Jump to content

הבחירות לנשיאות ארה״ב

John Florence

Recommended Posts

18 דקות לפני, Zizou said:

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-taiwan-idUSKCN21T0BA

גם טאיוואן טענו ש WHO הסתיר מידע שהם מסרו להם בגלל הקשרים שלהם עם סין

https://www.theatlantic.com/politics/archive/2020/04/world-health-organization-blame-pandemic-coronavirus/609820/

בקיצור, להגיד שהטענה של טראמפ לא מבוססת על כלום (איך אתה יודע?) פשוט לא נכונה

אין עוררין על כך שסין מעצמת ענק שמשתמשת בכוח שלך ומהלכת אימים על כולם - עובדה, הם אשמים בקורונה בטירוף לא הודו בזמן הסתירו מכולם וגרמו נזק חולני לכולנו ואף אחד לא תוקף אותם השיגעון - איך הם מחזיקים אותנו בביצים ראינו כבר הפרשיות הNBA/פרקים של סאותפארק.

הגיוני מאוד שגם ארגון עולמי כמו WHO יהיה זהיר בהתנהלות מולם (כמו מול מדיניות בריוניות אחרות כמו רוסיה) 

מפה ללכת להגיד שהם זונות של סין וארהב פורשת בלי לחשוב/להבין את ההשלכות.. הזיה מטורללת

27 דקות לפני, Sawyer said:

לא הכי אובייקטיבי עם טראמפ זה האנדרסטיימנט של השנה, אבל כן הוא ענק.

לא חושב ששיניתי את טענתי המקורית שהיא - טראמפ מסוכן לארהב ולעולם המהלכים כמו הפרישה מwho שמבוססים על כלום.

חח התכוונתי לטענה ההתחלתית שלך שיש לנו את אותו הידע שיש לו, אחרי זה טענת שהוא משתמש בו אחרת והסכמת שיש לו יותר ידע. 

ותראה לגבי הטענה המקורית שלך זה ממש לא אבסולוטי שהוא מסוכן לעולם וזה תלוי איך אתה מסתכל על זה ועל אילו מקומות אתה מסתכל בעולם, ספציפית לאזור שלנו (מזרח התיכון וספציפית מול איראן) הוא מצויין, 

ליחסי אירופה-ארה"ב הוא קצת פחות טוב וליחסי סין-ארה"ב הוא גרוע. 

המהלך של ה"פרישה" מהWHO הוא יותר פורמלי מאשר מסוכן ישירות לעולם, לדעתי אתה קצת מגזים בחשיבות של הצעד הזה של טראמפ.

מלחמות סחר והתנגחויות עם סין הם אולי מהדברים היותר פזיזים ומסוכנים שהוא עושה לעולם ולכלכלת העולם, אבל הוא גם בא ממקום של דאגה לכלכלת ארה"ב ושמירה על נכסים. 

לנו כישראלים הוא מצויין וגם למזה"ת הוא מצויין, כמה זה חשוב לשקט העולמי ? לדעתי מאד והרבה יותר מפרישה סתמית מהWHO.

בחירה קשה הפעם, לכל מועמד יש יתרונות וחסרונות. נראה לי שטראמפ עדיף,

כלפי חוץ נראה שאין לו שמץ של מושג על מה הוא מדבר אבל הוא לא פראייר, מה שהוא עושה במזרח התיכון חסר תקדים,

הוא תקף את זה מכיוון שונה והסכמי השלום עם המדינות המתונות בסוף יביאו ליצירת לחץ על הפלסטינאים להתגמש.

מה שכן, מישהו צריך לסובב לו את הראש בקשר למשבר האקלים כי בסוף זה יתפוצץ על כולנו ויהיה הרבה יותר גרוע מהקורונה.

9 דקות לפני, Mtamir said:

חח התכוונתי לטענה ההתחלתית שלך שיש לנו את אותו הידע שיש לו, אחרי זה טענת שהוא משתמש בו אחרת והסכמת שיש לו יותר ידע. 

