Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

24 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אבל ההסכם עם האמירויות זה עוד צעד.

ברור לך שלא תוך יום אחד יגיע הסכם עם הפלסטינים זה משהו שיקח המון זמן, אבל ההסכמים האלה הם דברים שמקרבים אותנו לזה. 

ועוד לא דיברתי על הצד הכלכלי של העניין שהוא גם חשוב.

שוב, ברגע שזה יביא שינוי מול הפלסטינים אני באמת אפרגן, ומפרגן על ההתקרבות למדינות אחרות באיזור. אני לא רואה אותם מתקרבים למו"מ גם אם עוד מדינות יצטרפו. אגב, זה לא ביקורת על ביבי בהקשר הזה, יש לי לא מעט ביקורת על ההנהגה שלהם, ואני חושב שיש משהו נכון בקידום נורמליזציה מול מדינות אחרות, אבל תוך כדי לנסות למשוך אותם למו"מ גם למראית עין. 

בכל מקרה, כמו שאמרתי, אני רואה בצעדים האלו חיוביים מאד, אבל הבחירות הן לא רק על זה, ופירטתי למה בטווח הארוך הוא לווא דווקא" הדבר הכי טוב שקרה אי פעם לישראל"

20 דקות לפני, Nimrod said:

שוב, ברגע שזה יביא שינוי מול הפלסטינים אני באמת אפרגן, ומפרגן על ההתקרבות למדינות אחרות באיזור. אני לא רואה אותם מתקרבים למו"מ גם אם עוד מדינות יצטרפו. אגב, זה לא ביקורת על ביבי בהקשר הזה, יש לי לא מעט ביקורת על ההנהגה שלהם, ואני חושב שיש משהו נכון בקידום נורמליזציה מול מדינות אחרות, אבל תוך כדי לנסות למשוך אותם למו"מ גם למראית עין. 

בכל מקרה, כמו שאמרתי, אני רואה בצעדים האלו חיוביים מאד, אבל הבחירות הן לא רק על זה, ופירטתי למה בטווח הארוך הוא לווא דווקא" הדבר הכי טוב שקרה אי פעם לישראל"

הוא הרבה יותר טוב מביידן. 

30 דקות לפני, Krishi said:

הוא הרבה יותר טוב מביידן. 

לדעתך - אני חושב שעוד 4 שנים כאלה ויחסי ישראל-יהדות ארה"ב יפגעו יותר, והם הבסיס לקשר של ישראל - ארה"ב, לא הקשר של ישראל לאוונגליסטים. זכותכם לחשוב ככה. מזמין אתכם לשמוע את הנאום של האריס באייפאק לפני כמה שנים כדי להבין כמה אתם מגזימים ועושים דה לגיטימציה שלא בצדק לשניהם 

חבל שטראמפ לא ימשיך.

מביא שלום במזרח התיכון, בלי לשפוך כסף ובלי מלחמות.

נורא פשוט.

כל כך פשוט, שאפילו פרס נובל הוא לא יקבל. יגידו שהוא לא עשה שום דבר.

כל פוליטיקאי שמגיע לאייפאק מתחנף ליהודים. בדיוק כמו שאמרת שטראמפ אומר ועושה דברים בשביל האוונגליסטים אותו סיפור כאן עם הקהילה היהודית שדמוקרטית ברובה בארה"ב.

אגב באמת ביידן והאריס לא שונאי ישראל אבל אי אפשר להשוות אותם לטראמפ במעשים ההיסטוריים שעשה. גם אם נפריד בפאן באישי אז כמפלגה בתוך הדמוקרטים יש חברי קוגרס ממש פרו פלסטינים ואנטי ישראלים ברמה הכי קשה שיש, לעומת המפלגה הרפובליקנית.

Just now, תמיר8 said:

כל פוליטיקאי שמגיע לאייפאק מתחנף ליהודים. בדיוק כמו שאמרת שטראמפ אומר ועושה דברים בשביל האוונגליסטים אותו סיפור כאן עם הקהילה היהודית שדמוקרטית ברובה בארה"ב.

