Jump to content

פנטזי פרמייר ליג 2020/21

Dandelion

Recommended Posts

כמיטב המסורת - קישור להצטרפות לליגה של הפורום.

למי שעדיין לא מכיר את המשחק - כל שחקן מקבל תקציב של 100 מיליון פאונד באמצעותו הוא צריך לבנות קבוצה של 15 שחקנים. בכל שבוע נבחרים 11 שחקנים להרכב והם מעניקים ניקוד על בסיס היכולת שהציגו בפועל באותו המחזור. שער/בישול/רשת נקייה/עצירת פנדל וניקוד בונוס יוסיפו למאזן הנקודות, ספיגת שערים/הרחקה/ביצוע פנדל/החמצת פנדל יפחיתו ממאזן הנקודות. אפשר לבחור עד 3 שחקנים מאותה הקבוצה ולבצע חילוף חינמי אחד בכל מחזור. ישנם פרסים שבועיים/חודשיים למי שצבר הכי הרבה נקודות, ופרס שנתי למי שמסיים בשלושת המקומות הראשונים. אפשר להירשם כאן.

העונה עתידה להיפתח ב12/09. זה סדר המשחקים לעונה הקרובה. שימו לב שבמחזור הראשון המשחק המתוכנן בין ברנלי-יונייטד וסיטי-אסטון וילה נדחה למועד לא ידוע, כי הליגה החליטה לתת לשתי הקבוצות עוד שבוע התאוששות בעקבות הקמפיינים שלהם באירופה שהסתיימו השבוע. 

ההעברה של ראשפורד ואובמיאנג לעמדת הקשר יצרה המון כאב ראש עם בחירת הקשרים העונה. זייך שהגיע לליגה, האברץ ואולי סאנצ'ו שעתידים להצטרף, וכמובן כל השאר. הלכתי בינתיים עם סלאח, מאנה ואובמיאנג. במחזור 2 אחליף את מאנה בגרינווד כדי לפנות תקציב, במחזור 3 את אובמיאנג בדה בריינה כי אני לא סומך על ארסנל בטווח הארוך ועדיף לי עוד 0.5 לתקציב ולקבל את השחקן הטוב בליגה.

DWbyKzJ.jpg

ככה אני מתכוון לעלות. וינגרה מחליף את ג'וני הפצוע, ג'סטין את ריקרדו פריירה, טיילור וברנלי בכל עונה שומרים על המון רשתות נקיות. רציתי לקחת את איגן משפילד אבל צריך את ה0.5.

מחזור 2 גרינווד > מאנה, מחזור 3 דה בריינה > אובמיאנג. חילופי מחזור 4 תלויים איך ורנר יפתח את העונה. אם יבלוט מההתחלה אז יהיה חילוף כפול של זייך ואינגס/חימנז/מרסיאל. אם לא יבלוט במשחקי הפתיחה אז חילוף משולש של סון/ראשפורד ו2 מתוך אינגס/חימנז/מרסיאל.

יונייטד, סיטי, ברנלי (ונדמה לי שאסטון וילה) לא משתתפות במחזור הראשון

כל השחקנים שתבחר מהקבוצות האלו יתנו לך 0 נק' במחזור הזה.

2 hours ago, DoW said:

יונייטד, סיטי, ברנלי (ונדמה לי שאסטון וילה) לא משתתפות במחזור הראשון

כל השחקנים שתבחר מהקבוצות האלו יתנו לך 0 נק' במחזור הזה.

מה הכוונה לא משתתפות? הן לא משחקות במחזור הראשון בכלל? איך זה הגיוני? 

1 hour ago, Krishi said:

מה הכוונה לא משתתפות? הן לא משחקות במחזור הראשון בכלל? איך זה הגיוני? 

קיבלו מנוחה בגלל המשחקים באירופה

באחד המחזורים הבאים יהיה להם מחזור כפול

אין צורך בשני שערים פותחים. אפשר להסתפק כרגע בMcCarthy/Ryan ב4.5 ובשוער נוסף ב4 כמו Nyland.

ההגנה יקרה מדי. תבחר את אלכסנדר ארנולד ותמשיך משם. אפשר לקחת שלושה שחקני בהגנה ב4.5 (Vinagere/Walker Peters/Taylor/Justin/Lamptey/Dallas) ושחקן נוסף ב4 (Johnshon). אם אתה בכל זאת רוצה שחקן הגנה ב5 אפשר לשמור את אייגן או לקחת את דאנק במקום, פרננדז מיותר כי ניוקאסל סופגת המון. זה יפנה לך עוד 2.5/3 לתקציב.

