Jump to content

דוניס בליגה - בינתיים

snufkin

Recommended Posts

6 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

סביר להניח שכן. מדהים שגם כאן חשבו שזה רעיון טוב לעלות בהרכב משני נגד ב"ש כדי שינוחו לקראת הטורקים. 

לא ראיתי כאלה האמת.

זה זלזול אדיר אם באמת הייתה מחשבה כלשהי להתמקד יותר בחמישי על פני היום

45 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אם קוראים לו בלקמן אתה לא שואל את זה. מחצית ראשונה מהחלשות שלו במכבי.

בכלל לא היה כזה חלש. בא יפה לקבל כדורים, לחץ טוב, עשה תנועה קדימה. 

Just now, Meron's said:

בכלל לא היה כזה חלש. בא יפה לקבל כדורים, לחץ טוב, עשה תנועה קדימה. 

בא לקבל כדור ואיבד אותו. מלא איבודים ו0 פעולות חיוביות. 

10 דקות לפני, Elirandani said:

גם בקו 4 לא הרבה זרם בהתקפה העונה, זאת לא הבעיה. 

אנחנו מוגבלים בהתקפה, זה היה ניכר עוד בעונה שעברה.

הקיץ הזה היה הקיץ האיום ביותר שאני זוכר מבחינת התנהלות, וכן, כולל הקיץ ההוא בעונת לוני-קלינגר-נמני, ואני הראשון לצעוק זאת מעל כל במה. מה שכתבתי באותה הודעה זה שאם מראש יש לך כלים התקפיים מוגבלים, וגם אותם אתה לא מנצל ועולה עם שחקנים שברור לך שלא יצמיחו כלום, אז מלכתחילה אתה בא לגנוב את המשחק, ביום חמישי זה הצליח, היום לא. מאמן טוב יודע להוציא את המיטב מהשחקנים שלו גם אם הם לא משהו, דוניס הוא לא אחד כזה..

55 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ראינו איך זה עבד נגד בני יהודה ופ"ת...

נגד מכבי פ"ת בעטנו לשער משהו כמו 25 פעם, נראינו סבבה התקפית וייצרנו מצבים. זה הרבה יותר מהכלום של היום, והפסדנו כי אכלנו 2 גולים על ההגנה. 

נגד בני יהודה נראינו פחות טוב, אבל עדיין הבקענו פעמיים. אז נכון, תגיד שגם ספגנו בצד השני, אבל היום הרננדס היה כשיר והיה יכול להספיק לצד טיבי מול הבונקר של אבוקסיס. 

בקיצור, כשאתה עולה עם חמישיה הגנתית מובהקת, ועוד שני קשרים אחוריים, אתה לרוב לא תבקיע יותר מפעם במשחק במקרה הטוב. 

50 דקות לפני, Cosmic said:

נראה לי שהוא מאמן טוב, שקצת בהלם מאיך הקבוצה הזו לקחה אליפות בפור כל-כך גדול שנתיים רצוף. 

הפרצוף תחת שלו בסיום המשחק לא מבשר טובות, ניכר שהוא מרגיש את הלחץ. 

קצת תמוה שהוא בהלם, כי הוא היה צריך לראות קלטות שלנו מהשנתיים האלה. בשביל זה משלמים לו. 

ואם הוא במקרה קורא כאן (לא באמת), אז בעונה שעברה לקחנו אליפות עם הגנה הכי טובה בהיסטוריה (שנלקחו ממנו שני שחקני מפתח בקיץ) + אצילי וצ'יקו שהיו אחראיים על 30 גולים בערך. 

ולפני שנתיים היה לך את מיכה בשיאו, עטר בעונה גדולה, מגן ימני חד שנותן בישולים, אצילי שעל התרומה שלו כתבתי, ושחקנים כמו ריקן ושכטר צעירים בשנתיים. 

בקיצור, הוא היה צריך להכיר את ההבדל בין השנתיים הקודמות מבחינת סגל לזה שהוא קיבל השנה. 