ותראה לגבי הטענה המקורית שלך זה ממש לא אבסולוטי שהוא מסוכן לעולם וזה תלוי איך אתה מסתכל על זה ועל אילו מקומות אתה מסתכל בעולם, ספציפית לאזור שלנו (מזרח התיכון וספציפית מול איראן) הוא מצויין, 

ליחסי אירופה-ארה"ב הוא קצת פחות טוב וליחסי סין-ארה"ב הוא גרוע. 

המהלך של ה"פרישה" מהWHO הוא יותר פורמלי מאשר מסוכן ישירות לעולם, לדעתי אתה קצת מגזים בחשיבות של הצעד הזה של טראמפ.

מלחמות סחר והתנגחויות עם סין הם אולי מהדברים היותר פזיזים ומסוכנים שהוא עושה לעולם ולכלכלת העולם, אבל הוא גם בא ממקום של דאגה לכלכלת ארה"ב ושמירה על נכסים. 

לנו כישראלים הוא מצויין וגם למזה"ת הוא מצויין, כמה זה חשוב לשקט העולמי ? לדעתי מאד והרבה יותר מפרישה סתמית מהWHO.

לאלא אל תבין/תפרש אותי לא נכון, עכשיו אני ממש בטוח שלשנינו יש הרבה יותר מידע מטראמפ לגבי זה כי אין מצב שהוא העמיק ככ בנושא כמו שאנחנו עשינו אחהצ (וזה מה שניסיתי להגיד מהתחלה)

עוד לא התחלנו לדבר שניה על מה יקרה בעולם שבו ארהב לא יכולה לתאם עם שאר העולם התמודדות עם מגיפות ומחלות מסתוריות ובטח שלא דיברנו על הנזק הבלתי הפיך שכבר נגרם (והיה גדל לולא אחריות של חלק מהמנהיגים האחרים בעולם) עקב הפרישה מהסכמי פריז. בעצם לא דיברנו מילה אחת על ההשלכות של המעשים שלו ואני ממש ממש לא מבין על סמך מה אתה אומר שאין לזה השלכות חמורות (תורי לגגל על ההשלכות של מהלכי טראמפ ולשים פה?)

בסופו של דבר חוזרים לשאלה המקורית, כלפינו אין ספק שהוא עושה טוב. אבל בשאר הדברים

פנים ארהב - מלבה את השנאה, עוצר את הקדמה, מבצע פשעים נתעבים במהגרים,  דופק את מערכת הבריאות כדי לעשות דווקא לאובמה וכו'

אירופה - כולם שונאים אותו, מדבר בצורה מסריחה לראשי מדינות

סין - לא יודע אם ככ גרוע, לפחות מישהו לא מעלים עין מכל מה שהם עושים. לא מספיק מבין כלכלית במלחמות סחר.

אני יכול לקבל את זה שיותר חשוב לך לדאוג לנו הישראלים ושהוא ימשיך לקדם אותנו אבל זה לא מעלים את הנזק שהוא עושה ברוב מוחלט של האגפים האחרים בניהול המעצמה הגדולה והחזקה בעולם.

18 דקות לפני, Sawyer said:

לאלא אל תבין/תפרש אותי לא נכון, עכשיו אני ממש בטוח שלשנינו יש הרבה יותר מידע מטראמפ לגבי זה כי אין מצב שהוא העמיק ככ בנושא כמו שאנחנו עשינו אחהצ (וזה מה שניסיתי להגיד מהתחלה)

עוד לא התחלנו לדבר שניה על מה יקרה בעולם שבו ארהב לא יכולה לתאם עם שאר העולם התמודדות עם מגיפות ומחלות מסתוריות ובטח שלא דיברנו על הנזק הבלתי הפיך שכבר נגרם (והיה גדל לולא אחריות של חלק מהמנהיגים האחרים בעולם) עקב הפרישה מהסכמי פריז. בעצם לא דיברנו מילה אחת על ההשלכות של המעשים שלו ואני ממש ממש לא מבין על סמך מה אתה אומר שאין לזה השלכות חמורות (תורי לגגל על ההשלכות של מהלכי טראמפ ולשים פה?)

