Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

לפני3 שעות , Omer said:

ב-8:10 בערך עמנואל אלבז-פלפס מדברת על עניין ההצבעות בדואר והטענות של טראמפ לזיופים.

אמריקנים ואמרקניות.

למה לסרבל את השפה למה?

אף אחד לא שומע "האמריקאים בחרו ב..." וחושב שרק גברים הצביעו. 

1 דקה לפני, ravid said:

שום בית משפט לא יציל כלום

אולי יבוא ג'דאיי מאסטר ויהפנט את כולם. תן לי לקוות. עד שביידן לא מושבע שום דבר לא גמור

1 דקה לפני, Krishi said:

אולי יבוא ג'דאיי מאסטר ויהפנט את כולם. תן לי לקוות. עד שביידן לא מושבע שום דבר לא גמור

כרישי לך לישון לצערנו כבר 4-0.

3 דקות לפני, Nimrod said:

כמה מילים ממישהו שכן גר בארה"ב ועוסק בהרצאות והסברה לגבי יחסי ישראל-ארה"ב:

כן.

אז?

2 דקות לפני, nirc2 said:

כן.

אז?

שבסופו של דבר אתם מתאבלים פה ורואים לטווח הקצר, ויש עוד דברים מסביב שצריך לחשוב עליהם. ישראל הרוויחה הרבה דברים בזכות טראמפ ואפשר לרשום אותם לזכותו, אבל אף אחד לא מבטיח לך שהוא לא היה זורק אותנו הצידה ברגע שהיה משהו שתואם את האינטרסים שלו. לא פחות חשוב כרגע זה לשקם את היחסים עם המפלגה הדמוקרטית ולדאוג שהם מבינים את האינטרסים שלך ושל בעלות הברית האחרות של ישראל באיזור

22 דקות לפני, Nimrod said:

שבסופו של דבר אתם מתאבלים פה ורואים לטווח הקצר, ויש עוד דברים מסביב שצריך לחשוב עליהם. ישראל הרוויחה הרבה דברים בזכות טראמפ ואפשר לרשום אותם לזכותו, אבל אף אחד לא מבטיח לך שהוא לא היה זורק אותנו הצידה ברגע שהיה משהו שתואם את האינטרסים שלו. לא פחות חשוב כרגע זה לשקם את היחסים עם המפלגה הדמוקרטית ולדאוג שהם מבינים את האינטרסים שלך ושל בעלות הברית האחרות של ישראל באיזור

ג"נ אני רוצה שביידן ינצח.

אני פשוט לא מבין את הטיעון של "הוא לא טוב לישראל כי הוא חושב על עצמו".

8 דקות לפני, Nimrod said:

איך מישהו אמר פה, זה כמו להעדיף ליגה האירופית במקום ליגת אלופות כדי לצבור ניקוד כדי שתוכל להגיע לליגת אלופות חח 

הpublic opinion של מי הוא בדיוק התכוון שישראל נפגעה בה? כי איפה שזה חשוב - זה דווקא השתפר. 

איזה טווח קצר ואיזה טווח רחוק, במקסימום הוא היה ממשיך עוד 4 שנים שבהם היה עושה לנו אחלה של שירות. 

המפלגה הדמוקרטית מבינה הכל, אבל פחות ששה להתעסק בזה, או לשנות סדרי עולם כמו טראמפ. והקולות שבוקעים ממנה הרבה יותר מטרידים מאשר מהרפובליקנית. היחסים בינינו לבין ארה"ב לא מושתתים רק על סמך מפלגה כזאת או אחרת שעומדת בשלטון (של מי מהמדינות) אלא בשת"פ נרחב של שלל גורמים שונים בלתי תלויים. מן הסתם שאם ביידן יבחר נצטרך למצוא דרך לעבוד גם איתו, אבל זה לא בכל מחיר. ישראל יכולה וצריכה לעמוד על מה טוב לישראל כמו שעשתה בעבר. גם אם הנשיא באמריקה לא אוהב את זה. שרדנו את אובמה וידענו עליות וירידות בעבר עם הממשל האמריקאי - נשרוד גם את כל השאר. 

אבל אם טראמפ סופית לא יבחר - זה יהיה פספוס שנבכה עליו לדורות. 

30 דקות לפני, nirc2 said:

ג"נ אני רוצה שביידן ינצח.

אני פשוט לא מבין את הטיעון של "הוא לא טוב לישראל כי הוא חושב על עצמו".

כי כרגע דברים שטובים לו מתיישרים עם ישראל - אבל לדעתי לפחות הוא לא יציב ואם יש משהו שיפגע בישראל אבל יועיל לו אישית - הוא יעשה את זה ויזרוק את ישראל, אבל היי זו הדעה האישית שלי בלבד

37 דקות לפני, Krishi said:

אבל אם טראמפ סופית לא יבחר - זה יהיה פספוס שנבכה עליו לדורות. 

בחייך, טראמפ כבר העביר את השגרירות לירושלים והתניע תהליך נורמליזציה עם מדינות ערב.

