Jump to content

רשמים מההפסד למכבי פ"ת | אכזבה במחזור הפתיחה

Sawyer

Recommended Posts

הרבה נחת מההעפלה לשלב הבא בליגה האירופית מאחורינו ואין זמן לנשום לקראת מחזור הפתיחה מול מכבי פ"ת, עדיין בקורונה בלי קהל ללא מנוחה ומול משוכה לא קלה.

דוניס מעלה הרכב מעניין, יוני עדיין לא כשיר ב100%, גולסה בטח לא. הרכב שכולל את בן ביטון בימין, וחלק התקפי שנשען הרבה על איילון ובלקמן.

שופט: סביר- (ניסה לשפוט את המשחק, טעה כי הוא שופט חלש ביותר מדי שריקות לשני הצדדים, לא הרבה דברים משמעותיים מדי אבל בסיום היה צריך להעניש אותם על העבירות הגסות ומשיכות הזמן)

שחקנים: טננבאום עמד טוב ברוב הנסיונות, לא יכל לעשות כלום בשער הראשון, ולא מספיק טוב לדעתי לקחת את השני. ההגנה פשוט לא תפקדה עם 2 שערי חובה, סבוריט עלה פצוע וראו את זה כבר מדקות הפתיחה. טיבי אולי היה הפחות גרוע בהגנה אבל רואים איך הוא נראה בלי יאיר לידו, שרן במשחק בעייתי מאוד, מראה כמה צריך בלם זר ואוי ואבוי השער השני ובן ביטון שהתחיל בסדר אבל התדרדר עם הדקות והיה מבולגן מאוד במחצית השניה. גם הקישור שלנו לא במשחק ענק, דן היה בסה"כ בסדר אבל בטח היום ציפיתי ממנו לקצת יותר, פרץ לא נתן הרבה אימפקט הגנתי ועובדתית סיים בלי שער, בין אם החטיא ברשלנות או סחט הדיפה אדירה מינקו. דן ביטון במשחק פושר אם מתעלמים מכל הבעיטות שלו לשמיים ואבי ריקן שוב, אבי ריקן, אותו דבר עם המון נסיוניות לא תמיד מספיק מספרים. אילון אלמוג היה פעיל וחיפש את השער במיוחד במחצית הראשונה אבל היה רחוק מלהרשים, בלקמן עם החטאת ענק במשחק ועוד פנדל מוחמץ, מהימים שאתה פשוט נרדם עצוב שהוא החלוץ הפותח שלך.

*שאפו ליוני ושכטר על הנסיון. (והשער)

פיקנטריה:

- הפסד במשחק הבכורה

- הפסד ראשון לדן גלזר בבוגרים במכבי בליגה.

- הפסד ראשון של האלופה במשחק הפתיחה לעולה החדשה

- מלא שיאים שנקטעים (אני מניח)

בסה"כ יש המון אכזבה מהמשחק היום, מבאס לצאת לפגרה בהרגשה כזאת ומבאס להתחיל את העונה בפיגור 3 נקודות אחרי כל "המתחרות" שלנו. בכל זאת קצת פרופורציות, בהתחשב בסגל החסר, ההכנה הלקויה בעקבות הקורונה והעייפות מאירופה ובטח בהסתכלות על איך התפתח המשחק וכמות המצבים שהגענו אפשר להמנע מכניסה מיותר ללחץ מוקדם. בסה"כ הבעיות שלנו ברורות בלי קשר למשחק (בלם, ויגיע. ג'ראלדס יתרון משמעותי וזהבי/חלוץ לסגירת הסיפור בהתקפה) ואין ספק שעם הכלים האלו נמנע מאיבוד נקודות גם במשחקים כאלו.

תנשמו עמוק, תזכרו שאנחנו עדיין קבוצה מעל כולם ותקוו לחדשות טובות בפגרה הנבחרת הזאת, שהחזרה של יוני וגולסה להרכב תרגיש כ"כ שולית...