בסופו של דבר חוזרים לשאלה המקורית, כלפינו אין ספק שהוא עושה טוב. אבל בשאר הדברים

פנים ארהב - מלבה את השנאה, עוצר את הקדמה, מבצע פשעים נתעבים במהגרים,  דופק את מערכת הבריאות כדי לעשות דווקא לאובמה וכו'

אירופה - כולם שונאים אותו, מדבר בצורה מסריחה לראשי מדינות

סין - לא יודע אם ככ גרוע, לפחות מישהו לא מעלים עין מכל מה שהם עושים. לא מספיק מבין כלכלית במלחמות סחר.

אני יכול לקבל את זה שיותר חשוב לך לדאוג לנו הישראלים ושהוא ימשיך לקדם אותנו אבל זה לא מעלים את הנזק שהוא עושה ברוב מוחלט של האגפים האחרים בניהול המעצמה הגדולה והחזקה בעולם.

לא יודע אז כבר בלבלת אותי כי אחרי זה רשמת שהוא פשוט מתעלם מהמידע הרב שיש לו.

אבל זה לא משנה, שוב אני ממש לא מומחה, אבל לפי מה שאני מכיר את הWHO (ואתה מוזמן לתקן אותי) מבחינת סמכות הגוף הזה הוא יותר ארגון מייעץ מאשר מבצע שיתופי פעולה בין מדינות, 

וראינו את החולשה של הארגון הזה בלגרום לשיתופי פעולה בפועל גם עם הקורונה (בלי לדבר על זה שגם העצות שלהם למדינות היו פשוט לא נכונות בהתחלה על גבול המשוחדות). 

ארה"ב עדיין מתאמת עם שאר העולם את ההתמודדות שלה עם המגפה, וזה גם משהו שיותר מצופה מכל מדינה לעשות, אין לWHO שום סמכות לבצע בכוח שיתוף פעולה בין מדינות (ראית שכל מדינה החליטה לעצמה איך להתמודד עם המגיפה) וטראמפ זיהה את החולשה של הארגון הזה שהוא ממנן במאות מליוני דולרים אז הוא יצא ממנו.

דווקא מדברים על נזק הרבה יותר גבוה שהיה נגרם אם מדינות היו מקשיבות בהתחלה לWHO (ששינו את עמדתם) לגבי הטיסות וכמה לא צריך לסגור את הסחר והתעבורה עם סין.

לגבי הסכם פריז אני שמעתי את השם אבל ממש לא יודע מה הוא אומר אלה הסכמי אקלים של אירופה אם אני לא טועה, אבל שוב אתה מוזמן בקצרה לעדכן על מה מדובר, אני רק יודע שטראמפ (מנאומים של טראמפ אני חייב לציין) יצא מההסכם הזה כי הוא לא התייחס לסין בכלל ולא בא אליהם בביקורת (למרות שהם המזהמים הכי גדולים בכדור הארץ בפער עצום), וגם כי ההסכם הזה הציע דרכים יקרות מאד ולא ריאליות להתמודד עם משבר האקלים.

2 דקות לפני, therapy said:

טראמפ זה בדם

לא מבין ישראלים שלא תומכים בטראמפ.

ראיתי איזו שדרית בערוץ 13 בתוכנית היום שהיה אומרת שהיא מתכוננת ל"נורא מכל" (שביידן לא יבחר) ולא הבנתי איך זה הגיוני.

אנשים לא מבינים לעומק את שיטת הסקרים שם.