בנוגע לקישור - לונדשטרם קיבל הרבה נקודות בעונה שעברה כי התחיל כמגן ובפועל שיחק כקשר. הוא לא צפוי להעניק לך הרבה נקודות העונה, כנ"ל לגבי מוטיניו. מכאן יש שתי אפשרויות - אם אתה רוצה התקפה חזקה יותר וצריך לקחת שני קשרים ב5.5, עדיף לבחור Armstrong וSaint-Maximin. עם ה2.5 הנותרים אפשר לשדרג את אברהם (לא צפוי לפתוח) לטימו ורנר/וארדי או לבחור בקיין במידה ויש לך יתרה של 3.

האפשרות השנייה (והעדיפה בעיניי) היא לוותר על כריס וורד ולקחת את Davis במקום. עם היתרה של 12 אתה יכול לבחור אחד מבין שלושת הצמדים הבאים - אינגס וסון, מרסיאל ופוליסיץ', ורנר וזייך (יכול להיות קצת מסוכן להתחלה). 

על כל פנים אין כרגע סיבה לבחור בשחקנים יקרים של יונייטד, בטח שלא שלושה. אם אתה בכל זאת רוצה לבסס את הקבוצה על שחקנים של יונייטד כבר בהתחלה, הייתי הולך על משהו כזה (שחק עם ההגנה והשוערים איך שמרגיש לך נכון ובהתאם לקושי המחזורים) למחזור הפתיחה ופותח ב442. במחזור השני אתה יכול להחליף את זייך בגרינווד ובמחזור השלישי את סון בראשפורד/אינגס במרסיאל או לחלופין לשדרג את אחד משחקני ההגנה לשחקן של 5.

image.thumb.png.0e84cb6d4b2e34cb45ac396f6c6585d4.png

כבר נראה הרבה יותר טוב. יש לך כאן 6 שחקנים שצפויים לתת לך הרבה נקודות לטווח ארוך בהשוואה ל4 בקבוצה הקודמת. רק שים לב שלארסנל יש רצף מחזורים קשה מאד בין 3-7 אז כדאי לשקול החלפה של אומביאנג בדה בריינה/סלאח אלא אם כן הוא/ארסנל פותחים את העונה בסערה (סיכוי קלוש).

התלבטתי הרבה אם לפתוח עם שני חלוצים בכירים, אבל חושב שכרגע עדיף להמר רק על אחד. הולך כרגע עם ורנר, גם כי אני אוהב את צ'לסי וגם כי אני לא רואה אותם כובשים בצורה כלשהי במחזורי הפתיחה בלי מעורבות שלו. היה מעולה גם במשחק ההכנה אתמול מול ברייטון ומרגיש שהוא הולך להיות שחקן מפתח העונה. אם באמת יצבור נקודות במשחק הערך שלו במשחק יעלה מהר מאד ויהיה קשה להביא אותו. מעדיף קישור של שחקנים מוכחים יותר שאני די משוכנע שיצברו נקודות כבר בהתחלה, ואח"כ להכניס לקבוצה את אחד החלוצים (אינגס/חימנז/ריצ'רליסון/מרסיאל) בהתאם לכושר האישי והמגמה הקבוצתית. 

כמובן שכל התכניות משתנות אם מסי יחתום בסיטי בסופו של דבר, לכן גם אם לא הולך הכי טוב במחזורי הפתיחה לא כדאי לנצל את הWildcard לפני מחזור 5.

7 hours ago, Dandelion said:

כבר נראה הרבה יותר טוב. יש לך כאן 6 שחקנים שצפויים לתת לך הרבה נקודות לטווח ארוך בהשוואה ל4 בקבוצה הקודמת. רק שים לב שלארסנל יש רצף מחזורים קשה מאד בין 3-7 אז כדאי לשקול החלפה של אומביאנג בדה בריינה/סלאח אלא אם כן הוא/ארסנל פותחים את העונה בסערה (סיכוי קלוש).

