנות? איך יכול להיות שבן ביטון שיחק מגן שמאלי ובאותו המשחק גם קנדיל שיחק מגן שמאלי כשיש לנו שלושה מגנים שמאליים? כל משחק מחליף אגפים לפחות שלוש פעמים, משהו שגם סוזה היה עושה אבל בצורה הרבה יותר מבוקרת. אפרופו סוזה, אין ספק שגם הוא היה גמיש מאוד בצורת המשחק שלו אבל לזכותו ייאמר שהקבוצה שלו שיחקה את שני המערכים בצורה טובה מאוד כבר בהתחלה, עוד בניצחון הראשון מול גיור בחוץ באותה העונה.

בקיצור , לצערי אני יכול להמשיך עם עוד הרבה דוגמאות ומחשבות בנושא אבל מספיק עם החפירה.

מקווה שיהיה שינוי משמעותי בהתנהלות שלו .

רק מכבי , רק מכבי 

אותי מעניין אם גם בקבוצות הקודמות שלו עלה בהרכבים לא ברורים בכל משחק, כולל גם שחקנים לא בעמדות שלהם.

מעניין, כי אם זה היה קבוע אצלו גם בקבוצות קודמות אז אין סיכוי שהוא ישתנה כי הוא כזה.

רוצה לדעת מה לצפות או לא לצפות ממנו.

3 דקות לפני, maynard_prica said:

אני מזהה אצלו בעיות אגו קשות שפוגעות בתפקוד המקצועי שלו.

זה לא נכון כמובן, אחרי חיפה הוא נעמד ואמר שהוא אשם והוא בנה טעה במערך.

5 דקות לפני, maynard_prica said:

למה לא לנסות שני חלוצים?

לא ממש הלך נגד ב"ש...

5 דקות לפני, maynard_prica said:

בנוסף לכך, לא הייתי עושה רוטציה במשחק הכי קשה בבית הזה, זו סכנה רצינית לתבוסה וזה בדיוק מה שקרה, במשחק הכי קשה בבית אני עולה בהרכב הכי חזק שיש לי, הויתור שלו מראש על המשחק היה תבוסתני ולא מתאים למכבי.

כשיש לך משחק נגד קבוצה מטורפת בחוץ, כשהיה לך שלושה ימים לפני משחק נגד הקבוצה הכי טוב בליגה חוץ מאיתנו (או כולל אותנו, כבר לא יודע) וכשיש לך עוד שלושה ימים עוד משחק ליגה (ואתה עדיין ללא ניצחון), הדבר הנכון הוא לפתוח עם הרכב שני. רוטציה חייבת להיות כשיש שני מפעלים. 

גם עם ההרכב הכי חזק שלנו אנחנו מפסידים. כרגע עדיף להיות מובסים באירופית שאנחנו עם 9/6 מאשר לאבד נקודות בליגה שאנחנו ללא ניצחון.

8 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זה לא נכון כמובן, אחרי חיפה הוא נעמד ואמר שהוא אשם והוא בנה טעה במערך.

לא ממש הלך נגד ב"ש...

כשיש לך משחק נגד קבוצה מטורפת בחוץ, כשהיה לך שלושה ימים לפני משחק נגד הקבוצה הכי טוב בליגה חוץ מאיתנו (או כולל אותנו, כבר לא יודע) וכשיש לך עוד שלושה ימים עוד משחק ליגה (ואתה עדיין ללא ניצחון), הדבר הנכון הוא לפתוח עם הרכב שני. רוטציה חייבת להיות כשיש שני מפעלים. 

גם עם ההרכב הכי חזק שלנו אנחנו מפסידים. כרגע עדיף להיות מובסים באירופית שאנחנו עם 9/6 מאשר לאבד נקודות בליגה שאנחנו ללא ניצחון.

אחרי המשחק נגד חיפה? אני מדבר על הליגה האירופית ועל כך שהתנהג בצורה מחפירה. קיבל צהוב ולא נרגע. בסוף המשחק הזה עמד מול המצלמות ולא התנצל.

לדעתי הוא לא טעה במערך נגד חיפה אלא טעה בציוות של ייני כמגן ימני, הוא כשל לראות את זה בעיניי.

