Jump to content

מכבי לאן?

Yehudav

Recommended Posts

הרבה זמן לא פתחתי פה נושאים והרגיש לי שדווקא עכשיו זה מתבקש. התקופה האחרונה שעוברת על  המועדון זו ללא ספק תקופה מטלטלת בכל המישורים: פיננסית, מקצועית, ערכית ותקשורתית. אולי אגדיל אפילו ואומר שהתקופה הזו זה סוג של  "מבחן מסכם" למורשתו של מיץ' גולדהאר במועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

פעם, בעבר הלא רחוק, היה מי שמכר לנו סיפורים על "תרבות ניהול" כשבפועל היינו מעורבים ביותר שערוריות מתארים והגענו לסף תהום, לא פחות. מקצועית, ניהולית ותדמיתית. ראינו את הקסקט הופך לאבן שואבת לשחקנים ותארים שגם גאידמק בתורו מגיע לקחת חלק בחגיגה ואנחנו משתרכים מאחור.

כל קיץ אלופים על הנייר ובפועל הראשונים לפתוח את עונת הרחצה.

היום, אני מקווה, כל בר דעת מבין שאנחנו בעידן אחר. רחוק שנות אור ממה שהיה בעבר. הגיע לכאן בן אדם יקר (בלי להמעיט לרגע מתרומתו העצומה של אלכס שניידר להצלת המועדון) ללא אינטרס עסקי או פרסומי שמגיע לעסק מפסיד במודע ומכניס את היד לכיסו העמוק שנה, אחר שנה, אחר שנה כדי שמכבי תהיה כל מה שחלמנו עליו.

הררי מילות תודה והערכה נשפכו על מיץ' בכלל ובפורום בפרט במרוצת השנים, כשהכספומט פעל ללא לאות כדי למלא כל חוסר. מי לא התגאה בכך שהניהול בקבוצה היה למושא הערצה וקנאה של כל המועדונים בארץ שניסו לרוב ללא הצלחה לחקות אותו? מה לא נכתב ונאמר על המהפך שקרה במועדון שהונח שנים בקרן זוית ועלה בחזרה לגדולה הראויה לו??

ואז נפל דבר (אהלה יאאניב קטן...). פייר-פליי, הכספומט כבר לא עובד כמו פעם, קורונה, והשיא הגיע אתמול עם הודעה על פרידה ממיכה ואצילי. גלי הביקורת גולדהאר שהתחילו בתרעומת על חוסר רכש, מאיימות להגיע למימדי צונאמי.

תעצרו רגע.

כמו שסלבה כתב באחד הפוסטים, שימו רגע יד על הלב כל המתנגדים לשחרור של השניים. עכשיו תחליפו את השמות ביאניוטיס וניקוליץ' ותהיו כנים עם עצמכם אם התגובות היו אותן תגובות. אני מנחש שלא ואף אגדיל ואומר שהיו אין ספור תגובות של מסיע לנתב"ג וכו....

אז פה קבור הכלב. לטוב ולרע, יש פה מנהל שהוא לא אוהד ולא חושב מהבטן כמונו. יש פה בן אדם שיכולת קבלת ההחלטות שלו הביאה אותו להיות אחד מעשירי העולם. בן אדם שפיו וליבו שווים וסולם הערכים שלו זהה לכל שחקן במועדון. מנהל שרואה למרחקים ולא רואה רק את הפגיעה המקצועית שתהיה (ובטח שתהיה) העונה.

לדעתי, הפרשה הזו זה סוג של קו פרשת המים, שיכריע אם עשינו את הסוויץ' ממועדון השכונה שהיינו ועברנו לפאזה אחרת. ולנו נשאר רק לבחור. להמשיך ללכת אחרי מי שקבלת ההחלטות שלו מוכחת ועשתה רק טוב למועדון, או לשבור את הכלים ולהישאר מאחור. לקרוא לגולדהאר "הבעלים הטוב בעולם" לא רק שהכל מתיישר לפי הגחמות שלנו אלא להאמין שהוא רוצה את טובת המועדון לא פחות מאיתנו אבל בלי להתפשר על הדרך. לי, בלי קשר לדעתי האישית בנושא,  לא נותר אלא להצדיע לו על כך.

