Jump to content

דוניס בליגה - בינתיים

snufkin

Recommended Posts

4 דקות לפני, itanar said:

חלילה לא מפחית מהעבודה העצומה של איביץ.

אבל היו לו את אמאדור, ג׳ראלדש וסבוריט סוס שנתנו כח עצום מאחור.

מקדימה אצילי שפתח בונקרים וצ׳יקו הסולידי שעדיף כרגע על כל חלוץ שלנו (נקווה שפשיץ טוב יותר).

ודור מיכה

לפני11 שעות , turgi said:

לא ציני בכלל.

תשווה אתה הסגל של איביץ' בשנתיים האחרונות למה שיש היום ותראה הבדל עצום.

וכן, גם אצל איביץ' זה לא היה קרוב למושלם.

שמח שאתה עוקב.

לקרוא לעשרת המשחקים העונה "לא הולך" זו הגדרה מעניינת.

דיברתי על שנים עברו, אני בטוח שאתה זוכר יותר טוב ממני

לפני16 שעות , מכביסט לעד said:

טוב אתה צודק המאמן כל כך זבל עד כדי כך שהוא גרם לשחקנים להוציא שתי נקודות משלושה משחקים. בלעדיו היינו עם 9/9. 

אתה בדרך כלל יוזר בסדר, אבל מאתמול אתה מגיב כמו אידיוט (סליחה באמת) אני יודע שזה מעצבים, אבל תחשוב בהיגיון לפני. 

א. תפקידך הוא לא להגדיר מי כאן יוזר בסדר או לא.

ב. אין פה כבר עצבים, פשוט רואים שדוניס אובד עצות בליגה.

ג. מה הקשר למה שכתבתי למה שענית? זה שהוא הוציא 2 מ-9 לא הופך אותו למאמן זבל, אבל פתיחה כזו היא לדעתי הרבה יותר עליו מאשר על השחקנים. 

כל פעם שלא הולך, ישר הדעה הרווחת היא שהסגל שבע/מיצה את עצמו/לא מספיק טוב ואני חושב שזה לא נכון.

ד. אז תחשוב גם אתה בהיגיון לפני שאתה מגיב ובפרט מכנה אידיוט יוזר שהתחיל לכתוב כאן רק עשור לפניך.

2 דקות לפני, itan17 said:

א. תפקידך הוא לא להגדיר מי כאן יוזר בסדר או לא.

ב. אין פה כבר עצבים, פשוט רואים שדוניס אובד עצות בליגה.

ג. מה הקשר למה שכתבתי למה שענית? זה שהוא הוציא 2 מ-9 לא הופך אותו למאמן זבל, אבל פתיחה כזו היא לדעתי הרבה יותר עליו מאשר על השחקנים. 

כל פעם שלא הולך, ישר הדעה הרווחת היא שהסגל שבע/מיצה את עצמו/לא מספיק טוב.

ואני חושב שזה לא נכון, אז תחשוב גם אתה בהיגיון לפני שאתה מגיב.

למה תמיד שהקבוצה לא מנצחת המאמן אשם? להפך, הדעה הרווחת היא תמיד שהמאמן אשם ובשחקנים בסדר. 

אני מפעיל היגיון ורואה טוב מאוד שאין פה בעיה של אימון. באירופה אנחנו מצליחים בדברים הכי קטנים ובליגה לא ממש. רוצה לחשוב למה?

6 דקות לפני, מכביסט לעד said:

למה תמיד שהקבוצה לא מנצחת המאמן אשם? להפך, הדעה הרווחת היא תמיד שהמאמן אשם ובשחקנים בסדר. 

אני מפעיל היגיון ורואה טוב מאוד שאין פה בעיה של אימון. באירופה אנחנו מצליחים בדברים הכי קטנים ובליגה לא ממש. רוצה לחשוב למה?

איך אין פה בעיה של אימון? עצמת עיניים במשחקי ליגה? השחקנים לא ממש יודעים מה לעשות על המגרש, אנחנו בקושי מגיעים למצבים, ואגב גם המצבים הנייחים הלא קיימים רואים לגמרי טביעות אצבע של מאמן.

באירופה אנחנו מצליחים בעיקר כי היו יריבות די נוחות עד עכשיו ולא התמודדנו עם צפיפות כמו בליגה. 

אגב אנשים פה שוכחים שהבנאדם הגיע ממש ממש מאוחר, אחרי מחנה אימונים ואחרי הכל הוא הגיע ממה שאני זוכר, זה מאוד השפיע על שני המשחקים הראשונים שלו בליגה ומול ב"ש שיחקנו בדיוק כמו ששיחקנו ב שנתיים עם איביץ', לדעתי מעכשיו נראה מגמת שיפור ברורה.

