Jump to content

רשמים מהניצחון על קרבאח בבלומפילד | ניצחון סופר חשוב בפתיחת הבתים!

Sawyer

Recommended Posts

לפני2 שעות , צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

אבי ריקן הוא סוג של ארז מסיקה מודרני 

מהשחקנים שישימו לך גול פה או שם אבל פשוט לראות אותם עם הכדור תוך כדי משחק או מהלכים של משחק זה פשוט סבל צרוף 

אני מת שנעשה את העוד צעד אחד קדימה ושחקנים כאלה לא ידרכו פה , לעומת למשל שחקנים כמו דן ביטון

מה?

ריקן העונה כבש נגד סודובה, ועונה שעברה נגד חיפה ובשני משחקים נגד הפועל.

בארבעת המשחקים זה היה השער הראשון ששחרר את הלחץ שלנו לקראת הניצחון.

גם בעונות שלפני היו לו כאלו, במשחקים יותר או פחות חשובים.

ולא פחות חשוב, שחקן שחצי מהזמן עולה מהספסל ונותן את המקסימום שלו בלי להגיד מילה אחת.

הלוואי והיו עוד כאלו במכבי.

31 דקות לפני, zion8 said:

מסכים איתך. אבל אני חושב שלא התמודדנו מספיק טוב עם הלחץ מהסיבה שהשחקנים ששיחקו אתמול לא בנויים לכך. גלזר,פרץ, קנדיל,דוידזאדה- לא ממש מצטיינים שהכדור אצלם ברגל. היחידי שיכל לשבור את הלחץ ולדחוף זה גולסה והוא עשה את זה מידי פעם. אבל הוא אחד וגם למרות היכולות הטכניות שלו הוא פחות תורם להנעת הכדור. מניח שאם קארצב היה פותח במקום דוידזאדה כמו שציינו פה, ובנוסף ביטון במקום שכטר -הדברים היו נראים אחרית לגמרי מהבחינה של הנעת כדור ושבירת לחץ.

נקודה נוספת למחשבה - 

אם השינוי מערך גורם לכך שלוקחים את שחקן הכדורגל הכי טוב שיש לנו - סאבוריט - ומזיזים אותו מהעמדה הטבעית שלו שבה הוא סייע לנו לעשות שתי עונות היסטוריות ברמה המקומית ואותו שינוי גורם לכך שחצי מהחילופים בין השחקנים שמשחקים לבין אלו שהספסל ואלו הפנימיים ברמה הטקטית  מגיעים מאותו מקום שהוא מהות שינוי המערך - החמישייה ההגנתית - אולי למרות הרצון הגדול של דוניס לשחק כך - המערך הזה לא מתאים לתמהיל השחקנים הנוכחי שלנו. 

25 דקות לפני, עדו said:

טבח, גררו,דוידזאדה, ביטון, וקנדיל כולם הגיוע למצבים שעם פס יותר מדויק היו מעמידים שחקן לבד מול שוער.

אני שמח שהם ניסו את הפס עומק במקום לשמור על כדור וללכת על בטוח. 

אם בהרכב שלנו היה את דויד אלאבה, אלפונסו דיוויס ודור מיכה הייתי מודאג מ70% דיוק במסירות. בהרכב של היום אם היה 95% דיוק זה אומר שאף אחד לא ניסה שום דבר.

הסיבה שהדיוק היום היה כל כך נמוך זה כי היו המון כדורי עומק וניסיונות לשבור קוים של היריב, אומנם רובם המוחלט לא הגיע לכתובת אבל השחקנים היו מספיק אחראים לחפות במקרה הצורך ולא לנסות את המסירות האלו באזורים מסוכנים. 

בדיוק בגלל ש"אף אחד מאיתנו לא באמת בונה על כך שמשני מצבים במחצית נמצא את השער" חשוב שהשחקנים ינסו כמה שיותר לפרוץ את הקו הגנה.

מה אתה רוצה? שהמגן רואה פס שיכול להעמיד את החלוץ שלך מול השער הוא לא ימסור כדאי לשמור על האחוזי דיוק שלנו גבוהים?

מעריך את התגובה ואת ההתייחסות.

אני לא חסיד של התדיינות על כדורגל בפורום ולכן עד שאני עושה את זה, מעדיף שלא להיכנס למחוזות איפוטתיים. 

תודה. תצליח.