התלבטתי הרבה אם לפתוח עם שני חלוצים בכירים, אבל חושב שכרגע עדיף להמר רק על אחד. הולך כרגע עם ורנר, גם כי אני אוהב את צ'לסי וגם כי אני לא רואה אותם כובשים בצורה כלשהי במחזורי הפתיחה בלי מעורבות שלו. היה מעולה גם במשחק ההכנה אתמול מול ברייטון ומרגיש שהוא הולך להיות שחקן מפתח העונה. אם באמת יצבור נקודות במשחק הערך שלו במשחק יעלה מהר מאד ויהיה קשה להביא אותו. מעדיף קישור של שחקנים מוכחים יותר שאני די משוכנע שיצברו נקודות כבר בהתחלה, ואח"כ להכניס לקבוצה את אחד החלוצים (אינגס/חימנז/ריצ'רליסון/מרסיאל) בהתאם לכושר האישי והמגמה הקבוצתית. 

כמובן שכל התכניות משתנות אם מסי יחתום בסיטי בסופו של דבר, לכן גם אם לא הולך הכי טוב במחזורי הפתיחה לא כדאי לנצל את הWildcard לפני מחזור 5.

איך הולכים החילופים? לפני כל מחזור אפשר להחליף שחקנים חופשי?

מה זה הWILDCARD?

ארסנל גברו על ליברפול במגן הצדקה, גם לקחו גביע, משהו משונה קורה שם, הם פתאום התחילו לזכות בתארים ואיכשהו אובמיאנג מעורב בהכל. אולי ימשיכו ככה גם בליגה.

חילוף אחד למחזור. אפשר לצבור עד שני חילופים בקופה. כל חילוף מעבר לזה יעלה לך 4 נקודות.

Wildcard הוא צ'יפ שניתן לשחקנים לממש פעמיים בשנה (פעם אחת עד ה28 בדצמבר ופעם השנייה אחריו) ומאפשר לעשות חילופים ללא הגבלה וללא עלות כספית.

אחלה קבוצה ג'ורדי. רק כמה דברים שכדאי לדעתי לקחת בחשבון.

אין צורך בשני שוערים. אין לאף אחד מהם רצף משחקים ארוך וקשה שמצריך לעשות רוטציה בעמדה. רק במחזורים 9-10 ו13-14 יש למקארת'י משחקים מאתגרים, בפרק הזמן הזה אפשר לשקול לעשות חילוף עם שוער 4.5 אחר, אבל בינתיים עדיף לפנות לעצמך 0.5.

דגלאס לא אמור לשחק העונה, דאלאס ואיולסקי עדיפים על פניו בעמדה בלידס. אחרי שFerguson נפצע, שהיה אמור להיות שחקן פותח העונה בהרכב של פאלאס, נשארנו בינתיים עם Johnson/Bernardo שהם לא שחקני הרכב אבל צפויים לקבל דקות, במיוחד Johnson שווסטהאם מעוניינת לקדם ויכול לשחק בשני הצדדים.

הניקוד הגבוה של לונדשטרם כמו שכתבתי לכרישי נובע מהעובדה שהוצב כמגן אבל שיחק בפועל כקשר. אני לא רואה את זה חוזר העונה ובנוסף הוא חשוף לרוטציה מאז שהם החתימו את סנדר ברג בינואר. ב5.5 עדיף את Armstrong שצפוי להיות משמעותי העונה, Klich שבועט את הפנדלים של לידס או נאבי קייטה שצפוי לקבל יותר דקות בליברפול.

יש כמה דברים שמשפיעים על זה - סיטי ויונייטד לא פותחות במחזור הראשון, אנשים לא מאמינים בהגנה של צ'לסי/סיטי/יונייטד/טוטנהאם ונצמדים לשחקני וולבס/שפילד/ברייטון שעולים פחות, ונכון לעכשיו להוציא זייך (הימור מסוים) נראה שאין אף שחקן ביניים בטווח המחירים של 7-8 שאמור להעניק ערך בטווח הארוך. ככה שנשארנו עם בערך 10-15 שחקנים בטווח המחירים הגבוה שבהם אני פחות מתעסק, אלא רק בכמות המחליפים ושחקני המשנה המצומצמת גם כן שאמורים לספק יחס מחיר-נקודות גבוה.

9 hours ago, Dandelion said:

אחלה קבוצה ג'ורדי. רק כמה דברים שכדאי לדעתי לקחת בחשבון.