בגלל ששיטת הבחירות הרבה יותר מסובכת, לכל מועמד יש דרכים רבים להגיע לניצחון. זה יוצר חישובים יותר מסובכים, ולכן מדברים בסיכוי ניצחון ולא בפער אבסולוטי (כמו כשמדברים כאן על מנדטים). ואפילו זה לא מדבר על הפער. יכול להיות סיכוי של 90% שמועמד ינצח בפער מינימלי, או סיכוי של 50/50 אבל שהפער של מי שינצח יהיה של 50 אלקטורלים.
לצורך העניין, אם למשל מדובר על 75% ניצחון לביידן ו-25% לטראמפ, אכן מדובר על יתרון מאוד גדול לביידן, אבל זה גם אומר שמכל 4 הדמיות של מערכת הבחירות שעושים, טראמפ מנצח. 

אם היו כל אחד כאן היה לוקח בשני ידיים סיכויים כאלו בקזינו.

אז כן, מאמין שביידן ייקח, כמו שהסקרים מראים, אבל זה לא סגור כמו שאנשים אומרים.

23 דקות לפני, avi atias said:

לא מבין ישראלים שלא תומכים בטראמפ.

ראיתי איזו שדרית בערוץ 13 בתוכנית היום שהיה אומרת שהיא מתכוננת ל"נורא מכל" (שביידן לא יבחר) ולא הבנתי איך זה הגיוני.

אני לא מבין ישראלים שתומכים בטראמפ. אבל זה עניין אישי. כתבתי באשכול אחר - אנחנו בארץ לא מצליחים להסכים כאן על מה זה טוב לישראל, אז אי אפשר להגיד את זה אבסולוטית על מישהו בחו״ל.

מה שכן, אם שדרנית אמרה בשידור שאם טראמפ ייבחר זה ״הנורא מכל״, זה לא מקצועי בטירוף. אין לי בעיה ששדרנים יביעו דעות, אבל אפשר בצורה יותר מכבדת. שתגיד במילים האלו בצורה פרטית, אבל לא בשידור.

3 דקות לפני, hairy2hell said:

אני לא מבין ישראלים שתומכים בטראמפ. אבל זה עניין אישי. כתבתי באשכול אחר - אנחנו בארץ לא מצליחים להסכים כאן על מה זה טוב לישראל, אז אי אפשר להגיד את זה אבסולוטית על מישהו בחו״ל.

מה שכן, אם שדרנית אמרה בשידור שאם טראמפ ייבחר זה ״הנורא מכל״, זה לא מקצועי בטירוף. אין לי בעיה ששדרנים יביעו דעות, אבל אפשר בצורה יותר מכבדת. שתגיד במילים האלו בצורה פרטית, אבל לא בשידור.

בהחלט אפשר לומר בפה מלא ובוודאות של 100 אחוז שטראמפ הוא הבחירה נכונה לישראל. 

לדעתי גם לארצות הברית אבל זה לא האישו, בתור ישראלי מעניין אותי מה טוב לישראל, 

מה שטראמפ לעומת חוסיין אובמה זה הבדל של שמים וארץ, והדמוקרטים רק הולכים ונהיים עוד יותר אנטי ישראל פרו פלסטינים הזויים ומטורללים ככל שהזמן עובר, שוקעים עמוק בתוך תרבות הפי.סי שהם כבר לא רואים את המציאות כפי שהיא.

לפני3 שעות , YoC said:

