Jump to content

קורונה - מכבי תל אביב

Mentel

Recommended Posts

30 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

אין שום דחיה, אם אפשר להעמיד סגל של 13 למשחק הראשון, יהיה משחק, אם לא, דוחים עד יום שישי לכל המאוחר, אם גם אז לא מצליחים הפסד טכני.

הסכוי שהוא לא הדביק מישהו בחגיגות אפסי ואם היה כאן סגל קצת יותר רחב הוא לא היה משחק אתמול. 

שמישהו יבדוק מזוזות בקריית שלום, כי נראה שיש עלינו השנה נאחס , משהו כמו חולצה שחורה או קארמה על שיחרור שחקנים, חחח

מה אנחנו אשמים? גם אוכלים עצבים על השחרור שלהם וגם בנוסף נדפק עוד בגלל קארמה לא הגיוני :D

ולנושא אוף עד שנהייתי שמח אתמול 

אי אפשר לשחק ככה כדורגל, אם השחקנים והמועדונים רוצים להמשיך לקיים תחרויות ספורט הם צריכים להיות מבודדים. 

אי אפשר להתערבב עם כל האוכלוסייה ולהמשיך כרגיל, כל משחק ידחה ככה. 

ספציפית לגבי אירופה היו צריכים לעשות מוקדמות סטייל הבועה בארצות הברית בnba

1 דקה לפני, תמיר8 said:

אי אפשר לשחק ככה כדורגל, אם השחקנים והמועדונים רוצים להמשיך לקיים תחרויות ספורט הם צריכים להיות מבודדים. 

אי אפשר להתערבב עם כל האוכלוסייה ולהמשיך כרגיל, כל משחק ידחה ככה. 

ספציפית לגבי אירופה היו צריכים לעשות מוקדמות סטייל הבועה בארצות הברית בnba

נכון, אי אפשר לשחק ככה כדורגל.
אם השחקנים והמועדונים רוצים להמשיך לקיים תחרויות ספורט הם צריכים להתעקש על זה שיבוטלו לאלתר כל מגבלות הבידוד והכי חשוב, מגבלת האין קהל. 
לא בועה ולא בטיח, לפתוח הכל כולל הכל.
מי שמרגיש טוב ורוצה לשחק, שישחק.
מי שמפחד, שיסתגר. 
מי שרוצה להגיע למשחק עם 30 אלף צופים, שיגיע. 
מספיק לנסות לרדוף אחרי הרוח - את הרוח אתה לא תתפוס ובסוף תצא גם מיואש ובאמת לא יהיה לך אוויר בריאות. 

7 דקות לפני, קייפטאון said:

נכון, אי אפשר לשחק ככה כדורגל.
אם השחקנים והמועדונים רוצים להמשיך לקיים תחרויות ספורט הם צריכים להתעקש על זה שיבוטלו לאלתר כל מגבלות הבידוד והכי חשוב, מגבלת האין קהל. 
לא בועה ולא בטיח, לפתוח הכל כולל הכל.
מי שמרגיש טוב ורוצה לשחק, שישחק.
מי שמפחד, שיסתגר. 
מי שרוצה להגיע למשחק עם 30 אלף צופים, שיגיע. 
מספיק לנסות לרדוף אחרי הרוח - את הרוח אתה לא תתפוס ובסוף תצא גם מיואש ובאמת לא יהיה לך אוויר בריאות. 

אה, אתה תהנה בחוץ בזמן מגיפה שהורגת ואם תחלה אני אממן לך את הטיפול או שאתה מוכן לוותר על זה?

15 דקות לפני, זיפו said:

אה, אתה תהנה בחוץ בזמן מגיפה שהורגת ואם תחלה אני אממן לך את הטיפול או שאתה מוכן לוותר על זה?