9 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

ועוד שני קשרים אחוריים, אתה לרוב לא תבקיע יותר מפעם במשחק במקרה הטוב. 

שני קשרים אחוריים? בקושי אחד. קארצב הוא לא ממש קשר אחורי בתפקיד שלו אלא יותר 50-50. 

לא חושב שהמערך זה הבעיה של מכבי.

1 hour ago, Elirandani said:

לא ראיתי עד כה העונה הבדל משמעותי בין קו של 4 או 3 בלמים, שאתה אומר שיש כאן בעיה עם מערך מסויים.

בשני המערכים העונה לא היה שטף במשחק ההתקפה, היה ניצול של מצבים מעטים וזה הכל. 

חסר לנו יצירתיות בנוסף לשביעות הישראלית הטיפוסית.

זה מה שנקבל העונה.

תראה שוב את המשחק נגד פ"ת, ובמיוחד את המחצית הראשונה, עם קו הגנה של 4. הגענו שם להמון מצבים, ואם הייתה רגל מסיימת זה היה נגמר ב-3-4 חתיכות במחצית. 

31 דקות לפני, zion8 said:

לא יונתן היה הבעיה שלנו במחצית הראשונה. היחיד שניסה לייצר משהו. ירד קצת אחורה לקבל כדורים ולבנות משחקי צירופים. הבעיה שלא הייתה שום נוכחות התקפית. בלקמן ברח מלא פעמים הצידה וחיפש את העבירה כל פעם מחדש. שום קשר לא נכנס לרחבה. סבוריט וקנדיל מנסים להכניס כדור לרחבה לשחקן צהוב 1 על 4 אדומים. גם הלחץ הגבוה (והטוב) שהניב חילוצי כדור יחסית גבוהים לא ייצר מצבים כי פשוט לא הייתה הצטרפות. לא סביר להבקיע ככה.

אגב, לדעתי יונתן הוחלף בגלל שהוא שיחק בחמישי וישחק בחמישי.

מסכים מאוד, זה בלתי נתפס איך כל פעם היה לנו רק שחקן אחד גג בתוך הרחבה. איך אפשר להבקיע בלי הצטרפות? 

23 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

קצת תמוה שהוא בהלם, כי הוא היה צריך לראות קלטות שלנו מהשנתיים האלה. בשביל זה משלמים לו. 

ואם הוא במקרה קורא כאן (לא באמת), אז בעונה שעברה לקחנו אליפות עם הגנה הכי טובה בהיסטוריה (שנלקחו ממנו שני שחקני מפתח בקיץ) + אצילי וצ'יקו שהיו אחראיים על 30 גולים בערך. 

ולפני שנתיים היה לך את מיכה בשיאו, עטר בעונה גדולה, מגן ימני חד שנותן בישולים, אצילי שעל התרומה שלו כתבתי, ושחקנים כמו ריקן ושכטר צעירים בשנתיים. 

בקיצור, הוא היה צריך להכיר את ההבדל בין השנתיים הקודמות מבחינת סגל לזה שהוא קיבל השנה. 

מסכים בכל מילה ומילה שנכתבה כאן, וזו אגב הבעיה הגדולה עם מאמן זר, כי עד שהוא מתחיל להסתגל ולהבין מה מסביבו, הליגה יכולה לברוח. אני בטוח שדוניס בא לפה עם תחושה שאנחנו עשר רמות מכל השאר (בהתבסס על הטבלה מהשנתיים האחרונות), הוא לא השכיל להבין את הליגה ואת המערכים שאיתם נאלץ להתמודד, ונראה שהוא העריך יתר על המידה את שחקניו. עד שיעשה את שיעורי הבית שלו, מאוד יכול להיות שזה יהיה כבר מאוחר. ואולי כפי שטענתי שלא מן הנמנע שלאחר סיום הקמפיין האירופי הוא יבקש לעזוב כמו יוקאנוביץ' בשעתו..

