Jump to content

קורונה - מכבי תל אביב

Mentel

Recommended Posts

לפני4 שעות , סזאר מנדיונדו said:

אחרי שהמסה הקריטית חזרה אלינו - גלזר פרץ ריקן סבוריט בלקמן יוני, מי נשאר עוד?

דויזאדה, ביטון וטבח? פספסתי מישהו?

יאללה שיחזרו ונוכל להתחיל הכנות לעונה הזאת סוף סוף. עוד שבועיים משחקים נגד קראבח, חייב להתחיל להניע אימונים כמו שצריך.

דניאל פרץ, גררו ודור תורג'מן (שמין הסתם לא ישאר בסגל).

On 4.10.2020 at 19:35, פנחס שוף said:

גם אוהד הקורונה הראשון בא מאצלנו, מרגש שגם פה אנחנו מובילים על שאר הליגה

איזה טירוף זה היה ששלחו את כל שער 8 לבידוד, מרגיש כאילו קרה לפני שנתיים.

לפני2 שעות , kutomer said:

אשכרה זה היה החולה השלישי עוד לא ידענו כלום

כבר תכננתי שבועיים של כיף בדירה

9 דקות לפני, שועל צהוב said:

גילו אותו רק עשרה ימים אחרי הדרבי, וגם אז לא שלחו את כל שער שמונה אלא מי שישב לידו.

בהתחלה שלחו את כולם לבידוד, רק אחרי כמה שעות עידכנו מי ישב לידו

לפני6 שעות , kutomer said:

המטומטמים האלה במשרד הבריאות.. הילד אמר שהוא ישב בשער 8 וישר הוציאו הודעה לכל שער 8 להיכנס לבידוד. בפועל הוא ישב למעלה בחיבור בין 7 ל-8. 

בגללם הייתי צריך לחזור הביתה באצמע העבודה, כולם הסתכלו עלי כמו מצורע, וגם למחרת כשחזרתי חלק לא הסכימו להתקרב אלי. 

אכן זאת הייתה תקופה של פאניקה. 

לפני3 שעות , פנחס שוף said:

אשכרה זה היה החולה השלישי עוד לא ידענו כלום

כבר תכננתי שבועיים של כיף בדירה

מהימים שעוד היו עוקבים אחרי כל חולה מה הוא עשה ומי הספיק לעשות את המסלול הדבקה הכי ארוך.

25 דקות לפני, שחר צהוב said:

המטומטמים האלה במשרד הבריאות.. הילד אמר שהוא ישב בשער 8 וישר הוציאו הודעה לכל שער 8 להיכנס לבידוד. בפועל הוא ישב למעלה בחיבור בין 7 ל-8. 

בגללם הייתי צריך לחזור הביתה באצמע העבודה, כולם הסתכלו עלי כמו מצורע, וגם למחרת כשחזרתי חלק לא הסכימו להתקרב אלי. 

וואי ממש. גם הייתי כולי בלחץ ולא הבנתי מה הולך.

35 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ב"ש ביטלו את האימונים עד להודעה חדשה. אנחנו היחידים בישראל שיכולים להתאמן, אבל כרגע לא עשינו שום אימון. לא חבל?

דווקא זה טוב קצת מנוחה כולה יום יומיים. שיעשו עוד סבב בדיקות וישליחו את סיפור הקורונה מאחורינו.

לפני1 שעה , שחר צהוב said:

עד היום בעבודה צוחקים עלי על זה, למרות שנדבקו כבר מאות אלפים

1 hour ago, מכביסט לעד said:

ב"ש ביטלו את האימונים עד להודעה חדשה. אנחנו היחידים בישראל שיכולים להתאמן, אבל כרגע לא עשינו שום אימון. לא חבל?

אנחנו לא מתאמנים? ממתי? מאיפה לך?

לפני8 שעות , kutomer said:

חחח הייתי הראשון בעבודה, באה המנהלת כח אדם הביאה לי מסיכה כפפות ורכב לנסוע הביתה, אמרה שיבוא גרר לאסוף את הרכב :D

בדרך הביתה כבר חוזל"ש  העניין חחח

1 hour ago, הנדון said:

דווקא זה טוב קצת מנוחה כולה יום יומיים. שיעשו עוד סבב בדיקות וישליחו את סיפור הקורונה מאחורינו.

הם במנוחה כבר שלושה ימים. חבל שלא מנצלים את האימונים.

28 דקות לפני, duss21 said:

אנחנו לא מתאמנים? ממתי? מאיפה לך?

אם הבנתי נכון מיום שישי לא היה אימון. אולי היום יהיה אין לי מושג.

16 דקות לפני, מכביזם זה בדם said:

כתבה לא מעודדת היום בעיתון על מחלימי הקורונה בכדורגל ובפרט גלזר. 

שתף אותנו

*עריכה - מצאתי

צטט
למרות שרוב השחקנים חוזרים לעצמם במהרה, קיימים מקרים שבהם המחלה נשארת עם החולה זמן רב, למרות שמדובר בדרך כלל באנשים צעירים ובריאים. גם אחרי ששבו לפעילות, ישנם כדורגלנים שעדיין מתמודדים עם קשיי נשימה, חולשה, אובדן זיכרון, כאבי שרירים ועצמות, דיכאון וחרדות. בגלל שהכל עדיין טרי, מחקרים מקיפים בנושא טרם נערכו, אך משיחות עם רופאי ספורט ושחקנים שהחלימו אפשר ללמוד לא מעט על העוצמה שבה הקורונה מכה בגוף, ומשאירה סימנים גם אחרי ה"החלמה".

