Jump to content

יוני

Recommended Posts

Just now, elbanana said:

יש גישות שאם אתה תסכים לקבל מהכוכבים של הקבוצה שלך אתה תרעיל את כל המועדון.

מסכים. כאן זה לא חיפה, אנחנו לא נעשה ירדן שועה.

שחקן במועדון צריך לדעת להתמודד עם דברים כאלה, אחרת הוא יכול לשחק בבני יהודה. סליחה - לחזור לבני יהודה.

לא מדובר כאן במסי או ברונאלדו, סה"כ יונתן כהן. הוא כישרוני אבל לא סופר כישרוני ואם הוא מפסיק ללחוץ או לא יורד להגנה אז שילך לחפש. זה פוגע במכבי, זה פוגע באוהדים. זה לא לעניין.

לא מבין את הטענה שחוזרת פה "להושיב אותו ביציע". מה זה יתן לנו בדיוק?

אם כבר לא רוצים אותו אז צריך למכור אותו כל עוד המניה בשיא. אחרי חודש של ייבוש ביציע אני לא בטוח שהוא יהיה שווה כל כך הרבה כסף.

2 דקות לפני, Adir12 said:

אם כבר לא רוצים אותו אז צריך למכור אותו כל עוד המניה בשיא. אחרי חודש של ייבוש ביציע אני לא בטוח שהוא יהיה שווה כל כך הרבה כסף.

יש אמת בדבריך.. אבל לא כל יום נופלת עליך ספרטה פראג.

אפשרות אחרת זה להושיב ביציע ולקוות לישועה ממושיקו חוגג 

לפני1 שעה , Adir12 said:

עכשיו בטח המניה לא בשיא. בעונה האחרונה עם איביץ' הוא כבר היה יותר ממושמע,

אבל עכשיו בא דוניס שכנראה לא ממש מקפיד על זה והוא ראה שהוא יכול לעשות שכונה שוב. 

חודש ביציע והוא יחזור לטרוף דשא.

לפני2 שעות , Insigne said:

בתקופה של נימני, הלוואי היה רבע מנימני.

צריך לתת לדעת אגו ולנהל אנשים זה כן וחלק מזה זה גם לשים עליו פס לתקופה ארוכה ושישב ביציע ויבין שהוא צריך להתייישר עם המועדון.

המועדון חזק ואין אחד שהוא מעל המועדון. לא מבין איך יוני התבלבל, דווקא היה בסדר גמור בשנה שעברה. גם כשקיבל מאיביץ סדרת חינוך.

בכל אופן, גם שיהיה הסקורר הכי חזק בקבוצה, אסור לשחרר אותו ממשימות הגנתיות, מה זה ישדר לשאר השחקנים שמוכשרים לא פחות ממנו?

צריך לעשות לו מה שאיביץ עשה לעטר, עם כל האהבה לשחקני מכבי, שישב ביציע גם חצי שנה. מכבי יותר חשובה משחקן כזה או אחר.

איך זה יעזור לך לייבש אותו חצי שנה ביציע? במקום לנצל את היכולת שלו לנפק מספרים (שערים ובישולים) ולמכור אותו בסוף העונה בסכום גבוה אתה תוריד את הערך שלו למינימום, במכבי לא עובדים בצורה הזו, בטח אחרי הפייר פליי.

הוא לא יקבל מקום של באנקר בהרכב אבל הוא ישחק, בטח כשאין לנו יותר מדי שחקנים שמסוגלים להביא מספרים.

לפני6 שעות , AvielMaccabi4 said:

יותר פשוט להציב אותו בשפיץ ולשחרר אותו ממשימות הגנה, גם ככה הוא לא תורם לשטף המשחק ומאבד המון כדורים, שיהיה לפחות קרוב לשער.

אומרים את זה כבר שלוש שנים.

כנראה יש סיבה שזה לא קורה.

יוני צריך לשבת עם עצמו ולהחליט אם הוא רוצה להמשיך לכיוון של זוהר (שהרבה פעמים היה עומד בעיגול האמצע עם ידיים על המותניים ומחכה) או של זהבי 

לפני9 שעות , elbanana said:

לא רשמתי ב"תקופה של נימני" אלא "בתקופה שנימני היה הקבוצה". ב2 אליפויות בתחילת ה90 ובמיוחד בדאבל נימני היה חלק מקבוצה "סופר" ממושמעת שהיו בה עוד כוכבים חוץ ממנו.

בנוגע לחלק השני בהודעה, יכול להיות שאני לא מבין מספיק בפסיכולוגיית ספורט, ויכול להיות שאני פשוט לא מסכים איתך. 

יש גישות שאם אתה תסכים לקבל מהכוכבים של הקבוצה שלך אתה תרעיל את כל המועדון.

סבבה, אז אתה מאשים את נמני, ואני בקלות יכול לומר שבשנות ה-90 כחלק מהקבוצה הסופר ממושמעת, הביאו לצידו שחקנים מספיק טובים ומתאימים. 

לא חושב שזה היה המצב בשנות ה"בדד" של אברם, וגם בעונות הגביעים עם ניר לוין או בעונת הגלאקטיקוס לא בנו קבוצה מספיק טובה (או נכונה) שתאפשר לו לרוץ לתארים. 

אתה רוצה לשים את זה על האופי של נמני, ושהוא כביכול היה כל הקבוצה, סבבה. אני חושב שבניית הקבוצה במכבי ביחס ליריבות לא הייתה טובה וזאת הסיבה העיקרית. 