לגבי הטענה שלך שניסה את זה וזה לא הצליח , מתייאשים אחרי פעם אחת?

לגבי החלק האחרון של הליגה האירופית, הדעות שלנו שונות לחלוטין 

6 דקות לפני, maynard_prica said:

אחרי המשחק נגד חיפה? אני מדבר על הליגה האירופית ועל כך שהתנהג בצורה מחפירה. קיבל צהוב ולא נרגע. בסוף המשחק הזה עמד מול המצלמות ולא התנצל.

לדעתי הוא לא טעה במערך נגד חיפה אלא טעה בציוות של ייני כמגן ימני, הוא כשל לראות את זה בעיניי.

לגבי הטענה שלך שניסה את זה וזה לא הצליח , מתייאשים אחרי פעם אחת?

לגבי החלק האחרון של הליגה האירופית, הדעות שלנו שונות לחלוטין 

לא מתייאשים אחרי פעם אחת. אני מאמין שנגד סכנין שוב נשחק כמו נגד ב"ש.

חצי פורום הריץ את ייני כמגן ימני אחרי ששיחק טוב נגד הטורקים רק אומר.

לפני2 שעות , hen34 said:

אייל אחי

דוניס עשה מלא שגיאות מתחילת העונה,אבל הוא בהחלטת לא אשם שהביאו לו תחליף לאצילי וגראלדש את טבח ובן ביטון..

שרון תמם יכולה להגן על המערכת כמה שהיא רוצה ולהתלונן על פר פליי קורונה,או וואט אבר

אבל הקיץ זוועתי הזה לא יכול להעלים מעייננו.

בוא נשים רגע בצד את הדיון האם הוא היה צריך לחזור או לא, ברור שהוא לא אצילי, אבל אם הוא כבר חזר... הוא שחקן קו ,עדיף שמאל, אתה מכניס אותו במשחק נגד באר שבע שהמשחק מת ואנחנו לא עושים כלום, לאן תכניס אותו? מה הוא יעשה באמצע? אני לא חושב שהוא דרך בעמדה הזאת בחייו.

1 hour ago, מכביסט לעד said:

לא מתייאשים אחרי פעם אחת. אני מאמין שנגד סכנין שוב נשחק כמו נגד ב"ש.

חצי פורום הריץ את ייני כמגן ימני אחרי ששיחק טוב נגד הטורקים רק אומר.

כולם כאן שכחו שהם רצו את ייני כמגן ימני,  זכרון קצר.

לפני4 שעות , אליהו_הנביא said:

כולם כאן שכחו שהם רצו את ייני כמגן ימני,  זכרון קצר.

אני עדיין מעדיף את ייני מגן ימני אם החלופה היא בן ביטון, ואפילו מגן שמאלי אם החלופה היא דוידזאדה.

12 דקות לפני, elbanana said:

אני עדיין מעדיף את ייני מגן ימני אם החלופה היא בן ביטון, ואפילו מגן שמאלי אם החלופה היא דוידזאדה.

יש משהו בדבריך. שרן לא יעורר אצלי כזה אנטיגוניזם. 

• 2 weeks later...

אני אומר נשפוט אותו אחרי רצף המשחקים עד סיום שלב הבתים.

אני נותן לו הנחה שלא היה לו סגל מלא באימונים והוא לא היה יכול לשפר את הקבוצה אבל אם להגיד את האמת כרגע עם דוניס זה נראה שהרוח נושבת לכיוון לא טוב. הקבוצה לא מאומנת, ההתקפה נראית לא טוב וגם ההגנה לא משהו יש לדוניס הרבה מזל שמאמנים פה מפחדים לשחק התקפי כי אחרת אני חושב שהיינו סופגים שער בכל משחק.   

On 7.11.2020 at 23:51, elbanana said:

1.בפינת ההגזמות כרגיל

אתם כנראה לא שמים לב אבל ייני הפך להיות איטי להחריד הוא לא מסוגל לעצור היום שחקנים, הוא יכול להיות אחלה חיפוי כבלם לצד בלם מהיר שיוצא קדימה, לצערי הרב ההגנה שלנו היא איטית באופן כללי.