16 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

תראה שוב את המשחק נגד פ"ת, ובמיוחד את המחצית הראשונה, עם קו הגנה של 4. הגענו שם להמון מצבים, ואם הייתה רגל מסיימת זה היה נגמר ב-3-4 חתיכות במחצית. 

בעטנו בעיקר מחוץ לרחבה, לא יצרנו מצבים מסוכנים כמעט מול השער. זוכר רק כדור עומק שפרץ החטיא וזהו.

המשחק הזה לא יוצא דופן מאף משחק שלנו העונה, פשוט אין הבדל. 

2 דקות לפני, כהן said:

מסכים בכל מילה ומילה שנכתבה כאן, וזו אגב הבעיה הגדולה עם מאמן זר, כי עד שהוא מתחיל להסתגל ולהבין מה מסביבו, הליגה יכולה לברוח. אני בטוח שדוניס בא לפה עם תחושה שאנחנו עשר רמות מכל השאר (בהתבסס על הטבלה מהשנתיים האחרונות), הוא לא השכיל להבין את הליגה ואת המערכים שאיתם נאלץ להתמודד, ונראה שהוא העריך יתר על המידה את שחקניו. עד שיעשה את שיעורי הבית שלו, מאוד יכול להיות שזה יהיה כבר מאוחר. ואולי כפי שטענתי שלא מן הנמנע שלאחר סיום הקמפיין האירופי הוא יבקש לעזוב כמו יוקאנוביץ' בשעתו..

אני טענתי שבכר זה לא רעיון רע בשנת קורונה ויצאו עלי. לא רואה שום בעיה עם מאמן זר טוב(ודוניס מאמן טוב) והסטטיסטיקה איתי. אם הציפיה היא לקחת אליפות תמיד, תיהיה לך בעיה עם כל סטטיסטיקה באשר היא. אתה תפסיד אליפויות עם זרים וישראלים. 

10 דקות לפני, המכבייה said:

אני טענתי שבכר זה לא רעיון רע בשנת קורונה ויצאו עלי. לא רואה שום בעיה עם מאמן זר טוב(ודוניס מאמן טוב) והסטטיסטיקה איתי. אם הציפיה היא לקחת אליפות תמיד, תיהיה לך בעיה עם כל סטטיסטיקה באשר היא. אתה תפסיד אליפויות עם זרים וישראלים. 

ברור שיהיו שנים טובות יותר ופחות, אבל להתעקש על מאמן זר רק בגלל שהוא זר, זה נראה לי כבר מיצה את עצמו (אני בגדול בעד צוות זר שכולל צוות מקצועי/כושר/רפואי). לגבי דוניס? אם הוא מאמן טוב או לא אין לי מושג, אשפוט אותו לפי התוצאות ובינתיים אני לא מעודד מהם. הטענה הגדולה שלי כלפיו היא לקיחת הליגה המקומית כמטרד שולי, ואם למשחק כמו של היום אתה עולה בלי גלזר ופרץ שהם הבאנקרים שלך בגדול, אז ברור הסיבה לזה, ושוב, לדעתי (אולי יש כאלו שחולקים עליי) הליגה צריכה להיות העדיפות הראשית, ועושה רושם שלדוניס יש העדפות אחרות..

3 דקות לפני, כהן said:

ברור שיהיו שנים טובות יותר ופחות, אבל להתעקש על מאמן זר רק בגלל שהוא זר, זה נראה לי כבר מיצה את עצמו (אני בגדול בעד צוות זר שכולל צוות מקצועי/כושר/רפואי). לגבי דוניס? אם הוא מאמן טוב או לא אין לי מושג, אשפוט אותו לפי התוצאות ובינתיים אני לא מעודד מהם. הטענה הגדולה שלי כלפיו היא לקיחת הליגה המקומית כמטרד שולי, ואם למשחק כמו של היום אתה עולה בלי גלזר ופרץ שהם הבאנקרים שלך בגדול, אז ברור הסיבה לזה, ושוב, לדעתי (אולי יש כאלו שחולקים עליי) הליגה צריכה להיות העדיפות הראשית, ועושה רושם שלדוניס יש העדפות אחרות..

