Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

הרבה מהמפגינים שם מסתמן היו בכלל מפגיני אנטיפה שהתחזו לתומכי טראמפ ויזמו את מירב ההתפרצות פנימה. שזה האמת - לא מפתיע. ודווקא תומכי טראמפ ניסו לעצור אותם בהתחלה.

בכל מקרה כבר מעל חצי שנה שארגוני הטרור של אנטיפה וBLM עושים מה שבא להם בארצות הברית, בוזזים, תוקפים אנשים, עושים נזק לרכוש, שורפים תחנות משטרה וניידות. משתלטים על שטחים בתוך ערים ומנהיגים משטר עצמאי משלהם. מפילים פסלים ומנסים לפרוץ למוסדות שלטון למיניהם. הם מאורגנים, ממומנים ויודעים מצוין מה הם עושים. הם הבעיה האמיתית של ארה"ב. 

9 דקות לפני, Shlomix said:

לא ייאמן שאתם עוד ממשיכים עם הקונספירציות בשקל האלו.

כאילו שאתם חיים על מאדים

אתה הבן אדם הכי מנותק ולא הגיוני בכל נושא פוליטי פה בפורום, על מה אתה מדבר? אני מעדיף להתווכח עם סרח שקיצוני בדעותיו הרבה יותר ולא איתך.

לפני8 שעות , avi atias said:

בנתיים ראיתי רק סרטון של בחורה לא אלימה ולא חמושה מקבלת כדור בראש ללא כל אזהרה. אולי גם היא ניסתה לחטוף מישהו?

״לא אלימה ולא חמושה״ זה נחמד.

זה היה אחרי שהיא שברה חלון של דלת שנחסמה עם ריהוט וניסתה לחדור דרכו לחדר שאליו הבריחו חברי קונגרס כדי לשמור עליהם.

זה לכל הפחות אקט של ניסיון תקיפה של נבחרי ציבור.

אם היה צריך לירות לה בצוואר? הייתי מעדיף משמעותית שירו לה ברגל והיא לא תמות (אם כי אני לא באמת מאשים את איש האבטחה שירה בצוואר, כשזו לא סיטואציה שהוא אומן אליה), ואולי היו דרכים אחרות לנטרל אותה באותו רגע שאני לא מכיר (בכנות, אין לי מושג על אבטחת מבנים ושליטה בהמון), אבל אי אפשר להעמיד פנים שהיא לא היוותה איום משמעותי אלא סתם הייתה נערה תמימה.

לפני10 שעות , AvielMaccabi4 said:

אתה הבן אדם הכי מנותק ולא הגיוני בכל נושא פוליטי פה בפורום, על מה אתה מדבר? אני מעדיף להתווכח עם סרח שקיצוני בדעותיו הרבה יותר ולא איתך.

נכון, אני הכי מנותק.

אתם הגנתם על אנטישמיים ועל ניאו נאצים ועוד אני מנותק.

לך קיבינימט יא הזוי.

הפורום הזה הופך לאט לאט לקן פורה לקונספירציות ופייק ניוז ואתם לא שמים לב לזה

09 לינואר 2021: תזכרו את היום הזה. זה היום בו 2 אזרחים פרטיים החליטו לסתום לנשיא ארה"ב את הפה, ואף עשו את זה בהצלחה ובלחיצת כפתור.

לדעתי הם רצו לעשות את זה עוד קודם אבל חששו מתגובת הממשל. בכל אופן, אם אני ביידן הדבר הראשון שאני עושה הוא לפרק את ענקיות הטכנולוגיה (אבל ברור שזה לא יקרה).

1 hour ago, ravid said:

09 לינואר 2021: תזכרו את היום הזה. זה היום בו 2 אזרחים פרטיים החליטו לסתום לנשיא ארה"ב את הפה, ואף עשו את זה בהצלחה ובלחיצת כפתור.

לדעתי הם רצו לעשות את זה עוד קודם אבל חששו מתגובת הממשל. בכל אופן, אם אני ביידן הדבר הראשון שאני עושה הוא לפרק את ענקיות הטכנולוגיה. 

טוויטר ומי עוד?

עומר, ההצגה של דגל גדסדן כאות קלון כלשהי במאמר שצירפת כסמל 'המביע תמיכה בזכות לנשיאת נשק ובחירויות אישיות' היא די משונה. החלק הראשון שלו הוא משא נפשם של מאות מיליוני אזרחי ארה"ב שנפל בכל מבחן חוקתי בעבר וסביר מאד שייפול בכל מבחן חוקתי עתידי, והחלק השני הוא העוגן העיקרי שעליו מבוססת ארה"ב שממנה הופצה הבשורה שהביאה למדינות רבות בעולם. אין עוררין על העובדה שהפריצה לקפיטול בוצעה על ידי אספסוף סהרורי שצריך לשלם את המחיר ולהיאסר, אך המסגור של האירוע כאילו אלו פני חברי המפלגה הרפובליקנית כולה או לחלופין תומכי טראמפ היא שגויה מיסודה, אך לא מפתיעה בהתחשב במציאות התקשורתית-חברתית-פוליטית שמלווה את ארה"ב סמוך לעשור האחרון ושולחת את אותותיה למדינות מערביות אחרות.

