Jump to content

ז'איר אמדור נמכר לסרגוסה

snufkin

Recommended Posts

8 hours ago, שי123 said:

נתן עונה גדולה.

מבחינה הגנתית הוא מהטופ שהיו פה.

אישית אני מעדיף בלם קצת פחות טוב הגנתית שיכול לתרום יותר להנעת הכדור, כי שחקן עם יכולות הגנתיות כאלה, ראיית משחק וטכניקה משחק בליגות קצת יותר גדולות.

החיסרון הזה מאוד בולט בקבוצה כמו מכבי ששולטת הרבה בכדור ומניעה את הכדור הרבה מאחור במסירות בין הבלמים.

אני מבין למה אתה מתכוון אבל לא הרגשתי ממש בחיסרון הזה. הוא יותר על הנייר ולא זכור לי שספגנו או סיכנו אותנו בגלל זה.  

איזה כיף זה ששחקנים שעוזבים אותנו מדברים על כמה הם נקשרו למועדון וזה שהם ממשיכים להיות אוהדים שלנו.

לעומת מועדונים אחרים בארץ, שכל הזמן בתביעות.

6 דקות לפני, modz0r said:

איזה כיף זה ששחקנים שעוזבים אותנו מדברים על כמה הם נקשרו למועדון וזה שהם ממשיכים להיות אוהדים שלנו.

לעומת מועדונים אחרים בארץ, שכל הזמן בתביעות.

את האמת, כשכתבת "מועדונים אחרים בארץ", חשבת על הפועל, נכון?

3 hours ago, המכבייה said:

אני מבין למה אתה מתכוון אבל לא הרגשתי ממש בחיסרון הזה. הוא יותר על הנייר ולא זכור לי שספגנו או סיכנו אותנו בגלל זה.  

להיפך, דיברתי על היכולת שלו לתרום להנעת הכדור בבניית התקפה שמתחילה מהבלמים.

הוא פשוט בוחר ב99.9% מהפעמים במסירה רוחבית פשוטה שלא מקדמת את ההתקפה.

לא בא אליו בטענות כמובן, כי זה שהוא מכיר במגבלות שלו זאת רק עוד נקודה לזכותו.

במשחקים שייני החליף אותו אפשר היה לראות את ההבדל בבירור.

אני קונה מעכשיו ל 200 שנים הבאות בלם עם אותה יכולת התקפית והגנתית כמו שלו.

מבאס מאוד שרק אצלנו שחקנים עוזבים כי לאישה שלהם לא כיף בארץ ובמקומות אחרים הם נשארים.

אני מקווה שנצליח למצוא מישהו שמתקרב לרמה שלו (בוא נודה באמת בלמים כמוהו לא מגיעים לארץ)

9 דקות לפני, tomer958 said:

אני קונה מעכשיו ל 200 שנים הבאות בלם עם אותה יכולת התקפית והגנתית כמו שלו.

מבאס מאוד שרק אצלנו שחקנים עוזבים כי לאישה שלהם לא כיף בארץ ובמקומות אחרים הם נשארים.

אני מקווה שנצליח למצוא מישהו שמתקרב לרמה שלו (בוא נודה באמת בלמים כמוהו לא מגיעים לארץ)

אתה אומר את זה כאילו שכל זר שמגיע אלינו אשתו רוצה לעזוב.

המציאות היא שבדכ הם מתאהבים בישראל ובתל אביב ולא רוצים לעזוב, פעם אחת קרה משהו שונה.

5 hours ago, המכבייה said:

זה בלט בעיקר כששיחק בשנה שעברה, וקצת נמנע מאיתנו השנה כי מכבי לא שיחקה בארופה, שם קבוצות טובות יותר היו מצליחות, אולי, לחשוף את החולשה הזו. בנוסף (א) הוא השתפר בזה (ב) מכבי למדה להחביא את החולשות שלו.

