Jump to content

קניית מחשב נייח למשרד

פנחס שוף

Recommended Posts

8 דקות לפני, gilgil28 said:

נשמע שאתה תקוע כמה שנים אחורה.
היום רוב התוכנות שדורשות משאבים רבים כן מנצלות ריבוי ליבות ו-threads. במשחקים למשל יש גם ניצול של ריבוי ליבות אבל עדיין ליבות חזקות יותר נותנות יותר ביצועים מאשר יותר ליבות, זה ידוע. 
את המשתמש הממוצע לא מעניין למי יש יותר IPC או איזה שהוא instruction set ספציפי שהתוכנה שלו נהנת ממנו.

הנה השוואה עדכנית בין יתרונות וחסרונות של כל אחד מהצדדים:
image.thumb.png.2a7fcf1a4658d528f496488debf173b0.png

תאמין לי שאני לא...מתכוון לעסוק בתחום של ארכיטקטורת שבבים וקראתי על זה לא מעט עד עכשיו בלי שום קשר.

אני המשתמש הלא פשוט לפי ההגדרה שלך (עד היום רק עבדתי על הrisc-v) יודע שזה לא נכון.

התוכנות הכבדות שאתה חושב עליהן וגם גיימינג לא ינצלו את כל הליבות האלה (12-16 במקרה של amd או 10 במקרה של אינטל), הן לא.

אתה יכול להגיד עד מחר שכן אני אומר לך שלא. 

לא רוצה להאמין לי זה כבר עניין שלך, ואין בעיה עם זה.

בגלל זה גם אני לא מבין מאיפה הם הביאו שתוכנות עריכה וכאלה רצות טוב יותר על מעבדי amd, זה פשוט לא נכון חד משמעית כשאתה מגיע למעבדים החזקים יותר מכל חברה (שוב האלה של ה8 ליבות-16 נימים ומעלה).

בכל מקרה ההשוואה הזו נותנת סעיף security על "בעיית האבטחה" שהייתה לאינטל לפני שנתיים או משהו כזה, זה מגוחך. 

לגבי הארכיטקטורה ? לא יודע על פי מה הם נתנו לamd את היתרון כי שוב זה פשוט לא נכון חד משמעית, נשמע כמו השוואה של מישהו שמסתכל על נתונים יבשים ולא מה באמת קורה מתחת לפני השטח (7nm לעומת 10nm וכו'...).

בכל מקרה נעצור כאן כי זה כבר נהיה וויכוח של דעה ואין לי זמן לזה.

1 דקה לפני, Mtamir said:

תאמין לי שאני לא...מתכוון לעסוק בתחום של ארכיטקטורת שבבים וקראתי על זה לא מעט עד עכשיו בלי שום קשר.

אני המשתמש הלא פשוט לפי ההגדרה שלך (עד היום רק עבדתי על הrisc-v) יודע שזה לא נכון.

התוכנות הכבדות שאתה חושב עליהן וגם גיימינג לא ינצלו את כל הליבות האלה (12-16 במקרה של amd או 10 במקרה של אינטל), הן לא.

אתה יכול להגיד עד מחר שכן אני אומר לך שלא. 

לא רוצה להאמין לי זה כבר עניין שלך, ואין בעיה עם זה.

בגלל זה גם אני לא מבין מאיפה הם הביאו שתוכנות עריכה וכאלה רצות טוב יותר על מעבדי amd, זה פשוט לא נכון חד משמעית כשאתה מגיע למעבדים החזקים יותר מכל חברה (שוב האלה של ה8 ליבות-16 נימים ומעלה).

בכל מקרה ההשוואה הזו נותנת סעיף security על "בעיית האבטחה" שהייתה לאינטל לפני שנתיים או משהו כזה, זה מגוחך. 

לגבי הארכיטקטורה ? לא יודע על פי מה הם נתנו לamd את היתרון כי שוב זה פשוט לא נכון חד משמעית, נשמע כמו השוואה של מישהו שמסתכל על נתונים יבשים ולא מה באמת קורה מתחת לפני השטח (7nm לעומת 10nm וכו'...).

בכל מקרה נעצור כאן כי זה כבר נהיה וויכוח של דעה ואין לי זמן לזה.

אין מה להתווכח, אפשר להריץ כל מיני פעולות (קומפילציה, רינדור, קידוד, קימפרוס וכו) ולראות שכל הליבות עובדות על קרוב ל-100%. אפשר גם לראות שזמני העבודה במעבדים מקבילים של AMD מקוצצים בעשרות אחוזים.
גם מבחנים של העולם האמיתי לא מספקים אותך? הנה דוגמאות
x265.png

blender.png

לעומת זאת, תראה את ההבדל במשחקים, שם אינטל כביכול מנצחים

image.thumb.png.416d4cc3842d19f157b0b0536cfb0c29.png

חחחחחחח אז אני אומר לך שטכנית הם לא משתמשים בכולן, זו האמת מתחת לפני השטח.

בגלל זה מנקודת המבט שלי זה וויכוח על דעה ולא טכני.  