מקווה שעם כל הכאב, כולם יישרו קו כי עונה  לא פשוטה לפנינו, אבל אני סמוך ובטוח שהעתיד של המועדון ימשיך להיות ורוד.

אני חושב שהכותרת "מכבי לאן" היא לא טובה. 

הקונוטציה של "מכבי לאן" היא שהמועדון בדרך לפירוק \ חישוב מסלול מחדש. אנחנו ממש לא שם.

יש לנו בעלים חזק והוא בדיוק מה שרצינו מהבחינה הזאת של ניתוק הרגש מהחלטות מקצועיות. ניתוק האוהדים מהגדרות בקריית שלום.

אין יותר שחקנים שחזקים יותר מהמותג ולוחשים למקבלי ההחלטות. הדרך הזאת של הבעלים שלנו לפעמים מתנגשת עם רצון האוהדים (שלנו)

אבל הדרך הזאת - מביאה תארים, הצלחות וצלחות. מה לעשות.....ככה מתנהל מועדון מצליח. אני שונא את כל משחק הוא חוויה אבל למדתי לקבל את זה.

מחזק כל מילה שלך אף על פי שלא מסכים עם הצעד האחרון.

אנשים טועים, לפה או לפה, זה החיים, אלה בני האדם, זה כולנו.

אבל אי אפשר לקחת, ולו מעט, ממה שמיץ נתן וממשיך לתת עבור המועדון.

2 דקות לפני, Insigne said:

אני חושב שהכותרת "מכבי לאן" היא לא טובה. 

הקונוטציה של "מכבי לאן" היא שהמועדון בדרך לפירוק \ חישוב מסלול מחדש. אנחנו ממש לא שם.

יש לנו בעלים חזק והוא בדיוק מה שרצינו מהבחינה הזאת של ניתוק הרגש מהחלטות מקצועיות. ניתוק האוהדים מהגדרות בקריית שלום.

אין יותר שחקנים שחזקים יותר מהמותג ולוחשים למקבלי ההחלטות. הדרך הזאת של הבעלים שלנו לפעמים מתנגשת עם רצון האוהדים (שלנו)

אבל הדרך הזאת - מביאה תארים, הצלחות וצלחות. מה לעשות.....ככה מתנהל מועדון מצליח. אני שונא את כל משחק הוא חוויה אבל למדתי לקבל את זה.

את האמת? התלבטתי הרבה לגבי הכותרת. ועדיין אני חושב שהיא נכונה מכיוון שזה גם תלוי בנו אם אנחנו חוזרים להיות מכבי הישנה שמנוהלת מהבטן וגם נראית ככה או שבאמת שינינו פאזה סופית ומבינים שיש פה עידן אחר.

אני שואל למה הוד מעלתו לא יכול לפרסם פוסט או העוזרת האישית שלו(ג'ק) ולדבר לאוהדים להסביר את המהלך שהכל יהיה שקוף,

למה הכל מתנהל בצורה הזו?העפתם 2 שחקנים שיש חלק גדול בקהל נגד המהלך הזה,אם מישהו בכיר במועדון היה יושב ומדבר לאוהדים ומסביר את המהלך ומראה שסופרים אותנו טיפה

ושאנחנו לא רק כלי לשלם כל שנה על מנוי ומרצנדייז אולי התחושות היו קשות פחות.

3 דקות לפני, melody said:

מחזק כל מילה שלך אף על פי שלא מסכים עם הצעד האחרון.

אנשים טועים, לפה או לפה, זה החיים, אלה בני האדם, זה כולנו.

אבל אי אפשר לקחת, ולו מעט, ממה שמיץ נתן וממשיך לתת עבור המועדון.