אוהב את טרמאפ, הוא לא שם פס על אף אחד, מדבר במשפטים קצרים. זה מרענן.
הוא מחזיק את הזין בחור של הסכר ואם הוא יוציא אותו הPC ישטוף את העולם סופית, אסור שזה יקרה.
הסיכויים לא גבוהים,אם תרצו, הוא במינוס 10 במחזור 4 של הליגה, יש עוד נקודות רבות בקופה, זה אפשרי, אבל קשה מאוד, נקווה טוב. 
הדמוקרטים המודרנים הם תמצית כל הזבל של החברה המערבית עם הבכיינות, המגיע לי, האבי נעלבי, האובר תקינות פוליטית שלהם, שונאי ישראל, אשכרה ניסו לחבל בהסכמי השלום שטרמפ הביא בין ישראל למדינות ערביות כי זה לא הם אלו שהביאו את זה\רצון לדפוק את ישראל  ו\או לשרת האת האינטרסים של הפלסטינים, מתרפסים בפני ביריונים, מרוב רצון לצאת בסדר עם כולם כבר לא מסוגלים להגיד את האמת מי הרע ומי הטוב, לא מסוגלים כבר להבחין בין טוב ורע כי הכל מלאכותי שם, העיקר לא להעליב איזה אייבליסט\שחור\פמינאצית\הייטקיסט הודי טמבל ועוד. 100% הפועל. 

tenor.gif

כל מילה בול. אני אישית מעדיף את טראמפ כי הוא נפלא לישראל אבל אחד הדברים אם לא הדבר שהכי קשה לי איתו- משבר האקלים. חברים זה לא צחוק ויש כאן משהו ענק, חייבים להתעורר על זה. זו בעיה עם טראמפ. בכל מקרה הוא עדיף בהרבה על הדמקורטים. הם באמת 100% הפועל

אגב, לרוב מדינת המפתח היא פלורידה, אבל שווה לשים לב לטקסס.

היא המדינה השניה הכי גדולה (עם 38 אלקטורלים), לרוב אדומה עמוקה (רפובליקנית), אבל בשנים האחרונות יש שם תחילת מגמה של שינוי - הגירה חיובית משמעותית למוקדים ליברלים גדולים דוגמת אוסטין, שהובילה לזה שבבחירות לפני שנתיים בטו אורורק, המועמד הדמוקרטי, אמנם הפסיד, אבל בפער מינימלי של 2%, ועכשיו יש כבר מספר סקרים שמראים היתרון של טראמפ שם הוא בתוך טווח הטעות.
והנתון הכי דרמטי - כמות ההצבעה המוקדמת שם כבר הגיעה עכשיו ל-85% מסך כל הקולות שנספרו שם לפני 4 שנים (מוקדם וביום הבחירות). זה כמות מטורפת, ומראה על התעוררות מסויימת שם ושינוי מגמה. אי אפשר כמובן לדעת עדיין כמה מתוכם זה קולות אדומים וכמה כחולים, אבל ההערכה היא כמו בכל שאר המדינה, שרוב מי שיצביע מוקדם זה מצביעים דמוקרטיים, אז זה די דרמטי.

אני אישית עדיין מאמין שטקסס תלך לטראמפ, אבל זה הופך להיות קרב יותר צמוד ממה שחשבו, ושווה לשים לשם לב.
אם ביידן זוכה שם, הוא יכול להרשות לעצמו להפסיד בלא מעט מדינות אחרות ועדיין לנצח. ואם זה לא משהו נקודתי ואכן מגמה כחולה בטקסס (וזה אם גדול, אז לכו תדעו), זה משהו שיכול לשנות את המפה האלקטורלית להרבה שנים.
זה גם משהו שיכול לתת לדמוקרטים את הרוב הנדרש כדי להפוך את דיסי ואת פורטו ריקו למדינות, ואז בכלל הפער יהיה משמעותי לשנים ארוכות.

8 דקות לפני, YoC said:

בהחלט אפשר לומר בפה מלא ובוודאות של 100 אחוז שטראמפ הוא הבחירה נכונה לישראל. 

לדעתי גם לארצות הברית אבל זה לא האישו, בתור ישראלי מעניין אותי מה טוב לישראל, 

מה שטראמפ לעומת חוסיין אובמה זה הבדל של שמים וארץ, והדמוקרטים רק הולכים ונהיים עוד יותר אנטי ישראל פרו פלסטינים הזויים ומטורללים ככל שהזמן עובר, שוקעים עמוק בתוך תרבות הפי.סי שהם כבר לא רואים את המציאות כפי שהיא.