אז קצת פרופרציות, תפקיד המגן דורש כושר גופני ומהירות לא רגילה, לייני יש את הכושר הגופני אך אין את המהירות, בגלל זה הוא עדיף כבלם חיפוי לבלם מהיר.

הרננדס הוא האנטיתזה מוחלטת לז'איר, מדובר בבלם אינטליגנט וטכני עם משחק מסירות וניהול משחק מצוין בניגוד לאמאדור שלקה בזה, אך איטי וחלש פיזית ממנו ומתקשה לעצור שחקנים באחד על אחד כמוהו או לסגור..לכן אני מעדיף תמיד את הגרזן המהיר וחזק על פני האינטליגנט והחכם אך האיטי...בשביל זה יש לנו שחקנים כמו ייני שהם אינטליגנטים וחכמים, אי אפשר ששניים כאלה ייאשו את ההגנה.

2.כמו שאמרתי ואני חוזר שוב ושוב לגבי המגן...ביטון היתה החתמה של בזק ולחץ מהיר שלא מאפיינת את מכבי, בדרך כלל הם לוקחים את הזמן לבדוק את השוק, אז היה בעיה להביא את ג'ראלדס, אבל יש זרים אחרים

עם קנדיל וגיבוי זמני כמו ייני וטיבי על העמדה יכלנו למצוא משהו קצת יותר טוב מביטון.

3.לגבי בן חיים הוא אחלה תוספת לסגל, אבל לא הוא היה אמור לבוא במקום אצילי, הוא לא שיחק שנתיים ויש עליו מלא חלודה וחוסר בטחון מוחלט. בדומה לביטון, גם פה יכלנו למצוא שחקן יותר בכושר שהיה לנו אופציה להביא זרים או קניקובסקי, שיכול להיות אחלה מחליף לאצילי, אני חושב שמכבי צריכים לשם בינואר את כל יהבם עליו בהנחה שהוא באמת מסיים חוזה בקיץ, כרגע אלמוג לצערי מאכזב אותי הוא קצת עומד במקום מאז המשחק שלו מול האוסטרים הוא נעלם לגמרי...

לפני12 שעות , erantheking21 said:

1.בפינת ההגזמות כרגיל

אתם כנראה לא שמים לב אבל ייני הפך להיות איטי להחריד הוא לא מסוגל לעצור היום שחקנים, הוא יכול להיות אחלה חיפוי כבלם לצד בלם מהיר שיוצא קדימה, לצערי הרב ההגנה שלנו היא איטית באופן כללי.

אז קצת פרופרציות, תפקיד המגן דורש כושר גופני ומהירות לא רגילה, לייני יש את הכושר הגופני אך אין את המהירות, בגלל זה הוא עדיף כבלם חיפוי לבלם מהיר.

הרננדס הוא האנטיתזה מוחלטת לז'איר, מדובר בבלם אינטליגנט וטכני עם משחק מסירות וניהול משחק מצוין בניגוד לאמאדור שלקה בזה, אך איטי וחלש פיזית ממנו ומתקשה לעצור שחקנים באחד על אחד כמוהו או לסגור..לכן אני מעדיף תמיד את הגרזן המהיר וחזק על פני האינטליגנט והחכם אך האיטי...בשביל זה יש לנו שחקנים כמו ייני שהם אינטליגנטים וחכמים, אי אפשר ששניים כאלה ייאשו את ההגנה.

אל תדאג.. אתה לא היחיד ששם לב לדברים.

ייני שיחק ממש לאחרונה מגן שמאלי, במחצית השניה מול הטורקים נראה לי, ועשה את זה די טוב אפילו. הרבה יותר מדוידזאדה לדעתי. הוא לא מהיר אבל הוא חכם ומנוסה..

אף אחד לא אמר שהוא אידיאלי שם אלא רק שאני מעדיף אותו על פני בן ביטון או דוידזאדה..

23 דקות לפני, Dan eran said:

לאט לאט הוא מבין איך להשתמש בסגל ואני אישית רואה מגמת התקדמות

טוב שהוא נותן ליונתן וביטון קרדיט. רק צריך לקבל מהם את האקסטרה, גם במשחקים כאלו קשים. 

היום ביטון היה צריך לבשל לבלקמן ויונתן לפשיץ'.