Jump to content

יום מרגש + סקאוטינג (קבוצות גילאים נמוכות).

robertod

Recommended Posts

החלטתי שבא לי לשתף.. הילד הקטן שלי התחיל להתאמן היום במכבי. 

אם אהיה כנה עושה רושם שהוא לא עילוי בכדורגל ויש לו המון תחביבים אחרים (אומניות לחימה ותכנות במחשב במחשב) ככה שהוא לא שורץ עם כדור בזמן הפנוי מתחת לבית וכו'. 

אין ציפיה שיהיה שחקן מקצוען או שיגיע לבוגרים - רשמנו אותו כדי שייחשף לעוד דברים ויעשה יותר ספורט והכי חשוב שיהיה לו כיף.

מה שעושה לו טוב..

הבונוס הוא שזה מחזק את האהדה שלו למכבי. יותר מתעניין ויותר מחובר שלטווח הארוך זה אחלה.

מה אני אגיד לכם בתור אוהד לראות את הילד מתאמן עם המדים של מכבי זה עושה איזה משהו :-)

יכול להעיד ממקור ראשון שהמאמנים מאוד רציניים למרות הגילאים הנמוכים, הכל מסודר ומתוקתק ומקפידים על הדברים הקטנים (אם מישהו לא עושה משהו נכון עוצרים ומתקנים אפילו פס פשוט). 

אמשיך לעקוב ולעדכן איך זה נראה.

אה.. ופינת הסקאוטינג.. יש פוטנציאל לילד בשם אלון נחום (שנתון 2014) וילד בשם יהלי (2013).

אלון נחום שם שני גולים יפים מרחוק במשחקון בסוף האימון אבל עדיין צריך לעבוד הרבה יותר טוב על החגיגות אחרי השערים וליהלי הזה יש טאצ' טוב בבעיטה.

היו עוד כמה פרוספקטים מעניינים.. נמשיך לעדכן ונראה אולי עוד איזה 15 שנה אם פגעתי טוב.

חושב שמכבי יכולים לצלם את כל האימונים והמשחקים של כל הגילאים  - בתור אוהד מכבי הייתי מעדיף לראות משחק של ילדים על פני משחקים בין קבוצות אחרות בליגת העל למשל.

שיהיה בהצלחות!

שיהיה המון בהצלחה לילד!!

גם אם לא יהפוך לזהבי זה יקנה לו משמעת, והרגלים טובים, ובריאות. ובעיקר יחזק את הזיקה למועדון. 

תעדכן מדי פעם על עוד פרוספקטים מעניינים חחח 

פינת הפיקנטריה: היה ילד אחד שההורים שלו עם חוסר מודעות שלחו אותו לאימון עם חולצה אדומה(!) של קבוצת כדורגל לא מזוהה.

מקווה שזה רק באימון הראשון נסלח (גם לשאראס הגדול היה גליץ' כזה).

8 hours ago, robertod said:

החלטתי שבא לי לשתף.. הילד הקטן שלי התחיל להתאמן היום במכבי. 

אם אהיה כנה עושה רושם שהוא לא עילוי בכדורגל ויש לו המון תחביבים אחרים (אומניות לחימה ותכנות במחשב במחשב) ככה שהוא לא שורץ עם כדור בזמן הפנוי מתחת לבית וכו'. 

אין ציפיה שיהיה שחקן מקצוען או שיגיע לבוגרים - רשמנו אותו כדי שייחשף לעוד דברים ויעשה יותר ספורט והכי חשוב שיהיה לו כיף.

מה שעושה לו טוב..

הבונוס הוא שזה מחזק את האהדה שלו למכבי. יותר מתעניין ויותר מחובר שלטווח הארוך זה אחלה.

מה אני אגיד לכם בתור אוהד לראות את הילד מתאמן עם המדים של מכבי זה עושה איזה משהו :-)

יכול להעיד ממקור ראשון שהמאמנים מאוד רציניים למרות הגילאים הנמוכים, הכל מסודר ומתוקתק ומקפידים על הדברים הקטנים (אם מישהו לא עושה משהו נכון עוצרים ומתקנים אפילו פס פשוט). 

אמשיך לעקוב ולעדכן איך זה נראה.