אני חשבתי שהוא בר שחרור בסוף השנה שעברה, ואין לי בעיה לומר שהוא נתן עונה מצויינת. עדיין אני לא חושב שהשחרור שלו הוא אסון. מכבי צריכה כנראה בלם נוסף, זר, אבל בהינתן כזה שיהיה טוב (טוב, לא מדהים) וטיבי, שהיה הבלם המשמעותי מבין השניים העונה, נותר באותו הכושר - יהיה בסדר בחלק האחורי גם השנה. באופן כללי, צריך גם לזכור - הכח ההגנתי של מכבי, בפרט במרכז המגרש, נשען על הקישור יותר מאשר על הבלמים.

19 דקות לפני, דרור שווץ said:

לא ברור איך  בלם גבוה מהיר וחזק שבין היתר אחראי על שיא אי ספיגות עונתי נמכר ב400

אפשר לעשות רשימת פלופים שעלו כפול....

שילוב של קורונה+שנת חוזה+פייר פליי+ לחץ מטורף של אישתו כבר שנה. 

44 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

זה בלט בעיקר כששיחק בשנה שעברה, וקצת נמנע מאיתנו השנה כי מכבי לא שיחקה בארופה, שם קבוצות טובות יותר היו מצליחות, אולי, לחשוף את החולשה הזו. בנוסף (א) הוא השתפר בזה (ב) מכבי למדה להחביא את החולשות שלו.

אני חשבתי שהוא בר שחרור בסוף השנה שעברה, ואין לי בעיה לומר שהוא נתן עונה מצויינת. עדיין אני לא חושב שהשחרור שלו הוא אסון. מכבי צריכה כנראה בלם נוסף, זר, אבל בהינתן כזה שיהיה טוב (טוב, לא מדהים) וטיבי, שהיה הבלם המשמעותי מבין השניים העונה, נותר באותו הכושר - יהיה בסדר בחלק האחורי גם השנה. באופן כללי, צריך גם לזכור - הכח ההגנתי של מכבי, בפרט במרכז המגרש, נשען על הקישור יותר מאשר על הבלמים.

עם כל הכבוד לאיתן טיבי ז'איר שחקן הגנה הרבה יותר איכותי ממנו, כמות הספיגות שלנו בשנתיים ב-53 משחקי ליגה שז'איר שיחק עומדים על 15 שערים, ב-19 משחקים שהוא לא שיחק ספגנו 12 שערים, זה הבדלים ענקיים, אני בספק אם נמצא בלם כל כך איכותי מבחינה הגנתית, וגם מבחינת הנעת כדור הוא לא פגע בנו, 2090 מסירות מדוייקות מתוך 2276 מסירות העונה (91.84 אחוז דיוק) ובעונה שעברה 1177 מסירות מדוייקות מתוך 1300 מסירות (90.54 אחוז דיוק) מהסיבה הפשוטה שהוא שחקן חכם שממעט לטעות בגלל שהוא לא עושה דברים שהוא לא יודע, ואם שחקן ברמה שלו מבחינה הגנתית היה יותר טכני הוא לא היה מגיע לישראל מלכתחילה, כי הוא היה משחק באחת מהליגות הבכירות באירופה (מה שעדיין יכול לקרות אם סראגוסה תעלה ליגה).

28 דקות לפני, Marco_Reus said:

עם כל הכבוד לאיתן טיבי ז'איר שחקן הגנה הרבה יותר איכותי ממנו, כמות הספיגות שלנו בשנתיים ב-53 משחקי ליגה שז'איר שיחק עומדים על 15 שערים, ב-19 משחקים שהוא לא שיחק ספגנו 12 שערים, זה הבדלים ענקיים, אני בספק אם נמצא בלם כל כך איכותי מבחינה הגנתית, וגם מבחינת הנעת כדור הוא לא פגע בנו, 2090 מסירות מדוייקות מתוך 2276 מסירות העונה (91.84 אחוז דיוק) ובעונה שעברה 1177 מסירות מדוייקות מתוך 1300 מסירות (90.54 אחוז דיוק) מהסיבה הפשוטה שהוא שחקן חכם שממעט לטעות בגלל שהוא לא עושה דברים שהוא לא יודע, ואם שחקן ברמה שלו מבחינה הגנתית היה יותר טכני הוא לא היה מגיע לישראל מלכתחילה, כי הוא היה משחק באחת מהליגות הבכירות באירופה (מה שעדיין יכול לקרות אם סראגוסה תעלה ליגה).