אגב באמת ביידן והאריס לא שונאי ישראל אבל אי אפשר להשוות אותם לטראמפ במעשים ההיסטוריים שעשה. גם אם נפריד בפאן באישי אז כמפלגה בתוך הדמוקרטים יש חברי קוגרס ממש פרו פלסטינים ואנטי ישראלים ברמה הכי קשה שיש, לעומת המפלגה הרפובליקנית.

אבל אצלה זה הפוך - היא דיברה ופעלה מספיק עם הדעות הללו על ישראל, ובגלל זה הזמינו אותה לאיפא"ק. 

ממשל טראמפ הוא האנטיתזה המושלמת מנקודת המבט המקומית ל8 שנות כהונת אובמה - החל מנאומו הראשון במזרח התיכון שנערך באוניברסיטת קהיר, ביקור ראשון בישראל שנערך ב2013 למרות שהיינו אחרי שני מבצעים צבאיים בעזה באותה התקופה, הימנעות מהטלת וטו על החלטה 2334 של האו"ם שנגעה למעמד היישובים ביו"ש, חתימת הסכם הגרעין עם איראן שהטיל עליהם מגבלות רופפות לפרק זמן מוגבל 10-15 שנה מבלי להתמודד עם שאלות הרות גורל שנוגעות למערך טילים מדויקים או לארגוני הטרור בחסות איראנית שפועלים במזרח התיכון וגם באירופה, דבר שדחק לבסוף את נתניהו לפינה והביא אותו לנאום בקונגרס במה שהיה קו שבר של ממש בין הממשלה שלנו לבין הממשל הפדרלי בארה"ב.

אפשר לדבר רבות כנגד טראמפ אבל לטעון שהוא לא מקדם במישרין או בעקיפין את האינטרסים האזוריים של ישראל זו הכחשה והתעלמות די גסה ממה שמתרחש כרגע באזור. הסכמי השלום שנחתמו עם איחוד האמירויות, בחריין וסודן הם קבורת חמור של הנרטיב הפלסטיני-מערב אירופאי ששולט במזרח התיכון במשך למעלה מ50 שנה שגרס שלעולם לא נצליח לכנן יחסים דיפלומטיים עם ארצות ערב כל עוד לא נתן מענה לסוגיה הפלסטינית ולשאיפותיה הלאומיות ביו"ש ובעזה. מעבר להשלכות האזוריות-ביטחוניות של מהלך כזה ובהצטרפות שלנו לליגה אנטי-איראנית, טמונות בו גם השלכות כלליות ובפרט אלו שנוגעות לעתיד משק האנרגיה הישראלי ובפרט קצא"א והחיבור שלו למתקנים באיחוד האמירויות, דבר שיאפשר לנו לקחת צעד אחורה מהנפט האזרי ולהימנע מההשפעה הטורקית שם.

אף מועמד לנשיאות שפוי בדעתו לא יעז לפעול במוצהר כנגד האינטרסים האזוריים של ישראל ולערער על הקשר ההדוק בין המדינות, במקרה הרע הוא יכול לראות את התמונה בצורה שונה כמו קלינטון או אובמה ולטעות בשיקול דעתו ובדרכי פעולתו, כך שאני פחות מודאג מהיחס לישראל אצל מועמדים לנשיאות ארה"ב, אבל אני כן מודאג מעליית עמדות מסוימות בקונגרס האמריקאי ובפרט בבית הנבחרים. קחו למשל את החלטה 246 שעברה בקונגרס שם ביולי האחרון שנוגעת למאמצי התנגדות לתנועת הBDS. כ17 חברי בית הנבחרים הצביעו נגד וביניהם כמובן אוקסיו-קורטז, רשידה טליב, אילהן עומאר, דבי דינגל, אנדרה קרסון ועוד. כולם חברים בשדולה הפגרוגרסיבית בקונגרס שגדלה משנה לשנה ומציבה לנגד עיניה ערכים כדוגמת הסכמים קיבוציים ואיגודי עובדים, ביטוח בריאות ממלכתי, זכויות סוציאליות ושכר מינימום, הגבלות על תאגידים והרחבת מעטפת הביטוח הלאומי שייתכן שחלקם מנוגדים לחוקה האמריקאית ולערכים שבזכותה המדינה הזו הפכה למעצמה הגדולה בעולם.