אה.. ופינת הסקאוטינג.. יש פוטנציאל לילד בשם אלון נחום (שנתון 2014) וילד בשם יהלי (2013).

אלון נחום שם שני גולים יפים מרחוק במשחקון בסוף האימון אבל עדיין צריך לעבוד הרבה יותר טוב על החגיגות אחרי השערים וליהלי הזה יש טאצ' טוב בבעיטה.

היו עוד כמה פרוספקטים מעניינים.. נמשיך לעדכן ונראה אולי עוד איזה 15 שנה אם פגעתי טוב.

חושב שמכבי יכולים לצלם את כל האימונים והמשחקים של כל הגילאים  - בתור אוהד מכבי הייתי מעדיף לראות משחק של ילדים על פני משחקים בין קבוצות אחרות בליגת העל למשל.

שיהיה בהצלחות!

איזה כיף לך! לי יש ילדה, ופה בארה"ב כדורגל זה הכי ספורט של בנות ואנחנו עומדים לרשום אותה לחוג כדורגל (היא בת 4, שתבינו למה הם אימפריה בכדורגל נשים). רק יכול לדמיין בן עם מדים של מכבי, וסליחה על החוסר בפוליטקלי קורקט מגדרי, כבר סוכם שפה בפורום זה לא רצוי בנושא אחר.

אז עוד כמה היילייטים...

עובדים ממש יפה. אני ממש מתרשם. הכל מתוקתק, מסודר ועם אג'נדה מאוד ברורה ומערך שיעור מאוד ברור. שני מאמנים באימון זה אחרת לגמרי מהחוגי ספורט שראיתי עד עכשיו.

יש כמה שמות בולטים בנוסף למה שהזכרתי ולאט לאט אני אוכל לחדד ולראות אם זה מתכנס.

יש משפחה של 3 אחים שיכולים לתת פייט לגלזרים ולכל המשפחות האלו מרובות השחקנים - בני 4,5,6 כשרק הבן שש משחק כרגע במכבי ב 2014 (השנתון הכי נמוך שיכול לשחק).

מיכאל גלפן 

הוא ילד קטנצ'יק שנראה כמו הבן השוודי המשותף של ראדה פריצה ויואב הופמייסטר. הילד שד. יש לו בעיטות ממש חזקות ביחס לגיל שלו ולגודל שלו. מרחוק גם.

הוא זריז עם הטעיות ולחימה. יש עם מה לעבוד. הוא אחד כזה שאתה ישר מתחבר אליו ונהיה פיבוריט שלך.

אנקדוטה: דוד שלו היה שוער הנבחרת האולימפית בעבר (מוטי גלפן).

בנג'מין ברנס, ילד שעשה עלייה (מדבר אנגלית) יש לו שני דברים טובים שבלטו במשחקונים שראיתי - אחד על אחד ממש טוב, הוא יצא ופרץ בצד ימין הרים באוויר את המגן שלו בהטעיה וחתך לצד שמאל (למרכז) והביא בעיטה חזקה. בנוסף שני חילוצים מאוד יפים של כדור. נראה מאוד בטוח אבל אין לי מושג מה יש לו עוד להציע.

ילד בשם עידו. הוא שחקן מוכשר עם הרבה כדורגל (בעיטה יפה מאוד, ביטחון, דריבל) אבל קצת בעייתי בכל המסביב וצריך שמישהו יעשה לו יישור קו כשזה עוד קטן.

הוא צועק על החברים שלו לקבוצה, בוכה כשיש פאולים וכו' ועוצר את המשחק , לא מפרגן ומנסה לבד אפילו אם יש שחקן פנוי ממש לידו,אומר לשחקנים לזוז מהעמדות שלהם בניגוד למה שהמאמן אמר (הם עושים סוג של סבב כשכל הילדים משחקים בכל העמדות כולל בשער)), נבי נעלבי כזה.  

המאמן העיר לו שהוא חוגג בצורה מוגזמת אחרי אחד השערים כי זה לא יפה לעשות לשוער וכו' ואהבתי את זה מאוד שמקפידים על החינוך בדברים האלה. 

דורי, ילד שיש לו כדורגל שחשבתי שהוא בכיתה ד ואח של אחד הילדים באימון (הגיע באמצע האימון). מבחינה פיזית הוא נראה מאוד טוב והוא גם משחק יפה.

