Jump to content

נושא ציטוטים מהשדים לעונת 2020/21

פנחס שוף

Recommended Posts

55 דקות לפני, מנג'ר יונייטד said:

מי זה חיפה בכלל? מה הם חוץ מרעש חסר מודעות? הם סתם מסכנים שחולמים להיות מכבי. 

הפועל זה שנאה טהורה. אידיאולוגית. הגמוניה עירונית. רוע טהור. זה ההפסד הראשון של מכבי שאי פעם חוויתי באיצטדיון. איך אפשר להשוות את השנאה הזאת לחיפה? וזה עוד כשיש לי כמה חברים טובים אוהדי הפועל. 

ה-5:0 על הפועל והירידה שלהם שווים פי אלף מה-6:0 על חיפה. חיפה היא היריבה הספורטיבית הכי גדולה אבל לעולם לא תגיע לרמות השנאה של הפועל.

לא מאמין שכתבתי כל כך הרבה על שני המועדונים האלה שלא שווים התייחסות. הלכתי לשטוף את הבושה. 

אין כמו לחוות הפסד ראשון באצטדיון כשזה הפסד להפועל

לפני5 שעות , מביך said:

הסיבה היחידה שחלקכם מרגישים שאתם שונאים את חיפהל'ה יותר היא בגלל שהפועל לא מדגדגים לנו את הביצה, גם בטבלה וגם בדרבי.

ביום שהפועל תחזור להיות בטופ 4(נקווה שיתפרקו לפני שהסיוט הזה יהיה אפשרי) 

אתם תשכחו בכלל שחיפה הייתה קיימת

כן, רק שהפועל לקחה שתי אליפויות בשלושים שנה, אז זה מרגיש קצת כמו לשחק בנדמה לי.

האם עמוק בפנים אני שונא את הפועל יותר? כן.

האם התוצאות של הפועל רלוונטיות למכבי? לא.

האם התוצאות של חיפה רלוונטיות למכבי? כן.

ואני לא מתכוון רק לתוצאה בסופ"ש מסויים, אלא למיקום שלהם בטבלה בסוף העונה. הם היריבה הספורטיבית שלנו, ואנחנו מועדון ספורט, אז לתוצאות שלהם יש חשיבות בקשר ישיר למה שמכבי עושה.

4 דקות לפני, Omer said:

כן, רק שהפועל לקחה שתי אליפויות בשלושים שנה, אז זה מרגיש קצת כמו לשחק בנדמה לי.

האם אני שונא את הקהל של הפועל יותר? כן.

האם התוצאות של הפועל רלוונטיות למכבי? לא.

האם התוצאות של חיפה רלוונטיות למכבי? כן.

ואני לא מתכוון רק לתוצאה בסופ"ש מסויים, אלא למיקום שלהם בטבלה בסוף העונה. הם היריבה הספורטיבית שלנו, ואנחנו מועדון ספורט, אז לתוצאות שלהם יש חשיבות בקשר ישיר למה שמכבי עושה.

תחליף את חיפה באשדוד, חדרה, נתניה, ב"ש, זה יהיה אותו דבר. 

אם מחר בא בעלים עשיר וקונה את נתניה והם מתחילים להתחרות איתנו על אליפויות ה"שנאה" שלי אליהם תהיה אותו דבר בדיוק כמו לחיפה. 

זאת פשוט מי שמתמודדת איתנו על האליפות אז יש יריבות ספורטיבית, לא שונא את חיפה והם לא מעניינים אותי מעבר לזה. 

5 דקות לפני, דרור שווץ said:

הקהל של חיפה קהל מעצבן וחסר מודעות אבל הם לא הפועל

להפועל יש גרעין של 50-100 אוהדים קיצוניים חיים בסרט אוטו-אנטישמי, משהו באמת פסיכי שצריך שיפול שם טיל ויקח אותם.

אבל חוץ מהם הקהל שלהם ברובו נורמלי*. 

*עד כמה שאוהד הפועל יכול להיות נורמלי, ועדיין לא שוכח שהם שרים שירי שואה, אבל מדובר בסה"כ באנשים מסכנים כי יצאו אוהדי הפועל, אפשר לדבר איתם על כדורגל. 

10 דקות לפני, nirnir20 said:

תחליף את חיפה באשדוד, חדרה, נתניה, ב"ש, זה יהיה אותו דבר. 

אם מחר בא בעלים עשיר וקונה את נתניה והם מתחילים להתחרות איתנו על אליפויות ה"שנאה" שלי אליהם תהיה אותו דבר בדיוק כמו לחיפה. 

זאת פשוט מי שמתמודדת איתנו על האליפות אז יש יריבות ספורטיבית, לא שונא את חיפה והם לא מעניינים אותי מעבר לזה. 