לפני2 שעות , צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

אבי ריקן הוא סוג של ארז מסיקה מודרני 

מהשחקנים שישימו לך גול פה או שם אבל פשוט לראות אותם עם הכדור תוך כדי משחק או מהלכים של משחק זה פשוט סבל צרוף 

אני מת שנעשה את העוד צעד אחד קדימה ושחקנים כאלה לא ידרכו פה , לעומת למשל שחקנים כמו דן ביטון

רמת ניתוק מהמציאות של חבר כנסת בליכוד

25 דקות לפני, Brandon Roy said:

נקודה נוספת למחשבה - 

אם השינוי מערך גורם לכך שלוקחים את שחקן הכדורגל הכי טוב שיש לנו - סאבוריט - ומזיזים אותו מהעמדה הטבעית שלו שבה הוא סייע לנו לעשות שתי עונות היסטוריות ברמה המקומית ואותו שינוי גורם לכך שחצי מהחילופים בין השחקנים שמשחקים לבין אלו שהספסל ואלו הפנימיים ברמה הטקטית  מגיעים מאותו מקום שהוא מהות שינוי המערך - החמישייה ההגנתית - אולי למרות הרצון הגדול של דוניס לשחק כך - המערך הזה לא מתאים לתמהיל השחקנים הנוכחי שלנו. 

המערך לא מתאים לנו? בזכות המערך ביטלנו לגמרי את ההתקפה שלהם וגם במשחקים הקודמים באירופה הוא הצליח. 

48 דקות לפני, Brandon Roy said:

נקודה נוספת למחשבה - 

עם איך שנראינו מתחילת העונה לא הייתה ברירה אלא להכניס עוד בלם

לפני2 שעות , הצבר said:

בביטון שחקן לגיטימי שהוכיח את עצמו בעבר.

הוא לא שחקן גדול אבל מגן ימני לגיטימי לליגה בטח בתור מחליף

לשים אותו בקבוצה שלא התאמנה יחד עם שחקנים שהוא לא ממש מכיר ועוד באגף שמאל זה סוג של חיסול ממוקד. 

דוניס ניסה ( לדעתי טעה ) ואכן שינה את המערך. 

אגף שמאל שלנו מסודר עם סבוריט

הרננדז, טיבי, שרן, פיבן - זה ארבעה בלמים בכירים שאפשר לסמוך עליהם 

סבוריט הוא המגן השמאלי הכי טוב שהיה בארץ לכן ברוב המשחקים צד שמאל יהיה מאוייש בסבוריט כשמהחליף שלו אמור להיות דוידזאדה ( ולא בביטון). 

באגף ימין יש לנו מאור שהוא שחקן מצויין ואת בביטון כמחליף ראשון שזה יותר מלגיטימי 

בינתיים סאבוריט מתפקד כבלם נקווה שההרננדס יכנס מהר לעניינים ושיחזרו אותו לעמדה שלו במקום דוידזאדה זה יהיה שינוי עצום.

אני אדביק גם פה כי לא ראיתי שיש את הנושא הזה:

לא יודע מה ראיתם, בעיניי משחק (התקפה) זוועה של מכבי. הגנתית עמדנו טוב, צופפנו מעולה וגלזר אחד מעל כולם, אבל התקפית? היה נוראי...

אני לא חושב שעשינו יותר מ5 פעמים במשחק מהלך של 4-5 מסירות ברצף.. הכל ניסיונות מתפרצת עם שחקן אחד או שניים, אין משחק מסודר, מתבססים נטו על הברקות ויכולת אישית. אני מבין שיש יריבה וצריך להתאים את עצמך אליה, אבל בחייאת רבאק שחקו כדורגל, תפסיקו עם הדוידזאדה או בן ביטון כשחקן על כל כנף שמאל ואז מתפלאים למה לא תוקפים משמאל בכלל, תפסיקו כל כדור לבעוט לחלוץ שאולי יסחוט פאול או בדרך קסם יסתדר לבד לבד לבד עם כל ההגנה ויצליח לשמור על הכדור עד שיצטרפו עוד שחקנים.

שלא תבינו לא נכון, אני מאוד שמח על הניצחון הזה ואם אפשר אני חותם מעכשיו 1:0 עד סוף העונה בכל משחק שנשחק, אבל לפחות שנהיה מודעים לאיך אנחנו נראים ולא נתלהב שהגענו ל3 מצבים כל המשחק ונחשוב שהיינו צריכים לתת פה 3...