הפרוספקט שנראה הכי מוכן (כרגע) לדעתי הוא ילד בשם ליאם חכמי.

הוא לא השחקן עם הכי כדורגל שיש שם אבל הוא נראה עם הכי אופי נכון והתכונות הנכונות. 

קודם כל כושר פשוט מטורף. הוא לא מפסיק לרוץ. הוא עושה התקפות מצד לצד (הוא מנסה לשים גול ליד השער וכשהכדור עובר הוא רץ לעשות גליץ ליד השער של הקבוצה שלו).

הוא פשוט נלחם ומחלץ כל הזמן. אין לו בכלל פחד ויש לו מלא ביטחון. היה לו גם גול עם אופי קלינגרי כזה בחיפה ב 3:1. 

המאמנים מקפידים להגיד כל הזמן שהתוצאות וכו' לא משנות והכי חשוב להם לראות מי הכי משקיע. תוצאות אכפת רק בבוגרים (שיחה אחרי אימון לילדים בני 5-7 כן?).

לגבי הילד שלי הוא ממש נהנה ומתקדם וזה הכי חשוב.

מבחינת כדורגל כשיש לו כדור הוא מחפש למסור ישר ולא מסתבך או עושה דריבל.

בלי שמישהו אמר לו משהו הוא נשאר מאחורה כשכולם עולים על האמצע, וכשהכדור אצל הקבוצה השניה הוא בודק על מי לשמור ומי אין לו כיסוי. שתבינו שמשחקים בגילאים האלה זה יחסית כאוס.

לא ברור עדיין הקטע עם הפיזיות. נראה לי שהוא עדיין לא סגור שמותר מגע. באימון האחרון נראה שהקטע הזה השתפר וכמעט לא עברו אותו באחד על אחד אבל אני מכיר אותו ויודע שהוא יכול להיות הרבה יותר פיזי.

יש תרגיל כזה ששחקן ראשון מוסר פס, מקבל בחזרה ואז יש לכל אחד מהשחקנים שער קטן והמטרה להיות הראשון ששם גול.

אז להכניס גולים ולעבור קצת קשה לו אבל כשהיה השחקן שמגן וצריך לחטוף הוא ממש הצליח כבר לעצור. צריך עוד לעקוב כדי לראות אם זה עקבי.

תרגיל אחר מגניב הוא ששמים אותם בשטח סגור ולכל אחד יש כדור והמטרה להיות האחרון שנשאר עם הכדור שלו (צריך גם ללכת ולהעיף לאחרים את הכדורים שלהם וגם לשמור על הכדור שלך בו זמנית).

כדי לשים את כל מה שכתבתי בקונטקסט צריך לזכור שרק בת"א למכבי יש שלושה בתי ספר (אוניברסיטת תל אביב, הדר יוסף וקריית שלום) ואין לי כיסוי לכל הפרוספקטים.

יהיה אפשר לראות בסוכות וחנוכה מה המצב כי יהיו טורנירים בין כל הקבוצות של כל בתי הספר של מכבי בכל שנתון.

זהו. יאללה מכבי. 

אתה גם במקרה בהדר יוסף? כי זכור לי איזה מיכאל שוודי כזה שהגיע לקראת תחילת האימון של הקבוצה הבאה. אתמול לקחתי את הבן 4 שלי לאימון ראשון בבית ספר של מכבי שם, היו 4 ילדים ומאמן אחד (שזה מושלם מבחינתי חח). 

כן אנחנו בהדר יוסף.

מיכאל משחק בקבוצה של שנתון 2014. ילד בלונדיני כזה קטנטן עם מלא אנרגיה. הוא גם נשאר עם אבא שלו אחרי האימון לעשות במגרש ליד בעיטות לבד (ויש לו בעיטות חזקות מאוד שאתה לא מבין איך ביחס לגודל שלו הוא מוציא).

באיזה שעה אתם? איזה שנתון?

פנדלים באופן מוזר בועטים ממש מרחוק... היה אתמול במשחק בסוף האימון פנדל שהתגלגל לאיטו החוצה וכמעט לא הצליח להגיע לשער..