לגבי תוצאות הרינדור, תשווה לי למעבדי i9 דור 10 את ה3900x. 

On 29.7.2020 at 09:42, turgi said:

הולי שיט מאיפה אתה יודע את הדברים האלה?

לא קניתי מחשב, אבל אני כן קורא ומתעניין

@Mtamir אתה מדבר על מעבדים שעולים אלפי שקלים, והם לא רלוונטיים ל 99.9% מהאוכלוסייה. גם מבין הגיימרים הכבדים, הרוב לא באמת צריכים את המעבדים האלה.

לרוב המשתמשים עדיף AMD. גם לגיימינג קל, כי הפערים בטח שלא גדולים ולא משמעותיים, וכן, בעתיד העניין של הליבות והנימים רק יגדל, כי זאת טכנולוגיה שמתקדמת מהר וחברות המשחקים למשל ילמדו לנצל את זה בהתאם.

אבל שוב, בהנחה ואין לך כרטיס מסך שעולה 3000 שקל וצפונה, ואין לך מסך ענק עם רזולוציה פסיכית ותדר מהיר במיוחד, אין באמת הבדל בין מעבד של 1000 ש"ח למעבד של 3000 ש"ח. לא ברמה שהעין שלנו תבדיל בכל אופן במשחקי מחשב.

בהרצה של תוכנות כבדות וריבוי משימות לעומת זאת, היתרון הוא של AMD.

10 hours ago, DoW said:

לא קניתי מחשב, אבל אני כן קורא ומתעניין

@Mtamir אתה מדבר על מעבדים שעולים אלפי שקלים, והם לא רלוונטיים ל 99.9% מהאוכלוסייה. גם מבין הגיימרים הכבדים, הרוב לא באמת צריכים את המעבדים האלה.

לרוב המשתמשים עדיף AMD. גם לגיימינג קל, כי הפערים בטח שלא גדולים ולא משמעותיים, וכן, בעתיד העניין של הליבות והנימים רק יגדל, כי זאת טכנולוגיה שמתקדמת מהר וחברות המשחקים למשל ילמדו לנצל את זה בהתאם.

אבל שוב, בהנחה ואין לך כרטיס מסך שעולה 3000 שקל וצפונה, ואין לך מסך ענק עם רזולוציה פסיכית ותדר מהיר במיוחד, אין באמת הבדל בין מעבד של 1000 ש"ח למעבד של 3000 ש"ח. לא ברמה שהעין שלנו תבדיל בכל אופן במשחקי מחשב.

בהרצה של תוכנות כבדות וריבוי משימות לעומת זאת, היתרון הוא של AMD.

שמע, לא יודע איך קראת את מה שרשמתי אבל אני טוען בדיוק הפוך, ראבק אפילו עניתי לך בדיוק למה שאתה רושם בעמוד הקודם...

אז הפעם אני ארשום מגילה חד פעמית כדי שאענה רק למה שרשמת ביותר פירוט (אל תתעצבן),

אני טענתי שעבור מי שלא קונה מעבדים באלפי שקלים,שאלה רוב המשתמשים, אלא קונה בכמה מאות לגיימינג...אז עדיין עדיף לו לקנות מעבד של אינטל כי שם לאינטל יש יתרון קל.

וכי במעבדים החזקים יש יתרונות ברורים לAMD ויש לאינטל (שוב אם באמת קראת את ההודעות שלי היית מבין שזה מה שרשמתי מההתחלה), וכן היתרונות במעבדים החזקים רלוונטיים לאולי 5-10 אחוז מהאוכלוסיה.

לרוב המשתמשים שקונים מעבדים לגיימינג אינטל עדיין יותר טובים, לא של AMD, בדיוק בגלל העובדה שמשחקים לא משתמשים בכל הליבות (שוב משהו שרשמתי בחלק מההודעות שלי פה בנושא ואתה רושם שוב) ומהירויות השעון של אינטל מהירות יותר לרוב, ועובדתית זה משהו שעוזר לביצועים טובים יותר בגיימינג, ואני אגלה לך משהו בגיימינג גם המשחקים הכי חדשים היום שואפים להשתמש רק ב6-8 ליבות גג בניצול שקרוב ל100 אחוז.

ככה שיש עוד זמן עד שמה שאתה מדבר עליו יקרה ,אם הוא בכלל יקרה כי גם אינטל נמצאים כבר על 14 ליבות-28 נימים...

ורוצה לשמוע עוד סוד ? הPS5 החדש דנדש יהיה עם מעבד בעל 8 ליבות של AMD (עם מהירות שעון לא משוגעת במיוחד לפי מה שאני זוכר), ושאתה מדבר על פיתוחי משחקים הרבה פעמים עושים את זה על הקונסולות ועושים פורט למחשב, ככה שזה יכול לתת לך פרספקטיבה טובה לעתיד בנושא הזה ולמה צריך וכמה.

