Jump to content

מיץ' גולדהאר

Recommended Posts

הקיץ הזה הזוי בכל כך הרבה רמות, קורונה, פיירפלי, קטינות והרבה חוסר ודאות. הכי הזוי בעיני זה שבפעם הראשונה היו סדקים ראשונים ביחס לגולדהאר ואני ממש לא מדבר רק על ההזויים מהפייסבוק. גם כאן נשמעה ביקורת רבה, חלקה גם מוצדקת ונשמעה בצורה יפה אבל לא מעט כאן הגזימו. "מנותק" "אין לו מושג" "לא מכבד את הסמלים שלנו" ו"הוא לא קדוש".

רוב הביקורת הייתה סביב שני נושאים מרכזיים - מיכה ואצילי והקיץ המגמגם.

מיץ' ומקבלי ההחלטות מסתכלים על התמונה בצורה הרבה יותר רחבה. הוא מבין עניין ורואה עשר מהלכים קדימה. ועכשיו אפשר קצת לבחון את הדברים בפרספקטיבה קצת שונה אחרי שעברו קצת מים בנהר ואפשר לנתח את זה בצורה קצת יותר עניינית ופחות רגשית.

מיכה ואצילי:

אני חייב להגיד שאישית גם אני התבאסתי מההחלטה. שני שחקנים שבאמת בדם שלהם זורם מכבי. שני שחקני בית. דור מבחינתי היה סמל אדיר. אם היה ממשיך עד הפרישה הוא היה הופך ללא פחות סמל משחקנים כמו נמני, קטן וכו'. אחלה בחור ובאמת כואב הלב שככה זה נגמר. אצילי גם היה האהוב עלי ולדעתי הוא שחקן ההתקפה הכי שלם שהיה בליגת העל בשנתיים האחרונות. נלחם למען הקבוצה ושחקן בלי אגו וים כישרון. מת עליהם בפן האישי ופן המקצועי ובאמת קשה. חוץ מזה תחושות קשות על זה ש"הפסדנו" לתקשורת והכל היה מאמץ אדיר ללכלך את השם שלנו, ללכלך את השם של השחקנים ולהרוס לנו את העונה.

אבל אם נסתכל על זה קצת יותר לעומק וננסה לראות איך מיץ' רואה את הדברים, לצד כל היתרונות שיש בלהשאיר אותם יש גם לא מעט חסרונות:

1. נקודות זכות בשיח התקשרותי. אני יודע שלרוב פה זה מעניין את הביצה, אבל יש חשיבות לעניין הזה. גם ככה התקשורת מחפשת אותנו והנה אחרי אין סוף קטילות ולכלוכים אני רואה את גדולי המבקרים שלנו שמסתכלים על הדברים בצורה שונה. לתקשורת יש משמעות בכדורגל הישראלי. אמנם אם נהיה טובים אז שום דבר לא יעצור אותנו אבל תמיד טוב שגם המסביב רגוע ושאין אף אחד שמחפש להזיק לנו מבחוץ (או שיש כמה שפחות).

2. ניקוי רעשים סביב המועדון. לא משנה מה היה קורה, איזה הישגים, לאן היינו מגיעים באירופה או כמה שערים הבקענו בדרבי - כל העונה הייתה סביב הפרשה. כל ראיון שני היו מזכירים אותם וכל הזמן היו מחפשים אותם. מעבר לזה, כל הקהלים היו יוצרים סביב זה רעש, שירים, שלטים, סיסמאות ופרובוקציות. זה היה גורם לנו להתעסק בטפל כל העונה ולא להתרכז במה שאנחנו טובים בו - כדורגל.

