Jump to content

התקשורת VS מכבי - עונת 2020/21

duss21

Recommended Posts

לפני8 שעות , אקיטה said:

אני חייב לציין שאני קצת בשוק מהשבועות האחרונים.

כאילו באמת שלא היה לי שמץ של ספק שאם אנחנו מנצחים במפגש הישיר האחרון הם יאבדו את זה אבל אני ממש מופתע מהמהירות שזה קורה.

בכי בלתי פוסק מאז שפשיץ חדר להם, איזה תענוג.

זה רק המסביב עם התקשורת/האוהדים חולי הנפש שלהם. על המגרש ממש לא איבדו את זה לצערי

49 דקות לפני, דקסטר said:

זה רק המסביב עם התקשורת/האוהדים חולי הנפש שלהם. על המגרש ממש לא איבדו את זה לצערי

עוד מוקדם למרות האופוריה מצמצום הפער.

מדבר על המנטליות בכללי, במצב שהם היו בו מכבי רצה ל 30 הפרש אליפות.

חלק מראיון עם אלי דריקס

לוני הרציקוביץ’ מול מיטש גולדהאר?
"לוני הרציקוביץ’ רצה להביא ערכים וניהול מקצועני ומקצועי למכבי ת"א והוא הביא המון. באותה תקופה הסתכלו עליו כמתנשא, אבל כשבא גולדהאר אז הישראלים קיבלו את זה. לוני השקיע הון תועפות מבחינה כספית, גם במתקן בקרית שלום, ולימים היה לו קשה יותר להחזיק את המועדון. ההעפלה לליגת האלופות נתנה להתקיים עוד שנתיים-שלוש. גולדהאר הביא לא רק סטנדרט אלא הרבה מאוד כסף. התקציב הוא מעל 120 מיליון שקל. אני הייתי צריך להתנהל מול תקציב, עם הכנסות שהיו אז 30-35 מיליון שקל, וזה עוד נחשב  תקציב גבוה יחסית. מיץ’ מביא מהבית לבד 40-50 מיליון שקל. אי אפשר להשוות בכלל. אנחנו התנהלנו סביב מסגרות".

אבל לא רק הכסף של גולדהאר מנצח, אלא הסטנדרטים בניהול, הארגון.
"אני חולק על דעתך. אני בטוח שיש משמעות אדירה לכסף של גולדהאר. נכון שהוא מתנהל כמו שצריך מבחינת הארגון, אבל זה היה בלתי ישים בלי הכסף. היו שנים שמכבי חיפה שלטה בכדורגל הישראלי ודיברו על הסטנדרט של מכבי חיפה, כי שחר היה האיש החזק מבחינה כלכלית בכדורגל הישראלי, ואז הגיע גאידמק, ובאה אלונה ברקת והשקיעה. גולדהאר, בגלל שהוא לא נמצא פה, ידע לנתק את כל מה שקורה במכבי ת"א מהביצה המקומית. אם לוני היה מקבל החלטות דומות על דור מיכה ואצילי כמו אלה שקיבל גולדהאר, היו נערכות הפגנות מול הבית שלו. אצל גולדהאר אמרו לא להפגין כדי שחלילה לא יעזוב אותם".

מה דעתך על סילוקם של אצילי ומיכה ממכבי ת"א?
"אם אלה הערכים של גולדהאר, וזה הסטנדרט שלו, והוא ימשיך להתנהל ככה בעתיד, אין לי בעיה, אבל הוא צריך להמשיך ולהתנהל ככה גם בעתיד. לדעתי, גם אנשים שטעו, גם במקרה קשה כמו זה, צריך שתופגן כלפיהם מחילה וחמלה. יכול להיות שמועדונים אחרים היו מתנהגים אחרת".

כשדריקס מדבר על מכבי ת"א של היום נדמה לפעמים שהוא מדבר על מועדון אחר, על אנושי במושגים שהוא התמודד איתם. "קראתי שהתקציב של מחלקת הנוער במכבי ת"א הוא בסביבות 20 מיליון שקל. בתקופתי הוא היה שישה מיליון. הצלחתי לייצר הכנסות משילוט על נתיבי איילון, עשיתי דשא סינתטי ותאורה. בא גולדהאר ובמחשבה נכונה שם מהבית 15-16 מיליון שקל. מחלקת הנוער לא יכולה לייצר לבד את הסכומים האלה. אני זוכר שאמרתי ללוני שלא יכול להיות ששחקן שמסיים נוער, מגיע לבוגרים, ומחלקת הנוער לא מקבלת עליו מהבוגרים דמי השבחה. צריך לתמחר שחקנים שעולים לבוגרים, לא יכול להיות שיקבלו אותם בחינם. זה אמנם להעביר מכיס לכיס, אבל בזמנו רציתי לחזק את מחלקת הנוער. אמרתי שאי אפשר להתחרות עם מכבי חיפה בכסף, אבל בוא נתחרה בכלים שיש לנו. מכבי ת"א היום זה ארגון מאוד חזק שעובד בסטנדרט מאוד גבוה, גם ברמה מקצוענית מאוד גבוהה. המערך מקצועי רחב יותר. יש אפשרות למכבי ת"א לרכוש מתי שהיא רוצה שחקנים בלבל של הכדורגל הישראלי. אף אחד לא יכול להתחרות איתה".

