Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

ביידן 'יאחד' את העם, אבל ממשיך לטעון שיש גזענות סיסטמתית בארה"ב, טענה מאוד מעוררת מחלוקת שגורמת לפילוג ופרצי אלימות

לפני1 שעה , Zizou said:

ביידן 'יאחד' את העם, אבל ממשיך לטעון שיש גזענות סיסטמתית בארה"ב, טענה מאוד מעוררת מחלוקת שגורמת לפילוג ופרצי אלימות

זה אחד לאחד מה שקורה בישראל

השמאל טוען שביבי מפלג את העם, ובו זמנית מבצע פילוג בעצמו

קצת מביך שעוד נאחזים בכזה טירוף באי סדרים ותרמית.

זה כבר הרבה מעבר לייתרון של 2000 קולות באיזה מדינה נידחת..

מבחינת ישראל אפשר אפילו להגיד שפספסנו את השנים של טראמפ, דבר כזה לא יחזור, עכשיו נוחתים חזרה במציאות.

שני דברים קטנים בנושא:

1. עם ישראל ומדינת ישראל מאוחדת מאי פעם. לא משנה כמה אמצעי התקשורת יהדהדו לנו שהכל כאן משוסע ומפולג וכו' - שיגידו. תודה לאל שיש לנו גישה להיסטוריה של מדינת ישראל ואני מזמין אתכם לבדוק ולהשוות כל עשור מקום המדינה ותיווכחו בעצמכם כמה אנחנו חיים בתור הזהב מבחינה חברתית, כלכלית, מדינית וצבאית.

2. לאור איזו תגובה אחת או שתיים שקראתי וזזתי בחוסר נוחות (אבל לא בפליאה) אני מצרף כאן תרשים מעניין של ארגון 'פנימה' שווה לתת בו מבט ואפשר ללמוד הרבה על עצמנו ועל אחרים - 

בתרגום חופשי - הקיצון הלא בריא של 'סוציאליות' זה 'טשטוש הזהות' והאיזון הנכון הוא 'סולידריות'. לצערי הרב הרבה מאוד מאנשי השמאל הופכים להיות רדיקלים כאשר הם חווים טשטוש זהות פרובנציאלית והופכים להיות מזוהים עם העולם הגדול. וזה הכי מגניב להיות מזוהים עם העולם הגדול. הגולבליזציה והרעיון לפיו אנשים זה אנשים זה אנשים - בלי הבדל דת, גזע, מין ומגדר זה, בגדול, רעיון נחמד מאוד. במבחן התוצאה הוא הרסני. ולא הרסני כי הוא לא מתיישב לי היטב בתודעה. כי הלוואי והייתי יכול להיות חלק ממנו, אלא כי ברגע שאני אחשוב כך או העם היהודי יחשוב כך הוא פשוט ייכחד ואז תהיה על כולנו סכנת כליון. זה לא פייק - את זה ההיסטוריה מלמדת. הזהות עם החרות יחד עם הסולידריות והמסורת יכולים להחזיק אותנו כאן לעוד הרבה שנים יפות. ואיפה שנאבד את הזהות ונחשוב על האינטרסים של העולם הנאור (נו באמת) ולא על טובת העם היהודי והאינטרסים שלו - שם ניפול. מזל שזה רק קומץ.   

38 דקות לפני, ת"א שלנו said:

בתרגום חופשי - הקיצון הלא בריא של 'סוציאליות' זה 'טשטוש הזהות' והאיזון הנכון הוא 'סולידריות'. לצערי הרב הרבה מאוד מאנשי השמאל הופכים להיות רדיקלים כאשר הם חווים טשטוש זהות פרובנציאלית והופכים להיות מזוהים עם העולם הגדול. וזה הכי מגניב להיות מזוהים עם העולם הגדול. הגולבליזציה והרעיון לפיו אנשים זה אנשים זה אנשים - בלי הבדל דת, גזע, מין ומגדר זה, בגדול, רעיון נחמד מאוד. במבחן התוצאה הוא הרסני. ולא הרסני כי הוא לא מתיישב לי היטב בתודעה. כי הלוואי והייתי יכול להיות חלק ממנו, אלא כי ברגע שאני אחשוב כך או העם היהודי יחשוב כך הוא פשוט ייכחד ואז תהיה על כולנו סכנת כליון. זה לא פייק - את זה ההיסטוריה מלמדת. הזהות עם החרות יחד עם הסולידריות והמסורת יכולים להחזיק אותנו כאן לעוד הרבה שנים יפות. ואיפה שנאבד את הזהות ונחשוב על האינטרסים של העולם הנאור (נו באמת) ולא על טובת העם היהודי והאינטרסים שלו - שם ניפול. מזל שזה רק קומץ.   

