Jump to content

קורס במקצועות ההייטק

John Florence

Recommended Posts

טוב כמובן שהכותרת כללית מידי (מי שרוצה להכניס בדיחה על כללים חסרי זהות, מוזמן באהבה), אבל בעקרון אני מכוון לקחת קורס בתחום הfull stack או qa בדיקת תוכנה ואוטומציה. אני עדיין מברר על תחומים אחרים אבל כולם יהיו תחת המקשה של ההייטק עם שאיפה כמובן להשתלב בתעשייה בסופו של דבר.

יש כאן אנשים שעשו קורס דומה או אחר בהאקר, נט פור יו (המדלגים) או כל מכללה אחרת והצליחו להשתלב בתעשייה? בכללי אשמח לשמוע מאנשים בתעשייה,מאנשים שעברו קורסים דומים, ועל המכללות עצמן, תודה!

תשכח ממקומות כמו האקר יו ודומיו.
קורס כלשהו לא יכניס אותך לשום מקום בתעשיה. או שיש לך תואר, או שיש לך ניסיון רלוונטי (תיק עבודות, צבא וכו).
המלצה שלי אליך היא ללמוד לבד מה שמעניין אותך. זה יהיה יותר יעיל מקורס, יותר מהיר ובטח יותר זול.

אם אתה צריך הכוונה במה ללמוד בדיוק, אתה מוזמן לפנות אליי.

3 דקות לפני, ג'ונסון said:

חבל על הכסף שלך. אם אתה רוצה לעבוד כמפתח תוכנה ולהרוויח משכורת "היטק", תעשה תואר במדמח ועדיף באוניברסיטה (לא אריאל, אלא אחת אמיתית)

זה לא קריטי אוניברסיטה, אני עשיתי תואר במכללה וכבר 10 שנים בהייטק. יש דוגמאות לפה ולשם. אבל כן הייתי ממליץ על תואר ולא קורס. 

16 hours ago, Emmanuel said:

טוב כמובן שהכותרת כללית מידי (מי שרוצה להכניס בדיחה על כללים חסרי זהות, מוזמן באהבה), אבל בעקרון אני מכוון לקחת קורס בתחום הfull stack או qa בדיקת תוכנה ואוטומציה. אני עדיין מברר על תחומים אחרים אבל כולם יהיו תחת המקשה של ההייטק עם שאיפה כמובן להשתלב בתעשייה בסופו של דבר.

יש כאן אנשים שעשו קורס דומה או אחר בהאקר, נט פור יו (המדלגים) או כל מכללה אחרת והצליחו להשתלב בתעשייה? בכללי אשמח לשמוע מאנשים בתעשייה,מאנשים שעברו קורסים דומים, ועל המכללות עצמן, תודה!

בניגוד למה שהגיבו כאן, יש לך הרבה מפתחים מבריקים(שעושים משכורות יפות מאוד) שאין להם תואר\עברו קורס.

כמובן שתמיד עדיף לעשות תואר אבל כל התעשייה הזו "פרוצה" אם תעשה קורס ותשולב בשנה הראשונה בחברה עם משכורת יחסית נמוכה ותעבור את מחסום השנה הראשונה אז הכל בסדר.

הכל תלוי כמה תשקיע וכמה תעבוד מהבית ותשווק את עצמך.

בנוגע ל-QA או פיתוח? תקרא על 2 התחומים ותבין איפה אתה עומד מבחינת העניין שלך למקצוע.

בכל מקרה, אם תבחר ללמוד בדיקות תוכנה אתה חייב לשלב בדיקות אוטומציה.

אז לשאלתך, זה תלוי סיטואציה לדעתי(גיל למשל) אבל לגמרי אפשר להכנס להייטק עם קורס בלבד.

9 דקות לפני, YossiNew said:

בשוק של היום הוא יצטרך המון קומבינות וקשרים בשביל להיכנס למקום עבודה (נורמלי) בהייטק רק עם קורס.

יש הרבה בתי תוכנה שצמאים לבחורים שמגיעים אחרי קורס וזו אחלה התחלה למפתח צעיר.

אבל בגדול אני מבין מה אתה אומר.

ושוב, אני גם חושב שעדיף תואר אבל גם עם קורס אפשר להכנס ואפשר להצליח ויש מפתחים מעולים שלא למדו דקה\עשו קורס.

