Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

13 דקות לפני, NewGeneration said:

הלילה של טראמפ, רק המעטפות בדואר בפנסילבניה ו-ויסקונסין יוכלו לקלקל לו

עוד מוקדם להגיד אמירה כזו, אין באמת אינדיקציה לכך. 

פלורידה (שדי בטוח שתלך לטראמפ) זו המדינה הקריטית היחידה שבינתיים יש עליה מספיק נתונים, אבל גם שם זה ממש צמוד ובתוך טווח הטעות שאמרו מראש, 

וגם זה המינימום שטראמפ צריך בשביל סיכוי עבורו לזכות, אבל זה ממש עדיין לא סולל את הדרך עבורו.

בשאר המדינות הקריטיות עדיין אין מספיק אינדיקציות, לכאן או לכאן.

יש אינדיקציה למי שמבין במספרים מתודולוגיה והשוואה של הביצועים של המועמדים לתוצאות ב2016. טראמפ לקח את פלורידה, ועניין של דקות להכרזה גם בצפון קרוליינה ואוהיו. גם המודל של nyt אומר שבסבירות של יותר מ85% טראמפ לוקח את צפון קרולינה

15 דקות לפני, NewGeneration said:

יש אינדיקציה למי שמבין במספרים מתודולוגיה והשוואה של הביצועים של המועמדים לתוצאות ב2016. טראמפ לקח את פלורידה, ועניין של דקות להכרזה גם בצפון קרוליינה ואוהיו. גם המודל של nyt אומר שבסבירות של יותר מ80% טראמפ לוקח את צפון קרולינה

הוא לוקח (עוד לא סגור, אבל אפשר להניח) את פלורידה בתוך טווח הטעות, ככה שזה לא משנה את נכונות המתודולוגיה של הסקרים בשאר המדינות.

ואוהיו רחוקה ממש, בנתיים ספרו שם רק 55%, וביידן בכלל מוביל שם בפער די גדול (ששוב, זה לא אומר כלום בגלל אחוז הספירה אבל זה אומר שזה לא מרחק של דקות להכרזה שטראמפ מנצח, כי הוא רחוק מלבנות פער).

בצפון קרולינה הספירה עומדת כרגע על 75-80%, וביידן מוביל שם ב-3%. ששוב, זה לא פער ענק ויש עוד מה לספור, אבל גם כאן זה לא מרחק של דקות מניצחון של טראמפ. אם זה יקבע בקרוב, זה אומר שביידן יגדיל את הפער והוא ייקח. אם טראמפ ייקח, זה רק אחרי שזה יגיע לספירה של הקולות האחרונים.

שוב, יכול להיות שהוא ייקח אותם, ויכול להיות שהוא ייקח את הנשיאות, אני רק אומר שזה מוקדם עדיין כדי לקבוע שזה שלו (או לחילופין, שזה של ביידן)

סמוך עלי שעיר, הסיכוי של טראמפ לקחת את צפון קרולינה ואוהיו עומד איפשהו בין 100% ל100%, כל הקולות שספרו שאתה רואה עכשיו זה של ההצבעות המוקדמות(שהדמוקרטים מובילים בהם על הרפובליקנים ב70-30%), עכשיו נותר להוסיף רק את ההצבעות של יום הקלפי שלטראמפ יש יתרון מובהק בהם

2 דקות לפני, NewGeneration said:

סמוך עלי שעיר, הסיכוי של טראמפ לקחת את צפון קרולינה ואוהיו עומד איפשהו בין 100% ל100%, כל הקולות שספרו שאתה רואה עכשיו זה של ההצבעות המוקדמות(שהדמוקרטים מובילים בהם על הרפובליקנים ב70-30%), עכשיו נותרו להוסיף רק את ההצבעות של יום הקלפי שלטראמפ יש יתרון מובהק בהם

קודם זה היה מתודולוגיה ונתונים, ועכשיו סמוך עלי?

דווקא לפי הדיווחים ברשתות, באוהיו רק בערך 35% מהקולות שנספרו הם מהצבעה מוקדמת.