2 דקות לפני, itan17 said:

איך אין פה בעיה של אימון? עצמת עיניים במשחקי ליגה? השחקנים לא ממש יודעים מה לעשות על המגרש, אנחנו בקושי מגיעים למצבים , ושלא נדבר על המצבים הנייחים, שם רואים לגמרי אימון.

באירופה אנחנו מצליחים בעיקר כי היו יריבות די נוחות עד עכשיו ולא התמודדנו עם צפיפות כמו בליגה. 

היריבות די נוחות? ב"ש טובה מקארבח? בינתיים דווקא עם איביץ' הפסדנו לסודובה. 

אני רואה שבליגה השחקנים נלחמים פחות. ביום חמישי היה משחק וראינו שהשחקנים השאירו דם על המשחק. נגד ב"ש לא הצליחו בפעולות הכי קטנות והייתה תחושה שלא רוצים לשחק. 

לך תראה משחקים נגד ב"ש בשנה שעברה וגם שם שיחקנו אותו דבר. גם נגד קבוצות אחרות ששיחקו סגור נגדנו. 

צריך להזכיר לך את העצבים שהיו פה אחרי כל משחק? איך אמרו פה אז? כל גול היה לידת עכוז. אז גם עם איביץ' הייתה בעיה של אימון?

10 דקות לפני, מכביסט לעד said:

היריבות די נוחות? ב"ש טובה מקארבח? בינתיים דווקא עם איביץ' הפסדנו לסודובה. 

אני רואה שבליגה השחקנים נלחמים פחות. ביום חמישי היה משחק וראינו שהשחקנים השאירו דם על המשחק. נגד ב"ש לא הצליחו בפעולות הכי קטנות והייתה תחושה שלא רוצים לשחק. 

לך תראה משחקים נגד ב"ש בשנה שעברה וגם שם שיחקנו אותו דבר. גם נגד קבוצות אחרות ששיחקו סגור נגדנו. 

צריך להזכיר לך את העצבים שהיו פה אחרי כל משחק? איך אמרו פה אז? כל גול היה לידת עכוז. אז גם עם איביץ' הייתה בעיה של אימון?

תחושה שלא רוצים לשחק? מזכיר לי את ימי שוטא שקיללו את דסה ועוד שחקנים בכפס ״כי רואים שאין להם חשק״. לא מאמין בדברים האלה

באירופה זו גישה שונה לגמרי, ובפרט בשלב הבתים שהכול מרגיש הרבה יותר כבונוס להרוויח, לעומת הסיטואציה מלאת הלחץ בליגה.

גם עם איביץ׳ היו בעיות בהתקפה אין ספק, אבל הגנת ברזל. פה עם דוניס, כשההגנב מתהדקת מיד רואים שזה בא משמעותית על חשבון ההתקפה.

אני מקווה שלפחות מי שמעל דוניס (יצחקי? מי אחראי על רכש במועדון בכלל כרגע?!) רואה ומבין שהם היו הבעיה. בניית סגל וניהול זמנים נוראיים.

הייתי מנסה להביא עוד חלוץ סטייל צ'יקו אבל מישהו שעשה הכנה עם הקבוצה שלו, מאוד קריטי לנו חלוץ מתפקד בשבועות הקרובים, אולי ללכת למהלך שחרור בלקמן, למה אם אנחנו הולכים לפציעה של מעל חודש נוסף לפשיץ' לא משנה אם ננצח את חיפה אפילו אנחנו ניתקע במשחקים מול הקטנות שמתבנקרות שוב ושוב בלי חלוץ, במשחק מול מכבי פ"ת כל חלוץ סביר לא היה מפספס את שני המצבים שקיבל בלקמן והיינו מנצחים, יהיו עוד משחקים כאלו.

עריכה:

סתם לדוגמא הבחור הזה עוד שיחק בקבוצה שלו בקטאר שלושה משחקים בספטמבר, עכשיו הוא שחקן חופשי

https://www.transfermarkt.com/yannick-sagbo/leistungsdaten/spieler/60591/plus/0?saison=2020