3. שמירה על שם המותג. גם אם לא היה שום דבר פלילי ובואו נצא מנקודת הנחה שהן היו מעל גיל 16 ואין שום דבר פלילי עדיין זה לא נראה טוב. שני שחקני כדורגל עם כסף והשפעה מביאים שתי בנות 16 לערב חילופי זוגות כאשר אחד מהם בכלל נשוי עם ילדים. נסו לספר את הסיפור לאחותכם, אמא או השכנה ותראו שהן זזות בחוסר נוחות בכסא. נכון, לא ענייני להכנס להם לתחתונים אבל גם אם הכל כשר שם זה פוטנציאל ענק לפגיעה במכבי. שיעשו מה שהם רוצים כל עוד זה נשמר בשקט. אם זה יוצא הם בבעיה. בתרבות של 2020 אני בטוח שהיינו מתחילים לראות כל מיני פמיניסטיות סוג ז' במתחם בקריית שלום. בלגן סביב הפרשה וניסיון בלתי פוסק לפגוע במותג. רק דמיינו סיטואציה שבה אמא באה לרשום את הילד שלה למחלקת הנוער המקצועית בארץ ובדרך אוכלת שטיפת מוח מהמטומטמות האלה סטייל מכבי אנסים מכבי גזענים ומכבי רשעים.

4. מקצועית. אני לא מכיר את מיכה ואצילי בפן האישי, אבל לא כל אחד הוא ערן זהבי. יש מצב שכל הלחץ מסביב, קריאות מהקהל ושיח בלתי פוסק סביב הנושא היו מחרבים להם את הקריירה. אין לי מושג איך הם קמים מחצי שנה בלי כדורגל והתעסקות בקקה. מאחל להם ומקווה שהם יחזרו בדיוק מהנקודה שהפסיקו ואפילו יתחזקו מזה. אבל אי אפשר לדעת אם זה היה מצליח פה. סה"כ הגיעו טבח וביטון לעמדות שלהם, וביחד עם הזמן שיתפנה לאלמוג יכול להיות שלא כל כך נחלשנו בעמדות האלה וגם מקצועית שרדנו את המשבר (יש כאלה שיגידו שהתחזקנו, הזמן יעשה את שלו ונדע).

אלה רק נקודות חלקיות שחשבתי עליהן בחמש דקות, יש עוד המון דברים שיכלו להפגע מהפרשה הזאת. נכון שיכול להיות שהתיק היה נסגר, הם היו חוזרים וכולם היו שוכחים מזה לגמרי. גם אופציה. אבל כשלוקחים החלטה אתה צריך להסתכל על כלל האופציות ולקחת החלטה מושכלת ולקחת בחשבון סיכוי מול סיכון. בעשור האחרון ראינו שלמיץ' קודם כל חשוב שם המועדון, המותג והשקט סביב המועדון. הוא מעדיף לשמור על זה גם במחיר של פגיעה מקצועית.

עוד קיץ מגמגם:

גם כאן, המון טענות והמון ביקורת על כמה ההכנה לקויה וכמה שורפים את הקיץ סתם. אני יכול להבין מאיפה זה בא, אבל זה האיש וככה הוא בוחר להתנהל. יש כמה גישות לאיך לנהל את הקיץ ואת הרכש ולכל אחת יש את היתרונות שלה ואת החסרונות שלה. מי שיתעמק במספרים יגלה שדווקא בעונות שבהן נתנו לג'ורדי צ'ק פתוח והוא הביא בעשרות מיליונים עוד לפני שהתחיל הקיץ הגענו לעונות הכי רעות שלנו. אמנם הייתה הצלחה באירופה, אבל אליפות לא ראינו.

הקבוצה נבנתה בצורה לא מסודרת, במקום להריץ כמה משחקים ולחזק עמדות שצריך הביאו מכל הבא ליד. אז אמנם באירופה כן קיבלנו תפוקה מהירה אבל בסופו של דבר למרות פער תקציבי משמעותי מבאר שבע הפסדנו להם אליפות אחרי אליפות ועוד נפלנו בפייר פלי.

עם כל הביקורת על ההתעכבות במציאת מאמן, החתמת שכטר, ייני וגולסה והיעדר הרכש, קיבלנו בדיוק את הכל ובזמן הנכון לקראת הסיבוב השני של האלופות, שזה היה המשחק החשוב הראשון לעונה הזאת.

