Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

6 דקות לפני, avi atias said:

מה היו המסרים הניאו נאצים? אפשר תמונה? אני דווקא ראיתי דגלי ישראל.

(האחרון הוא עורך האטלנטיק)

2 דקות לפני, avi atias said:

שטויות, מותר להפגין.

הפריצה פנימה היתה ספונטנית של כמה עשרות אנשים.

זה לא הטרור המאורגן של האנטיפה ביוני.

זה נראה לך כמו הפגנה? פאקינג פרצו למבנה אחרי ששברו את החלונות. היו שם אלפים 

ה-JTA העלה הסבר לכל הסמלים והסלוגנים שנצפו בקפיטול:

https://www.jta.org/2021/01/07/united-states/hate-on-display-your-guide-to-the-symbols-and-signs-on-display-at-the-stop-the-count-insurrection

חבר'ה מקסימים באמת.

6 דקות לפני, Omer said:

ה-JTA העלה הסבר לכל הסמלים והסלוגנים שנצפו הקפיטול:

https://www.jta.org/2021/01/07/united-states/hate-on-display-your-guide-to-the-symbols-and-signs-on-display-at-the-stop-the-count-insurrection

תגידו לי אם לכם נראה שמדברים באנשים טובים ורציונליים.

באמת? "DON'T TREAD ON ME" נחשב לסמל של שנאה? 

כנראה שבאמת יש כמה אמריקאים ששכחו את ההיסטוריה של עצמם.

כמו שאני ממש מתעב ישראלים על הפניית הגב לטראמפ, הנשיא האמריקאי תומך ישראל הגדול ביותר, כך אני בטוח שגם בארה"ב אנשים מתוסכלים מישראל, לבטח מהתקשורת הישראלית שתומכת בביידן.

לקחת כמה דוגמאות קיצוניות ולהפוך את זה לכלל, זה חלק מהנדסת התועדה המרשימה של התקשורת בארץ וגם בארה"ב.

רוב האנשים שם בהפגנה סך הכל דרשו לשלום הדמוקרטיה שלטענתם נגנבה.

5 דקות לפני, avi atias said:

באמת? "DON'T TREAD ON ME" נחשב לסמל של שנאה? 

כנראה שבאמת יש כמה אמריקאים ששכחו את ההיסטוריה של עצמם.

זה אחד מהסמלים שהימין הקיצוני שם מנכס לעצמו, כן. אתה קראת מה כתוב? זה קצת כמו להגיד ש"אם תרצו" לא מעלה קונוטציות ימניות (אמנם לא כאלה) כי זה לקוח מההיסטוריה שלנו. זה לא עובד ככה, יש דבר שנקרא הקשר. ועברת על כל הסמלים? איך אתה מסביר את השאר?

22 דקות לפני, Omer said:

זה אחד מהסמלים שהימין הקיצוני שם מנכס לעצמו, כן. אתה קראת מה כתוב? זה קצת כמו להגיד ש"אם תרצו" לא מעלה קונוטציות ימניות (אמנם לא כאלה) כי זה לקוח מההיסטוריה שלנו. זה לא עובד ככה. ועברת על כל הסמלים? איך אתה מסביר את השאר?

עדכנתי את התגובה מעל.

את רוב הסמלים אני לא מכיר.

לא יודע מה זה NSC או oath keepers וגם לא בדיוק מסבירים בכתבה הזאת.

וגם אם היו ניאו נאצים, אני בטוח שהם היו מיעוט.

כשאני מסתכל על הפסטיבל סביב זה, אני מתפלא איפה היו כל הזועקים כשאנטיפה החריבו את הרחובות? (בעידוד הדמוקרטים כמובן).

הדה לגיטימציה אמנם עבדה על היהודים בארץ ובארה"ב, אבל טראמפ לדעתי היה הנשיא הטוב ביותר לישראל וליהודים מאז ומעולם. (וגם לכל העולם). 

הדמוקרטים יהיו רעים מאוד ליהודים בארה"ב וגם לישראל ומחכות לנו שנים קשות.

הטענה של איפה היו כשאנטיפה החריבו רחובות היא בהחלט טענה לגיטימית, וברור שגם לתקשורת המיינסטרים בארה"ב יש צד שבאופן ממוצע היא לוקחת.

עדיין, החרבת רחובות במהומות בארה"ב זה לא משהו חדש. כבר היו כאלו בעבר (ועם הרבה יותר נפגעים).

פריצה לקפיטול, ועוד בזמן הכרזת מנצח מהמחנה הנגדי - זה בעת המודרנית לא היה בארה"ב. הסיפור כאן הוא לא שסתם מפגינים התפרעו. את זה ראינו המון בעבר ונראה בעתיד. הסיפור הוא שהם התלבשו על בית הנבחרים של ארה"ב, ועוד בזמן הכרזת נצחון רשמית על היריב הנגדי. זה דבר שלא היה כדוגמתו בעת המודרנית בארה"ב, והאמת שלא מוכר לי גם בעיתות מודרניות מדמוקרטיות מערביות אחרות. 

