Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

9 דקות לפני, סלבה said:

בשנתיים האחרונות לא היה ממש דבר שנקרא רוב העם בתוצאות הבחירות. חצי-חצי שנוטה לליכוד אם מסתכלים על המפלגות הציוניות (וימינה באופן כללי גם אם לוקחים את הלא-ציוניות בחשבון).

איך אומר המם? - You had me the first half, I'm not gonna lie.
אכן לא היה הכרעה לכאן או לכאן. העם פחות או יותר החליט שלא להחליט. אי אפשר גם להגיד שזה נוטה לליכוד. על כל סוג ניתוח כזה אפשר להביא סוג ניתוח אחר של התוצאות שיראה שהעם בחר בדיוק הפוך.

1 hour ago, red4peace said:

מי שמנו? זאת עדיין דמוקרטיה בפעם האחרונה שבדקתי. מה לעשות, יש אנשים שלא מקובל עליהם זה שצריך לממן לביבי ולקן הקוקיה שאיתו את הבריכה בקיסריה, ומטוס פרטי במיליארד שקל (אפשר לקנות את אל על שלוש פעמים בכסף הזה), ובטח ובטח זה שאנחנו מממנים את הבן הדביל שלו שלא עבד יום מימיו. 

בת זוגי שתחיה, שעובדת גם כשכירה וגם כעצמאית (בחלק קטן מאוד מהזמן-עוסק פטור) עדיין לא קיבלה שקל מהמדינה. אנחנו משלמים מיסים כל החיים שלנו - ובמקום לטפל בצרות העם ועדת הכספים מבלה יום שלם בפטור ממס של הקיסר. יש פה עוד מישהו שכשיש לו בעיה עם מס הכנסה מכנסים בשבילו את ועדת הכספים של הכנסת? 

שלא לדבר שיש פה מגיפה שאף אחד לא מנהל, 36 שרים בממשלת שחיתות מהגדולות שהיו פה, שרים וחכים שמנותקים מהציבור (הנגבי והמטומטמת השנייה מהליכוד שטענה שבהפגנה של העצמאים היו רק אנרכיסטים שמאלנים - ואני מכיר הרבה אנשים שם שאין קשר ביניהם לבין הצד השמאלי של המפה). 

יש פה מערכת בריאות שעם כל ההבטחות בעשור האחרון התיקצוב שלה רק יורד, 

וראש ממשלה שמכריז שהוא ניצח את הקורונה וקורא לאזרחים לצאת לחגוג בלי שהוא עושה שום הכנות לגל שני. 

ממשלת הליכוד ניכשלה, הדבר היחיד שמתקדם פה בעשור האחרון זאת השחיתות, וזה שאתה לא יוצא לרחוב בשביל לזעוק נגד זה - זאת הבעיה פה. 

אתמול בבלפור ראיתי חרדים, ראיתי חובשי כיפה סרוגה וכן, גם הרבה אנשי שמאל. אז תגיד תודה שמישהו נלחם גם בשבילך ןבשביל שהילדים שלך יוכלו לצאת להפגין מתיישהו בעד/נגד כל מה שהם יירצו. 

ואסיים עם ציטוט של מר בנימין נתניהו, אומנם על אולמרט - אבל מתאים גם פה: 

"ראש ממשלה השקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים למדינת ישראל כי קיים חשש אמיתי (אני חייב להגיד אמיתי, ולא בלתי מבוסס) שהוא יכריע על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא לפי האינטרס הלאומי. הדבר הנכון לעשות הוא שהממשלה הזו תלך הביתה."

כל כך הרבה חצאי אמיתות בואכה שקרים, לא יודע איך להתייחס לזה ברצינות

2 hours ago, סטלן בטלן השמן said:

הקיצוניים שזורקים אבנים ומשוחררים בערבות אחרי 10 דקות  ממומנים

מנהל הקמפיין של בארני סאנדרס צולם משלם ומחלק הוראות לכושים באחת ההפגנות של אנטיפה

אם אני אתעלם שניה מהניסוח הגזעני הזה - לא הוא לא.