עוד משהו שיעזור להעביר את הנקודה, תסתכל על הטבלה שגיל שם פה סתם כדוגמא, ותסתכל על קטגוריה הגיימינג, מעבדים של AMD עם פי 2 ליבות משל אינטל עדיין נמצאים מאחורי אינטל, ובמעבדים יותר פשוטים ששם המספר ליבות זהה הפערים לאינטל אפילו יותר גדולים. עכשיו אם אתה מסתכל רק על מספר הליבות והסיבים כמו שאתה אוהב לעשות ולא על שאר הדבר כמו שצריך לעשות (בעיות ארכיטקטורה שגוררות לניצול נמוך יותר של הליבות במעבדי AMD לעומת מעבדי אינטל, מהירות שעון נמוכה יותר...), זה לא נראה לך טיפה מוזר ?

עכשיו לגבי הנקודה שזה לא משנה בעין, זה מאד משנה אם יש לך מסכים של 144HZ או אפילו 240HZ שעם FPS גבוה ותואם פשוט רצים יותר טוב, אם אתה גיימר אתה אמור לדעת שיש הבדל משמעותי בין 60FPS ל100 140 ו200. יש הבדל ורואים אותו בעין בבירור. הגישה הישנה של ה"מעל 24FPS העין שלך לא רואה" וכל שאר השיט הזה כבר לא תופסת מ2008 בערך, יש עניין של זמן תגובה של הסרבר שאתה משחק עליו, קצב רענון המסך כמו שרשמת וכולי וכן שמים על זה דגש היום.

ולכן, במידה ויש לך כרטיס מסך טוב (לא ב3000 שקל, סתם איזה gtx1660 או gtx2060 לדוגמא), מעבד חזק בהחלט יכול להיות ההבדל בין 40 FPS ל80FPS או אפילו בין 60FPS ל110-120FPS אם היה לך צוואר בקבוק בין הכרטיס מסך למעבד בגלל מעבד חלש. 

עכשיו פה אני אעצור כי שמע אין לי כוח לפתוח את הנושא שוב, חחחח דיברתי עם גיל בפרטי והבנו שאין באמת הבדל משמעותי בדעות שלנו לגבי שתי החברות, 

אם אתה רוצה אתה יכול לשלוח לי בפרטי הודעה שאסביר יותר לעומק למה אני מתכוון. לא צריך שאתה תסביר לי משהו שאני יודע ואני כנראה אסביר לך משהו שאתה יודע/יכול למצוא באינטרנט בקלות,

חבל לי סתם להגיב פה ולאנוס את הנושא בלי שום קשר לנושא עצמו:) , כי כל פעם אני מסביר משהו לעומק ואז לוקחים אותי עשר צעדים אחורה עם הסברים פשוטים לדברים שלפעמים לא הכי פשוטים מתחת לפני השטח או פשוט לא נכונים ,כמו למשל עם הגיימינג ומספר הליבות שמההתחלה אמרתי שלאינטל יש יתרון בגלל כל הסיבות למעלה ולא בגלל מספר ליבות עדיף ואז הביאו לי גרף שמראה בדיוק את מה שאמרתי...

16 hours ago, Mtamir said:

שמע, לא יודע איך קראת את מה שרשמתי אבל אני טוען בדיוק הפוך, ראבק אפילו עניתי לך בדיוק למה שאתה רושם בעמוד הקודם...

אז הפעם אני ארשום מגילה חד פעמית כדי שאענה רק למה שרשמת ביותר פירוט (אל תתעצבן),

אני טענתי שעבור מי שלא קונה מעבדים באלפי שקלים,שאלה רוב המשתמשים, אלא קונה בכמה מאות לגיימינג...אז עדיין עדיף לו לקנות מעבד של אינטל כי שם לאינטל יש יתרון קל.

וכי במעבדים החזקים יש יתרונות ברורים לAMD ויש לאינטל (שוב אם באמת קראת את ההודעות שלי היית מבין שזה מה שרשמתי מההתחלה), וכן היתרונות במעבדים החזקים רלוונטיים לאולי 5-10 אחוז מהאוכלוסיה.

לרוב המשתמשים שקונים מעבדים לגיימינג אינטל עדיין יותר טובים, לא של AMD, בדיוק בגלל העובדה שמשחקים לא משתמשים בכל הליבות (שוב משהו שרשמתי בחלק מההודעות שלי פה בנושא ואתה רושם שוב) ומהירויות השעון של אינטל מהירות יותר לרוב, ועובדתית זה משהו שעוזר לביצועים טובים יותר בגיימינג, ואני אגלה לך משהו בגיימינג גם המשחקים הכי חדשים היום שואפים להשתמש רק ב6-8 ליבות גג בניצול שקרוב ל100 אחוז.

ככה שיש עוד זמן עד שמה שאתה מדבר עליו יקרה ,אם הוא בכלל יקרה כי גם אינטל נמצאים כבר על 14 ליבות-28 נימים...

ורוצה לשמוע עוד סוד ? הPS5 החדש דנדש יהיה עם מעבד בעל 8 ליבות של AMD (עם מהירות שעון לא משוגעת במיוחד לפי מה שאני זוכר), ושאתה מדבר על פיתוחי משחקים הרבה פעמים עושים את זה על הקונסולות ועושים פורט למחשב, ככה שזה יכול לתת לך פרספקטיבה טובה לעתיד בנושא הזה ולמה צריך וכמה.