התזה הסוציאל-דמוקרטית או חלילה הקומוניסטית נמצאת במגמת עלייה בעיקר אצל ילידי שנות ה90 בארה"ב שמתלהבים מהאידיאל של חברה סקנדינבית די שוויונית שמציע ברני סנדרס או חברות בית הנבחרים הצעירות, ובעיקר מן האפשרות לקבל הרבה ולתת בעבור זה מעט. הערכים האלו נפוצים במיוחד במדינות דמוקרטיות כמו וושינגטון, אורגון, מסצ'וסטס, אילנוי וכמובן ניו יורק וקליפורניה, היכן שנמצא מעמד בורגני שאפשר להגדירו כצווארון לבן עם הכנסה גבוהה מהממוצע בארה"ב למשק בית ואפשרות די ממשית לשלוח את ילדיהם ללימודים במדעי החברה באוניברסיטה פרטית.

36 דקות לפני, avi atias said:

חבל שטראמפ לא ימשיך.

מביא שלום במזרח התיכון, בלי לשפוך כסף ובלי מלחמות.

נורא פשוט.

כל כך פשוט, שאפילו פרס נובל הוא לא יקבל. יגידו שהוא לא עשה שום דבר.

שברת אותי...

שלום בלי לשפוך כסף? ההסכמים האלו בדגש להסכם עם סודאן הוא נטו שלום תמורת כסף...

שלום בלי מלחמות? מתי הייתה איזה שהיא אפשרות למחחמה עם המדינות האלו?

1 hour ago, Dandelion said:

ממשל טראמפ הוא האנטיתזה המושלמת מנקודת המבט המקומית ל8 שנות כהונת אובמה - החל מנאומו הראשון במזרח התיכון שנערך באוניברסיטת קהיר, ביקור ראשון בישראל שנערך ב2013 למרות שהיינו אחרי שני מבצעים צבאיים בעזה באותה התקופה, הימנעות מהטלת וטו על החלטה 2334 של האו"ם שנגעה למעמד היישובים ביו"ש, חתימת הסכם הגרעין עם איראן שהטיל עליהם מגבלות רופפות לפרק זמן מוגבל 10-15 שנה מבלי להתמודד עם שאלות הרות גורל שנוגעות למערך טילים מדויקים או לארגוני הטרור בחסות איראנית שפועלים במזרח התיכון וגם באירופה, דבר שדחק לבסוף את נתניהו לפינה והביא אותו לנאום בקונגרס במה שהיה קו שבר של ממש בין הממשלה שלנו לבין הממשל הפדרלי בארה"ב.

אפשר לדבר רבות כנגד טראמפ אבל לטעון שהוא לא מקדם במישרין או בעקיפין את האינטרסים האזוריים של ישראל זו הכחשה והתעלמות די גסה ממה שמתרחש כרגע באזור. הסכמי השלום שנחתמו עם איחוד האמירויות, בחריין וסודן הם קבורת חמור של הנרטיב הפלסטיני-מערב אירופאי ששולט במזרח התיכון במשך למעלה מ50 שנה שגרס שלעולם לא נצליח לכנן יחסים דיפלומטיים עם ארצות ערב כל עוד לא נתן מענה לסוגיה הפלסטינית ולשאיפותיה הלאומיות ביו"ש ובעזה. מעבר להשלכות האזוריות-ביטחוניות של מהלך כזה ובהצטרפות שלנו לליגה אנטי-איראנית, טמונות בו גם השלכות כלליות ובפרט אלו שנוגעות לעתיד משק האנרגיה הישראלי ובפרט קצא"א והחיבור שלו למתקנים באיחוד האמירויות, דבר שיאפשר לנו לקחת צעד אחורה מהנפט האזרי ולהימנע מההשפעה הטורקית שם.