שכטר (חתם לפני חודש), ייני (חתם לפני חודש), טבח (חודש), גולסה (כמעט שבועיים), דן ביטון (כמעט שבועיים) בן ביטון (שלושה שבועות) ודוניס  (העביר אימון ב11.8) כולם הגיעו בזמן המושלם והיו מוכנים למשחק נגד סודובה. אז היו כמה טמפונים שהיו רוצים שכבר ביולי הכל יסגר, אבל אנחנו תחת קורונה+פיירפלי וגם את ההחתמות הפשוטות לוקח יותר זמן מהרגיל.

עד כאן קיץ מושלם. שני תארים כבר בארון, שני סיבובים באלופות כבר מאחורינו. חמישה משחקים רשמיים - 11:0 במאזן השערים, כאשר בכל המשחקים שלטנו בצורה ברורה.

אז נכון, יש כאלה שחושבים שהם יודעים הכל, אבל מסתבר שיש מי שמנהל את מכבי.

הסגל כבר עכשיו נראה טוב. בעמדת השוערים התחזקנו (פרץ>יאניוטיס), הקישור שלנו חזק ומגוון מתמיד (גלזר גולסה פרץ ביטון ריקן ברסקי שחר קארצב וניקוליץ?) בכנפיים יש רביעייה עצבנית (טבח יוני אלמוג וחוזז) ואפילו בעמדת החלוץ בלי לעשות כלום נראה שגילינו את בלקמן מחדש. העונה גם יגיע חלוץ זר ואפשר להגיד חד משמעית שהתחזקנו גם בחוליה ההתקפית. בהגנה זה עוד לא נראה זה, עזבו שני העוגנים שלנו בלי מחליפים כרגע אבל אני בטוח שנראה חיזוק שם. כבר עכשיו במצב הנוכחי זאת ההגנה הכי טובה בליגה בפער. זה עוד יראה טוב יותר.

ובקיצור, מיץ' גולדהאר הוא המלך גם היום. הוא היה המלך גם אתמול ובעצם הוא שומר על תואר המלך כבר עשור. ימותו המלעיזים ימותו הקנאים וימותו המפגרים. הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

מיץ' :wubyellow3::wubyellow3::wubyellow3:

אבל הקהל של הפועל אומר שעדיף 10 פעם ניסנובים על גולדהאר.

מה זה שני תארים בחודש אוגוסט ומאזן של 11-0 לעומת לא לשלם משכורת לעובדי המשק.

רק חובות באופא זה מרגש.

עוד משהו קטן שרציתי להוסיף. הקיץ מגמגם זה נכון. אבל אנחנו תמיד נמדדים ביחס לאחריות בליגה. ומה הן עשו?

אנחנו עוד שניה בספטמבר וחיפה אשכרה לא הביאו כלום. התחזקו בשחקן עם יד שבורה מהלאומית, ניסו להתחזק בשחקן עם מתיחה במפשעה מהלאומית והם עכשיו במו"מ עם שחקן שיש לו בעיות משפטיות. אה נכון, הם החתימו אוטובוס(!!!) הלכה האליפות.

ביתר הביאו את הבלם האהוב דגני ואת אורן ביטון, אחלה הגנה תיהיה להם (בלי קשר שחררו שחקנים יותר טובים מאלה שהביאו).

בב"ש יש אוסף לא נגמר של בינוניים. שמיר קבהא קלטינס טאהא ועוד כל מיני כבשים גנרים. יש להם זרים טובים אבל ישראלים שאין להם מקום בביתר תל אביב.

לא מסכים עם שום דבר שרשמת בנושא של מיכה ואצילי. אין פה שום יתרונות ושום התנהלות נכונה לא מנקודת מבטנו ולא מנקודת המבט שאמורה להיות לגולדהאר. זאת הייתה ועודנה טעות ענקית והתנהלות בזיונית במקרה שלהם. 

לגבי הצד המקצועי אני מסכים. במיוחד הקיץ שיש הרבה נסיבות מקלות. בסופו של דבר הייתי שמח לקבל כל מה שנותנים וגם זה הרבה מעבר למה ששאר הקבוצות בארץ מקבלות. 

