Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

2 דקות לפני, Emmanuel said:

מישהו יכול לעשות קצת סדר?

בקצרה 

יש 4 מדינות עם קרב צמוד 

אפילו שטראמפ מוביל ב 2 מתוכם יש אינדקציה לזה שה 5-10% קולות שעדיין לא נספרו הם כנראה קולות של הצבעות דואר 

שבממוצע ארצי 70% מהם דמוקרטים, 

2 דקות לפני, ravid said:

על סמך מה אתה אומר את זה?

רואה את הנתונים. אין לטראמפ נתיב לניצחון.

נבדה - אין סיכוי ביידן מוביל ונשאר לספור רק מעטפות דואר.

ויסקונסין - ביידן מוביל.

מישיגן - טראמפ מוביל מעט אבל יש עוד אלפי מעטפות דואר זה יתהפך בקרוב

4 דקות לפני, Emmanuel said:

מישהו יכול לעשות קצת סדר?

כל אחד זכה במדינות שלו, לא הייתה הפתעה כאן.

הסיפור זה המדינות המתנדנדות. ביידן ניצח בכמה (הקטנות יותר), טראמפ ניצח בכמה (הגדולות יותר).
נשארו מספר קטן של מדינות מתנדנדות. ביידן מוביל באחת בפער קטן, ובשאר טראמפ מוביל. העניין הוא שרוב הקולות שנשארו לספור זה קולות הצבעה מוקדמת ממחוזות יותר דמוקרטיים, ויכול להיות שזה יספיק לביידן כדי לספור את הפער. יכול להיות שלא.
ביידן צריך לנצח ב-2 או 3 המדינות המתנדנדות שנשארו (תלוי אלו מדינות) כדי לנצח.

אל תשכחו שטראמפ הוביל בסקרים בפער יותר משמעותי בשבועות שקדמו לבחירות. לא הייתי מניח שקולות שנשלחו בדואר לפני שבוע-שבועיים זה בהכרח גולים בטוחים לביידן.

וגם שביידן מוביל בנוואדה ו-וויסקונסין בפער זעום. קיים סיכוי שדברים ישתנו. מספיק שביידן יאבד את נוואדה, שבה הוא מוביל ב-8000 קולות בלבד, ויהיה לו קשה להתאושש מזה.

גם אם ההצבעה בדואר תשנה את התמונה מבחינת טראמפ בויסקונסין ובמישיגן, הוא עדיין יכול במצב שהוא לא מפסיד. אני לא רואה תרחיש שנבדה הופכת אדומה, לכן בהינתן וטראמפ אכן מצליח לזכות בפנסילבניה הוא יצטרך את האלקטורט המחוזי במיין כדי לעמוד על 269 ובמצב כזה ההכרעה תעבור לקונגרס. 

5 דקות לפני, ravid said:

אל תשכחו שטראמפ הוביל בסקרים בפער יותר משמעותי בשבועות שקדמו לבחירות. לא הייתי מניח שקולות שנשלחו בדואר לפני שבוע-שבועיים זה בהכרח גולים בטוחים לביידן.

וגם שביידן מוביל בנוואדה ו-וויסקונסין בפער זעום. קיים סיכוי שדברים ישתנו. מספיק שביידן יאבד את נוואדה, שבה הוא מוביל ב-8000 קולות בלבד, ויהיה לו קשה להתאושש מזה.

המחוזות בנוואדה שמתנדנדים הם ווגאס ורנו ,2 המחוזות הגדולים. 

יש בהם רוב דמוקרטי ברור 

טראמפ היה קרוב בנוואדה רק בזכות המחוזות הנידחים ובהם כבר לא נשאר קולות 

6 דקות לפני, Dandelion said:

גם אם ההצבעה בדואר תשנה את התמונה מבחינת טראמפ בויסקונסין ובמישיגן, הוא עדיין יכול במצב שהוא לא מפסיד. אני לא רואה תרחיש שנבדה הופכת אדומה, לכן בהינתן וטראמפ אכן מצליח לזכות בפנסילבניה הוא יצטרך את האלקטורט המחוזי במיין כדי לעמוד על 269 ובמצב כזה ההכרעה תעבור לקונגרס. 

הוא הפסיד את האלקטור בנברסקה. יגיע ל-268 גג

לפני2 שעות , שי123 said:

תקרא שום את מה שרשמתי.

בפעם האחרונה שבדקתי טראמפ לא היה הנשיא שלי או שלך.

המשפט שלי שציטטת נאמר לגבי האם הוא נשיא טוב עבור ארה״ב.

אבל בתקשורת בארץ (yent, וואלה, חדשות 12 וכו')  מנסים לצייר את זה כאילו ביידן הוא טוב לישראל וטראמפ סתם גרוע.

9 דקות לפני, חרישי הוא הלילה ואפל said:

חחחחח איזו שיטה מסובכת יש להם שם, לידם השיטה פה נראית נורמלית.

אין לך מושג עד כמה. טכנית יש תסריט (עם סיכוי אפסי, אבל קיים) שהנשיא מוכרע בסנאט בהטלת מטבע.

לפני2 שעות , Dandelion said:

גם בלי זה.
צריך לזכור שרק ב-6 מדינות האלקטורלים חייבים להצביע לפי הכרעת המדינה. באחרות או שאין חובה כזו כלל, או שפשוט יש קנס קטן אם מצביעים אחרת.
כלומר, במצב של 270-268 על פי הבחירות הכלליות, מספיק אלקטורל אחד שמצביע בניגוד לעמדת המדינה שלו (ב-2016 היו 13 כאלו), ואף מועמד לא יקבל 270 וזה יעבור לקונגרס.

13 דקות לפני, YoC said:

זה יותר פיגור 2:0 דקה 85 או 2:1 דקה 75?

עם וינסקונסין ומישיגן שכרגע הפכו למדינות של ביידן, יספיק לו 6 אלקטורים של נבאדה שמסורתית היא דמוקרטית כדי לזכות

אז נראה לי ש2:0

Just now, תמיר8 said:

עם וינסקונסין ומישיגן שכרגע הפכו למדינות של ביידן, יספיק לו 6 אלקטורים של נבאדה שמסורתית היא דמוקרטית כדי לזכות

אז נראה לי ש2:0

חרא על החיים :(
בדקה ה85 כבר לא יוצאים מ2:0 , אלא אם כן יהיה פה נס מארץ הניסים