Jump to content

מצלמת דרך לרכב

moshe888

Recommended Posts

הי חברים,

מחפש לקנות מצלמת דרך לרכב ואשמח לשמוע מכם המלצות.

מה שמאד חשוב לי זה שהמצלמה תהיה באיכות מספקת לקרוא מספרי רישוי (גם בלילה), ושיהיה לה חיישן אוטומטי במצב של חניה.
שמעתי המון על כמה דגמים של שיאומי, מישהו שיכול להמליץ מנסיונו?

1 hour ago, moshe888 said:

הי חברים,

מחפש לקנות מצלמת דרך לרכב ואשמח לשמוע מכם המלצות.

מה שמאד חשוב לי זה שהמצלמה תהיה באיכות מספקת לקרוא מספרי רישוי (גם בלילה), ושיהיה לה חיישן אוטומטי במצב של חניה.
שמעתי המון על כמה דגמים של שיאומי, מישהו שיכול להמליץ מנסיונו?

אני משתמש בשני דגמים של VIOFO אחד מקדימה שזה VIOFO A119 V2 והשני מאחורה זה VIOFO A119S כבר שנתיים אני אישית מרוצה מהם מאוד כיום יש כבר גירסאות חדשות יותר כמו A119 V3 וA129 DUO (שזה בעצם 2 מצלמות במערכת אחת, מצלמה לקדימה ומצלמה לאחורה). המצלמה מצלמת באיכות של FHD לפחות ואף יותר (אבל לא רואה צורך להגדיר איכות גבוה יותר, זה סתם תופס יותר מקום בזיכרון של הכרטיס). 

לגבי חיישן אוטומטי במצב חניה, מאחר ומאוד לא מומלץ להתקין בארץ מצלמות שעובדות על סוללות בגלל החום הישראלי שהורס אותן אלא בחיבור ישיר עם כבל צריך שהן יהיו מחוברות לפיוזים שמקבלים מתח מהמצבר גם כשהמנוע מכובה, אבל מצד שני צריך להיזהר שזה לא יגמור לך את המצבר בזמן שהאוטו עומד בחניה. בשביל זה התקנתי גם את הvico power plus. מה שמספק מתח למצלמות גם בזמן חניה אבל אתה יכול לקבוע רף מסוים של מתח בVICO שאם המצבר מגיע אליו הוא מנתק את המצלמות (אפשר גם לקבוע טמפ' מקסימלית באוטו שבהן המצלמות יכבו כדי לא להרוס אותן, וגם סתם טיימר לכיבוי אם בא לך)

יש פה אחלה מדריך איך להתקין את זה

אגב הוא מחבר פה לפיוזים שקע מצת אחת שאליו הוא מחבר מצלמה אחת. 

אני חיברתי לשקע מצת הזה מפצל ל-2 שקעים, לצד אחד חיברתי את המצלמה הקידמית, לצד שני חיברתי מאריך שקע שהעברתי כל הדרך לצד האחורי של הרכב, שאליו חיברתי את המצלמה האחורית. 

בכל מקרה גם אם לא תלך על הVIOFO, הVICO POWER PLUS בהחלט מומלץ.