2 דקות לפני, Krishi said:

לא מסכים עם שום דבר שרשמת בנושא של מיכה ואצילי. אין פה שום יתרונות ושום התנהלות נכונה לא מנקודת מבטנו ולא מנקודת המבט שאמורה להיות לגולדהאר. זאת הייתה ועודנה טעות ענקית והתנהלות בזיונית במקרה שלהם. 

לגבי הצד המקצועי אני מסכים. במיוחד הקיץ שיש הרבה נסיבות מקלות. בסופו של דבר הייתי שמח לקבל כל מה שנותנים וגם זה הרבה מעבר למה ששאר הקבוצות בארץ מקבלות. 

אני הייתי לגמרי בצד של מיכה ואצילי, היום אני איפשהו באמצע. מבין מה אתה אומר אבל שוב זה משהו שקשה לאוהד לראות.

אולי היו כבר דין ודברים עם ספונסרים? אולי קיבלו מכתבים לקראת הפגנות בקריית שלום? אולי כבר הגיעו לכל מיני ארגוני נשים בקנדה? אולי זה יכל למנוע כניסה של מפרסמים חדשים? אנחנו לא יודעים כלום ממה שקרה שם.

חוץ מזה שזה "כתם" שהיה תופס את המועדון גם עוד עשרים שנה שאחרי פרשת הקיימות השחקנים המשיכו כרגיל.

בסופו של דבר אמנם מיכה ואצילי נזרקו בצורה לא מכבדת אבל אסור לשכוח שקיבלו שחרור בחינם והשלמת שכר. דאגו להם ולפרנסה שלהם. הם פגעו בשם של המועדון גם אם הם אשמים וגם אם לא.

גם בפן המקצועי עשו הכל בצוות כדי לדאוג שנרגיש בחסרונם כמה שפחות.

איפה שגולדהאר רואה אפשרות להתרופפות הוא לא לוקח צאנסים. כשיש ספק - אין ספק.

בעלים אחד לפני כולם

17 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

הם פגעו בשם של המועדון גם אם הם אשמים וגם אם לא.

פה כל הבעיה ששפטו אותם עוד לפני שבכלל שמעו את הצד שלהם ובלי שיש כתב אישום זה מדרון מאוד מסוכן וכבר טחנו את כל הנושא אז אני לא רוצה שוב להיכנס לזה.

מתי שהם הכי היו צריכים את המועדון אז פשוט בעטו אותם מתחת לגלגלים. הדבר יציר ערעור ומרמור אצל האוהדים ואם היו קהל גם היה מתחיל מלחמות ביציע. לא רואה פה שום יתרון בשחרור שלהם להפך.

17 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

אני הייתי לגמרי בצד של מיכה ואצילי, היום אני איפשהו באמצע. מבין מה אתה אומר אבל שוב זה משהו שקשה לאוהד לראות.

אולי היו כבר דין ודברים עם ספונסרים? אולי קיבלו מכתבים לקראת הפגנות בקריית שלום? אולי כבר הגיעו לכל מיני ארגוני נשים בקנדה? אולי זה יכל למנוע כניסה של מפרסמים חדשים? אנחנו לא יודעים כלום ממה שקרה שם.

חוץ מזה שזה "כתם" שהיה תופס את המועדון גם עוד עשרים שנה שאחרי פרשת הקיימות השחקנים המשיכו כרגיל.

בסופו של דבר אמנם מיכה ואצילי נזרקו בצורה לא מכבדת אבל אסור לשכוח שקיבלו שחרור בחינם והשלמת שכר. דאגו להם ולפרנסה שלהם. הם פגעו בשם של המועדון גם אם הם אשמים וגם אם לא.

גם בפן המקצועי עשו הכל בצוות כדי לדאוג שנרגיש בחסרונם כמה שפחות.

איפה שגולדהאר רואה אפשרות להתרופפות הוא לא לוקח צאנסים. כשיש ספק - אין ספק.