לא חושב שז'איר שחקן הגנה "הרבה יותר איכותי ממנו". אלמלא היה סובל מהטרגדיה האישית שלו לקראת סוף השנה, טיבי היה המתמודד הבלעדי עם גלזר לגבי שחקן העונה.

אחוז דיוק המסירות שלו הוא דוגמא יפה לאיך סטטסיטקה לא מספרת את האמת. אמאדור מסר ומוסר כמעט אקסלוסיבית מסירות בטוחות שלא מקדמות את המשחק, מכאן גם אחוז השלמה מסירה גבוה. איכות המסירה שלו נחותה משל כל הבלמים האחרים שלנו. אמרתי ומסכים - השנה זה לא פגע בנו. בהתמודדות מול קבוצות איכותיות יותר, בהן היה נדרש ליותר מסירות קשות תחת לחץ, אני מעריך שזה כן היה פוגע בנו. מה גם שזו לא רק שאלה של  "כן או לא פוגע בנו", אלא גם של "האם אפשר טוב יותר". בתחום הנעת הכדור - כן, אפשר טוב יותר.

הוא באמת בלם טוב, עם כמה תכונות, בעיקר אתלטיות, שבולטות במיוחד, אבל האימפקט הכללי שלו על המשחק קטן מזה שהיה לגרסיה בשעתו, למשל, או של ויטור בב"ש לפני שהפציעות הפכו אותו לחצי שחקן.

מניח שרק בגלל שהוא ביקש לעזוב כבר לפני שנה וגם זאת קבוצה מספרד המחיר כזה, אם היתה לו הצעה מאולימפיאקוס לדוגמא המחיר היה פי 3.

יש גם משקל לזה שלא שילמנו עליו. 

1 hour ago, חומץ בלסמי said:

אני לא ראיתי במכבי מעולם בלם זר עם אכויות הגנתיות כמו ז'איר. גם לא ראיתי שחקן הגנה שכל כך אוהב לעשות הגנה. הוא נוצר בשביל זה. הוא מעולם לא חיפף, לא התעצל לתפוס פוזיישן, לא נרתע ממגע. המון המון כבוד לטיבי(שחיפף לא מעט בשנים קודמות) אבל אלו לא אותן יכולות. בעיני לפחות. והטרגדיה שעבר לא מורידה מהיותו אחד משחקני העונה אבל לא לפני גלזר וז'איר. בחיים לא. הוא כן סיפור נהדר על שפל ותקומה. 

33 דקות לפני, חומץ בלסמי said:

לא חושב שז'איר שחקן הגנה "הרבה יותר איכותי ממנו". אלמלא היה סובל מהטרגדיה האישית שלו לקראת סוף השנה, טיבי היה המתמודד הבלעדי עם גלזר לגבי שחקן העונה.

אחוז דיוק המסירות שלו הוא דוגמא יפה לאיך סטטסיטקה לא מספרת את האמת. אמאדור מסר ומוסר כמעט אקסלוסיבית מסירות בטוחות שלא מקדמות את המשחק, מכאן גם אחוז השלמה מסירה גבוה. איכות המסירה שלו נחותה משל כל הבלמים האחרים שלנו. אמרתי ומסכים - השנה זה לא פגע בנו. בהתמודדות מול קבוצות איכותיות יותר, בהן היה נדרש ליותר מסירות קשות תחת לחץ, אני מעריך שזה כן היה פוגע בנו. מה גם שזו לא רק שאלה של  "כן או לא פוגע בנו", אלא גם של "האם אפשר טוב יותר". בתחום הנעת הכדור - כן, אפשר טוב יותר.

הוא באמת בלם טוב, עם כמה תכונות, בעיקר אתלטיות, שבולטות במיוחד, אבל האימפקט הכללי שלו על המשחק קטן מזה שהיה לגרסיה בשעתו, למשל, או של ויטור בב"ש לפני שהפציעות הפכו אותו לחצי שחקן.