רק מציין שבבית תוכנה שבה אני עובד 3 מתכנתים הגיעו מקורס ו 2 מתואר, אפשר בהחלט להגיע מקורס ובתי תוכנה קטנים כמו אצלנו רוצים אנשים חרוצים שעברו קורס ויכולים להתחיל ללמוד את התהליכים שלנו.

2 hours ago, רן יעקובי said:

יש הרבה בתי תוכנה שצמאים לבחורים שמגיעים אחרי קורס וזו אחלה התחלה למפתח צעיר.

אבל בגדול אני מבין מה אתה אומר.

ושוב, אני גם חושב שעדיף תואר אבל גם עם קורס אפשר להכנס ואפשר להצליח ויש מפתחים מעולים שלא למדו דקה\עשו קורס.

בגלל זה לדעתי עדיף קורסים בudemy ותיק עבודות מלעצור את החיים בשביל קורס ולהשקיע 20.000 

חבר שעשה קורס במכללה דיברתי איתו אחרי שנה ומתוך יותר מ20 בוגרים אולי שלוש עבדו בתחום.

כמות המידע שיש היום באתרים שמציעים קורסים מקוונים מרובי משתתפים - Udemy, Lynda, edX, Coursera, Udacity, Campus ועוד היא יוצאת דופן. כנ"ל לגבי ספרי מידע, סרטונים ביוטיוב, רדיט, פורומים מקצועיים ועוד. בהתחשב בתנאים הקיימים שכל בנאדם יכול באמת ללמוד כמעט כל דבר באופן עצמאי ופעמים רבות בחינם או בתשלום סמלי ולהגיע לרמת ידע גבוהה אם הוא משקיע את הזמן הנדרש ומסוגל להתמיד וללמוד עצמאית, אני לא רואה יותר מדי סיבות ממשיות בהשכלה פורמלית על אחת כמה וכמה אם היא מגיעה מצד מכללה ולא מאוניברסיטה. שים סוף לאינפלציה בהשכלה. שעת לימוד בקורסים כאלו לרוב מתחילה ב50 ש"ח לשעה. אם תגיע ל2-4 ימי לימודים סטנדרטיים (4-5 שעות) זה סכום כספי שמשול לרכישת חומרים ולמידה עצמאית שהיקפה מגיעה ל500-1000 שעות לימוד.

31 דקות לפני, לופו5 said:

כמות המידע שיש היום באתרים שמציעים קורסים מקוונים מרובי משתתפים - Udemy, Lynda, edX, Coursera, Udacity, Campus ועוד היא יוצאת דופן. כנ"ל לגבי ספרי מידע, סרטונים ביוטיוב, רדיט, פורומים מקצועיים ועוד. בהתחשב בתנאים הקיימים שכל בנאדם יכול באמת ללמוד כמעט כל דבר באופן עצמאי ופעמים רבות בחינם או בתשלום סמלי ולהגיע לרמת ידע גבוהה אם הוא משקיע את הזמן הנדרש ומסוגל להתמיד וללמוד עצמאית, אני לא רואה יותר מדי סיבות ממשיות בהשכלה פורמלית על אחת כמה וכמה אם היא מגיעה מצד מכללה ולא מאוניברסיטה. שים סוף לאינפלציה בהשכלה. שעת לימוד בקורסים כאלו לרוב מתחילה ב50 ש"ח לשעה. אם תגיע ל2-4 ימי לימודים סטנדרטיים (4-5 שעות) זה סכום כספי שמשול לרכישת חומרים ולמידה עצמאית שהיקפה מגיעה ל500-1000 שעות לימוד.

עדיין עם כל הכבוד לקורסים ספציפיים בתוכנה, אתה לא עובר שם את הבסיס החזק במתמטיקה (אצלי גם היה פיזיקה) שיש בתואר, זה גורם לך לפתח את החשיבה לרמה אחרת.

יש לך מחוייבות להגשת עבודות עם דד ליין ומבחנים קשים שגורמים לך ללמוד ולתרגל לעומק את החומר.

ועוד לא דיברתי על עוד קורסים בקומבינטוריקה, אלגוריתמים ועוד שתורמים המון לבסיס שלך כמתכנת.

