Jump to content

רשמים מההפסד למכבי פ"ת | אכזבה במחזור הפתיחה

Sawyer

Recommended Posts

קשה לי להאמין שנעשה צבירת נקודות כמו בשנתיים האחרונות,יש עוד 35 מחזורים ו105 נקודות בקופה,אני מאמין שהקבוצה עוד תתחזק ותשתפר.

כמה דברים בלטו לי לעןן במשחק

1. לחץ גבוה של קו ההגנה והקישור השאיר אותנו חשופים. ושילוב של ייני עם סאבוריט שעלה חצי פצוע נתן להם אפשרות להגיע להרבה מצבי הבקעה נוחים יחסית כשהם שיחקו על המהירות של שחקני ההתקפה שלהם והשטחים שהשארנו להם. למי שטען שיכולנו לשים עוד 2 גולים, ככה גם יכולנו לספוג. הם הגיעו יותר מידי פעמים למצב הבקעה נוח מאוד והחטיאו

2. דור פרץ משחק באיזורים התקפיים יותר. מה שלפעמים משאיר את גלזר לבד. בנוסף, פרץ לא מסםיק איכותי בחלק ההתקפי. לא עוצר נכון כדור, לא מטפל טוב בכדור, סיומת בינונית במקרה הטוב והחלטות רעות רוב הזמן.

3. היה שילוב די נדיר של חולשה של כל השלישיה ההתקפית שלנו. משהו שמזמן לא ראיתי. אלמוג ניסה יותר מידי לעבור את השחקן ששמר עליו במקום לתת פס או הרמה גם במצבים שהיתה לו זווית נוחה. היה מגושם בצורה שלא אופיינית לו וגם הסיומת שלו היתה רעה ביחס למה שהתרגלנו ממנו. בצד השני ריקן, שחקן טוב כקשר אמצע אבל פשוט לא טוב כשחקן אגף. ביטון ניסה כמה פעמים לשחק איתו דאבל פס וכו' אבל זה היה קשה מידי, ריקן פשוט לא מתאים לשחק באגף. באמצע היה בלקמן ביום חלש שהזכיר את בלקמן של עונה שעברה. תנועה לא נכונה, לא עוצר כדור כמו שצריך, המון כדורים שעלו לרחבה או נמסרו והוא לא השתלט עליהם או לא הגיע אליהם. דוגמא לכך ניתן לראות בגול של שכטר. בלקמן תפס אוויר כי לא התמקם נכון ולא הגיע לכדור נכון, לעומתו שכטר חיכה בפינה ושם גול קל.

בשורה התחתונה, אני דווקא מעודד מכך שיש לדוניס תוכנית משחק מאוד התקפית להתמודדות עם בונקרים שזה רוב מה שנפגוש בליגה. הוא שולח את המגנים לשחק כמו קשרים ושולח לפחות 2 קשרים להיכנס לרחבה או על סף הרחבה, זה יוצר המון אופציות מסירה וככה הגענו להרבה מצבים. מה שצריך לשפר זה את החלק ההגנתי ואת הסיומת בתקווה שיגיעו קשר וחלוץ. אני כבר חי עם זה בסדר שנספוג יותר מהשיטה של איביץ כי נשחק יותר התקפי אבל צריך גם להבקיע יותר ואת זה לא עשינו

המשחק הזה חשף את כל נקודות התורפה הנוכחיות שלנו, העמדות בהן צריך להתחזק צעקו אתמול לשמיים.

בלקמן יכול להיות שחקן אגף מעולה לקבוצת אמצע טבלה בכל ליגה בינונית באירופה, הנסיון במכבי להפוך אותו לחלוץ מטרה של קבוצה דומיננטית הוציא מאיתנו את העוקץ וגרם לו להיראות כמו צללית של חלוץ אמיתי.

זה ששכטר נכנס והכל הרגיש אחרת זה יותר מספר על יכולתו של בלקמן מאשר על זו של שכטר(ומזל שיש לנו אותו).

שרן, השחקן שבכל הקריירה שלו נע בין קפריזות של השמצה לבין גילויי הערצה, היה לא טוב אתמול. קורה. הוא לא צריך להיות הבלם הראשון שלנו אבל אני יודע שהוא יתרום לנו עוד המון העונה גם על הדשא.

