Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

6 דקות לפני, Zizou said:

טראמפ הוא אחד הנשיאים האמריקאים הכי אנטי מלחמתיים מזה עשורים רבים (בטח יותר מאובמה מלך התקפות המל"טים).

הוא איש עסקים. war is bad for business.

כמובן שאובמה קיבל פרס נובל לשלום רק על היותו שחור וטראמפ לא יקבל למרות שהביא 3 הסכמי שלום לישראל + הסכם נורמליזציה בין קוסובו וסרביה.

אתה מודע לזה שטראמפ עבר בהרבה את כמות תקיפות המל״ט של אובאמה, כן?

אובמה גם הפעיל ריגול נגד כל ידידותיה של ארה"ב. גם נגד ישראל.

שלום עכשיו ובצלם היו פעילים מאוד בתקופתו. עשו סיורים, עשו עתירות משפטיות, נתנו הגנה משפטית, הפעילו אנשי שטח רבים. 

נלחמו על כל ישוב של 20 משפחות כאילו פה מתחילה ונגמרת המדינה. (מעניין מאיפה הכסף).

כיום יריב אופנהיימר מככב בערוץ 20. מצחיק קצת.

לפני3 שעות , hairy2hell said:

למה סתם לעשות דה-לגיטימציה מגעילה?

מן הסתם סולימאני היה חלאה מטונפת. אני לא שמח במותו כמו שאני לא שמח במוות של אף אדם, אם הייתה לי את הברירה הייתי מעדיף שיירקב בצינוק מסריח כלשהו כל חייו (מוות זה עונש קל מדי), אבל מן הסתם אני לא עצוב על מוות של מחבל מטונף כזה שאחראי לכל כך הרבה רוע בעולם.

מרוצה? עכשיו אתה יכול להפסיק לחשוב בבינאריות שלך, שכל מי שחושב אחרת ממך רוצה בהשמדת ישראל? או שאתה רוצה להמשיך להיות זחוח ולחשוב שיש רק את הדעה שלך בעולם, והכל השאר פשוט לא מבינים מה הם אומרים?

שכחת להוסיף שאם מישהו לא מסכים עם הדעה שלך אתה יכול להמציא איזה שקר על אבא שלך שתומך בעמדה שלך כהוכחה.

לפני3 שעות , Zizou said:

https://www.ynet.co.il/news/article/H13av6LuP#autoplay

כמובן אף גינוי על האלימות והביזה מצד ביידן

ביידן יצא מספיק פעמים נגד מהומות והבהיר שהדרך למחות היא לא ביזה. המהומות האלה יחסית בעצימות נמוכה ולראיה - הם לא בכותרות הראשיות באתרים, וכנראה בגלל זה הוא לא מתייחס אליהן.

והנה, בשבילך:

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-biden-condemn-violence/fact-check-joe-biden-has-condemned-violent-protests-in-the-last-three-months-idUSKBN25V2O1

לפני1 שעה , hairy2hell said:

אתה מודע לזה שטראמפ עבר בהרבה את כמות תקיפות המל״ט של אובאמה, כן?

https://www.businessinsider.com/obama-said-hes-really-good-at-killing-people-2013-11

אובמה איש השלום

22 דקות לפני, Nimrod said:

ביידן יצא מספיק פעמים נגד מהומות והבהיר שהדרך למחות היא לא ביזה. המהומות האלה יחסית בעצימות נמוכה ולראיה - הם לא בכותרות הראשיות באתרים, וכנראה בגלל זה הוא לא מתייחס אליהן.

והנה, בשבילך:

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-biden-condemn-violence/fact-check-joe-biden-has-condemned-violent-protests-in-the-last-three-months-idUSKBN25V2O1

די נו הוא נתן גינוי רפה כי רוב המהומות קורות בערים דמוקרטיות.

1 דקה לפני, Zizou said:

די נו הוא נתן גינוי רפה כי רוב המהומות קורות בערים דמוקרטיות.

טראמפ מגנה: גינוי אמיץ וחזק! 

ביידן מגנה: חחח הוא בכלל בעד שימשיכו

אגב, הוא כן גינה את מה שהולך בפילדלפיה, אבל אני מבין שזה לא עובר עם מה שאתה מנסה להעביר

https://dailycaller.com/2020/10/27/joe-biden-statement-philadelphia-police-shooting-walter-wallace-rioting-looting-crime/

1 hour ago, Nimrod said:

טראמפ מגנה: גינוי אמיץ וחזק! 