עוד משהו שיעזור להעביר את הנקודה, תסתכל על הטבלה שגיל שם פה סתם כדוגמא, ותסתכל על קטגוריה הגיימינג, מעבדים של AMD עם פי 2 ליבות משל אינטל עדיין נמצאים מאחורי אינטל, ובמעבדים יותר פשוטים ששם המספר ליבות זהה הפערים לאינטל אפילו יותר גדולים. עכשיו אם אתה מסתכל רק על מספר הליבות והסיבים כמו שאתה אוהב לעשות ולא על שאר הדבר כמו שצריך לעשות (בעיות ארכיטקטורה שגוררות לניצול נמוך יותר של הליבות במעבדי AMD לעומת מעבדי אינטל, מהירות שעון נמוכה יותר...), זה לא נראה לך טיפה מוזר ?

עכשיו לגבי הנקודה שזה לא משנה בעין, זה מאד משנה אם יש לך מסכים של 144HZ או אפילו 240HZ שעם FPS גבוה ותואם פשוט רצים יותר טוב, אם אתה גיימר אתה אמור לדעת שיש הבדל משמעותי בין 60FPS ל100 140 ו200. יש הבדל ורואים אותו בעין בבירור. הגישה הישנה של ה"מעל 24FPS העין שלך לא רואה" וכל שאר השיט הזה כבר לא תופסת מ2008 בערך, יש עניין של זמן תגובה של הסרבר שאתה משחק עליו, קצב רענון המסך כמו שרשמת וכולי וכן שמים על זה דגש היום.

ולכן, במידה ויש לך כרטיס מסך טוב (לא ב3000 שקל, סתם איזה gtx1660 או gtx2060 לדוגמא), מעבד חזק בהחלט יכול להיות ההבדל בין 40 FPS ל80FPS או אפילו בין 60FPS ל110-120FPS אם היה לך צוואר בקבוק בין הכרטיס מסך למעבד בגלל מעבד חלש. 

עכשיו פה אני אעצור כי שמע אין לי כוח לפתוח את הנושא שוב, חחחח דיברתי עם גיל בפרטי והבנו שאין באמת הבדל משמעותי בדעות שלנו לגבי שתי החברות, 

אם אתה רוצה אתה יכול לשלוח לי בפרטי הודעה שאסביר יותר לעומק למה אני מתכוון. לא צריך שאתה תסביר לי משהו שאני יודע ואני כנראה אסביר לך משהו שאתה יודע/יכול למצוא באינטרנט בקלות,

חבל לי סתם להגיב פה ולאנוס את הנושא בלי שום קשר לנושא עצמו:) , כי כל פעם אני מסביר משהו לעומק ואז לוקחים אותי עשר צעדים אחורה עם הסברים פשוטים לדברים שלפעמים לא הכי פשוטים מתחת לפני השטח או פשוט לא נכונים ,כמו למשל עם הגיימינג ומספר הליבות שמההתחלה אמרתי שלאינטל יש יתרון בגלל כל הסיבות למעלה ולא בגלל מספר ליבות עדיף ואז הביאו לי גרף שמראה בדיוק את מה שאמרתי...

אני מסכים עם רוב ההודעה, אבל שוב צריך לציין שכל העניין של המשחקים וה FPS - תמיד כשמשווים בין המעבדים השונים עושים את זה עם כרטיס מסך הכי יקר ומתקדם שיש. בן אדם שקונה מחשב סטנדרטי לגיימינג, ומוציא 800 ש"ח על מעבד לא יקנה כרטיס ב 3000 ש"ח, ובמקרה שלו לא יהיה הבדל נראה לעין בין המשחקים השונים, כי הוא מראש יגיע לצוואר בקבוק בגלל כרטיס המסך ולא המעבד. כרטיס המסך יעבוד בניצול של 100% והמעבד לא יגיע לשם. בגלל זה תמיד משתמשים בכרטיסים הכי חזקים להשוואות האלה, כדי לנטרל את צוואר הבקבוק הזה ולבדוק את ה 5-10 אחוזים הבדל במעבדים בכל מיני כותרים שונים (אגב ראיתי גם השוואות בין משחקים שונים שבהם מעבדי AMD היו עדיפים, זה לא שיש יתרון גורף לאינטל בכל המשחקים)

1 hour ago, DoW said:

אני מסכים עם רוב ההודעה, אבל שוב צריך לציין שכל העניין של המשחקים וה FPS - תמיד כשמשווים בין המעבדים השונים עושים את זה עם כרטיס מסך הכי יקר ומתקדם שיש. בן אדם שקונה מחשב סטנדרטי לגיימינג, ומוציא 800 ש"ח על מעבד לא יקנה כרטיס ב 3000 ש"ח, ובמקרה שלו לא יהיה הבדל נראה לעין בין המשחקים השונים, כי הוא מראש יגיע לצוואר בקבוק בגלל כרטיס המסך ולא המעבד. כרטיס המסך יעבוד בניצול של 100% והמעבד לא יגיע לשם. בגלל זה תמיד משתמשים בכרטיסים הכי חזקים להשוואות האלה, כדי לנטרל את צוואר הבקבוק הזה ולבדוק את ה 5-10 אחוזים הבדל במעבדים בכל מיני כותרים שונים (אגב ראיתי גם השוואות בין משחקים שונים שבהם מעבדי AMD היו עדיפים, זה לא שיש יתרון גורף לאינטל בכל המשחקים)