לפני9 שעות , Insigne said:

מסכים. כאן זה לא חיפה, אנחנו לא נעשה ירדן שועה.

שחקן במועדון צריך לדעת להתמודד עם דברים כאלה, אחרת הוא יכול לשחק בבני יהודה. סליחה - לחזור לבני יהודה.

לא מדובר כאן במסי או ברונאלדו, סה"כ יונתן כהן. הוא כישרוני אבל לא סופר כישרוני ואם הוא מפסיק ללחוץ או לא יורד להגנה אז שילך לחפש. זה פוגע במכבי, זה פוגע באוהדים. זה לא לעניין.

אגיד שוב - זה קצת מטומטם להושיב את השחקן היחיד בקבוצה שמסוגל לתת גולים על הספסל, לשחק איתו מחצית פה ו-30 דקות שם, להוציא אותו אחרי מחצית פחות טובה (כמו כולם)

אני חושב שהתנהלות כזאת כלפי כוכבים בקבוצות אחרות, כמו ז'וסואה או שרי, או ברחבי העולם, הייתה משפיעה לרעה עליהם, וזה היה יכול להתבטא על המגרש. 

בסופו של דבר אין לנו תחליף ליונתן כהן כרגע בסגל, וצריך להיות חכמים ולא צודקים. להוציא ממנו את המקסימום, ולקרב אותו אליך. 

לפני6 שעות , מכביזם זה בדם said:

סבבה, אז אתה מאשים את נמני, ואני בקלות יכול לומר שבשנות ה-90 כחלק מהקבוצה הסופר ממושמעת, הביאו לצידו שחקנים מספיק טובים ומתאימים. 

לא חושב שזה היה המצב בשנות ה"בדד" של אברם, וגם בעונות הגביעים עם ניר לוין או בעונת הגלאקטיקוס לא בנו קבוצה מספיק טובה (או נכונה) שתאפשר לו לרוץ לתארים. 

אתה רוצה לשים את זה על האופי של נמני, ושהוא כביכול היה כל הקבוצה, סבבה. אני חושב שבניית הקבוצה במכבי ביחס ליריבות לא הייתה טובה וזאת הסיבה העיקרית. 

אגיד שוב - זה קצת מטומטם להושיב את השחקן היחיד בקבוצה שמסוגל לתת גולים על הספסל, לשחק איתו מחצית פה ו-30 דקות שם, להוציא אותו אחרי מחצית פחות טובה (כמו כולם)

אני חושב שהתנהלות כזאת כלפי כוכבים בקבוצות אחרות, כמו ז'וסואה או שרי, או ברחבי העולם, הייתה משפיעה לרעה עליהם, וזה היה יכול להתבטא על המגרש. 

בסופו של דבר אין לנו תחליף ליונתן כהן כרגע בסגל, וצריך להיות חכמים ולא צודקים. להוציא ממנו את המקסימום, ולקרב אותו אליך. 

אתה חושב שזאת בניית הקבוצה, ואחרים חושבים שאי אפשר היה לבנות קבוצה בריאה כששחקן הפך גדול מהמועדון ובנה צבא של חיילים מאחוריו, סיפק "מספרים" כשהוא לא רץ מספיק וכל הקבוצה משחקת בשבילו (אפילו לא קרוב למשמעת והצניעות שהיו לו בימי קשטן ולפני), פיטר מאמנים שהעיזו לצאת נגדו, התלונן והתלהם בהפגנתיות עם תנועות הידיים המפורסמות, כשבינתיים אף שחקן צעיר לא צמח תחתיו (למעט ברוך דגו שפרח רק שהוא ישב בספסל), וכמובן שקיבל את המשכורות הגבוהות בליגה. איפה זה ואיפה הדוגמא האישית שהוא קיבל ממלמיליאן.. חלק מהחיילים שלו שמקשיבים ל"פרשנות" שלו היום מצליחים להודות בשקט עם עצמם שעשו עליהם סיבוב. 

זה לא שחור ולבן, אבל עובדתית, אליפות אחת ב16 שנים כשהוא בעיקר יושב בה על הספסל. עד שגולדהאר הגאון שם אותו מאמן, נתן לו תקציב רכש בלתי מוגבל והניח לו להכשל טוטאלית ולעבור להיות סוכן שחקנים ופרשן ולנו לחזור להיות מועדון שהוא לא רקוב ושכונתי.

ז'וסואה? עדיין לא הבנת למה הוא בבאר שבע? שישאר שם (ובוא נהיה אמיתיים, הוא לא קרוב אליו ברמה ולא נלחם כמוהו). יונתן כהן? שיתיישר או שיעזוב. רוצה כוכבים? תביא כאלה עם אופי מקצועני והשפעה טובה.. היה פה איזה אחד כזה לא מזמן

הדבר העובדתי היחיד כאן שמבחינתך זה לא שחור או לבן, אלא רק שחור. אתה אנטי נמני ומסלף עובדות. אליפות אחת ב-16 שנים? אולי תנסה 4. יחמיא לך יותר מאשר לרשום דברים לא נכונים. 

החלק הכי מצחיק - "כשהוא בעיקר יושב בה על הספסל", כדי להקטין כמובן, למרות שהעובדה שברורה גם לי וגם לך היא שנמני הביא את האליפות במו רגליו ב-3 מחזורים האחרונים. 

אי אפשר לבנות קבוצה בריאה? אני מבין שנמני חסם מבחינתך מהלכים שלוני הגדול תכנן, שחקני על שהתחננו להגיע למכבי של אז, רק כדי שלא ייקחו לו את הפוקוס. 