5 דקות לפני, Sawyer said:

- מלא שיאים שנקטעים (אני מניח)

היחיד שהכרתי היה 19 משחקי בית ללא הפסד,

מאזן שכבר הושג בעבר לא מעט.

ובכל מקרה, שיא המועדון עומד על 35 ושיא ליגה על 56, ככה שלא באמת היינו בהישג יד.

הנחמה היחידה שלי מההפסד הזה שזה שם בפרופורציה את ההפסד לב"ש במחזור האחרון עונה שעברה שמנע מאיתנו להמשיך את הרצף ללא הפסדים ולשבור את השיא של חיפה.

מעבר לזה כמו שרשמתי בנושא המשחק - רוב המשחק שיחקנו מצוין ואני אפילו אגיד שנהניתי מהצורה בה שיחקנו יותר מברוב המשחקים של איביץ' (כמובן עד ההחמצה התורנית), היה חסר בדיוק מה שידוע לכולם - שחקן שינצל מצבים, ושחקן שיגן יותר טוב.

דוניס פה בקושי חודש והפגרה באה לנו בזמן.

לומדים וממשיכים הלאה, אני בטוח שעוד נהנה הרבה ממכבי העונה. היריבים שלנו שמחים מוקדם מדי ולא בפעם הראשונה. בסוף אנחנו אלה שנצחק אחרונים.

יאללה עכשיו הגרלה חשובה מאוד מחכה לנו. תהיו אופטימיים יהיה בסדר.

מכבי משחקים הרבה יותר התקפי ויש לזה מחיר בהגנה.

בסופו של דבר אם הייתי צריך לבחור הפסד בסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות או במשחק הזה, המשחק הזה הרבה פחות חשוב.

במשחקי ליגה שאנחנו תוקפים רוב המשחק והירבות יוצאות נגדנו למתפרצות הייתי פותח עם בלטקסה בלם במקום ייני עד שיבוא הבלם הזר כי הוא יותר מהיר ממנו ובתכלס הוא לא כזה רע, לדעתי בלטקסה לליגה כבלם שמאלי זה בסדר.

במשחקים באירופה אפשר לשחק עם ייני שהוא יותר מנוסה. אבל חייבים בלם דחוף.

מבאס, אבל זה מה יש כל עוד אין חיזוק. עדיין, לדעתי היכולת הרעה היא בעיקר תוצר של עייפות בגלל משחק שלישי בתשעה ימים והנחיתה מאירופה.

העליהום על שחקנים ספציפיים כמו בלקמן או ייני מיותר. כולם היום היו רעים, אולי חוץ מטיבי.

לדעתי הקישור צריך להיות גלזר גולסה וביטון, פרץ אחלה אבל הוא לא תכליתי ולא מביא מספרים...

השלישייה ההתקפית חייבת להיות יונתן, אלמוג וחלוץ זר מפחיד (אמן זהבי).

ובהגנה חייבים בלם זר במקום ייני ולדעתי גם מגן ימני זר... בן ביטון וקנדיל זה לא זה לצערי.

אני אופטימי, סומך על דוניס, נראה שמדובר במאמן שחושב התקפה... מהראיון שלו אני קולט יותר אכזבה מההתקפה מאשר מההגנה...

לדעתי יהיו הרבה משחקי משוגעים העונה.

1 דקה לפני, שובב said:

השלישייה ההתקפית חייבת להיות יונתן, אלמוג וחלוץ זר מפחיד (אמן זהבי).

לא מספיק לי. אילון לא יציב ועדיין לא הוכיח שהוא שחקן הרכב.

כן הייתי מנסה להביא שחקן כנף. כרגע בעדיפות אחרונה, אבל אם יש משהו אז מביא בכיף.

לנסות לראות אם אפשר למכור את דור פרץ בחצי מהסכומים שדיברו עליהם לפני שנה.

להביא ג'ראלדש , בלם שהוא לפחות 80% מאמאדור , זהבי .