בעלים אחד לפני כולם

עזוב אין לי כח לגלוש לויכוח הזה שוב. לדעתי הם לא אשמים בכלום והיו צריכים להמשיך במועדון כרגיל (לפחות עד פסק דין), אפילו בלי השעיה לזמן החקירה (אלא אם היו מבקשים בעצמם). 

כנראה שלא נסכים אז נעזוב את זה בזה. 

נושא מיכה ואצילי נטחן מכל כיוון וגם אני לא רוצה להרחיב על זה יותר מידי כי לא נצא מזה. 

מה שניסיתי להגיד פה הוא שיש מישהו שדואג ומסתכל על התמונה בצורה רחבה יותר. יש מישהו שמתווה דרך ויש עקרונות שאחריהם הולכים, אין פה מקריות. בשאר קבוצות הליגה אתה רואה איך מביאים שחקנים, איך מביאים מאמנים ואיך מביאים עובדים למועדון. גם אתה רואה שההחלטות שם נקבעות סתם על סמך ההרגשה של אותה שניה ובלי חשיבה מעבר. הכל מקרי.

אצל מיץ' זה אחרת. אז לפעמים הוא מקבל החלטות שנראות לנו הזויות. אף בעלים בארץ בחיים לא מעיף שני סופרסטארים כאלה. גם אם היה שם משהו פלילי היו משאירים. אבל אצלנו יש מי שמסתכל על התמונה בצורה שונה.

למיתוג היום יש המון משמעויות. התרבות ב2020 (לצערי) היא לא מה שהיה בשנות ה90. אף אחד מהמבקרים של מיץ' בעניין הזה מעולם לא עסק במיתוג של מכבי, בהבאת ספונסרים חדשים ובדוברות מול עובדי המועדון ומחלקת הנוער. לאף אחד אין מושג איך הפרשה השפיעה על המכירות, על הקידום, על הכספים, על המחלקות השונות במועדון. 

להגיד שנעשתה טעות זה קל. אבל כשאף אחד פה לא מכיר אפילו מספר אחד בחשבונות המועדון ולא ניסה לנתח, לחשב או לבדוק מה יכולות להיות ההשכלות התדמיתיות והכספיות של המהלך זה הכי קל להגיע למסקנות.

שוב, גם אני לא עשיתי את זה ולכן גם לי לכל הדרך היה נראה שמכבי לא פועלת נכון. אבל יש מישהו שמסתכל קצת יותר רחוק ומסתכל קודם כל על טובת המועדון לשנים קדימה. ואני סומך על מקבלי ההחלטות. אך אחד שם לא החליט לדפוק את מיכה ואצילי כי משעמם לו.

ומשפט אחרון שאולי קצת יכעיס - אני מת על שניהם, אבל היום בתרבות של 2020 עם כל המצלמות, השמועות, ארגוני הנשים, תקשורת עויינת, מקרי מין כאלה ואחרים והסיקור אחריהם ובעולם שבו העיתונאות דואגת להקיא מכל פרשה כזאת ולפוצץ אותה אתה חייב להיות חכם ולא צודק. גם אם זה כשר זה יכול להסריח והם היו צריכים לקחת את זה בחשבון. הם יצאו ממש מטומטמים עם הפרשה הזאת וחבל.

גם אם אני לגמרי מאמין לגרסה שלהם (ואני מאמין) שהם חשבו שהן בנות 17 ובכיתה י"א ולא הכריחו אותן ולא היה אלכוהול - עדיין כל בר דעת היה מבין שמסיבת חילופי זוגות של מבוגרים בני 27-28 עם תלמידות כיתת י"א זה משהו שיתפס רע בעיני התקשורת ובעיני הציבור ויהיה חומר בכל מהדורה. בטח ובטח שהם מפורסמים ועשירים ובאים מעמדת כוח.

דברים כאלה עדיף לכל מפורסם ולא משנה מה הגיל לא לעשות. ואם אתה כבר עושה תדאג שזה לא יוצא החוצה. ואם זה יוצא החוצה קח בחשבון שהחיים האישים והמקצועיים שלך יכולים להפגע. אין מה לעשות. אני שונא את זה אבל זה העולם שבו אנחנו חיים. עשו טעות ושילמו עליה את המחיר הכי יקר שאפשר.