זה חתיכת סיפור עצום מבחינת הסמליות ומטרת ההתפרעות.

שני דברים אני לא מבין

1. איפה הסיקור והטון התקשורתי כאן ואיפה במהומות בפורטלנד. ברור שבפריצה לקפיטול יש סמליות הרבה יותר חשובה, אבל זה לא קרוב לאלימות במהומות האלה.

2. אנשים תוהים מה יקרה ביום שביבי יעזוב את בלפור. כמובן ברמיזה שנקבל תמונות כאלה מתומכי הימין בארץ, בזמן שהמפגינים בבלפור כבר ניסו לפרוץ את המחסום ולהיכנס למתחם. הדאגה של עורכי החדשות? יוק.

11 דקות לפני, החתול הצהוב said:

הטענה של איפה היו כשאנטיפה החריבו רחובות היא בהחלט טענה לגיטימית, וברור שגם לתקשורת המיינסטרים בארה"ב יש צד שבאופן ממוצע היא לוקחת.

עדיין, החרבת רחובות במהומות בארה"ב זה לא משהו חדש. כבר היו כאלו בעבר (ועם הרבה יותר נפגעים).

פריצה לקפיטול, ועוד בזמן הכרזת מנצח מהמחנה הנגדי - זה בעת המודרנית לא היה בארה"ב. הסיפור כאן הוא לא שסתם מפגינים התפרעו. את זה ראינו המון בעבר ונראה בעתיד. הסיפור הוא שהם התלבשו על בית הנבחרים של ארה"ב, ועוד בזמן הכרזת נצחון רשמית על היריב הנגדי. זה דבר שלא היה כדוגמתו בעת המודרנית בארה"ב, והאמת שלא מוכר לי גם בעיתות מודרניות מדמוקרטיות מערביות אחרות. 

זה חתיכת סיפור עצום מבחינת הסמליות ומטרת ההתפרעות.

האמת היא דו צדדית.

מבחינתם הם עושים את מה שהמדינה מצפה מהם לעשות, להציל את הדמוקרטיה.

הם באמת משוכנעים שהיו זיופים והבחירות נגנבו.

אני לא יודע אם זה אכן המצב, לא כל כך התעמקתי בבחירות שם (וגם לא בנושא הזה בפורום, לא בטוח שהגבתי בו בכלל), אבל גם בארץ יש המון אנשים שמשוכנעים שהבחירות נגנבו.

Just now, avi atias said:

האמת היא דו צדדית.

מבחינתם הם עושים את מה שהמדינה מצפה מהם לעשות, להציל את הדמוקרטיה.

הם באמת משוכנעים שהיו זיופים והבחירות נגנבו.

אני לא יודע אם זה אכן המצב, לא כל כך התעמקתי בבחירות שם (וגם לא בנושא הזה בפורום, לא בטוח שהגבתי בו בכלל), אבל גם בארץ יש המון אנשים שמשוכנעים שהבחירות נגנבו.

ברגע שאתה חי במציאות שבה לכל אחד יש את האמת שלו ואין שום גורם מהימן, אתה מגיע לאנרכיה ומשם - להשתלט על בית הנבחרים ולהחריב דיון בתוצאת הבחירות.

זה משהו שאם הוא קורה במדינה מערבית דמוקרטית הוא אירוע עצום ונדיר ביותר. וכשזה קורה בארה"ב? ה-מעצמה וה-דמוקרטיה בעולם המערבי? זה עניין עצום. הרבה יותר מסתם מהומות והפרות סדר ברחובות. כאלה, כאמור, ראינו המון גם במדינות מערביות בעת המודרנית.

מקרה כמו בארה"ב? לא זכור לי כרגע במדינה דמוקרטית בעת המודרנית שקרה כזה דבר. זה משהו בעל משמעות סמלית אדירה ביותר. 

לפני1 שעה , avi atias said:

שטויות, מותר להפגין.

הפריצה פנימה היתה ספונטנית של כמה עשרות אנשים.

זה לא הטרור המאורגן של האנטיפה ביוני.

זה לא רק כמה עשרות אנשים.

הרחבה של הקפיטול היא רחבה סטרילית, שאי אפשר להכנס אליה ללא אישור מראש ובדיקות ביטחוניות, ואותה פרצו אלפי אנשים.

זה כמו המדשאה של הבית הלבן. או יותר מדוייק - זה כמה הרחבה של הכנסת, אחרי האבטחה, אבל לפני המשכן עצמו.

והנה טוויטר סגרו את חשבון הטוויטר של טראמפ לצמיתות. 1984 זה פה.