בחירה נכונה לישראל לפי מה שאתה רואה כטוב לישראל. אבל לא כל הישראלים מסכימים איתך.

לצורך העניין, אני למשל חושב שהסכם הגרעין היה קריטי לביטחון ישראל. אתה יכול לא להסכים איתי, זה לגיטימי וזה נושא שיחה אחר, אבל אם אתה מבין שיש ישראלים שחושבים אחרת ממך, אתה צריך להבין שהגיוני שהם יתנגדו למי שביטל את ההסכם הזה.

2 דקות לפני, hairy2hell said:

אגב, לרוב מדינת המפתח היא פלורידה, אבל שווה לשים לב לטקסס.

היא המדינה השניה הכי גדולה (עם 38 אלקטורלים), לרוב אדומה עמוקה (רפובליקנית), אבל בשנים האחרונות יש שם תחילת מגמה של שינוי - הגירה חיובית משמעותית למוקדים ליברלים גדולים דוגמת אוסטין, שהובילה לזה שבבחירות לפני שנתיים בטו אורורק, המועמד הדמוקרטי, אמנם הפסיד, אבל בפער מינימלי של 2%, ועכשיו יש כבר מספר סקרים שמראים היתרון של טראמפ שם הוא בתוך טווח הטעות.
והנתון הכי דרמטי - כמות ההצבעה המוקדמת שם כבר הגיעה עכשיו ל-85% מסך כל הקולות שנספרו שם לפני 4 שנים (מוקדם וביום הבחירות). זה כמות מטורפת, ומראה על התעוררות מסויימת שם ושינוי מגמה. אי אפשר כמובן לדעת עדיין כמה מתוכם זה קולות אדומים וכמה כחולים, אבל ההערכה היא כמו בכל שאר המדינה, שרוב מי שיצביע מוקדם זה מצביעים דמוקרטיים, אז זה די דרמטי.

אני אישית עדיין מאמין שטקסס תלך לטראמפ, אבל זה הופך להיות קרב יותר צמוד ממה שחשבו, ושווה לשים לשם לב.
אם ביידן זוכה שם, הוא יכול להרשות לעצמו להפסיד בלא מעט מדינות אחרות ועדיין לנצח. ואם זה לא משהו נקודתי ואכן מגמה כחולה בטקסס (וזה אם גדול, אז לכו תדעו), זה משהו שיכול לשנות את המפה האלקטורלית להרבה שנים.
זה גם משהו שיכול לתת לדמוקרטים את הרוב הנדרש כדי להפוך את דיסי ואת פורטו ריקו למדינות, ואז בכלל הפער יהיה משמעותי לשנים ארוכות.

טראמפ עשה לא מעט טעויות בזמן האחרון לדעתי. בתור מישהו שמאוד אוהב את זה שהוא פאק דה פי סי, והוא לא פולטיקאי, עושה רושם בעימותים האחרונים ובראיונות האחרונים שהוא עושה כל טעות אפשרית. הרי כרגע המלחמה היא על הקולות המתנדנדים, תמשיך להיות כמו שאתה כי בזכות זה נבחרת אבל רבאק, תן להם לשמוע את מה שהם רוצים! במקום זה הוא קוטע ראיונות באמצע ובדיבייט הוא הרבה פעמים יצא ממש ילדותי מול ביידן. מקווה שאת האמריקאים זה קונה.

17 דקות לפני, Emmanuel said:

טראמפ עשה לא מעט טעויות בזמן האחרון לדעתי. בתור מישהו שמאוד אוהב את זה שהוא פאק דה פי סי, והוא לא פולטיקאי, עושה רושם בעימותים האחרונים ובראיונות האחרונים שהוא עושה כל טעות אפשרית. הרי כרגע המלחמה היא על הקולות המתנדנדים, תמשיך להיות כמו שאתה כי בזכות זה נבחרת אבל רבאק, תן להם לשמוע את מה שהם רוצים! במקום זה הוא קוטע ראיונות באמצע ובדיבייט הוא הרבה פעמים יצא ממש ילדותי מול ביידן. מקווה שאת האמריקאים זה קונה.