מי אחראי יותר להפיכתה של מכבי ת"א לאימפריה מקומית, גולדהאר או ג’ורדי קרויף?
"בוודאי שגולדהאר, כשיש כסף, שחקנים רוצים להגיע למקומות האלה. הוא הצליח עם קרויף והשילוב הוא ההצלחה. כל עוד גולדהאר יהיה פה, מכבי תשלוט. לקחת אליפות ממכבי זה כמו לקבל בול יקר. זה מה שיקרה. כל עוד הוא יחליט שהוא משקיע, כולם ייראו קטנים על ידו".

ואם יעזוב?
"המכונית תמשיך לנסוע לבד ומכבי תמשיך להיות מועדון מוביל, אבל בלי כסף. היא לא תוביל לבד".

מאחר והיית גם בכדורסל, מה חסר לכדורגל להיות בלבל של הכדורסל?
"לקבוצת כדורגל ישראלית קשה להנחית פה שחקנים בלבל קצת יותר גבוה ממה שמנחיתים כולם. גם אם למכבי ת"א יש אפשרות לשלם 2 עד 4 מיליון יורו בעונה, שחקן שיכול לקבל את זה באירופה לא יבוא לישראל. וכך, מכבי ת"א ומכבי חיפה יכולות להיות חלק מהקבוצות שמתמודדות כל שנה על מקום בליגת האלופות, אבל אף פעם לא יהיו חלק מהקבוצות המובילות באירופה. אופ"א, כמו היורוליג, שואפת לשווקים שיודעים לייצר כסף ועם כל הכבוד לכדורגל הישראלי, לא נראה לי שבאופ"א קמים בבוקר הם חושבים שישראל היא שוק גדול. הקבוצות הגדולות באירופה רוצים לעשות היום סופר ליג, כמו היורוליג, כי הן טוענות שהן מתחלקות בכסף עם קבוצות שלא מביאות את הכסף הגדול מזכויות שידור. מכבי ת"א כדורגל לא תקבל שם שריון כמו מכבי ת"א כדורסל".

אז מה זה בעצם שלב 32 הגדולות בליגה האירופית, לא ביג דיל.
"לא מסכים. להגיע לשלב כזה עבור קבוצה ישראלית זה כסף משמעותי. כל דבר כזה הוא קריטי למועדון ישראלי, כי זה גורם לבעלים להביא פחות כסף מהבית. שחטאר דונייצק נפלה מליגת האלופות. היא קבוצה שנחשבת ליותר איכותית ולכן אני קורא שברור שהיא תפרק את מכבי ת"א. אני טוען שזה לא בטוח. קבוצות ישראלית הגיעו כבר לשמינית גמר ליגה אירופית. במשחק נתון הכל יכול לקרות".

אה אלי, יש להם את מנור סולומון
"נו אז? הם קבוצה יותר טובה, אבל יכול לקרות הכל".

2 דקות לפני, קמחי said:

מהדורה שונאת מכבי היום בצורה חריגה.

אפק הקוקסינל מטנף, האוזמן השמן מלכלך על מכבי בכדורסל ובכדורגל גם כן.

ערוץ של מכביסטים.

מה יש לצנון הזה לטנף?

Just now, דקסטר said:

מה יש לצנון הזה לטנף?

"כמו שלאחות בכדורגל היה את כפ"ס ושאר הקבוצות החלשות בליגה להתאושש ולהיראות טוב בכאילו, ככה גם לקבוצת הכדורסל היה את הקבוצות החלשות להיראות טוב מולן"

5 דקות לפני, קמחי said:

מהדורה שונאת מכבי היום בצורה חריגה.

אפק הקוקסינל מטנף, האוזמן השמן מלכלך על מכבי בכדורסל ובכדורגל גם כן.