אני מוכן לוותר על זה.
יש טבע, בטבע יש חולים ויש קשישים ויש אנשים עם מחלות רקע. 
ויש מגיפות שקוטלות אנשים. 
יש ברירה טבעית .
זה הטבע.
מי שיש לו מערכת חיסונית חזקה, ישרוד את זה.
מי שלא, לא ישרוד את זה.
אתה מנסה להנדס את הטבע - מנסה לתפוס את הרוח. 
אתה לא תצליח. 
מה שנסגר היום, יצטרך להיפתח מחר. 
במוקדם או במאוחר אנשים יבינו את הכלל הטבעי הפשוט והבסיסי הזה.
נקווה שעד שרוב האנשים יבינו זאת לא ייגרמו נזקים בלתי הפיכים לכלכלה ולבריאות הנפש העולמית. 

2 דקות לפני, קייפטאון said:

אני מוכן לוותר על זה.
יש ברירה טבעית .
זה הטבע.
מי שלא, לא ישרוד את זה.
אתה לא תצליח. 
נקווה שעד שרוב האנשים יבינו זאת לא ייגרמו נזקים בלתי הפיכים לכלכלה ולבריאות הנפש העולמית. 

לפי מה שאתה אומר לא צריך לקחת אף חיסון פשוט לתת לטבע לעשות את שלו

אתה מבין עוד כמה מאות מיליוני הרוגים היו היום ב100 שנה האחרונות?

3 דקות לפני, קייפטאון said:

אני מוכן לוותר על זה.
יש ברירה טבעית .
זה הטבע.
מי שלא, לא ישרוד את זה.
אתה לא תצליח. 

אז תכין מיליון דולר, זה מה שאדם בארצות הברית שילם עבור טיפול בקרונה כשהיה באשפוז 63 ימים.

5 דקות לפני, קייפטאון said:

אני מוכן לוותר על זה.
יש ברירה טבעית .
זה הטבע.
מי שלא, לא ישרוד את זה.
אתה לא תצליח. 

הבריאות זה הכי חשוב, לא כסף.

1 דקה לפני, Keano said:

לפי מה שאתה אומר לא צריך לקחת אף חיסון פשוט לתת לטבע לעשות את שלו

אתה מבין עוד כמה מאות מיליוני הרוגים היו היום ב100 שנה האחרונות?

זה לא מה שאמרתי. אם יהיה חיסון, בבקשה, מי שירצה מוזמן להתחסן.
מה שאני אומר זה שעד שלא יהיה חיסון המלחמה בנגיף אבודה.
סגרים, כתרים, רמזורים - לא יעצרו את ההתפשטות. 
בסוף התהליך תמצא רק אנשים עניים יותר, מתוסכלים יותר, אולי בריאים, אבל מתים יותר. 

אני מבין את התסכול של בני האדם.
ב200 שנה האחרונות האריכו את תוחלת החיים מ40 שנה ל80 שנה, 
המציאו מנוע קיטור וכו'.
הגיעו לירח ואוטוטו יגיעו למאדים. 
אבל יש דברים שלא נצליח למנוע - והרי לך התוצאות של הסגרים ההרמטיים שנערכו במדינות רבות בעולם. הכל נכשל. 
ארגנטינה כבר חצי שנה בסגר, זה לא עוזר לה. 
אנחנו נכנסים לסגר שני - זה לא יעזור לנו.
בינתיים, דברים אחרים נהרסים. 
הבחירה היא של כל אחד מאיתנו איך לנהוג לאור התפשטות המגיפה. 
אני לא מכחיש קורונה ולא טוען שצריך להקריב את הזקנים. 

פשוט טוען שמגיפות הם חלק מהטבע, ולאור ההתפשטות של בני אדם (והגידול האסטרונומי באוכלוסיית העולם ב200 השנים האחרונות, מאז המהפכה התעשייתית) לשטחי מחייה של בעלי חיים,  יהיו עוד מגיפות ובני האדם יצטרכו להתרגל לזה שזה חלק מהטבע. הניסיון לבלום את התפשטות המגיפה נועד לכישלון מראש. 

4 דקות לפני, קייפטאון said:

זה לא מה שאמרתי. אם יהיה חיסון, בבקשה, מי שירצה מוזמן להתחסן.
מה שאני אומר זה שעד שלא יהיה חיסון המלחמה בנגיף אבודה.
סגרים, כתרים, רמזורים - לא יעצרו את ההתפשטות. 
בסוף התהליך תמצא רק אנשים עניים יותר, מתוסכלים יותר, אולי בריאים, אבל מתים יותר. 

