Jump to content

קורונה - מכבי תל אביב

Mentel

Recommended Posts

אותו חוק אפשר לסאבוריט (ואולי גם שחקנים נוספים) לשחק נגד קארבח.

מי שקובע מי צריך להיות בבידוד ומי לא זה משרד הבריאות, לא ההתאחדות ולא אף אחד אחר.

אני יכול להצטרף להרבה מאוד תלונות על ההתאחדות, אבל להתלונן על דבר כזה בטח עכשיו פשוט מוציא את עוקץ מתלונות אחרות.

אגב, אותו החוק של משרד הבריאות גם מקובל במס' מדינות בעולם ומבוסס על מחקרים בנושא לכן גם החליטו להקל בזמני הבידוד כיוון שהבינו שזה לא מסוכן.

בכל העולם שחקנים נדבקים, נכנסים לבידוד קצר וחוזרים לשחק, זה מה שקרה פה, הם נדבקו בתחילת החודש נכנסו לבידוד ושחקו.

אם המצב היה הפוך וההתאחדות הייתה מתערבת הייתם יוצאים מדעתכם ובצדק.

אני לא עו"ד אבל אם החוק מאפשר לו לשחק אני אפילו לא בטוח שהחלטה כזאת היא בסמכות ההתאחדות, סביר שאפשר יהיה לקחת אותם למשפט אזרחי (מקרה ראיקו) ולאפשר לו לשחק.

לפני6 שעות , kutomer said:

אותו חוק אפשר לסאבוריט (ואולי גם שחקנים נוספים) לשחק נגד קארבח.

מי שקובע מי צריך להיות בבידוד ומי לא זה משרד הבריאות, לא ההתאחדות ולא אף אחד אחר.

אני יכול להצטרף להרבה מאוד תלונות על ההתאחדות, אבל להתלונן על דבר כזה בטח עכשיו פשוט מוציא את עוקץ מתלונות אחרות.

אגב, אותו החוק של משרד הבריאות גם מקובל במס' מדינות בעולם ומבוסס על מחקרים בנושא לכן גם החליטו להקל בזמני הבידוד כיוון שהבינו שזה לא מסוכן.

בכל העולם שחקנים נדבקים, נכנסים לבידוד קצר וחוזרים לשחק, זה מה שקרה פה, הם נדבקו בתחילת החודש נכנסו לבידוד ושחקו.

אם המצב היה הפוך וההתאחדות הייתה מתערבת הייתם יוצאים מדעתכם ובצדק.

אני לא עו"ד אבל אם החוק מאפשר לו לשחק אני אפילו לא בטוח שהחלטה כזאת היא בסמכות ההתאחדות, סביר שאפשר יהיה לקחת אותם למשפט אזרחי (מקרה ראיקו) ולאפשר לו לשחק.

אז שלא יספרו לנו סיפורים על כמה המחלה מסוכנת.

20 דקות לפני, הנדון said:

מה הקשר?

השחקן עבר את המחלה, והבדיקה עדיין יותר חיובית.

זה לא אומר שהוא חולה מאומת אלא חולה מחלים - ואחד כזה לא יכול לדבק.

לא קיימת שום מניעה רפואית שהייתה אמורה למנוע מהם לשחק. גם סבוריט לפני קראבח יצא גבולי בבדיקה, ועדיין שיחק כי עמד באותם תנאים של זוסואה.

30 דקות לפני, הנדון said:

לא הבנתי מה הקשר.

אני בכלל לא דיברתי על כמה המחלה מסוכנת בשום שלב, אם כבר אז על כמה היא מדבקת, בשלב זה אפשר לקבוע בוודאות שהיא מאוד מדבקת, עם זאת אחרי חצי שנה של מגפה עולמית וקרוב ל50m נדבקים אפשר כבר לנתח את המידע שנאסף ולהבין מתי היא מדבקת ומתי לא.

בישראל הולכים לפי מחקרים שמראים שאנשים שחלו והפסיקו להראות תסמינים אחרי X זמן כבר לא מדבקים ולכן אין סיבה לבודד אותם.

בכלל לא ברור לי איך הגענו לדיון הזה, כל מה שאמרתי שלבכות על זה שז'וסאווה שיחק אתמול פשוט מגוכח בעיני.

לפני9 שעות , Dan eran said:

ההתאחדות יכולה למנוע מגע בין שחקן שהיה מאומת לפני כמה ימים לבין קבוצה אחרת 

ואתה יודע מה לא אכפת לי מי צריך לסדר את זה. אבל לא יכול להיות ששחקן שהיה מאומת כמה ימים לפני המשחק משחק מולנו

ומי מבצע את הבדיקות?

יכול להיות שיהיה מאומת שלילי ושוב מאומת, או שעוד פעם תקלה בחבילת המטושים...

לפני8 שעות , antonio_margheriti2 said:

הם לא יכולים להדביק, אלה רק שאריות, הם החלימו מהמחלה, פשוט הבדיקה תמשיך להיות חיובית עד שלא יהיה שם כלום.

השאלה אם אדם מן היישוב שיש לו רק "שאריות מחלה" רשאי לצאת לעבוד/ללמוד/צבא כרגיל או שהוא מחויב להשאר בבית? אם התשובה היא כן, אז אחלה, אם לא אז יש דין לשחקני כדורגל שאינטרסנטים כאלו ואחרים רוצים בטובתם, ודין אחר לכל שאר האוכלוסייה..

1 hour ago, כהן said:

השאלה אם אדם מן היישוב שיש לו רק "שאריות מחלה" רשאי לצאת לעבוד/ללמוד/צבא כרגיל או שהוא מחויב להשאר בבית? אם התשובה היא כן, אז אחלה, אם לא אז יש דין לשחקני כדורגל שאינטרסנטים כאלו ואחרים רוצים בטובתם, ודין אחר לכל שאר האוכלוסייה..

