Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

לפני2 שעות , AvielMaccabi4 said:

הבעיה שלך ושל השמאל המתרפס שמעניין אותכם יותר מה יגידו ובאיזה "צד של ההיסטוריה" ניזכר, כל ערימת השטויות שכתבת לא רק שלא מתיישרת עם המציאות, זה יקום אלטרנטיבי לחלוטין.

מקבל את עניין האקלים, מקבל את זה שדעותיו הפרוגרסיביות משקפות את דעותיך, אבל הקשקוש על הסכם הגרעין? 

תגיד בגלוי, אני מתנגד לכל אינטרס של מדינת ישראל בארץ ובעולם, אל תתבייש.

לא יודע על אילו דעות פרוגרסיביות אנחנו מדברים כרגע, אבל אני לא מאמין בלהוריד את האויב שלך לברכיים ולצפות שלא יתכנן את הנקמה. ראינו את זה עם ורסאי. ארה"ב למדה לקח עם יפן ועם גרמניה המערבית אחרי מלחה"ע ה-2. אני גם מקבל מצד שני את זה שאיראן זאת לא בדיוק דמוקרטיה לעבוד איתה.

יכול מאוד להיות שאני טועה, בניגוד לאחרים כאן אני לא מתיימר להיות מומחה שיודע טוב מכולם מה צריך לעשות עם איראן. אני כן הרגשתי בטוח יותר לפני שבתגובה ליציאת טראמפ מההסכם הם הכריזו שעושים doubling down. כל הפואנטה להסכם היתה כי אנחנו לא סומכים עליהם.

אז שוב, אני לא פוסל שבעניין הזה ספציפית אני טועה. אבל כן מרגיש לי רע לעשות את זה בלי נשיא שמקבל את תמיכת העולם. יותר קל לשכנע את העולם שאיראן מסוכנת כשביידן מדבר מאשר כשטראמפ.

42 דקות לפני, Krishi said:

זה לא רק האלימות, הם תוקפים בנייני ממשל, תחנות משטרה, ,בתי משפט, משתלטים על אזורים שלמים ומונעים מהמשטרה להיכנס. תוקפים את השוטרים עצמם. גם חיילים הותקפו. הם כמו וירוס, יותר גרועים מהקורונה .

יש כמה ידיעות על מהומות של פעילי שמאל רדיקלי ועצורים. מצוינים שמות של עצורים על ונדליזם, כמו שצריך. המשטרה פיזרה אותם לפי הדיווחים.

לא יודע איפה זה ואיפה האינתיפאדה שאתה מתאר.

אגב, אתה שם לב מה ההבדל בין זה לבין הקיץ? שבקיץ גינו את האלימות, אבל דיברו על הסיבה. הדגישו את ההפגנות הלא אלימות. עכשיו בקושי מתייחסים. כי "אנטיפה" זה לא באמת ארגון. זה שם לתנועה לא מאורגנת. ואין להם גב משום פוליטיקאי. הם לא עושים את זה בשם אף פוליטיקאי. הם לא מייצגים שום כוח פוליטי.

לפני1 שעה , Omer said:

יש כמה ידיעות על מהומות של פעילי שמאל רדיקלי ועצורים. מצוינים שמות של עצורים על ונדליזם, כמו שצריך. המשטרה פיזרה אותם לפי הדיווחים.

לא יודע איפה זה ואיפה האינתיפאדה שאתה מתאר.

אגב, אתה שם לב מה ההבדל בין זה לבין הקיץ? שבקיץ גינו את האלימות, אבל דיברו על הסיבה. הדגישו את ההפגנות הלא אלימות. עכשיו בקושי מתייחסים. כי "אנטיפה" זה לא באמת ארגון. זה שם לתנועה לא מאורגנת. ואין להם גב משום פוליטיקאי. הם לא עושים את זה בשם אף פוליטיקאי. הם לא מייצגים שום כוח פוליטי.

רואה את זה במו עיניי. המשטרה פיזרה? המשטרה מפחדת מהם, מתרחקת ונותנת חופש פעולה. 

לפני4 שעות , Omer said:

מסכים שהמצב שם קטסטרופה, רק חושב שארה"ב נכוותה בעצמה עם הניסיון להקים שלטון ידידותי איפשהו, וגם אנחנו בלבנון.