לדוניס יש אשמה לגבי איך שאנחנו נראים בליגה אבל הוא לא האשם הבלעדי, ההנהלה הרבה יותר אשמה ממנו, שנה שעברה הייתה לנו הגנת ברזל, השנה זה נראה כמו שיחזור של עונת 17-18, כל פעם שמשחקים עם 2 בלמים ההגנה נראית זוועה וכל פעם שמשחקים עם 3 בלמים ההגנה נראית בסדר אבל זה פוגע בנו מבחינה התקפית (אני מאוד מקווה שהרננדז יוכל לשנות את העובדה הזו וייתן לנו את האופציה לשחק עם שני בלמים), ההתקפה הייתה מוגבלת גם בעונה שעברה (זה הוסתר בצורה טובה בגלל שהיה לנו שני שחקנים כמו יוני ואצילי שיכולים לייצר גולים מכלום) עכשיו היא עוד פחות טובה אחרי שעזבו אותנו שחקנים כמו מיכה, אצילי וצ'יקו (שביחד אחראים ל-20 שערים ו-13 בישולים בעונה שעברה ב-4589 דקות במשותף, מעורבות בשער או בישול כל 139 דקות וזה כשמיכה בעונה זוועתית) והתחליפים שהגיעו הם דן ביטון שנראה כמו שחקן טוב אבל שיתקשה מול הצפיפות והבונקרים בליגה, טל בן חיים שלא נראה כמו השחקן שעזב אותנו (ולדעתי גם בלי שום קשר שחקן פחות טוב ויעיל מאצילי) ויש את פשיץ' שיכול להיות שהוא שחקן מצוין אבל כרגע הוא לא בכושר משחק מה שגורם לנו לשחק עם חלוצים שהם לא מספיק טובים (גם שכטר וגם בלקמן הרבה פחות טובים מצ'יקו לצורך העניין), וזה שלא שהסגל שלנו משופע בסקוררים, אני מאוד מקווה שעד סוף החלון יגיע שחקן התקפה נוסף (אחד כזה שהוא סקורר או אחד שהוא בסגנון של צ'יקו מהיר וחזק שיכול לייצר בלגן בהגנה של היריבות).

הכל קרה לאט מדי הקיץ הזה, הרגשנו שגם אם עוזבים 5 שחקני הרכב משמעותיים אז הסגל שלנו יותר טוב מהסגלים של היריבות בפערים כל כך גדולים שאפשר לזלזל ואפשר לקחת את הזמן ולעבוד לאט, בסופו של דבר זה עלה לנו, אני מאוד מקווה שבהנהלה הפנימו את הטעויות שנעשו הקיץ ויילמדו מזה להבא, כי היה לנו את הסגל הכי טוב בליגה ובמקום להשתדרג נחלשנו (נקווה שזה עדיין יספיק בשביל לקחת אליפות נוספת).

מסכים שנחלשנו ברמת הסגל אבל עדיין..

דוניס לא נראה ומתנהג בקשיחות כמו איביץ  ומה לעשות שחקן ישראלי שלא דרוך כל הזמן ומפחד על המקום שלו מתחיל לזרוק.

2 דקות לפני, yellow&blue said:

מסכים שנחלשנו ברמת הסגל אבל עדיין..

דוניס לא נראה ומתנהג בקשיחות כמו איביץ  ומה לעשות שחקן ישראלי שלא דרוך כל הזמן ומפחד על המקום שלו מתחיל לזרוק.

יש יותר מדרך אחת לאמן כדורגל. האמת שאין לי מושג אם דוניס קשוח או לא.  

לפני1 שעה , ebibo said:

הייתי מנסה להביא עוד חלוץ סטייל צ'יקו אבל מישהו שעשה הכנה עם הקבוצה שלו, מאוד קריטי לנו חלוץ מתפקד בשבועות הקרובים, אולי ללכת למהלך שחרור בלקמן, למה אם אנחנו הולכים לפציעה של מעל חודש נוסף לפשיץ' לא משנה אם ננצח את חיפה אפילו אנחנו ניתקע במשחקים מול הקטנות שמתבנקרות שוב ושוב בלי חלוץ, במשחק מול מכבי פ"ת כל חלוץ סביר לא היה מפספס את שני המצבים שקיבל בלקמן והיינו מנצחים, יהיו עוד משחקים כאלו.

עריכה:

סתם לדוגמא הבחור הזה עוד שיחק בקבוצה שלו בקטאר שלושה משחקים בספטמבר, עכשיו הוא שחקן חופשי

https://www.transfermarkt.com/yannick-sagbo/leistungsdaten/spieler/60591/plus/0?saison=2020

בכלל, בימים האחרונים שוחררו הרבה שחקנים איכותיים מהליגה הסעודית.

אבל אנחנו רק יכולים לחלום על זה כרגע

8 דקות לפני, הישראלי היפה said:

בכלל, בימים האחרונים שוחררו הרבה שחקנים איכותיים מהליגה הסעודית.