להשאיל לביתר רמלה את בלקמן ולהחזיר לספסל את ייני .

Just now, מכביסט לעד said:

מפחיד אותי איך השחקנים יתמודדו עם ההפסד. גם הם כמונו לא רגילים להפסיד והיו נראים לחוצים מאז השער הראשון של פ"ת.

לפי הראיונות של גלזר ודוניס, זה נראה שהכל בסדר. אין שום חשק או רצון לכתוב על שחקן כזה או אחר כרגע או על מערכים. מתסכל וכואב, אולי הראש היה קצת באירופה. היה ברור שיהיה קשה יותר השנה, ושוב, אני שונא לכתוב את זה עכשיו אבל יהיה בסדר.

3 דקות לפני, מכביסט לעד said:

מפחיד אותי איך השחקנים יתמודדו עם ההפסד. גם הם כמונו לא רגילים להפסיד והיו נראים לחוצים מאז השער הראשון של פ"ת.

אל תדאג

חלוץ ובלם אלוהים שישמור אותנו איך בלקמן חלוץ פותח במכבי תל אביב איך . 

ייני עם משחק פחד אימים, בגול השני במקום לסגור רץ כאילו הוא רץ בפארק. 

עם בלם וחלוץ טובים נגמר פה 3/4-0 למכבי. 

כולה משחק אחד ולא קרה כלום, אבל מקווה שדוניס יפיק את הלקחים. 

בלקמן פשוט לא מספיק טוב, הוא מנסה, הוא רוצה, אבל הוא לא ברמה. כמה גולים שלו בתחילת עונה לא ישנו את דעתי. 

חייבים חלוץ זר או להמשיך עם שכטר כי הוא מתפקד יותר עם 2 שחקנים בכנפיים, ובלקמן זה פשוט שחקן עם הראש בקיר.

בעמדת הבלם חייבים זר ברמה של ז'איר ליד טיבי, כי שרן עם כל הכבוד זה לא בלם לפתוח, אלא גיבוי לספסל.

ודבר אחרון- מקווה שבהמשך נראה את כהן ואלמוג בכנפיים עם חלוץ זר ולא דן ביטון בכנף כי עדיף לו כקשר.

Just now, Simba said:

לנסות לראות אם אפשר למכור את דור פרץ בחצי מהסכומים שדיברו עליהם לפני שנה.

להביא ג'ראלדש , בלם שהוא לפחות 80% מאמאדור , זהבי .

להשאיל לביתר רמלה את בלקמן ולהחזיר לספסל את ייני .

מה עשו לך רע ביתר רמלה שמגיע להם את בלקמן 

היו חורים שאצל איביץ' לא היו וזה מטריד מצד שני היו המון מצבים בהתקפה והיה יכול להיות 3-0 דקה 20. קיצר משחק מנחוס רצח. בלם וחלוץ דבר ראשון מחר על הבוקר 

2 דקות לפני, מכביסט לעד said:

לא מספיק לי. אילון לא יציב ועדיין לא הוכיח שהוא שחקן הרכב.

כן הייתי מנסה להביא שחקן כנף. כרגע בעדיפות אחרונה, אבל אם יש משהו אז מביא בכיף.

סבלנות, יש את טב"ח שצריך זמן להיכנס לעניינים, וכגיבוי יש את גררו וחוזז.

לא צריך לאבד את הראש. צריך רק בלם וחלוץ. אם יש אפשרות לעשות מהלך על ג'ארלדש אז ברור.

אגב, לדעתי מכבי סה"כ שיחקה טוב והגענו להמון מצבים, באזור ה25 בעיטות לשער, כולל פנדל מוחמץ, משחק שחור פשוט. 

מאמין שאם נמשיך לשחק ככה את רוב המשחקים ננצח די בקלות, אבל לא יודע אם זה יספיק לאליפות בלי חלוץ ובלם טובים.

על אירופה אין מה לדבר.