א. טשטוש זהות? בדיוק ההפך. השמאל הפרוגרסיבי הוא הכי בעד חיזוק זהויות. 

תומכי טראמפ אומרים אין דבר כזה שחורים, לבנים, כולנו אמריקאים. מי שיעבוד קשה יצליח.

השמאל הפרוגרסיבי והsjw אומרים שיש פורטו ריקנים, ושחורים, וערבים, והודים, ואסייתים, והיספנים, ומקסיקנים וכו' וכו' ולקבוצות אסור להתערבב וצריך לחזק את התרבויות וההבדלים בינם.

כנ"ל דת, מין ומגדר.

ב. איך העם היהודי יכחד בדיוק בגלל זה? אם בגלל טשטוש זהויות יקום היטלר 2? זה מגוחך. 

אם בגלל טשטוש כזה אנשים יפסיקו להגיד שהם יהודים ופשוט כולם יחיו חיים שלוים, מה רע בזה? עזוב שזה לא יקרה ולא רלוונטי לכלום, כן? ועזוב שהיהודים הפרוגרסיבים אומרים בדיוק ההפך - לא לעזוב את היהדות, אלא לחבק ולאמץ אותה אפילו יותר מתוך פוליטיקת זהויות.

ג. ההיסטוריה מלמדת מה? מתי בהיסטוריה העם היהודי נעלם? גם היהודים המתבוללים ביותר בגרמניה של שנות ה30 לא עזבו את הזהות היהודית שלהם.

אם כבר להפך, אם היו מתבוללים איזו מאה אחת קודם השואה הייתה נמנעת, לא?

56 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא הבנתי מה הקטע של המפורסמים בארצות הברית עם טראמפ. כל אינסטגרם של מפורסם משם מעלה חגיגות ניצחון.

יש שם דרישה שמפורסם יזדהה פוליטית אז כל הסלבס הולכים עם האופציה הגנרית,הליברלית,שמחבקת כל אדם, בעצם השמאל המתון או במילים אחרות - המישהו שיגרום להם לאבד הכי פחות מעריצים. מבין שני המועמדים ביידן הסבא הזקן החביב שקורא לאיחוד באומה או טראמפ השנוי במחלוקת שתופס בנות ב***, הבחירה בשבילם קלה ביותר.

ברור שיש יוצאים מן הכלל שבוחרים טראמפ ומסבירים למה ויש כאלה שבוחרים ביידן ומסבירים באמת למה, אבל רוב הסלבס מנסים להתחנף למכנה המשותף ביותר של המעריצים שלהם.

19 דקות לפני, חרישי הוא הלילה ואפל said:

יש שם דרישה שמפורסם יזדהה פוליטית אז כל הסלבס הולכים עם האופציה הגנרית,הליברלית,שמחבקת כל אדם, בעצם השמאל המתון או במילים אחרות - המישהו שיגרום להם לאבד הכי פחות מעריצים. מבין שני המועמדים ביידן הסבא הזקן החביב שקורא לאיחוד באומה או טראמפ השנוי במחלוקת שתופס בנות ב***, הבחירה בשבילם קלה ביותר.

ברור שיש יוצאים מן הכלל שבוחרים טראמפ ומסבירים למה ויש כאלה שבוחרים ביידן ומסבירים באמת למה, אבל רוב הסלבס מנסים להתחנף למכנה המשותף ביותר של המעריצים שלהם.

שמע אני מסתכל באינסטגרם וכל דוגמנית/ספורטאי/שחקן מעלה/סתם מפורסם שמח שם כאילו מה קרה. הזייה. אשכרה כולם.

מזל שאני לא גר שם. איזו מדינה של טרנדים.

40 דקות לפני, nirc2 said:

א. טשטוש זהות? בדיוק ההפך. השמאל הפרוגרסיבי הוא הכי בעד חיזוק זהויות. 

תומכי טראמפ אומרים אין דבר כזה שחורים, לבנים, כולנו אמריקאים. מי שיעבוד קשה יצליח.

השמאל הפרוגרסיבי והsjw אומרים שיש פורטו ריקנים, ושחורים, וערבים, והודים, ואסייתים, והיספנים, ומקסיקנים וכו' וכו' ולקבוצות אסור להתערבב וצריך לחזק את התרבויות וההבדלים בינם.

כנ"ל דת, מין ומגדר.

ב. איך העם היהודי יכחד בדיוק בגלל זה? אם בגלל טשטוש זהויות יקום היטלר 2? זה מגוחך. 