אגב ההשוואה לאביב הערבי שגויה מיסודה לטעמי. האיראנים לא ערבים. לא רק מבחינת תרבות, אלא אין להם את ההיסטוריה הפוליטית הערבית.

לא התייחסת למה שכתבתי.

ומה שכתבת פה זה לא שייך. נכוותה בעבר אבל הצליחה במקומות רבים אחרים. 

וההשוואה לאביב הערבי לא שגויה מיסודה ואפילו מאוד מדויקת למה שמנסים לעשות באיראן. 

כמעט בכל מדינה ערבית שהיה 'אביב ערבי' העם רצה להפיל את המשטר הרודני. ההפגנות באיראן ביוזמת הסונים ובעידוד ישראל-ארה"ב זה כוח פוליטי משמעותי נגד המשטר השיעי.

13 דקות לפני, ת"א שלנו said:

לא התייחסת למה שכתבתי.

ומה שכתבת פה זה לא שייך. נכוותה בעבר אבל הצליחה במקומות רבים אחרים. 

וההשוואה לאביב הערבי לא שגויה מיסודה ואפילו מאוד מדויקת למה שמנסים לעשות באיראן. 

כמעט בכל מדינה ערבית שהיה 'אביב ערבי' העם רצה להפיל את המשטר הרודני. ההפגנות באיראן ביוזמת הסונים ובעידוד ישראל-ארה"ב זה כוח פוליטי משמעותי נגד המשטר השיעי.

לפרסים יש מסורת פוליטית אחרת. גם באביב הערבי היה הבדל בין מדינה למדינה בגלל ההרכב האתני והקואליציות בה.

אני לא פוסל שאתה מבין יותר ממני, אבל אני נזכר עכשיו בסדרת התעודה על לבנון, עד כמה לא הבנו לאן אנחנו נכנסים. איראן זאת מדינה עצומה, כמו שהיו הרבה צדדים במהפכה הקודמת, יהיו גם הפעם. במהפכה הקודמת גם חילונים לקחו חלק. הסונים הם עשרה אחוזים. במי אתה תומך? מי משתתף ביוזמה? איך אתה מוודא שלא ינצלו את זה לתעמולת נגד?

אני לא אומר שאיראן לא מסוכנת, אני פשוט חושב שזה יותר מסובך מדיונים בפורום.

אגב, יוסי כהן גם הזהיר מטורקיה ומהפלרטוט של ארדואן עם מלחמה עם כל עמי האיזור. לא מזלזל באיום האיראני, אבל הוא לא חזות הכל.

On 12.1.2021 at 18:15, DoW said:

בואו, מה שהיה שם רחוק מניסיון הפיכה. אנחנו יודעים איך נראה ניסיון הפיכה, זה לא מה שקרה שם.

לא יודע אם זה מתוך תמימות או קטע של הינדוס התודעה של התקשורת.

ממש אין צורך להתנער מטראמפ ומפועלו, זה בדיוק שכתוב המציאות שהולך כאן, כדי שיוכלו להגיד שכל הדברים נעשו ע"י נשיא איום ונורא שהודח מהנשיאות והוביל ניסיון הפיכה, ואז יהיה אפשר למחוק כל דבר בקלות, כי כל ההחלטות שקבע והמדיניות שניהל בעצם לא היו לגיטימיות מכיוון שהאיש עצמו לא לגיטימי (יחד עם כל מצביעיו). זה לא עובד ככה (או שכן לצערי..)

כתבתי את זה לפני 10 ימים, תראו את השיח בעמודים האחרונים

משתמשים במיעוט שבמיעוט שפרצו לקפיטול, לוקחים כמה נאו נאצים ומשתמשים בהם כפרזנטורים של טראמפ, כדי להראות כמה שהוא נורא, אין תוקף לשום החלטה שלו, משחירים את כל 75 מיליון המצביעים שלו, מי שהעז לומר משהו חיובי על טראמפ צריך להתבייש בכך.

איום ונורא איך שהתקשורת קובעת את סדר היום, מי טוב ומי רע.

21 דקות לפני, DoW said:

משתמשים במיעוט שבמיעוט שפרצו לקפיטול, לוקחים כמה נאו נאצים ומשתמשים בהם כפרזנטורים של טראמפ, כדי להראות כמה שהוא נורא, אין תוקף לשום החלטה שלו, משחירים את כל 75 מיליון המצביעים שלו, מי שהעז לומר משהו חיובי על טראמפ צריך להתבייש בכך.