זה לחלוטין פייק ניוז.

12 דקות לפני, red4peace said:

מדינה צריכה לדעת לספק לאזרחיה 3.5 דברים: 

1. ביטחון

2. בריאות

3. חינוך

1/2 - רווחה. למה חצי? כי רווחה זה בר דיון. 

אין שום בעיה עם מערכת ציבורית, הבעיה היא כשלא מנהלים אותה טוב ומתחילים להעמיס עליה אוכלי חינם שבאים ולא תורמים בכלום. 

ראה דוגמא: מירי רגב. שרה חסרת כל יכולת מקצועית, שמתקדמת רק על בסיס זה שיש לה פה ג'ורה שבא לשרה נתניהו טוב. בזמן משבר כלכלי ומגיפה היא עורכת פתיחת מחלף בטקס שמנוגד להוראות משרד הבריאות בהוצאה של 200,000 שח. על פתיחת מחלף. לפי השמועות היו שם כולה 50 איש, ככה שזה היה טקס בעלות של 4000 שח למשתתף. יש משפחות בישראל שהיום לא מכניסות את זה בחודש. 

תלמיד במערכת הממלכתית דתית מקבל 30 אחוז יותר ממקביל לו בחינוך הממלכתי, וכפול מהתלמיד הערבי. זה נראה לך הגיוני?

אם תפריט את מערכת הבריאות תהיה במצב של ארצות הברית: מי שיש לו כסף הוא מלך, ומי שאין לו שימות. אין ספק אבל שצריך לייעל - אבל בטח שלא על חשבון הטיפול שמגיע לכל אזרחי המדינה. 

או שיש פה שיוויון או שאין. ביבי הוא בעד הכסף, לא בעד השיוויון. אז שיזדיין ביבי, ורק נותר לי להצטער על זה שבנציון לא השתמש בקונדום. 

כל הסעיפים, פרט לביטחון, הם ברי דיון. יש המון בין ישראל לארצות הברית, והאיזון במרכז הכי טוב כלכלית. חלק מהחינוך והבריאות צריך להיות פרטי, חלק לא, ככה תשפר את המערכות.

מערכת הבריאות הישראלית טובה בסך הכל, אבל קשה לה להתפתח בשל המצב הקיים. אם הייתה רפואה פרטית בהיקף נרחב יותר (מה שהתחיל עם שיטת שוברים שבוטלה משום מה) היא יכלה להתקדם.

הקטע עם התקצוב של תלמידים הוא קצת עיוות עיתונאי, ותמיד תלמידים דתיים תוקצבו יותר בשל פערים סוציואקונומיים ממוצעים בין דתיים לחילונים ועניין של שעות תפילה וכד'. הפער בין ערבים ליהודים הוא הזוי אבל זה חטא שחוזר על עצמו בכל ממשלה בתולדות המדינה, כשבעשור האחרון עם ביבי דווקא עלתה ההשקעה במגזר.

הפסקה האחרונה שלך היא דוגמה מובהקת לפופוליזם וניתוק, מצטער. שיוויון וכסף הם לא מנוגדים אחד לשני, והאמירה שביבי נגד שוויון מטומטמת להפליא. הצרות הכי גדולות של האנושות מבחינה כלכלית ותרבותית במאה השנים האחרונות הגיעו מתוך המחשבה שאפשר לכפות שוויון. אין שום הכרח לשוויון כלכלי וצמצום פערים כל עוד התחתית מתרוממת. יש טענה חוזרת על כך שביבי הגדיל את אי השוויון, שהיא נכונה על הנייר, רק שלא מציינים שמה שקרה זה שגם העשירים וגם העניים נהיו עשירים יותר, פשוט הפער גדל. מברברים פה על המוני עניים, וזה פשוט לא נכון.