אף מועמד לנשיאות שפוי בדעתו לא יעז לפעול במוצהר כנגד האינטרסים האזוריים של ישראל ולערער על הקשר ההדוק בין המדינות, במקרה הרע הוא יכול לראות את התמונה בצורה שונה כמו קלינטון או אובמה ולטעות בשיקול דעתו ובדרכי פעולתו, כך שאני פחות מודאג מהיחס לישראל אצל מועמדים לנשיאות ארה"ב, אבל אני כן מודאג מעליית עמדות מסוימות בקונגרס האמריקאי ובפרט בבית הנבחרים. קחו למשל את החלטה 246 שעברה בקונגרס שם ביולי האחרון שנוגעת למאמצי התנגדות לתנועת הBDS. כ17 חברי בית הנבחרים הצביעו נגד וביניהם כמובן אוקסיו-קורטז, רשידה טליב, אילהן עומאר, דבי דינגל, אנדרה קרסון ועוד. כולם חברים בשדולה הפגרוגרסיבית בקונגרס שגדלה משנה לשנה ומציבה לנגד עיניה ערכים כדוגמת הסכמים קיבוציים ואיגודי עובדים, ביטוח בריאות ממלכתי, זכויות סוציאליות ושכר מינימום, הגבלות על תאגידים והרחבת מעטפת הביטוח הלאומי שייתכן שחלקם מנוגדים לחוקה האמריקאית ולערכים שבזכותה המדינה הזו הפכה למעצמה הגדולה בעולם.

התזה הסוציאל-דמוקרטית או חלילה הקומוניסטית נמצאת במגמת עלייה בעיקר אצל ילידי שנות ה90 בארה"ב שמתלהבים מהאידיאל של חברה סקנדינבית די שוויונית שמציע ברני סנדרס או חברות בית הנבחרים הצעירות, ובעיקר מן האפשרות לקבל הרבה ולתת בעבור זה מעט. הערכים האלו נפוצים במיוחד במדינות דמוקרטיות כמו וושינגטון, אורגון, מסצ'וסטס, אילנוי וכמובן ניו יורק וקליפורניה, היכן שנמצא מעמד בורגני שאפשר להגדירו כצווארון לבן עם הכנסה גבוהה מהממוצע בארה"ב למשק בית ואפשרות די ממשית לשלוח את ילדיהם ללימודים במדעי החברה באוניברסיטה פרטית.

מקבל טיעונים מסוימים, אבל חולק עליך שביטוחי בריאות פרטיים הם מה שהפכו את אמריקה למעצמה - המדינה היחידה בעולם שאנשים צריכים לשלם אלפי ועשרות דולרים על ביקור קטן בבית חולים 

20 דקות לפני, Mentel said:

שברת אותי...

למען ההגינות, עם סודן היינו במצב של מלחמה. 

עם בחריין והאמירויות אתה צודק. 

לפני2 שעות , Nimrod said:

לדעתך - אני חושב שעוד 4 שנים כאלה ויחסי ישראל-יהדות ארה"ב יפגעו יותר, והם הבסיס לקשר של ישראל - ארה"ב, לא הקשר של ישראל לאוונגליסטים. זכותכם לחשוב ככה. מזמין אתכם לשמוע את הנאום של האריס באייפאק לפני כמה שנים כדי להבין כמה אתם מגזימים ועושים דה לגיטימציה שלא בצדק לשניהם 

לא חסר תומכי טראמפ גם ביהדות ארה"ב. הרבה מהם רואים גם את הטרלול שמשתלט במדינות הדמוקרטיות בארה"ב ולעומת זאת את כל מה שטראמפ עושה בשביל ישראל ומבינים לאן הרוח נושבת והתמיכה של יהדות ארה"ב בטראמפ גדלה לפי הסקרים בבחירות הנוכחיות לעומת הבחירות הקודמות. 
כמכלול - כרגע לפחות, במפלגה הדמוקרטית יש לנו יותר מתנגדים/שונאים מאשר ברפובליקנית. ברמה של תמיכה בטרוריסטים מאש"ף באופן גלוי (לופו ותמיר8 הסבירו את זה גם מצוין). אז אולי זה לא יגרום להם, במידה ויבחרו, לזרוק אותנו מכל המדרגות כי זה יהיה ממש טפשי מצידם, אבל היחס בהחלט לא יהיה יותר יחס. 
המפלגה הדמוקרטית צריכה להתחיל לחשוב לאיזה כיוון היא הולכת, היו לנו חברים שם תמיד, אבל הם (או יותר נכון חברים בהם) מתקרבים יותר ויותר למחוזות הפרוגרסיבים הקיצוניים, הקומוניסטים ואף אנטישמים שתומכים בגלוי באויבינו, קצת כמו הלייבור באנגליה. 