שיטות קומוניסטיות רבות שנים.

מי שלא מסכים צריך חינוך מחדש, אהה סליחה, לא חינוך מחדש. הוא צריך חינוך. מסכן גדל במערות כנראה.

לפני5 שעות , DoW said:

זה לא "כמה ניאו נאצים", כמו שבגרמניה זה כבר לא כמה זאבים בודדים. הוא לא התנער מהפראוד בויז או משארלוטסוויל. גם אמירה כמו "great bloodlines" על הנרי פורד, שמימן מכיסו עיתון אנטישמי שחילק דרך העסק שלו. אתה מדבר על "השחרת חצי מדינה" כאילו לא היתה שם הפרדה גזעית עד אמצע המאה שעברה, וכאילו לא התנגדו לביטול שלה. עד אותה תקופה אגב גם היתה מכסת יהודים באוניברסיטאות המובילות. גם אז האשימו אנשים שמכתיבים את סדר היום בתקשורת ובאמצעי הבידור. טראמפ חוזר על אותן מנטרות בלי להגיד במפורש. גם העלילה של תומכיו על דמוקרטים ששותים דם של ילדים זה גלגול של עלילות דם. פומפיאו אמר שרב-תרבותיות הובאה בכוונה כדי לפגוע בארה"ב. תיאוריית ההחלפה, מישהו? סורוס סומן כגורם לכל דבר רע בהונגריה, כי אורבן היה צריך יהודי עשיר להסית נגדו. "אמריקה פירסט" היתה סיסמה של מתנגדי מלחמה, בעיקר אוהדי נאצים. "לקחת את המדינה חזרה" מאנשים אחרים ממך זה גם מה שפורד הזהיר לגבי יהודים שהורסים את ה"אמריקניות".

הבן אדם רכב על שקרים וקונספירציות. גם הסובייטים דיברו על "קוסמופוליטנים חסרי שורשים". וכמו שהנרי פורד השפיע על הנאצים ורוקפלר הבן מימן את מחקרי מנגלה, וקליפורניה היתה בירת האאוגניקה העולמית לפני גרמניה, גם לאמריקה יש היסטוריה אנטישמית. כל הרשתות החברתיות ה"אלטרנטיביות" הן לא "שמרניות", הן הרבה יותר גרועות מזה. זה מה שקיבלנו בזכות טראמפ. מאז ביטול הסגרגציה הרפובליקנים התחילו להתחנף לגזענים, אבל אף פעם לא ככה. מאז גולדווטר ו-וואלאס (שהיה דמוקרט), הם ניסו לשמור על פאסון. יש סיבה שהסתכסך עם נשיאים קודמים וכמה דמויות בכירות, עוד לפני הבחירות הראשונות. הבן אדם הוציא מהבקבוק את השד. לא כל מי שהצביע לו גזען, אבל הוא פרט על רגשות גזעניים. ויש לזה השפעה בשטח.

לפני5 שעות , avi atias said:

שיטות קומוניסטיות רבות שנים.

מי שלא מסכים צריך חינוך מחדש, אהה סליחה, לא חינוך מחדש. הוא צריך חינוך. מסכן גדל במערות כנראה.

על איזה קומוניזם אתה מדבר בדיוק?

לפני15 שעות , Krishi said:

זה לא רק האלימות, הם תוקפים בנייני ממשל, תחנות משטרה, ,בתי משפט, משתלטים על אזורים שלמים ומונעים מהמשטרה להיכנס. תוקפים את השוטרים עצמם. גם חיילים הותקפו. הם כמו וירוס, יותר גרועים מהקורונה .

מקורות. אמיתיים. לא שאין אלימות גם מצד שמאלנים, אבל הם לא מייצגים תנועה פוליטית כמו שטראמפ ייצג, וכבר כמה פעמים חקירות הפריכו את המעשיות על איך הם מאחורי כל דבר.

לפני15 שעות , AvielMaccabi4 said:

לא ברור לי למה אתה בוחר להתייחס לחלק אחד מהתגובה שלו, מבחינתך הטרור של אנטיפה עובר חלק?