יש גם כושר כחלק מהאימון שזה כל מיני דילוגים לתוך חישוקים, או קפיצות מעל משוכות. חלק של שליטה בכדור - הקפצות, הטעיות מעל הכדור, נגיחות, פסים מצד לצד ועוד כמה דברים.

האימון הוא בסהכ שעה אבל מאוד אינטנסיבי. הילדים יוצאים כולם מזיעים חבל על הזמן.

בגדול אחי מאחד שעבר בעצמו (ועובר כעת עם אחיינים) כל מה שקורה לפני שעוברים לשחק 11 על 11 ועוד איזה שנתיים ממש לא מנבא - רק בסביבות נערים ג' (גיל 14-15) מבינים את הכיוון. 

על הדרך - מה שקורה באולימפית (הפסדים לאיי פארו וקזחסטן) זה פועל תוצר של מה שקורה במחלקות הנוער: אין איזון ביחס שבין הפייזים והגרזנים לבין השחקנים הטקטיים הקטנים - מאמן היום במחלקות הנוער כדי להצליח יעדיף הרכב של גרזנים מאשר השחקנים הטכניים. ביחד עם מבנה ליגת נוער לקוי שבו בליגות לנוער שזה בעקרון שני שנתונים מותר לך לשלב עד שלושה חריגי גיל ואז יוצא שהשנתון הקטן כמעט ולא משחק ובהנחה שמדובר בשחקן טכני הוא כנראה גם לא ישחק בשנה השניה של הנוער ואז הבעיה כבר הופכת לכרונית. מכבי יאמר לזכותם זה שונה והם הקבוצה היחידה בלי חריגי גיל (למשל חיפה השבוע שיתפה בהרכב 3 חריגי גיל, 6 שנתון שנה שניה בנוער ורק שניים מהשנתון הקטן, מכבי פת השבוע שיתפה בהרכב הראשי חריג גיל אחד, תשעה שחקני שנה שניה בנוער ורק אחד שנה ראשונה - תכנסו לאתר ההתאחדות ותיווכחו בעצמכם. כל זה עוד לפני שהתחלתי לדבר על זר שמותר לשתף בנוער). 

על הדרך אני ממליץ (ולעוד כמוך ששמים את הילד שלהם בכדורגל) בגיל צעיר לדאוג במקביל לאימוני כדורגל גם לאימוני קראטה (לחזק את הרגליים) ולדאוג לאימונים פרטיים מעבר למה שמכבי נותנת אבל ממאמן שמכיר את הקליקה.

המון בהצלחה

לא מתיימר לנבא.. :-) עובד עם מה שיש.
לא לקחת את הפרויקט הזה יותר מידי ברצינות. סתם יהיה משעשע לקרוא איזה אנקדוטה עוד איזה 15 שנה על שחקן שכולם ידלקו עליו בפורום שיעלה מהנוער.

פשוט חשבתי שיהיה מעניין להבין איך זה נראה בגילאים הצעירים ולהסיק מזה על ההתנהלות של המועדון עצמו.

בהקשר של הפרשה של מיכה ואצילי - לא נכנס כרגע להאם נכון וכו' , רק מספר שיש הרבה שיחות של הורים בצד על העניין (הגיוני).

מה שהם לקחו מהמקרה (יש רובם בני משפחה אחרים גם בשנתונים המבוגרים יותר) זה יותר בקטע שהשחקנים לא שמרו על אורח חיים ספורטיבי (יצאו עד מאוחר בלילה וכו' ) וצריך להקפיד על לא להכנס לפינות עם הילדים שלהם ועם המועדון לגבי האורח החיים הספורטיבי (שינה מוקדמת וכו').

זה כן עשה באזז ודי מחלחל נראה לי לכולם. 

את המעשה של השחרור כרגע אי אפשר לשנות כי זאת עובדה מוגמרת. לפחות ניקח מכאן שנראה שזה משדר להורים לילדים במועדון שאין חסינות וצריכים להתיישר.

52 דקות לפני, robertod said:

כן אנחנו בהדר יוסף.

מיכאל משחק בקבוצה של שנתון 2014. ילד בלונדיני כזה קטנטן עם מלא אנרגיה. הוא גם נשאר עם אבא שלו אחרי האימון לעשות במגרש ליד בעיטות לבד (ויש לו בעיטות חזקות מאוד שאתה לא מבין איך ביחס לגודל שלו הוא מוציא).