יש יתרון גורף לאינטל בגיימינג אם אתה מסתכל על ההשוואות בין מעבדים באותם "קטגוריה" של מספר ליבות (ומחיר לרוב). על זה כולם מסכימים גם אוהבי AMD וגם אוהבי אינטל, 

אתה יכול למצוא על זה ים של סרטונים שמדברים על זה ולמה זה עדיין קורה (רמז - מהירויות שעון עדיפות וניצול נמוך של ליבות במעבדי AMD). 

עכשיו לגבי הכרטיסי מסך, כן זה הרכיב שכנראה יהיה הכי יקר במחשב שלך אם אתה קונה אותו לגיימינג, זאת פשוט האמת וצריך לחיות איתה בכל טווח המחירים. 

אבל גם GTX1660TI או 2060 אלה כרטיסים מספיק חזקים למשחקים של היום וגם של השנתיים-שלוש הבאות אני מאמין, ובכוונה הבאתי אותם כדוגמה בהודעה שלי כי גם שם אתה יכול לראות צוואר בקבוק מהמעבד אם הוא חרא (4 ליבות נגיד על מהירות שעון לא משהו), ואלה כרטיסי מסך שעולים 1300-1600 שקל אם היית בודק.

בכרטיסים האלה הצוואר בקבוק לא יגיע מהכרטיס מסך הוא יגיע מהמעבד ואני אומר לך את זה מניסיון שלי ושל אנשים (ספציפית עם הכרטיסי מסך המדוברים) שאני מכיר שהחליפו בין מעבדים כשיש להם את הכרטיסי מסך האלה (כי הם טמבלים שקנו מחנות שמביאה מחשב מוכן שתקעו בו מעבד 4 ליבות של אינטל או 6-8 ליבות של AMD שפשוט לא סוחב כדי להוריד עלויות ולהעלות רווח) וראו שיפור של 40-60FPS בלא מעט משחקים ואפילו של 100FPS במשחקים קלילים כמוCSGO וכאלה... 

עכשיו אפשר להמשיך להתווכח לכאן או לכאן, מבחינתי הניסיון מדבר, וחוץ מזה יש גם סרטונים שבודקים עם 2060 ו1660ti יחד עם השוואה בין מעבדים. אפשר לראות הבדל משמעותי בין מעבדים של 4-8 ליבות עם מהירויות שעון נמוכות למעבדים של 6-8 ליבות עם מהירויות שעון גבוהות.

1 hour ago, Mtamir said:

יש יתרון גורף לאינטל בגיימינג אם אתה מסתכל על ההשוואות בין מעבדים באותם "קטגוריה" של מספר ליבות (ומחיר לרוב). על זה כולם מסכימים גם אוהבי AMD וגם אוהבי אינטל, 

אתה יכול למצוא על זה ים של סרטונים שמדברים על זה ולמה זה עדיין קורה (רמז - מהירויות שעון עדיפות וניצול נמוך של ליבות במעבדי AMD). 

עכשיו לגבי הכרטיסי מסך, כן זה הרכיב שכנראה יהיה הכי יקר במחשב שלך אם אתה קונה אותו לגיימינג, זאת פשוט האמת וצריך לחיות איתה בכל טווח המחירים. 

אבל גם GTX1660TI או 2060 אלה כרטיסים מספיק חזקים למשחקים של היום וגם של השנתיים-שלוש הבאות אני מאמין, ובכוונה הבאתי אותם כדוגמה בהודעה שלי כי גם שם אתה יכול לראות צוואר בקבוק מהמעבד אם הוא חרא (4 ליבות נגיד על מהירות שעון לא משהו), ואלה כרטיסי מסך שעולים 1300-1600 שקל אם היית בודק.

בכרטיסים האלה הצוואר בקבוק לא יגיע מהכרטיס מסך הוא יגיע מהמעבד ואני אומר לך את זה מניסיון שלי ושל אנשים (ספציפית עם הכרטיסי מסך המדוברים) שאני מכיר שהחליפו בין מעבדים כשיש להם את הכרטיסי מסך האלה (כי הם טמבלים שקנו מחנות שמביאה מחשב מוכן שתקעו בו מעבד 4 ליבות של אינטל או 6-8 ליבות של AMD שפשוט לא סוחב כדי להוריד עלויות ולהעלות רווח) וראו שיפור של 40-60FPS בלא מעט משחקים ואפילו של 100FPS במשחקים קלילים כמוCSGO וכאלה... 