15 דקות לפני, hairy2hell said:

איך אומר המם? - You had me the first half, I'm not gonna lie.
אכן לא היה הכרעה לכאן או לכאן. העם פחות או יותר החליט שלא להחליט. אי אפשר גם להגיד שזה נוטה לליכוד. על כל סוג ניתוח כזה אפשר להביא סוג ניתוח אחר של התוצאות שיראה שהעם בחר בדיוק הפוך.

היה כאן בלוק ימין שנחתם וגירד את הרף, מן העבר השני קבוצה קטנה יותר של מפלגות, וחוץ מזה ליברמן.

בפועל הייתה נטייה לכיוון הליכוד, אבל לא רוב. אין מה לנתח את זה לעומק יותר מידי.

יחסית לאדם עם כינוי של אדומים תמורת שלום אתה מספק משנה מאוד אדומה בעצמך...

להפגין מותר, ואף רצוי אם אתה רוצה.

לנסות לבצע מהפיכה, לנסות פרוץ למעון ראש הממשלה, להפר הנחיות בריאותיות בשיא של מגיפה עולמית, ונדליזם, אלימות, גזענות, הפרות סדר, הפגנות ללא רישיון, תקיפת שוטרים אזרחים ועיתונאים, ושאר עבירות על חוקים כאלו ואחרים, קצת פחות. אתה יודע איך קוראים לזה? אנרכיה. אנשים שרוצים "להפיל" את ביבי וצועקים רודן או דיקטטור אין בינם לבין דמוקרטיה או שמירה על דמוקרטיה שום דבר. ההיפך, הם ההתגלמות המובהקת של אנטי דמוקרטיה ורצוי מאוד לטפל בהם ולהשתיק אותם כמה שיותר מהר וביד כמה שיותר קשה.

אתה רוצה "להפיל" את ביבי? תשכנע אנשים להצביע למישהו אחר בבחירות ואולי תצליח. ככה עובדת דמוקרטיה, ולא האנרכיזם בשקל שאתה מנסה להנחיל פה עם חצי עובדות עיוותים ושקרים כיאה לאותם אנרכיסטים.

בשורה התחתונה, עד הקורונה המצב פה היה משתפר משנה לשנה. כמעט כל מדד אפשרי (שלא סילפו אותו בצורה מגמתית) יספר לך את זה. אבל אותך זה לא מעניין. אותך מעניין "רק לא ביבי" כמו איזה חבר בכת משיחית של שטופי מח עיוורים.

תעשה טובה תתעסק בפאב שלך או בעמדת דיג'יי מה שאתה לא עושה שם נראה לי שבזה אתה יותר טוב, בדמוקרטיה ובהבנה של המציאות קצת פחות.

10 דקות לפני, Krishi said:

יחסית לאדם עם כינוי של אדומים תמורת שלום אתה מספק משנה מאוד אדומה בעצמך...

רוב הימין הישראלי מחזיק במשנה אדומה. ישראל היא כנראה המדינה הכי אדומה במערב.

1 דקה לפני, סלבה said:

לצערי אין הרבה ימנים אמיתיים בארץ.

אני נגד ההפגנות האלה בדיוק מהסיבות ש-Krishi רשם בסיכום היפה שלו. זו הפגנת זעם ובלאגן במסווה של לדאוג לעצמאיים בקורונה + אנטי ביבי מעורבב ופתאום דפני ליף איכשהו עולה לנאום ואנערף. 

עם זאת, אי אפשר להתכחש שיש בעיות רציניות מבחינת השלטון - הראשונה היא שראש ממשלה ממשיך לכהן תחת חקירה ושולח שליחים שיסיתו כנגד המשטרה והמשפט, והשניה היא שראש ממשלה מכהן כבר 11 שנים ברצף ו-14 סך הכל (בארה"ב זה בלתי אפשרי). לא מרגיש שיש מספיק איזונים לשלטון וזו בעיה גדולה. 