אני מבין את התסכול של בני האדם.
ב200 שנה האחרונות האריכו את תוחלת החיים מ40 שנה ל80 שנה, 
המציאו מנוע קיטור וכו'.
הגיעו לירח ואוטוטו יגיעו למאדים. 
אבל יש דברים שלא נצליח למנוע - והרי לך התוצאות של הסגרים ההרמטיים שנערכו במדינות רבות בעולם. הכל נכשל. 
ארגנטינה כבר חצי שנה בסגר, זה לא עוזר לה. 
אנחנו נכנסים לסגר שני - זה לא יעזור לנו.
בינתיים, דברים אחרים נהרסים. 
הבחירה היא של כל אחד מאיתנו איך לנהוג לאור התפשטות המגיפה. 
אני לא מכחיש קורונה ולא טוען שצריך להקריב את הזקנים. 

פשוט טוען שמגיפות הם חלק מהטבע, ולאור ההתפשטות של בני אדם (והגידול האסטרונומי באוכלוסיית העולם ב200 השנים האחרונות, מאז המהפכה התעשייתית) לשטחי מחייה של בעלי חיים,  יהיו עוד מגיפות ובני האדם יצטרכו להתרגל לזה שזה חלק מהטבע. הניסיון לבלום את התפשטות המגיפה נועד לכישלון מראש. 

לא בכל מקום זה לא עובד, במערב אירופה אמנם יש גל שני של נדבקים אבל כמות המתים ממש קטנה ביחס לגל הראשון.

סיכוי גבוה שאם לא היו עושים כלום היו עכשיו פי כמה יותר מתים.

1 hour ago, פנחס שוף said:

סומך על גלזר שיחסל את החיידקים מהר, נגיד גולסה היה גמור לשנתיים הקרובות אם הוא נדבק

מה הנוהל יציאה לאחר שאדם מחלים? אני יודע צריך לעשות 2 בדיקות שיוצאות שליליות כדי להחשב בריא. מה הטווח בין הבדיקות?

יש מצב הוא דופק 2 בדיקות שליליות עד שלישי לדוגמא?

כבר לא. אם אין לו תסמינים, מה שכנראה קרה, הוא ישתחרר אחרי 10 ימים מיום הבדיקה החיובית. אם יש תסמינים, תוך 13 ימים מאז הופעת התסמינים.

Just now, Keano said:

לא בכל מקום זה לא עובד, במערב אירופה אמנם יש גל שני של נדבקים אבל כמות המתים ממש קטנה ביחס לגל הראשון.

סיכוי גבוה שאם לא היו עושים כלום היו עכשיו פי כמה יותר מתים.

במערב אירופה יצאו מהסגר אחרינו, וייכנסו לסגר שני גם אחרינו. 
בסוף הסגר יצרך להיפתח, נכון?
ומספר הנדבקים יעלה שוב, נכון?
אז מה בני האדם מנסים לעשות כאן? 
להאריך את משך המגיפה? ברור שלא. 
אבל זה מה שקורה בפועל. 

ובפועל התארכות משך המגיפה עולה לבני האדם גם בבריאות נפשית, גם כלכלית, וגם לא ימנע את שיעורי הקטל. 
בסופו של דבר ניצבת לפנינו ההכרה - להמשיך בחיים רגילים או לנהל מלחמה חסרת תועלת מול נגיף שיישאר איתנו לעוד מספר שנים. 
בינתיים, אנשים שוקעים לדיכאון, המצב הכלכלי מחמיר, והמשבר הכלכלי יגרום לסכסוכים ולמלחמות (ראה ערך השפל הגדול ב1929) שיעלו לאנושות בהרבה יותר מתים מאשר הנגיף עצמו. 

"השטחת העקומה" (זוכרים שהיה משהו כזה בחודש מרץ?) לא משטיחה את שיעורי הקטלניות של המגיפה, היא רק מאריכה את משך התפשטותה. לזה אני מתכוון כשאני אומר "לרדוף אחרי הרוח". 

בסוף אתה גם לא נהנה ממכבי, גם חיייך הם חיים נטולי ארועי תרבות, ספורט ומפגשים משפחתיים, וגם תגיע לאותה תוצאה שהיית מגיע אליה אם היית פותח את הכל. 

