Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

5 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

מעניין מה שאתה אומר.. למה חסמו את דונאלד?

להערכתי או מאג'נדה פוליטית או מנסיון להתחנף לממשל החדש כאשר פירוק ענקיות הטכנולוגיה לא רחוק מסדר היום.

בסדר רביד על זה אני מאוד מסכים איתך. התגובה שלי הייתה לשלומי שהוא טען שחסמו את טראמפ בגלל אלימות וגזענות ואני טענתי שאם כך אז מה עם דמויות משמעותיות אחרות שפעלו באלימות וגזענות. אני כיוונתי לזה שמדובר פה על סיכול פוליטי.

לפני5 שעות , AvielMaccabi4 said:

ועכשיו הרמטכ"ל כוכבי מצטרף לאזהרות החוזרות נגד הסכם הגרעין, הוא לא יודע שעומר אמר שההסכם טוב ליהודים?

קורבנות של התקשורת.

הבעיה שהקורבנות הופכים לרוב עוד מעט. (בחסות סורוס).

לפני14 שעות , ת"א שלנו said:

בסדר רביד על זה אני מאוד מסכים איתך. התגובה שלי הייתה לשלומי שהוא טען שחסמו את טראמפ בגלל אלימות וגזענות ואני טענתי שאם כך אז מה עם דמויות משמעותיות אחרות שפעלו באלימות וגזענות. אני כיוונתי לזה שמדובר פה על סיכול פוליטי.

אני לא בטוח בכלל, אל תתפוס אותי במילה. אבל נראה לי שהכוונה היא לא לשפוט את הבן לפי המעשים שלו אלא לשפוט את הבן אדם לפי המעשים שלו בתוך טוויטר. אם השתמש בטוויטר כדי להפיץ אלימות וגזענות.

לא שאני חס וחלילה מצדיק את טוויטר, אין לי דעה לגביהם

On 27.1.2021 at 21:11, avi atias said:

ביידן מקפיא את מכירת F35 לאמירויות.

זה יותר רחב מזה - הקפיאו את כל עסקאות מכירת הנשק שממשל טראמפ ביצע, והודיעו שיבחנו כל אחד מהם בנפרד לפני שיפשירו אותם (אם יפשירו).

חלק מהפרשנים טוענים שזה דרך דיפלומטית להגיב שהם מבטלים את זה, וחלק טוענים שדרך של ממשל ביידן להרוויח זמן עד שהצוות שלו יתמקם כמו שצריך בנקודות המפתח ואז להפשיר את הכל.

לפני2 שעות , liron1006 said:

לא חושב שהיתה איזושהי הפיכה בעשרות שנים האחרונות שהצבא לא היה מעורב בה.

הגיוני, כל הפיכה בכוח צריכה כוח צבאי כלשהו. זה הרעיון של הפיכה ״בכוח״.

היטלר אמנם נבחר בדרך דמוקרטית,העביר חוקים שהפכו אותו לדיקטטור ובנתיים הבין שהצבא יכול להתהפך עליו ועל פלוגות האס אס שלו, אז הוא כינס את בכירי הצבא במקום אחד ושחט את כולם וכך הפך את האס אס לצבא גרמניה (ליל הסכינים הארוכות).

בכל מדינה הכוח האמיתי הוא אצל הצבא, ומי ששולט בו שולט במדינה אם ירצה בכך.

לפני6 שעות , חרישי הוא הלילה ואפל said:

הגיוני, כל הפיכה בכוח צריכה כוח צבאי כלשהו. זה הרעיון של הפיכה ״בכוח״.

היטלר אמנם נבחר בדרך דמוקרטית,העביר חוקים שהפכו אותו לדיקטטור ובנתיים הבין שהצבא יכול להתהפך עליו ועל פלוגות האס אס שלו, אז הוא כינס את בכירי הצבא במקום אחד ושחט את כולם וכך הפך את האס אס לצבא גרמניה (ליל הסכינים הארוכות).