3 hours ago, הדאבל ה8 said:

בגלל זה לדעתי עדיף קורסים בudemy ותיק עבודות מלעצור את החיים בשביל קורס ולהשקיע 20.000 

חבר שעשה קורס במכללה דיברתי איתו אחרי שנה ומתוך יותר מ20 בוגרים אולי שלוש עבדו בתחום.

כמובן, לא נכנסתי לטיב הקורס\תהליך לימודי תואר.

דיברתי נטו על זה שבנאדם ללא תואר יכול גם להשתלב בהייטק.

הכל עניין של השקעה(עבודה קשה ולמידה) ושיווק נכון(ברמה הוורבאלית בראיון וברמת הקשרים- לינקדאין למשל).

4 hours ago, eran_7 said:

עדיין עם כל הכבוד לקורסים ספציפיים בתוכנה, אתה לא עובר שם את הבסיס החזק במתמטיקה (אצלי גם היה פיזיקה) שיש בתואר, זה גורם לך לפתח את החשיבה לרמה אחרת.

יש לך מחוייבות להגשת עבודות עם דד ליין ומבחנים קשים שגורמים לך ללמוד ולתרגל לעומק את החומר.

ועוד לא דיברתי על עוד קורסים בקומבינטוריקה, אלגוריתמים ועוד שתורמים המון לבסיס שלך כמתכנת.

יכול להיות שיש קורסי תוכנה מקיפים מאד שנוגעים גם לתחומים האלו, ואם זה לא המצב אז אין מניעה עקרונית מלקחת קורסים עצמאיים גם במתמטיקה ופיזיקה דרך אותם האתרים או ללמוד באמצעות הספרים שמשתמשים בהם במוסדות הרשמיים במידה ויש צורך בכך. כל העניין הזה נתון אך ורק לכוח רצון ומשמעת עצמית ותלוי ואם בנאדם מסוגל להקדיש לפחות 2-4 שעות ביום למה שהוא מעוניין ללמוד. יש אנשים שזה פחות מתאים להם וזה טבעי, אבל לרוב כשמדובר במקצוע שלא מצריך הסמכה רגולטורית כמו נניח רפואה/משפטים/תעופה/פסיכולוגיה כל בנאדם יכול להגיע לרמת ידע טובה בלמידה עצמית ממושמעת וארוכת טווח ובסופו של דבר גם לפתח קריירה בתחום במידה והוא מפגין יכולות טובות. בלמידה של 4 שעות ביום למשך 3 שנים לצורך העניין אתה צובר ניסיון של 4300 שעות. זה כמעט חצי דרך מתאוריית 10,000 השעות שמתייחסת למצוינות בתחום כלשהו.

2 דקות לפני, לופו5 said:

יכול להיות שיש קורסי תוכנה מקיפים מאד שנוגעים גם לתחומים האלו, ואם זה לא המצב אז אין מניעה עקרונית מלקחת קורסים עצמאיים גם במתמטיקה ופיזיקה דרך אותם האתרים או ללמוד באמצעות הספרים שמשתמשים בהם במוסדות הרשמיים במידה ויש צורך בכך. כל העניין הזה נתון אך ורק לכוח רצון ומשמעת עצמית ותלוי ואם בנאדם מסוגל להקדיש לפחות 2-4 שעות ביום למה שהוא מעוניין ללמוד. יש אנשים שזה פחות מתאים להם וזה טבעי, אבל לרוב כשמדובר במקצוע שלא מצריך הסמכה רגולטורית כמו נניח רפואה/משפטים/תעופה/פסיכולוגיה כל בנאדם יכול להגיע לרמת ידע טובה בלמידה עצמית ממושמעת וארוכת טווח ובסופו של דבר גם לפתח קריירה בתחום במידה והוא מפגין יכולות טובות. בלמידה של 4 שעות ביום למשך 3 שנים לצורך העניין אתה צובר ניסיון של 4300 שעות. זה כמעט חצי דרך מתאוריית 10,000 השעות שמתייחסת למצוינות בתחום כלשהו.

אני חושב שהתיאורייה של ה-10000 שעות מתייחסת לניסיון מעשי.

צריך באמת משמעת עצמית גבוהה ולאורך זמן כדי להגיע לאותה רמה בלמידה עצמית,

אתה צריך להביא מוטיבציה בכל יום כשבתואר זה טבעי כשאתה בסביבה כזאת, עם עוד אנשים ואחרי ששמת על זה הרבה כסף.