אבל אנחנו רק יכולים לחלום על זה כרגע

בדיוק, יש גל של שחרורים שם של שחקנים ששיחקו באמת עד לפני כמה שבועות, שזה מושלם ושחקנים שתוך יומיים שלושה יכולים כבר להיקלט בקבוצה ולקבל דקות, חלוץ בניגוד לעמדות הגנה לא זקוק להמון תיאום.

בכל אופן עם ההתנהלות שלנו הקיץ אין סיכוי לזה אבל זה יכל להיות צעד משפיע מאוד.

לפני5 שעות , itan17 said:

איך אין פה בעיה של אימון? עצמת עיניים במשחקי ליגה? השחקנים לא ממש יודעים מה לעשות על המגרש, אנחנו בקושי מגיעים למצבים, ואגב גם המצבים הנייחים הלא קיימים רואים לגמרי טביעות אצבע של מאמן.

פפף אתה מסתכל דרך עדשה ממש ממש חשוכה, אה?

שנה ת'פריזמה בן אדם, כולה מחזור 3, אנחנו כבר עם 3 תארים וניצחון בליגה האירופית וקשיים אובייקטיביים בליגה.

היכולת? טובה. אפשר לדון עליה, אבל היא בגדר הנורמה לאור הנסיבות.

אני למשל ניהנה. אני מרגיש חי במהלך המשחק.

אצל איביץ' היה מייסר, הלב התפוצץ מגאווה על היעילות ועל השליטה, אבל המשחקים במיוחד בהתחלה היה...נו...איך לומר זאת בלי להישמע דרמטי?

לא יותר טובים מעכשיו.

בחוויה האישית שלי- אפילו חיוורים.

יש פה אנשים עם זיכרון כל כך קצר שזה מפחיד.

שנה שעברה הפסדנו לסודובה ונראינו זוועה בפתיחת הליגה, וזה כשלא התמודדנו עם התפרצות קורונה ומשחקים בלי קהל.

אז נכון שצבירת הנקודות בשלושת המשחקים הראשונים רעה, אבל דווקא המשחק נגד ב״ש לא היה רע וגם התוצאה סבירה בפני עצמה.

רק ביום חמישי ב״ש סגרה משחק נגד קבוצה יותר טובה וגם ניצחה 3:1.

43 דקות לפני, שי123 said:

שנה שעברה הפסדנו לסודובה ונראינו זוועה בפתיחת הליגה, וזה כשלא התמודדנו עם התפרצות קורונה ומשחקים בלי קהל.

אז נכון שצבירת הנקודות בשלושת המשחקים הראשונים רעה, אבל דווקא המשחק נגד ב״ש לא היה רע וגם התוצאה סבירה בפני עצמה.

קול שפוי.

1 hour ago, שי123 said:

אי אפשר לנתק את קצב צבירת הנקודות. זה החלק הכי משמעותי. אם היינו מנצחים את 2 המחזורים הראשונים או מוציאים לפחות 4 נקודות אז התגובות אחרי ב"ש היו שונות לגמרי.

0-0 נגד בש עם אירופה אחרי חודש בלי כדורגל ואימונים נורמלים זה סביר.

2 מ 9 זה נורא. התגובות בהתאם.

42 דקות לפני, zion8 said:

אי אפשר לנתק את קצב צבירת הנקודות. זה החלק הכי משמעותי. אם היינו מנצחים את 2 המחזורים הראשונים או מוציאים לפחות 4 נקודות אז התגובות אחרי ב"ש היו שונות לגמרי.

0-0 נגד בש עם אירופה אחרי חודש בלי כדורגל ואימונים נורמלים זה סביר.

2 מ 9 זה נורא. התגובות בהתאם.

צריך להבין שזאת עונה קצת שונה, עונה ללא קהל ועם המון אי-שיגרה כמו בדיקות קורונה, בידודים, התאמות וכו'.. תוסיפו לזו השתתפות בכמה מפעלים במקביל ועומס שחקנים שלנו בנבחרות והתוצאה היא מה שאנחנו רואים היום.

ברצלונה עם פתיחה של 7/15

פריז גם הפסידו נקודות בהתחלה , יובנטוס עם 9/15 , ליברפול המפחידה עם 13/18 . 

4 דקות לפני, קובי השועל said:

צריך להבין שזאת עונה קצת שונה, עונה ללא קהל ועם המון אי-שיגרה כמו בדיקות קורונה, בידודים, התאמות וכו'.. תוסיפו לזו השתתפות בכמה מפעלים במקביל ועומס שחקנים שלנו בנבחרות והתוצאה היא מה שאנחנו רואים היום.

ברצלונה עם פתיחה של 7/15

פריז גם הפסידו נקודות בהתחלה , יובנטוס עם 9/15 , ליברפול המפחידה עם 13/18 . 