ערוץ של מכביסטים.

האוזמן שונא מכבי מטונף

2 דקות לפני, קמחי said:

"כמו שלאחות בכדורגל היה את כפ"ס ושאר הקבוצות החלשות בליגה להתאושש ולהיראות טוב בכאילו, ככה גם לקבוצת הכדורסל היה את הקבוצות החלשות להיראות טוב מולן"

פחח

לא זוכר מתי הפעם האחרונה שציפיתי בהם. ממליץ 

13 דקות לפני, itanar said:

מה אתם רואים את זה?

שואל את אותה שאלה פה כבר עשרות פעמים.

ערוץ הספורט נועד לדבר אחד: שידור חי. לא שניה לפני, ולא שניה אחרי. וזה כולל גם להשתיק אותם במחצית.

זהו. 

לפני2 שעות , Dan eran said:

גם הכותרת ב5 ספורט

״שלום, חבר(ים)״ מה זה כאילו? 

אולי רבין? יעני חיסלו לנו תסיכויים, עלוב ממש אם כן.

כל המערכת של הערוץ הזה נוטפי שנאה.

ולא שמעתי מה אפק אמר אבל קראתי פה קצת והוא פשוט אפס חסר מושג ואני רוצה לראות שהקבוצה שהוא אוהד חיפה או הפועל אנא ערף תבוא לשחק מול שחטאר פתוח ותצא עם איזה 5 חתיכות או מקרה שלהם 7:2, באמת אפס חסר מושג שמפיץ רעל כי יש לו במה.

מול קבוצות ברמה הזאת אתה לא יכול לשחק פתוח מדי כי כל התקפה מתפרצת שניה של היריב תסתיים בגול, וממש לא היינו רחוקים מלגנוב גול או 2 גם עם המשחק המבוקר.

1 hour ago, Naor23 said:

אולי רבין? יעני חיסלו לנו תסיכויים, עלוב ממש אם כן.

כל המערכת של הערוץ הזה נוטפי שנאה.

ולא שמעתי מה אפק אמר אבל קראתי פה קצת והוא פשוט אפס חסר מושג ואני רוצה לראות שהקבוצה שהוא אוהד חיפה או הפועל אנא ערף תבוא לשחק מול שחטאר פתוח ותצא עם איזה 5 חתיכות או מקרה שלהם 7:2, באמת אפס חסר מושג שמפיץ רעל כי יש לו במה.

מול קבוצות ברמה הזאת אתה לא יכול לשחק פתוח מדי כי כל התקפה מתפרצת שניה של היריב תסתיים בגול, וממש לא היינו רחוקים מלגנוב גול או 2 גם עם המשחק המבוקר.

אין אפשרות בכלל לשחק פתוח מידי ב30 אחוז החזקת כדור. אתה רץ מצד לצד, מגן הכי טוב שאפשר, מנסה להיות קרוב אחד לשני ואם משתלט על הכדור אתה צריך שיהיו לך אופציות מסירה קדימה עד כמה שניתן. אתה לא קובע פה כלום, אתה מגיב. זה מצב ידוע מראש מול יריב כזה. ועמדנו בזה יפה כי הגישה היתה נכונה ויש לנו שחקנים טובים עם גאווה מקצועית. 

Just now, פנחס שוף said:

אז מה הוא? אוהד מכבי?

אם זה אוהד מכבי עדיף שלקבוצה לא יהיו אוהדים

פרשן הכדורסל הכי טוב במדינה שדווקא תומך בהמון דברים שמכבי מקדמת. מה שאמר על הקבוצה נכון לגמרי, זה ממש לא בקטע של טינוף.

לפני10 שעות , המכבייה said:

אין אפשרות בכלל לשחק פתוח מידי ב30 אחוז החזקת כדור. אתה רץ מצד לצד, מגן הכי טוב שאפשר, מנסה להיות קרוב אחד לשני ואם משתלט על הכדור אתה צריך שיהיו לך אופציות מסירה קדימה עד כמה שניתן. אתה לא קובע פה כלום, אתה מגיב. זה מצב ידוע מראש מול יריב כזה. ועמדנו בזה יפה כי הגישה היתה נכונה ויש לנו שחקנים טובים עם גאווה מקצועית. 

לא מסכים איתך, שיחקנו בטקטיקה שואן לוון רצה. באותה מידה יכלנו לשחק עם קו הגנה גבוה כמו שלהם וללחוץ אותם כמו פסיכופטים כשפשיץ, ביטון וטבח על ה35 מטר שלהם אבל אז אתה תאכל גולים על ימין ועל שמאל כי הם יחתכו לך את הלחץ כמו חמאה. אתה לא ברמה שלהם שתוכל ללחוץ אותם, עשינו נכון כשהסתגרנו. 