שורה תחתונה, מכבי בעונות הגביעים בתחילת שנות ה-2000 לא הייתה מספיק טובה ברמת הסגל, וב-2003 כן. ב-97 או 98 בית"ר והפועל היו הרבה יותר טובות, והסגלים במכבי לא היו מספיק טובים. 

בעונת הגלאקטיקוס הקבוצה נבנתה עקום, אבל נראה שמבחינתך גם זה באשמת נמני. הוא זה שבנה את הסגל וגדול מהקבוצה, נכון? הוא זה שאחראי ל-3 פליימייקרים בלי חלוץ ובלי הגנה. 

אבל בסדר, מבחינתך אני מניח שג'רארד אשם שליברפול לא לקחה אליפות כי הוא היה גדול מהקבוצה, ומסי שגדול לא פחות מהקבוצה בברצלונה זכה כי הפלא ופלא היה לו עם מי לשחק. 

בעידן ההוא אגב, שחקנים מסוגו של נמני היו ברחבי העולם (פליימייקרים) וגם הם לא רצו הרבה. זה לא הפריע להם להיות שחקנים גדולים. 

לומר שאף שחקן צעיר לא צמח תחתיו זה גם כמובן לא נכון, אבל בוא אני אשאל אותך ככה - איזה שחקנים צעירים נפלטו ממכבי ונהיו כוכבי על במקומות אחרים? 

וגם לומר 'פיטר מאמנים', כשברור שהכתם היחיד הוא הפיטורים של שלמה. אז תרשום פיטר מאמן במקום לרשום ברבים. 

1 hour ago, מכביזם זה בדם said:

הדבר העובדתי היחיד כאן שמבחינתך זה לא שחור או לבן, אלא רק שחור. אתה אנטי נמני ומסלף עובדות. אליפות אחת ב-16 שנים? אולי תנסה 4. יחמיא לך יותר מאשר לרשום דברים לא נכונים. 

החלק הכי מצחיק - "כשהוא בעיקר יושב בה על הספסל", כדי להקטין כמובן, למרות שהעובדה שברורה גם לי וגם לך היא שנמני הביא את האליפות במו רגליו ב-3 מחזורים האחרונים. 

אי אפשר לבנות קבוצה בריאה? אני מבין שנמני חסם מבחינתך מהלכים שלוני הגדול תכנן, שחקני על שהתחננו להגיע למכבי של אז, רק כדי שלא ייקחו לו את הפוקוס. 

שורה תחתונה, מכבי בעונות הגביעים בתחילת שנות ה-2000 לא הייתה מספיק טובה ברמת הסגל, וב-2003 כן. ב-97 או 98 בית"ר והפועל היו הרבה יותר טובות, והסגלים במכבי לא היו מספיק טובים. 

בעונת הגלאקטיקוס הקבוצה נבנתה עקום, אבל נראה שמבחינתך גם זה באשמת נמני. הוא זה שבנה את הסגל וגדול מהקבוצה, נכון? הוא זה שאחראי ל-3 פליימייקרים בלי חלוץ ובלי הגנה. 

אבל בסדר, מבחינתך אני מניח שג'רארד אשם שליברפול לא לקחה אליפות כי הוא היה גדול מהקבוצה, ומסי שגדול לא פחות מהקבוצה בברצלונה זכה כי הפלא ופלא היה לו עם מי לשחק. 

בעידן ההוא אגב, שחקנים מסוגו של נמני היו ברחבי העולם (פליימייקרים) וגם הם לא רצו הרבה. זה לא הפריע להם להיות שחקנים גדולים. 

לומר שאף שחקן צעיר לא צמח תחתיו זה גם כמובן לא נכון, אבל בוא אני אשאל אותך ככה - איזה שחקנים צעירים נפלטו ממכבי ונהיו כוכבי על במקומות אחרים? 

וגם לומר 'פיטר מאמנים', כשברור שהכתם היחיד הוא הפיטורים של שלמה. אז תרשום פיטר מאמן במקום לרשום ברבים. 

מעונת הדאבל עד האליפות הראשונה עם ג'ורדי עברו 16 שנים. נכון זה לא מדוייק, כי היה לו טיולים פה ושם, אבל בגדול עד שהוא לא פוטר כמאמן הוא לא באמת עזב והאווירה במועדון היתה מרוכזת בו ושכונתית. אפשר לבחור מספר אחר מ16, אני אזרום, מצידי שיהיה 10. שלושת האליפויות האחרות לא רלוונטיות לדיון כי הוא היה בהן חלק מקבוצה ממושמעת, כמו יוני אצל איביץ', אין מה לחזור על זה שוב.

"יושב בעיקר על הספסל" - תבדוק כמה נקודות עשינו בעונה הזאת איתו, וכמה עשינו בלעדיו... איפה הוא היה במשחקי עונה שניצחנו את חיפה והפועל? מסכים שבהיעדר דגו שהיה הדבק של הקבוצה היינו זקוקים ברגעי ההכרעה לשחקן בדמותו שיביא מספרים והוא חזר במוטיבציית שיא ונתן 200%. שאפו לקלינגר שויתר על האגו... אין איך להוכיח את זה, אבל בכנות - אתה חושב שאנחנו לוקחים אליפות אם הוא לא מסופסל?

