Jump to content

ישראל-סקוטלנד פלייאוף ליגת האומות

הנדון

Recommended Posts

לפני5 שעות , nirc2 said:

ברור שגאווה תלויה בהצלחות.

אני גאה שגל פרידמן זכה בזהב אולימפי, אני לא גאה במוישה זוכמיר שסיים מקום 14 בטורניר חובבים בסרביה.

ולא בקטע שלילי של "תתבייש, איך אתה מעז, מה מקום 14?!" אלא סבבה לו והכול, אבל זה לא דבר שמסב לי גאווה כישראלי.

השחקנים משחקים עם סמל המדינה? נגיד ש. אז? אתה יודע כמה ספורטאים משחקים עם סמל המדינה ולא אכפת לי מהם? ולא אכפת לך מהם? כל מיני נבחרות בדמינטון, שחיה צורנית, בייסבול וכאלה.

מה הקשר העסקנים? בטח שיש קשר. קוראים לזה חיבור רגשי. בכדורגל (ובכלל) אי אפשר להמציא חיבור רגשי, או שיש, או שאין. וכרגע כשהם סובבים את הנבחרת שם, אז החיבור הרגשי שקיים הוא אנטיגוניזם. אי אפשר לזייף תחושות, מצטער.

גם במכבי של 2005 נניח הרבה פחות עניינה אותי נניח ממכבי של 2012 (בכוונה לקחתי שתי קבוצות כושלות מקצועית), כי הפרסונות שסבבו את מכבי ב2005, עם כל הלוני, קלינגר והאיכסה הכללי שם - החיבור הרגשי שלי היה שלילי אליהם. אפילו את הגמר גביע של 2005 לא רק שלא ראיתי, גם שכחתי שאנחנו שם ונזכרתי לפתוח את הרדיו רק באמצע המשחק כשהיו את הפנדלים. אם מכבי של 2012 היתה בגמר גביע לא הייתי ישן שבוע לפני ומין הסתם גם נמצא ביציע שעתיים קודם.

זה לא עניין של ציניות, שיצליחו, שלא יצליחו, באמת שרגשית אני לא מרגיש כלום כלפי הנבחרת הזו. מילא היו מגיעים כל טורניר לשלבי הרבע, חצי ככה, וכל העולם מכיר את נבחרת ישראל בכדורגל כמו שמכירים את נבחרת איטליה, ספרד, גרמניה, ברזיל, וכו' וכולם מדברים בעולם על הנבחרת הישראלית והקהל הישראלי והיא הייתה מביאה לנו יצוג, אבל זה לא המצב. אנחנו אפילו לא סן מרינו או לוקסמבורג קטנים וחביבים. אנחנו כלום. אם נסיים מקום 4 או מקום 5 במוקדמות זה לא מה שישנה, ועל הדרך הם מבזבזים לנו זמן אימונים של מכבי וסתם סכנת פציעות.

אז קודם כל כן כל אדם שמייצג את ישראל אני שמח ומתגאה עבורו לא משנה באיזה ספורט. מאחר ואני בעיקר אוהב כדורגל אז אני מתמקד בספורט הזה, אבל יצא לי גם לעודד את ישראל בכל מיני ענפי ספורט שבדרך כלל אני לא צופה בהם יותר מדי. אגב אותו הדבר בכל מה שקשור לאגודת מכבי ת"א. גם אם נשחק באליפות הדוקים או טניס שולחן אני אעודד אותם. 

העסקנים מסביב לא מעניינים אותי, הסמל כן. מכבי תמיד תעניין אותי ולהגיד שלא היה לך אפילו אכפת בתקופה ההיא ממכבי עד שאפילו משחק כמו גמר גביע לא הזיז לך זה קצת קיצוני אחי. 

הגאווה היא הסמל למענו משחקים, במקרה הזה זה נבחרת ישראל. המדינה וכל מה שקשור אליה צריך להיות חשוב לך. לא כל מה שמסביב. אבל אם לא אכפת לך מהמדינה עצמה זה כבר סיפור אחר. 

13 דקות לפני, avich15 said:

נאתכו שחקן כדורגל חלש מאד. 

לגמרי, הוא ממשיך לבזבז חמצן ולא להועיל בכלום. 

חייב להיות מוחלף ולא לחזור לנבחרת יותר.

11 דקות לפני, Krishi said:

אז קודם כל כן כל אדם שמייצג את ישראל אני שמח ומתגאה עבורו לא משנה באיזה ספורט. מאחר ואני בעיקר אוהב כדורגל אז אני מתמקד בספורט הזה, אבל יצא לי גם לעודד את ישראל בכל מיני ענפי ספורט שבדרך כלל אני לא צופה בהם יותר מדי. אגב אותו הדבר בכל מה שקשור לאגודת מכבי ת"א. גם אם נשחק באליפות הדוקים או טניס שולחן אני אעודד אותם. 

העסקנים מסביב לא מעניינים אותי, הסמל כן. מכבי תמיד תעניין אותי ולהגיד שלא היה לך אפילו אכפת בתקופה ההיא ממכבי עד שאפילו משחק כמו גמר גביע לא הזיז לך זה קצת קיצוני אחי. 

הגאווה היא הסמל למענו משחקים, במקרה הזה זה נבחרת ישראל. המדינה וכל מה שקשור אליה צריך להיות חשוב לך. לא כל מה שמסביב. אבל אם לא אכפת לך מהמדינה עצמה זה כבר סיפור אחר. 

היופי פה שכתבת הודעה שלמה שפונה לרגש, אבל לא מתייחסת בכלל למה שכתבתי 

1 דקה לפני, Ambition said:

כולם מתלוננים על ההגנה אבל משחק ההתקפה שלנו מאוד מאכזב בינתיים.

ציפיתי שנעשה יותר מול הרכב חסר של הסקוטים.

ההגנה שלנו מאוד חלשה.

אבל גם ההתקפה שלהם.