הם לא ארגון, לכן לא ארגון טרור. בגרמניה לא כולם אוהבים אותם, אבל תמצא אותם בהפגנות נגד נאצים. זה שם כולל ששמאל רדיקלי לעתים משתמש בו בגרמניה. זה לא אומר שפשע שמתואר הוא לגיטימי, אבל גם הניסיון להציג אותם כמשהו מאורגן זה לא רציני. בכל מקרה, אם הם נגד ביידן, אתה לא אמור לשמוח? זה אומר שהוא לא המהפכן הרדיקלי שיהפוך את ארה"ב לברית המועצות של אמריקה, לא?

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

זה ניתוק של נייס גאי, אני לא רואה אחרת

מה כתבתי לא נכון? אתה רוצה נתונים או דו"חות של ארגונים יהודים וממשלתיים על עלייה באנטישמיות ועל כך שתיאוריות קונספירציה גזעניות שוב באופנה?

אתה רוצה לשמוע איך מדברים בהונגריה על סורוס ובמה מאשימים אותו? אתה חושב שזה שגרמניה העבירה או רצתה להעביר חוק שיאפשר להעניש על פוסטים אנטישמים זה מסוכן? אתה רוצה לשמוע מה אמר היטלר על פורד, שטראמפ זכה לביקורת על ההתייחסות אליו?

לפני2 שעות , Omer said:

זה לא "כמה ניאו נאצים", כמו שבגרמניה זה כבר לא כמה זאבים בודדים. הוא לא התנער מהפראוד בויז או משארלוטסוויל. גם אמירה כמו "great bloodlines" על הנרי פורד, שמימן מכיסו עיתון אנטישמי שחילק דרך העסק שלו. אתה מדבר על "השחרת חצי מדינה" כאילו לא היתה שם הפרדה גזעית עד אמצע המאה שעברה, וכאילו לא התנגדו לביטול שלה. עד אותה תקופה אגב גם היתה מכסת יהודים באוניברסיטאות המובילות. גם אז האשימו אנשים שמכתיבים את סדר היום בתקשורת ובאמצעי הבידור. טראמפ חוזר על אותן מנטרות בלי להגיד במפורש. גם העלילה של תומכיו על דמוקרטים ששותים דם של ילדים זה גלגול של עלילות דם. פומפיאו אמר שרב-תרבותיות הובאה בכוונה כדי לפגוע בארה"ב. תיאוריית ההחלפה, מישהו? סורוס סומן כגורם לכל דבר רע בהונגריה, כי אורבן היה צריך יהודי עשיר להסית נגדו. "אמריקה פירסט" היתה סיסמה של מתנגדי מלחמה, בעיקר אוהדי נאצים. "לקחת את המדינה חזרה" מאנשים אחרים ממך זה גם מה שפורד הזהיר לגבי יהודים שהורסים את ה"אמריקניות".

הבן אדם רכב על שקרים וקונספירציות. גם הסובייטים דיברו על "קוסמופוליטנים חסרי שורשים". וכמו שהנרי פורד השפיע על הנאצים ורוקפלר הבן מימן את מחקרי מנגלה, וקליפורניה היתה בירת האאוגניקה העולמית לפני גרמניה, גם לאמריקה יש היסטוריה אנטישמית. כל הרשתות החברתיות ה"אלטרנטיביות" הן לא "שמרניות", הן הרבה יותר גרועות מזה. זה מה שקיבלנו בזכות טראמפ. מאז ביטול הסגרגציה הרפובליקנים התחילו להתחנף לגזענים, אבל אף פעם לא ככה. מאז גולדווטר ו-וואלאס (שהיה דמוקרט), הם ניסו לשמור על פאסון. יש סיבה שהסתכסך עם נשיאים קודמים וכמה דמויות בכירות, עוד לפני הבחירות הראשונות. הבן אדם הוציא מהבקבוק את השד. לא כל מי שהצביע לו גזען, אבל הוא פרט על רגשות גזעניים. ויש לזה השפעה בשטח.

איך אתה אוהב לזרוק אינספור עובדות היסטוריות שלא רלוונטיות בעליל לנושא שעליו מדברים כדי להראות כמה אתה בקיא בחומר.

מה הפאקינג קשר בין רוקפלר ג'וניור, הנרי פורד, הפרדה גזעית לפני 60-80 שנה לטראמפ, רק אלוהים יודע (ועומר).