מקצועית גם אני שמח אם השניים היו נשארים. אבל אני מסתכל על זה קצת אחרת.

הרי באופן רשמי עדיין לא הוסרה העננה  הפלילית וזה לא הוגן מבחינת מכבי להמשיך במצב הנוכחי עד שיתבהר.

אז מכבי לא מלינה שכר ומגיעה להסדר מול השחקנים כדי שיהיה להם מספיק זמן למצוא קבוצה.

אני חושב שמכבי טעתה במהלך הזה ואני אקח חלק בכל מחאה לגיטימית שתהיה שמטרתה היא אמירה שלנו כקהל שלדעתנו המועדון שגה.

אבל תומך ב100% במיץ'. 

2 דקות לפני, BRoi said:

אני שואל למה הוד מעלתו לא יכול לפרסם פוסט או העוזרת האישית שלו(ג'ק) ולדבר לאוהדים להסביר את המהלך שהכל יהיה שקוף,

למה הכל מתנהל בצורה הזו?העפתם 2 שחקנים שיש חלק גדול בקהל נגד המהלך הזה,אם מישהו בכיר במועדון היה יושב ומדבר לאוהדים ומסביר את המהלך ומראה שסופרים אותנו טיפה

הוד מעלתו והעוזרת האישית?

תתבייש.

מחאה לא תעזור פה, נגמרו הימים, זה לא בעלים ישראלי.

אם תהיה הפגנה אני בספק אם הוא ידע בכלל שהייתה.

אנחנו אוהדי מכבי שבויים ולצערי נצטרך לבלוע את זה.

אבל גולדהאר איבד אצלי המון, אני מאוכזב ממנו.

מה ציפיתם שגולדהאר יעשה לכם לייב באינסטגרם?

או שיתנהל כמו האחים ניסנוב והפועל ת"א?

הבעלים קיבל החלטה. מכבי החליטה לא להגיב בנושא בינתיים. כשיגיבו רשמית, ההודעה תכוון לא רק לתקשורת אלא גם לאוהדים.

אנחנו לא חברי דירקטוריון ולא משקיעים אלא אוהדים, אף בכיר במועדון לא צריך לצאת אלינו האוהדים ולהסביר את ההחלטה,

זה לא הפועל ת"א כדורסל.

מקבל את זה שמכבי צריכה להשמיע קול ולדבר לאוהדים אבל לא לשבת לדבר עם האוהדים. הודעת מועדון מסודרת והלאה. נקסט. אלו החיים.

לכתוב הוד מעלתו או לדבר במושגים של מחאה, אתם השתגעתם? אוי אוי. באסה שלמכבי יש את הקהל הגדול והמגוון בארץ.

Just now, זיפו said:

מחאה לא תעזור פה, נגמרו הימים, זה לא בעלים ישראלי.

אם תהיה הפגנה אני בספק אם הוא ידע בכלל שהייתה.

אנחנו אוהדי מכבי שבויים ולצערי נצטרך לבלוע את זה.

אבל גולדהאר איבד אצלי המון, אני מאוכזב ממנו.

לא צריך חולצות שחורות. עם כל האהבה שלי למיכה- גם הוא וגם אצילי ביחד הם לא חצי אבי נימני.

ואם אז המחאה הייתה מוצדקת כי היה לנו בעלים שדירדר את מכבי לתהום וגרם לסמל שלנו ללכת בגלל משחקי אגו עם מאמן- כאן יש מקרה של 2 שחקנים שבאמת עשו טעות מטופשת(ועדיין לא מצדיקה את שחרורם לדעתי).

גולדהאר נשאר גולדהאר, מי שלוקח לו קרדיט על טעות אחת מהותית לצד כל מה שהוא נותן ועושה- תרעננו את הזיכרון.

4 דקות לפני, Insigne said:

הבעלים קיבל החלטה. מכבי החליטה לא להגיב בנושא בינתיים. כשיגיבו רשמית, ההודעה תכוון לא רק לתקשורת אלא גם לאוהדים.