1 hour ago, סלבה said:

המטוס לא עולה מיליארד שקל, אלא באיזור 750 מיליון שקל (עלות זניחה לחלוטין ביחס לתקציב המדינה והחלוקה לשנים הרלוונטיות, לא תשלום בודד, וזה כולל תחזוקה ותפעול לחמש השנים הראשונות). הוצאה לגיטימית לחלוטין של המדינה שקיימת בעוד מקומות, אם זה לא ביבי לא מתייחסים לזה ככה. המטוס אמנם היה מיושן, אבל שודרג, בחרו לקנות מטוס ישן יחסית כי זה זול יותר.

אתה בהחלט צודק שהתקציבים פה מנופחים על שכר פקידים וכד', אבל האנשים שעומדים מאחורי ההפגנות המדוברות תומכים בדיוק בזה - הרחבה וטיפוח של המגזר הציבורי. ישראל במעגל מחזורי של הצבע האדום, זו לא אשמת ביבי.

כדי לשדרג את מערכת הבריאות בישראל צריך פשוט יותר מוסדות פרטיים, ככה זה בכל מקום. בית חולים ציבורי חדש כבר מתוכנן.

מאיפה יבוא הכסף הזה כמענק? גם זו שאלה שצריך לעלות.

יש לי רעיון, שאמיר השכל וחבריו הטייסים בדימוס יחתמו על עצומה שבה הם מסכימים לקצץ קצת מהפנסיה המנופחת שלהם לכל החיים.

2 hours ago, red4peace said:

רוב העם לא בחר בביבי. רוב העם רצה משהו אחר, ואלה שהצבענו בשבילם הלכו ומכרו אותנו בשביל נזיד עדשים: לראייה, בכל סקר, מפלגת העבודה לא עוברת את אחוז החסימה וגם גנץ מקבל בומבה רצינית. 

אני חי בשלום עם ראש ממשלה ימני כל עוד הוא מקדם את המדינה לפני הצרכים של עצמו. זה לא המצב עם ביבי 

ומי כן השיג רוב ב-3 מערכות בחירות האחרונות? נכון, גם אתה יודע שאף אחד, וכנראה שגם אף אחד לא היה משיג רוב גם בעשר מערכות בחירות, אז מספיק לזיין את השכל על דיקטטורה, כי בפועל נתניהו הצליח להקים ממשלה בצורה חוקית (בעיה שלכם שהצבעתם לגנץ), אתם רוצים להפגין? תפגינו, אבל תעשו את זה בצורה חוקית, ולא לשים זין על ההנחיות, לא לשבור רכוש ובטח שלא להתנהג באלימות, ולנסות לשבור מחסומים על מנת לתקוף פיזית את ראש הממשלה, כי כל הדברים האלו לא חוקיים, ואני מאוד מקווה שבפעם הבאה המשטרה לא יהיו כל כך עדינים איתכם.

1 דקה לפני, Yoadknux said:

אני נגד ההפגנות האלה בדיוק מהסיבות ש-Krishi רשם בסיכום היפה שלו. זו הפגנת זעם ובלאגן במסווה של לדאוג לעצמאיים בקורונה + אנטי ביבי מעורבב ופתאום דפני ליף איכשהו עולה לנאום ואנערף. 

עם זאת, אי אפשר להתכחש שיש בעיות רציניות מבחינת השלטון - הראשונה היא שראש ממשלה ממשיך לכהן תחת חקירה ושולח שליחים שיסיתו כנגד המשטרה והמשפט, והשניה היא שראש ממשלה מכהן כבר 11 שנים ברצף ו-14 סך הכל (בארה"ב זה בלתי אפשרי). לא מרגיש שיש מספיק איזונים לשלטון וזו בעיה גדולה. 

אני חייב לדבר על הנושא של שנות השילטון.

האיזון הכי גדול נגד הדבר הזה הוא דבר הבוחר. אם הבוחר מרוצה - למה שאותו שליט לא ימשיך? אם הבוחר לא מרוצה. הוא בוחר במישהו אחר.