ברצלונה עם 2 משחקים פחות מהמוליכה, אם היא תנצח את שניהם היא תהיה עם נקודה פחות מהמקום הראשון.
איך אפשר להשוות נקודה מינוס ל7 נק' מינוס? ועוד מילא 7, בסכנה ממשית ל10. 

בקיצור, חייבים לנצח איכשהו את המשחק הזה, להוריד את ההפרש ל-4 ולחזור למסלול. אם מפסידים זה בור עצום.

49 דקות לפני, YoC said:

ברצלונה עם 2 משחקים פחות מהמוליכה, אם היא תנצח את שניהם היא תהיה עם נקודה פחות מהמקום הראשון.
איך אפשר להשוות נקודה מינוס ל7 נק' מינוס? ועוד מילא 7, בסכנה ממשית ל10. 

בקיצור, חייבים לנצח איכשהו את המשחק הזה, להוריד את ההפרש ל-4 ולחזור למסלול. אם מפסידים זה בור עצום.

בחייך הפכת את בארסה נקודה מינוס ואת מכבי למינוס עשר, אז איך אפשר להשוות כשאתה משחק בכאילו בראש שלך.

כרגע הפער שלנו הוא לא 10 אלא 4 עם משחק חסר לחיפה ובפוטנציאל 4 בלי משחק חסר לחיפה.

בקצב צבירת נקודות של בארסה (פחות מ- 50%) יש סבירות שבאחד משני המשחקים הקרובים הם יפסידו ולכן אז כן אפשר להשוות כשבשני המקרים הפער יהיה 4 (אם כבר משחקים בכאילו).

אגב הפערים בלה ליגה גדולים יותר גם בסטאטוס של הקבוצה הגדולה (בבארסה יש את גדול  הכדורגלנים בתולדות הענף, במכבי כן שותף: דן ביטון), וגם בקבוצות הקטנות. מקומות 17-18 זה משחק אימון בשביל בארסה.

מכבי בליגה תמיד קצת תתאמץ גם נגד מקומות 13-14.

3 דקות לפני, ששון הצהוב said:

בחייך הפכת את בארסה נקודה מינוס ואת מכבי למינוס עשר, אז איך אפשר להשוות כשאתה משחק בכאילו בראש שלך.

כרגע הפער של הוא לא 10 אלא 4 עם משחק חסר לחיפה ובפוטנציאל 4 בלי משחק חסר לחיפה.

בקצב צבירת נקודות של בארסה (פחות מ- 50%) יש סבירות שבאחד משני המשחקים הקרובים הם יפסידו ולכן אז כן אפשר להשוות כשבשני המקרים הפער יהיה 4 (אם כבר משחקים בכאילו).

אגב הפערים בלה ליגה גדולים יותר גם בסטאטוס של הקבוצה הגדולה (בבארסה יש את גדול  הכדורגלנים בתולדות הענף, במכבי כן שותף: דן ביטון), וגם בקבוצות הקטנות. מקומות 17-18 זה משחק אימון בשביל בארסה.

מכבי בליגה תמיד קצת תתאמץ גם נגד מקומות 13-14.

איך אפשר לתת קבוצה עם 2 משחקים חסרים מהמוליכה דוגמה לקבוצה עם משחק עודף מהמוליכה? 
מה אני אגיד לך ששון ידידי, אשרי המאמין, מקווה מאוד שננצח אותם ונוריד את הפער ל-4 (בחייאת, את סכנין הם ינצחו. זה 7)

לפני13 שעות , Adir12 said:

איזה סגל היה לאיביץ'?שחקני נוער כמו יונתן כהן,חוזז,גלזר,שחר פיבן? שחקן כמו ברסקי שכולם שכחו ממנו? חלוץ כמו עטר שכבר גמרו אותו פה ועשו אותו סוס מת?

דור פרץ שכבר שחטו אותו פה ורצו לשלוח אותו לרמלה?

אמנם הקיץ עשו עבודה גרועה בהכנה של הקבוצה ושל הסגל, אבל אתה לא יכול לגמד את כל מה שאיביץ' עשה עם הסגל שהיה לו.

איביץ' קיבל קבוצה של שחקנים שציינתי למעלה שכולם גמרו אותם מחוזקים בשחקני נוער והוא זה שיצר את המפלצת שהייתה פה בשנתיים האחרונות.

איביץ' הוציא מים מהסלע, לא טענתי אחרת.

אבל הסגל שלו היה טוב בהרבה ממה שיש היום.

אישית אני טוען עוד מהעונה של ג'ורדי שאצילי זה חצי קבוצה.