אז מה שאני דוגל בו זה לפתוח את הכל, עכשיו. 

33 דקות לפני, קייפטאון said:

אני מוכן לוותר על זה.
יש ברירה טבעית .
זה הטבע.
מי שלא, לא ישרוד את זה.
אתה לא תצליח. 

א. בטבע גם אין 30,000 איש באצטדיון רואים קבוצה אחרי שטסה במטוס 

ב. בלי "הנדסת הטבע" היית מת כבר

ג. הברירה הטבעית לא עובדת ככה

3 דקות לפני, קייפטאון said:

במערב אירופה יצאו מהסגר אחרינו, וייכנסו לסגר שני גם אחרינו. 
בסוף הסגר יצרך להיפתח, נכון?
ומספר הנדבקים יעלה שוב, נכון?
אז מה בני האדם מנסים לעשות כאן? 
להאריך את משך המגיפה? ברור שלא. 
אבל זה מה שקורה בפועל. 

ובפועל התארכות משך המגיפה עולה לבני האדם גם בבריאות נפשית, גם כלכלית, וגם לא ימנע את שיעורי הקטל. 
בסופו של דבר ניצבת לפנינו ההכרה - להמשיך בחיים רגילים או לנהל מלחמה חסרת תועלת מול נגיף שיישאר איתנו לעוד מספר שנים. 
בינתיים, אנשים שוקעים לדיכאון, המצב הכלכלי מחמיר, והמשבר הכלכלי יגרום לסכסוכים ולמלחמות (ראה ערך השפל הגדול ב1929) שיעלו לאנושות בהרבה יותר מתים מאשר הנגיף עצמו. 

"השטחת העקומה" (זוכרים שהיה משהו כזה בחודש מרץ?) לא משטיחה את שיעורי הקטלניות של המגיפה, היא רק מאריכה את משך התפשטותה. לזה אני מתכוון כשאני אומר "לרדוף אחרי הרוח". 

בסוף אתה גם לא נהנה ממכבי, גם חיייך הם חיים נטולי ארועי תרבות, ספורט ומפגשים משפחתיים, וגם תגיע לאותה תוצאה שהיית מגיע אליה אם היית פותח את הכל. 

אז מה שאני דוגל בו זה לפתוח את הכל, עכשיו. 

המטרה של הסגר היא להקנות עוד זמן ולמנוע קריסה של מערכת הבריאות, בסוף יהיה חיסון אז אם אתה מעכב את ההתפשטות יכול להיות שחלק ממנה ייחתך באמצע.

2 דקות לפני, nirc2 said:

א. בטבע גם אין 30,000 איש באצטדיון רואים קבוצה אחרי שטסה במטוס 

ב. בלי "הנדסת הטבע" היית מת כבר

ג. הברירה הטבעית לא עובדת ככה

א. הסברתי שהייתה מהפכה תעשייתית ומדעית שהאריכה את תוחלת החיים + יצרה מנוע קיטור שמאפשר למטוס לטוס + יוצרת אור מלאכותי שמאפשר להאיר אצטדיון של 30 אלף איש. 
ב. תרופות למחלות וחיסונים אינם "הנדסת טבע", אלא חלק מהטבע. ע"ע אנטיביוטיקה וחיידקים מוחלשים או מתים. 
ג. ברירה טבעית עובדת בדיוק ככה - זו הסיבה שנמר טורף את הזברה הזקנה והחלשה ולא את הזכר שהוא ראש הלהקה החזק. 

תקן אותי אם אני טועה. 

7 דקות לפני, Keano said:

המטרה של הסגר היא להקנות עוד זמן ולמנוע קריסה של מערכת הבריאות, בסוף יהיה חיסון אז אם אתה מעכב את ההתפשטות יכול להיות שחלק ממנה ייחתך באמצע.