וכמו שיש מקומות שזה מוגבל, ככה יש מקומות שזה לא מוגבל (מתכוון לדמוקרטיות לא דיקטטורות או מונארכיות ועולם שלישי).

אני יכול להביא לך רשימה של מנהיגים במדינות דמוקרטיות ששלטו שנים פשוט כי נבחרו שוב, אין עם זה שום בעיה.

גם להשוות את זה לארה"ב זה קצת בעייתי, אין לנו משטר נשיאותי כשלנשיא יש כח רב יותר שיכול להטיל וטו על כל חוק. זה לא שראש הממשלה ומפלגתו אצלנו הם היחידים ששולטים, יש קואליציה שצריך להתחשב בה, יש אופוזיציה שגם עובדת במלוא המרץ תוך כדי. בקיצור כנסת שלמה עובדת פה, זה לא שהם מסורסים לגמרי.

29 דקות לפני, סלבה said:

אפשר שתסביר למה אתה מתכוון? אני מניח שאתה מדבר על תחומים חברתיים - כלכליים - אזרחיים.

מי בימין לדעתך הוא "אדום" מובהק והאם יש בשמאל - מרכז מישהו שהוא לא אדום?

אני מסכים בסה"כ עם הגינויים נגד אלימות והרס של המפגינים אבל גם לא יכול שלא להעריך את העובדה שהפוליטיקאים מקבלים תזכורת שאם הם יתעלמו לאורך זמן מרצון של אנשים זה מה שמחכה להם.

ואל תבלבלו עם בחירות, כי המגנון של פוליקאים - תקשורת - הון שהם בנו עם הזמן לא מאפשר שינויים גדולים בהרכב של הח"כים.

11 דקות לפני, Silvio said:

אפשר שתסביר למה אתה מתכוון? אני מניח שאתה מדבר על תחומים חברתיים - כלכליים - אזרחיים.

מי בימין לדעתך הוא "אדום" מובהק והאם יש בשמאל - מרכז מישהו שהוא לא אדום?

הבית היהודי בחלקו הגדול מחזיק בגישה שמאלית ברמה הכלכלית, גם החרדים, בליכוד יש לך את הכחלונים למיניהם, לא מעט, ובטח נציגי הוועדים הגדולים שיש במפלגות הגדולות.

בשמאל-מרכז יש נציגים לגישה יותר קפיטליסטית, בעיקר ביש עתיד. באופן כללי אני לא מזהה הלימה בין גישה כלכלית לשמאל-ימין בארץ בפועל.

מעבר לזה, התכוונתי לזה גם ברמת הבוחרים, לא רק הנבחרים. השיח בישראל מאוד דוחה קפיטליזם, ההבנה בכלכלה בסיסית למדי לא ממש קיימת והציבור לא ממש יודע איך כלכלה עובדת, באופן מסורתי, ופופוליזם זול עובד פה. מברברים פה על "עזרה למוחלשים" שהיא בפועל שפיכת כסף על חשבון העתיד, במסווה של רווחה. מדברים פה על סוציאל-דמוקרטיה בלי להבין מה עשו כדי להביא לשיטה הזו במדינות הרלוונטיות.

3 דקות לפני, סלבה said:

הבית היהודי בחלקו הגדול מחזיק בגישה שמאלית ברמה הכלכלית, גם החרדים, בליכוד יש לך את הכחלונים למיניהם, לא מעט, ובטח נציגי הוועדים הגדולים שיש במפלגות הגדולות.

בשמאל-מרכז יש נציגים לגישה יותר קפיטליסטית, בעיקר ביש עתיד. באופן כללי אני לא מזהה הלימה בין גישה כלכלית לשמאל-ימין בארץ בפועל.