המלחמה היא לא על קולות המתנדנדים, המלחמה היא על אחוזי ההצבעה אצל התומכים של כל צד. ואם להיות יותר מדויקים - אחוזי ההצבעה של הדמוקרטים במדינות מפתח. טראמפ ב- 2016 קיבל אפילו פחות קולות מהמועמדים הרפובליקנים הקודמים, אבל ניצח כי במקומות המפתח, הילארי קיבלה משמעותית פחות קולות מאובמה. נשמע כרגע גם שהטקטיקה שלו היא פסילת קולות בהצבעה מוקדמת, מה שיוריד את אחוזי ההצבעה הדמוקרטיים בפועל. 

33 דקות לפני, hairy2hell said:

אתה מנותק מהארץ הזאת לגמרי אה

1 hour ago, Mtamir said:

לא יודע אז כבר בלבלת אותי כי אחרי זה רשמת שהוא פשוט מתעלם מהמידע הרב שיש לו.

אבל זה לא משנה, שוב אני ממש לא מומחה, אבל לפי מה שאני מכיר את הWHO (ואתה מוזמן לתקן אותי) מבחינת סמכות הגוף הזה הוא יותר ארגון מייעץ מאשר מבצע שיתופי פעולה בין מדינות, 

וראינו את החולשה של הארגון הזה בלגרום לשיתופי פעולה בפועל גם עם הקורונה (בלי לדבר על זה שגם העצות שלהם למדינות היו פשוט לא נכונות בהתחלה על גבול המשוחדות). 

ארה"ב עדיין מתאמת עם שאר העולם את ההתמודדות שלה עם המגפה, וזה גם משהו שיותר מצופה מכל מדינה לעשות, אין לWHO שום סמכות לבצע בכוח שיתוף פעולה בין מדינות (ראית שכל מדינה החליטה לעצמה איך להתמודד עם המגיפה) וטראמפ זיהה את החולשה של הארגון הזה שהוא ממנן במאות מליוני דולרים אז הוא יצא ממנו.

דווקא מדברים על נזק הרבה יותר גבוה שהיה נגרם אם מדינות היו מקשיבות בהתחלה לWHO (ששינו את עמדתם) לגבי הטיסות וכמה לא צריך לסגור את הסחר והתעבורה עם סין.

לגבי הסכם פריז אני שמעתי את השם אבל ממש לא יודע מה הוא אומר אלה הסכמי אקלים של אירופה אם אני לא טועה, אבל שוב אתה מוזמן בקצרה לעדכן על מה מדובר, אני רק יודע שטראמפ (מנאומים של טראמפ אני חייב לציין) יצא מההסכם הזה כי הוא לא התייחס לסין בכלל ולא בא אליהם בביקורת (למרות שהם המזהמים הכי גדולים בכדור הארץ בפער עצום), וגם כי ההסכם הזה הציע דרכים יקרות מאד ולא ריאליות להתמודד עם משבר האקלים.

יש הרבה דברים בעייתיים בהודעה שלך, אגיע הביתה אגיב את דעתי

6 דקות לפני, hairy2hell said:

המלחמה היא לא על קולות המתנדנדים, המלחמה היא על אחוזי ההצבעה אצל התומכים של כל צד. ואם להיות יותר מדויקים - אחוזי ההצבעה של הדמוקרטים במדינות מפתח. טראמפ - 2016 קיבל אפילו פחות קולות מהמועמדים הרפובליקנים הקודמים, אבל ניצח כי במקומות המפתח, הילארי קיבלה משמעותית פחות קולות. נשמע כרגע גם שהטקטיקה שלו היא פסילת קולות בהצבעה מוקדמת, מה שיוריד את אחוזי ההצבעה הדמוקרטיים בפועל. 