בנושא בניית הסגל והשחקנים הצעירים, יש מיליון משתנים ואפשר להתפלפל על זה שנתיים. לא תפתור את זה באיזו שאלה שתשאל אותי. אני אגיב לזה בזה שאומר לך שגם נימני עצמו אומר שאם השחקנים הותיקים (הוא מציין בעיקר את מלמיליאן) לא היו מקבלים אותו טוב ושומרים איתו דיסטנס או מתעמרים אליו כשהוא עלה מהנוער כנראה שכל הקריירה שלו היתה נראית אחרת. 

שוב, זה לא שחור ולבן ואני לא שונא את נימני (וגם לא את יוני, מעניין אותי מה טוב לקבוצה). אני לא חושב שהוא בחור זדוני שרצה להרוס את המועדון. אני חושב שהיה לו אופי בעייתי ושהיה לו הרבה הרבה יותר כוח ממה שצריך שיהיה לשחקן עם אופי כזה או לשחקן בכלל וזה השפיע על כל הקבוצה. אחד המשתנים העיקריים הם שהיתה שם הנהלה חלשה שאיפשרה לזה לקרות ולא עצרה את זה בזמן. הפיטורים של שרף באמת היו מקרה מכונן. איזה מאמן יתעסק איתו אחרי זה? איזה מאמן חזק ברמת הקשטן יגיע אלינו אחרי זה? יחסי הכוחות הפכו ברורים... היה צריך את קלינגר המכביסט כדי להעיז לעמוד מולו..

כשמקשיבים ל"פרשנות" שלו ולעצות שהוא נותן במשחקים שלנו ומבינים טוב יותר את דפוס החשיבה, יותר ברור למה נראינו איך שנראינו כשהוא היה המלך.

ובחזרה לנושא, נגד זה אני יוצא, נגד "להמליך" ולוותר לשחקנים עם אופי בעייתי.

"אתה חושב שאנחנו לוקחים אליפות אם הוא לא מסופסל?" - אני לא יודע להגיד. אבל גם אם אתה צודק, מה שבטוח זה שלא היינו לוקחים אליפות באותה עונה אם אבי נמני לא היה שם במחזורים האחרונים.

יותר מזה אני אגיד לך, סיכוי סביר בהחלט שאם דגו היה שם במשחק המאני טיים בטדי, ובלחץ האטומי מול פ"ת, יכול להיות שלא היינו זוכים.  

אני לא יודע מה הקשר בין האליפות של ג'ורדי לעונות של נמני כשחקן. נכון, היה מאמן ומנהל מקצועי לא מוצלח, אבל בהשוואה שערכנו כאן ההתמקדות היא בשנים שלו כשחקן. 

גם כשחקן, מאז עונת הדאבל עד הפרישה ב-2008, הוא היה שנתיים בבית"ר, שנה אחת התחיל באתלטיקו ועוד אחת בדרבי קאונטי. בשנתיים האחרונות הוא כבר היה גמור פיזית ולא אותו שחקן. 

זה משאיר את 97, 98, 2001, 2002, 2003 ו-2006 - 5 שנים שהוא היה באמת בכושר אחרי הדאבל, שיחק את כל העונה במכבי, ובהם זכינו ב-2 גביעים ואליפות. 

לבסס על זה תאוריה שלמה שסביבו לא יצמח דשא זה לא רציני בעיניי. 

אני מסכים שהיה לנמני הרבה כוח, אבל לא חושב שזה מה שפגע קשות בקבוצה אלא יותר הנהלה מביכה וסגלים לא מספיק טובים. 

להרבה שחקנים גדולים היה הרבה כוח בקבוצות שלהם, בין אם בארץ ובין אם בעולם. 

איזה מאמן יתעסק איתו אחרי זה? ניר קלינגר זרק אותו בבושת פנים ב-2003 לא? אחרי שספסל אותו כמעט עונה שלמה, ואז עוד נמני עלה כדי להביא לו אליפות יחידה ברזומה. אז הנה התשובה. 

ולנקודה האחרונה שקשורה לנושא ויונתן כהן - אני גם לא מת על זה שממליכים שחקנים. אבל בסופו של דבר, אתה צריך לקרב את השחקנים אליך, ולתת להם יחס. 

פיל ג'קסון לדוגמא היה אלוף בזה. גם אנצ'לוטי, דל בוסקה. זה לא אוטומטית אומר לשים שחקן בסטטוס מעל הקבוצה, ואני מבין את הפצע הפתוח מתקופת נמני, אבל יש עוד כברת דרך עד ההגעה לשם. 

אם יונתן כהן הוא אחד הטובים בקבוצה, והמוציא לפועל העיקרי, אני חושב שהדרך הנכונה היא לתת לו קרדיט ודקות משחק גם כשלא הולך לו. אולי אז הוא גם היה נותן את האקסטרה, כמו אצל איביץ'. 

לפני11 שעות , boys77 said:

יוני צריך לשבת עם עצמו ולהחליט אם הוא רוצה להמשיך לכיוון של זוהר (שהרבה פעמים היה עומד בעיגול האמצע עם ידיים על המותניים ומחכה) או של זהבי 

מדוייק

25 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

"אתה חושב שאנחנו לוקחים אליפות אם הוא לא מסופסל?" - אני לא יודע להגיד. אבל גם אם אתה צודק, מה שבטוח זה שלא היינו לוקחים אליפות באותה עונה אם אבי נמני לא היה שם במחזורים האחרונים.

יותר מזה אני אגיד לך, סיכוי סביר בהחלט שאם דגו היה שם במשחק המאני טיים בטדי, ובלחץ האטומי מול פ"ת, יכול להיות שלא היינו זוכים.  