מעבר לזה, התכוונתי לזה גם ברמת הבוחרים, לא רק הנבחרים. השיח בישראל מאוד דוחה קפיטליזם, ההבנה בכלכלה בסיסית למדי לא ממש קיימת והציבור לא ממש יודע איך כלכלה עובדת, באופן מסורתי, ופופוליזם זול עובד פה. מברברים פה על "עזרה למוחלשים" שהיא בפועל שפיכת כסף על חשבון העתיד, במסווה של רווחה. מדברים פה על סוציאל-דמוקרטיה בלי להבין מה עשו כדי להביא לשיטה הזו במדינות הרלוונטיות.

שאלה לא קשורה, מה אתה חושב יקרה עם מחירי הנדל"ן? אני רואה המון אנשים שטוענים שעקב המצב המחירים יעלו עוד .

@red4peace

העיסוק במספרים והוצאות מזכיר לי את הסרטון הזה שמנסה להמחיש באמצעות גרגרי אורז את ההון של ג'ף בזוס. יש עוד הרבה גרסאות דומות לנושא, אבל העיקרון פשוט והוא שקשה לנו לעבד ולהבין את סדר הגודל של סכומי כסף גדולים. זו מגבלה אנושית ומובנת, אבל ההשלכות שלה כאשר מנהלים את הדיון הזה בנושא בפוליטיקה הן מעט בעייתיות, לא בעיקרון חלילה, אלא בעיקר בדרך שבה מתנהל הדיון הפוליטי-כלכלי בארץ. באופן כללי אפשר לגרוס שהדיון הפוליטי בארץ עוסק מעט מאד במהות ומדיניות והרבה מאד בסוגיות נקודתיות ושוליות שמשתנות מיום ליום, וזה משליך גם על העניין הזה.

הפרקטיקה החוזרת ונשנית בדיון הפוליטי-כלכלי בארץ הוא להעלות לסדר היום הציבורי נושאים כדוגמת מטוס פרטי, החזרי מס, הרחבת משרדי הממשלה, הגידול במשרד השרים למשל, ולהשליך אותם על נושאים תקציביים רחבים שנוגעים בבטן הרכה של הציבור - קצבאות הנכים, תקציב הבריאות, שכר המינימום, דמי ביטוח לאומי, סל תרופות ועוד. אבל האמת היא שלא רק שאין קשר ממשי ולפעמים עובדתי בין הדברים פשוט כי שניהם יכולים להתקיים ביחד, אלא שבעיקר אין קשר מספרי בין הדברים.

אם נקח למשל את נושא מטוס ראש הממשלה ונניח שעלותו מיליארד ש"ח. במונחי תקציב מדינה מדובר על בערך 0.2% מהתקציב השנתי (~500 מיליארד ש"ח). אם אנחנו מורידים את הדיון הזה לרמת היומיום ולרמת בני אדם, מבחינת אדם שמשתכר בשכר הממוצע זה משול להוצאה של 250 ש"ח בשנה. וכמובן שמדובר על השקעה לטווח ארוך, כך שהסכום במונחי בני אדם נמצא באזור מנת פלאפל אחת בחודש למשך שנה (עם שתייה) או שנתיים (בלי שתייה). בהקשר של משרדי הממשלה ומספר השרים, מדובר על תוספת של 100 מיליון ש"ח לשנה שרובה נוגעת ללשכת השר ופחות לשכר השר עצמו (תוספת של בערך 5,000 ש"ח לחודש בהשוואה לח"כ), כך שבמונחים של בנאדם ממוצע אנחנו מדברים על הוצאה של 25 ש"ח בשנה. זה בקושי מנת שווארמה. סוגיית השקת המחלף של מירי רגב משולה ל5 אגורות.

