Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

בעיקר את המסקנות שלך לדברים שכתבתי.

קודם בוא נראה שהבנתי אותך נכון.

כתבת: 

בלי הבדל דת, גזע, מין ומגדר זה, בגדול, רעיון נחמד מאוד. במבחן התוצאה הוא הרסני. ולא הרסני כי הוא לא מתיישב לי היטב בתודעה. כי הלוואי והייתי יכול להיות חלק ממנו, אלא כי ברגע שאני אחשוב כך או העם היהודי יחשוב כך הוא פשוט ייכחד ואז תהיה על כולנו סכנת כליון

ואז חידדת:

הקונטקסט שלדעתי פספסת הוא שאנחנו מדברים על השמאל בישראל ולא על השמאל בארה"ב.

מה שנראה לי שהבנתי מזה, זה שאם יגידו שאין דבר כזה יהדות וכולם "עם אנושי אחד בלי הבדלים" זה יביא לכיליון של העם היהודי.  או בדרך של התבוללות ושואה לבנה, או על ידי פעולות נגד של השונאים שלנו שינצלו את חולשתינו וחוסר העמידה על שלנו. 

ואת זה אני מבין על ידי מה שכתבת פה:

ואם תחליט לעזוב את היהדות ולומר שאתה מאמין בדת האוניברסאלית זה לא יהיה מועיל כל עוד בזירה נמצאים איתך גורמים חזקים מאוד שהדת/הלאום/הזהות שלהם היא עוגן ולפי האג'נדה הקיצונית הלאומנית והפונדמנטליסטית שלהם - אתה מטרד גדול מאוד עבורם.

מה עוד הבנתי ממה שאמרת?

שארה"ב דואגת לאינטרסים הישראלים במזרח התיכון הודות להשפעה יהודית בתוך אמריקה.  אם אין יהודים בארה"ב, לממשל האמריקאי יהיה פחות ופחות אכפת מאיתנו.

איפה כתבת את זה? כאן:

היהודית הולכת ונכחדת לה בארה"ב. עוד 3-4 דורות והיהודים יהפכו מפקטור חזק עם אימפקט משפיע לציבור עם זהות מטשטשת השווה כקליפת השום בארה"ב

והנקודה האחרונה, אמרת:

אני לא מבין מאיפה הבאת את ההיקש הזה. אני בכלל לא מדבר על השואה. קרו לא מעט טרגדיות לעם היהודי כשהוא טשטש את הזהות שלו או פעל בצורה פונדמנטליסטית. שתי הדרכים האלו יכולים להוביל לטרגדיה

מפה אני מבין שאתה אומר שהיו טרגדיות לעם היהודי בגלל שהוא טשטש את הזהות שלו, התבולל, חשב שהוא יוכל להתמע בחברת הגויים מה שרק הוביל לתגובת נגד של  אנטישמים שרצו למחוק את ההשפעה היהודית על החברה שלהם.

עזוב שניה את מה שאני אומר, בוא נתרכז במה שאתה אומר.

האם טעיתי בהבנה של מה שאמרת? אם כן, תתקן אותי ספציפית במשהו שטעיתי בו.

45 דקות לפני, hairy2hell said:

אתה מודע לזה שהן תמכו במועמד יהודי שירוץ בראשות המפלגה, כן?

חחחח אז מה? גם ברונו קרייסקי היה יהודי, ומדובר באחד המנהיגים המערביים הכי עוינים לישראל אי פעם. עם יהודים כמו סנדרס ודומיו מי בכלל צריך אויבים

2 דקות לפני, YoniC said:

חחחח אז מה? גם ברונו קרייסקי היה יהודי, ומדובר באחד המנהיגים המערביים הכי עוינים לישראל אי פעם. עם יהודים כמו סנדרס ודומיו מי בכלל צריך אויבים

לא שאני חושב שסנדרס היה בהכרח רע לישראל אם היה נבחר, אבל הדיון הוא לא על עויין לישראל, אלא על אנטישמיות.
אנטישמים לא יתמכו ביהודי מוצהר שומר מסורת שגאה ביהדות שלו.