ביידן מגנה: חחח הוא בכלל בעד שימשיכו

אגב, הוא כן גינה את מה שהולך בפילדלפיה, אבל אני מבין שזה לא עובר עם מה שאתה מנסה להעביר

https://dailycaller.com/2020/10/27/joe-biden-statement-philadelphia-police-shooting-walter-wallace-rioting-looting-crime/

טראמפ לא רק גינה את האלימות הוא גם איים על מושלים וראשי ערים דמוקרטיות שאם לא יגדלו ביצים ויפעילו את כל  האמצעים שעומדים לרשותם הוא יפעיל את המשמר הלאומי (ועדיין לא עשה מספיק לטעמי).

שמח שהוא מגנה את האלימות (באמת), אבל הוא במקביל טוען שיש systemic racism היום בארה"ב, מה שרק מלבה את המהומות, במקום להגיד שזה פשוט לא נכון.

גזענות תמיד תהיה אבל היא מזמן לא מכוונת מלמעלה.  זה בדיוק כמו שדרעי מוציא את השד העדתי כשמתאים לו ומלבה שנאה.

7 דקות לפני, Zizou said:

טראמפ לא רק גינה את האלימות הוא גם איים על מושלים וראשי ערים דמוקרטיות שאם לא יגדלו ביצים ויפעילו את כל  האמצעים שעומדים לרשותם הוא יפעיל את המשמר הלאומי (ועדיין לא עשה מספיק לטעמי).

שמח שהוא מגנה את האלימות (באמת), אבל הוא במקביל טוען שיש systemic racism היום בארה"ב, מה שרק מלבה את המהומות, במקום להגיד שזה פשוט לא נכון.

גזענות תמיד תהיה אבל היא מזמן לא מכוונת מלמעלה.  זה בדיוק כמו שדרעי מוציא את השד העדתי כשמתאים לו ומלבה שנאה.

גזענות סיסטמטית היא לא גזענות מכוונת בהגדרה. היא גזענות מובנית.

כלומר, הגזענות מושרשרת בחברה בכלל ענפיה.

מהקורבנות עצמם (גזענות עצמית) ועד לאליתה.

למשל סטיגמה זו גזענות סיסטמטית.

Just now, avi atias said:

גזענות סיסטמטית היא לא גזענות מכוונת בהגדרה. היא גזענות מובנית.

כלומר, הגזענות מושרשרת בחברה בכלל ענפיה.

מהקורבנות עצמם (גזענות עצמית) ועד לאליתה.

למשל סטיגמה זו גזענות סיסטמטית.

מעניין שהוא בפוליטיקה 1000 שנה, כולל 8 שנים כסגן לנשיא ארה"ב שחור(!), מעולם לא הזיז אצבע כדי לתקן את ה'גזענות הסיסטמטית' שקיימת בכל ארה"ב (ההיפך, העביר חוקים שגרמו ליותר שחורים למצוא עצמם בכלא),  ופתאום זו המטרה שלו כנשיא. סלח לי זה בלבולי ביצים. 

לפני2 שעות , Zizou said:

מעניין שהוא בפוליטיקה 1000 שנה, כולל 8 שנים כסגן לנשיא ארה"ב שחור(!), מעולם לא הזיז אצבע כדי לתקן את ה'גזענות הסיסטמטית' שקיימת בכל ארה"ב (ההיפך, העביר חוקים שגרמו ליותר שחורים למצוא עצמם בכלא),  ופתאום זו המטרה שלו כנשיא. סלח לי זה בלבולי ביצים. 

מהומות היו גם בזמן אובמה, ובתור מה אתה מספר על גזענות סיסטמטית שקיימת או לא קיימת? דיברת עם אנשים שחוו אותה? שמעת עליה ממקור ראשון? שואל ברצינות

וביידן הודה שחוק שהוא תמך בו בתקופת קלינטון היה לא נכון, מותר להודות גם בטעויות.

לפני5 שעות , avi atias said:

אובמה גם הפעיל ריגול נגד כל ידידותיה של ארה"ב. גם נגד ישראל.

שלום עכשיו ובצלם היו פעילים מאוד בתקופתו. עשו סיורים, עשו עתירות משפטיות, נתנו הגנה משפטית, הפעילו אנשי שטח רבים. 

נלחמו על כל ישוב של 20 משפחות כאילו פה מתחילה ונגמרת המדינה. (מעניין מאיפה הכסף).