התהליכים הפנימיים שמתרחשים בה - משבר האופיואידים, חוב הסטודנטים המאמיר, ההפיכה של האוניברסיטאות למנוע חברתי ולא למנוע מחקרי, עלייה של פוליטיקת זהויות, סלידה מהחזון הקפיטליסטי ברמה הכלכלית והאישית, מערכות תקשורתיות שמקדמות נרטיבים ולא אמיתות ועוד. אלו רק חלק מהנסיבות שהובילו לעלייתו של טראמפ למוקד הכוח המשמעותי ביותר בעולם ולא להפך. הוא לעד יהיה רק תסמין קטנטן של הסיפור שמלווה את ארה"ב ולצערי נראה שעתיד ללוות אותה גם בשנים הבאות. טראמפ עצמו באופן טבעי מנופח לממדי ענק בגלל גודל התפקיד ואישיותו הייחודית, אבל הוא רחוק שנות אור מלהיות שורש הבעיה של ארה"ב.

זו תמימות גדולה להאמין שברגע שהאיש יצא מהבית הלבן ארה"ב תחל בתהליך של ציפוף שורות ותתלכד סביב מועמדים הנהנים מתמיכה ציבורית גורפת ורחבה כמו קלינטון ורייגן. ככל הנראה ההפך הוא הנכון והימים האחרונים למרבה הצער הם עדות ברורה לכך שאין בכוונת התומכים הדמוקרטים בארה"ב לפעול להשבת המדינה הזו בחזרה למסלול. התערבות של חברות פרטיות בשיח הציבורי-פוליטי, סגירת ערוצי תקשורת לנשיא ארה"ב, ביטול של תחרות עסקית בין חברות וניהול מסע ציד נגד אנשי הסגל של טראמפ הם צעדים אנטי-אמריקאים לא פחות מאשר פריצה נבזית לבניין הקפיטול. 

59 דקות לפני, Dandelion said:

אין עוררין על העובדה שהפריצה לקפיטול בוצעה על ידי אספסוף סהרורי שצריך לשלם את המחיר ולהיאסר, אך המסגור של האירוע כאילו אלו פני חברי המפלגה הרפובליקנית כולה או לחלופין תומכי טראמפ היא שגויה מיסודה

זה לא פני המפלגה הרפובליקנית כולה, זה ברור. גם חלק לא קטן מנבחרי הציבור הרפובליקנים התנערו מזה, חלק התנגדו לזה מראש, והמון מהזעם של המתפרעים היה מכוון אל רפובליקנים (צעקו שצריך לתלות את מייק פנס, הטמינו מטעני חבלה במשרדי המפלגה הרפובליקנית וכו׳.

אין ספק שזה לא הדעות של רוב הרפובליקנים, אולי אפילו הרוב המוחלט. אבל הבעיה היא שהמון איפשרו את זה במשך שנים.

כל מי שהתנגד לטראמפ כשרק התמודד בפריימריז פתאום נעמד לצידו ונתן גיבוי מוחלט לכל אותם דברים שהתנגדו אליהם מראש, ושעכשיו מתנגדים אליהם שוב.

אז לא, זה לא פני המפלגה הרפובליקנית, וזה גם לא כל תומכי טראמפ. אבל זה לא אספסוף קטן, וזו קבוצה שבמשך 4 שנים דאגו לטפח אותה ואפילו לפעמים לעמוד בחזית.

On 10.1.2021 at 00:38, Shlomix said:

כאילו שאתם חיים על מאדים

אני איתך שהאירוע בקפיטול הוא חמור ברמה הזייתית. לא מעניין אותי אם היו שם או לא היו שם אנרכיסטים מתסיסים.

אשמח אם תצא מהמוד של לירות סיסמאות מכלילות לאוויר ותענה לי על כמה שאלות:

1.מה דעתך על טראמפ כנשיא ארה''ב בהשפעתו על ישראל ועל מאזן הכוחות בעולם ובמזרח התיכון? 

2.האם לדעתך הייתה הסתה כלפיו בארה''ב\ שלילת לגיטימציה למשול מהצד הנגדי וגופי תקשורת המיינסטרים או שהייתה ביקורת לגיטימית?

15 דקות לפני, Echoes said:

אני איתך שהאירוע בקפיטול הוא חמור ברמה הזייתית. לא מעניין אותי אם היו שם או לא היו שם אנרכיסטים מתסיסים.

אשמח אם תצא מהמוד של לירות סיסמאות מכלילות לאוויר ותענה לי על כמה שאלות:

1.מה דעתך על טראמפ כנשיא ארה''ב בהשפעתו על ישראל ועל מאזן הכוחות בעולם ובמזרח התיכון? 