עכשיו אפשר להמשיך להתווכח לכאן או לכאן, מבחינתי הניסיון מדבר, וחוץ מזה יש גם סרטונים שבודקים עם 2060 ו1660ti יחד עם השוואה בין מעבדים. אפשר לראות הבדל משמעותי בין מעבדים של 4-8 ליבות עם מהירויות שעון נמוכות למעבדים של 6-8 ליבות עם מהירויות שעון גבוהות.

אם אתה קונה היום מחשב ושם כרטיס מסך של GTX1660TI ומעבד ryzen 3600 ממש לא יהיה לך צוואר בקבוק מהמעבד

בשביל לשים מעבד של אינטל שמתחרה עם הרייזן תצטרך להשקיע יותר כסף (בקירור ולוח אם), וההפרש הזה לא משתלם כי היה אפשר לשים מעבד עוד יותר חזק של הרייזן, כרטיס מסך מתקדם יותר או פשוט לחסוך את הכסף.

אולי אינטל מובילים כאשר משווים בין מספר ליבות, אבל לא כשמשווים במחיר.

44 דקות לפני, DoW said:

אם אתה קונה היום מחשב ושם כרטיס מסך של GTX1660TI ומעבד ryzen 3600 ממש לא יהיה לך צוואר בקבוק מהמעבד

בשביל לשים מעבד של אינטל שמתחרה עם הרייזן תצטרך להשקיע יותר כסף (בקירור ולוח אם), וההפרש הזה לא משתלם כי היה אפשר לשים מעבד עוד יותר חזק של הרייזן, כרטיס מסך מתקדם יותר או פשוט לחסוך את הכסף.

אולי אינטל מובילים כאשר משווים בין מספר ליבות, אבל לא כשמשווים במחיר.

כמעט כל מה שאמרת לא נכון (אולי חוץ מהשורה הראשונה), 

אבל אין לי כוח לענות לזה יותר, תבדוק באינטרנט ותעשה את ההשוואות גם של המחירים וגם של הFPS, אין לי זמן לזה מצטער. יש פה יותר מדי טעויות חוזרות כדי שאענה עוד פעם בהודעה מפורטת.

לגבי גיימינג אני פשוט יודע במאה אחוז מניסיון וידע אישי שאתה טועה וגם זה הקונצנזוס בין כולם כרגע.

יש למה שאני אומר הוכחות ויש טבלאות גם שמראות שמה שאתה אומר בשורה האחרונה חד משמעית לא נכון. 

עכשיו אתה יכול להמשיך להתווכח או ללכת ולבדוק את זה בעצמך.

אם אתה מכיר גם גיימרים וסטרימרים מובילים בעולם תעבור על המפרט שלהם ותענה לי לכמה מהם יש עדיין I9 9900K על 5GHz וכמה מהם עברו לAMD. כמה אפשר להתווכח שהעובדות מראות אחרת והוקנצנזוס הוא עדיין נוטה לכיוון אינטל בגיימינג.

סתם לדוגמא קח סרטון שעונה לטענות שעלו פה בנושא על שימוש גבוה של ליבות בגיימינג וכמה זה השתפר בשנים האחרונות (זה לא, גם לא מאז שהסרטון עלה) 

חלאס אני יכול לעשות דיבאנק לכל מה שאתה רושם על גיימינג שהוא לא נכון חד משמעית אם אתה מבין מה אתה עושה ויודע לבנות מחשב... אני לא אעשה את זה כי אין לי זמן. 

זה שאתה כותב בפונט גדול ובולט לא הופך את זה לנכון. ושוב, אני לא מדבר על אנשים שקונים מחשב ב 10,000 ש"ח ומעלה עם I9 9900K ועושים לו אוברקלוק ועם קירור משוגע למעבד וכרטיס המסך הכי חזק שיש בשוק, כי זה פשוט לא מדד. הם מייצגים פסיק מסך המשתמשים, וגם מבין הגיימרים או כאלה שלא מכנים את עצמם כך אבל משחקים פה ושם במשחקי מחשב הם עדיין מהווים אחוז נמוך מאוד.

כשאתה קונה מחשב וחושב איזה חלקים לשים אתה עובד לפי תקציב מסויים, ואז כשנכנסים שיקולים של עלות מול תועלת, AMD יהיה הבחירה הנכונה ב 99.9% מהמקרים, אלא אם כן יש לך כסף לא מוגבל ואין לך בעיה לבזבז סתם בשביל עוד קצת FPS שלא תמיד יהיה מורגש (טוב, תוסיף גם מסך ב 2500-3000 ש"ח עם רזולוציה שמתקרבת ל 4K וקצב רענון של 144FPS, אבל אני לא מתייחס למקרים החריגים האלה)

הדגשתי מילים ספציפיות כדי להעביר את המסר שזה יכול וכנראה הולך להשתנות לטובת AMD..קצת הבנת הנקרא לפני שאתה יוצא אהבל וסותר את עצמך,

ובכל מקרה רשמת מלא שטויות, ערב טוב שיהיה לך.