הוא לא מתייחס אליה כאל מטרד ואם יש קישור (ברצף הקיים עכשיו) שנגדו אתה יכול להתמודד בלי גלזר ולהרוויח את המנוחה שלו- זה היה היום. לא היתה שום בעיה שם, בטח לא עם שלושה בלמים ומול הקישור שלהם וגלזר לא היה חסר לי במיוחד. הבעיות היו באיזורים אחרים. לדוניס/ כל מאמן במכבי יש העדפה לנצח בכל משחק. לא מעט שחקנים צריכים לעשות חושבים בעקבות ההופעה המרושלת שלהם היום. 

1 hour ago, המכבייה said:

הוא לא מתייחס אליה כאל מטרד ואם יש קישור (ברצף הקיים עכשיו) שנגדו אתה יכול להתמודד בלי גלזר ולהרוויח את המנוחה שלו- זה היה היום. לא היתה שום בעיה שם, בטח לא עם שלושה בלמים ומול הקישור שלהם וגלזר לא היה חסר לי במיוחד. הבעיות היו באיזורים אחרים. לדוניס/ כל מאמן במכבי יש העדפה לנצח בכל משחק. לא מעט שחקנים צריכים לעשות חושבים בעקבות ההופעה המרושלת שלהם היום. 

התייחסתי לגלזר כמשל, גם לי הוא לא היה חסר במיוחד, כבר כתבתי כמה וכמה פעמים שהעונה שלנו תתרומם או תיפול על היכולת של יוני, וכן, ברור שהבעיה שלנו היא באזורים הקדמיים יותר, אני חוזר על זה שוב ושוב כבר מתחילת הקיץ, וגם לאחר שהחתימו את הזרים והיו שחגגו פה, עדיין סברתי שחסרים לנו לפחות עוד שניים או אפילו שלושה שחקני התקפה דומיננטיים. אבל, ופה האבל, כמו שלי וגם לך אני מניח שדי ברור שבמסגרת האירופית דוניס לא יוותר על גלזר ואפילו על פרץ (יחד עם גולסה) בהרכב, משמעו שמבחינת המאמן ההרכב האידיאלי כולל את הנ"ל, ובכל זאת במשחק היום הם לא עלו בהרכב (שפרץ עלה זה היה במקום גולסה) למרות שלדעתי המשחק הזה חשוב יותר מהמשחק הקרוב באירופית. במוח המעוות שלי אם כבר היה לתת לדן לנוח עדיף שזה היה בחמישי ולא היום, כמו שאמרתי זו דעתי וסדר העדפותיי, דוניס חושב אחרת(אולי גם לא מעט מהחברים פה), ובינתיים מפה לשם, פתחנו את הליגה עם שתי נקודות מתשע, מאזן עלוב מכל בחינה שהיא..

משחק ליגה שלישי ואחרי 5 באירופה ועדיין לא רואים טביעת אצבע של מאמן. אין שיטה, אין טקטיקה, כולם עומדים, אין תנועה בהתקפה, אין משחק אגפים,שחקנים מוצבים לא בעמדות הטבעיות שלהם (טב״ח הלך לאיבוד בימין, סאבוריט שיחק בלם שמאלי ולא מגן כמו שהוא יודע, משחקים קודמים קנדיל היה בשמאל בכלל..) כל כדור רוחב נמוך פרט לאחד הלך ישר לרגל אדומה, הכל מקרי...

אז כן הסגל שלנו היה מספיק טוב לייצר מצב אחד מסוכן (שכטר) בפעולה אישית מצוינת של דן ביטון, או להבקיע פה ושם מאיזו הרמה או כדור נייח, אבל אני לא רואה שום דרך במכבי.