באיזה שעה אתם? איזה שנתון?

כן ראיתי אותו. הגיע לפני כולם והתחיל להתאמן לבד גם.

אנחנו ב16:30 שנתון 2016

9 דקות לפני, robertod said:

לא מתיימר לנבא.. :-) עובד עם מה שיש.
לא לקחת את הפרויקט הזה יותר מידי ברצינות. סתם יהיה משעשע לקרוא איזה אנקדוטה עוד איזה 15 שנה על שחקן שכולם ידלקו עליו בפורום שיעלה מהנוער.

פשוט חשבתי שיהיה מעניין להבין איך זה נראה בגילאים הצעירים ולהסיק מזה על ההתנהלות של המועדון עצמו.

גישה נכונה אחי - בגילאים הקטנים הכי חשוב שהילד יהנה. אינשאללה תרווה ממנו הרבה נחת בכל תחום אשר הוא ירצה לעסוק.

בגדול אתה עוד תבין שמדובר בשוק של ממש: היום בהפועל תל אביב בנוער למשל מתוך 28 שחקנים שבסגל 11 היו במכבי בשלב כלשהו חח

18 hours ago, robertod said:

ילד בשם עידו. הוא שחקן מוכשר עם הרבה כדורגל (בעיטה יפה מאוד, ביטחון, דריבל) אבל קצת בעייתי בכל המסביב וצריך שמישהו יעשה לו יישור קו כשזה עוד קטן.

הוא צועק על החברים שלו לקבוצה, בוכה כשיש פאולים וכו' ועוצר את המשחק , לא מפרגן ומנסה לבד אפילו אם יש שחקן פנוי ממש לידו,אומר לשחקנים לזוז מהעמדות שלהם בניגוד למה שהמאמן אמר (הם עושים סוג של סבב כשכל הילדים משחקים בכל העמדות כולל בשער)), נבי נעלבי כזה.  

המאמן העיר לו שהוא חוגג בצורה מוגזמת אחרי אחד השערים כי זה לא יפה לעשות לשוער וכו' ואהבתי את זה מאוד שמקפידים על החינוך בדברים האלה. 

לא רוצים את עידו במכבי

12 hours ago, robertod said:

פנדלים באופן מוזר בועטים ממש מרחוק... היה אתמול במשחק בסוף האימון פנדל שהתגלגל לאיטו החוצה וכמעט לא הצליח להגיע לשער..

אולי הילד של בוזגלו? אמרו שהוא מתאמן שם לא? 

On 9.9.2020 at 23:16, Yoav_israel said:

מה המחירים שם לילד? והאם התכנים והפעילויות זהים בהדר יוסף ובאוניברסיטה? לגילאים הקטנים

כן הכל אותו דבר. אתה יכול לברר עם נטלי מהמשרדים שם.

וזוכרים את ליאם חכמי שציינתי לטובה? אז מבחינתי אפשר לנעוץ ולבדוק עוד 15 שנה (אם עדיין יהיה פורום ואם עדיין נהיה באזור חמסה חמסה). 

הילד כוכב כדורגל וגם יגיע לבוגרים (אם לא יהיו לו פציעות קשות חס וחלילה).

אמרתי שהוא מאוד יעיל, נלחם, כושר וכו' אבל שהכדורגל שלו היה סבבה והוא בולט אבל לא הכי טוב לעומת שאר החבר'ה שבולטים שציינתי.

רשמתי עליו שהוא הכי מוכן שראיתי וכו' וכו'. כל זה עדיין נכון. והכדורגל? איזה כדורגל.

אחרי התצוגת תכלית שהייתה לו היום אז אפשר גם להוריד את הסימן שאלה הזה.

שחקן ענק ויש לו גם ריצה של שחקן. 

גולים מתוחכמים מכל מקום, קור רוח מול שוער וארבע שחקנים שמנסים לקחת לו על השער והוא מפרפר אותם באלגנטיות.

יודע.. גיל נמוך והכל אבל כשיש לך את זה אז פשוט רואים את זה.

שנה טובה וצהובה!