ממש לא אותו דבר. ב"ש למשל לא הזיזה לי בשום שלב (ועכשיו בטח שאני לא טורח לעקוב אחרי התוצאות שלהם, בניגוד לחיפה שכולם פה עקבו אחריהם גם כשלא התמודדו מולנו). חיפה יריבה שלנו כבר 30 שנה, להגיד שזה יחלוף זה כבר מזמן לא רציני.

1 דקה לפני, Omer said:

ממש לא אותו דבר. ב"ש למשל לא הזיזה לי בשום שלב. חיפה יריבה שלנו כבר 30 שנה, להגיד שזה יחלוף זה כבר מזמן לא רציני.

לא היה לי שום הבדל בהרגשה כלפי ב"ש כשהם נאבקו איתנו על האליפות. 

אבל בסוף זה אינדיבידואלי. 

Just now, nirnir20 said:

לא היה לי שום הבדל בהרגשה כלפי ב"ש כשהם נאבקו איתנו על האליפות. 

אבל בסוף זה אינדיבידואלי. 

בהחלט.

חיפה והאוהדים שלהם היחידים שמנסים לקרוא תיגר על מכבי. להחשיב את עצמם המועדון הגדול בארץ, המפואר בארץ, להתגאות בהישגים מסויימים שלנו אין (בעיקר באירופה).

לי זה גורם להתייחס אליהם ביותר רצינות ושנאה, הפועל גם כשהיו בשיאם לפני עשור ידעו שמכבי מועדון יותר גדול ועם יותר אוהדים.

אצל חיפה יש תסביך קשה שהם פיתחו נגדנו, שלא נאמר אובססיה.

זה פשוט בעיניי.

יש יריבות ספורטיבית. היא מתחלפת בהתאם לזמנים, ומתודלקת באמצעות היסטוריה ספורטיבית בין המועדונים. לעיתים באר שבע, לעיתים חיפה, לעיתים בית"ר. חיפה הפכו להיות רלוונטיים בשנה וקצת האחרונות. לפני כן המשחקים נגדם עניינו אותי כמו משחקים מול בית"ר, בהם יש דלתא של יוקרה רק בגלל ההיסטוריה הספורטיבית בין המועדונים. בתקופת בית"ר וגאידמק, הרגשות נגד בית"ר היו, מבחינתי, אותם רגשות כמו נגד חיפה.

ויש יריבות מושרשת, אידיאולוגית. היא לא מתחלפת לעולם. היא נטועה עמוק בשורשים של המועדונים והקהלים. היריבות הזו תואמת רק את מכבי והפועל. קפיטליזם מול קומינזם. ציונות מול אנטי-זהות. כבוד למורשת מול התכחשות למורשת. נורדאו מול ההסתדרות.

13 דקות לפני, הילד משער 8 said:

זה פשוט בעיניי.

יש יריבות ספורטיבית. היא מתחלפת בהתאם לזמנים, ומתודלקת באמצעות היסטוריה ספורטיבית בין המועדונים. לעיתים באר שבע, לעיתים חיפה, לעיתים בית"ר. חיפה הפכו להיות רלוונטיים בשנה וקצת האחרונות. לפני כן המשחקים נגדם עניינו אותי כמו משחקים מול בית"ר, בהם יש דלתא של יוקרה רק בגלל ההיסטוריה הספורטיבית בין המועדונים. בתקופת בית"ר וגאידמק, הרגשות נגד בית"ר היו, מבחינתי, אותם רגשות כמו נגד חיפה.

ויש יריבות מושרשת, אידיאולוגית. היא לא מתחלפת לעולם. היא נטועה עמוק בשורשים של המועדונים והקהלים. היריבות הזו תואמת רק את מכבי והפועל. קפיטליזם מול קומינזם. ציונות מול אנטי-זהות. כבוד למורשת מול התכחשות למורשת. נורדאו מול ההסתדרות.

היריבות ה"אידיאולוגית" הרבה פחות משמעותית ממה שעושים אותה ובדרך כלל מדובר בנבואה שמגשימה את עצמה: הם היו מזוהים עם ההסתדרות ומפא"י- בתגובה אנחנו בחרנו להיות מזוהים עם קפיטליזם כביכול. אנחנו בחרנו להציג את עצמנו כציונים אקסטרה- הם בתגובה אימצו את הנרטיב ההפוך. 

מה שאני בא לומר זה שהיריבות האידיאולוגית לרוב נבנית מהיריבות הספורטיבית ולא להפך. 

לפני1 שעה , הילד משער 8 said:

זה פשוט בעיניי.

ממש לא מסכים לגבי חיפה.