3 דקות לפני, ravid said:

איך אתה אוהב לזרוק אינספור עובדות היסטוריות שלא רלוונטיות בעליל לנושא שעליו מדברים כדי להראות כמה אתה בקיא בחומר.

מה הפאקינג קשר בין רוקפלר ג'וניור, הנרי פורד, הפרדה גזעית לפני 60-80 שנה לטראמפ, רק אלוהים יודע (ועומר).

חחחחחח וזה חוזר על עצמו בכל נושא העניין הזה, הזיה

34 דקות לפני, ravid said:

קודם כל, יפה, אתה לומד תרבות דיון שאתה כועס כשעושים אותה לך.

לנושא - ההיסטוריה רלוונטית. זה לא נדחס לסיסמה קומפקטית, אבל כשאתה לוקח בחשבון את ההיסטוריה הגזענית ואת זה שהרטוריקה של טראמפ מאמצת הרבה עמדות של הימין הקיצוני באירופה, זה לא מקרי.

הקשר הוא שהאלקטורט הגזעני לא נעלם. בחלק מהמדינות פשוט הוא מוקצה מהשטח הפוליטי. בארה"ב הוא היה כזה. עכשיו הוא חזר. אני רק מצביע על זה שטראמפ עושה מה שעשו ארדואן, אורבן ואחרים לפניו, אמנם לא באותה הצלחה, ושהתיאוריות האלה עולות בגרמניה עכשיו. זה גם רלוונטי מאוד כי במדינות כאלה מדברים על לשנות את תוכנית הלימודים ואיך שמציגים את ההיסטוריה.

https://www.cnn.com/2021/01/20/opinions/biden-1776-commission-trump-fight-over-history-hemmer/index.html

1 hour ago, Omer said:

קודם כל, יפה, אתה לומד תרבות דיון שאתה כועס כשעושים אותה לך.

לנושא - ההיסטוריה רלוונטית. זה לא נדחס לסיסמה קומפקטית, אבל כשאתה לוקח בחשבון את ההיסטוריה הגזענית ואת זה שהרטוריקה של טראמפ מאמצת הרבה עמדות של הימין הקיצוני באירופה, זה לא מקרי.

הקשר הוא שהאלקטורט הגזעני לא נעלם. בחלק מהמדינות פשוט הוא מוקצה מהשטח הפוליטי. בארה"ב הוא היה כזה. עכשיו הוא חזר. אני רק מצביע על זה שטראמפ עושה מה שעשו ארדואן, אורבן ואחרים לפניו, אמנם לא באותה הצלחה, ושהתיאוריות האלה עולות בגרמניה עכשיו. זה גם רלוונטי מאוד כי במדינות כאלה מדברים על לשנות את תוכנית הלימודים ואיך שמציגים את ההיסטוריה.

https://www.cnn.com/2021/01/20/opinions/biden-1776-commission-trump-fight-over-history-hemmer/index.html

רטוריקה פשוטה:

ביבי = ארדואן

טראמפ = ארדואן

נשמע מוכר סך הכל. 

אם כבר הדמוקרטים עושים מה שארדואן עשה. שימוש נרחב בתקשורת לטובתם.

השתקת המתנגדים והעמדתם לדין והאשמתם בניסיון הפיכה. 

אגב, ניסיון הפיכה זה מה שקורה מאז "הפלישה לקפיטול" בסיאטל, פורטלנד, ניו יורק וגם בפלורידה.

אנשים לבנים שטוענים שהם אנטי פשיסטים, לבושים בשחור, עושים מהומות, טרור, הופכים פחים, תוקפים סנאטורים, תוקפים בתי משפט, מבקשים נקמה (נקמה במי?). דוקרים אנשים ברחוב ועוד מהפלא הזה שנקרא שפיות.

זה שפוי אם לא מדווחים על זה.

אני יודע מי היה הנרי פורד (התעשיין המשפיע והחשוב בהיסטוריה שהחזיק בעמדות מפוקפקות וקיים קשרים עם המפלגה הנאצית). אני פשוט חושב שההקשר שאתה עושה בין כל אמריקאי גזען/פשיסט/**** לאורך ההיסטוריה וטראמפ הוא מצחיק ומראה בעיקר שאולי חסרות לך טענות ודוגמאות אמיתיות להוסיף לדיון. 