להיות בעד הסכם הגרעין זה כמו להיות בעד הסכם מינכן. פשוט כך. תמימות ונאיביות מהרמה הגבוהה ביותר.

יש משטרים ומנהיגים שלא עושים איתם הסכמים

לפני7 שעות , Mentel said:

שברת אותי...

לא כי עדיף שלום תמורת שטחים...

7 דקות לפני, Augustus said:

מצחיק שאתם מדברים כמעט רק על דברים שלא מזיזים לאמריקאים בהתלבטות הבחירה.

כי זה הדבר שתכלס מעניין אותנו.

אתם קולטים שארצות הברית ידידתנו הגדולה ביותר, לא הכירה מעולם בירושלים כבירה הרשמית של מדינת ישראל? אתם מבינים כמה זה נשמע מגוחך בראיה היסטורית לאחור?

בנוסף תמיכה בהכרה שלנו ברמת הגולן לאחר שסיפחנו את הגולן כבר לפני עשרות שנים.

הכרה בזכות ההתיישבות ביהודה ושומרון.

נורמליזציה עם מדינות ערב, התקרבות לסעודים.

הפסקת התשלומים לאש"ף וההבנה שהם סוחטים כספים ולא מקדמים שום דבר.

חיסול סולימאני! כמה ביצים צריך כדי ללכת כל מבצע כזה. בנוסף חיסל גם את מנהיג דאע"ש. אה וגם יציאה מהסכם הגרעין והחרפת הסנקציות הכלכליות לאיראן, שכחתי משהו?

ביידן את האריס לא יהיו נוראיים לישראל אבל שמעו, יש פה נשיא היסטורי שמגשים את כל החלומות והרצונות שלנו. זה חתיכת פספוס אם לא נהנה ממנו גם לארבע שנים הבאות.

3 דקות לפני, תמיר8 said:

אתם קולטים שארצות הברית ידידתנו הגדולה ביותר, לא הכירה מעולם בירושלים כבירה הרשמית של מדינת ישראל? אתם מבינים כמה זה נשמע מגוחך בראיה היסטורית לאחור?

בנוסף תמיכה בהכרה שלנו ברמת הגולן לאחר שסיפחנו את הגולן כבר לפני עשרות שנים.

הכרה בזכות ההתיישבות ביהודה ושומרון.

נורמליזציה עם מדינות ערב, התקרבות לסעודים.

הפסקת התשלומים לאש"ף וההבנה שהם סוחטים כספים ולא מקדמים שום דבר.

חיסול סולימאני! כמה ביצים צריך כדי ללכת כל מבצע כזה. בנוסף חיסל גם את מנהיג דאע"ש. אה וגם יציאה מהסכם הגרעין והחרפת הסנקציות הכלכליות לאיראן, שכחתי משהו?

ביידן את האריס לא יהיו נוראיים לישראל אבל שמעו, יש פה נשיא היסטורי שמגשים את כל החלומות והרצונות שלנו. זה חתיכת פספוס אם לא נהנה ממנו גם לארבע שנים הבאות.

חחחחחח למי אתה מסביר את זה? לבן אדם שחושב שהסכם הגרעין הוא חשוב? לשאר ההזויים דוגמת שלומיקס שמזרזרים פה על זה שטראמפ משסע ומחליש את ארה"ב כי הוא לא מתיישר עם הכפייה הפרוגרסיבית של המיעוט? 

@hairy2hell, חיסול סולימאני עבר לך חלק בגרון? הדלקת נר לזכרו?

1 hour ago, מכביסט לעד said:

לא כי עדיף שלום תמורת שטחים...

כי זה הדבר שתכלס מעניין אותנו.

לא טענתי לרגע מה עדיף.

אבל זה לא שלום תמורת שלום אלא שלום תמורת כסף.

ועד כה היה במדינת ישראל רק שלום אחד תמורת שטחים - ועשה אותו ראש ממשלה מימין.