לגבי כל העניין של ההשמה, לפי מה שהבנתי מכללות כמו שציינתי למעלה מתחייבות להשמה, מה אתם חושבים על זה?

אגב, לא מכוון ליותר מידי גבוה כרגע בהייטק. רק כדי להחליף את העבודה הנוכחית שלי שהיא עבודה רגילה של בן גילי. יש לי חבר טוב שעובד בסיסקו נטו על מה שעשה בצבא (והוא היה משהו מונפץ בצריפין בלי קורס או משהו) ועושה אחלה משכורת. זה כשלב ביניים לטווח קצר של שנה שנתיים הקרובות כי תואר לא בא בחשבון כרגע

האקריו למשל די מכסים את עצמם

מתחייבים להשמה בתנאי שתעשה אצלם חודשיים עבודה בלי שכר 

וגם אחר כך הלוואי ותקבל עבודה גם ב5k 

ומה זה נקרא התחייבות להשמה אם יציעו לך משרה של css זה נקרא שהם דאגו לך?

אם אתה אקדמי תבדוק את אינפיניטי לאבס. לא חתמתי איתם ואני לא מכיר את זה מבפנים, אבל התעניינתי ואני יודע שיש להם מוניטין מאוד טוב. זה בוטקמפ שנחשב מאוד איכותי. זה לא מודל רגיל של מכללה. הם לא לוקחים ממך כסף על הקורס.

בעיקרון הכל אפשר ללמוד לבד, השאלה היא אם אתה מסוגל לזה.

לא הייתי ממליץ על קורסים של האקריו כי הבנתי שהרמה ממש נמוכה, אני יודע שג'ון ברייס דווקא סבבה. 

ואמנם אני למדתי מדמח, אבל אני אצא פה עם דעה לא פופולרית כשאגיד שיש מצב שהתואר לא כזה קריטי, לא מעט מפתחים שאני מכיר למדו לתכנת לבד/עשו קורסים/בוטקאמפ והם ממש סבבה. 

יש לי חבר שעבר בוטקאמפ של לה וואגון, עבד שנתיים באיזה סטארטאפ ועבר לא מזמן למייקרוסופט, לא חסרים סיפורים כאלה. 

תודה רבה על מגוון התשובות חברה, זה באמת עוזר. אתם מאמינים בזה שאומרים שצריך לעשות תואר לא משנה מה (לאו דווקא בגילי (22) אלא אפילו עוד כמה שנים) כי זה רשת בטחון? לא נוצרה מעין ״אינפלציה״ של תארים בארץ ואז בתאכלס אולי יהיה עדיף להשקיע את השנים והכסף במסלול אחר?

38 דקות לפני, Emmanuel said:

תודה רבה על מגוון התשובות חברה, זה באמת עוזר. אתם מאמינים בזה שאומרים שצריך לעשות תואר לא משנה מה (לאו דווקא בגילי (22) אלא אפילו עוד כמה שנים) כי זה רשת בטחון? לא נוצרה מעין ״אינפלציה״ של תארים בארץ ואז בתאכלס אולי יהיה עדיף להשקיע את השנים והכסף במסלול אחר?

זו חרטא, דברים שהיו רלוונטיים אולי לפני 20 שנה, היום תואר זו ממש לא רשת ביטחון. 

יש אינפלציה מטורפת בהשכלה של תואר ראשון וערך התואר פחת מאד ומשול היום לתעודת בגרות, זה עלול לקרות גם לאנשים שלמדו תארים מתקדמים ויוקרתיים. נוצר מצב שבנוסף ל12 שנות הלימוד שבסופן אתה עתיד להיות זכאי לתעודת בגרות, עלייך להשקיע לפחות עוד 3-4 שנים בלימודי תואר שנושא עמו התחייבות כספית לא מבוטלת של לפחות 60-120 אלף שקלים, ונוסף עליהם יש עוד הפסד פסיבי שיכול להגיע למאות אלפי שקלים בגלל הקושי לעבוד באופן סדיר במהלך הלימודים. סבסוד התארים המסיבי שמבצעת המדינה וכמות המכללות שצצות כפטריות אחר הגשם מובילות ליצירת תנאי כניסה מקלים יותר ללימודים, איכות הלימודים בתואר עצמו לעתים פוחתת, וכפועל יוצא גם ערך התואר מבחינת שוק העבודה שמתעדף תארים ממוסדות מסוימים.