גלזר-ריקן-פרץ. זו שלישיית אמצע רצחנית שאני אישית מאוד אוהב אבל נטולת יצירתיות התקפית והיא חייבת סביבה מגנים תוקפים ושחקני התקפה שיודעים לייצר ולא רק לסיים. 

ריקן- אחד האהובים עליי במכבי בעשור הזה, שחקן שתמיד מחפש את הבעיטה ואין את התכונה הזו להמון שחקנים בארץ. 

פרץ- כבר משחק לא יודע כמה שיש לו לפחות מצב אחד לגול, הוא עושה תנועה מדהימה לעומק ומצטרף נהדר, אבל יש איזה ג'יני שהטיל עליו קללת החמצות שהוא חייב להשתחרר ממנה.

לטעמי השלישייה הזו לא יכולה לשחק ביחד ברוב המשחקים בליגה, ובמקום פרץ\ריקן חייבים לשחקן גולסה\ביטון. שלושתם ביחד זה אמצע למשימות מיוחדות כמו אירופה ומשחקי עונה.

מגנים- אנחנו כל פעם מרחק של חילוף אחד מלשחק עם דוידזאדה ובן ביטון מגנים. מלחיץ אותי שמכבי 2020 תצטרך לשחק עם מגנים של ב''ש 2015. מחכה ליום שנעלה מגן מהנוער, זה לא קרה מאז שפונגין(?)

אנחנו עדיין הסגל הכי איכותי בליגה. דוניס לאט לאט ימצא את הנוסחה להוציא ממנו את המקסימום. רק שיביאו בלם וחלוץ :)

אגב, הסתכלתי עכשיו על הגוח השני של פ"ת. קודם כל סיומת ברמה גבוהה של בבחורציק הצעיר מפ"ת, בעיטה מעולה. יחד עם זאת, יש לי קצת הרגשה ששוער טיפה יותר אתלט אולי יכל להדוף את זה. בסך הכל הבעיטה היתה לחיבור של הפינה שטננבאום עמד בה. אמנם כדור חזק מאוד וממרחק קצר יחסית אבל ניתור טוב ואולי אפשר לאגרף את זה. לא בטוח שזה בלתי אפשרי להדיפה כמו שחשבתי בהתחלה

5 דקות לפני, snufkin said:

אגב, הסתכלתי עכשיו על הגוח השני של פ"ת. קודם כל סיומת ברמה גבוהה של בבחורציק הצעיר מפ"ת, בעיטה מעולה. יחד עם זאת, יש לי קצת הרגשה ששוער טיפה יותר אתלט אולי יכל להדוף את זה. בסך הכל הבעיטה היתה לחיבור של הפינה שטננבאום עמד בה. אמנם כדור חזק מאוד וממרחק קצר יחסית אבל ניתור טוב ואולי אפשר לאגרף את זה. לא בטוח שזה בלתי אפשרי להדיפה כמו שחשבתי בהתחלה

לא רק שזה לא בלתי אפשרי... היה חייב לקחת את הבעיטה הזאת. 

9 דקות לפני, snufkin said:

אין שוער בעולם שלוקח את זה, דיוק+עוצמה מטווח קצר 

1 hour ago, אליהו_הנביא said:

שיאים שליליים - פעם ראשונה שעולה חדשה מנצחת את האלופה במחזור הפתיחה. 

כמה פעמים עולה חדשה כבר פגשה אלופה במחזור הפתיחה?

לא אתפלא אם נראה את סאבוריט משחק יותר כבלם.
בגול הראשון היה כיסוי נוראי של שחקנים. לא עשינו לחץ מספיק טוב על הכדור ונתנו להם יותר מדי שטחים

טננבאום פשוט התכופף בשער השני. יכל לעשות יותר זה היה על הפינה הקרובה.

שיחקנו מוזר. כאילו התקפי בלי מספיק שחקנים התקפיים. הייתה חסרה לי נוכחות. כן התנפלנו עליהם בפתיחה, אבל הרגיש לי משהו חסר. אולי באמת יונתן במקום ריקן זה העניין.