על פי מה אתה קובע שיש שם לדמוקרטים רוב כזה בהצבעה מוקדמת? על פי אלו נתונים?

שוב, יכול להיות שהוא ייקח, אני לא אומר שלא, אבל מה שאתה אומר זה הימור (שיכול לצדוק), לא ניתוח על פי המצב בשטח.

11 דקות לפני, hairy2hell said:

קודם זה היה מתודולוגיה ונתונים, ועכשיו סמוך עלי?

דווקא לפי הדיווחים ברשתות, באוהיו רק בערך 35% מהקולות שנספרו הם מהצבעה מוקדמת.

על פי מה אתה קובע שיש שם לדמוקרטים רוב כזה בהצבעה מוקדמת? על פי אלו נתונים?

שוב, יכול להיות שהוא ייקח, אני לא אומר שלא, אבל מה שאתה אומר זה הימור (שיכול לצדוק), לא ניתוח על פי המצב בשטח.

שמע אני בטוח בנתונים שלי בגלל זה אני אומר לך סמוך עלי, גם ככה חוץ ממך אף אחד כמעט לא נמצא כאן הלילה, אז אני חוסך לעצמי את האנרגיות והמאמץ להסביר לך מה עומד מאחורי המתודולוגיה, שאר הגולשים שישיכימו עוד שעה וחצי יראו שצדקתי, אגב טראמפ מכה את סוכניות ההימורים, לפני מס' דקות ביצע פליפ ועכשיו הוא הפייבוריט ביחסים, עושה פלאשבקים ללילה המרגש ב2016, מטורף

gggd111.jpg

2 דקות לפני, Double said:

אוהיו הפער כרגע רק 0.1%. טראמפ בדרך להפוך אותה

איפה אתה מסתכל?

(באתרים שאני מסתכל זה עומד על 1.8% עד ל-2%).

ואגב, בהרגשה שלי טראמפ לוקח את צ. קרולינה ואוהיו, אבל זה נטו הרגשה.

1 דקה לפני, hairy2hell said:

איפה אתה מסתכל?

(באתרים שאני מסתכל זה עומד על 1.8% עד ל-2%).

ואגב, בהרגשה שלי טראמפ לוקח את צ. קרולינה ואוהיו, אבל זה נטו הרגשה.

הגרדיאן מעדכן הכי מהר

https://www.theguardian.com/us-news/ng-interactive/2020/nov/03/us-election-2020-live-results-donald-trump-joe-biden-who-won-presidential-republican-democrat

אגב, העדכון שהיה עכשיו על אוהיו זה שנספר רק 64%, אבל רק 43% מהקולות שנספרו הם מהצבעה מוקדמת, וההערכה היא שאחוז ההצבעה המוקדמת מסך הקולות יהיה בסוף 55%, ככה שאם זה נכון שההצבעות המוקדמות הולכות יותר לדמוקרטים, זה נתון מעודד לביידן.

2 דקות לפני, Double said:

יאללה, נוסיף את זה למעקב (אני עוקב כבר אחרי 3 אתרים, ואחרי השידורים של CNN ושל Fox News במקביל).

ממה שאני רואה, המהירות של זה היא תלויית מדינה. למשל, הם מראים נתון יותר מעודכן של אוהיו, אבל הם עדיין מראים 91% בפלורידה, כשהשאר כבר עדכנו שנספר שם 93%. בקיצור, שווה לעקוב אחרי כמה במקביל.

אבל זה צפוי, זה ללא קולות מוקדמים בכלל. ברוב המחוזות שם היה מותר להתחיל את הבירוקרטיה של המעטפות רק בסגירת הקלפיות, ככה שאת הקולות שבמעטפות יתחילו לפור במחוזות הללו רק מחר.

אגב, לא יהיו היום גם תוצאות של ג׳ורג׳יה, בגלל צינורות ביוב שהתפוצצו באיזה מחוז גדול שם וזה עצר את הספירה.