הסכם השלום מול ירדן היה שלום תמורת שלום באמת, אפילו אם העברת שטחים מצומצים לטובת ישראל - שויתר עליהם שוב ראש ממשלה מהימין (ביבי)

47 דקות לפני, AvielMaccabi4 said:

חחחחחח למי אתה מסביר את זה? לבן אדם שחושב שהסכם הגרעין הוא חשוב? לשאר ההזויים דוגמת שלומיקס שמזרזרים פה על זה שטראמפ משסע ומחליש את ארה"ב כי הוא לא מתיישר עם הכפייה הפרוגרסיבית של המיעוט? 

@hairy2hell, חיסול סולימאני עבר לך חלק בגרון? הדלקת נר לזכרו?

למה סתם לעשות דה-לגיטימציה מגעילה?

מן הסתם סולימאני היה חלאה מטונפת. אני לא שמח במותו כמו שאני לא שמח במוות של אף אדם, אם הייתה לי את הברירה הייתי מעדיף שיירקב בצינוק מסריח כלשהו כל חייו (מוות זה עונש קל מדי), אבל מן הסתם אני לא עצוב על מוות של מחבל מטונף כזה שאחראי לכל כך הרבה רוע בעולם.

מרוצה? עכשיו אתה יכול להפסיק לחשוב בבינאריות שלך, שכל מי שחושב אחרת ממך רוצה בהשמדת ישראל? או שאתה רוצה להמשיך להיות זחוח ולחשוב שיש רק את הדעה שלך בעולם, והכל השאר פשוט לא מבינים מה הם אומרים?

לפני10 שעות , Mentel said:

שברת אותי...

לא הבנתי? אנחנו שפכנו כסף פה? אולי משהו שאני לא מבין.

אם כבר, אנחנו נרוויח כסף.

זה חלק מהסכם שלום כולל במזרח התיכון שעוד הולך ומתפתח.

כנראה רוצים לכלול בתוכו את ערב הסעודית, עירק, עומאן, תימן וגם מדינות מחוץ למזרח התיכון כמו מרוקו.

עם רוב המדינות האלה היית במלחמה / חרם / עידוד טרור.

כשהשייחים מהמפרץ יגיעו להר הבית ויראו שצריך פיתוח (גם למוסלמים וגם ליהודים), הם יעיפו את הוואקף הטרוריסטי, משמיד הארכיאולוגיה ומחלל הקודש משם ויעשו פרוייקט מכובד ותיירותי בהשתתפותינו.

לבסוף הפלסטינים יהיו חייבים להסכים גם כן להסכם שלום.

לפני5 שעות , roei p said:

להיות בעד הסכם הגרעין זה כמו להיות בעד הסכם מינכן. פשוט כך. תמימות ונאיביות מהרמה הגבוהה ביותר.

יש משטרים ומנהיגים שלא עושים איתם הסכמים

רק רוצה לציין בהקשר של טראמפ שהוא אף פעם לא התנגד להסכם עם איראן והוא אפילו אומר שבסופו של דבר הוא רוצה להגיע איתם להסכם כלשהו, 

הוא פשוט התנגד להסכם של אובמה (בצדק ומזל שכך קרה), אבל הוא כן אומר בכל מקום (גם עכשיו) שהוא כן רוצה להגיע עם האיראנים להסכם טוב והוגן יותר, 

כמה זה אמיתי וכמה הוא מתכוון לזה ? לא יודע, אבל פרט לחיסול קאסם סולימאני הוא די בורח מעימות צבאי עם איראן לאורך השנים ,גם אחרי שהם הפילו לו מל"ט של 200 מיליון דולר, הוא אמר שהוא לא תקף אותם כי חשש מ"הרוגים רבים" בצד שלהם.

טראמפ הוא אחד הנשיאים האמריקאים הכי אנטי מלחמתיים מזה עשורים רבים (בטח יותר מאובמה מלך התקפות המל"טים).

הוא איש עסקים. war is bad for business.

כמובן שאובמה קיבל פרס נובל לשלום רק על היותו שחור וטראמפ לא יקבל למרות שהביא 3 הסכמי שלום לישראל + הסכם נורמליזציה בין קוסובו וסרביה.