On 29.7.2020 at 12:48, gilgil28 said:

image.thumb.png.416d4cc3842d19f157b0b0536cfb0c29.png

הייתה לי הזדמנות בהכי מעט זמן כי כבר שלחו השוואה יחסית ישנה פה, וממש רציתי להוכיח שאתה טועה אפילו בטענה לגבי מחשבים פחות יקרים וגיימינג.

מחיר של i5 9600k 

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1012741

מחיר של r7 3700x

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1044140

שם לב איפה הם בגרף אחד ביחס לשני בגיימינג. הi5 המדובר זול יותר ב350-400 שקל מה3700x ועדיין מעל או יחד עם 3700x, לא נראה לי שמחשב עם אחד מהמעבדים האלה יעלה 10000 שקל לא חושב ? 

(אם אתה יודע מה אתה עושה אתה יכול לבנות מחשב גיימינג מעולה עם המעבדים האלה ב4000 שקל בלי בעיה). 

וזה בלי לדבר על ה  i5-10600K היותר חדש שהמחיר שלו עדיין יותר זול מה3700x

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1070869

ופשוט מחרבן על ה3700x בהשוואות יותר חדשות במשחקים. 

או למחיר של ה3900x שעדיין איכשהו צמוד לi5 9600k :

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1040906 

מעניין לא?

עכשיו לא רציתי לעשות את זה אבל הוכחתי שגם בתחום הכסף->גיימינג אתה טועה, וזה עוד בהתחשב במחירים שבארץ,  אתה רוצה עוד הוכחות לזה שאתה טועה בטענה שגם לגיימינג AMD עדיף או שהספיק לך? 

הכי מוזר שגם שהוכחתי את זה אתה מנסה איכשהו לומר שרק 0.01% ממי שקונה מחשב כזה מתחשב בגיימינג, הצהרה מנותקת בטירוף בהתחשב בנתח השוק של גיימינג. 

עכשיו בוא נקח בחשבון גם שלוחות האם של אינטל יקרים יותר ושצריך לקנות קירור יקר למעבדים המתחממים של אינטל

אף בן אדם שמבין במחשבים לא ירכיב היום מפרט של אינטל במקום AMD כשיש אילוצי תקציב (והפער רק הולך לגדול עוד מספר חודשים כאשר יצאו מעבדי zen3)

1 דקה לפני, DoW said:

עכשיו בוא נקח בחשבון גם שלוחות האם של אינטל יקרים יותר ושצריך לקנות קירור יקר למעבדים המתחממים של אינטל

אף בן אדם שמבין במחשבים לא ירכיב היום מפרט של אינטל במקום AMD כשיש אילוצי תקציב.

זה תלוי לאיזה שימוש גבר, בגיימינג בהחלט אפשר להרכיב מחשב עם מעבד אינטל באותו מחיר של מחשב עם amd (אם אתה בונה מרכיבים ולא מחשב מוכן).

קירור ולוח אם אלה הוצאות שוליות במחשבים הפחות מתקדמים, והן ממש לא יחצו את ההוצאות האלה על מעבדי amd שגם ככה צריכים קירור גם כן (אתה לא באמת מסתמך אף פעם על הקירור של המעבד בשתי החברות), והלוחות אם די זהים במחיר (שוב במחשבים הפחות מתקדמים בטווח המחירים שך 3500-4500 שקל), אתה אמור לדעת את הדברים האלה אם באמת הרכבת מחשב גיימינג בעצמך בשנים האחרונות.

אז בהתחשב בזה שהמעבד עצמו יקר יותר ב300-400 שקל במקרה של amd הסכום הכולל יצא בערך אותו דבר אם לא פחות לאינטל.

אז אתה יכול לומר סיסמאות כאלה עוד מלא זמן העובדות אומרות אחרת.

תחשב את הסכום הכולל ותראה את התוצאות.

נראה שאין לך באמת ניסיון בלהרכיב מחשבי גיימינג, או שפשוט הידע שלך מאד מצומצם בנושא.

2 hours ago, DoW said:

מה אני אגיד לך, תהנה עם אינטל, אין לך כוח להתווכח סתם.

לא נהנה עם אינטל ולא נהנה עם AMD,

אלה פשוט עובדות חותכות לכל צד אז מראש לא רציתי "להתווכח" כי זה סתם בזבוז אנרגיה.

בכל מקרה שיהיה שבוע טוב :) 

18 hours ago, Mtamir said:

הייתה לי הזדמנות בהכי מעט זמן כי כבר שלחו השוואה יחסית ישנה פה, וממש רציתי להוכיח שאתה טועה אפילו בטענה לגבי מחשבים פחות יקרים וגיימינג.

מחיר של i5 9600k 

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1012741

מחיר של r7 3700x

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1044140

שם לב איפה הם בגרף אחד ביחס לשני בגיימינג. הi5 המדובר זול יותר ב350-400 שקל מה3700x ועדיין מעל או יחד עם 3700x, לא נראה לי שמחשב עם אחד מהמעבדים האלה יעלה 10000 שקל לא חושב ? 

(אם אתה יודע מה אתה עושה אתה יכול לבנות מחשב גיימינג מעולה עם המעבדים האלה ב4000 שקל בלי בעיה). 