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

שמע אני מסתכל באינסטגרם וכל דוגמנית/ספורטאי/שחקן מעלה/סתם מפורסם שמח שם כאילו מה קרה. הזייה. אשכרה כולם.

מזל שאני לא גר שם. איזו מדינה של טרנדים.

לא כי אצלנו כשביבי יוחלף, זה בכלל לא יהיה ככה.

26 דקות לפני, hairy2hell said:

לא שאני חושב שסנדרס היה בהכרח רע לישראל אם היה נבחר, אבל הדיון הוא לא על עויין לישראל, אלא על אנטישמיות.

אל תהיה בטוח 

25 דקות לפני, hairy2hell said:

הן אנטישמיות, הוא אנטי ציוני, כמו שכתב @ת"א שלנו, זה מספיק טוב בשבילן לתמוך בו על פני ביידן שנמצא בצד היותר ידידותי לישראל במפלגה הדמוקרטית

16 דקות לפני, ravid said:

ברור שתהיה חגיגה אצל רוב המפורסמים, אבל לא חושב שברמה הזאת. כנס לכל אינסטגרם של מפורסם בארצות הברית (אבל ממש כולם) ותראה מלא התלהבות סביב זה. קטע הזוי. כאילו בוטים.

50 דקות לפני, YoniC said:

שעיר אמור לדעת שהאויבים הכי גדולים לפעמים באים מהבית. תראה את ערן זהבי...

16 דקות לפני, YoniC said:

הן אנטישמיות, הוא אנטי ציוני, כמו שכתב @ת"א שלנו, זה מספיק טוב בשבילן לתמוך בו על פני ביידן שנמצא בצד היותר ידידותי לישראל במפלגה הדמוקרטית

שוב, לא נשמע לי כמו אנטי ציוני:

“I am not anti-Israel. I will do everything I can to protect the independence and the security and the freedom of the Israeli people.”

וצריך להגיד - אני לא מסכים איתו על הכל. גם לא על נושאים שקשורים בישראל.

אבל יש כאן נטייה לקרוא לכל מי שמבקר את הממשלה או את התנהלות המדינה אנטי ציוני או אנטישמי. אפשר להיות ביקורתי ועדיין להיות ציוני. אפשר אפילו לא להיות ציוני (זה לא פשע) ולא להיות אנטי-ציוני.

אדם אנטישמי ישנא יהודים באשר הם.

אדם אנטי ציוני יחשוב שישראל לא צריכה להתקיים, והיא לא צריכה להיות מדינה ליהודים.

מי שהוא הוא לא אחד מאלו, אולי הוא ביקורתי, אולי אתה תהיה נגדו, אבל הוא לא אנטישמי או אנטי ציוני.

הבעיה שהפוליטיקה כבר מזמן לא קשורה לערכים / חזון.

הרוב פשוט רוצים להשתייך לקבוצה כלשהי, ולא אכפת להם מה בכלל אומר העומד בראשה.

אני בטוח שכל האנשים האלה בכלל לא יודעים מי זה ביידן או מי זה טראמפ ומה כל אחד עשה.

גם הבת של היועצת של טראמפ, משתייכת למחנה ביידן. ומעלה טיקטוקים כל היום נגד אמא שלה. (אפליקציה סינית יש לציין).

במקום פוליטיקה עם ערכים וכבוד לדעות האחר, קיבלנו דרבי / סופר קלאסיקו כל יום.

חלק מזה גם בגלל טראמפ. אבל הרוב כנראה במימון של "סורוסים".

וכמובן שהתקשורת בעד המצב הזה. זה מביא רייטינג.

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ברור שתהיה חגיגה אצל רוב המפורסמים, אבל לא חושב שברמה הזאת. כנס לכל אינסטגרם של מפורסם בארצות הברית (אבל ממש כולם) ותראה מלא התלהבות סביב זה. קטע הזוי. כאילו בוטים.