אבא שלי זה טראמפ והוא לא מנסה לערער על הקולות בדואר ובכללי על תוצאות הבחירות. זה סתם שמועות של דמוקרטים.

Just now, Sawyer said:

אבא שלי זה טראמפ והוא לא מנסה לערער על הקולות בדואר ובכללי על תוצאות הבחירות. זה סתם שמועות של דמוקרטים.

תנחומי הכנים

חושב שכל מי שרוצה בטובת ישראל חייב לתמוך בביידן.

טראמפ מרסק את ארה"ב מבפנים. הוא משסע את האומה האמריקאית, מגחיך אותה, מחליש את הקשרים והשליטה הבינלאומית שלה, ומערער את מעמד ארה"ב כמעצמה היחידה בעולם.

לטווח הקצר הוא מטיב עם ישראל, אבל זה לא באמת משפיע על חיי היומיום שלנו. הלוואי שכן היה.

בטווח הארוך הוא רק יגרום לנו לנזק מהסיבה הפשוטה שעוד קדנציה איתו וארה"ב לא תצליח להיות יותר מעצמה יחידה.

גם ככה סין במגמת עליה חזקה, לא צריך להוסיף על זה התדרדרות אמריקאית.

אגב, עוד מדינה ששווה לשים לב אליה זה פנסילבניה. לפי נייט סילבר, אם טראמפ מנצח שם יש לו 73% לנצח, אבל אם הוא מפסיד שם יש לו רק 3% לנצח. 

הסיבה, הוא מסביר, היא שביידן מוביל שם בסקרים, ושבגלל שסופרים שם את הקולות המוקדמים מראש, אנחנו נדע את התוצאות מוקדם יחסית, וזה יהיה מדד טוב להאם סקרו נכון את המצב. אם הטעות שם היא גדולה ממה שחשבו וטראמפ ינצח, זה ירמוז שכנראה יש שם בעוד מדינות טעויות גדולות, ואז הכל פתוח. 

28 דקות לפני, Shlomix said:

טראמפ מרסק את ארה"ב מבפנים. הוא משסע את האומה האמריקאית, מגחיך אותה, מחליש את הקשרים והשליטה הבינלאומית שלה, ומערער את מעמד ארה"ב כמעצמה היחידה בעולם.

לטווח הקצר הוא מטיב עם ישראל, אבל זה לא באמת משפיע על חיי היומיום שלנו. הלוואי שכן היה.

בטווח הארוך הוא רק יגרום לנו לנזק מהסיבה הפשוטה שעוד קדנציה איתו וארה"ב לא תצליח להיות יותר מעצמה יחידה.

מי שמשסע את האומות אלו קבוצות פייסבוק, בעזרת כספים של סורוסים. כבר כתבתי על זה במאי.

הייתי בארה"ב עד לפני חודשיים. כל ההפגנות ה'אלימות' שרואים פה בארץ זה כלום ושום דבר לעומת מה ש BLM והאנרכיסטים עשו שם. בשם ה pc הם הורידו פסלים של אישים דגולים מההיסטוריה האמריקאית, כולל ג'פרסון ולינקולן,  כי הם לא עומדים בחוקי ה pc של היום.

אלה אנשים שמאמינים שארה"ב 'נולדה בחטא' ורק חורבן יביא תקומה (קומוניסטית). ביידן חלש והרבה מעבר לשיאו הקוגנטיבי. קאמילה האריס והפרוגרסיבים הולכים לגרום נזק אדיר.

35 דקות לפני, Shlomix said:

סתרת את עצמך

ישראל או הדמוקרטים האמריקאים?

כל המתנגדים של טראמפ הם אלה שתומכים בפלשתינאים