הדיון הזה הוא בעיקר דיון סמלי שמאפשר חזרה על מנטרות מסוימות שהן פרי יצירתם של משרדי יח"צ ויועצי תקשורת מוכשרים, אני באמת חושב שקראתי ושמעתי את המשפטים האלו במדויק מאות פעמים בחודשים האחרונים. לצורך העניין, אם ניקח את כל סעיפי התקציב שציינת ונגיד שננפח אותם ושהם עומדים על 2 מיליארד ש"ח, זה שווה ערך לתוספת תקציבית חד-פעמית של 220 ש"ח לכל אזרח, או 440 ש"ח בהנחה ואתה מעניק את זה חציונית. הדיון הכלכלי מתמקד ברמת המיקרו ולא ברמת המאקרו - 800 אלף עובדי המגזר הציבורי ופערי השכר ביניהם לבין עובדי המגזר הפרטי, סוגיות הפנסיות התקציביות ופנסיות הגישור שאנחנו עתידים לשלם את החוב עליהן עד שנת 2100, משולש הברמודה של ועדי העובדים ההסתדרות ומשרדי הממשלה, מדיניות כלכלית ריכוזית, חסמי ייבוא ועוד. מדובר על טריליוני שקלים בסך הכל ועל עשרות מיליארדי שקלים בשנה. 

לגבי כמה סוגיות תקציביות שהעלית - אני לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים, אבל תקציב משרד הבריאות הוכפל נומינלית כמעט פי 4 ולמעלה מפי 2 במונחים ריאליים מאז שנת 97. הנתונים המלאים כאן (תלחץ על שינויי תקציב). לגבי סוגיית תקצוב מוסדות החינוך, השיעורים שציינת מופלגים ורחוקים מאד מהמציאות. זו ההתפלגות לפי מגזר וזו ההתפלגות לפי זרמים בחינוך היהודי. הנתונים המלאים כאן.

בנושא אחר - @חןחן אשמח אם ההודעות יעברו לנושא בחירות

1 hour ago, סלבה said:

הקטע עם התקצוב של תלמידים הוא קצת עיוות עיתונאי, ותמיד תלמידים דתיים תוקצבו יותר בשל פערים סוציואקונומיים ממוצעים בין דתיים לחילונים ועניין של שעות תפילה וכד'. הפער בין ערבים ליהודים הוא הזוי אבל זה חטא שחוזר על עצמו בכל ממשלה בתולדות המדינה, כשבעשור האחרון עם ביבי דווקא עלתה ההשקעה במגזר.

רק אוסיף שדתיים זה גם מתנחלים, ומערכת החינוך בהתנחלויות דורשת תקציב אבטחה גבוה (בין אם זה הסעות באוטובוסים ממוגנים ובין אם זה אבטחה כבדה יותר במוסדות עצמם)

אבל לא אפריע לקומוניסט שמתחפש למכביסט בדמגוגיה שלו

10 דקות לפני, פראנק_רייקארד said:

שאלה לא קשורה, מה אתה חושב יקרה עם מחירי הנדל"ן? אני רואה המון אנשים שטוענים שעקב המצב המחירים יעלו עוד .

אני ממש לא מבין מספיק בכלכלה בשביל לענות על זה, ממה שאני יודע מחירי נדל"ן דווקא יורדים במשבר.

אני אישית נגד הגישה שחייב להחזיק בבית. זה נכס מצוין, אבל אנשים משתעבדים בצורה לא סבירה בשבילו בארץ.

1 hour ago, Krishi said:

אני חייב לדבר על הנושא של שנות השילטון.

האיזון הכי גדול נגד הדבר הזה הוא דבר הבוחר. אם הבוחר מרוצה - למה שאותו שליט לא ימשיך? אם הבוחר לא מרוצה. הוא בוחר במישהו אחר.

וכמו שיש מקומות שזה מוגבל, ככה יש מקומות שזה לא מוגבל (מתכוון לדמוקרטיות לא דיקטטורות או מונארכיות ועולם שלישי).

אני יכול להביא לך רשימה של מנהיגים במדינות דמוקרטיות ששלטו שנים פשוט כי נבחרו שוב, אין עם זה שום בעיה.

