Jump to content

קורס במקצועות ההייטק

John Florence

Recommended Posts

On 31.7.2020 at 12:58, eran_7 said:

אני בניגוד לתשובות האחרות חושב שיש ערך לתואר. לאו דווקא בשיפור הסיכוי למצוא עבודה, יותר למה שזה תורם לך אישית.

לי לפחות התקופה הזו היתה חוויה, גם בפן החברתי, אתה יוצר קשרים שאולי יעזרו לך בהמשך. יש אירועים וחיי חברה.

מקצועית זה העשיר לי את הידע במגוון קורסים שכנראה לא הייתי לוקח כמו פיתוח למובייל, פיתוח משחקי תלת מימד, קורס באמבדד real time.

איפה למדת שהיו לך חיי חברה? 

On 30.7.2020 at 17:37, לופו5 said:

יכול להיות שיש קורסי תוכנה מקיפים מאד שנוגעים גם לתחומים האלו, ואם זה לא המצב אז אין מניעה עקרונית מלקחת קורסים עצמאיים גם במתמטיקה ופיזיקה דרך אותם האתרים או ללמוד באמצעות הספרים שמשתמשים בהם במוסדות הרשמיים במידה ויש צורך בכך. כל העניין הזה נתון אך ורק לכוח רצון ומשמעת עצמית ותלוי ואם בנאדם מסוגל להקדיש לפחות 2-4 שעות ביום למה שהוא מעוניין ללמוד. יש אנשים שזה פחות מתאים להם וזה טבעי, אבל לרוב כשמדובר במקצוע שלא מצריך הסמכה רגולטורית כמו נניח רפואה/משפטים/תעופה/פסיכולוגיה כל בנאדם יכול להגיע לרמת ידע טובה בלמידה עצמית ממושמעת וארוכת טווח ובסופו של דבר גם לפתח קריירה בתחום במידה והוא מפגין יכולות טובות. בלמידה של 4 שעות ביום למשך 3 שנים לצורך העניין אתה צובר ניסיון של 4300 שעות. זה כמעט חצי דרך מתאוריית 10,000 השעות שמתייחסת למצוינות בתחום כלשהו.

כמי שניסה ללמוד בעצמו באופן רציף (במקביל לעבודה במשרה מלאה), זה לא הכי קל בעולם.

זה נכון שלימודים אקדמיים הם לאו דווקא ערובה להצלחה, אבל הם מסלילים אותך לכיוון מסוים.

אני וחבר שעובד באותה עבודה התחלנו בערך באותו זמן להתעניין בנושא - הוא התחיל לקחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה ואני הלכתי לUdemy.

יכול להגיד בוודאות שהוא עשה הרבה יותר התקדמות, וכבר מאוד קרוב להשלים חלק ניכר מהתואר (נכון שחלק מהנושאים לא רלוונטיים ישירות לעבודה בתחום, אבל הוא טוען שזה מאוד פיתח לו את החשיבה).

ההתקדמות שלו היא בעיקר תוצר של השקעה הרבה יותר גדולה מההשקעה שלי - אבל גם זה פועל יוצא לזה שהוא תפקד בתוך מסגרת מסוימת.

זה נכון שיש אנשים שיכולים להשקיע באופן קונסיסטנטי במקביל לעבודה ולחיים גם בלי מסגרת - אבל זה ממש לא נכון ביחס לרוב האנשים (אני לדוגמה), ואנשים צריכים להיות כנים עם עצמם ביחס לזה.

אני עובד בתחום הסייבר כבר כמעט 10 שנים, בזמנו התחלתי ללמוד לתואר הנדסת תוכנה, לא הצלחתי לסיים אותו

הפסקתי אחרי שנתיים. 

ןלמרות שאני מצליח בתחום בלי תואר אני אומר, חד משמעי - מי שיכול לסיים תואר חייב לעשות את זה

וכמה שיותר מהר. כשמגיעים לגיל 30 זה כבר נהייה ממש ממש קשה מבחינת זמן.

ולמרות שאין לי טענות למשרה ולשכר שלי, תואר היה פותח לי לא מעט דלתות בדרך שהיו יכולים לשים אותי במקום אחר.

יש מלא תקנים שפתוחים לבעלי תואר בלבד.

בהנחה ולא תרצה במרבית חייך המקצועיים לבצע את העבודה הטכנית שכתבת עליה, אלא לנהל ואף לבצע תפקידים נוספים (צוותים, מחלקות וחברות, לדוגמה) - רצוי שתבלוט על פני יתר המתחרים שלך. זה יכול להיות בדמות תארים, ראשונים ומתקדמים, ניסיון עשיר ומגוון, יכולת חשיבה יוצאת דופן ועוד. יום אחד, כשתזדקן, וכבר לא תהיה אותו בחור צעיר ונמרץ בן 22, תרגיש שאתה צריך יתרון יחסי על פני השאר. כמו בכל שוק, גם בשוק העבודה (וזה לא משנה אם אתה שכיר או עצמאי) יש ביקוש והיצע. תחשוב על עצמך כעל מוצר או שירות: למה שירצו לשכור את שירותיך? מה היתרון היחסי שלך על פני היתר? מה אתה יכול לתת שהאחר לא? 

אז כן, אחת הדרכים השכיחות ביותר בהן ניתן ליצור יתרון יחסי היא תואר אקדמי. זה אמנם לא מבטיח שתסלול את עתידך בשוק העבודה בדרך קלה יותר, אך זה בהחלט עשוי לשפר את הסיכויים שלך בהנחה ולא ניחנת בכישורים יוצאי דופן ואתה לא מתכנן לעסוק בתחום בו נדרשת פרופסיה (עריכת דין, רפואה, פסיכולוגיה, אדריכלות).

יש משפט חכם שאומר שבסופו של דבר כל College dropout הוא פשוט קולג' דרופאאוט. העובדה שסטיב ג'ובס היה כזה לא אומר כלום על קולג' דרופאאוטס, אלא על סטיב ג'ובס.

23 hours ago, eran_7 said:

אפקה בת"א. יש מסלולים גמישים יותר, מרחתי קצת את התואר.

טוב, מסביר הרבה.
לא בקטע של שחצנות, למדתי באוניברסיטה העברית ו"מרחתי" את זה למשך 5 שנים (מילואים שדפקו לי 2 קורסים, נכשלים, מעבר חוג - התחלתי בהנדסת מחשבים). לא היה לי זמן לנשום, האוטובוס האחרון הבייתה היה חבר טוב שלי.

בלי שום קשר לשאלה שנשאלה, האם יש הכנסה נוספת (צידית) כמפתח אתרים? מישהו באמת שמע על אדם שעושה מזה כסף מהצד או שזו הנפצה שמסתובבת?

9 hours ago, Emmanuel said:

בלי שום קשר לשאלה שנשאלה, האם יש הכנסה נוספת (צידית) כמפתח אתרים? מישהו באמת שמע על אדם שעושה מזה כסף מהצד או שזו הנפצה שמסתובבת?

למה אתה קורא הכנסה צידית? עבודה בתחום כשכיר + פרילנסר במקביל?

רוב הסיכויים שמי שישלם לך הרבה כסף על אתר יבחר לעשות את זה אצל מישהו מקצועי שזה התחום העיקרי שלו, מי שלא ישלם הרבה יעדיף לשלם לאיזה ילד שיעשה לו משהו בוויקס. 

On 5.8.2020 at 00:35, gilgil28 said:

למה אתה קורא הכנסה צידית? עבודה בתחום כשכיר + פרילנסר במקביל?

נטו פרילנסר בשעות הפנויות לפרוייקטים קטנים