אני מסכים איתך שרוב המסירות שלו מוגדרות כמסירות "בטוחות", אבל אני מעדיף שחקן שמודע ליכולות שלו ולא ייתן לחיסרון שלו לפגוע בקבוצה, כמובן שאפשר להביא בלם יותר טוב מז'איר מבחינה טכנית אבל זה יעלה לנו במקומות אחרים.

בנוגע לשורה התחתונה אני לא מסכים, בעיניי הוא בלם יותר טוב משניהם מהסיבה שהוא עליהם מבחינת יכולות הגנתיות (בלם זה קודם כל הגנה) ומבחינה הגנתית הוא השחקן הכי טוב שקבוצה ישראלית יכולה להביא, מהיר, חזק, אתלט, משחק ראש מצוין וכמעט אי אפשר לעבור אותו באחד על אחד, ואם הוא היה יותר טכני היה משחק בליגה בכירה באירופה.

3 hours ago, Marco_Reus said:

אני מסכים איתך שרוב המסירות שלו מוגדרות כמסירות "בטוחות", אבל אני מעדיף שחקן שמודע ליכולות שלו ולא ייתן לחיסרון שלו לפגוע בקבוצה, כמובן שאפשר להביא בלם יותר טוב מז'איר מבחינה טכנית אבל זה יעלה לנו במקומות אחרים.

בנוגע לשורה התחתונה אני לא מסכים, בעיניי הוא בלם יותר טוב משניהם מהסיבה שהוא עליהם מבחינת יכולות הגנתיות (בלם זה קודם כל הגנה) ומבחינה הגנתית הוא השחקן הכי טוב שקבוצה ישראלית יכולה להביא, מהיר, חזק, אתלט, משחק ראש מצוין וכמעט אי אפשר לעבור אותו באחד על אחד, ואם הוא היה יותר טכני היה משחק בליגה בכירה באירופה.

אני חושב שהעדפה של בלם עם יכולות הגנתיות על חשבון טכניקה וראיית משחק זה בעיקר עניין של העדפה אישית.

לצערי לא יכולנו להתרשם ממנו באירופה, אבל בארץ לדעתי עדיף שחקן שיתרום יותר למשחק ההתקפה מאשר שחקן כמו ז׳איר.

משחק ההגנה שלנו בכל מקרה מבוסס על הגנה קבוצתית, ואני לא חושב שאפשר לייחס לאחד השחקנים חלק מיוחד בהצלחה ההגנתית השנה.

ליכולת ההגנתית הטובה היו הרבה שותפים שווי זכויות.

אמאדור לא היה כזה נגר התקפית. טיפלה מגזימים. ראיתי בלמים הרבה יותר גמלוניים עם הכדור ממנו. הוא גם שיחק עם קישור שיחסית לא טכני. לא היה איזה האריס או אלברמן שדורש את הכדור מהבלם ומתחיל התקפה ועדיין הוא היה רחוק מלהיות מזעזע בקטע הזה. 

אגב לוקח את זה כל יום על פני טבח או טיבי שהם נכנסים למוד "פליימקר נולד".

6 hours ago, חומץ בלסמי said:

הוא היה בלתי עביר נקודה .

לא צריך להחזיק 2 בלמים ׳הרפתקניים׳ עם הכדור, זה היה איזון מושלם בין טיבי לז׳איר וכך גם היה עם קרלוס (לא נחשב למהיר / מוביל כדור טוב בלשון המעטה. היה עצום בכל היתר)

שחקן הגנה טוב הוא תמיד אבידה גדולה, יותר קשה למצוא שחקן הגנה איכותי מאשר התקפי ובמיוחד שהיה לך קו הגנה כמעט זר לחלוטין עם תיאום 10-10 . 

9 hours ago, דרור שווץ said:

לא ברור איך  בלם גבוה מהיר וחזק שבין היתר אחראי על שיא אי ספיגות עונתי נמכר ב400

אפשר לעשות רשימת פלופים שעלו כפול....

נו באמת

עצם זה שהצליחו בכלל להוציא עליו סכום עם כל הלחץ של אשתו, ובכל זאת למלא את הרצון שלו לעבור דווקא לספרד, זה מדהים

וגם זה לא שהוא עלה לנו כסף הוא בא בחינם