אנחנו לא חברי דירקטוריון ולא משקיעים אלא אוהדים, אף בכיר במועדון לא צריך לצאת אלינו האוהדים ולהסביר את ההחלטה,

זה לא הפועל ת"א כדורסל.

מקבל את זה שמכבי צריכה להשמיע קול ולדבר לאוהדים אבל לא לשבת לדבר עם האוהדים. הודעת מועדון מסודרת והלאה. נקסט. אלו החיים.

לכתוב הוד מעלתו או לדבר במושגים של מחאה, אתם השתגעתם? אוי אוי. באסה שלמכבי יש את הקהל הגדול והמגוון בארץ.

וואו אחי אתה פשוט חי בסרט,

קודם כל אף אחד לא מצפה שגולדאהר יעשה לייב,אני בתור אוהד מצפה שמישהו בכיר במועדון(לא שיש כזה היום) או גולדאהר בכבודו ובעצמו  בתור בעלים של הקבוצה

יפרסם הודעה שמודיעה על כך שהוא החליט לשחרר את 2 השחקנים מהמועדון,ולהסביר את המהלך לאוהדים כי יש חלק גדול שנגד המהלך וזה פוגע בנו אישית.

לגבי החלק השני,"אנחנו לא חברי דירקטוריון ולא משקיעים אלא אוהדים, אף בכיר במועדון לא צריך לצאת אלינו האוהדים ולהסביר את ההחלטה" אז כאן התבלבלת כי אנחנו שווים יותר מכל

אחד שנמצא במועדון הזה כולל גולדאהר עצמו,המועדון שייך לאוהדים תמיד.

9 דקות לפני, BRoi said:

"הוד מעלתו", "עוזרת אישית". שכחת רק "שייח קנדי"..  איזה דיבור מגעיל על האיש הכי טוב וחשוב שהיה למכבי רגל בהיסטוריה, לפחות ב 30 שנים האחרונות.

לכל מי שמצפה להודעת פרידה או הודעות של מכבי בנושא, לדעתי עד שלא יגיעו לסיכום כספי להתרת החוזים לא יפרדו מהם, לדעתי במעמד הפרידה דווקא כן יוקירו להם תודה על מה שעשו למען מכבי אבל יגידו שזה לא עומד בקנה אחד עם הסטנדרטים שהעמידה הקבוצה בעשרו האחרון

22 דקות לפני, BRoi said:

קודם כל אף אחד לא מצפה שגולדאהר יעשה לייב,אני בתור אוהד מצפה שמישהו בכיר במועדון(לא שיש כזה היום) או גולדאהר בכבודו ובעצמו  בתור בעלים של הקבוצה

יפרסם הודעה שמודיעה על כך שהוא החליט לשחרר את 2 השחקנים מהמועדון,ולהסביר את המהלך לאוהדים כי יש חלק גדול שנגד המהלך וזה פוגע בנו אישית.

לגבי החלק השני,"אנחנו לא חברי דירקטוריון ולא משקיעים אלא אוהדים, אף בכיר במועדון לא צריך לצאת אלינו האוהדים ולהסביר את ההחלטה" אז כאן התבלבלת כי אנחנו שווים יותר מכל

אני חיי בסרט ואתה מציאותי.

תמשיך לעקוץ את מכבי "לא שיש בכיר במועדון היום" ולהטיח בי שאני חיי בסרט.

הודעה תצא, כשהיא תצא היא תכוון גם אלייך האוהד. לא מפריע לי שטרם יצאה הודעת מועדון כי אני מבין מה עומד על הכף ומה האינטרס של כל גורם, אני לא חיי בדיסנילנד. להבדיל אולי ממך.

אתה חשוב כי אתה אוהד, אתה לא חשוב יותר מאף אחד אחר, בטח לא מהבעלים. המועדון לא שייך לך כי אתה אוהב\אוהד אותו.