יש לי מספיק חברים וקרובי (רחוקי) בארה״ב, התחושת ייאוש ותיסכול שהם (בעיקר בני מיעוטים) מרגישים מהממשל הנוכחי לא דומה למה שאני רואה בארץ אצל המתנגדים הכי גדולים של ביבי.
קשה לי לדעת למה לשייך את זה - אם זה שהמצב באמת כל כך נורא או שהם פשוט התרגלו לטוב, אבל זה אכן שונה ממש ממה שקורה כאן בארץ.
כשביבי יעוף, אנשים כאן יחגגו ברחובות (בחלק מהמקומות) הרבה בגלל שמחה לאיד על מישהו שהם מרגישים שפגע בהם. שם השמחה היא הרבה יותר אמיתית. זה מרגיש לי קצת נאיבי (כי הבעיות שהוקצנו בתקופת טראמפ התחילו הרבה לפניו, ולא יסתיימו עכשיו), אבל זה מה שמורגש שם.

2 דקות לפני, hairy2hell said:

יש לי מספיק חברים וקרובי (רחוקי) בארה״ב, התחושת ייאוש ותיסכול שהם (בעיקר בני מיעוטים) מרגישים מהממשל הנוכחי לא דומה למה שאני רואה בארץ אצל המתנגדים הכי גדולים של ביבי.
קשה לי לדעת למה לשייך את זה - אם זה שהמצב באמת כל כך נורא או שהם פשוט התרגלו לטוב, אבל זה אכן שונה ממש ממה שקורה כאן בארץ.
כשביבי יעוף, אנשים כאן יחגגו ברחובות (בחלק מהמקומות) הרבה בגלל שמחה לאיד על מישהו שהם מרגישים שפגע בהם. שם השמחה היא הרבה יותר אמיתית. זה מרגיש לי קצת נאיבי (כי הבעיות שהוקצנו בתקופת טראמפ התחילו הרבה לפניו, ולא יסתיימו עכשיו), אבל זה מה שמורגש שם.

יכול להיות. שנינו לא יודעים באמת כי אנחנו לא חיים שם.

בכל מקרה, קצת מוזר שדווקא כל המפורסמים שם (לא רק השחורים) חוגגים. אם הוא קיבל כל כך הרבה קולות (גם אם הוא לא זכה בסוף) כנראה שהמצב לא כל כך נורא שם איתו...

9 דקות לפני, hairy2hell said:

חחח אובמה לא עשה דבר למען המיעוטים ושחורים במשך 8 שנים. בטח שטראמפ לא הרע את מצבם. אם כבר הוא שיפר את מצבם של רובם (עד הקורונה).

התקשורת בארה"ב מיצבה את טראמפ כהתגלמות השטן על פני כדור הארץ, ואנשים אוכלים את הלוקשים הללו.

אם לא הקורונה, אני מאמין שטראמפ היה נבחר.

18 דקות לפני, hairy2hell said:

אל תשכח שגם אבא שלך הוא בן מיעוטים שמתגורר בארהב, ככה תוכל להעביר את הנקודה שלך בקלות ובעצם להמשיך באסטרטגיה שלך להמציא שטויות מעולמך האישי שתומכות בדעה שלך כשלא נשאר לך מה להגיד.

"האחים המוסלמים" מברכים על הבחירה לנשיאות של ביידן, אם למישהו היה ספק

וגם עכשיו בערוץ 12 אצל רפי רשף איימן עודה חוגג את העזיבה של טרמפ, 

אין ספק בכלל שתוצאת הבחירות רעה לנו מאוד. אולי ביידן לא אובמה אבל הוא עדיין רחוק שנות אור מטראמפ. 
באסה.

שנה מזיינים את השכל על העצרות של טראמפ ועל הסכנה להצביע בקלפי במקום בדואר כי יהיו הדבקות המוניות, אבל אין שום בעיה עם החגיגות ניצחון של ביידן (או ההפגנות של BLM).

25 דקות לפני, Zizou said:

שנה מזיינים את השכל על העצרות של טראמפ ועל הסכנה להצביע בקלפי במקום בדואר כי יהיו הדבקות המוניות, אבל אין שום בעיה עם החגיגות ניצחון של ביידן (או ההפגנות של BLM).