"היה קשה באימונים"

אחד המקרים הבולטים בישראל בשבועות האחרונים הוא של דן גלזר, קשר הנבחרת ומכבי ת"א, שנדבק בנגיף ונאלץ להישאר מחוץ לסגל למשחק החשוב בסקוטלנד בעוד מספר ימים, מחשש ששוב יימצא חיובי. הוא מספר על החזרה שלו למגרש אחרי שהורשה לעשות זאת: "היה לי קשה באימונים. בפעמים הראשונות לא היה לי קל מבחינה פיזית והתעייפתי מהר. זה עוד אחרי ההתמודדות הנפשית ‑ קשה מאוד להיות תקוע עשרה ימים בחדר ולראות את הקבוצה בפלייאוף ליגת האלופות בלי להיות חלק מזה".

מכבי ת"א הוכתה קשה, עם 12 שחקנים חיוביים לצד מספר אנשי צוות, וגם בבני סכנין סבלו מהקורונה. אחד מהחולים, השוער מחמוד קנדיל, מתאר בעיות דומות: "למרות שכבר יצאתי מהבידוד, אני עדיין חש חולשה. אני מרגיש שונה מהרגיל בכל הנוגע לפעילות גופנית. כשיצאתי לריצה לא עמדתי ביעד שלי, והצלחתי להחזיק בקושי 15 דקות, מה שלא קרה לי אף פעם. המחלה לקחה אותי אחורה, ואצטרך לעשות הכנה מחדש לליגה".
ראמי חמאדה, שוערה השני של סכנין: "החזרה רחוקה מלהיות אידיאלית. למשל, באמצע אימון אני מרגיש עייפות וממשיך ברמת קושי נמוכה יותר. במצב של היום לא בטוח שאצליח לעצור כדור שעצרתי לפני חודש".

"לא יכולתי לנשום"
מקרה הקורונה המפורסם ביותר בכדורגל העולמי הוא של כוכב יובנטוס, החלוץ הארגנטינאי פאולו דיבאלה, שנאלץ לשהות בבידוד במשך 44 יום אחרי שהבדיקות שלו חזרו חיוביות שוב ושוב. דיבאלה סיפר בראיון לערוץ הטלוויזיה של יובה על הימים הראשונים של החזרה לדשא: "כל השרירים כאבו לי ולא יכולתי לעשות שום דבר. ניסיתי להתאמן, אבל לא יכולתי לנשום אחרי חמש או עשר דקות".
במקרה של ג'ונתאס דה חסוס (31), שחקנה של אלצ'ה הספרדית, התסמינים סירבו לעזוב: "לא הייתי מסוגל להתאמן, הרגשתי כל כך חלש עד שכמעט התעלפתי במקלחת. אף פעם לא הרגשתי כאב ראש כזה, וממש איבדתי את כל הכוח שלי. אסור לזלזל במחלה הזו. אני עוד ספורטאי, אז תארו לכם כיצד מרגיש אדם מבוגר". מנולו גביאדיני מסמפדוריה התלונן מצידו על "רגליים כבדות" באימונים. אגב, העובדה שמדובר בספורטאים בשיאם לא אומרת שההחלמה בכלל מגיעה: חלוץ סאסואולו, הצרפתי ז'רמי בוגה, נדבק באוגוסט ועתידו לא ברור - הוא טרם חזר לפעילות, ואחרי שעבר בדיקה נוספת בה התגלה כחיובי, נמסר שהוא ישהה בבידוד 40 יום נוספים.
חשוב לציין כי ללא קשר להידבקות ולהתמודדות עם המחלה, לקורונה יש השפעה מתמשכת גם על שחקנים בריאים. במחקר שערך FIFPro, האיגוד המייצג את הכדורגלנים, בהשתתפות 1,602 שחקנים ושחקניות מרחבי העולם, 13 אחוזים מבין הגברים ו־13 אחוזים מבין הנשים דיווחו על דיכאון, בעוד 16 ו־18 אחוזים בהתאמה טענו כי סבלו מחרדה. מדובר בעלייה משמעותית בנתונים לעומת תוצאות מחקרים שנערכו לפני פרוץ המגפה, כאשר החששות נוגעים לקריירה ולבעיות כלכליות אפשריות. חלוץ ויסלה קראקוב אלון תורג'מן, למשל, הודה: "אחרי שהחלמתי סבלתי מהתקף חרדה, למרות שעכשיו אני מרגיש מצוין, ברוך השם".

40 דקות לפני, Yoav_israel said:

חחח הייתי הראשון בעבודה, באה המנהלת כח אדם הביאה לי מסיכה כפפות ורכב לנסוע הביתה, אמרה שיבוא גרר לאסוף את הרכב :D

לא הגזימו בכלל, טוב שלא פינו אותך עם מסוק

29 דקות לפני, מכביסט לעד said:

אני בטוח שיש לזה הצדקה מקצועית, רפואית, אימונית. 

1 hour ago, Yoav_israel said:

סבא וסבתא שלי בני 83, הם במצב טוב (טפו טפו) איך שהודיעו סבא שלי הראשון שמתקשר אלי, ״תומר איפה אתה יושב בבאסה?״.

אני: ״אני בשער 8, בדיוק הודיעו לי שאני צריך להיכנס לבידוד״.

סבא: ״אוי.. לא טוב, תרגיש טוב״

אני: ״אני מרגיש טוב, רק צריך להיכנס לבידוד״

סבא: ״טוב החלמה מהירה״

לפני1 שעה , duss21 said:

שתף אותנו

*עריכה - מצאתי

אתה מאמין לכל שטות שאתה קורא באינטרנט?

אני לא מבין מה העניין. ד"ר מרגרטי כתב פה בצורה ברורה שזה כמו שפעת. 

לפני2 שעות , מכביסט לעד said:

לא קיבלת פוש על האימון?