אין צורך בשני שוערים. אין לאף אחד מהם רצף משחקים ארוך וקשה שמצריך לעשות רוטציה בעמדה. רק במחזורים 9-10 ו13-14 יש למקארת'י משחקים מאתגרים, בפרק הזמן הזה אפשר לשקול לעשות חילוף עם שוער 4.5 אחר, אבל בינתיים עדיף לפנות לעצמך 0.5.

דגלאס לא אמור לשחק העונה, דאלאס ואיולסקי עדיפים על פניו בעמדה בלידס. אחרי שFerguson נפצע, שהיה אמור להיות שחקן פותח העונה בהרכב של פאלאס, נשארנו בינתיים עם Johnson/Bernardo שהם לא שחקני הרכב אבל צפויים לקבל דקות, במיוחד Johnson שווסטהאם מעוניינת לקדם ויכול לשחק בשני הצדדים.

הניקוד הגבוה של לונדשטרם כמו שכתבתי לכרישי נובע מהעובדה שהוצב כמגן אבל שיחק בפועל כקשר. אני לא רואה את זה חוזר העונה ובנוסף הוא חשוף לרוטציה מאז שהם החתימו את סנדר ברג בינואר. ב5.5 עדיף את Armstrong שצפוי להיות משמעותי העונה, Klich שבועט את הפנדלים של לידס או נאבי קייטה שצפוי לקבל יותר דקות בליברפול.

מענין לא ידעתי על דגלאס. מתלבט אז בין דאלאס לאיילינג אז כי היה להם הגנה טובה מאוד שנה שעברה והם נתנו גם מספרים בהתקפה שניהם.

ארמסטרונג על לונדטסראם לקחתי.

חשבתי אולי להביא את פריירה מווסט ברום אבל הוא 6M

עכשיו ההתלבטות העיקרית זה איך לשלב את פרננדס בהמשך והאם הוא עדיף על אובה.

4 hours ago, ג'ורדי said:

מענין לא ידעתי על דגלאס. מתלבט אז בין דאלאס לאיילינג אז כי היה להם הגנה טובה מאוד שנה שעברה והם נתנו גם מספרים בהתקפה שניהם.

ארמסטרונג על לונדטסראם לקחתי.

חשבתי אולי להביא את פריירה מווסט ברום אבל הוא 6M

עכשיו ההתלבטות העיקרית זה איך לשלב את פרננדס בהמשך והאם הוא עדיף על אובה.

פריירה היה מעולה בצמפיונשיפ, ב 6 הוא די הימור, אבל הימור מעניין. אפשר להזכיר גם את eze מקריסטל פאלאס, סיפור דומה.

לגבי פרננדס... בממוצע לכמות הדקות והמשחקים ששיחק, הוא הכי טוב במשחק, השאלה היא אם אתה מאמין שישחזר את החצי עונה שלו מאז שהגיע בינואר (וגם אם יונייטד תמשיך לקבל כל כך הרבה פנדלים)

מממ..... מודה שנרדמתי השנה אבל כבר איזה 5שנים שאני פותח ליגה לפורום... בכל מקרה פתחתי אותה היום (לפני שראיתי את הנושא פה) וכבר יש שם את כל מי שהיה שנה שעברה אוטומטית.
לא בא להוריד חלילה, אבל הנה הלינק גם לליגה הזאת https://fantasy.premierleague.com/leagues/auto-join/mapy9k  אם צריך קוד אז הוא mapy9k בקטע טוב =) או שנאחד או שהכל טוב =)
בהצלחה לכולם!

חיכיתי שתפתח אבל זה לא קרה, חשבתי שנעלמת או שהפסקת לשחק. בכל אופן מחקתי את הליגה שפתחתי כדי שיהיה לכולם יותר נוח וערכתי את הקישור בתחילת ההודעה. 

@DoW @Krishi @ג'ורדי אם אתם לא שם תצטרפו.

5 דקות לפני, Dandelion said:

חיכיתי שתפתח אבל זה לא קרה, חשבתי שנעלמת או שהפסקת לשחק. בכל אופן מחקתי את הליגה שפתחתי כדי שיהיה לכולם יותר נוח וערכתי את הקישור בתחילת ההודעה. 

@DoW @Krishi @ג'ורדי אם אתם לא שם תצטרפו.

עודכן, תודה