אם בגלל טשטוש כזה אנשים יפסיקו להגיד שהם יהודים ופשוט כולם יחיו חיים שלוים, מה רע בזה? עזוב שזה לא יקרה ולא רלוונטי לכלום, כן? ועזוב שהיהודים הפרוגרסיבים אומרים בדיוק ההפך - לא לעזוב את היהדות, אלא לחבק ולאמץ אותה אפילו יותר מתוך פוליטיקת זהויות.

ג. ההיסטוריה מלמדת מה? מתי בהיסטוריה העם היהודי נעלם? גם היהודים המתבוללים ביותר בגרמניה של שנות ה30 לא עזבו את הזהות היהודית שלהם.

אם כבר להפך, אם היו מתבוללים איזו מאה אחת קודם השואה הייתה נמנעת, לא?

א. הקונטקסט שלדעתי פספסת הוא שאנחנו מדברים על השמאל בישראל ולא על השמאל בארה"ב ויש הבדלים גדולים מאוד ביניהם.

מעבר לכך, גם אם אתה מתכוון לשמאל הפרוגרסיבי בארה"ב, גם זה לא כ"כ נכון - משום שאתה מדבר על אפיון הסקטורים שמצביעים לשמאל הפרוגרסיבי ולא על האג'נדה שמתפתחת בקרבם בשנים האחרונות.

ב. מה רע בזה? הרע בזה שאתה לא שחקן יחיד במציאות העולמית ואם תחליט לעזוב את היהדות ולומר שאתה מאמין בדת האוניברסאלית זה לא יהיה מועיל כל עוד בזירה נמצאים איתך גורמים חזקים מאוד שהדת/הלאום/הזהות שלהם היא עוגן ולפי האג'נדה הקיצונית הלאומנית והפונדמנטליסטית שלהם - אתה מטרד גדול מאוד עבורם. ומטרד יש לחסל או לפחות לפגוע בו. וזה שהיהודים הפרוגרסיבים אומרים לא לעזוב את היהדות אבל לא עושים שום דבר פרקטי עם נישואי התערובת בין יהודים רפורמים לנוצרים\מוסלמים, שגורמים באופן ישיר לצמצום הציבור היהודי בארה"ב זה נחמד מאוד אבל בפועל לא שווה כלום. ואני לא במקום של לתת את דעתי על הנושא או על הרפורמים, אלא רק לתווך לך מה שקורה בפועל ולא מה שאומרים הפוליטיקאים. היהודית הולכת ונכחדת לה בארה"ב. עוד 3-4 דורות והיהודים יהפכו מפקטור חזק עם אימפקט משפיע לציבור עם זהות מטשטשת השווה כקליפת השום בארה"ב. בוא ספר לנו עוד על המאמצים שהדמוקרטים עושים בשביל לחזק את היהדות בארה"ב...

ג.  אני לא מבין מאיפה הבאת את ההיקש הזה. אני בכלל לא מדבר על השואה. קרו לא מעט טרגדיות לעם היהודי כשהוא טשטש את הזהות שלו או פעל בצורה פונדמנטליסטית. שתי הדרכים האלו יכולים להוביל לטרגדיה. 

א. השמאל בישראל? להוציא את הערבים, כמה בכלל שמאל אנטי יהודי יש בישראל? היהודים בישראל הם 80 אחוז מהאוכלוסייה. אל תדאג, האנטישמים לא ישמידו את היהודים במדינת ישראל. 

ב. הערבים רוצים להרוג אותך כי אתה יהודי כבר עכשיו, אם לא שמת לב. הם לא צריכים שנהיה "לא יהודים" (דבר שאין שום סיכוי שיקרה כאמור ולא רלוונטי למציאות) כדי לרצות להרוג אותך. 

לארה"ב לא אכפת מהיהודים שהם איזה 2 אחוז מהאוכלוסייה שם. 

אכפת להם מהאחיזה בקרקע שישראל נותנת להם במזרח התיכון. 

בדיוק מהסיבה הזו הם מחזקים למשל גם את הסעודים והאמירויות.

ג. איזה קשקוש, שאם אין יהודים אין שואה? אפילו לפי חוקי הנאצים עצמם הלכו רק 4 דורות אחורה...

ובוא תגיד לי דוגמה אחת בהיסטוריה שיהודים סבלו מטרגדיה *בגלל* טשטוש זהות.

הדוגמה היחידה שאני יכול לחשוב עליה כרגע זו האינקוויזיציה הספרדית, וגם שם הכריחו את היהודים להתנצר. זה לא היה מתוך מדיניות פרוגרסיבית שמאלנית.