אני מקווה שתהיה עזיבה המונית של מצביעים רפובליקנים והם יחטפו מכה כלכלית קשה (כמו מה שקרה ל NBA ברגע שנתנו ל BLM להכניס פוליטיקה למגרש).

לפני11 שעות , Omer said:

זה אחד מהסמלים שהימין הקיצוני שם מנכס לעצמו, כן. אתה קראת מה כתוב? זה קצת כמו להגיד ש"אם תרצו" לא מעלה קונוטציות ימניות (אמנם לא כאלה) כי זה לקוח מההיסטוריה שלנו. זה לא עובד ככה, יש דבר שנקרא הקשר. ועברת על כל הסמלים? איך אתה מסביר את השאר?

אתה חייב ללמוד לצמצם את ההכללות שאתה עושה כל הזמן

כן, היו שם גם דפוקים עם סמלים 

זה הכי בולט בנושאי ציטוטים אגב

לפני3 שעות , Zizou said:

אני מקווה שתהיה עזיבה המונית של מצביעים רפובליקנים והם יחטפו מכה כלכלית קשה (כמו מה שקרה ל NBA ברגע שנתנו ל BLM להכניס פוליטיקה למגרש).

הבנתי שיש חלופה בשם parler אבל אפל וגוגל הסירו אותה מחנויות האפליקציות שלהן.

לפני4 שעות , Zizou said:

מסכים איתך לגבי זה שהNBA הגזימו לגמרי עם BLM. לגבי טוויטר וטראמפ אני לא יודע כמה אפשר להאשים אותם.

הבן אדם אשכרה ניסה לגרום למלחמת אזרחים דרך פלטפורמה שלהם.

לצורך העניין לדעתי גם דבילים כמו אלי אבידר, שקוראים לא להתחסן ברשתות או הדביל מיש עתיד שאמר לא לשמור על ההנחיות, גם אותם לדעתי היה אפשר לחסום לכמה שעות.

הדבר המדהים פה שהוא שהאומה שחופש הביטוי לטענתה הוא הערך העליון ביותר, פוגעת בו פגיעה קשה כשהיא אם הגב אל הקיר. 

6 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

מסכים איתך לגבי זה שהNBA הגזימו לגמרי עם BLM. לגבי טוויטר וטראמפ אני לא יודע כמה אפשר להאשים אותם.

הבן אדם אשכרה ניסה לגרום למלחמת אזרחים דרך פלטפורמה שלהם.

לצורך העניין לדעתי גם דבילים כמו אלי אבידר, שקוראים לא להתחסן ברשתות או הדביל מיש עתיד שאמר לא לשמור על ההנחיות, גם אותם לדעתי היה אפשר לחסום לכמה שעות.

הדבר המדהים פה שהוא שהאומה שחופש הביטוי לטענתה הוא הערך העליון ביותר, פוגעת פה קשות.  

שים לב שהם חסמו אותו *אחרי* שהוא הוציא וידאו בטוויטר שמגנה את ההתפרעות. זה לא מעניין אותם. הם חיכו להזדמנות לסתום לו את הפה.

אגב, למה ציוץ כזה שמעודד אנטישמיות עובר באהלן וסהלן?

Screenshot_20210109-133514.jpg

4 דקות לפני, Zizou said:

שים לב שהם חסמו אותו *אחרי* שהוא הוציא וידאו בטוויטר שמגנה את ההתפרעות. זה לא מעניין אותם. הם חיכו להזדמנות לסתום לו את הפה.

אגב, למה ציוץ כזה שמעודד אנטישמיות עובר באהלן וסהלן?

Screenshot_20210109-133514.jpg

אין לי מושג, אולי כי זה פחות פוגע בטוויטר ובארצות הברית באופן ישיר. אתה צודק באופן כללי אם חוסמים צריך לחסום משני הצדדים של המפה, אני בעד הנושא הזה כמו שציינתי בתגובה הקודמת. חופש הביטוי צריך להיות מוגבל עד גבול מסוים. לדעתי כמובן.

לפני5 שעות , ravid said:

אתה חייב ללמוד לצמצם את ההכללות שאתה עושה כל הזמן

כן, היו שם גם דפוקים עם סמלים 

זה הכי בולט בנושאי ציטוטים אגב

בנושא ציטוטים זה כיף לא מזיק. עם כל הצחוק, אני הראשון שיגיד שאין הבדל אמיתי בחומר האנושי בין הקהלים, גם התווכחתי על זה פה עם אנשים. לגבי הקפיטול - לא, לא כולם כאלה. אתה עדיין לא יכול להתעלם מזה שפתאום מאז שטראמפ נבחר הם מרימים את הראש, ושטראמפ לא עשה כלום כדי להתנער מהימין הקיצוני בארבע השנים האחרונות.