המועדון עדכן את הסוכן של השחקנים תחילה, כשיבחר להגיד ואיך להגיב (בכדי לשמר את האינטרסים של המועדון שאתה פאקינג אוהד) הוא גם יגיב לך.

אם זה יהיה עופר רונן או ברק יצחקי- מעניין לי את הביצה.  "גורם בכיר יצא לדבר איתנו" מה זה ששטוס הכיתה המעופפת? למה גורם בכיר צריך לצאת ולדבר איתך?

אנחנו שווים יותר מכל אחד אחר, ממש לא.

מי אמר לך שאתה שווה יותר? כי אתה קונה מנוי? כי אתה מעודד?

זו פשוט תגובה מנותקת תסלח לי, אתה חיי בעולם אוטופי ולא מציאותי. 

18 דקות לפני, BRoi said:

אח שלי

אתה חי בעבר

הקבוצה הזו היא בבעלות פרטית . 

שחרר את הדיבור הנגוע הזה

זה לא לוני פה

הקיץ הזה נוראי. אין מאמן בפאקינג אוגוסט כמה ימים לפני המשחק, אין מנכ"ל וכמובן פרשת מיכה ואצילי שלדעתי טעו בהחלטה הזאת וגם בדרך שנפרדו מהשחקנים ובניתוק מהקהל (קשה לדבר?)

אבל גולדהאר היה ונשאר הבעלים הכי טוב בעולם גם אם ההתנהלות בקיץ לדעתי לא טובה. 

36 דקות לפני, BRoi said:

מודה לאל כל יום שהמועדון שייך לגולדהאר

54 דקות לפני, Insigne said:

זה לא הפועל ת"א כדורסל.

זאת החלטה שמשפיע בצורה מאוד חזקה על הרבה אוהדים בקהל ושתגרום קרע, אי אפשר להתעלם מזה. אנשים התווכחו פה עם אוהדים אחרים ונלחמו נגד תביעה על החזר כספים מהמנוי וזה מרגיש כמו מהלך של יריקה בפרצוץ וניהול העניין ע"י התקשורת.

אני חושב שכל ההתנהלות של המועדון בנושא היא מתחת לכל ביקורת ואני מאוכזב ממנו אפילו ברמה האישית. עם זאת כמו כל דבר בחיים צריך לחשוב על עלות/תועלת, מה תיתן לנו עכשיו מחאה/התנגדות אגרסיבית כלפיי גולדהאר? כלום, במקרה הטוב הוא לא יתייחס ובמקרה הרע הוא יעזוב. לכן אני חושב שאנחנו צריכים לנשוך שפתיים עד והזמן ירפא את הכעס, בנתיים אפשר לתמוך השחקנים ברשתות החברתיות. 

* בלי קשר ההשוואה לניקוליץ ויאניסוטיוס טיפשית ולא מכבדת, וגם אם היו מעיפים אותם על דבר כזה ללא הודעה וללא אות הוכרה על האליפות הייתי כועס.

18 דקות לפני, הנדון said:

זאת החלטה שמשפיע בצורה מאוד חזקה על הרבה אוהדים בקהל ושתגרום קרע, אי אפשר להתעלם מזה. אנשים התווכחו פה עם אוהדים אחרים ונלחמו נגד תביעה על החזר כספים מהמנוי וזה מרגיש כמו מהלך של יריקה בפרצוץ וניהול העניין ע"י התקשורת.

הקהל שלנו מת על קרעים, בכל שנה תהיה סיבה אחרת לקרע. 

לחשוב שמיץ' מנוהל ע''י תומר לוי וצנציפר זה קצת עלבון לאינטיליגנציה. לחשוב שהשיקולים שלו הם פופוליזם זה זלזול בבן אדם שבכל שנה מפסיד מליונים על המועדון הזה.

אני גם חושב שהוא טעה, ואולי העתיד שיבוא יוכיח לי אחרת. אבל בהנחה שהוא טעה עכשיו ובנושא הזה- אני סופג את זה בקלות. יש לו קרדיטציה להורדת ליגה מבחינתי.