Jump to content

רשמים מהניצחון על קרבאח בבלומפילד | ניצחון סופר חשוב בפתיחת הבתים!

Sawyer

Recommended Posts

כמה קשה, כמה חשוב - הראשון מבין חמשת משחקים שיכולים להכריע את שני המפעלים שלנו ובסגל לא מלא, חייבים איכשהו לצאת מפה עם ניצחון.

דוניס (המורחק) מפתיע בהרכב מעניין, שומר על שלושת הבלמים, ממשיך בלי זרים (למעט סבוריט) והקרדיט ההתקפי ליוני ושכטר. לפחות הקישור גרזנים.

שופט: סביר- (עשה יותר מדי טעויות, זיין אותנו בסוף בשריקות פשוט לא סבירות. לא שיפוט מהנה)

שחקנים:  טננבאום  כמעט ולא עמד במבחנים, עצר את מה שנבעט אליו. ההגנה שמרה על רשת נקייה ובסה"כ הציגה משחק לא רע, דויזאדה אמנם לא היה הכי מדויק אבל שרן הציג משחק הירואי, טיבי היה מצויין וסבוריט הראה קלאסה (לצד כמה טעויות קטנות), אפילו קנדיל במשחק טוב עם כמה פעולות טובות לצד מעט יחסית טעויות לא מחויבות. הקישור היה החלק החזק שלנו גם הפעם, גלזר סופסוף חזר לעצמו עם משחק מעולה, גירזן הכל והראה מי בעל הבית במרכז המגרש, פרץ כנראה המצטיין עם משחק נפלא, שיחק אגרסיבי דחף קדימה היה אחראי על מספר פעולות מרשימות וגם גולסה מראה שהוא שייך לרמות האירופאיות וסיים במשחק לא רע בשני צידי המשחק. יוני רשם גול חשוב והיה מחוייב במשחק אבל הרגיש לי לא מספיק אימתני, שכטר עשה עבודה חשובה ואפילו היה אחראי ל2-3 מהלכי כדורגל נהדרים אבל גם יכל לתת יותר.

פיקנטריה:

- ניצחון במשחק הפתיחה בליגה האירופית

- בכורה להרננדז (+הוצאת חוץ ראשונה)

- משחק ללא דוניס (המורחק)

פתיחה חלומית עם 3 נקודות סופר חשובות במשחק הפתיחה זה בדיוק מה שהיינו צריכים, יום ראשון מלחמת עולם מול באר שבע, לו"ז בלתי אפשרי שמשאיר לנו רק את הלילה הזה לחגיגות.

כבר לא יכול לחכות לבלומפילד ביום ראשון. יאללה מכבי!

מחצית שניה הייתה קשה לצפייה עם המון התקפי לב, אבל שמח שעשינו את זה בסופו של דבר.

לא אהבתי את החילופים ההגנתיים אבל למשחק ראשון אחרי תקופה בלי כדורגל נראינו טוב וזו תוצאה מצוינת.

הלאה העיניים עכשיו על יום ראשון נגד הגמלים, מאמין בשחקנים שזה שלנו.

משחק הגנתי נהדר של מכבי. ניצחון חשוב מאוד.

מה שכן חייבים יותר ריכוז במסירות. יותר מדי פעמים יכולנו להגיע למצבים של אחד על אחד ולא מסרו טוב. 

הדבר שהכי סיכן אותנו היה המצבים הנייחים לטובתנו. אנחנו לא יודעים לנצל אותם ואז מאבדים כדור ומקבלים מתפרצת. חייבים לעבוד על זה.

מכבי שיחקה כאילו היא עם המון שנות פזם במפעל. גם בדקות הפחות טובות, הם עשו כל כך הרבה פעולות הגנתיות מעצבנות ומעכבות, לא נתנו לתחילת מומנטום של היריב להרים את את הראש. פרופשנל. רמת הביצוע איכזבה לא הטקטיקה. ויש לה נסיבות מקלות.

2 דקות לפני, המכבייה said:

מכבי שיחקה כאילו היא עם המון שנות פזם במפעל. גם בדקות הפחות טובות, הם עשו כל כך הרבה פעולות הגנתיות מעצבנות ומעכבות, לא נתנו לתחילת מומנטום של היריב להרים את את הראש. פרופשנל. רמת הביצוע איכזבה לא הטקטיקה. ויש לה נסיבות מקלות.