כיום יריב אופנהיימר מככב בערוץ 20. מצחיק קצת.

כולן מרגלות אחרי כולן, לא אובמה המציא את זה.

1 hour ago, turgi said:

כולן מרגלות אחרי כולן, לא אובמה המציא את זה.

ובמידה מסויימת - טוב שכך.

אני מאוד אופתע, ואתאכזב, אם אנחנו לא מרגלים אחרי מדינות שבצד שלנו.

לפני1 שעה , hairy2hell said:

ובמידה מסויימת - טוב שכך.

אני מאוד אופתע, ואתאכזב, אם אנחנו לא מרגלים אחרי מדינות שבצד שלנו.

פולארד?

1 hour ago, אקיטה said:

מישהו פה אמר שמלחמה זה רע לעסקים, באמת עד כדי כך התמימות?

איזה אינטרס כלכלי יש לארה"ב מעימות צבאי עם איראן או צפון קוריאה?

5 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

איזה אינטרס כלכלי יש לארה"ב מעימות צבאי עם איראן או צפון קוריאה?

לעולם לא נדע מה שלא מפורסם ומוסתר.

אבל בוא לא נהיה תמימים, תעשיית הנשק היא הכי מובילה בעולם בערך, ולא סתם.

זה הגדר קוסנפירציה אבל אפשר לומר את זה על כל כך הרבה דברים שאין להם הוכחות אבל מובן מאליו.

משברים הם תמיד רעים לכלכלה, אבל יכולים להיות ריווחיים מאוד לעסקים גדולים.

אפילו במגיפה עכשיו, הכלכלה בארה״ב בקריסה, אבל כמעט כל החברות הגדולות הגדילו משמעותית את הרווחים שלהם בתקופה הזו.

14 דקות לפני, hairy2hell said:

משברים הם תמיד רעים לכלכלה, אבל יכולים להיות ריווחיים מאוד לעסקים גדולים.

אפילו במגיפה עכשיו, הכלכלה בארה״ב בקריסה, אבל כמעט כל החברות הגדולות הגדילו משמעותית את הרווחים שלהם בתקופה הזו.

מה שניסית להגיד זה שחברות גדולות יש להן הרבה יותר מזומנים לצלוח את המשברים ועל הדרך לזלול חברות קטנות מהם.

כמו ששברון בלעה את נובל אנרג'י למשל.

נובל אנרג'י נרכשה בחצי מחיר ממה שהיתה לפני שנה. לשברון יש בעובר ושב בלבד מספיק מזומנים בשביל לרכוש את נובל אנרג'י 10 או 15 פעמים.

זה לא אומר ששברון יותר רווחית כרגע, ממש לא. לדעתי אין לה רווחים בכלל במשבר הזה. רק הפסדים.

58 דקות לפני, avi atias said:

מה שניסית להגיד זה שחברות גדולות יש להן הרבה יותר מזומנים לצלוח את המשברים ועל הדרך לזלול חברות קטנות מהם.

כמו ששברון בלעה את נובל אנרג'י למשל.

נובל אנרג'י נרכשה בחצי מחיר ממה שהיתה לפני שנה. לשברון יש בעובר ושב בלבד מספיק מזומנים בשביל לרכוש את נובל אנרג'י 10 או 15 פעמים.

זה לא אומר ששברון יותר רווחית כרגע, ממש לא. לדעתי אין לה רווחים בכלל במשבר הזה. רק הפסדים.

כל חברה והסיפור שלה בהתאם לאופי המשבר.

שברון חטפה מכה חזקה יחד עם כל הסקטור שלה כמו גם סקטור התעופה. לעומת זאת החברות הגדולות מרוויחות מהמשבר כי הן חברות אינטרנט והמשבר הוא כזה שמיטיב עם חברות אינטרנט.

מצחיק שלפי התקשורת יש קונצנזוס שביידן עדיף בהרבה על טראמפ וטראמפ הוא אסון, השגריר לכולם שהוא אחד הנשיאים שעזרו לנו הכי הרבה. 

מזכיר לי את התקשרות בספורט.

21 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מצחיק שלפי התקשורת יש קונצנזוס שביידן עדיף בהרבה על טראמפ וטראמפ הוא אסון, השגריר לכולם שהוא אחד הנשיאים שעזרו לנו הכי הרבה. 

מזכיר לי את התקשרות בספורט.

YNET הפכו לסניף CNN בישראל