וגם במקרה הזה, רצחו את מי שלא טשטש את הזהות שלו *מספיק* ולא היה נוצרי בלב שלם לדעתם

לפני5 שעות , YoniC said:

שום דבר כבר לא מפתיע אותי עם שעיר. אשכרה תומך בחבורת האנטישמיות של הדמוקרטים

אתה מודע לזה שהן תמכו במועמד יהודי שירוץ בראשות המפלגה, כן?

3 דקות לפני, hairy2hell said:

ברני סננדרס אוטו-אנטישמי שזאת צורת החיים הכי נלוזה בעולם בגדול.
הן לא רק שונאות ישראל, הן מהאנטישמיות העלובות ביותר שמעלילות סיפורי יהודים מכינים מצות מדם נוצרי בגירסה מודרנית.
אחת מהן אפילו טענה שהפלסטינים הם הכנענים או איזה הזיה אחרת בטוויטר וזה היה כל כך מצחיק אבל גם עצוב בתאכלס.

12 דקות לפני, hairy2hell said:

"יהודי"

33 דקות לפני, nirc2 said:

א. השמאל בישראל? להוציא את הערבים, כמה בכלל שמאל אנטי יהודי יש בישראל? היהודים בישראל הם 80 אחוז מהאוכלוסייה. אל תדאג, האנטישמים לא ישמידו את היהודים במדינת ישראל. 

ב. הערבים רוצים להרוג אותך כי אתה יהודי כבר עכשיו, אם לא שמת לב. הם לא צריכים שנהיה "לא יהודים" (דבר שאין שום סיכוי שיקרה כאמור ולא רלוונטי למציאות) כדי לרצות להרוג אותך. 

לארה"ב לא אכפת מהיהודים שהם איזה 2 אחוז מהאוכלוסייה שם. 

אכפת להם מהאחיזה בקרקע שישראל נותנת להם במזרח התיכון. 

בדיוק מהסיבה הזו הם מחזקים למשל גם את הסעודים והאמירויות.

ג. איזה קשקוש, שאם אין יהודים אין שואה? אפילו לפי חוקי הנאצים עצמם הלכו רק 4 דורות אחורה...

ובוא תגיד לי דוגמה אחת בהיסטוריה שיהודים סבלו מטרגדיה *בגלל* טשטוש זהות.

הדוגמה היחידה שאני יכול לחשוב עליה כרגע זו האינקוויזיציה הספרדית, וגם שם הכריחו את היהודים להתנצר. זה לא היה מתוך מדיניות פרוגרסיבית שמאלנית.

וגם במקרה הזה, רצחו את מי שלא טשטש את הזהות שלו *מספיק* ולא היה נוצרי בלב שלם לדעתם

אחי היקר והנחמד, סילפת לגמרי את מה שכתבתי. וגם לא הבנתי את ההתייחסויות שלך לתגובה שלי. 

אשמח שתסביר לי שוב למה התכוונת כי בכל סעיף גלשת למחוזות שלא הבנתי איך הם קשורים לנושא הזה או לתתי נושאים שדוברו כאן.

זה לא נראה לי כמו אוטו-אנטישמי:

אתה יכול לא להסכים איתו, הוא גם לא היה המועמד המועמד עלי, אבל אין קשר בין החוסר הסכמה הזה לאוטו-אנטישמיות.

15 דקות לפני, hairy2hell said:

נו באמת, אני מקווה שאתה סתם מנסה להטריל עכשיו.

Just now, hairy2hell said:

זה לא נראה לי כמו אוטו-אנטישמי:

אתה יכול לא להסכים איתו, הוא גם לא היה המועמד המועמד עלי, אבל אין קשר בין החוסר הסכמה הזה לאוטו-אנטישמיות.

אוטו אנטישמי, שונא ישראל מובהק לכל הדיעות.  אתה יודע את זה, לא צריך בכוח.

14 דקות לפני, hairy2hell said:

בוא נדייק -

הוא לא אנטישמי אבל כן אנטי ציוני.

ואם הוא אנטי ציוני הוא יכול לקבל חיזוקים ותמיכה מכל המעטפת האנטישמית שסובבת אותו.

זה אותה משפחה.

6 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אחי היקר והנחמד, סילפת לגמרי את מה שכתבתי. וגם לא הבנתי את ההתייחסויות שלך לתגובה שלי. 

אשמח שתסביר לי שוב למה התכוונת כי בכל סעיף גלשת למחוזות שלא הבנתי איך הם קשורים לנושא הזה או לתתי נושאים שדוברו כאן.

מה לא הבנת? דבר קונקרטית.