Jump to content

בעיה של קליטת אינטרנט בממד.

moshe888

Recommended Posts

היי חברים, 

יש לכם איזשהו פיתרון לייצר אינטרנט סביר בחדר ממד? (אני לומד שם וחייב שהזום יעבוד כמו שצריך)

בתמיכה של סלקום המליצו לי על ״מגדיל טווח״ אני רק לא חושב שטווח זו הבעיה, כי יש חדר רחוק יותר מהראוטר שהאינטרנט עובד שם מעולה. 

האם להעביר הראוטר לממד יכול להיות פיתרון? 

תודה חברים 

6 דקות לפני, moshe888 said:

היי חברים, 

יש לכם איזשהו פיתרון לייצר אינטרנט סביר בחדר ממד? (אני לומד שם וחייב שהזום יעבוד כמו שצריך)

בתמיכה של סלקום המליצו לי על ״מגדיל טווח״ אני רק לא חושב שטווח זו הבעיה, כי יש חדר רחוק יותר מהראוטר שהאינטרנט עובד שם מעולה. 

תודה חברים 

אני שמתי מגדיל טווח (עדיף MESH אבל גם מגדיל טווח בסיסי יכול לעזור, אני קניתי ב180 בKSP כי זה היה לי דחוף, יש גם בפחות מ-80 מכשירים טובים מחו"ל) בחדר ממול לממ"ד וזה עזר, הוא מקבל את האינטרנט מהסלון (480 מגה בפועל), ומעביר לממ"ד בערך 80 מגה, שזה מספיק אפילו לצפיה בטלויזיה אז גם ללימודים ועבודה זה יהיה בסדר. 
לצורך העניין בלי מגדל טווח קיבלת 0 מגה כי האות מהראוטר בסלון לא הספיקה.

כמובן שהפתרון הכי אידיאלי זה להשחיל כבל מהראוטר לשם, אם יש לך אפשרות.

לפני2 שעות , moshe888 said:

היי חברים, 

תודה חברים 

לי יש מעביר רשת על גבי רשת החשמל וזה עובד יופי.

צריך לוודא רק שהנתב והמחשב בקרבת 2 נקודות חשמל שנמצאות על אותה פאזה.

חשמלאי יכול לבדוק את זה.

בכל מקרה, המכשיר הוא זול יחסית ושווה ניסיון:

לדוגמא: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=33918

רשום שהוא לא עובד עם מפצל, אבל שלי מחוברים למפצלים גדולים של 5 שקעים ועובדים יופי.

חס וחלילה ראוטר לממ"ד.

יש כמה אופציות - 

הכי מומלצת בהינתן האפשרות - להעביר כבילה מהנתב עד הממ"ד שם תוכל לחבר את הכבל ישירות למחשב או לחבר נקודת גישה (AP) שהמחשב יכול להתחבר אליה גם עם כבל אבל גם בצורה אלחוטית.

MESH במקרה שלך זאת הוצאה מיותרת לדעתי (אלא אם אתה מחפש פתרונות לשיפור איכות קליטה לכל הבית ולא רק לממ"ד) וגם לא בטוח שתעבוד. 

יש את האופציה של נקודת גישה דרך רשת החשמל כמו שהציעו לך פה. 

והאופציה הפחות מומלצת אבל אפשרית - מגדיל טווח שאתה שם אותו כמה שיותר קרוב לממ"ד אבל שהקליטה שם עדיין  טובה. נגיד אם עד הדלת של הממ"ד יש קליטה טובה שים אותו בכניסה שם (אם יש נקודת חשמל). זה הכי פחות מומלץ כי עדיין תחווה ירידה באיכות הקליטה ואולי תצטרך להשאיר את הדלת של הממ"ד פתוחה. 

ממליץ בחום על השחלת כבל רשת מהראוטר לממ"ד דרך נקודות התקשורת.

זה מה שעשינו אצלנו והאינטרנט מהיר מאוד ויותר חשוב, יציב ואמין. אין אופציה יותר יציבה מזו וזה הקריטריון הכי חשוב, בטח עבור לימודים מרחוק.

הוספנו סוויצ' ודרכו חיברנו גם את הסטרימר, הטלוויזיה החכמה ומגדיל טווח שקיבלנו בחבילה מסלקום כדי שתהיה קליטת WIFI גם בממ"ד עצמו.

זו גם אופציה יחסית זולה לעומת רכישת סט מכשירי MESH או תשלום חודשי לחברה על מגדיל טווח שלא כלול בחבילה.