ספק אם רוב האזרחים במדינת ישראל בכלל ישימו לב שהנשיא בארה״ב התחלף.

גם לאובמה המושמץ היתה השפעה אפסית על חיי האזרח הממוצע בארץ.

היחיד שכנראה באמת ייפגע זה ביבי.

1 דקה לפני, שי123 said:

בחייך, טראמפ כבר העביר את השגרירות לירושלים והתניע תהליך נורמליזציה עם מדינות ערב.

ספק אם רוב האזרחים במדינת ישראל בכלל ישימו לב שהנשיא בארה״ב התחלף.

גם לאובמה המושמץ היתה השפעה אפסית על חיי האזרח הממוצע בארץ.

בוא נקווה שאתה צודק

59 דקות לפני, Nimrod said:

כי כרגע דברים שטובים לו מתיישרים עם ישראל - אבל לדעתי לפחות הוא לא יציב ואם יש משהו שיפגע בישראל אבל יועיל לו אישית - הוא יעשה את זה ויזרוק את ישראל, אבל היי זו הדעה האישית שלי בלבד

זה לא נכון.

הממשל שלו ברובו היה פרו ישראל באופן מובהק שלא היה מעולם, הבת שלו, בעלה, סגן הנשיא פנס, פומפאו מזכיר המדינה, השגריר האמריקאי בישראל.

לא היה דבר כזה ולא יהיה שוב.

אז יגידו שביידן ידיד של ישראל, זה כנראה נכון והוא אפילו בעל ידע רב על מה שהולך פה, הוא לא אובמה. אבל הוא לא יאפשר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים. יהיה מעניין לראות איך יפעל אם בכלל בנושא הפלסטינים. אגב,גם  הסגנית שלו היא פרו ישראל מובהקת.

יהיה מעניין לראות מי הממשל שלו בהקשר שלנו והאם ייתן במה לפרוגרסיבים שם, שהם הסכנה האמיתית.

לפני11 שעות , YoniC said:

התפוצצות כזאת של מספר המצביעים חייבת להיבדק.

אני לא אומר שהיו שם זיופים, אבל 90 אחוז הצבעה אחרי שנים שהמספרים נעו סביב ה 70 אחוז זה חריג בכל קנה מידה, גם אם הם ממש לא סובלים את טראמפ 

הגיוני לגמרי

מדובר בשנה חריגה והנתונים האלה מושפעים מהקורונה ומהBLM והמחאות. היה קמפיין חזק מאוד של ללכת להצביע שלא זכור לי באף פעם קודמת.

אגב, זאת לא מערכת הבחירות הכי שערורייתית בהיסטוריה מבחינת עניין הספירה וההאשמות. ב-1876 הדמוקרטים (שאז היו הימין) ניצחו, אבל היה בלגאן בדרום, כל צד האשים את השני בתגובה, ושתי המפלגות הסכימו להקמת ועדה מיוחדת של 7 חברי קונגרס שינסו להגיע לפשרה. בסוף הרפובליקנים קיבלו את הנשיאות בתמורה לנסיגה צבאית מהדרום. זה פתח את הדלת למצב שבו בדרום אסרו אנשים על שורת "עבירות" שרירותיות (כולל להיות מחוסרי בית) ושלחו אותם בלתי משפט חזרה למטעים, לרצות "עונש" בתור עבדים. כמו כן, עד תום הסגרגציה הדרום בעצם תפקד כמדינה עם מפלגה אחת בלבד. ביטול הסגרגציה הועלה על ידי נשיא דמוקרטי, ג׳ונסון, שנעזר בכמה קולות של חברי סנאט מהדרום. הרפובליקנים תמכו באחוזים גדולים יותר, אבל הציבור הדרומי התחיל לאבד אמון במפלגה הדמוקרטית, ואחרי שהסגרגציה בוטלה והמפלגה הרפובליקנית הופיעה בדרום, באופן אירוני המפלגה של לינקולן - רפובליקנית - התחילה להתחנף לקהל האוונגליסטי הדרומי הלבן (The Bible Belt), שבהמשך השתלט עליה. בזמן הזה המפלגה של ה-KKK התחילה לקלוט את המיעוטים ולהתנתק מהעבר הגזעני.

מעניין תוך כמה זמן מעכשיו (שנים בודדות) לאיראן יש פצצה וניסוי גרעיני, השעון הואץ זה בטוח. 

מקווה שלמישהו פה יהיו ביצים לתקוף, כי אנחנו נצטרך את זה. שנים קשות מחכות לנו גם בפן הזה.

1 hour ago, Mtamir said:

מעניין תוך כמה זמן מעכשיו (שנים בודדות) לאיראן יש פצצה וניסוי גרעיני, השעון הואץ זה בטוח. 

מקווה שלמישהו פה יהיו ביצים לתקוף, כי אנחנו נצטרך את זה. שנים קשות מחכות לנו גם בפן הזה.

שאלוהים יעזור לנו :(