סבלנו מיום רע+חוסר איכות. הרבה מצבים סבירים, כמה איכותיים אבל ששחקנים כמו בלקמן-פרץ-ייני מחמיצים אותם אני לא כזה מופתע. זה מה שיש כרגע.

ליאל עבדה הוציא טיל שיוט מהרגל מטווח יחסית קרוב, איך טננבאום יכל לקחת את זה?

דווקא אני מבסוט ממנו לגמרי, נתן את שלו ואני רגוע איתו בשער.

הפסד חשוב. אם הוא יוציא את האנשים למעלה מהשאננות, הוא אפילו מבורך.

בלם זה בגדר חובה. פשע להמשיך את העונה בלי רכש בגזרה הזו. ייני, עם כל האהבה אליו, היה פשוט מגוחך אתמול.

חלוץ זה גם חשוב, אבל בליגה נוכל להסתדר בלי. אם אנחנו באמת רוצים אירופה, אין פה שאלה בכלל. חובה.

1 hour ago, Elirandani said:

46 דקות לפני, thunderbolt said:

טוב אפשר לקפל. עברתי לאהוד את חיפה בעונה הזאת.

וחיפה לעומת זאת....

• 1981: עלו ליגה
  • 1991: אליפות וגביע
  • 2001: אליפות
  • 2011: אליפות....

https://m.one.co.il/Mobile/Article/20-21/1,1,3,39064/366152.html?ref=hp

כהן צריך לקבל כמה כאפות ניעור. גם אם הוא צדק נקודתית, המאמן אמר שבלקמן בועט והוא היה צריך להתיישר לפי זה ולא לעשות פרצופים או תנועות אחרי ההחטאה

3 hours ago, Krishi said:

זה בערך כמו להגיד שאם מישהו בא לירות בך מטווח אפס, יש לך מספיק זמן לברוח.

זה לא מטריקס והוא לא קיאנו ריבס. האחרון שאשם בגולים אתמול.

זו הייתה בדיוק הבעיה בשנתיים האחרונות, עף ליציע ולא הבינו למה- עכשיו בגלל המאמן החדש מרשה לעצמו שוב.

שיטוס ליציע למשחק 2 אין מקום לכאלה דברים במכבי, כאילו עם ההפסד הוא נתן עוד חומר לכל הכתבים בשקל.

חוצפן.

3 hours ago, Krishi said:

היה חייב? ממש לא. אבל אולי יכל לעשות יותר אם היה אתלט ולגעת בכדור

ומה נסגר עם זה שהפסד אחד וכל החרא צף?

"יונתן כהן חושב רק על עצמו", "בלקמן יורד לחדר ההלבשה בעצבים על חוסר פרגון", "שיקרו לדוניס שהוא קיבל קבוצה חזקה יותר", "אולי דוניס היה צריך להיות קשוח כמו איביץ'."

אם אתם ממשיכים להיכנס לאתרי ספורט אחרי הפסד אז לשמוע את כל זה בדיוק מה שמגיע לכם.

המקסימום ששמעתי אתמול זה את עמיחי שפיכלר גומר על פתח תקווה וגם אותו שמתי במיוט.

לא נכנסים לאתרי ספורט ישראליים אחרי הפסד. תשננו, תבצעו ויהיה לכם יותר קל בחיים.

29 דקות לפני, אורלנדו בלוף said:

ומה נסגר עם זה שהפסד אחד וכל החרא צף?

"יונתן כהן חושב רק על עצמו", "בלקמן יורד לחדר ההלבשה בעצבים על חוסר פרגון", "שיקרו לדוניס שהוא קיבל קבוצה חזקה יותר", "אולי דוניס היה צריך להיות קשוח כמו איביץ'."

אני לא מבין מה אתם מופתעים כאילו זה לא קורה כל שנה. 

שנה שעברה כבר היו כתבות שרוצים להעיף את איביץ' אחרי הכישלון באירופה. 

מן הסתם התקשורת העוינת בשיאה כרגע, קחו כל מה שמפורסם בעירבון סופר מוגבל, מן הסתם יש אמוציות בקבוצה כי הפסד במכבי זה דבר חריג בשנים האחרונות.