צריך להיות פה מם של אופרה עם כיתוב "אתה מקבל קורונה, אתה מקבל קורונה, כולם מקבלים קורונה!"

לפני4 שעות , nirc2 said:

א. השמאל בישראל? להוציא את הערבים, כמה בכלל שמאל אנטי יהודי יש בישראל? היהודים בישראל הם 80 אחוז מהאוכלוסייה. אל תדאג, האנטישמים לא ישמידו את היהודים במדינת ישראל. 

תגיד, אתה בעד לפנות התנחלויות? לחזור לקווי 67? מאמין בהסכמי שלום תמורת שטחים?

אמנם השמאל שמאמין בזה הוא מיעוט ביחס לימין שנגד זה, אבל זה קיים. אולי השמדת העם היהודי זה קצת קיצוני, אבל זה הכיוון.

לפני3 שעות , ravid said:

אצלנו זה בעיקר "אנשי תרבות ורוח"

לא מעט מהספורטאים פה מצביעי ליכוד, לפחות המשפיעים מביניהם, וגם אלה - לא מתקרבים לרמת ההשפעה של הספורטאים המובילים בארה"ב עם מיליוני או עשרות מיליוני עוקבים.

34 דקות לפני, DoW said:

תגיד, אתה בעד לפנות התנחלויות? לחזור לקווי 67? מאמין בהסכמי שלום תמורת שטחים?

אמנם השמאל שמאמין בזה הוא מיעוט ביחס לימין שנגד זה, אבל זה קיים. אולי השמדת העם היהודי זה קצת קיצוני, אבל זה הכיוון.

לא, לא ולא.

וגם אם זה כן יקרה, זה אולי יקשה על ישראל לתפקד, אבל מפה עד השמדה הדרך ארוכה

8 דקות לפני, nirc2 said:

לא, לא ולא.

וגם אם זה כן יקרה, זה אולי יקשה על ישראל לתפקד, אבל מפה עד השמדה הדרך ארוכה

למה לא? זו סך הכל פיסת אדמה וכולנו בני אדם, משנה לך אם הפלסטיני משכם יתקרב טיפה למישור החוף? 

1 hour ago, AvielMaccabi4 said:

למה לא? זו סך הכל פיסת אדמה וכולנו בני אדם, משנה לך אם הפלסטיני משכם יתקרב טיפה למישור החוף? 

כי הם מחבלים אנטישמים שרוצים לרצוח חפים מפשע ואני חושב שזה יתן להם גם רוח גבית לאידאולוגיה האלימה שלהם, וגם יתרון טקטי בשטח. 

עכשיו אני אשמח אם תגיד לי מה הקשר לנושא 

לפני4 שעות , malkoçoğlu said:

"האחים המוסלמים" מברכים על הבחירה לנשיאות של ביידן, אם למישהו היה ספק

וגם עכשיו בערוץ 12 אצל רפי רשף איימן עודה חוגג את העזיבה של טרמפ, 

אין ספק בכלל שתוצאת הבחירות רעה לנו מאוד. אולי ביידן לא אובמה אבל הוא עדיין רחוק שנות אור מטראמפ. 
באסה.

ברור שיברכו אותו אובמה נתן להם להישתלט על מצרים וזרק לפח את האנשים היותר מתונים בזמן האביב הערבי אולי על זה קיבל פרס נובל לשלום.

לפני16 שעות , Zizou said:

חחח אובמה לא עשה דבר למען המיעוטים ושחורים במשך 8 שנים. בטח שטראמפ לא הרע את מצבם. אם כבר הוא שיפר את מצבם של רובם (עד הקורונה).

התקשורת בארה"ב מיצבה את טראמפ כהתגלמות השטן על פני כדור הארץ, ואנשים אוכלים את הלוקשים הללו.

אם לא הקורונה, אני מאמין שטראמפ היה נבחר.

לא באמת מבין בפוליטיקה אמריקאית, אבל אובמה סידר להם תוכנית בריאות לאומית או משהו כזה...