האמת שיש לנו פזם לא רע בכלל בליגה האירופית 

אני לא נוהג להתייחס לציונים של עיתונים ואתרים אחרי משחקים אבל וואו. 
אני לא זוכר דבר כזה אי פעם.

מחליפים

בן ביטון - 3: לא ברמה של מכבי ת"א. איזו החתמה רעה של הצהובים.

image.jpg

17 דקות לפני, YoC said:

מחליפים

image.jpg

כאילו שצריך אותם כדי להבין את זה

פשוט עצוב איזה גרוע הוא

4 דקות לפני, maccabi-king said:

כאילו שצריך אותם כדי להבין את זה

פשוט עצוב איזה גרוע הוא

עזוב את הציון, הצורה שהם התבטאו שם, לא זוכר לי דבר כזה... 

9 דקות לפני, YoC said:

עזוב את הציון, הצורה שהם התבטאו שם, לא זוכר לי דבר כזה... 

עזוב את ההתבטאות, התוכן הגיוני ונכון.

אחת השגיאות הגדולות של מכבי בשנים האחרונות. יש מצב שגם על זה נשלם באליפות עד כדי כך.

אפשר לחשוב כאילו שהוא חתם כאן ל4 שנים, כולה מושאל.

לא חושב שהוא כזה גרוע לליגה הישראלית, הוא בסדר גמור, שמו אותו בעמדה לא מתאימה, שחזר לימין היה סבבה.

כנראה דוניס לא סומך על בלטקסה, הוא חסר אחריות ברחבה.

לא שאני חושב שבן ביטון שחקן טוב, אבל לשים אותו כמגן שמאלי עם רגל הפוכה? ברור שהוא לא יהיה טוב

בעמדה המקורית שלו הוא יכול להיות סביר ביום טוב, כמגן שמאל? ברור שהוא יהיה חלש 

לפני4 שעות , YoC said:

מחליפים

image.jpg

נכון שזה משקף אתה מה שהרבה כאן חושבים,

ונכון שהוא שיחק בעמדה לא מתאימה.

כמו שאמרת יש כאן את עניין הניסוח, ולכן אני אומר שאחרי שביטון הגיע מב''ש שמאוד פתוחה לתקשורת למכבי שמאוד סגורה, אז לא צריך לפסול את האפשרות שזה גם כתב שקצת ממורמר על זה שבן הפסיק לספר לו חומר כשעבר אלינו.

הנקודות שאני לוקח - גלזר ופרץ קילרים ובוסים. תצוגה הגנתית מרשימה מאוד של טיבי (איפה אלה שקטלו אותו?). ייני במשחק נקי מטעויות, ועם כמה חיפויים גדולים.

סאבוריט בהרבה מהלכים של קלאס, גם בפוזשן וגם הגנתית, אבל ככל המשחק התקדם איבד ריכוז וכמה כדורים פשוטים. מקווה שהוא יחזור למאה אחוז פוקוס, בין אם בגלל האישה ובין אם בגלל קורונה. 

משחק צירופים יפה מאוד, בעיקר 60 דקות ראשונות בין שלישיית הקישור (אחלה גולסה), כשגם יונתן כהן מצטרף. חבל שדווקא בחצי שעה האחרונה, כשהיה המון שטח, היינו כ"כ לא מדויקים בכדורי עומק. 

דוידזאדה הפתיע אותי היום. היה מדויק במסירות, שזה חשוב, ואני לא זוכר אותו כמעט מאבד כדורים. קנדיל לעומתו, למרות כמה פעולות טובות הגנתית, היה רע התקפית ואיבד די הרבה. 

בכל מקרה, בשיטה של 3 בלמים, אנחנו חייבים לקבל יותר מהמגינים מבחינת התרומה ההתקפית והנעת הכדור. צריכים אותו מדויקים ותורמים, מה שרחוק מלהיות המצב, ועוזר המאמן גם העיר להם. 

אם אנחנו מתכוונים לעלות בשיטה הזו הרבה, אז תמוה שלא הגיע לפחות ווינג בק זר אחד. אין לי בעיה עם סאבוריט כחלק משלישיית בלמים באירופה, אבל במצב כזה למה לא להביא עוד זר שם? 

על בן ביטון נאמר כבר מספיק, ואני מקווה שבינואר יתקנו את הטעות. הנקודה הנוספת שמאוד הציקה היא שכטר - 45 דקות הוא נפל בכל כדור גובה, זה לא רציני, ומתאים יותר לליגה למקומות עבודה. 