על חוק גודווין שמעת?

נ.ב- ב-1918 הנרי פורד התמודד לסנאט מטעם המפלגה הדמוקרטית, אבל בוא תמשיך להכליל את כל הגזענים כרפובליקנים. 

אני עדיין לא מבין מה הקשר בין כמה ניאו נאצים, אפילו אם הם אלפים, או עשרות אלפים לבין 75 מיליון אנשים שהצביעו לטראמפ.

5 דקות לפני, avi atias said:

רטוריקה פשוטה:

ביבי = ארדואן

טראמפ = ארדואן

נשמע מוכר סך הכל. 

זה בדיוק זה. הם מסיתים ואז מתלוננים על הסתה של הצד השני. הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

כמובן שאפשר להכליל את כל הציבור הזה כ"ביביסטים"/"טראמפיסטים" ולשלול את הלגיטימציה שלהם.

5 דקות לפני, avi atias said:

רטוריקה פשוטה:

ביבי = ארדואן

טראמפ = ארדואן

נשמע מוכר סך הכל. 

אם כבר הדמוקרטים יעשו מה שארדואן עשה. שימוש נרחב בתקשורת לטובתם.

אגב, ניסיון הפיכה זה מה שקורה מאז "הפלישה לקפיטול" בסיאטל וניו יורק.

אנשים לבנים לבושים בשחור, עושים מהומות, טרור, הופכים פחים, מבקשים נקמה (נקמה במי?). דוקרים אנשים ברחוב ועוד מהפלא הזה שנקרא שפיות.

כן, גם ביבי פופוליסט.

מה שארדואן עשה בטורקיה זה ערגה לימים של פעם, שנאה לאליטות, הבטחה לעתיד מפואר, והאשמה של מיעוטים ומדינות אחרות בכל הבעיות של טורקיה. עד שהוא הפך לדיקטטור לקח זמן. איך משהו מזה קשור לדמוקרטים לא הבנתי.

לא יודע מה מצב הפשיעה בניו יורק ובסיאטל, נשמע לי קצת מוגזם התיאור של אנשים שנדקרים ברחובות על ידי שמאלנים, אבל הפגנה או התפרעות היא לא הפיכה. לא שאני מבין מה הקשר לדיון על טראמפ.

2 דקות לפני, ravid said:

אני יודע מי היה הנרי פורד (התעשיין המשפיע והחשוב בהיסטוריה שהחזיק בעמדות מפוקפקות וקיים קשרים עם המפלגה הנאצית). אני פשוט חושב שההקשר שאתה עושה בין כל אמריקאי גזען/פשיסט/**** לאורך ההיסטוריה וטראמפ הוא מצחיק ומראה בעיקר שאולי חסרות לך טענות ודוגמאות אמיתיות להוסיף לדיון. 

על חוק גודווין שמעת?

נ.ב- ב-1918 הנרי פורד התמודד לסנאט מטעם המפלגה הדמוקרטית, אבל בוא תמשיך להכליל את כל הגזענים כרפובליקנים. 

ההקשר קצת רלוונטי כשטראמפ משבח גזען ידוע ב-great bloodlines שלו, לא?

שניהם אנשים שמזוהים עם הצלחה, אמרו שבא להם, הואשמו בגזענות ושנאת זרים, עברו מפלגה (פורד הפסיד בפריימריז של הרפובליקנים לאותו מירוץ בדיוק), ופורד לא קיבל את ההפסד ושכר צוות משפטי שיגלה שהתוצאות כשרות, אבל המתמודד שלו הוציא יותר כסף. איש עסקים שחושב שהוא אלוהים, מכתיב סדר יום, מטיף לאנשים לא להקשיב לתקשורת המקצועית, נשען על קסנופוביה, משנה מפלגה כשלא הולך לו, מפסיד, ובתגובה מערער, כי הוא הרי לא יכול להפסיד. הנזק שפורד עשה ליהודים בארה"ב עצום.

גם וואלאס היה דמוקרט, אגב, כמו שציינתי, ואמרתי שאחרי ביטול הסגרגציה המפלגה הרפובליקנית התחילה להתחנף לקול הגזעני, ככה שלא ברור לי מה הטיעון שלך במשפט האחרון ואיך הוא סותר משהו שאמרתי.