ועדיין, אנחנו מסוגלים לעשות את זה עם שינוי מערך ולהתאים את שיטת המשחק כל משחק לגופו מול היריבה. פשוט לא להסתכל על הליגה אלא רק על המשחק הבא.

וכמובן להשתמש יותר באגפים, עם כל האופציות שיש לנו בסגל זה דבר שאנחנו לא עושים כמעט.

ניצחון על חיפה ואני מאמין שאפשר לעשות את זה בליגה, אבל קודם כל יש לנו בחמישי נסיעה לטורקיה...

לפני7 שעות , מכביסט לעד said:

ראינו איך זה עבד נגד בני יהודה ופ"ת...

לא היה לך אופציה לשחק עם הרננדז 

ולפחות הגעת למצבים במשחקים האלה, 5 בהגנה בליגה זה אסון.

מילא אם היה לך שחקן כמו דסה אפשר להבין אבל המערך הזה לחלוטין לא עובד.

33 דקות לפני, ג'ורדי said:

לא היה לך אופציה לשחק עם הרננדז 

ולפחות הגעת למצבים במשחקים האלה, 5 בהגנה בליגה זה אסון.

מילא אם היה לך שחקן כמו דסה אפשר להבין אבל המערך הזה לחלוטין לא עובד.

3 בלמים אפשר לשחק גם בליגה, רק צאיך שאחד משחקני הכנף יהיה שחקן התקפה מובהק (נגיד סבוריט צד אחד וחוזז צד שני). 

שלושה בלמים לא צריכים להיות בלקסיקון בליגה, לא צריך וזה גם מזמבר לנו את ההתקפה אין לנו כנפיים כמו שצריך לטקטיקה הזאת.

אני יכול להבין את המחשבה של להישאר אם אותה שיטה גם בליגה וגם באירופה אבל דיי צריך שינוי בטקטיקה.

כתבתי את זה גם בנושא המשחק: יש המון ביקורת על ניהול המשחק, אבל לא הגיונית לי כמות איבודי הכדור. כמויות הזויות של מסירות לאף אחד,

מסירות דרדלה וכדורי רוחב בלי שיש אפחד ברחבה. מה דוניס אשם בזה? אתם שחקני כדורגל, כל החיים זה מה שאתם עושים, איך הגעתם למצב כזה?

2 דקות לפני, avich15 said:

כתבתי את זה גם בנושא המשחק: יש המון ביקורת על ניהול המשחק, אבל לא הגיונית לי כמות איבודי הכדור. כמויות הזויות של מסירות לאף אחד,

מסירות דרדלה וכדורי רוחב בלי שיש אפחד ברחבה. מה דוניס אשם בזה? אתם שחקני כדורגל, כל החיים זה מה שאתם עושים, איך הגעתם למצב כזה?

בדיוק. רק בישראל ממהרים ישר להאשים את המאמן. זה קרה גם עם פאקינג איביץ' לא מעט. 

תסלחו לי, אבל גם עם וידיגל על הקווים הייתי מצפה מהשחקנים להוציא יותר מ2 בשלושה משחקים. 

נראה שהשחקנים לא ממש מחויבים בליגה ולעומת זאת נלחמים על כל דבר קטן באירופה וככה זה נראה.

56 דקות לפני, liron1006 said:

שלושה בלמים לא צריכים להיות בלקסיקון בליגה, לא צריך וזה גם מזמבר לנו את ההתקפה אין לנו כנפיים כמו שצריך לטקטיקה הזאת.

אני יכול להבין את המחשבה של להישאר אם אותה שיטה גם בליגה וגם באירופה אבל דיי צריך שינוי בטקטיקה.

3 בלמים זה לא רק 3-5-2, אפשר לשחק גם 3-4-3, עם רביעייה בקו ישר מעל הבלמים, גלזר ופרץ במרכז, גולסה ימין ביטון שמאל.