גררו לא היה מדויק, ראו שהוא בוסר בקבלת החלטות, הטכניקה לא לגמרי מלוטשת, אבל הוא לפחות מסוגל לשים גוף, להשתלט על כדורים ולתת פייט באוויר. עדיף על שכטר, שנראה טוטאל לוס באירופה. 

ומבחינת החילופים, בלטקסה היה צריך להיכנס ולא בן ביטון. גררו וטב"ח היו חילופים נכונים שהשפיעו לטובה. ריקן היה חילוף מוזר ולא הכרחי. מעבר לעמדה, הוא שחקן די בינוני. סוג של מילנר כזה. 

אבי ריקן הוא סוג של ארז מסיקה מודרני 

מהשחקנים שישימו לך גול פה או שם אבל פשוט לראות אותם עם הכדור תוך כדי משחק או מהלכים של משחק זה פשוט סבל צרוף 

אני מת שנעשה את העוד צעד אחד קדימה ושחקנים כאלה לא ידרכו פה , לעומת למשל שחקנים כמו דן ביטון

27 דקות לפני, צהוב עכשיו_צהוב תמיד said:

אבי ריקן הוא סוג של ארז מסיקה מודרני 

מהשחקנים שישימו לך גול פה או שם אבל פשוט לראות אותם עם הכדור תוך כדי משחק או מהלכים של משחק זה פשוט סבל צרוף 

אני מת שנעשה את העוד צעד אחד קדימה ושחקנים כאלה לא ידרכו פה , לעומת למשל שחקנים כמו דן ביטון

גול פה או שם כמעט בכל משחק חשוב. הלוואי היו פה עוד כמה כמוהו

בביטון שחקן לגיטימי שהוכיח את עצמו בעבר.

הוא לא שחקן גדול אבל מגן ימני לגיטימי לליגה בטח בתור מחליף

לשים אותו בקבוצה שלא התאמנה יחד עם שחקנים שהוא לא ממש מכיר ועוד באגף שמאל זה סוג של חיסול ממוקד. 

דוניס ניסה ( לדעתי טעה ) ואכן שינה את המערך. 

אגף שמאל שלנו מסודר עם סבוריט

הרננדז, טיבי, שרן, פיבן - זה ארבעה בלמים בכירים שאפשר לסמוך עליהם 

סבוריט הוא המגן השמאלי הכי טוב שהיה בארץ לכן ברוב המשחקים צד שמאל יהיה מאוייש בסבוריט כשמהחליף שלו אמור להיות דוידזאדה ( ולא בביטון). 

באגף ימין יש לנו מאור שהוא שחקן מצויין ואת בביטון כמחליף ראשון שזה יותר מלגיטימי 

ברור לי שבסוף, התוצאה הסופית יכולה לגרום לרושם מהמשחק להשתנות ב- 180 מעלות, אבל אני חושב שזה היה משחק מאוד לא טוב של מכבי ת"א.

עוד לא כל כך הצלחתי לעכל את דוניס, שכן, ניכר שהוא מנסה לשחק כדורגל ולהגיע תוך צירופי מסירות לאזורים המסוכנים ולא בכדורים ארוכים ומסורבלים - כל הכדורים של טננבאום היו קצרים, לרגל. אבל הגישה הזאת לא מתכתבת עם הדרך שבה הוא מציב את השחקנים, לרבות גם הזהות שלהם בתוך המערך. נתקלנו אתמול במשחק לחץ דיי עלוב, צריך לומר את האמת ועדיין בכל פעם שהכדור הגיע למגן שנמצא עם רגל על הקו, איבדנו את הכדור. מכבי ת"א השלימה 320 מסירות מוצלחות מתוך 421 - 76%. כשהרוב המוחלט הזה של המסירות היה בין החמישייה האחורית, זה נתון שצריך להתייחס אליו במלוא הרצינות וכובד הראש. כן צריך לומר שבניגוד למשחקים קודמים, השחקנים היו ממושמעים, מרוכזים(!) ועשו את כל מה שצריך בכדי לא לתת לקארבאג את האפשרות לבעוט מתוך הרחבה אבל בסוף, בהיכרותנו עם הסגל והאיכויות שיש לנו, אף אחד מאיתנו לא באמת בונה על כך שמשני מצבים במחצית, נצא עם שער, מה שהפך את המשחק לנוח בהרבה עבורינו. 