גם להשוות את זה לארה"ב זה קצת בעייתי, אין לנו משטר נשיאותי כשלנשיא יש כח רב יותר שיכול להטיל וטו על כל חוק. זה לא שראש הממשלה ומפלגתו אצלנו הם היחידים ששולטים, יש קואליציה שצריך להתחשב בה, יש אופוזיציה שגם עובדת במלוא המרץ תוך כדי. בקיצור כנסת שלמה עובדת פה, זה לא שהם מסורסים לגמרי.

בגרמניה יש הגבלה? כמה שנים נבחרה אנגלה מרקל ואף אחד לא צעק דיקטטורה? 

9 דקות לפני, הנדון said:

בגמניה יש הגבלה? כמה שנים נבחרה אנגלה מרקל ואף אחד לא צעק דיקטטורה? 

ברוב המדינות בהן יש הגבלת כהונה יש גם חוקים שמגנים על ראש הראשות המבצעת מהליכים משפטיים נגדו. נסה להציע פה הגבלת כהונה פלוס חוק צרפתי ותראה מה יקרה חחחח

ככה לא מתנהלת מחאה.. זה נסיון להפיכה.

האדומים לא מצליחים לנצח בבחירות - מנסים להפליל ראש ממשלה. 

{הרי, אם הנאורים מתיפייפים שהם ''דמוקרטים'' - מדוע אתם כאזרחים חורצים גורל הדין ומחליטים שהוא מורשע, לפני הדין??  פתאום אין לאדם זכויות? אין לו זכות החפות } ?!

מספיק לראות את אותם הפרצופים היצורים שהיו אתמול ולראות מאיפה הם ממומנים - אומר הכל ! 

הקרן החדשה, וקסנר ועוד עשרות זרועות התמנון של סורוס ושות' באים להפיל את המדינה בכל מחיר.. וכעת זה זמן טוב בשבילם, משבר, אז יאללה שישו ושימחו....

ברק כל כך מקנא בנתניהו שגם בתמורה להפיל ולשרוף את המדינה הוא וחבריו יעשו הכל.  הוא הראשון שצירך לעצור!

- אני ממליץ על הדף "מוציאים את הקרן החדשה מישראל" בפייסבוק. מי שרק באמת מעוניין במידע אמיתי בלי שום פייק. 

אבי זלינגר מוציא כתבות אמיתיות ומוכיח אותן אחת אחת כולל שידורים חיים וגם עונה לשאלות.

ולגבי ההפגנות -מי שחושב שזו דרך להחליף ראש ממשלה בישראל, ולא שנה כעת מי עומד בראש, אין לו מושג !

משל ונמשל = אוהדי הפועל והמחאות+ האיומים כמו אז מול טביב ושאר הבעלים.  [והיו שם אתמול לפחות 80% מהמפגינים]!   וראינו לאן זה הוביל אותם.

ונניח וחלילה הצליחו בדרך האלימה והברברים הזו , מה יהיה גורלו של המחליף ? אם יום אחד הוא לא יבוא להם בטוב..?! 

רק אני לא ראיתי גינוי אחד בתקשורת על בלאגן במחאות? אחר כך זועקים נגד אלימות שוטרים (שזה גם ביזיון כמובן) או על התקהלויות של אוהדי כדורגל. 

54 דקות לפני, סטלן בטלן השמן said:

אתה יכול לאמת את זה? 

אתה יכול להוכיח שאין לך אחות?

אני מן הסתם לא יכול לספק הוכחות שמנהל הקמפיין של ברני סנדרס לא שילם למפגינים,

אבל מסתובב סרטון שבו אדם באמצע הפגנה נותן למישהו קצת כסף ואומר לו לקנות משהו (אני חושב שולחן, לא זוכר) ולהציב אותו איפשהו, ואז אנשים הפיצו על זה שמועה שמדובר במנהל הקמפיין של ברני סנדרס, והכסף זה כדי שיעשו בלאגן.
אין לי מושג מי זה האיש בסרטון, אבל הוא בפירוש לא מנהל הקמפיין של ברני סנדרס, שהוא האיש הזה: https://en.wikipedia.org/wiki/Faiz_Shakir