ממה שאני זוכר גם משנגלדבאך יחסית הסתגרה מולם ויצאה למתפרצות ופירקה אותם ככה כי הם הרבה יותר מדויקים, פיזיים ומהירים מאיתנו בקישור ובהתקפה.

גם שחטאר שיחקה ככה מול ריאל מדריד, ככה זה עובד, אם שחטאר הייתה לוחצת את ריאל היא הייתה מתפרקת, לה ההסתגרות עבדה כי יש להם התקפה משוגעת ולנו יש התקפה חלשה.

5 דקות לפני, סלבה said:

פרשן הכדורסל הכי טוב במדינה שדווקא תומך בהמון דברים שמכבי מקדמת. מה שאמר על הקבוצה נכון לגמרי, זה ממש לא בקטע של טינוף.

לא יודע מה הוא אמר אתמול אבל כל פעם שאני שומע אותו הוא אנטי מכבי

4 דקות לפני, Naor23 said:

לא מסכים איתך, שיחקנו בטקטיקה שואן לוון רצה. באותה מידה יכלנו לשחק עם קו הגנה גבוה כמו שלהם וללחוץ אותם כמו פסיכופטים כשפשיץ, ביטון וטבח על ה35 מטר שלהם אבל אז אתה תאכל גולים על ימין ועל שמאל כי הם יחתכו לך את הלחץ כמו חמאה. אתה לא ברמה שלהם שתוכל ללחוץ אותם, עשינו נכון כשהסתגרנו. 

ממה שאני זוכר גם משנגלדבאך יחסית הסתגרה מולם ויצאה למתפרצות ופירקה אותם ככה כי הם הרבה יותר מדויקים, פיזיים ומהירים מאיתנו בקישור ובהתקפה.

גם שחטאר שיחקה ככה מול ריאל מדריד, ככה זה עובד, אם שחטאר הייתה לוחצת את ריאל היא הייתה מתפרקת, לה ההסתגרות עבדה כי יש להם התקפה משוגעת ולנו יש התקפה חלשה.

אז אתה מסכים איתי. מ30 אחוז החזקה ייצרת מספיק וזה יפה. האופציה ללחוץ לא באמת קיימת. 

אני החמאתי למכבי ואני מאד אוהב את הגישה שלה. המשחק התאורטי של אם היתה התקפה יותר טובה/הגנה יותר טובה הוא נכון תמיד. במה שיש לנו, היינו סבירים פלוס ביחס לפער הרמות. החוכמה היא לשפוט את מסוגלות החומר עצמו ואני חי איתו בשלום. 

56 דקות לפני, המכבייה said:

אז אתה מסכים איתי. מ30 אחוז החזקה ייצרת מספיק וזה יפה. האופציה ללחוץ לא באמת קיימת. 

אני החמאתי למכבי ואני מאד אוהב את הגישה שלה. המשחק התאורטי של אם היתה התקפה יותר טובה/הגנה יותר טובה הוא נכון תמיד. במה שיש לנו, היינו סבירים פלוס ביחס לפער הרמות. החוכמה היא לשפוט את מסוגלות החומר עצמו ואני חי איתו בשלום. 

אז כנראה לא הבנתי אותך נכון, אני גם חושב שעשינו כמעט את המקסימום מהחומר הקיים ועוד בלי גולסה ויונתן.

• 2 weeks later...

ערוץ הספורט בכתבה מביכה שכולה עוסקת בכמה השופטים בעד מכבי ונגד חיפה. רוצים להחזיר לעצמם את אוהדי חיפה.

העיקר האהבלים מחיפה מזיינים את המוח על אתר צהוב. טיפשים.

18 דקות לפני, מכביסט לעד said:

ערוץ הספורט בכתבה מביכה שכולה עוסקת בכמה השופטים בעד מכבי ונגד חיפה. רוצים להחזיר לעצמם את אוהדי חיפה.

העיקר האהבלים מחיפה מזיינים את המוח על אתר צהוב. טיפשים.

ראיתי עכשיו, וואו איזה בכיינים.. טוב, בעצם זה לא חדש.. 

לא מבין איך אתם לא שמים לב להפיכה של אתר ספורט 5 לירוק. עורך ראשי ומספר גדול של כותבים הם אוהדי חיפה. 

האתר הזה בשנים האחרונות יותר ויותר פרו חיפה.