זה נכון, 
אבל גם חיסון לא מבטיח להביא לתוצאות הראויות.
נגיפים עוברים מוטציות, מי מבטיח לנו שבעוד שנה לא נתמודד עם נגיף קורונה שהרצף הגנטי שלו שונה לחלוטין מהנגיף שאליו פיתחנו חיסון? 
ראה לדוגמא החיסון לשפעת - זו קולקציה של נגיפים מומתים ומוחלשים של נגיפי השפעת בשנים שחלפו, ובכל שנה הנגיף עובר מוטציה שהורגת מיליונים מחדש. 

5 דקות לפני, קייפטאון said:

זה נכון, 
אבל גם חיסון לא מבטיח להביא לתוצאות הראויות.
נגיפים עוברים מוטציות, מי מבטיח לנו שבעוד שנה לא נתמודד עם נגיף קורונה שהרצף הגנטי שלו שונה לחלוטין מהנגיף שאליו פיתחנו חיסון? 
ראה לדוגמא החיסון לשפעת - זו קולקציה של נגיפים מומתים ומוחלשים של נגיפי השפעת בשנים שחלפו, ובכל שנה הנגיף עובר מוטציה שהורגת מיליונים מחדש. 

מניח שהבסיס לחיסון למוטציה החדשה יהיה קיים, לא בדיוק יודע איך זה עובד. אבל אם בגלל שינויי אקלים או גידול אוכלוסייה יהיו יותר וירוסים חדשים ברמה של הקורונה בתדירות גבוהה העולם יצטרך לעבור שינוי. 

בלתי אפשרי ככה, אין שום ערך וזה רחוק מהכדורגל שאנחנו מכירים. רק מחזור 2 וכבר משחקים נדחים על ימין ועל שמאל, קבוצות עולות לשחק ולהתאמן בלי המאמן ובלי שחקני הרכב, תוצאות כמו 7-0 (עם כל השנאה לסכנין, אין פה ספורטיביות). חדרה וסכנין כרגע הפסיקו כל פעילות ולא יודעים מתי יחזרו להתאמן - לא ספורטיבי ולא הוגן בעליל.

עכשיו אנחנו אולי נצטרך לעלות עם הנוער מול זלצבורג. המשחק כן יהיה בארץ/לא יהיה בארץ, ידחה/לא ידחה. מעיק ומאוס.

שלא נדבר על זה שאנחנו לא יכולים להיות באצטדיון ורואים משחקים בלי קהל שזה גם מדכא אחושרמוטה אבל את זה עוד אפשר לאכול כי כולן משחקות בלי קהל ולפחות הקטע הזה שיוויוני.

כל מה שיש באוויר כל הזמן זה רק דבר אחד - חוסר ודאות.

קייפטאון צודק בענייין הזה. או שיפסיקו את הכדורגל לגמרי עם כל הכאב והבאסה עד שהחרא הזה יגמר או שיתנו לכל השחקנים והמאמנים להמשיך כרגיל גם אם הם חיוביים בלי לדחות משחקים כל יומיים.

הכדורגל בתוצרה הנוכחית לא עושה לי כלום ורחוק מלעניין, כבר לא מזיז אם נעבור את זלצבורג או לא (אם יהיה משחק בכלל). לפני הקורונה אפילו גביע הטוטו היה יותר מעניין אותי מהמשחקים עכשיו, לא מגזים.

19 דקות לפני, קייפטאון said:

א. הסברתי שהייתה מהפכה תעשייתית ומדעית שהאריכה את תוחלת החיים + יצרה מנוע קיטור שמאפשר למטוס לטוס + יוצרת אור מלאכותי שמאפשר להאיר אצטדיון של 30 אלף איש. 
ב. תרופות למחלות וחיסונים אינם "הנדסת טבע", אלא חלק מהטבע. ע"ע אנטיביוטיקה וחיידקים מוחלשים או מתים. 
ג. ברירה טבעית עובדת בדיוק ככה - זו הסיבה שנמר טורף את הזברה הזקנה והחלשה ולא את הזכר שהוא ראש הלהקה החזק. 

תקן אותי אם אני טועה. 

חיידקים מוחלשים זה חלק מהטבע? חיסון רקומביננטי (שבו לעיתי משתמשים בהנדסה גנטית) זה גם חלק מהטבע?
זה חלק מהטבע כמו שקלקר זה חלק מהטבע או כמו שפקק תנועה זה חלק מהטבע.