אני לא יודע מה הקשר בין האליפות של ג'ורדי לעונות של נמני כשחקן. נכון, היה מאמן ומנהל מקצועי לא מוצלח, אבל בהשוואה שערכנו כאן ההתמקדות היא בשנים שלו כשחקן. 

גם כשחקן, מאז עונת הדאבל עד הפרישה ב-2008, הוא היה שנתיים בבית"ר, שנה אחת התחיל באתלטיקו ועוד אחת בדרבי קאונטי. בשנתיים האחרונות הוא כבר היה גמור פיזית ולא אותו שחקן. 

זה משאיר את 97, 98, 2001, 2002, 2003 ו-2006 - 5 שנים שהוא היה באמת בכושר אחרי הדאבל, שיחק את כל העונה במכבי, ובהם זכינו ב-2 גביעים ואליפות. 

לבסס על זה תאוריה שלמה שסביבו לא יצמח דשא זה לא רציני בעיניי. 

אני מסכים שהיה לנמני הרבה כוח, אבל לא חושב שזה מה שפגע בקבוצה אלא יותר הנהלה מביכה וסגלים לא מספיק טובים. 

להרבה שחקנים גדולים היה הרבה כוח בקבוצות שלהם, בין אם בארץ ובין אם בעולם. 

איזה מאמן יתעסק איתו אחרי זה? ניר קלינגר זרק אותו בבושת פנים ב-2003 לא? אחרי שספסל אותו כמעט עונה שלמה, ואז עוד נמני עלה כדי להביא לו אליפות יחידה ברזומה. אז הנה התשובה. 

ולנקודה האחרונה שקשורה לנושא ויונתן כהן - אני גם לא מת על זה שממליכים שחקנים. אבל בסופו של דבר, אתה צריך לקרב את השחקנים אליך, ולתת להם יחס. 

פיל ג'קסון לדוגמא היה אלוף בזה. גם אנצ'לוטי, דל בוסקה. זה לא אוטומטית אומר לשים שחקן בסטטוס מעל הקבוצה, ואני מבין את הפצע הפתוח מתקופת נמני, אבל יש עוד כברת דרך עד ההגעה לשם. 

אם יונתן כהן הוא אחד הטובים בקבוצה, והמוציא לפועל העיקרי, אני חושב שהדרך הנכונה היא לתת לו קרדיט ודקות משחק גם כשלא הולך לו. אולי אז הוא גם היה נותן את האקסטרה, כמו אצל איביץ'. 

דגו היה שם במשחקי עונה מול רמת גן מלא וניצחנו את חיפה והפועל במאני טיים.. הקבוצה התחילה לחרוק רק אחרי שהוא נפצע, אני מאמין שלא היינו נזקקים לנימני אם דגו לא נפצע..

אני לא התמקדתי רק בעונות מלאות שהוא שיחק את כל המשחקים והיה בשיא. אני מתמקד בשנים שהיתה לו השפעה גדולה מידי שחרגה ממימדים של שחקן (הוא אשכרה תפקד כמנהל מקצועי/שחקן). מבחינתי זה התחיל במלוא העוצמה כשהוא הוביל לפיטורי שרף ונגמר כשהוא פוטר כמאמן, כשעוד נשארו תופעות לוואי (מחפשים איזה שיבחון להמליך) ותהליכי החלמה עד שהגיע ג'ורדי ועשה סדר. גם כשהוא לא שיחק אצלינו המועדון היה חולה. חולצות שחורות, מעודדים שחקן יריב, שמחים בגול שבית"ר כבשה לנו. היו הרבה שאהדו אותו יותר מהקבוצה.

בנוגע לניר קלינגר זה בדיוק מה שהתכוונתי. קלינגר היה מאמן מתחיל שהגיע מבית"ר באר שבע, לא בדיוק דרור קשטן, והסיבה היחידה שהוא יכל לעמוד מול נימני היא שהיה אליו כבוד והוא נתפס כמכביסט. אחרי שהוא העיף את נימני גם הוא הפך לשטן.

אני ועוד הרבה לא חושבים שלא הולך ליוני אלא שהוא זורק זין ולא רוצה להקשיב להוראות. נראה שגם המאמנים שלו חושבים ככה, וזו הפואנטה.. לדעתי מעבר לכישרון אחת הסיבות שהוא מוציא לפועל היא שהוא לא רץ ושומר אוויר במקום לפתח כושר גופני טוב יותר ולעשות את שניהם כמו שאצילי עשה. מי ששיחק יודע שזה הרבה יותר קל להוציא לפועל כשיש אוויר בריאות.. יש לו גינונים של כוכב שלא קשורים למציאות.. הוא עושה דברים שרונאלדו לא היה מעיז לעשות

וזהו נראה לי שהבהרנו את הנקודות שלנו ושכנראה שלא נסכים, פרשתי..

16 דקות לפני, elbanana said:

דגו היה שם במשחקי עונה מול רמת גן מלא וניצחנו את חיפה והפועל במאני טיים.. הקבוצה התחילה לחרוק רק אחרי שהוא נפצע, אני מאמין שלא היינו נזקקים לנימני אם דגו לא נפצע..