סאבוריט נותן לנו לא מעט בהנעת הכדור כבלם. יש כאן התעלמות מזה. דוניס ימצא את האיזון כאשר הבלם יהיה כשיר לגמרי ונשחק עם שלושה למעלה. 

אבל אם נרצה לשחק עם שלושה בלמים כשאחד מהם הוא שמאלי, אין טוב יותר מסאבוריט בסגל הזה.

21 דקות לפני, Ophir 888 said:

לא יודע מה ראיתם, בעיניי משחק (התקפה) זוועה של מכבי. הגנתית עמדנו טוב, צופפנו מעולה וגלזר אחד מעל כולם, אבל התקפית? היה נוראי...

אני לא חושב שעשינו יותר מ5 פעמים במשחק מהלך של 4-5 מסירות ברצף.. הכל ניסיונות מתפרצת עם שחקן אחד או שניים, אין משחק מסודר, מתבססים נטו על הברקות ויכולת אישית. אני מבין שיש יריבה וצריך להתאים את עצמך אליה, אבל בחייאת רבאק שחקו כדורגל, תפסיקו עם הדוידזאדה או בן ביטון כשחקן על כל כנף שמאל ואז מתפלאים למה לא תוקפים משמאל בכלל, תפסיקו כל כדור לבעוט לחלוץ שאולי יסחוט פאול או בדרך קסם יסתדר לבד לבד לבד עם כל ההגנה ויצליח לשמור על הכדור עד שיצטרפו עוד שחקנים.

שלא תבינו לא נכון, אני מאוד שמח על הניצחון הזה ואם אפשר אני חותם מעכשיו 1:0 עד סוף העונה בכל משחק שנשחק, אבל לפחות שנהיה מודעים לאיך אנחנו נראים ולא נתלהב שהגענו ל3 מצבים כל המשחק ונחשוב שהיינו צריכים לתת פה 3...

אבל גם לא צריך להסתכל על המשחק בצורה מנותקת הקשר.

1. שיחקנו מול קבוצה טובה מאוד

2. כבשנו שער מוקדם והיינו דומיננטיים מאוד ברוב המחצית הראשונה 

3. במחצית השנייה המשחק בכללותו היה רע אבל זה מאוד שירת את מכבי ולכן לא היה צורך לייצר שינויים במערך או תפקוד

4. אוברול הגענו למצבים איכותיים מאוד, במשחק שוטף,הרבה יותר מהיריבה.  פרט לגול- העמדנו פעמיים שחקן מול שוער (גררו, גולסה) ומצב מצוין של יונתן. 

אני מרוצה בגדול. לאור זה שמחכים לנו דן ביטון (המוסר והדריבליסט הטוב ביותר) ופשיץ אני ממש שמח ממצב הקישור וההגנה (שחששנו ממנה מאוד)

3 דקות לפני, המכבייה said:

סאבוריט נותן לנו לא מעט בהנעת הכדור כבלם. יש כאן התעלמות מזה. דוניס ימצא את האיזון כאשר הבלם יהיה כשיר לגמרי ונשחק עם שלושה למעלה. 

אבל אם נרצה לשחק עם שלושה בלמים כשאחד מהם הוא שמאלי, אין טוב יותר מסאבוריט בסגל הזה.

האמת שבהקשר הזה גם סאבוריט וגם בלטקסה טובים. לדעתי הם צריכים לשחק בעמדות האלה במערך הזה (פחות נחרץ לגבי מי ממוקם איפה).

בכל אופן כשהרננדס יכנס להרכב אני מניח שדברים ישתנו

8 דקות לפני, הילד בן 30 said:

אבל גם לא צריך להסתכל על המשחק בצורה מנותקת הקשר.

1. שיחקנו מול קבוצה טובה מאוד

2. כבשנו שער מוקדם והיינו דומיננטיים מאוד ברוב המחצית הראשונה 

3. במחצית השנייה המשחק בכללותו היה רע אבל זה מאוד שירת את מכבי ולכן לא היה צורך לייצר שינויים במערך או תפקוד

4. אוברול הגענו למצבים איכותיים מאוד, במשחק שוטף,הרבה יותר מהיריבה.  פרט לגול- העמדנו פעמיים שחקן מול שוער (גררו, גולסה) ומצב מצוין של יונתן. 