18 דקות לפני, DoW said:

אני עדיין לא מבין מה הקשר בין כמה ניאו נאצים, אפילו אם הם אלפים, או עשרות אלפים לבין 75 מיליון אנשים שהצביעו לטראמפ.

זה בדיוק זה. הם מסיתים ואז מתלוננים על הסתה של הצד השני. הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

כמובן שאפשר להכליל את כל הציבור הזה כ"ביביסטים"/"טראמפיסטים" ולשלול את הלגיטימציה שלהם.

אף אחד לא אמר שכל ה-75 מיליון כאלה. אמרו, שוב ושוב, שזה לא סתם שפתאום הם מופיעים ברחובות בשנים האחרונות, ושטראמפ לא עשה כלום להתנער מהם.

להביע דעה שאתה לא אוהב זאת לא הסתה. אם אתה לוקח ללב את זה שלדעת אחרים ביבי ומנהיגי ימין אחרים בעולם נוקטים באותה רטוריקה פופוליסטית, ומתלונן שמביעים את הדעה הזאת, מי שולל לגיטימציה לדברים של מי?

21 דקות לפני, avi atias said:

רטוריקה פשוטה:

ביבי = ארדואן

טראמפ = ארדואן

נשמע מוכר סך הכל. 

אם כבר הדמוקרטים עושים מה שארדואן עשה. שימוש נרחב בתקשורת לטובתם.

תאוריה משעשעת.

כאילו הדמוקרטים זו איזו ישות בעלת כוחות על שיכולה לעשות מה שהיא רוצה.

פעם אחרונה שספרתי היה לרפובליקנים רוב בבית המשפט העליון.

לגבי טראמפ, ארדואן וביבי - אי אפשר ממש להשוות ביניהם, כי כל אחד פועל בסביבה שונה עם איזונים ובלמים שונים.

ללא ספק יש קווי דמיון באישיות שלהם, ולא נראה לי שמישהו מהם היה מתנגד לצבור את הכוח שיש לארדואן.

19 דקות לפני, Omer said:

כן, גם ביבי פופוליסט.

מה שארדואן עשה בטורקיה זה ערגה לימים של פעם, שנאה לאליטות, הבטחה לעתיד מפואר, והאשמה של מיעוטים ומדינות אחרות בכל הבעיות של טורקיה. עד שהוא הפך לדיקטטור לקח זמן. איך משהו מזה קשור לדמוקרטים לא הבנתי.

לא יודע מה מצב הפשיעה בניו יורק ובסיאטל, נשמע לי קצת מוגזם התיאור של אנשים שנדקרים ברחובות על ידי שמאלנים, אבל הפגנה או התפרעות היא לא הפיכה. לא שאני מבין מה הקשר לדיון על טראמפ.

ההקשר קצת רלוונטי כשטראמפ משבח גזען ידוע ב-great bloodlines שלו, לא?

שניהם אנשים שמזוהים עם הצלחה, אמרו שבא להם, הואשמו בגזענות ושנאת זרים, עברו מפלגה (פורד הפסיד בפריימריז של הרפובליקנים לאותו מירוץ בדיוק), ופורד לא קיבל את ההפסד ושכר צוות משפטי שיגלה שהתוצאות כשרות, אבל המתמודד שלו הוציא יותר כסף. איש עסקים שחושב שהוא אלוהים, מכתיב סדר יום, מטיף לאנשים לא להקשיב לתקשורת המקצועית, נשען על קסנופוביה, משנה מפלגה כשלא הולך לו, מפסיד, ובתגובה מערער, כי הוא הרי לא יכול להפסיד. הנזק שפורד עשה ליהודים בארה"ב עצום.

גם וואלאס היה דמוקרט, אגב, כמו שציינתי, ואמרתי שאחרי ביטול הסגרגציה המפלגה הרפובליקנית התחילה להתחנף לקול הגזעני, ככה שלא ברור לי מה הטיעון שלך במשפט האחרון ואיך הוא סותר משהו שאמרתי.

הנרי פורד הוא מגדולי האומה האמריקאית. לא פחות ולא יותר. וכן, למרות הדעות האישיות המחורבנות שלו, מדובר בהחלט ב great bloodline