2.האם לדעתך הייתה הסתה כלפיו בארה''ב\ שלילת לגיטימציה למשול מהצד הנגדי וגופי תקשורת המיינסטרים או שהייתה ביקורת לגיטימית?

לגבי 1, שלומיקס בעולם האוטופי שהוא הקים לעצמו חושב שהוא חולק גבול עם שוויץ ואוסטריה, כשאתה מדבר איתו על מאזני כוחות במזרח התיכון זה גורם לו לנשירה. הוא דבק בגישה המתרפסת והעלובה של השמאל הישראלי שאומרת שאנחנו אשמים בכל הבעיות באזור.

לגבי 2, בעיני הפרוגרסיבי הנאור, זו לא הסתה אם זה נכון.

1 דקה לפני, AvielMaccabi4 said:

לגבי 1, שלומיקס בעולם האוטופי שהוא הקים לעצמו חושב שהוא חולק גבול עם שוויץ ואוסטריה, כשאתה מדבר איתו על מאזני כוחות במזרח התיכון זה גורם לו לנשירה. הוא דבק בגישה המתרפסת והעלובה של השמאל הישראלי שאומרת שאנחנו אשמים בכל הבעיות באזור.

לגבי 2, בעיני הפרוגרסיבי הנאור, זו לא הסתה אם זה נכון.

לא יודע

מעדיף שהבן אדם יענה בשם עצמו

46 דקות לפני, avi atias said:

בקיצור, 

הדמוקרטים שולטים עכשיו על כל המוסדות בעצם?

נשיאות, סנאט וקונגרס?

רשמית לא (סנדרס לא רשום כדמוקרט אלא כעצמאי), בפועל כן.

אבל בסנאט זה הרוב הכי מצומצם שיש. מספיק שאחד הסנאטורים מתנגד או אפילו נמנע ואין רוב. גם אין שם עניין של קיזוזים, אז אם מישהו חולה או פצוע, אין להם רוב.

ככה שלא הייתי בונה על זה שיוכלו להעביר מהלכים מרחיקי לכת (כמו הוספת שופטים, העברת הגרין ניו דיל או צירוף של פורטו ריקו ודיסי כמדינות)

יש שמועות על 2 סנאטורים רפובליקנים ששוקלים לעבור לדמוקרטים או להרשם כעצמאים אם הרפובליקנים לא ידיחו את טראמפ, אבל כרגע זה רק שמועות ואני לא מעריך שזה יקרה.

לפני1 שעה , hairy2hell said:

רשמית לא (סנדרס לא רשום כדמוקרט אלא כעצמאי), בפועל כן.

אבל בסנאט זה הרוב הכי מצומצם שיש. מספיק שאחד הסנאטורים מתנגד או אפילו נמנע ואין רוב. גם אין שם עניין של קיזוזים, אז אם מישהו חולה או פצוע, אין להם רוב.

ככה שלא הייתי בונה על זה שיוכלו להעביר מהלכים מרחיקי לכת (כמו הוספת שופטים, העברת הגרין ניו דיל או צירוף של פורטו ריקו ודיסי כמדינות)

יש שמועות על 2 סנאטורים רפובליקנים ששוקלים לעבור לדמוקרטים או להרשם כעצמאים אם הרפובליקנים לא ידיחו את טראמפ, אבל כרגע זה רק שמועות ואני לא מעריך שזה יקרה.

מוזר, כי אבא שלי הוא סנאטור רפובליקני בארהב והוא ככל הנראה יעשה את המהלך ויעבור להיות דמוקרט. 

אז שמור את ההערכות שלך לעצמך כי בבירור אתה טועה שכן אבא שלי הוא ההוכחה לכך.

On 10.1.2021 at 00:38, Shlomix said:

כאילו שאתם חיים על מאדים

On 10.1.2021 at 11:33, Shlomix said:

נכון, אני הכי מנותק.

אתם הגנתם על אנטישמיים ועל ניאו נאצים ועוד אני מנותק.

לך קיבינימט יא הזוי.

הפורום הזה הופך לאט לאט לקן פורה לקונספירציות ופייק ניוז ואתם לא שמים לב לזה

הפורום באמת הופך לקן פורה לקונספירציות ופייק ניוז, אבל מי שמפיץ אותם וחי במאדים זה לא אנחנו.

ואנחנו שמים לזה לב מאוד. אתה פשוט מתעקש להאמין לקונספיסטורים ולמפיצי הפייק ניוז. 

21 דקות לפני, Krishi said:

הפורום באמת הופך לקן פורה לקונספירציות ופייק ניוז, אבל מי שמפיץ אותם וחי במאדים זה לא אנחנו.

ואנחנו שמים לזה לב מאוד. אתה פשוט מתעקש להאמין לקונספיסטורים ולמפיצי הפייק ניוז. 

יש אנשים שמאמינים שטראמפ ילחץ על הכפתור הגרעיני, שאנטיפה שוחרי שלום, ושהזמר במסיכה ניסה לעשות הפיכה ולחטוף חברי קונגרס תוך כדי סלפי. :lol: