Jump to content

נושא הפגנות מאוחד

avi atias

Recommended Posts

1 דקה לפני, ת"א שלנו said:

מי ראה אותו בהפגנות? הוא אחד מהמובילים של ההפגנות דרך אגב.

סה"כ באמת אין אלימות בשמאל הרדיקלי. חבורת נאורים.

image.thumb.png.abc2fb87066b2ddf651a8cb1a9f74740.png

זה הקוקסינל הכי גדול בארץ. היום הוא גבר, אני עוד זוכר איך בכה לאילנה דיין שכפכפו אותו לפני 15 שנה

מלחמת אזרחים עלולה לפרוץ פה אם העניינים ימשיכו להתחמם. 

פוליטיקת הזהויות שולטת בחברה הישראלית המתפוררת, שערכיה הפלורליסטים והיחסית ליברלים מוחלפים באטימות. 

הימין מאשים באטימות את השמאל ולהפך, אף צד לא מתבונן בעצמו. אחת הסיבות היא שהציבור עם הדורות יותר בור ואיבד את דרכו מבחינה מוסרית ורעיונית. אין לאזרחים פה אידיאולוגיה, רק קיום בלי שאלות.

הציבור היחיד שעוד יש לו הנהגה באופן יחסי זה הציונות הדתית.

אין הנהגה במדינת ישראל. לא לימין. לא לשמאל. רק עסקנים חותרים לכח. כל אלה משסעים את הציבור זה בזה. וראש הממשלה הוא הבולט שבהם. הימין איבד את דרכו. השמאל איבד את דרכו וכמעט נמחק. מרכז זה במילים אחרות אנשים שמאסו בביבי.

כולם בלוקים, לא מטילים טיפת ספק במה שהם חושבים ומאמינים. מסתתרים מהשקפות אחרות בגלל חוסר הביטחון העצמי שלהם ושל המעגל החברתי שלהם, כמו החרדים שלא יסכימו לקרוא ספר שלא מארון הספרים היהודי, שלא יתבלבלו.

אני משתחרר עוד 3 חודשים, ראיתי בצבא את כל החברה הישראלית, ואני כמעט ואיבדתי תקווה. לא מאמין שאני אשאר בארץ עוד הרבה, אין מה לחפש פה. אני אוהב את ארץ ישראל, אבל המדינה אוכלת יושביה, והחברה הישראלית רקובה.הציבור אטום. מלא שנאה כלפי מה ששונה ממנו, מדינת ישראל בסוף הפכה את עם הספר לעם הבורות והאטימות, ששנאת חינם היא נגזרת שלה.

"הכל מוליך אליו, אם חם היום, אם צונן, אם בהיר, אם חנוק להט - לא אל הסלעים תדרוש ולא אל הים ולא אל העננים - אל השמש תדרוש. כמין אור קבוע דוד מעל לראשנו. בהאירו אור לנו. ובאספו קרניו וחשכנו."

זה מספר של משה שמיר והדובר הוא אוריה החתי.

מאוד רלוונטי לעכשיו. הראש ממשלה שלנו לא משנה מי זה, הוא מנהיג את המדינה ואת אזרחיה. ואחדות העם תלויה המון גם בו. ביבי מוביל את החברה הישראלית לסכסוך רע מאוד, שעלול לא להסתיים טוב, למען ההישרדות האישית שלו על הכיסא.

אז בניגוד למדיטציה והדובונים שראינו בהפגנות - מנהיגי המחאה מראים איפה הלב והכוונות שלהם.

ממש גנדי שמוביל מחאה עממית נעימה ועוצמתית. כמה קל לעצום עיניים. אלוהים ישמור.

8 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אגב - מדברים על מנהיגי המחאה

אז סה"כ השמאל הרדיקלי ממש לא אלים וההפגנה בבלפור מאוד נעימה עם אנשים מאוד לא אלימים ואכפתיים.

9 דקות לפני, ת"א שלנו said:

אגב - מדברים על מנהיגי המחאה

אז סה"כ השמאל הרדיקלי ממש לא אלים וההפגנה בבלפור מאוד נעימה עם אנשים מאוד לא אלימים ואכפתיים.

אני ראיתי שהראשון והיחיד שמדבר פה מסריח זה האמריקאי העולה החדש. המפגין דיבר בנימוס, עד שהאמריקאי התחיל לקלל. וגם אז חוץ מ"תחזור לאמריקה" הוא התנסח יפה.

הפגנות מול בלפור היו גם לפני, גם רועשות. כשהאתיופים מחו שם לא הפריעה לך? אתה עושה איפה ואיפה בין מוחאים לפי מטרת המחאה?

34 דקות לפני, nimrodem said:

אני ראיתי שהראשון והיחיד שמדבר פה מסריח זה האמריקאי העולה החדש. המפגין דיבר בנימוס, עד שהאמריקאי התחיל לקלל. וגם אז חוץ מ"תחזור לאמריקה" הוא התנסח יפה.

הפגנות מול בלפור היו גם לפני, גם רועשות. כשהאתיופים מחו שם לא הפריעה לך? אתה עושה איפה ואיפה בין מוחאים לפי מטרת המחאה?

כן וואלה אתה צודק, הכוונה שלי בסרטון הזה לא הייתה מספיק ברורה. הייתי צריך להסביר טוב יותר -

אותו מפגין הוא ממובילי המחאה - זה המפגין שאיים על משפחת נתניהו והדגים איך לזרוק בקת"ב לבית ראש הממשלה. 

השכן שבא להתלונן - צודק. זכותו המלאה לבקש שקט. מצד שני - מעון ראש הממשלה הוא מוסד ציבורי ולא צריך יותר מידי אישורים כדי למחות שם.

לכן גם המפגינים בסדר גמור כל עוד הם עומדים בכללים שהחוק קבע (אגב - לא הבנתי מה הקשר למחאת 'האתיופים'. יש חוק והחוק מתיר מחאה מול בית ראש הממשלה בכללים ברורים. הם לדעתי מחאו בכלל מול בנייני האומה אבל אני לא סגור על זה). 

הסרטון עצמו תכלס מיועד ליוזר 'אדום תמורת שלום'. הוא יודע למה. משהו שקשור בין היחס לסבל השכנים ולהתקהלות. 

ו'אדום תמורת שלום' - יש פה 4 נקודות שצריך לעשות עליהם בירור:

1. ללכת אחרי מנהיגים ששמים פס על השכנים ברחביה בלי טיפת רגישות זה בסדר. רק בואו נדאג לשמור על שקט בפלורנטין. 

2. ביבי המג"ד כנראה לא שלח את 'פלוגות הסער' שלו לבצע לינץ' במפגיני השמאל אלא ככל הנראה אוהדי מכבי שפגעו באוהדי הפועל. צריך לקחת אחריות על האמירה הזאת.

3. להילחם בשחיתות וב2015 להיות חלק מהקואליציה של בוזי הרצוג שלא שיתף פעולה בחקירה - זה אבסורד ענק.

4. לשמור על שקט תעשייתי כשמאיימים לזרוק בקת"ב ולפגוע במשפחת ראש הממשלה. זה ממש ליצור כאן חברה ישראלית אחרת.

לא הבנתי,  הוציאו הודעה שהנושא עבר להיות חיים שדמי? הבן אדם לא כל כך אפוי בשנים האחרונות.
אבל בכל מקרה, האנשים של ההפגנות מול מנדלבליט שבחודשים האחרונים עברו לבלפור הם לא העניין, הם לא זכו לתמיכה גדולה מהשמאל עד הקורונה. 
בשורה התחתונה נתניהו כשל במדיניות הכלכלית והרפואית וזה מה שמוציא אנשים לרחוב.

Just now, ong1 said:

לא הבנתי,  הוציאו הודעה שהנושא עבר להיות חיים שדמי? הבן אדם לא כל כך אפוי בשנים האחרונות.
אבל בכל מקרה, האנשים של ההפגנות מול מנדלבליט שבחודשים האחרונים עברו לבלפור הם לא העניין, הם לא זכו לתמיכה גדולה מהשמאל עד הקורונה. 
בשורה התחתונה נתניהו כשל במדיניות הכלכלית והרפואית וזה מה שמוציא אנשים לרחוב.

אח שלי זה פשוט לא הגיוני שכל אחד מהשמאל שמתנהג בצורה אלימה או קיצונית מגדירים אותו כלא אפוי או לא שפוי.

הוא אחד ממנהלי המחאה. לא ראוי לדעתך שמי שאמון על קבלת ההחלטות יהיה אדם נורמטיבי? אם הוא לא אפוי זו בעיה. והאנשים הם כן הבעיה כי המלחמה בשחיתות נוגעת לכולנו ולא רק ל6,000 מפגינים. אם האנשים היו מגיעים מכוונה אמיתית של מלחמה בשחיתות ולא מכוונה פוליטית\מפלגתית אז אני מאמין שכולנו היינו שם כתף אל כתף. ברגע שמדברים על שחיתות ומפנים את האצבע המאשימה לאדם אחד בלבד בזמן שיש בכירים בעולם המשפט, החקירות והממשל שיש עליהם עננה ענקית של שחיתות - זה פשוט לא אותנטי וקשה להתחבר למחאה כזאת. 

אהוד ברק מנסה להרים מהפיכה שלמה נגד ביבי, שזה כמובן ניסיון להסיט את הדיון מזה שהוא עבריין מין מגעיל

יאללה חתיכת זבל הFBI בדרך

1 hour ago, החתול הצהוב said:

מה הדיבור על תקיפת רכב של אוהדי מכבי? איפה? מתי? למה? מי?

אוהדי הפועל תקפו אוהדי מכבי שצפו בגמר אתמול או משהו כזה.

הנה עוד אחד שאפשר להגיד עליו בכיף שהוא 'לא אפוי' וכאילו קצת לנסות להתנער ממנו, אבל ממש במקרה גם הוא אחד ממובילי המחאה.

אז עמית ליאור - מתכסה בדגל שחור (מחאת הדגלים השחורים) ואומר דברים ברורים למדי (אמר אותם לפני שבוע).

מצטרף לאמירות של חיים שדמי, מוביל המחאה הנוסף, שקורא לזרוק בקת"ב על בית ראש הממשלה ואיים לטפל ביאיר נתניהו כאשר יהיה בלי המאבטחים שלו.

מאבקים זה תמיד טוב

אבל הם אלו שהולכים אחריהם ונותנים להם לגיטימציה להוביל את מחנה השמאל?

יש אינספור שמאלנים שהם מלח הארץ במדינה שלנו. מה אין כמה אקטיביסטים שפויים מהשמאל שישתלטו על המטורפים האלו עם האמירות המשוגעות שיכולים לגרום לאלימות נוספת?  

עמית ליאור ממארגני המחאה:

image.png.7e1dde7cccb2f145107aa5a3586ba94a.png

וכמובן חיים שדמי ממארגני המחאה:

image.thumb.png.925a18771c9bbe02631af0beb9c2a23d.png

image.thumb.png.e2f6b20e8985c0545ca215d7efb31f61.png

אגב, אני לא מאמין שיכולה להיות מחאה ארצית גדולה, בטח שמחאה מוצלחת, ללא מקרי אלימות בתוכה.

תמיד אלימות מעורבת בזה, ובהרבה מקרים זה גם הדבר שמביא לשינוי כלשהו (אם שינוי כזה בכלל קורה).

זה לא אומר שאני בעד זה, אבל מי שקורא למחאה גדולה צריך להיות מודע שזה הולך להכיל גם אלימות. (וזה לא קשור לימין או שמאל, זה נכון על כל סוגי המחאות)

11 hours ago, hairy2hell said:

כלומר, כדי להוכיח שצדקת בהודעה המקורית שלך כשאמרת שרק הם פירסמו את זה, הבאת לינק שכתוב בו בפירוש שזה פורסם קודם ב-Ynet?

חיכיתי לראות מי ינצח בויכוח הזה 

6 hours ago, turgi said:

חיכיתי לראות מי ינצח בויכוח הזה 

בעיקרון הגבתי לו פעמיים יותר ממה שהייתי צריך, עוד תגובה והייתי מתבאס על עצמי..

בכל מקרה, Ynet לא הוזכר בשום תגובה שלי, דיברתי רק על 12 ו13.

חיים שדמי הוא אחת הדמויות הבולטות בעמותת חוזה חדש שמפעילה את מחאת Crime Minister, יחד עם ישי הדס, גונן בן יצחק ואלדד יניב שהם פעילים ידועים. גם אורלי זינגר אחת הדמויות הרשומות בעמותה אבל לא יצאתי לשמוע על פעילות שלה בנושא. לאיש היסטוריה ענפה שנמתחת מההפגנות שבועיות בכיכר גורן בפתח תקווה ועד ההפגנות הנוכחיות מחוץ למעון ראש הממשלה, שאחת לכמה חודשים מספקות לציבור הרחב הקלטות ותיעודים מעניינים - באחר צהריים של פורענות אחד בפתח תקווה קיבלנו קריאת קדיש עלומה, ציפייה לראות בית כנסת נשרף, הריסת קברי צדיקים ובפעמים אחרות קריאה למכת בכורות אצל פוליטיקאים, ציפייה לזריקת בקבוק תבערה על מעון ראש הממשלה, ואמירה שאין לדעת מה יהיה ביום שיאיר נתניהו ייתפס בלי מאבטחים. איש לבבי. 

16 hours ago, ת"א שלנו said:

אח שלי זה פשוט לא הגיוני שכל אחד מהשמאל שמתנהג בצורה אלימה או קיצונית מגדירים אותו כלא אפוי או לא שפוי.

הוא אחד ממנהלי המחאה. לא ראוי לדעתך שמי שאמון על קבלת ההחלטות יהיה אדם נורמטיבי? אם הוא לא אפוי זו בעיה. והאנשים הם כן הבעיה כי המלחמה בשחיתות נוגעת לכולנו ולא רק ל6,000 מפגינים. אם האנשים היו מגיעים מכוונה אמיתית של מלחמה בשחיתות ולא מכוונה פוליטית\מפלגתית אז אני מאמין שכולנו היינו שם כתף אל כתף. ברגע שמדברים על שחיתות ומפנים את האצבע המאשימה לאדם אחד בלבד בזמן שיש בכירים בעולם המשפט, החקירות והממשל שיש עליהם עננה ענקית של שחיתות - זה פשוט לא אותנטי וקשה להתחבר למחאה כזאת. 

זה לא כל אחד. אני הרבה בטוויטר ואפשר לראות שיש הרבה אלימות מהשמאל, בנוסף להרבה חשבונות שמצטיירים כלא אפויים כל כך משמאל ומימין. על כל רן כרמי בוזגלו ורונית הביביסטית יש איזה אייבי בנימין משמאל, זאת לא שאלה.
מה שכן, בפועל בשטח רואים הרבה יותר אלימות מהימין, ובעיקר תקיפה של מפגינים אקראיים ולא אפילו אלימות כחלק מהפגנה שמתודלקת על ידי שוטרים.

ובלי קשר, אם מישהו פספס

58 דקות לפני, ong1 said:

זה לא כל אחד. אני הרבה בטוויטר ואפשר לראות שיש הרבה אלימות מהשמאל, בנוסף להרבה חשבונות שמצטיירים כלא אפויים כל כך משמאל ומימין. על כל רן כרמי בוזגלו ורונית הביביסטית יש איזה אייבי בנימין משמאל, זאת לא שאלה.
מה שכן, בפועל בשטח רואים הרבה יותר אלימות מהימין, ובעיקר תקיפה של מפגינים אקראיים ולא אפילו אלימות כחלק מהפגנה שמתודלקת על ידי שוטרים.

מסכים איתך לגמרי.

העניין המרכזי הוא השורה האחרונה שכתבת - "בפועל בשטח רואים הרבה יותר אלימות מהימין"

וזו השאלה המרכזית שכל אחד צריך לשאול את עצמו: איך אנחנו רואים את האלימות הזאת? מי מעביר לנו את המידע? התקשורת. והיא מציגה את מה שיותר משרת את הנארטיב של בעלי האינטרסים שעומדים מאחוריה. ערוץ 12 זו תעמולה. ערוץ 13 זו תעמולה. ynet תעמולה. ישראל היום תעמולה. ערוץ 20 תעמולה. מציגים לנו את המציאות במסווה של עיתונאות בועטת אבל למעשה מהנדסים לנו את התודעה. אתמול בערוץ 12, לכבוד תשעה באב, הייתה כתבה מאוד מיוחדת עם אמנון אברמוביץ ועמית סגל. הם טיילו בארץ וחקרו את נושא האלימות, השנאה וכו'. בקיצר למי שפספס - הם הלכו להפגנה בבלפור, והתמקדו באנשים מקסימים שדיברו מדם ליבם וזה גם מה שהם שידרו ולאחר מכן צילמו מהפגנת הליכוד ואיזה קטע הם שידרו? הקטע שבו האיש הכי אלים שמזוהה עם חברי הליכוד תוקף באיומים את אמנון אברמוביץ. עכשיו יש פה איזה סיפור שמעוות לנו את התפישה. קודם כל - אמנון אברמוביץ כינה את הליכודניקים "ילידים". בעצם זילזל בהם והשווה אותם לפרימיטיבים. אם עמית סגל היה מכנה כך את חברי המחאה בבלפור, ורדים ושושנים גם הוא לא היה מקבל. שנית - יש אלפי תומכים בהפגנה. יכלו לבחור כל אחד אחר, אבל הלכו דווקא על האיש שמזוהה הכי חזק עם האלימות. אני רואה את זה מהצד, זז באי נוחות ומבין שעושים עליי מניפולציה מעולה. הפקה מהסרטים. מציגים שוליים בהפגנת הליכוד ובמקביל מציגים מינסטרים בהפגנה בבלפור. כך בעצם גורמים לנו לחשוב שהימין אלים יותר מהשמאל. כשבית"ר פותחים אבוקות באירופה - חוליגנים. כשהפועל פותחים - קהל מדהים. כשבית"ר מקללים שחקנים ערבים - גזענים. כשהפועל קוראים למכבי נאצים ויורדים נמוך (לא שהקהל שלנו שה תמים) אז אף אחד לא עושה מזה סימפוזיון. הכל עניין של בחירה במה להתעסק ואת מה להעצים. 5 אדיוטים שנמנים על מחנה הימין והרגו אנשים על רקע פוליטי ממש לא מייצגים את מיליוני מצביעי הימין. זה פשוט לעשות עוול למחנה ענק עם מיליוני אזרחים ופשוט להכתים אותם כדי לשרת את הנארטיב שרוצים לקדם. אולי ניקח את כל מקרי האלימות במשטרה, הגניבות, המעילות, הבגידות והכשלים המוסריים ונראה כמה אנשים שמכנים את עצמם שמאלנים נמצאים בתוך הקטגוריה הזאת? פתאום נגלה שיש שחיתות מוסרית עצומה בקרב השמאל. אבל האם זה נכון? ממש לא. גם בימין וגם בשמאל יש את אותו הסימפטומים ואותם החלאות. מי שמתנשא ומגדיר מחנה אחד כמחנה נאור ומחנה שני כמחנה אלים או פרימיטיבי הוא פשוט נופל לקונספציה לא מציאותית. יש מציאות ויש תקשורת. זה לא דברים זהים. 

חיים שדרמי התראיין למגרש פתוח לפני שבועיים בערך, דיבר על המחאות שהוביל (לטענתו) נגד לוני, ומשם בעצם הנסיון המחאתי שלו.

10 דקות לפני, roei p said:

חיים שדרמי התראיין למגרש פתוח לפני שבועיים בערך, דיבר על המחאות שהוביל (לטענתו) נגד לוני, ומשם בעצם הנסיון המחאתי שלו.

וואלה נכון. תשמע אני מבין שהבחורצ'יק הזה ניזון ממלחמה באיש אחד. לוני-נימני-ביבי. העיקר שיהיה מישהו שאפשר יהיה לשנוא אותו להטיח עליו את כל האשמה.

image.thumb.png.b4ac5dcf2651d1b8a88d16249070ecef.png

כוכב הבחור. טור מעניין שהוא כתב על גולדהאר:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000487312