Jump to content

טיפים לאזרח המתחיל

nimrodem

Recommended Posts

1 דקה לפני, Rotiman said:

נושא מבורך, השתחררתי לפני שבועיים ואני לא מוצא את עצמי

לאט לאט אין לך מה למהר, בשבועיים בטח לא תמצא את עצמך

הטיפ החשוב ביותר שהייתי נותן זה לקחת את הזמן.. כמעט ונרשמתי ללמוד מקצוע שלא מתאים לי בכלל כי הייתי לחוץ.

טיפ נוסף שמקווה שיהיה רלוונטי, הוא לטוס לטייל (אם זה מתאים לך כמובן). אני חושב שאחרי מסגרת אינטנסיבית כמו הצבא, ניתוק גמור לכמה חודשים יכול לעזור לך לעשות חושבים טוב טוב ולהבין מה באלך בחייך כרגע.

כל זה כמובן מותנה בכך שהטיול שלך לא יהיה טיול של ילדי חרא שטסים לקצה השני של העולם כדי להיות מחוברים 24/7 בטלפון לחברים מישראל.

תראה אם הייתי יכול לחזור בזמן (אפילו לפני הצבא) ואומר משהו אחד לעצמי הצעיר יותר שהתחרטתי שלא עשיתי זה לעבוד כמו מטורף לחסוך כל שקל ולקנות דירה. אחר כך אפשר להמשיך בכל שאר הדברים בחיים (כמובן שאם תוך כדי התקדמת בעבודה ואולי הצלחת ללמוד משהו גם טוב). 

אל תעבוד כמו כולם - תקרע את עצמך, תרוויח כסף ורק אחרי זה תלמד איך כסף עובד כשבדרך איבדת חלק גדול ממנו או שנים יקרות שיכולת למנף.

במקום זאת - תלמד עכשיו כשיש לך זמן איך כסף עובד - שוק ההון, פנסיה וכל שאר מכשירי החיסכון בכדי שאז שהכסף יגיע, אתה תדע מה לעשות איתו ואיך להפוך אחוז גדול יותר מכל שקל שתרוויח, למה שתוכל להנות ממנו בעתיד. הלוואי והייתי יודע אז, לפני 7 שנים (גיל 21), מה שאני יודע היום על כסף, השקעות ושאר הנושאים האלו. כנראה שהיום הייתי רחוק משהו כמו 5 שנים מלפרוש. 

59 דקות לפני, Brandon Roy said:

אל תעבוד כמו כולם - תקרע את עצמך, תרוויח כסף ורק אחרי זה תלמד איך כסף עובד כשבדרך איבדת חלק גדול ממנו או שנים יקרות שיכולת למנף.

במקום זאת - תלמד עכשיו כשיש לך זמן איך כסף עובד - שוק ההון, פנסיה וכל שאר מכשירי החיסכון בכדי שאז שהכסף יגיע, אתה תדע מה לעשות איתו ואיך להפוך אחוז גדול יותר מכל שקל שתרוויח, למה שתוכל להנות ממנו בעתיד. הלוואי והייתי יודע אז, לפני 7 שנים (גיל 21), מה שאני יודע היום על כסף, השקעות ושאר הנושאים האלו. כנראה שהיום הייתי רחוק משהו כמו 5 שנים מלפרוש. 

גם ממליץ קצת ללמוד על פנסיה ושאר הירקות כדי שתבוא מוכן ולא תפסיד כסף שיבוא על חשבונך

אפילו להשקיע בפוליסת חיסכון/גמל להשקעה ממש קצת כדי להכנס לעולם וללמוד ואז לפתח את זה וללכת לכיוונים שמתאימים לך

מבחינת כסף- תמצא עבודה כדי שתהיה עצמאי כלכלית ושתמיד יהיה לך לפחות קצת כסף בצד. גם בתקופה הזאת אפשר למצוא עבודה באבטחה, משלוחים, סופר כל דבר אחר. לא בהכרח עבודה רצינית ולא בהכרח לקרוע את עצמך. זה אתה תבחר מה מתאים לך אבל לפחות שתהיה לך את העצמאות הכלכלית והמסגרת שתשמור על השפיות כי אחרי הצבא יש קצת בלבלות. 

מבחינת לימודים- תתחיל ללמוד, לא בהכרח תואר, אלא פשוט תעשיר את הידע שלך. תיחשף לתחומים ועולמות שלאו דווקא הכרת ותבדוק מה אתה אוהב ומה מושך אותך. אם בא לך להתחיל ללמוד איזשהו קורס או אפילו להתחיל תואר לך על זה. רק אל תעשה דברים מלחץ וחרדות שמשפיעות עליך הסביבה, בין אם זה מהמשפחה או החברים. תעשה מה שטוב לך ולא להם

בתקופה רגילה ולא קורונה הייתי ממליץ לך לטוס לחו"ל לאיזה תקופה, גם עוד חצי שנה או שנה. גם לא בהכרח טיול של חצי שנה בהודו או דרום אמריקה, אפשר גם יותר קצר וליעד אחר אבל רק כדי ליהנות ולהרוויח חוויות חדשות של חיים במדינה רחוקה וזרה, עם שפה אחרת, תרבות אחרת וכו'. זאת חוויה שמאוד מבגרת לדעתי וגם חושפת אותך לחשיבה חדשה ואחרת בהסתכלות על החיים בכלל.

וגם תנסה ליהנות מהתקופה הזאת שאמורה להיות הכי שמחה ופרועה שלך. רק לא להגזים יותר מידי ולקחת הכול בפרופורציה, ולא לשרוף את הזמן יותר מדי כי הוא לא חוזר. 

מזל טוב על השחרור 

לפני4 שעות , Brandon Roy said:

מחזק.

תתחיל בבלוג של הסולידית (תחפש בגוגל). למרות שאני חושב שהיא קיצונית בדיעותיה, תיקח משם את התובנה על מה זה באמת כסף.

לפני14 שעות , Brandon Roy said:

לגמרי. מוסיף על זה- לא תמיד כדאי להתפתות ללכת לכלמיני משרות שמציעות יחסית הרבה כסף תמורת הנשמה שלך. יהיה לך מספיק שנים להיות חמור, דווקא עכשיו כשאתה מחוייב רק לעצמך לא יודע אם זה נכון... שוב, מנסיוני.