אני לא התמקדתי רק בעונות מלאות שהוא שיחק את כל המשחקים והיה בשיא. אני מתמקד בשנים שהיתה לו השפעה גדולה מידי שחרגה ממימדים של שחקן (הוא אשכרה תפקד כמנהל מקצועי/שחקן). מבחינתי זה התחיל במלוא העוצמה כשהוא הוביל לפיטורי שרף ונגמר כשהוא פוטר כמאמן, כשעוד נשארו תופעות לוואי (מחפשים איזה שיבחון להמליך) ותהליכי החלמה עד שהגיע ג'ורדי ועשה סדר. גם כשהוא לא שיחק אצלינו המועדון היה חולה. חולצות שחורות, מעודדים שחקן יריב, שמחים בגול שבית"ר כבשה לנו. היו הרבה שאהדו אותו יותר מהקבוצה.

בנוגע לניר קלינגר זה בדיוק מה שהתכוונתי. קלינגר היה מאמן מתחיל שהגיע מבית"ר באר שבע, לא בדיוק דרור קשטן, והסיבה היחידה שהוא יכל לעמוד מול נימני היא שהיה אליו כבוד והוא נתפס כמכביסט. אחרי שהוא העיף את נימני גם הוא הפך לשטן.

אני ועוד הרבה לא חושבים שלא הולך ליוני אלא שהוא זורק זין ולא רוצה להקשיב להוראות. נראה שגם המאמנים שלו חושבים ככה, וזו הפואנטה.. לדעתי מעבר לכישרון אחת הסיבות שהוא מוציא לפועל היא שהוא לא רץ ושומר אוויר במקום לפתח כושר גופני טוב יותר ולעשות את שניהם כמו שאצילי עשה. מי ששיחק יודע שזה הרבה יותר קל להוציא לפועל כשיש אוויר בריאות.. יש לו גינונים של כוכב שלא קשורים למציאות.. הוא עושה דברים שרונאלדו לא היה מעיז לעשות

וזהו נראה לי שהבהרנו את הנקודות שלנו ושכנראה שלא נסכים, פרשתי..

סתם שתדע, קני דלגליש זכה בדאבל עם ליברפול הגדולה בשנות ה-80 כמאמן-שחקן. סימן - אפשר להצליח גם כשיש לך הרבה מאוד כוח. 

מבחינת מאמנים ש'פחדו להגיע', אז איזה מאמנים בעלי שם חוץ מקשטן או שלמה שכבר נשרף יכלו להגיע ובחרו שלא כדי להוכיח את הטענה שלך? בעיניי לא הרבה אם בכלל.

אחד מהם הוא אלי כהן השריף, שכן הגיע לאמן את נמני בעונה טובה עם הגנת ברזל אחרי הגלאקטיקוס. 

מבחינת זריקת זין, אני לא שמעתי את הקולות האלה בשנה שעברה כשהאמינו בו (אבל אולי פספסתי), וגם בתחילת העונה לא ממש עד המשחק נגד חיפה. 

שורה התחתונה, במשחקים חשובים מאוד נגד ברסט או הטורקים לא ספרו אותו, ובליגה הוא לא השלים אפילו 50 דקות ב-3 מתוך 4 המשחקים, לא חושב ש'זריקת זין' הובילה לזה אלא אולי להיפך. 

21 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

סתם שתדע, קני דלגליש זכה בדאבל עם ליברפול הגדולה בשנות ה-80 כמאמן-שחקן. סימן - אפשר להצליח גם כשיש לך הרבה מאוד כוח. 

מבחינת מאמנים ש'פחדו להגיע', אז איזה חוץ מקשטן או שלמה שכבר נשרף יכלו להגיע ובחרו שלא כדי להוכיח את הטענה שלך? בעיניי לא הרבה אם בכלל. אחד מהם הוא אלי כהן השריף, שכן הגיע לאמן את נמני. 

מבחינת זריקת זין, אני לא שמעתי את הקולות האלה בשנה שעברה כשהאמינו בו (אבל אולי פספסתי), וגם בתחילת העונה לא ממש עד המשחק נגד חיפה. 

שורה התחתונה, במשחקים חשובים מאוד נגד ברסט או הטורקים לא ספרו אותו, ובליגה הוא לא השלים אפילו 50 דקות ב-3 מתוך 4 המשחקים, לא חושב ש'זריקת זין' הובילה לזה אלא אולי להיפך. 

אבל זאת בדיוק הנקודה שלי שכנראה שלא עוברת. אבי נימני הוא לא קני דלגליש (היחיד בערך שעשה את זה). לאבי היה המון כישרון ואופי בעייתי (זה גם למה הוא וזוהר נכשלו באירופה). שמעת אותו בתור פרשן? שמעת פעם את ג'ורדי קרוייף מדבר?

אלי כהן הגיע 10 שנים אחרי האליפות האחרונה שלו.

זאת הנקודה שלי שוב.. אם אתה רוצה להיות הכוכב אתה רץ ומתאמן יותר חזק מכולם (זהבי) ולא מחפש הנחות וגינונים (יוני). לתת הנחות לשחקנים יוצר רעל לאורך טווח. קולות בעונה שעברה? איביץ' סיפסל לו את הצורה למרות המספרים.

וזהו לא חוזר מהפרישה יותר

שמעתי הרבה שחקני עבר גדולים שאין להם מושג בפרשנות, זה לא הופך אותם לשחקנים פחות גדולים. אוחנה, רביבו, מזרחי. עודד קטש גם היה בינוני מאוד וצנון עם המיקרופון. 

אני לא מבין למה שוב אתה בוחר נקודות זמן אקראיות. נימני ברוב הקריירה שיחק תחת מאמנים חזקים שהגיעו עם רזומה. אברם גרנט, קשטן, אלי כהן השריף.

מסכים איתך שהוא לא רץ והתאמן חזק, ולכן לא הצליח כמו זהבי לדוגמא באירופה, אבל גם בלי זה אפשר להצליח בליגת הפח שלנו אם הסגל מספיק טוב. 