זה נכון שבשנה וחצי האחרונות הם רלוונטיים והכל יותר עוצמתי, אבל הם כמועדון מציבים את עצמם כבר שים כאלטרנטיבה שלנו, כיריבה שלנו, קוראים עלינו תיגר כמועדון הגדול בארץ (על סמך הישגים, לא כמו בית"ר נגיד שיש להם כמה אוהדים מעטים חיים בסרט שחושבים שזו הקבוצה של הבירה והם הכי גדולים וחשובים).

זה לא קשור לשנים האחרונות אלא מצב קיים. הם גם בניהול וגם במעמד היחידים שמתקרבים עלינו ומאיימים עלינו וזה היה ברור גם באליפויות של הפועל ב"ש. 

Just now, וזה ברשת said:

ממש לא מסכים לגבי חיפה.

זה נכון שבשנה וחצי האחרונות הם רלוונטיים והכל יותר עוצמתי, אבל הם כמועדון מציבים את עצמם כבר שים כאלטרנטיבה שלנו, כיריבה שלנו, קוראים עלינו תיגר כמועדון הגדול בארץ (על סמך הישגים, לא כמו בית"ר נגיד שיש להם כמה אוהדים מעטים חיים בסרט שחושבים שזו הקבוצה של הבירה והם הכי גדולים וחשובים).

זה לא קשור לשנים האחרונות אלא מצב קיים. הם גם בניהול וגם במעמד היחידים שמתקרבים עלינו ומאיימים עלינו וזה היה ברור גם באליפויות של הפועל ב"ש. 

אז אתה בעצם כן מסכים איתי. :) 

כדי לחדד, ברור שהיריבות הספורטיבית עם חיפה הולכת הרבה אחורה. ההיסטוריה הספורטיבית שלנו איתם עניפה מאוד.

כתבתי "שנה וחצי אחרונות" בהקשר לדיון שהתפתח פה, על מי כיף/נכון יותר לשנוא היום, הפועל או חיפה.

1 hour ago, ravid said:

היריבות ה"אידיאולוגית" הרבה פחות משמעותית ממה שעושים אותה ובדרך כלל מדובר בנבואה שמגשימה את עצמה: הם היו מזוהים עם ההסתדרות ומפא"י- בתגובה אנחנו בחרנו להיות מזוהים עם קפיטליזם כביכול. אנחנו בחרנו להציג את עצמנו כציונים אקסטרה- הם בתגובה אימצו את הנרטיב ההפוך. 

מה שאני בא לומר זה שהיריבות האידיאולוגית לרוב נבנית מהיריבות הספורטיבית ולא להפך. 

לא מסכים.

קרא קצת על סיבות ההקמה של מכבי ושל הפועל. זה הרבה יותר שורשי משנדמה לך. אמנם הוויכוחים האלה קצת קהו עם השנים, אבל הם מושרשים עמוק.

נתחיל מהבסיס. הסמל של האגודה, המהות והסיפור שמאחורי השם "מכבי", הצבע הצהוב, זה ציונות "אקסטרה"? אלה היסודות שעליהם קם המועדון.

הסמל של הפועל, המהות והסיפור שמאחורי השם "הפועל", הסיבה להקמת המועדון - אלה היסודות עליהם קמה הפועל. יש פה פער אידיאולוגי גדול (ורחב בהרבה, זה רק הבסיס כאמור).

רק על מנת להמחיש את ההבדל בין היריבויות של חיפה והפועל, קחו שאלת תם קצרה:

כשמכבי חיפה לקחה אליפות אחרי אליפות (סה״כ 7) בעשור הראשון של שנות האלפיים, איך הרגשת?

קחו שאלת תם שנייה:

כשהפועל לקחו דאבל בטדי בדקה 92 שבוע אחרי שחגגנו את הריסת האליפות שלהם בדרבי, איך הרגשת?

כשתענו על שתי השאלות הללו, תבינו בדיוק את מי אתם שונאים יותר.
ואם עדיין זה לא ברור, תנו לי להזכיר לכם כמה דברים ״שוליים״ ״ולא רלוונטיים״ בכלל:

שירי שואה
דרבי פואד
דרבי מקלות (2012, שהכלב של הפועל מת)
סלים טועמה (בעיקר החופשיות בדרבי)
אוהדי הפועל וערן זהבי
סופו ואוהדי הפועל (אני יודע שזה מהכדורסל, אבל זה אותו קהל מטונף)
וכמובן, מעל הכל לפחות מבחינתי - יוסי אבוקסיס (וחצי הגמר של הגביע ב-2016).

עכשיו בואו ותגידו לי 10 אחוז מהרשימה לעיל שקרתה ביריבות עם מכבי חיפה שמשתווה בכלל למה שיש לנו עם הפועל.
זו שנאה טהורה ואידיאולוגית, אני מתעב את המועדון הזה ואין שום דבר בעולם שיסביר את הטירוף שקורה לי בגוף כשאני נכנס בשער 11 בדרבי ורואה את כל שער 5 אדום.