אני מרוצה בגדול. לאור זה שמחכים לנו דן ביטון (המוסר והדריבליסט הטוב ביותר) ופשיץ אני ממש שמח ממצב הקישור וההגנה (שחששנו ממנה מאוד)

תוסיף לכל זה את כל השחקנים שלו היו בכושר ורק חזרו מקורונה ואת האימונים הלא מסודרים שהיו. 

מי שציפה למשחק טוב הוא לא פחות מחי בסרט.

35 דקות לפני, Ophir 888 said:

אני מסכים ואני חושב שקצת חזרנו לתקופת איביץ'. 

שזה היה בניגוד למשל למשחקים שראינו מתחילת העונה (בעיקר בליגה) שהיה יותר שטף במשחק ההתקפה ויותר צירופי מסירות והתקפות מסודרות ובאופן כללי שחקנים מקדימה.

אני חושב שדוניס אולי הבין שההגנה שלו כרגע לא הכי חזקה ובמיוחד באירופה הוא חוזר לצד הטקטי וההגנתי יותר כדי להשיג את הנקודות. בליגה עוד אפשר לתקן. מה גם שאל תשכח שהיינו בלי דן ביטון שהוא כרגע השחקן הכי יצירתי שלנו.  

מילה על שרן- משחק מושלם. ראשון לכל כדור בראש, משחק אחראי מאוד, סגירות שטח מצויינות וגם הציל גול שרשום רק עליו.

הרבה כאן יודעים לקטול ולקטלג אותו באוצר מילים שאני לא מתכוון להרחיב לגביו. 

חזר אחרי מספר משחקים מתישים עם הנבחרת ונתן את התחת גם היום, בלי לצייץ.

סומך עליו מאוד במערך של שלושה בלמים. 

קפטן :wubyellow3:

הרבה איבודים של סאבוריט, ובכל זאת איך אני שמח שהוא נשאר, האיש נכס.

פרץ נתן יופי של משחק, חוץ מהבישול גם כדור ענק שלו לגולסה שהחטיא ממצב שחייבים לתת ממנו גול אבל כמובן שגם אליו 0 טענות.

מבסוט מאוד ממה שראיתי אתמול.

5 דקות לפני, חבסוס said:

מילה על שרן- משחק מושלם. ראשון לכל כדור בראש, משחק אחראי מאוד, סגירות שטח מצויינות וגם הציל גול שרשום רק עליו.

איפה כל הליצנים שאמרו שהוא ברמה של בית''ר תל אביב וצריך לפרוש??

10 דקות לפני, חבסוס said:

חוץ מהעובדה שהוא בכושר טוב, יש עכשיו תחרות, פיבן חזר והרננדס הגיע,

כדי להישאר בהרכב הוא צריך להתאבד על כל משחק, גם טיבי נראה יותר טוב.

9 דקות לפני, איתי-מכביסט said:

מה אתם חושבים על היכול של המוח מאז שנכנס אתמול? לדעתי היה בסדר גמור ועשה כמה פעולות יפות 

נראה יחסית חד לאחד שלא שיחק המון זמן. הדריבל נשאר, עושה רושם שהתבגר ולא הולך ראש בקיר כמו שהכרנו אותו לעתים. מה שכן, לא מהיר כמו פעם.

אכזבה מסויימת מהמהירות של טב"ח, מהשחקן המהיר בליגה הוא נראה כמו עוד שחקן ממוצע במכבי מבחינת מהירות.

כנראה שעדיין מוקדם לשפוט אותו ולנתח את הדריבל והחוכמה והחזרה מ3 עונות מאוד קשות כמעט ללא כדורגל

אני עדיין מאמין בו, יכול וצריך לתת בשנתיים שלוש הקרובות מה שעטר נתן אחרי שחזר, לפחות. בתפקיד שלו ברוטציה זאת תיהיה תוצאה נאה.

לא יודע מה אנשים כאן מקשקשים 

מבסוט לגמרי על דוניס הרכב מצוין וחילופים שהבטיחו ניצחון 

ולגבי בן ביטון חטף הרבה כדורים ופתח על הקו נהדר וגם הגנתית הוא סבבה וואלה לדעתי עוד נהנה ממנו 

13 דקות לפני, itan17 said:

טיבי גם היה מצוין

אולי דווקא הפעם הנבחרת עשתה לנו טוב

תמיד עושה טוב לדעתי.

פשוט יש כמה חבר'ה כאן שהם דיי חרדתיים, כל הזמן חושבים על פציעות.