למיכה יש בכל ה 9 עונות כמות שערים כמו עונה אחת ממוצעת של זהבי.

גם בבישולים יש סך הכל 64.

ואחרי עונה של 3 שערים ובישול 1, כנראה שהיה צריך לעזוב בכל מקרה.

עצוב, שחקן בית, אבל כנראה שלא מקצוען ומסתפק בבינוניות.

ובלי קשר לנתונים. גולדהאר צדק בהחלטתו. וכבר צודק המון שנים. והביא לנו אליפויות רבות.

כל החלטה שלו צריכה להתקבל בברכה.

ערכים זה הבסיס של המועדון, וזה גם הבסיס להישגים.

מיטש הגיע לאחוזה מתפוררת. אציל שירד מנכסיו. 

הוא ידע שהמערכת הרעועה הזאת לא תוכל להכיל שינוי גדול ופתאומי. אז הוא זרם עם מה שיש וגם גיבה בכסף(בעונתו השניה). הבין עם מי יש לו עסק והחליט להשקיע בהון אנושי מבחוץ ובקבוצה הבוגרת- חלון הראווה של המועדון. במקביל החל לטפח עוד מחלקות. העסק התחיל לקבל צורה אבל הטמעת היסודות היא איטית וחייבת להיעשות בשלבים. כשהתנאים בשלו, הוא עבר למחלקת הנוער. שם בוצעה המהפיכה האמיתית. כל כך הרבה אוכלי חינם כבר לא שם. בכדורגל שלנו לא התבצע מהלך כזה מעולם. זה עולה לו הון. 

עוד יהיו על שמו רחובות יום אחד.

אותי כבר לא מעניין מי מאמן ומה הסגל, אני יודע שככה או ככה אנחנו גדולים על כל הליגה.

עם הצורה שמכבי מתנהלת ביחס לשאר הליגה אני כבר לא מצליח לדמיין סיטואציה שאי פעם נסיים מתחת למקום השני (ואם מסיימים כל כך נמוך זה רק בגלל לכאורה סמים ממריצים ועזרה מהשופטים).

לא רחוק היום שנהיה חברים קבועים בליגת האלופות.

ד.פ צדק

לבני האדם יש זיכרון קצר,
זוכרים את פרשת הנערות 
לא זוכרים מה היה כאן לפני שהוא הגיע
איך היום הניהול של חיפה שכ"כ קינאנו בה עשור שלם נראה היום חובבני לעומתנו
איך הגיע האיש ואמר "אני רוצה ליצור תרבות"
והחזיר לנו את מקומנו הטבעי
ואת הכבוד שלנו שהיה רמוס עד עפר
ולקח אותנו ל5 אליפויות ב8 עונות
ולשיאים מקומיים היסטוריים
ולשלבי בתים באירופה
ולצ'מפיונס

וגם שדרג את מחלקת הנוער שלנו בכמה רמות (והיום רואים את תוצאות ההשקעה)
והפך את מכבי למועדון מסודר, מועדון שמייצא מאמנים לאירופה
מועדון בריא, שהתקשורת לא חודרת אליו 
והשחקנים שבו מרוצים מהמקום שהם נמצאים בו גם אם הם לא משחקים
ששובר את שיא המנויים, ששובר את שיא ההכנסות ממרצנדייז' 
שיש לו מחלקת דיגיטל מושלמת 
מועדון טוב

מיטשל גולדהאר הוא המלך

לא פחות ממדהים

תקציב מחלקת הנוער במכבי ת"א: 29 מיליון ש"ח

עלייה של כמעט 7 מיליון ש"ח בתקציב המחלקה ב-2019, אך זה גם גובה הגרעון. מיץ' גולדהאר העביר כ-8.7 מיליון ש"ח.

התקציב גדל אבל הגרעון ירד שנה שעברה, מעניין איך ההכנסות מגיעות ל21 מיליון שקל. ניהול מופתי.