אני לא חושב שאיביץ' ספסל את יונתן מסיבה מקצועית של עבודה וריצה על המגרש, אלא יותר התנהגותית (סימן השחיטה לקהל? משהו אחר שאנחנו לא יודעים?)

לפני2 שעות , elbanana said:

"יושב בעיקר על הספסל" - תבדוק כמה נקודות עשינו בעונה הזאת איתו, וכמה עשינו בלעדיו... איפה הוא היה במשחקי עונה שניצחנו את חיפה והפועל? מסכים שבהיעדר דגו שהיה הדבק של הקבוצה היינו זקוקים ברגעי ההכרעה לשחקן בדמותו שיביא מספרים והוא חזר במוטיבציית שיא ונתן 200%. שאפו לקלינגר שויתר על האגו... אין איך להוכיח את זה, אבל בכנות - אתה חושב שאנחנו לוקחים אליפות אם הוא לא מסופסל?

נמני סיים מלך השערים של מכבי באותה עונה עם 14 שערים (6 ב3 מחזורים האחרונים ).

לא יודע אם היינו לוקחים כשהוא לא מסופסל , אבל כן יודע שאם הוא לא משחק במחזורים האחרונים בודאות כמעט מוחלטת לא היינו לוקחים.

מצחיק להגיד שאפו לקלינגר שויתר על האגו , ממש כל הכבוד לו על זה שנמני הביא לו את הפיניש לתואר שהיה הכי משמעותי בקריירה שלו כמאמן ב20 שנים.

אני חושב שהדיון הזה ממש מיותר כי התקופות השתנו. בעבר אולי היה מקום ליוני לעשות את השטויות האלה, אבל היום כבר לא. 

אם יונתן כהן רוצה להגיע רחוק הוא חייב להשקיע. מאותה סיבה בדיוק הוא לא מעט פעמים ישב ביציע בעונה שעברה ולא שיחק העונה. 

בכדורגל של היום שחקנים חייבים לתת הכל ולא משנה מה הרמה שלהם. תראו את זלאטן, תראו את זהבי. אין הנחות. 

לפני19 שעות , מכביזם זה בדם said:

זה לא מהלך מטומטם. זה המהלך שאני בטוח שמיטש היה עושה בכל צומת דרכים בעולם העסקי שלו או בעולם הפילנטרופי שלו.

אסור להפסיד אליפות, אסור להפסיד משחק ועדיין....אם יוני לא משקיע הוא צריך לשבת על הספסל או ביציע.

יונתן כהן הוא עוד שחקן במכבי ת"א. עוד שחקן. הוא לא הקבוצה עצמה. 

מה זה משדר לשחקנים אם יש דין אחד ליונתן כהן (שהוא לא אבי נימני ועוד לא קרע 2 זוגות נעליים) לבין עדן קארצב?

כולם צריכים להשקיע, כולם צריכים לדעת לשבת על הספסל, כולם צריכים לקבל את דרכו של המאמן. אם היה לנו כאן ליטו וידיגיל זה משהו אחר אבל יש לנו כאן מאמן מצוין 

סגל טוב מאוד לליגה בינונית, יונתן כהן הוא לא המשיח...הוא עוד שחקן. טוב ככל שיהיה....הוא לא צריך לראות דשא. בשביל לנצח את סכנין או לעשות בונקר מול ויריאל אין צורך בזלאטן, אפשר לוותר על יונתן כהן לעת עתה עד שישנה גישה.

לפני1 שעה , Insigne said:

זה לא מהלך מטומטם. זה המהלך שאני בטוח שמיטש היה עושה בכל צומת דרכים בעולם העסקי שלו או בעולם הפילנטרופי שלו.

אסור להפסיד אליפות, אסור להפסיד משחק ועדיין....אם יוני לא משקיע הוא צריך לשבת על הספסל או ביציע.

יונתן כהן הוא עוד שחקן במכבי ת"א. עוד שחקן. הוא לא הקבוצה עצמה. 

מה זה משדר לשחקנים אם יש דין אחד ליונתן כהן (שהוא לא אבי נימני ועוד לא קרע 2 זוגות נעליים) לבין עדן קארצב?

כולם צריכים להשקיע, כולם צריכים לדעת לשבת על הספסל, כולם צריכים לקבל את דרכו של המאמן. אם היה לנו כאן ליטו וידיגיל זה משהו אחר אבל יש לנו כאן מאמן מצוין 

סגל טוב מאוד לליגה בינונית, יונתן כהן הוא לא המשיח...הוא עוד שחקן. טוב ככל שיהיה....הוא לא צריך לראות דשא. בשביל לנצח את סכנין או לעשות בונקר מול ויריאל אין צורך בזלאטן, אפשר לוותר על יונתן כהן לעת עתה עד שישנה גישה.

מסכים עם הכל אבל יש צד שני למטבע. יונתן היה טוב במשחקים האחרונים ואין סיבה שהוא ייפתח על הספסל גם בתורכיה וגם נגד חיפה. זה מתסכל. בסוף הוא גם בנאדם ו"מי שטוב משחק" עובד לשני הכיוונים. גם השחקנים צריכים להבין את זה, וגם המאמן.  

אגב,אנחנו לא בעמדה של לזלזל במשחק מול סכנין.