חיפה? פתטיים להחריד וזה רק מצחיק אותי כמה הם רוצים להיות כמונו ולא מצליחים.
נכון, חיפה איום רציני על ההגמוניה שלנו לטווח הארוך, אין ספק. שנאה? יריבות הכי חשובה? 
הפועל לוקחת בענק. רק תחשבו מה היה קורה אם חיפה הייתה בתחתית והפועל היו מקום שני נקודה מאיתנו על סף הפלייאוף.
רימוני הלם מיציע ליציע היו הולכים בדרבי הקרוב חחח....

6 דקות לפני, הילד משער 8 said:

לא מסכים.

קרא קצת על סיבות ההקמה של מכבי ושל הפועל. זה הרבה יותר שורשי משנדמה לך. אמנם הוויכוחים האלה קצת קהו עם השנים, אבל הם מושרשים עמוק.

נתחיל מהבסיס. הסמל של האגודה, המהות והסיפור שמאחורי השם "מכבי", הצבע הצהוב, זה ציונות "אקסטרה"? אלה היסודות שעליהם קם המועדון.

הסמל של הפועל, המהות והסיפור שמאחורי השם "הפועל", הסיבה להקמת המועדון - אלה היסודות עליהם קמה הפועל. יש פה פער אידיאולוגי גדול (ורחב בהרבה, זה רק הבסיס כאמור).

כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך:

לא אמרתי שאין ערכים שמזוהים עם הפועל ומכבי. יש כאלה. אני אומר שבגלל היריבות ארוכת השנים, הצד השני בחר לאמץ ערכים הפוכים. זה לא שהם היו אנטי ציונים באופן טבעי. הם אנטי ציונים כי אנחנו ציונים וזה חלק משמעותי מהזהות שלנו. אם לא היינו בתמונה כנראה לא היה להם את כל הקטע הזה. אותו דבר עם היותנו "קפיטליסטים" כביכול. אם הם לא היו מזוהים עם מפאי וההסתדרות לא היינו הולכים בכיוון הזה (ובכלל זה כיוון טיפשי. מה שונה סמי סגול מהרציקוביץ וגולדהאר?)

1 דקה לפני, ravid said:

כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך:

לא אמרתי שאין ערכים שמזוהים עם הפועל ומכבי. יש כאלה. אני אומר שבגלל היריבות ארוכת השנים, הצד השני בחר לאמץ ערכים הפוכים. זה לא שהם היו אנטי ציונים באופן טבעי. הם אנטי ציונים כי אנחנו ציונים וזה חלק משמעותי מהזהות שלנו. אם לא היינו בתמונה כנראה לא היה להם את כל הקטע הזה. אותו דבר עם היותנו "קפיטליסטים" כביכול. אם הם לא היו מזוהים עם מפאי וההסתדרות לא היינו הולכים בכיוון הזה (ובכלל זה כיוון טיפשי. מה שונה סמי סגול מהרציקוביץ וגולדהאר?)

אבל רביד, לא כתבתי בשום מקום שהפועל אנטי-ציוניים (והם לא, זה שיש פלג קטן ואומלל בקהל שלהם שמצדיע ועושה טסססס זה לא מעיד על הכלל).

אנחנו "קפיטליסטים" כי מכבי מלכתחילה הושתתה על עקרונות קפיטליסטיים, של מתן הזדמנויות להצליח ולשגשג והבלטת הישגיות והצלחות, לעומת הפועל, שמטרת העל שלהם בהקמה הייתה פשוט לאפשר למעמד הפועל לעסוק בספורט, בלי שום כוונה לחתור להישגיות מיוחדת.

אצלי זה כנראה לנצח יהיה הפועל. אנחנו והם גרים בבניין משותף לצורך העניין. כל הצלחה של אחד הצדדים כואבת עמוק בפנים לצד השני. מגמדת אותו ומשפיעה על פעולתו. למזלנו הרב, אנחנו מצליחים יותר. אובייקטיבית, אוהד הפועל מתמודד עם שתי המפלצות הכי גדולות כאן בשני ענפי הכדור. זה שורף וצורב להם 24/7. זה לא פשוט. 

דיעה לא פופולארית: ב-2010 התחלתי להרגיש שאנחנו מתחילים להתקרב למצב שבו שיא האליפויות שלנו יאויים ע"י חיפה. זה היה נראה שהם בדרך לאליפות שביעית ב-10 שנים.

רציונלית התחלתי לחשוב שאולי עדיפה אליפות של הפועל בשביל להרגיע את הקצב הפסיכי של צבירת האליפויות שלהם.

עם זאת, כששמעתי שזהבי השחיל את השער ההוא בטדי הרגשתי נורא.