לא נתפס שיש פה אנשים שעדיין מגנים על החלאות האנושיות מהימין הקיצוני.

אנשים גזענים ודפוקים בראש שחושבים שטראמפ הוא מגן האנושות ושהוא עוזר להם לחשוף רשת פדופילים (?!?!?)

מה לעזאזל נסגר איתכם?

לפני3 שעות , פראנק_רייקארד said:

אין לי מושג, אולי כי זה פחות פוגע בטוויטר ובארצות הברית באופן ישיר. אתה צודק באופן כללי אם חוסמים צריך לחסום משני הצדדים של המפה, אני בעד הנושא הזה כמו שציינתי בתגובה הקודמת. חופש הביטוי צריך להיות מוגבל עד גבול מסוים. לדעתי כמובן.

הבעיה שברגע שאתה מגביל את חופש הביטוי, איפה אתה עוצר? טראמפ טען שגנבו לו את הבחירות. נראה לך שהוא ניסה לארגן הפיכה עם 1000 הזויים שלא יודעים להבדיל בין דגל ג'ורג'יה לדגל גיאורגיה? תראה את הטיעונים של טוויטר לחסימה. כולם ספקולטיביים.

לחסום את נשיא ארה"ב זה מהלך מטומטם מכל כך הרבה סיבות (בעיקר שהוא לא יהיה נשיא עוד פחות משבועיים).

זה עוד דוגמא ל Cancel culture

38 דקות לפני, Shlomix said:

לא נתפס שיש פה אנשים שעדיין מגנים על החלאות האנושיות מהימין הקיצוני.

אנשים גזענים ודפוקים בראש שחושבים שטראמפ הוא מגן האנושות ושהוא עוזר להם לחשוף רשת פדופילים (?!?!?)

מה לעזאזל נסגר איתכם?

מי מגן?

אני בעד שוק חופשי וכלכלה חופשית ובעד כל מה שטראמפ הביא למדינת ישראל ונגד כל מה שביידן מתכנן.

מה לעשות, זה גם לא היה נתפס כשאנשים הגנו על אנטיפה פה.

ומה שעושים עכשיו הדמוקרטים עם ניסיונות ההדחה של טראמפ כשנותרו 11 יום, זה נקרא לעודד פילוג.

מה הם רוצים? עוד אירוע?

לעודד פילוג?!

תגיד לי, איזה אירוע יותר מפלג מאשר פריצה לפאקינג פרלמנט וניסיון לחטוף חברי פרלמנט?

מה דה פאק.

אתם לא קולטים את חומרת האירוע

לפני1 שעה , Shlomix said:

לעודד פילוג?!

תגיד לי, איזה אירוע יותר מפלג מאשר פריצה לפאקינג פרלמנט וניסיון לחטוף חברי פרלמנט?

מה דה פאק.

אתם לא קולטים את חומרת האירוע

אתה משווה אזרחים לפוליטיקאים שרוכבים על האירוע? 

ניסיון לחטוף חברי פלרלמנט זו פרשנות שלך.

הפסטיבל של הדמוקרטים לא מפיל אותי מהרגליים.

עוד כמה ימים הוא יגמר. השמאל אלופים בדה לגיטימציה וסתימת פיות.

נכון, זו "פרשנות".

לא יודע, איך אתה מפרש את התמונה הזו:

"פסטיבל". זה משהו שלא קרה אף פעם בהיסטוריה של אמריקה ולמעשה לא קרה ברוב הדמוקרטיות המערביות, אם בכלל.

היה פה ניסיון הפיכה.

אומנם מטופש ומפגר להפליא, זה לא אומר שלא היה ניסיון כזה. לא פלא שהFBI צד אחד אחד את כל המפגרים משם ומכניס אותם לכלא.

יחקרו ויבדקו את הטענות.

אם אכן כך אז זה חמור מאוד. 

בכל מקרה, גם מתנגדי טראמפ לא טוענים שהיה פה ניסיון הפיכה.

ככה לא נראה ניסיון הפיכה. 

בניסיון הפיכה יורים וזורקים רימונים.

בנתיים ראיתי רק סרטון של בחורה לא אלימה ולא חמושה מקבלת כדור בראש ללא כל אזהרה. אולי גם היא ניסתה לחטוף מישהו?

מה כן היה כאן? היתה פה מחאה של אזרחים תומכי טראמפ, ופריצה של כמה קונספירטורים משולהבים פנימה שעשו כמה תמונות סלפי.

הדעה שלי היא שהנשיא הטוב ביותר לעולם החופשי, עוזב בצורה לא מכובדת, גם הרבה באשמתו, אבל הרבה בגלל פילוג והסתה מהצד הדמוקרטי.

לישראל הוא היה מעולה, ולדעתי גם לעולם ולאמריקאים. 

נדבר עוד כמה שנים ונראה.