29 דקות לפני, zion8 said:

מסכים עם הכל אבל יש צד שני למטבע. יונתן היה טוב במשחקים האחרונים ואין סיבה שהוא ייפתח על הספסל גם בתורכיה וגם נגד חיפה. זה מתסכל. בסוף הוא גם בנאדם ו"מי שטוב משחק" עובד לשני הכיוונים. גם השחקנים צריכים להבין את זה, וגם המאמן.  

אגב,אנחנו לא בעמדה של לזלזל במשחק מול סכנין.

אבל הוא לא שיחק טוב. הוא הבקיע מטעות קשה בהגנה של חיפה וחוץ מזה כלום.

כל שאר המשחק נגד חיפה הוא רק איבד כדורים, בטורקיה הוא רק ניסה ללכת לבד וכמעט שילמנו על זה, נגד ב"ש הוא רק איבד ולא עשה שום דבר ונגד קארבח הוא לא עשה כלום חוץ מהשער (היפה).

57 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אבל הוא לא שיחק טוב. הוא הבקיע מטעות קשה בהגנה של חיפה וחוץ מזה כלום.

כל שאר המשחק נגד חיפה הוא רק איבד כדורים, בטורקיה הוא רק ניסה ללכת לבד וכמעט שילמנו על זה, נגד ב"ש הוא רק איבד ולא עשה שום דבר ונגד קארבח הוא לא עשה כלום חוץ מהשער (היפה).

חוץ מ2 גולים. ככה בקטנה.  אתה לוקח יותר מידי כמובן מאליו את היכולת שלו לשים כדור ברשת. שכטר מול זלצבורג ובאר שבע החטיא מצבים יותר קלים מהשערים של יונתן שציינת.

שאר המשחקים שציינת: נגד סיבאספור הוא עלה בדקה ה88 אם אני לא טועה, על מה אתה שופט אותו? גם דווקא זכור לי ששמר על הכדור והעביר את הזמן.

נגד באר שבע עלינו בגישה פחדנית ובלי חלק התקפי. כולם נראו על הפנים ולא היה סיכוי לשחקן התקפה להראות טוב במשחק הזה,בטח במחצית הראשונה שלהזכירך הוא הוחלף במחצית. 

שורה תחתונה הוא ראוי ליותר דקות. שוב, הוא בנאדם. להגיע לאיזה חור בתורכיה ולשחק 4 דקות זה מתסכל. לעלות אחרי זה מחליף במשחק העונה זה עוד יותר מתסכל. הוא לא תלית שכולה תכלת וחד משמעית יש איפה לשנות את הגישה. אבל יש צד שני ואני מבין את התסכול שלו.

34 דקות לפני, zion8 said:

חוץ מ2 גולים. ככה בקטנה.  אתה לוקח יותר מידי כמובן מאליו את היכולת שלו לשים כדור ברשת. שכטר מול זלצבורג ובאר שבע החטיא מצבים יותר קלים מהשערים של יונתן שציינת.

שאר המשחקים שציינת: נגד סיבאספור הוא עלה בדקה ה88 אם אני לא טועה, על מה אתה שופט אותו? גם דווקא זכור לי ששמר על הכדור והעביר את הזמן.

נגד באר שבע עלינו בגישה פחדנית ובלי חלק התקפי. כולם נראו על הפנים ולא היה סיכוי לשחקן התקפה להראות טוב במשחק הזה,בטח במחצית הראשונה שלהזכירך הוא הוחלף במחצית. 

שורה תחתונה הוא ראוי ליותר דקות. שוב, הוא בנאדם. להגיע לאיזה חור בתורכיה ולשחק 4 דקות זה מתסכל. לעלות אחרי זה מחליף במשחק העונה זה עוד יותר מתסכל. הוא לא תלית שכולה תכלת וחד משמעית יש איפה לשנות את הגישה. אבל יש צד שני ואני מבין את התסכול שלו.

אני מכיר את היכולות של יונתן כהן ויודע שהוא מסוגל להרבה יותר משני גולים פשוטים. אם זה היה בלקמן לא הייתי מתלונן כי אני לא מצפה ממנו. השאלה אם יונתן רוצה להיות בלקמן משודרג או כוכב שלוקח על עצמו ומביא ערך מוסף במשחק.

נגד הטורקים אני מזמין אותך לראות שוב מה היה מאז שיונתן נכנס. זכור לי לפחות פעמיים שהוא הלך לבד במקום למסור ואיבד את הכדור במקום לעשות את השלישי וכל זה בכלום דקות שהוא שיחק.

נגד ב"ש עלינו עם שני חלוצים, דן ביטון מאחורה ושני מגנים תוקפים (אותו מערך שכבשנו בו פעמיים בסמי עופר ושחיפה כבשו לנו פעמיים) הייתי מצפה ממנו להביא את הערך המוסף, אבל בפועל הוא איבד המון כדורים ופשוט לא מצא את עצמו. 

קח את אצילי לדוגמא שגם במשחקים שמכבי היו לא טובים הוא לקח על עצמו את המשחק וידע לכבוש את הגולים האלה משום מקום. תוסיף לזה את המלחמה שלו על כל כדור. למה אצילי יכול ויונתן כהן לא?

לשחק 4 דקות זה מתסכל? אז מה יגיד שכטר? מה יגיד ריקן? אפילו בלקמן עם כל העצבים עליו תמיד מתאמץ (תראה איך הוא ביקש מיוני לעזור לו בהגנה נגד חיפה ויוני לא שם עליו) מי שטוב לדעת המאמן ישחק. אין פה חוכמות. רוצה לשחק? תוכיח שאתה טוב גם בפעולות הכי קטנות.