וזה בלי לדבר על ה  i5-10600K היותר חדש שהמחיר שלו עדיין יותר זול מה3700x

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1070869

ופשוט מחרבן על ה3700x בהשוואות יותר חדשות במשחקים. 

או למחיר של ה3900x שעדיין איכשהו צמוד לi5 9600k :

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1040906 

מעניין לא?

עכשיו לא רציתי לעשות את זה אבל הוכחתי שגם בתחום הכסף->גיימינג אתה טועה, וזה עוד בהתחשב במחירים שבארץ,  אתה רוצה עוד הוכחות לזה שאתה טועה בטענה שגם לגיימינג AMD עדיף או שהספיק לך? 

הכי מוזר שגם שהוכחתי את זה אתה מנסה איכשהו לומר שרק 0.01% ממי שקונה מחשב כזה מתחשב בגיימינג, הצהרה מנותקת בטירוף בהתחשב בנתח השוק של גיימינג. 

לא הוכחת לי כאן כלום, ידוע שבמשחקים יש לאינטל יתרון קטן. כמו שאתה שם לב היתרון הזה הוא זניח מאוד, הרבה יותר חשוב להשקיע על כרטיס מסך.
מי שמחפש לחסוך כסף הייתי ממליץ לו על AMD 3300X ולקנות כרטיס מסך חזק יותר - אם כל המטרה של המחשב זה גיימינג.

ההבדלים בין לוחות אם עם פיצ'רים דומים נעים סביב 100-150 ש"ח לטובת AMD.

3 hours ago, gilgil28 said:

לא הוכחת לי כאן כלום, ידוע שבמשחקים יש לאינטל יתרון קטן. כמו שאתה שם לב היתרון הזה הוא זניח מאוד, הרבה יותר חשוב להשקיע על כרטיס מסך.
מי שמחפש לחסוך כסף הייתי ממליץ לו על AMD 3300X ולקנות כרטיס מסך חזק יותר - אם כל המטרה של המחשב זה גיימינג.

ההבדלים בין לוחות אם עם פיצ'רים דומים נעים סביב 100-150 ש"ח לטובת AMD.

מצטער שציטטתי אותך לא התכוונתי לפנות אליך רק הייתי צריך את הטבלה כי לא היה לי כוח לחפש אחת אחרת :) , 

הכוונה שלי הייתה לענות ל @DoW כי הוא דיבר איתי על גיימינג, ששם רציתי להראות שעם מעבד יותר זול של אינטל תקבל ביצועים זהים או אפילו טיפה יותר טובים משל AMD.

זה מוכיח הרבה על המחיר הכללי של המחשב ביחס למה שהוא יתן לך מבחינת ביצועים לגיימינג, זה 1+1 שדיי פשוט לעשות וכל צרכן צריך לדעת לעשות.

ולכן זה באמת ידוע שלגיימינג אפשר (וצריך אם אתה יודע לבנות מחשב בעצמך) ללכת על אינטל עדיין כי בסכום הכללי זה יצא אותו דבר ואפילו פחות אם אתה יודע מה אתה עושה ומאיפה להזמין.

צודק גם לגבי עניין הכרטיס מסך, לשם רוב הכסף הולך, אבל הוא הולך לשם בשני המקרים (גם של אינטל וגם של AMD).

הראתי שיש אופציות לכל צד בגיימינג מבחינת המעבד ובסוף זה יוצא באותו טווח מחירים למחשבים שעולים 3000-5000 שקל (אתה יכול לבדוק) כי אתה קונה גם ככה כרטיס מסך יקר כלשהו בשני המקרים, כשהביצועים יותר טובים אצל אינטל. 

אה וסתם שתדע ה3300X דווקא כן יחנוק את המחשב והכ.מסך בגיימינג כי יש לו רק ארבע ליבות, גיימינג על הגדרות גבוהות (ואפילו בינוניות בחלק מהמקרים היום) כן ינצל את כל הארבע ליבות על 100 אחוז כמעט וזה לא ישאיר כלום לשאר המשימות שרצות ברקע (הקלטות, סטרימינג, אפילו דיסקורד וכל היתר). זה אחושרמוטה צוואר בקבוק ואם אתה מצרף לזה כרטיס מסך של איזה 2000 שקל סתם לדוגמא, גם על 1080P הכ.מסך יהיה מוגבל וכנראה שמחשב כזה לא יריץ טוב משחקים ביחס למחיר. רעיון נוראי.

לגיימינג היום כנראה שהייתי ממליץ על מעבד עם 6-8 ליבות בעדיפות לאינטל וזה מספיק טוב ולא צריך יותר מזה (יש לא מעט מעבדים כאלה היום ב700-1100 שקל בהתאמה ל6-8 ליבות).

3 hours ago, לופו5 said:

תנו לפנחס תמפרט

תנו לפנחס תמפרט 

פנחס כבר קיבל אחלה מפרט לשימוש שלו בעמוד הראשון, סתם שחטנו את הנושא בלי קשר משעמום מטורף.