התשובה היא כן.

הדין שהיה לשחקני באר שבע (ולסבוריט) הוא הדין שחל על כל אדם במדינת ישראל.

דרך אגב גם בצרפת זה ככה, פשוט על מנת להיכנס למדינה אתה חייב להציג בדיקה שלילית.

6 דקות לפני, Mentel said:

התשובה היא כן.

אז תיאורטית אתה יכול לאפשר לשחקנים בהליך החלמה מקורונה לשחק עבור הקבוצות שלך, נניח מכבי וב"ש בישראל אבל למנוע מהיריבות שלהן להכנס לארץ מאחר והשחקנים שלהן ב...שלבי החלמה מקורונה וכך לקבל יתרון לא ספורטיבי וצבוע ואופ"א תאשר את זה?

7 דקות לפני, YoC said:

אז תיאורטית אתה יכול לאפשר לשחקנים בהליך החלמה מקורונה לשחק עבור הקבוצות שלך, נניח מכבי וב"ש בישראל אבל למנוע מהיריבות שלהן להכנס לארץ מאחר והשחקנים שלהן ב...שלבי החלמה מקורונה וכך לקבל יתרון לא ספורטיבי וצבוע ואופ"א תאשר את זה?

זה לא תלוי בקבוצות זה תלוי במדיניות של המדינה בה אתה משחק.

גם במדינת ישראל אדם שרוצה להגיע מחו״ל צריך להציג בדיקה שלילית וגם זה אחרי אישור מיוחד (חוץ ממדינות ירוקות ספציפיות).

בעוד אדם בתוך המדינה שאובחן כנשא של הנגיף ללא תסמינים, והיה בבידוד 10 ימים, יכול לצאת ממנו גם במידה ובדיקה שלו יוצאת חיובית (הוא בכלל לא מחויב בעוד בדיקה)

39 דקות לפני, Mentel said:

התשובה היא כן.

תודה על ההסבר..

לפני12 שעות , kutomer said:

לא הבנתי מה הקשר.

אני בכלל לא דיברתי על כמה המחלה מסוכנת בשום שלב, אם כבר אז על כמה היא מדבקת, בשלב זה אפשר לקבוע בוודאות שהיא מאוד מדבקת, עם זאת אחרי חצי שנה של מגפה עולמית וקרוב ל50m נדבקים אפשר כבר לנתח את המידע שנאסף ולהבין מתי היא מדבקת ומתי לא.

בישראל הולכים לפי מחקרים שמראים שאנשים שחלו והפסיקו להראות תסמינים אחרי X זמן כבר לא מדבקים ולכן אין סיבה לבודד אותם.

בכלל לא ברור לי איך הגענו לדיון הזה, כל מה שאמרתי שלבכות על זה שז'וסאווה שיחק אתמול פשוט מגוכח בעיני.

פייר, אני לא חושב שבאמת אפשר לדעת מי מדבק מתי, מי נדבק ממי, מתי איפה כל אחד נדבק וכו'. הכל מבוסס על השערות, אבל שום דבר לא ודאי. 

לפני10 שעות , YoC said:

אנשים מבלבלים פה מושגים הנחיות וגם מדע לצערי 

ההנחיות של פיפ"א/אופ"א לפתיחת התחרויות הבינלאומיות הן שבכל מדינה יתפסו ההנחיות והבדיקות של אותה מדינה לכן אצלנו תופסות ההנחיות הכלליות של משרד הבריאות בישראל. 

לגבי ההדבקה, עפ"י המחקרים רוב ההדבקה היא מיום 2 עד 14 להדבקה, כאשר ב 3-4 ימים אחרונים ( 11-14 ) יש ירידה בהדבקה לרמה של 3-5% כשזה תלוי בעיקר בשלב ההתפתחות הנגיף/מחלה בגוף. 
הבעיה הרפואית היא כפולה הראשונה לקבוע מתי החלה ההדבקה השנייה דגירת המחלה יכולה להיות בין יום לעשרה ימים, ואז קשה לדעת בדיוק מתי האדם מדבק

לכן יש התייחסות אחרת לאנשים שחלו עם סימפטומים ( יודעים מתי המחלה החלה ) ואנשים בלי, שאולי הדגירה אצלם הייתה יותר ארוכה. 

בנוסף הבדיקה בישראל רגישה פי כמה ( פי 4-10 ) מאשר במדינות אחרות וכנ' כוללת גם שאריות נגיף ( בישראל עושים 37 חזרות לאומת  31-34 בשאר העולם ) מאחר ולא רוצים להשבית את המשק לגמרי החליטו
להוריד את ימי הבידוד לחיוביים מתוך הנחה שהסיכוי שהם ידביקו בשלבים האלה הוא נמוך יחסית
מאחר ואלה ההנחיות של משרד הבריאות קבוצות הכדורגל (כולן) נהנות מזה

לפני23 שעות , הצבר said:

בנוסף הבדיקה בישראל רגישה פי כמה ( פי 4-10 ) מאשר במדינות אחרות וכנ' כוללת גם שאריות נגיף ( בישראל עושים 37 חזרות לאומת  31-34 בשאר העולם )

זה אמנם נאמר בחדשות בכמה מקרים שונים אבל על ידי אנשים שלא מבינים בביולוגיה מולקולרית וזה לא נכון

חמש מאות אוהדים של ביתר היום באימון המסכם שלהם. מעניין איפה כלפון הבן של אלף זונות הזה שיגיד שהם מסכנים את המשך הליגה? חבורה של מוצצים יושבת במנהלת שזה פשוט מגעיל.