כל התנאים האלו יוצרים מצב שבסיום התקופה הזו יכול להגיע לאותה התוצאה כמו שאר הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות וזה מחזק את התופעה שהפכה את התואר הראשון לתעודת הבגרות החדשה. עניין מהותי נוסף הוא שפעמים רבות ההשקעה הזו לא תקדם את רמת החיים שלך בטווח הקצר או שלחלופין אם תצליח להשתלב בתחום אותו למדת קיים סיכוי סביר שתמלא תקן של משרה התחלתית שמצריכה השכלה נמוכה יותר מזו שברשותך. אתה מעוניין לעסוק וללמוד תחום שלא נתון תחת הגבלות רגולטוריות ועדיין אין בו צורך ברישיון, רובו המוחלט נמצא בשוק הפרטי וחברות רבות מבינות את המצב הזה ומציעות משרות כניסה שמבוססות על יכולת ולא על השכלה. מציע לך להתחיל ללמוד עצמאית מאלפי החומרים שקיימים ברשת, תשתלב בפורומים מקצועיים/קהילות ברשתות חברתיות, תכיר אנשים מהתחום הזה ובמוקדם או במאוחר אתה תסתדר. 

1 hour ago, Emmanuel said:

אני בניגוד לתשובות האחרות חושב שיש ערך לתואר. לאו דווקא בשיפור הסיכוי למצוא עבודה, יותר למה שזה תורם לך אישית.

לי לפחות התקופה הזו היתה חוויה, גם בפן החברתי, אתה יוצר קשרים שאולי יעזרו לך בהמשך. יש אירועים וחיי חברה.

מקצועית זה העשיר לי את הידע במגוון קורסים שכנראה לא הייתי לוקח כמו פיתוח למובייל, פיתוח משחקי תלת מימד, קורס באמבדד real time.

זה שיש אינפלציה של תארים זה מאוד נכון, וזה בדיוק מה שמחייב אותך להוציא תואר. אתה בתחרות מול כל המשק כשלרוב המתמודדים האחרים יש תואר. איפה זה שם אותך?

1 hour ago, eran_7 said:

אני בניגוד לתשובות האחרות חושב שיש ערך לתואר. לאו דווקא בשיפור הסיכוי למצוא עבודה, יותר למה שזה תורם לך אישית.

לי לפחות התקופה הזו היתה חוויה, גם בפן החברתי, אתה יוצר קשרים שאולי יעזרו לך בהמשך. יש אירועים וחיי חברה.

מקצועית זה העשיר לי את הידע במגוון קורסים שכנראה לא הייתי לוקח כמו פיתוח למובייל, פיתוח משחקי תלת מימד, קורס באמבדד real time.

היתרון הגדול של תואר זה מגוון גדול של ידע שנותן לך את היכולת להתעסק בתחומים שונים (וברמה גבוהה יחסית), להבדיל מקורס שממוקד יותר מדי על תחום מסוים ובעיקר על הפרקטיקה. איך מקורס full stack, תתעסק נניח עם אבטחת מידע (פיתוח, לא סתם לתפעל תוכנות), בינה מלאכותית, עיבוד תמונה או מערכות הפעלה?

2 דקות לפני, Figo10 said:

היתרון הגדול של תואר זה מגוון גדול של ידע שנותן לך את היכולת להתעסק בתחומים שונים (וברמה גבוהה יחסית), להבדיל מקורס שממוקד יותר מדי על תחום מסוים ובעיקר על הפרקטיקה. איך מקורס full stack, תתעסק נניח עם אבטחת מידע (פיתוח, לא סתם לתפעל תוכנות), בינה מלאכותית, עיבוד תמונה או מערכות הפעלה?

זה מה שטענתי בהתחלה, תואר נותן לך בסיס חזק במתמטיקה, כתיבת קוד (הבסיס זה קורסים ב-C/JAVA ואסמבלר) ויכולת חשיבה שזה קריטי למפתח.

משם אתה יכול לקחת את זה לאן שאתה רוצה.