בכל מדינה הכוח האמיתי הוא אצל הצבא, ומי ששולט בו שולט במדינה אם ירצה בכך.

אוי ואבוי איזו טעות בהסטוריה עשית פה בן אדם

37 דקות לפני, החתול הצהוב said:

אוי ואבוי איזו טעות בהסטוריה עשית פה בן אדם

תסביר

אשמח להשכיל :-)

אין קשר ממשי בין האס אס לבין הורמאכט שהיה צבאה של גרמניה הנאצית. בשלב מסוים עם עליית כוחו של הארגון התפתחה זרוע צבאית גם לאס אס שלחמה לצד הורמאכט, אך עיקר הפעילות של הייתה פנים גרמנית בסוגיות ביטחון לאומי ומודיעין כשהמוכרים ביניהם הם הגסטפו, האס דה, תפעול מחנות השמדה וריכוז אבל גם כוח משטרתי רגיל ועוד מגוון משימות שהארגון היה אמון עליהן. 

ליל הסכינים הארוכות היה אירוע של חיסול בכירי האס אה, שהיו חלק בלתי נפרד ממנגנון המשטר הנאצי, אך בעיקרו הורכב מבריונים לא מיומנים צבאית מהמעמד הנמוך שנהנו להכות אנשים ברחוב. הם בראש ובראשונה הטילו אימה על האוכלוסייה הכללית, אבל לא פחות מכך על הורמאכט שהורכב מהאליטה הגרמנית של אותה התקופה והתקיים קשר הדוק בינו לבין בכירי התעשיינים ובכירי המגזר העסקי והכלכלי שנטו פוליטית ימינה בהשוואה לאנשי האס-אה שנטו שמאלה. גבר חשש נוסף גם מצד גורמים בצבא וגם מצד גורמים בתוך המפלגה הנאצית, כל אחד מסיבותיו השונות, שהאס אה ינסה לכונן הפיכה ולמוטט את הצבא הגרמני. מבחינת היטלר זה אומר ששלטונו היה הופך מעורער מאד אולי עד כדי סילוק, ומבחינת בכירי הצבא זה אומר במקרה הטוב הדחה מכל עמדות ההשפעה הבכירות במדינה כולל השלוחות השונות במגזר העסקי ובמקרה הרע הוצאות להורג.

עבור היטלר ושאיפותיו האימפריאליסטיות באירופה ובעולם כולו, הוא לא יכל להרשות לעצמו להסתמך ולהתבסס על היכולות הקיימות והעתידיות של ארגון כמו אס אה שהיו מוטלות בספק גדול, והוא היה זקוק להון האנושי האיכותי יותר שהיה בצבא וגם ליכולתו לתפקד ברמה גבוהה יותר ברמה המבצעית. לכן היטלר ומקורביו בחרו לבצע מהלך פנימי ולחסל את צמרת האס-אה ובכך להסיר מעל ראשו איום כפול - בראשונה לרסק את ניסיון ההפיכה המתגבש של האס-אה כנגד הצבא שהיה מוביל להתערבות של נשיא גרמניה ואולי לסיום דרכו של היטלר, ושנית להצליח להעמיד לצדם את הורמאכט שהיה כוח צבאי מיומן ואיכותי ולהגביר את מידת האמון של בכירי הצבא והממשל הגרמני הישן במפלגה הנאצית ובהיטלר למרות הסלידה הרבה מהם.

בקיצר, חבורה של חוליגנים פראיים וטמבלים שב-1934 הארגון שלהם בגדול חוסל, והפך להיות סתם משהו קטן .

אין קשר בין הצבא הגרמני לאותו ליל סכינים ארוכות מפורסם. 

@Dandelion רק תיקו קטן במונחים ברשותך: ב-34' הצבא הגרמני עדיין לא נקרא ורמאכט אלא רייכסווהר. השם וורמאכט  נכנס ב-35.