אהבתי את הדברים שלך, אבל חשוב לזכור שבאירופה התוצאה היא החשובה, ובליגה נרצה לראות יותר אטרקטיביות ואיכויות התקפיות. 

מעבר לכך, המצב של הסגל לא פשוט. שני הזרים החדשים לא בכושר, דן ביטון - השחקן הכי יצירתי בקבוצה - נותר גם הוא מחוץ לסגל, והקבוצה עדיין לא הכי מחוברת ומתואמת, גם בגלל הקורונה והנבחרת. 

48 דקות לפני, Brandon Roy said:

ברור לי שבסוף, התוצאה הסופית יכולה לגרום לרושם מהמשחק להשתנות ב- 180 מעלות, אבל אני חושב שזה היה משחק מאוד לא טוב של מכבי ת"א.

עוד לא כל כך הצלחתי לעכל את דוניס, שכן, ניכר שהוא מנסה לשחק כדורגל ולהגיע תוך צירופי מסירות לאזורים המסוכנים ולא בכדורים ארוכים ומסורבלים - כל הכדורים של טננבאום היו קצרים, לרגל. אבל הגישה הזאת לא מתכתבת עם הדרך שבה הוא מציב את השחקנים, לרבות גם הזהות שלהם בתוך המערך. נתקלנו אתמול במשחק לחץ דיי עלוב, צריך לומר את האמת ועדיין בכל פעם שהכדור הגיע למגן שנמצא עם רגל על הקו, איבדנו את הכדור. מכבי ת"א השלימה 320 מסירות מוצלחות מתוך 421 - 76%. כשהרוב המוחלט הזה של המסירות היה בין החמישייה האחורית, זה נתון שצריך להתייחס אליו במלוא הרצינות וכובד הראש. כן צריך לומר שבניגוד למשחקים קודמים, השחקנים היו ממושמעים, מרוכזים(!) ועשו את כל מה שצריך בכדי לא לתת לקארבאג את האפשרות לבעוט מתוך הרחבה אבל בסוף, בהיכרותנו עם הסגל והאיכויות שיש לנו, אף אחד מאיתנו לא באמת בונה על כך שמשני מצבים במחצית, נצא עם שער, מה שהפך את המשחק לנוח בהרבה עבורינו. 

מסכים איתך. אבל אני חושב שלא התמודדנו מספיק טוב עם הלחץ מהסיבה שהשחקנים ששיחקו אתמול לא בנויים לכך. גלזר,פרץ, קנדיל,דוידזאדה- לא ממש מצטיינים שהכדור אצלם ברגל. היחידי שיכל לשבור את הלחץ ולדחוף זה גולסה והוא עשה את זה מידי פעם. אבל הוא אחד וגם למרות היכולות הטכניות שלו הוא פחות תורם להנעת הכדור. מניח שאם קארצב היה פותח במקום דוידזאדה כמו שציינו פה, ובנוסף ביטון במקום שכטר -הדברים היו נראים אחרית לגמרי מהבחינה של הנעת כדור ושבירת לחץ.

1 hour ago, Brandon Roy said:

טבח, גררו,דוידזאדה, ביטון, וקנדיל כולם הגיוע למצבים שעם פס יותר מדויק היו מעמידים שחקן לבד מול שוער.

אני שמח שהם ניסו את הפס עומק במקום לשמור על כדור וללכת על בטוח. 

אם בהרכב שלנו היה את דויד אלאבה, אלפונסו דיוויס ודור מיכה הייתי מודאג מ70% דיוק במסירות. בהרכב של היום אם היה 95% דיוק זה אומר שאף אחד לא ניסה שום דבר.

הסיבה שהדיוק היום היה כל כך נמוך זה כי היו המון כדורי עומק וניסיונות לשבור קוים של היריב, אומנם רובם המוחלט לא הגיע לכתובת אבל השחקנים היו מספיק אחראים לחפות במקרה הצורך ולא לנסות את המסירות האלו באזורים מסוכנים. 

בדיוק בגלל ש"אף אחד מאיתנו לא באמת בונה על כך שמשני מצבים במחצית נמצא את השער" חשוב שהשחקנים ינסו כמה שיותר לפרוץ את הקו הגנה.

מה אתה רוצה? שהמגן רואה פס שיכול להעמיד את החלוץ שלך מול השער הוא לא ימסור כדאי לשמור על האחוזי דיוק שלנו גבוהים?